Uit Stad en Omgeving. betoogen, dat de regeeriug een staking der mijnwerkers met geweld moet be letten en wel op dezelfde gronden, waar op zij de algemeene staking der spoor wegen onderdrukt heeft. De verzoeningscommissie voor de steen koolnijverheid in Zuid-Wales heeit nu na het uitbrengen van de beslissende stem van den onafhankelijken voorzitter der mijnwerkers een algemcenen loonopslag toegekend. De mijneigenaars hebben hun bereid willigheid te kennen gegeven om opnieuw over de crisis van gedachten te wisselen, doch zij zeggen geen minimumloon te kunnen bewilligen. Onder alle lagen van de bevolking wordt bij de regeering aan gedrongen op een maatregel, teneinde de staking in de steenkoolnijverheid, welke over twee weken verwacht wordt, af te wenden. De laatste werkstakings-kennisgevingen welke zijn ingeleverd, toonen aan, dat elk district voor de staking is. GEMENGD. De Dalai Lama is op weg naar Tibet te Kalimpong aangekomen, aldus meldt een bericht uit Calcutta. TeThassa moeten nog steeds 1000 Chineesche sol daten zijn achtergebleven. Bij de tusschentijdsche verkiezing voor den Duitschen Rijksdag in het dis trict Siegburg-Waldbröl, waar de afge vaardigde dr. Becker ontslag heeft geno men om zijn zetel aan Justizrat Tnmaorn, die bij de jongste Rijksdagverkiezingen in Keulen gevallen is, af te staan, zullen nóch de sociaal-democraten, nóch de liberalen, nóch de conservatieven candidaten stellen. Trimborn kan dus van zijne verkiezing verzekerd zijn. In beginsel is door het congres van Fransche mijnwerkers tot algemeene sta king besloten. Over het tijdstip heerschen nog m een ingsvers chili en. Men bericht uit Saloniki, dat onbe kend gebleven brandstichters het Boerla- woud, aan den voet van den Olympus, over een groote uitgestrektheid in vlam men hebben doen opgaan. Een zeebeving heeft te Safti drie barkassen verzwolgen en de douane-kan toren overstroomd. Verscheidene huizen zijn ingestort. Er zijn vier dooden en ver scheidene gewonden. Uit New-York wordt aan de „Lokal Anzeiger" geseindDe Pennsylvanië- sneltrein is in de buurt van Altona ont spoord. Tien wagen vielen van een steilen dijk naar beneden. Vier reizigers zijn dood uit de puinhoopcn te voorschijn gehaald, terwijl, voor zoover men op net oogenbiik weet, ongeveer 40 personen ge wond zijn, w. o. eenigen zeer ernstig. Als oorzaak van de ramp wordt genoemd, dat bij het nemen van een steile helling de koppeling T>rak, waardoor de laatste tien wagens met steeds toenemende snelheid naar beneden gleden en ten slotte uit het spoor liepen. BIiNNENLAND. Koninklijke besluiten. Bij Kon. Besluit is in zijn rang over geplaatst bij het reg. grenadiers en ja gers de le luit. A. A. Hogervvaard, van het 2e reg. inf. is bij het personeel van den genees kundigen dienst van het leger in Ned.- Indië tot militair apotheker 2e kl. be noemd en aangesteld A. A. Th. Fort- gens is benoemd lot opzichter van den ar beid J. H. Camman, chefmachinïst bij het gemeentelijk gasbedrijf te 's Gravenha- ge; is mr. Th. H. de Meester opnieuw benoemd tot voorzitter van den pen sioenraad van burgerlijke ambtenaren zijn benoemd bij het Algemeen Rijks archief te 'sGravenhage tot hoofdcom mies P. Berends, thans commies en tot adjunct-commies E. J. van de Pol, thans klerk bij dat archief is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau L. Overwater, te Strijen oud-dijkgraaf van het waterschap de Oost Hoeksche dijken. Tegen de Tariefwet. Men deelt het volgende mee: Tal van ijzerhandelaren in Nederland hebben van hun Duitsche leveranciers gedrukte circulaires ontvangen, waarin zij worden uitgenoodigd een krachtige actie op touw te zetten tegen het ontwerp- Tariefwet. Het buitenland legt wel bezorgdheid aan den dag voor onze nationale be langen Een goed middel. Ter voorkoming van stakingen in het veenbedrijf in de Oost-Drentsche veen koloniën, die vooral in het vorige seizoen veelvuldig voorkwamen, wordt thans in verschillende deelen dezer streken een overeenkomst tusschen verveners en werkvolk gemaakt. Waarom onbenullig? In het „Volk" wordt het wetsontwerp inhoudende „bepalingen tot bescherming van in het wild levende vogels", een „vrij onbenullig" ontwerp genoemd. „Waarom?" vraagt het „Hsgz." Da 's nogal eenvoudig er zit geen politieke kant aan en er is dus geen politieke munt uit te slaan. En dan is een ontwerp per se onbenullig, al is het ook nog zoo nuttig. R. K. Middenstand. In aansluiting niet de mededeeling van de „Haarl. Hanze" omtrent een samen werking van de R. K. Middenstandsorga nisaties in eenigc bisdommen, kunpeii we thans meiden, dat op Dinsdag 27 Febi. a.s. om hal' twaalf 's morgeus in het „Haagsch Koffiehuis" te Utrecht een ver gadering zal worden gehouden tot de be spreking dier samenwerking. Afgevaar digden van dc besturen der dioecesane benden zullen bijeenkomen tot beraad slaging over de middelen om te komen tot een Ned. R. K. Middenstandsorga nisatie. Het is niet zeker of alle bisdommen zullen toetreden. Met eenige bonden wor den nog besprekingen gevoerd. Haagsclie belasting. De Haagsdie correspondent van „De Stand." schrijft thans weer aan zijn blad: Naar aanleiding van wat ik schreef ovei belastingwee in de hofstad, wordt mij thans van bevoegde zijde medegedeeld, dat, zal de belasting over dit jaar 1912 reeds aanmerkelijk hoogcr zijn dan over 1911, er zal een stijging zijn met, voor zeer matige bedragen, 1 pCt. van het inkomen! over 1913 weer een enorme stijging te verwachten is. Mij werden cijfers genoemd, waaruit blijkt, dat de belastingbedragen in 1912 niet }/;i i\ J/. zullen toenemen. Mooi vooruit zicht Rotterdam garnixoenstad. Naar de „N. Crt." vtrn'eemt, zijn reeds sinds eenigen tijd onderhandelingen gaande tusschen het legerbestuur en de gemeente Rotterdam omtrent het aldaar in garnizoen brengen van een deel onzer weermacht. Gunstige bepalingen voor dc arbeiders Door Z. D. H. de Bisschop van Roer mond is bij rondschrijven aan alle R. K. kerkbesturen en aaft de aan Mgr. reken- Elichtige armbesturen bevolen bij de aan- estedingen te bepalen 1. dat de aannemers voor hun werk lieden artikel 1638 c. en d. van de Wet op het Arbeidscontract niet mogen bui ten werking stellen; 2. dat de aannemers voor de uitvoering der in het bestek aangeduide werkzaam heden geen lager loon mogen betalen dan daar ter plaatse door den loonstan- daard bepaald wordt 3. afwijking daarvan is alleen geoor loofd onder voorafgaande goedkeuring van den besteder. Dit geldt echter alleen ten opzichte van degenen, die, hetzij om dat zij den leeftijd van 20 jaren nog niet bereikt hebben, hetzij om andere re denen, niet als volledige werkkrachten kunnen worden beschouwd 4. in het bestek moet de maximum arbeidsduur overeenkomstig de seizoe nen worden bepaald, arbeid op Zon- en verplichte feestdagen uitgesloten wor den 6. moet langer gewerkt ^worden dan als maximum is bepaald, dan zal voor het eerste overuur 10 pCt, voor het 2e 20 pCt. en voor ieder volgend overuur 50 pCt. meer dan het gewone uurloon betaald moeten wordenvoor dringend noodzakelijk werk op een Zon- en feest dag wordt 100 pCt. extra loon betaald; 6. Het loon zal eiken Zaterdagnamid dag, in Nederlandsche munt, of in vreem de munt volgens koers van den dag be rekend, worden uitbetaald 7. sterke drank zal streng geweerd worden. Wie sterken drank op het werk brengt of vloekt of onzedige gesprekken voert gedurende den werk- of schafttijd, wordt terstond en onherroepelijk ont slagen. Ook aan de besturen van niet aan Mgr. rekenplichtige R. K. instellingen is verzocht met bovenvermelde bepalingen bij de uitvoering hunner bouwwerken re kening te houden. Zooals men weet, zijn ook in onze diocesane wetgeving een aantal voor schriften, die kerkbesturen bij de uit voering van bouwwerken moeten onder houden. KORTE KRONIEK. De Amsterdamsche sloopersstaking is geëindigd. De looneischen zijn inge willigd. Des Zaterdags zal het werk te 4 uur 's namiddags eindigen, terwijl van 1 Maart tot 31 October 10 uur, van 1 Nov. tot einde Februari 9 uur per dag wordt gewerkt. De staking heeft vijf weken geduurd. LEIDEN, 17 Februari. De Weleerw. pater R. Bouters schrijft ons: Verleden week plaatste ik in uw veel gelezen blad een stukje over het liefde werk Oud-papier en dankbaar bracht ik hulde aan verschillende personen, die be langloos het oud papier aan ons magazijn bezorgden. Door een onvrijwillig verzuim werd geen melding gemaakt van den heer J. v. Schie, bode te Katwijk, en den heer v. Tienen, bode te Voorschoten, die ons steeds niet dezelfde welwillendheid ten dienste stonden. Ik acht mij verplicht ook hun hier openlijk dank te zeggen en ons liefdewerk in hunne bereidvaardigheid te blijven aanbevelen. De heer J. H. van Beek, student in de geneeskunde alhier, is bij beschikking van den Minister van Oorlog toegelaten tot eene verbintenis als adspirant-officier van gezondheid bij het 4e reg. infanterie. De le luitenant C. H. J. v. d. Harst, van het 4e reg. infanterie wordt voor onbepaalclen tijd gedetacheerd ten bureele van den inspecteur der infanterie te 's Gravenhage. De le luitenant A. A. Hogen.aard die auvankclijk van het 2e naar het 4e regiment infanterie was overgeplaatst, is thans verplaatst naar het regiment grena diers en jagers. Voor de vaktentoonstelling van Brood-, Koek-, Banketbakkerswalen, Chocolade- en Suikerwerken, uitgaande van het Bakkersgilde St. Hub recht van den Nederl. R. K. Volksbond, heeft de burgemeester, jhr. mr. dr. N. C. de Gij zelaar, eenc groote verguld zilveren me daille beschikbaar gesteld. Voorts schonk de Commissaris der Koningin in Zuid-Hofland, E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh, eerie groote zilveren medaille en de Bakkers patroöiis-Vereeni- ging Ons Belang twee groote zilveren medailles. Reeds verschillende inzendingen zijn toegezegd. t— Op een voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan een der open bare scholen te Amsterdam komt als no. 3 voor de heer A. Sjouw, onderwijzer alhier. Aan de middelbaar technische school voor bouwkunde wordt bevor derd van het 2e naar het 3e semester de heer j. P. A. de Nijs van hier. Men is op 't oogenbiik bezig twee lichtmasten voor electrische booglampen te plaatsen op de Breestraat voor het Stadhuis. Degenen, die hierin een voorbode zien, dat de Breestraat over haar geheele lengte nier booglampen verlicht zal wor den, zullen in deze verwachting echter deerlijk teleurgesteld worden. Het aanbrengen van booglampen voor het Stadhuis geschiedt, wijl op eene an dere wijze niet voldoende in de verlich ting daar ter plaatse kan worden voor zien. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 12i/o uur 's middags. Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Voorloopige co mité-vergadering van R. K. slagersgezel len. Zondag, 8 uur 's avonds. Stadsge hoorzaal. Liefdadigheidsuitvoering dooi de Rederijkerskamer Vondel. Opvoering van Guido de Vendeër en Studenten. Maandag 9 uur 's avonds, Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Apologetische cursus voor leden van den R. K. Volks bond. Spreker de Weleerw. Pater C. Zuidgeest, O. F. M. Onderwerp: Geloof en Bijbel. Donderdag, 6 uur en 8V2 uur des avonds. Bondsgebouw Rapenburg 10. Le zing met lichtbeelden door den Weleerw. Pater J. G. Tesser. Onderwerp: Oude Gebouwen uit de 17de eeuw. ALKEMADE. De loteling van de lich ting 1911 J. G. Keijzer, 110. IS, en de lotelingen der lichting 1912 Th. C. de Jong, no. 1, W. v. Kins, no. 3, V. de Ren, no. 4, G. H. van Haestregt, no. 7, en Mart. Turk, no. 8, zijn opgeroepen om bij de voorjaarsploeg ingelijfd te worden. Wegens het heerschen van besmettelijke ziekte in Leiden zal de indeeling plaats •hebben te Gouda in de Infanteriekazerne op Vrijdag 15 Maart, 's voorin. 11 ure. HOOFDDORP. Bij' de thans in aan bouw zijnde R.K. school alhier wordt een vereenigingsgebouw gestichtj waarijl bij eenkomsten, feestelijke zoowel als huis houdelijke, van Katholieken zullen wor den gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. De ver eeniging ter bevordering van de Bloem bollencultuur vergaderde gisterenavond in de bovenzaal van hotel de Roskam. Van de 125 leden waren 76 present. De voorzitter de heer C. van Tol, opende de vergadering met den wensch dat het jaar 1912 voor de vereeniging en de leden een gelukkig en gezegend jaar moge zijn. De secretaris de heer H. W. Grimber gen las de notulen, die zonder aan- of opmerkingen werden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester sloot met een nadeelig saldo van f 22.51.1/2- De rekening door de heeren A. C. v. Mil en A. de Mooi nagezien, werd in orde bevonden en den penningmeester werd dank gezegd voor zijn gehouden beheer. Om een groene veiling te hou den, werden niet voldoende nos. opge geven, doch de gelegenheid werd open gesteld tot 31 Maart nummers op te geven. In verband met het besluit der vori ge vergadering om te onderzoeken, hoe het best de kwade plekken te bestrijden, had het bestuur inlichtingen inge wonnen bij een 5tal personen, waar van vermoed kon worden, dat die advie zen betrouwbaar waren. No. 1 raadde aan landbomvzout te ^gebruiken en wel 2 K.g. per Meter. De tweede persoon had in samenwerking met Prof. Ritzema Bos verschillende sauzen gebruikt, doch zonder resultaat, hij gaf daarom ook de voorkeur aan diep delven. Dit moet ech ter bijzonder netjes gebeuren. Dezelf de persoon had met dit delven wel suc ces; drie jaar geleden was een geheel be smet perceel na de bewerking beplant met hyacinthen, daarna met tulpen, toen met nsarcissen, alles zonder kwade plek ken meer te kunnen constateeren. De andere personen gaven ook de voorkeur aan diep delven. Het bestuur gaf het woord aan de le den, om ook hun oordeel te hooren. De heer J. Heemskerk had dit jiajaar gedolven tot een diepte van 40 c.M. kon daarom binnen korten tijd de resul taten hiervan meedeelen, wat hij beloof de te zjjUsn doen. De heer A. de Mopij vroeg hoe diep men moet gaan om kans op succes te hebben, waarop de voorzitter zeide: zoo diep mogelijk, ten zij men geen klei boven werkt, wat door bijna niemand gewenscht wordt. Het bestuur vroeg den leden, die kwa de plekken in hun land hebben, hun me dewerking te verleene.n, door bijv. dit te melden aan het bestuur, dat inmiddels mei den eigenaar zal onderhandelen, om in hoofdzaak voor zijn rekening doch ook met behulp der huurders, dit werk ter hand te nemen, waarna later in een bui tengewone vergadering deze zaak nog maals zal besproken worden. De verga dering ging hiermede accoord. Het be stuur deelt mede dat zij tot bode hecPt benoemd den heer B. van Veldhoven. De heer M. v. d. Gugten had bedankt. Hierna ging men over tol verloting van een 30-tal prijzen, waarna de vergade ring niet dank aan de leden voor de op komst en belangstelling, door den voor zitter werd gesloten. LEIDSCHENDAM. Dc beide uitvoe ringen door de R. K. zangverceniging „Nut en Vriendschap", directeur de heer Haring, in het hotel „De Zwaan", ge geven, hebben veel succes gehad. De verschillende zangnummers werden alle zeer goed ten gehoore gebracht en het het „Te Deum Laudainus" verdient een extra vermelding. Op verdienstelijke wij ze begeleidde de heer Verhage, orga nist der R. K. Kerk alhier, op de piano. Ook de leden der tooneelvereeniging oogstten zeer veel bijval in. Het come- di es tukje „Een gezellige Kamer", werd vlot en vlug gespeeld, ook liepen de verschillende voordrachten goed van sta pel. Doch een extra compliment aan de heeren N. Blonk, J. Halverhout, Th. Weerdenburg en C. Blonk voor de uitne mende wijze, waarop zij het zangspel „De Wijnproevers" hebben vertolkt,,en waartoe dé costuums veel hebben bij gedragen. En hiermede zijn de uitvoerin gen van „Nut en Vriendschap", waarvan we zooveel goeds hebben genoten voor dit seizoen afgeloopen en wij roepen den kranigen directeur met de zijnen een har telijk tot wederziens toe. LIS5E. Bij beschikking van den Minis ter van oorlog is aan den milicien 'C. Hulsbos van het 4e regiment infanterie toestemming verleend tot verblijf in N. Amerika tot 1 Maart 1913. NIEUWKOOP. Gisteravond gaf liet Fanfarekorps „Eensgezind" onder direc tie van den heer J. van Berkestijn. in de kolfbaan van Mej. de wed. J. J. Valkenet voor leden en donateurs eenc uitvoering. Onder een achttal stukken, dfe keurig in maat en toon geblazen werden, muntten vooral uit: „Les es prits de l'Astre ouverture Tack en Doux Mystères, wals, A. Kóm. Na afloop van het muzikale gedeelte, werden een viertal luimige stukjes voor gedragen, die de lachspieren der bezoe kers druk in beweging brachten. Voor het scheiden, gaf de voorzitter van het korps kennis, dat het korps aan het a.s. concours te Oosterbeek. in de 3e afdeeling, zal mededingen. NOOR DW IJK ER HOUT. De „Echo der Duinen" gaf gisteravond hare eerste uitvoering in dit jaar. Door den direc teur der vereeniging den heer Bolder- dijk werd de feestelijke bi'.eenkomst met een woord van welkom geopend. Spre ker richtte zich in het bijzonder tot den burgemeester, in wiens* aanwezigheid hij bemoediging zag voor -de leden van de „Echo". Na uitvoering van enkele muzieknum mers, die succes inoogsten, kwamen ten tooneele de heeren Carl. J. Hellman en Bern. van Leeuwen, humoristen uit Lei den. De verschillende voordrachten door hen gehouden, waren zeer komisch. Men was dan ook zeer voldaan en tevreden, mei hetgeen men dezen avond gehoord en gezien had. Wij hopen, dat deze zoo schitterend geslaagde uitvoering voor zeer velen een spoorslag moge zijn om as.. Maandagavond op te bekken naar „Het Wapen van Noordwijkerhout". Buiten twijfel zal iedereen clan veel pleizier hebben. Bij den burgermeester dezer ge meente is gedeponeerd een gouden da mes remontoir-horloge gevonden in den trein van Leiden naar Amsterdam. Op 13 Maart a.s. moeten van hier naar 'sGravenhage vertrekken, teneinde bij de militie te worden ingelijfdJ. Bon, Th. Kortekaas, J. van der Niet, L. van der Voort, lichting 1912. NOOTDORP. Gistermiddag is alhier de Zeereerw. heer A. A. W. Waterreus onze nieuw benoemde pastoor, gearri veerd. Omstreeks vier uur werd de Zeer eerw. Pastoor ingehaald door den Wel eerw. heer kapelaan W. J. Pieterse en de heeren kerkmeesters A. v. d. Helm Jac. Zalm en Math. Annnerlaaii, en werd onder klokgelui de pastorie binnenge leid. RIJNSATERWOUDE. Woensdag avond had iri café „Het Rechthuis" van den heer A. Th. de Boer een biljart wedstrijd plaats. De uitslag was als volgt: le prijs: Th. Bakker van Roe- lofarendsveen. 2e prijsL. van der Laan van Langeraar. le. premie: A. Hoogen- boom van Oude Wetering. 2e premie: Berbée van Lisse. Er waren een twintigtal deelnemers. SASSENHEIM. Gisteravond werd voor de tweede maal het Kerstmis-Drie koningen oratoriiun opgevoerd. De toe loop van belangstellenden was zóó groot, dat niet alleen tientallen zich niet sen staanplaats moesten behelpen, maar ve len ook moesten worden afgewezen. On der de aanwezigen merkten wij op de W.Eerw. Heer Mgr. N. J. Sineuldcrs, de- keu te Warmond, de Z.Eerw. heer j. A. Thus, pastoor dezer parochie en de lieer B. P. Roest, loco-burgemeester, allen le den van het eere-comité, voorts de Z.Eerw. Hooggel. heeren Seyscner en Westerwoud r, professoren aan het groot seminarie, de W.Eerw. heeren Vinck, ka pelaan aan de Mon-Pèrc te Leiden, Ja nus, oud-kapelaan der parochie, Wanna, kapelaan te Lisse, Mulder, kapelaan te Noordwijkerhout enz. Zang en tableux, waarover wij na de eerste uitvoering meer mededeelden, ble ken ook gisteravond wederom in den geest van liet publiek te vallen, zoodat hel door een hartelijk applaus instemde met'den dank, dien de W.Eerw. lieer Pee- perkorn aan koordirecteur, solisten, koor, regisseur en verdere medewerken den bracht. GEWESTELIJK GEMENGD, fn het duister. Gisteravond werden de bewoners van a t w ij k a a 11 den R ij n te ongeveer 6 uur buiten zoowel als in huis, in het halfduister gezet. Alle lantaarns en lam- p.en toonden neiging om uit tc gaan, enkele brachten tevens een fluitend ge luid voort. Na een half uur veranderde de toestand en was alles weer in orde. Onderwijs. De Katlr. School. Tot redacteur secreuuis van de „Katli. School" is door een vergadering van gees lelijke adviseurs en voorzitters der bij de Federatie aangesloten bonden van R. K. Onderwij/ers en Onderwijzeressen be noemd de heer G. Bullen te Zilk bij Hille*- gom. Kunst en "Wetenschappen. Euterpe. In de groote Stadszaal te Leiden gaf het Strijkorkest Euterpe gisteravond een Invitatieconc rt. Als no. 1 werd dooi het orkest gespeeld de Oxford Symphonie van J. Haydn. Dit werk heeft mij niet kunnen bekoren. Nuancering en jtiisten inzet, alsmede gelijkheid tusschen orkest en piano lieten nog al eens te wenschen over en het is mijn overtuiging dat dit werk voor dit orkest te zwaar is en dat in weerwil van de versterking met zeer goede krachten buiten de vereeniging. De massa der spelers vatten hun spel te log op, weten niet genoegzaam de schoon heden van Haydn's werk te analyses ren en waar deze voorname factoren ontbre ken, kunnen gangmakers, noch moeite en inspanning van een directeur, zaaalst Vink, iets aan dit euvel verhelpen. Echter cr waren ook oogenblikkcn van goed spel en over het geheel genomen kan 'n woord van lof worden gebracht voor wat met deze uitvoering is bereikt. In de andere werkjes voor orchest traden de goede eigenschappen van dit gezelschap naar voren. Ouverture Meert van Etuck en Huldigingsn irsch van Grieg, zijn niet ge-' makkelijk, doch vonden een voldoende vertolking, f irecteur en spelers komt een woord van lof toe voor de wijze waarop zij hun taak opvatten. Maart je Offers, de alt-zangeres, die ha re medewerking verleende, was voor mij eeii onbekende en ik voeg er dadelijk bij dat deze eerste kennismaking niet is te gen gevallen. Goede stem, in de boven tonen overbeerschend mezzo-sopraan, was zij in staat met te loven voordracht een zestal liederen te zingen, die niet na lieten het publiek enthousiastisch applaus te ontlokkc Waar deze zangeres toch zeker wel verlegen mede moet zijn ge weest. Want zij zal zich toch wel bewust zijn, dat er nog wel wat te verbeteren valt in haar zang. En dan moet ik 't jammer, prijzen, dat een zangeres die zoo veel goeds in zich meedraagt, et zóó slecht voor zorgt, rich voldoende te cultiveeren. Ik wijs met name op de slechte verzor ging der vocalen't Is niet aan te hoeren, een vocaal cue moet worden gezongen op 'n langen toon, twee- of driemaal van klank te hooren veranderenDunkel daounkel, enz. Als deze plichten tegen over de eischcn van de zangkunst door Mej. Offers zijn vervuld, dan durf ik dei meening uitspreken, dat zij een eerstel plaats zal innemen onder onze attzange* ressen. De heer Himpe vergastte het publiek op een drietal cello-solo's, waarvan So nate D-mol, van Corelli mij 't minst be* viel en de twee-nummers na de pauze onsi de overtuiging gaven, dat hier een dilet», tant aan het woord was, die, houdt hij zich binnen de perken van zijn kunnen.; zeker in staat is veel goeds ten gehoor^ te brengen. Voor Euterpe was deze avond een succes, wart genoegzaam bleek uit d/, niet karige bijvalsbetuigingen, dat het iö grooten getale opgekomen publiek zielf kostelijk amuseerde. S- Leger en Vloot. De Duitsche Keizer heeft aan den l'f luitenant der grenadiers J. van Kaathovet toestemming verleend, gedurende zijn vee lof te Brunswijk tot 3 Maart de oefeninj gen van het Brunsvvijksche infanterle-ro giment 92 bij te wonen. CORRESPONDENTIE. Een lezer van beide bladert) Ingezonden stukken, waarvan de naai\ van den inzender niet bekend is, wp.rd^j in geen geval gepHatit. f

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2