Liefde en Haat. Roomsch-Katholieken E. R. K. Gemengd Nieuws. brengt, is zijn fel partijgangerschap ('tls een misdaad, als een rechtsch man voor de rechtsche beginselen uitkomt!); de feitelijke kennis, die voor het burgemees tersambt vereischt wordt, toonde hij tel kens ten eenen male te missen (Natuur lijk! Hoe zou dat anders kunnen bij zoo'n Christelijken domper!) Zijn benoe ming is dan ook een partijbenoeming van het treurigste allooi (Boem! Wie durft nog tegenspreken?)." Je haalt voor zoo'n groffe schimp de schouders op. Het hier verschijnend neu traal dagblad vond het bericht echter belangrijk genoeg om het zonder com mentaren voor te zetten, en zoodoende stemming tegen den nieuwbenoemde xe maken. Hetzelfde dagblad nam gisterenavond het volgende berichtje over uit „Het Volk" „Hier is in het geheel geen rekening gehouden met den geest der Sassenheim- sche bevolking. Van de zeven ledep van den gemeenteraad is slechts één anti- revolutionnairde rest is gelijkelijk ver deeld over katholieken en liberalen. Bij de katholieke coalitiegenooten spookt het dan ook nog al. Een prettig vooruitzicht voor burgemeester Besselaar!" Dtiim-dik ligt hier de strekking om oneenigheid te verwekken tussclien de Katholieken en de „coalitiegenooten". Als de Katholieken en Antirevolution- nairen en Chr.-hisiorischen in Sassenheim zich door dit gedoe maar niet laten be- vooroordeelen tegen hun nieuwen burge meester. 'tls toch onder ons en onder de Katholieken niet liet ininst, meen ik een meermalen voorkomende fout, dat men zoo geneigd is, om dat, wat van andere zijde komt, op te hemelen, en het goede in eigen gelederen voorbij te zien of met de grootst mogelijke scherpzin nigheid te becritiseeren. Net als kleine kinderen, die een boterham bij tante veel lekkerder vinden dan bij moedei thuis! Zoo las ik dezer dagen nog een circulaire van een te Gouda verschijnend Katho liek blad, waarin de houding wordt af gekeurd van een Roomsche vcrecniging, die in het daar ter plaatse verschijnend neutrale blad adverteert en niet in het Katholieke. Dergelijke dingen gebeuren ♦och in Leiden niet!? Ach, ach, waren allen zoo principieel; wat zou dat een stoot geven aan het Roomsche leven hier ter stede! Over „principieel" gesproken het 'Tweede-Kamerlid, imr. A. baron van (Wijn bergen, heeft eergisteren te 's Gravenhage op een pTopagandavergadering, uitge schreven door de diocesane vereeiiigiiig van R. K. bijzondere onderwijzers, aidee- ling 's Gravenhage en omstreken, een heerlijke rede gehouden over gelijkstel ling van het openbaar en het bijzonder ouderwijs. De lezers hebben er reeds kennis van genomen in de courant van gisteren. Eén paar cijfers willen we hier toch nog even naar voren brengen. Spreker toonde aan, dat er in 1910 door het rijk 21 millioen aan het onderwijs werd besteed en door de gemeenten 91/2 millioen. Van het Rijk kreeg de bij zondere school een deel der millioenen, van de gemeenten niets! Daarin moet verbetering komen. Het huidige minis terie doet wat het kan ten bate van het onderwijs, en verdient voor wat het op .dit gebied gedaan heeft alle hulde. Daar moet verbetering komen! Een overtuigd, een principieel Katho liek kan niet met neutraal onderwijs tevreden zijn. Als er in de laatste jaren één Katho liek tooneelspel is geschreven, dat succes heeft gehad, is het „De Hemelsche Al- taarwacht" van kapelaan Smulders. Op verschillende plaatsen is het nu al ten tooneele gebracht door de Leidsche „engelen". Maar ook anderen hebben het gedurfd, zooals men weet. De tooneel- vereeniging te Warmond heeft hier den eersten stoot gegeven. Ter gelegenheid van het 121/2-jarig priesterfeest van twee hunner leeraren hebben ook de semina risten van het Klein-Seminaric „Hage- veld" het eergisteren opgevoerd. Zoo als ook bleek uit het program, waarmede de theologanten van het Groot-Seminarie het jubilé van professor Groenen heb ben gevierd, wordt de passende beoefe- FEUILLETON. ROMAN UIT WESTFALEN. 65) Om Karei Plemping's dikke lippen speelde een hoonend lachje. Hij stiet zijn rechter- en linkerburen tegen de elle bogen en grijnsde Dirk dan aan, fluister de hen wat in de ooren en lachte dan weer. De anderen knikten toestemmend en lachten eveneens. Ja, Dirk had feeds genoeg geproefd; hij was boven {rijn theewater !Wat zou de jonge vrouw Wel zeggen, als haar man in dezen toe stand thuis kwam zij de trotsche, ge voelige vrouw. Zoo dachten en rede- heerden de boeren. Dirk zag alles maar half en luisterde onnadenkend toe. Doch het hoongelach merkte hij terdege op en het gefluister ontging hem niet. Woede kookte in tijn binnenste en met een ruk richtte hij tich overeind en stond op. Maar zijn sanden moesten zich krampachtig aan de tafel vastklampen, omdat zijn been en weigerden hem te dragen. Hij liet ech ter met krachtsinspanning de tafel los ning vau de ware kunst volstrekt niet buiten de kweekscholen onzer aanstaande geestelijkheid gesloten. Moge „De Hemelsche Altaarwacht" een kentering brengen in de tooneel- liefhebberij vau Roomsche vereenigingen. JAN. Land- en Tuinbouw. Rundveefokkerij. Uit de verslagen die de provinciale commissie» ter bevordering van de vee fokkerij zooals er in elke provincie één werzaam is, volgens het bestaande reglement jaarlijks moeten uitbrengen, blijkt, dat er op het gebied der rund- veefokkerij krachtige vooruitgang is waar te nemen, ofschoon er nog veel te ver beteren valt. Zoo werden in 1910 over het geheele land reeds aangetroffen 206 stierhouderijen, 111 controleveree- nigingen en 133 fokvereenigingenr Meer en meer begint men in te zien, dat keuren van stieren op extérieur (uiter lijk) alleen een onbetrouwbaren maat staf oplevert, en dat afstamming en over- ervingsvemiogen factoren zijn, welke bij de beoordeeling groot gewicht in de schaal moeten leggen. Rundveestamboe ken en fokvereenigingen helpen krach tig mede, om de noodige gegevens te verschaffen, en de bemoeiingen der pro vinciale commissies gaan zich meer en meer richten op het bevorderen van het vereenrgingsleven. En niet alleen, dat het anatal dezer vereenigingen voortdu rend toeneemt, maar ook het gehalte ervan is aanmerkelijk verbeterd, dank zij het juister inzicht van de fokkers. Op dit terrein valt echfter nog veel te ver beteren. Vooral moet worden gewaakt dat de leden niet in het andere uütersrc vervallen en het exterieur (dc uitwen dige douw) ie veel achter stellen bij het productievermogen der ouders. Het euvel van te jonge stieren wordt nog te veel aangetroffen, ofschoon ook hier stierenvereenigingen en fokvereeni gingen ten goede kunnen werken* Zoo danige vereenigingen maken het ook ge makkelijker om de oudere stieren op hun overervingsvermogen te keuren, waar toe Friesland het initiaitief nam en het geen ook in Zuid-Holland wordt toege past. Bij de particuliere stierenhouders wordt het slierenmajteriaal nog te veel beschouwd uit een oogpunt van handels waarde en minder uit dat van fokwaar de. Vandaar het te jong in gebruik stel len en te vroeg vetmesten om ze aan den slager te verkoopen. Vooral vindt men dit euvel in d i e streken, waar de fokkerij nog achterlijk is, en waar het dekgeld te laag is gesteld, hetgeen in den regel samengaat. Vermeerdering van kennis is een mach tige factor zoo zegt hef jongste ver slag van de Directie van den Landbouw terecht om de veehouderij op den goeden weg te brengen. Landbouwscho len en landbouwcursussen, aanstelling van veeteeltconsulenten en hüt houden van speciale cursussen op het gebied van de veeteelt, al deze middelen wer ken krachtig mee om het verstandelijk peil der fokkers te verhoogen. Door de Regeering wordt in deze richting voort durend medegewerkt, terwijl de veehou ders meer en meer leeren inzien, dat kennis op dit gebied onmisbaar is. Speciale cursussen in veekennis werden er in 1910: 41 gehouden. Ook -verbetering der rundveestallen kan er veel toe bijdragen, om een doel matige veehouderij te verbeteren. De boeren beginnen dit meer en meer in te zien en de stahvedstrijden, welke nu met, of zonder hulp der Regeering in verscheidene provinciën worden gehou den, hebben in dit opzicht reeds veel goeds gedaan. Behalve de f51000 die het Rijk be schikbaar stelt aan de provinciale com- missiën, geeft het nog subsidiën tot een bedrag aan f21000 aan rundveestam- boekvereenigingen, en wel f15000 aan het Nederlandsche en f 6000 aan het Friesch rundveestamboek. Aan deze ver eenigingen is bij Kon. Besluit van 12 Februari 1911 tevens het recht ver leend om officieel als juist erkende af stammingsbewijzen af te geven. zwaaide met de armen en ging enkele schreden voorwaarts naar Karei Plem ping toe. „Wat hebt je van mij te vertellen?" snauwde hij Karei toe. De aangesprokene rekte zich behaag lijk uit. 't Geval begon nu pas interes sant te worden en hij had de overmacht over den beschonkene. Meer hoonend dan grof gaf hij ten antwoord „Zoudt ge ons dat lachen en praten willen verbieden, heerboer Tweehuis?" „Loop voor mijn part naar den duivel 't kan mij niet schelen. Maar ik wil we ten, wat je nu weer over mij heb te zeg gen en te lachen?" Hij tuimelde bijna omver. Plemping zeide brutaal„Als dat niet om te lachen is, weet ik niet meer waar over men pret kan hebben." Hij schom melde als een dronkaard heen en weer en deed Dirk's gestotter na. Iedereen lachte. Toen nam Dirk blik semsnel een der groote brandewijngla zen beet en voordat iemand het kon be letten, sloeg hij er woest mede naar Plempings hoofd. Karei echter kaatste den slag terug, zoudat Dirk slechts zijn schouder raakte. Vóór de boer ten tweede male kon slaan en alvorens de overige gasten van hunne verbazing waren beko me», pakte een vreemdeling Dirks ar- H e t blad der beetwortelen als veevoeder. Een buitenlandsch tijdschrift meldlt, dat in Duitschland op uitgebreide schaal proeven worden genomen met gedroog de beetwortefbladeren als veevoeder. Volgens dc deskundigen, onder wier leiding de voederproeven plaats hebben, wijzen de voorloopige resultaten uit, dat de voedingswaarde van het gedroogde product ongeveer f36 per 1000 K.G. bedraagt. De gedroogde bladeren wor den graag door het vee gegeten van de minder gunstige gevolgen, dikwijls ver bonden aan het gebruik van groote hoe veelheden versche bladeren, was niets te bespeuren Sport. De jeugd en de sport. Als bewijs met welk succes tegen woordig door de jeugd de spoit beoefend wordt, haalt de „N. R. CL" eenige voor beelden aan van jeugdige krachten, welke reeds in meerdere of mindere mate op gebied van sport uitblonken. „De jonge Australische biljarter George Gray heeft den biljartwereldkampioen Stevenson gemakkelijk geklopt. Gray is inderdaad een biljart-wonder, want, hoe wel slechts 20 jaar oud, heeft hij bij zijn toer door Engeland al heel wat series van meer dan 1000 gemaakt! Dan de bokssport, in 011s land niet zoo populair, maar daarbuiten zeer in aan zien als een der flinkste sporten. De lS-jarige Franschman Carpentier is plotseling als een ster van de eerste grootte aan den bokshemel verschenen en door zijn kracht en handigheid heeft hij zich in zeer korten tijd een eerste plaats in de bokswereld veroverd. Bin nenkort komt hij uit tegen Sullivan, den Engelschen middengewicht-kanipioen, in een wedstrijd te Monte-Carlo om een prijs van f18.000. M. W. H. Laurenz, een Fransche jon gen van 16 jaar, sloeg in April A. F. Wilding, den lawntennis-wereidkampioen, in de wedstrijden om het Fransche kam pioenschap te Parijs, en een maand later trok A. H. Gobert, slechts 20 jaar oud, naar Londen en veroverde daar een lawh- tennis-kampioenschap zonder in zijn zes wedstrijden een enkele zet verloren te hebben. Hoe werd de schaakwereld niet ver baasd door het schitterend spel van Capa- blanca, die op 20-jarigen leeftijd verschil lende beroemde schaakmeesters, 0. a. Marshall, den Amerikaanschen kampioen, versloeg. Nog pas 'eenige weken geleden werd de Engelsche voetbalwereld verrast döor het spel van een 16-jarigen jongen, Bro- well, die voor Everton in een eerste-klas- wedstrijd debuteerde als middenvoor en dadelijk vier doelpunten maakte." Men houde echter steeds ju het oog, dat sport slechte het middel mag blijven om zijn gezondheid te stalen en zich een gepaste ontspanning te bezorgen. Nooit zij de sport ons levensdoel. Drt laatste wordt door de huidige beoefe naars van de sport wel eens vergeten. Stelt men steeds de sport op den voor grond, dan verliest men het bovenzinne lijke en ons frooger doei helaas al te spoedig uit het oog. Watersport. In een motorbootje over zee. Zoo gauw zich een gunstige gelegen heid voordoet, zal de heer W. J. Kruier, officier bij de Stoomvaart-Mij. Zeeland, in een open motorboot van ongeveer 33 Eng. voet lengte den overtocht doen van Folkestone naar Vlissingen. Rechtszaken. Heling en verberging. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak van J. P., te Bever wijk, die terecht had gestaan wegens koopen van bloembollen van diefstal af komstig en wegens het verborgen hou den van bloembollen, van diefstal afkom stig, in zijn schuur en -tegen wien het O. M. deswege 2 jaar gevangenisstraf had geëischt. De rechtbank veroordeel de bekl. tot 4 maanden met vrijspraak van de heling. men vast en sprak met zware stem „Boer Tweehuis, wij gaan weg; kom mee." Dat klonk beslist en bevelend. Ver baasd keek Dirk achter zich de vreem de man liet hem niet Jos, daarentegen zag hij hem met zijn staalblauwe oogen zoo rustig aan, alsof dergelijke krachtsin- spannende verrichtingen voor hem alle- daagsche bezigheden waren. Dirk be kwam maar langzaam van zijne verwon dering over de onverwachte tusschen- komst van den vreemdeling. Langzamer hand rijpte dan ook bij hem het inzicht, dat hij hard op weg was een allerdomste streek uit te halen, die hem de alleron aangenaamste gevolgen kon opleveren. „Zeg eens, wat ben je voor iemand vroeg hij ten slotte aan den vreemden man. „Ken je mij dan heelemaal niet meer terug?", antwoordde de andere lachend. Een gefluister volgde op deze woor den en men keek elkander verrast aan, zoodat zelfs Plemping, die zijn wraakge voel slechts onderdrukt had door de ge dachte dat hij Dirk wegens mishande ling kon aanklagen, uit louter nieuws gierigheid al het overige vergat. „Job Weikamp" riep Holterling. „Juist zoo, die ben ik" gaf hij ten ant woord. „Te deksel, kerel, dat hebt je aardig Wie is verantwoordelijk. Dc vorige week is voor de Maas- trichtsche rechtbank een persdelict be handeld. Tegen A. P. P. B„ redacteur verslaggever van den „Limb. Koerier", werd wegens smaad f30 boete geeischt. De reporter had een bericht geschreven over een zaak die dagen lang het on derwerp was geweest van de gesprekken in de stad. Een infanterist had zich ge- zelfmoord. De geruchten vonden beves tiging in het onderzoek, dat door de marechaussee was ingesteld na het vin den van het lijk, en tot wie dc "renorter zich om inlichtingen had gewend. B. schreef het bericht, als resultaat van zijn onderzoek, en stelde het ter hand aan zijn hoofdredacteur. Deze bracht er en kele wijzigingen in en gaf het in de zet terij ter plaatsing af. Het bericht kwam in de courant op lastgeving van den hoofdredacteur. Een sergeant-majoor der infanterie gevoelde zich door het be richt beleedigd deze diende een klacht in bij de justitie, die den reporter ver volgde. B. werd heden veroordeeld door de Alaastrichtsche rechtbank tot f20 boe te. In welke verhouding staat thans een redactcurverslaggever tot den hoofd redacteur van het blad Wordt op deze manier de verantwoordelijke hoofdredac teur niet uitgeschakeld aan eene cou rant?... Tijd. Keesje Donker. Keesje Donker, de 33-jarige inbreker- uitbreker, de man die in 1897 werd ver oordeeld tot vier jaar en drie maanden, gevangenisstraf, in 1902 tot zeven jaar, in 1910 driemaal, tot drie jaar, twee jaar en acht maanden en in 1911 tot 5 jaren, te zamen 21 jaar en 11 maanden gevangenisstraf, die in het vorig jaar in de strafgevangenis te 's Hertogen bosch werd opgesloten tot het onder gaan van tien jaar en acht maanden ge vangenisstraf, en, na eenige maanden, in. die strafgevangenis te hebben door ge bracht, daaruit in den nacht van 15 op 16 Juli 1911 in gezelschap van zijn col- ga's W. J. Roos, J. A. de Haan en Th. J. Wijnen wist te ontsnappen, de man die na zijn ontvluchting zijn haar liet verven en een blauwen bril ging dragen, hetgeen hem in staat stelde, volgens zijn zeggen althans, eenige maanden onge merkt te Rotterdam te vertoeven, en die niet na kon laten, zich opnieuw aan het goed van zijn medemenschen te vergrij pen, met het gevolg dat een dappere bakker hem in den avond van 19 Nov. zoo hardnekkig vervolgde, dat de poli tie in staat was den vergeefs gezoehten boef in te rekenen, deze man, wien, wan neer de rechtbank hem schuldig bevindt aan de hem thans ten laste gelegde mis drijven, nog eens 16 jaren gevangenis straf kan worden opgelegd, en die het in zijn vak tot een zoo groote hoogfte heeft weten te brengen, dat het onnoo- dig is, zijn naam alleen met de letters C. D. aan te duiden, deze Cornelis Donker dan, heeft zich Donderdag voor de Rotterdamsche rechtbank te verant woorden gehad, ter zake dat hij zich te Rotterdam aan inbraak en diefstal in een bakkerswinkel heeft schuldig gemaakt en niet dan na hevig verzet weer in handen der politie viel, bij welke gelegenheid nog op een politieagent geschoten werd terwijl zijn medeplichtigen ontkwamen. Er was buitengewoon veel belangstel ling, wel een driehonderd nieuwsgieri gen schoolden voor het gerechtsgebouw samen, die allen toegang tot de tribune verlangden, welke echter slechts voor ongeveer 100 plaats biedt. Een tiental agenten en rijksveldwach ters moesten van sabel en gummistok gebruik maken om de binnenplaats van liet gerechtsgebouw te ontruimen. Na het getuigenverhoor nam de offi cier van Justitie zijn requisitoir en voer de aan, dat bekl. weer getoond heeft, een hoogst gevaarlijk mensch te zijn. Geëischt werd ter zake van diefstal door twee of meer vereenigde personen, gevolgd door geweld, en bedreiging met geweld, met het doel zijn ontvluchting mogelijk te maken en het gestolene in veiligheid te brengen, 10 jaren gevan genisstraf. Bekl. twijfelde of hij toerekenbaar was. Het gevangenisleven vermoordt aangelegd Als een baron komt hij aan Je hebt een fijn pak aan.... Ik kan wel zien waar het geld zit." Zoo riep men door elkander. Allen staken hem de hand ter verwelkomming toe, zoo opgewonden en enthousiast, als wilden zij hem de arm van 't lijf rukken. De gedronken alcohol maakt hen leven diger als men anders van hen gewoon was. En Job Weikamp was een gezeten man geworden dat kon iedereen zien, die oogen had. Eindelijk luwde de eerste geestdrift een beetje en verlangde men, dat de Amerikaan van zijn avonturen zou ver halen. Hij sprak evenwel niet van gou den bergen en onmetelijke rijkdommen, die aan gene zijde van den oceaan te vin den zou zijn daarentegen van zwaren ze- nuwafmattenden arbeid, van gemeene streken en laagheden, die tegen geen kwaad vermoedende personen worden be- gaan. „Och, heeremetijd, dan is bet daar nog slechter gesteld dan bij ons", klaagde er een en men kon hooren, dat hij te leurgesteld was. Zoo ging het den een na den ander. Het is zoo aangenaam ergens een sprookjesland te weten, waar net anders is als bij ons, waar het leven minder* zwaar en de arbeid minder hard valt, Ingezonden Mededeelingen. A 30 cents per regel. Doctor Couyelat, te Pau (Frankrijk) schrijft: Ik heb natuurlijk Franz Jozef-bitterwater voorgeschreven aan een meisje bij wie hel goed resultaat hadvan alle te voren door haar ge bruikte purgeermiddelen ondervond zij niet de minste uitwerking792 Uwe FINANT1EELE maar vooral uwe HOOGERE: BE LANGEN vragen van U, dat B Gij U en de Uwen laat ver zekeren bij de Levensverzekering Mij. te HAARLEM. De Maatschappij opgericht uitsluitend dóór en, wat meer zegt,krachtens hare statuten voor immer, uitsluitend vdór Katho lieken. (648) I -T hem en hij verzocht daarom plaatsing in een gesticht, waarmede hij vrede zou hebben, al was het levenslang. Wreed. Donderdagavond is in de bosschen in de nabijheid van Oisterwijk en Haaren (N.-Br.) het lijkje gevonden van een pasgeboren kind, gewikkeld in een vrouwenschort. Verbrand. De 67-jarige echtge- noote van G. V., te Bovenkarspel, bij Enkhuizen, is, gisteren door baar man bij zijn thuiskomst verkoold in de kamer gevonden. Het vermoede»* bestaat, <i#t zij door het vuur van de stoof in brand is geraakt. Een driejarig jongetje Z., te Am sterdam, dat Donderdag door het spelen met lucifers in brand geraakt was en in het O: L. V.-gasthuis aldaar moest wor den opgenomen, is aan de bekomen brandwonden overleden. Doodelijke onvoorzichtig heid. Te Brouw en ermowt probeerde 18-jarige zoon van den heeF J. Zomer maand, commissionair, cert oud geweer, waarbij het schot afging en hem doodc- lijk aan 't hoofd verwondde. Hij was onmiddellijk een lijk. Ontsnapt. Dinsdagavond gelukte het te Bunde (L.) een gevangene, circa 18 jaar oud, onder geleide van een agent van politie en bestemd voor Nijmegen, uit den sneltrein die ten 6.tl uit Maas tricht vertrek#, te springen en te vluch ten. Onmiddellijk werd door den veld wachter vergezeld van een onbezoldigd rijksveldwachter, in dc geheele omtrek tot laat in den nachtt een streng onder zoek ingesteld, echter zonder resultaat: de vluchteling kon nief worden achter haald. („L. K.") Mishandeling van een poli tiebeambte. Een agent van poliitie verwijderde gesterennacht, on verzoek van den caféhouder, den roeien J. K. J. G. te Rotterdam uit een café. Deze roeier dreigde in dat café alles kort en klein te slaan. Op de straat gekomen, heeft hij, met hulp van eenige van zijn kornui ten, den agent plotseling aangevallen. Zij sloegen hem tegen de straat en mis handelden den man zoo, dat hij buiten dienst is gesteld moeten worden. De roeier is gearresteerd. Een logger aan gevaren. H,et Engelsche s.s. „Teal" heeft in de Noord zee den Schevenrngschen logger Sch 456, waar het geluk van den vroegen morgen tot den laten avond op straat staalt slechts wachtend op hen, die er «aan zal grijpen. Zulk een land was in de ge dachten van Weikamp's hoorders Ameri ka. Nu verwoestte Job reeds in het eer ste uur van zijn terugkomst deze zali ge gedachtehij nam hunne verwachtin gen weg. En toch was hij iets geworden in Amerika „Kom je bij ons wat koopen vroeg eindelijk Tweehuis, die een beetje ont nuchterd was en zich nu beter staande kon houden. Maar de haat bruischtc in zijn binnenste en hij moest Karei Plem ping prikkelen. Daarom vervolgde hij: „Binnenkort zal Plempings boerderij wel worden verkocht. Dat was wat goeds voor jou." Karei beheerschte zich slechts met moeite en siste tusschen de tanden„Pas; maar op, dat jij je tl rekken niet thuis krijgt. Als zoo'n groote Schoutenhof een#! geveild moest worden, was dat nog heel iets anders „Kom, Job, wil je meerijden?" vroeg Dirk, die wilde opstappen en deed, als of hij de woorden van zijn tegenstanden niet had gehoord. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6