Priesterjubilea. De volgende Eerw. iieeren zullen o.a. dit jaar hun zilveren priesterfeest herden ken: 7 Dec. de Zeereerw. pater J. M. Keuier, O. C., pastoor aan den Groenen dijk, Hazerswoude, en 17 Dec. de Zeer eerw. heeren G. A. de Groot, pastoor te Hazerswoude (dorp), en G. Daalmans, pastoor te Boskoop. Hun 12i/o-jarig priesterfeest vieren op 15 Febr. de Zeereerw. Hooggel. heer P. G. Groenen, professor aan het Groot- Seminarie te Warmond, en de Weleerw. Zeergel. heeren A. HoMenberg en J. P. Huibers, leeraren aan liet Klein-Semina- rie Hageveld te Voorthout; op 22 Sept. de Weleerw. pater L. A. J. Klüken, O. F. Al., en C. L. M. Zuidgeest, O. F. At., ka pelaans aan de kerk van O. L. Vr. Onb. Ontv. alhier, en op 1 Oct. de Weleerw. Zeergel. heer M. W. A. Wijtenbiifg, lee- raar aan het Klein-Seminarie Hageveld te .Voorhout. De volledige lijst van priester-jubila rissen vindt men elders in dit blad af gedrukt. In den vastenavondtijd zijn de uit voeringen aan de orde van den dag. Er wordt volop gelegenheid tot vermaak ge boden, waarvan door velen dan ook druk gebruik wordt gemaakt. Tegen dit uitgaan is op zich zelf niet veel tegen, mits men zorge voor geoor loofde ontspanning. Bij het in acht nemen van de laatste clausule kan het bezoeken van een feestavond zelfs worden aanbe volen, als er een of ander goed doel aan ten grondslag ligt. Zooals uit een annonce in deze courant blijkt, zal op Zondag 18 Februari in de Stadsgehoorzaal een uitvoering plaats hebben door de Rederijkerskamer Vondel ten bate der Werkloozenverzekering van den R. K. Volksbond. Gaarne maken wij hiervan melding. De strenge kou heeft aan de werkloozenkas zware eischen gesteld, terwijl zij nog niet her steld was van de financieele offers, die vorige jaren van haar waren gevraagd. Versterking der baten is dus noodig en hiertoe kan men medewerken door het bezoek aan den feestavond. Dat men geen spijt zal hebben, er te zijn heengegaan.... wij twijfelen er geen oogenblik aan. Von del zal een pakkend drama opvoeren, ge volgd door een kluchtspel. Plaatsgebrek, door grooten toevloed .van annonces ontstaan, noodzaakt ons verschillende berichten tot een volgend nummer uit te stellen. De Harmonie St. Gregorius ver zocht ons te willen wijzen op de uit voering, die zij morgenavond in 't Bonds gebouw geeft. De ijver, die de 'leden in den laatsten tijd hebben ontwikkeld hebben het muziekkorps nieuw leven in geblazen, hetgeen op den laatsten con certavond ten duidelijkste bleek. En door dit succes aangemoedigd, biedt St. Gregorius morgenavond een tweede con cert aan. Bovendien zal Vondel door voordrachten voor een gezellige afwis seling zorg dragen. kOOMSCHE AGENDA. Zondag 8 uur 'savonds, Bondsge- bouw Rapenburg 10. Concert door de Harmonie St Gregorius met medewer king van de Rederijkerskamer VondeL Dinsdag 8 uur 's avonds. St. Lode- wijkskerk, Steensrchuur. Laatste apolo getische conferentie. Spreker de Wel- Eenv. Heer Th. M. P. Bekkers. Onder werp: Heiligenvereering. Woensdag 51 uur, Laatste les in de Bijbelsche Geschiedenis (met licht beelden), in de zaal der St. Joseph Gez. Ver., voor de kinderen der St. Petrus parochie. Spreker Weleerw. "Heer P. J. van der Burg. Brug- en Sluispersoneel. In het Provinciaal Blad voor Zuid- Holland is verschenen een verordening houdende regeling der bezoldigingen van het brug- en sluispersoneel en van de Kantonniers bij het Rijn- en Schieka- naal, het Jaagpad langs den Rijn, het Aarkanaal en de Gouwe. Aan die verordening ontleenen we, dat aan de brug over de Oude Maas te Barendrecht is verbonden een brug wachter-opzichter aan elk der overige beweegbare Prov. bruggen een brug - wachter. Zij worden bijgestaan door brugknechts. Aan de sluis aan den Leid- schendam is verbonden een sluiswachter bijgestaan door een assistentsluiswachter en sluisknechts. Het personeel belast met het onder houd van de werken van het Rijn- en Schiekanaal, het Jaagpad, den Rijn, het Aarkanaal en de Gouwe, wordt verdeeld inhoofd-kantonniers-opzichters, hoofd- kantonniers en kantonniers. ALKEMADE. Op Zaterdag 17 Febr. a.s., des namiddags één uur zal in de openbare schoollokalen te Oudewetering Roelofarendsveen en Rijpwetering de gelegenheid worden opengesteld tot koste- Iooze inenting en herinenting. Hei inschrijvingsregister der Natio nale Militie van de lichting 1913 dezer gemeente is voorloopig gesloten meteen getal van 48 ingeschrevenen. HOOGMADE. Uit het versrag der eerste jaarvergadering van Ond. Ongev.-ver- zekering voor Woubrugge en Omstreken lichten wij de volgende bijzonderheden. De vereeniging werd opgericht 1 Jan. 1911. Op 1 Jan. 1912 telde zij 41 leden met een loonopgave van f 52056. De uitgaven over 1911 bedroegen f 217,15, waaronder een bedrag van f 130,14 als bijdrage aan de centrale en f 45,56 aan 4 onge vallen. Om dit bedrag in de kas aan te vullen, zal van ieder der deelnemers ge vraagd worden een bijdrage gelijk aan 0,4% zijner loonopgave. Tot Voorzitter werd gekozen den heer F. Kroes. Bij de keuze van een raad van Beroep werd als Voorzitter aangewezen den heer F. P. Klein, burgemeester van Woubrugge, als leden de heeren W. J. v. d. Salm (werkgever) en Jacs. v. d. Ploeg (werk nemer, terwijl voor Woubrugge nog 2 leden zullen bijgevoegd worden. Gisteravond vergaderde alhier de R. K. Klesvereeniging. Nadat de Voor zitter de vergadering had geopend en de notulen waren voorgelezen en goedgekeurd las de secretaris het jaarverslag voor, hetwelk vermeldde dat de vereeniging thans 103 leden telt en dat in het bestuur geen verandering kwam. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 56. De verkiezing van bestuursleden had tot uitslag, dat de aftredende heeren J. Zwetsloot en C. van Tol werden herkozen en in plaats van den heer L. Rijkelijkhuizen, die wegens ziekelijkheid had bedankt, werd gekozen de heer N. Hoogeveen. De verslagen der centrale vereenigingen werden met aan dacht gevolgd. Nadat de verkiezingen voor afgevaardigden een geruimen tijd in beslag hadden genomen, drukte de Voorzitter de leden op het hart, zooveel mogelijk nieuwe kiezers aan te werden en verklaarde zich bereid voor de in vulling en opzending der formulieren te zullen zorgen, waarna de vergadering onder dankbetuiging voor de betoonde belangstelling werd gesloten. KATWIJK. In de gemeentezaal werden gisteren verhuurd voor 5 jaren, 3 per- ceelen weiland, ten behoêve der gemeente Katwijk, vorige eigenaar H. v. d. Marei. Perceel I groof 860 RR bracht op f255. Perceel II groot 796 RR f235. Perceel III groot 1029 RR f260. Alle drie de per- ceelen zijn gelegen in de Koestal. In aan merking genomen, dat ze gelegen zijn dicht bij de zanderij van Baron v. W. v. C., een hooge prijs. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ons nieuwe kerkgebouw en pastorie, om zijn schoon heid geprezen door alle bezoekers, zal door verschillende werkzaamheden aan het kerkhof en het terrein om het gebouw, nog mooier aanzien krijgen. Het hooggelegen kerkhof, aan de west zijde het gezicht op de kerk benemend, wordt aanmerkelijk verlaagd en tevens vergroot. Ook wordt de strook gronds langs den publieken weg beplant met laag houtgewas, wat tegelijk voor be schutting ka,n dienen voor de kerkgangers, Het terrein aan de oostzijde der pastorie, wat tot heden braak lag, wordt ook ge heel beplant met verschillende lage boom soorten, wat niet weinig zal bijdragen tot verfraaiing van het geheel. De kapel welke, nu de KerTC vlak naast het kerkhof gelegen is, geheel overbo dig is, en toch moet worden afgebroken, wordt niet meer ongebouwd. Zonder twijfel zullen bijna alle parochianen in stemmen met het besluit, indertijd ge nomen door het kerkbestuur om tot de ze werkzaamheden over te gaan. NOORDWIJKERHOUT. Naar wij ver nemen zal er een uitvoering worden gegeven in cafe „Het Wapen van Noord- wijkerhout" door „De Echo der Duinen" met medewerking van de heeren Carl. Hellman en Bern. van Leeuwen, humo risten te Leiden. De uitvoeringen zullen worden gegeven op Vrijdag 16 en Maandag 19 Januari, terwijl een keurig program is ontwikkeld. In een lokaal van het gesticht „De Voorzienigheid" zal a.s. Zondag na het Lof eene algemeens vergadering worden gehouden vanwege de Mariavereeniging. Op deze vergadering zal het woord ge voerd worden door den heer P. Warmer dam uit Lisse, terwijl de vergadering mede toegankelijk is voor al degenen, die wenschen lid te worden van de ver eeniging. RIJPWETERING. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voor komende advertentie van het Muziekge zelschap „Onderling Genoegen", en de Tooneclvereeniging „Eensgezindheid". De uitvoering door genoemde vereeni gingen op Maandag 19 Februari belooft heel aardig te worden. Ook in aanmer king genomen de lage entreeprijs zul len niet velen kunnen besluiten dezen avond thuis te blijven. TER AAR. Heden had het Bestuur der sociëteit „Amicitia" in de zaal van den Heer L. van der Laan te Langeraar den gewonen jaarlijkschen feestavond georganiseerd. De leden der sociëteit met hunne geintroduceerden, ruim 100 in getal, vulden de zaal en er heerschte eene zeer vroolijke stemming, die niet weinig verhoogd werd door het optre den van het bekende Leidsche duo, de heeren Hellman en van Leeuwen. Voor al met de „begrafenis van Opa", en met „De Vegetariër", hadden zij buitenge woon veel succes. Het dankwoord door den voorzitter. Dr. Lindner, werd onder luid applaus door de aanwezigen beaamd Uit volle borst werd daarna het Vlag- gelied gezongen, dat op de program ma's was afgedrukt, tn al te vroeg werd het uur van sluiten aangekondigd met een: „Tot op een ander tijd, borgt ons de reste!" VOORHOUT. Op veler verlangen be sloot de Tooneelvereeniging onderafd. van de Ned. R.-K. Volksbond, in haar gisteren gehouden vergadering, nog een tweede publieke uitvoering te geven en wel Vrijdag a.s. in Boerhaave daardoor zullen zeker nog velen tevreden gesteld worden welke de vorige maal geen plaats- kaart meer konden bemachtigen. WARMOND. De raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 12 Februari des voorm. half elf. Op de agenda staat o.a.: Bestrating van den Warmonderweg, Baan en Schooldamwijziging der veror dening betreffende het leggen van buizen; wijziging van den legger van wegen en voetpaden in deze gemeente; aangelegen heid inzake de laan van Oud-Alkemade en Buurtsche weg; restitutieën inzake hoof- delijken omslag. Dinsdag a.s. zal St. Cecilia een uitvoering geven in de z&al van den heer C. Papót. WOUBRUGGE. Voor de Nationale Militie, lichttng 1913, zijn voor deze gemeente ingeschreven 27 jongelieden. GEWESTELIJK GEMENGD. Een brand. Gistermiddag te drie uur werden de be woners van Voorschoten opgeschrikt doordat de torenklok alarm luidde en al spoedig vernam men, dat er een felle brand was uitgebroken in de timmermans werkplaats van den heer H. Kadee. De burgemeester en de opperbrandmeester waren spoedig op het terrein aanwezig. Met twee slangen, aangesloten aan twee brandputten der waterleiding was mén spoedig den brand meester. Gevaar voor belendende gebouwen bestond er niet. daar er volkomen windstilte was en de werkplaats zich op eenigen afstand van de huizen bevond. De werkplaats met den geheelen voor raad hooi is tot den grond toe afgebrand. Oorzaak is onbekend. Niet in strijd niet de Arbeidswet. Uit de „N. R. Ct." ontleenden we gisteren een bericht over een proces verbaal, dat door de gemeentepolitie van Leiderdorp zou zijn gemaakt tegen ds. Kramer, directeur van het gesticht „Voordorp", zooals men weet een in stelling van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Leiden, ter zake, dat hij twee knaapjes die aan zijn zorg waren toevertrouwd, in strijd met de Arbeids wet werkzaamheden had doen verrichten. Uit nader informaties blijkt ons, dat er een zeer tendentieuse strekking in dit bericht is. Eigenlijk is het feit het vermelden niet waard, daar geen vervolging is in gesteld en het Leidsch Kantongerecht van meening is, dat niet in strijd met de arbeidswet is gehandeld. Het berichtje in de N. R. Ct. van gisteravond, dat de Directeur een pro cesverbaal zou hebben uitgelokt, is in zooverre juist, dat, toen de directeur - -eenigen tijd geleden aan regenten me dedeelde dat de gemeenteveldwachter hein gewnarsekuwd hftd,!- dftzc hem had den opgedragen gewoon zijn gang te gaan en de kinderen te laten werken in huishoudelijke werkjes en hulpbetoon aan den knecht. Gestolen. In den gepasseerden nacht is uit een goed gesloten schuur op het erf van den heer C. Captein, onder de gemeente Zo e t e r w o u d e ontvreemd een zoo goed als nieuw rijwiel hetgeen hem toe behoord. Het slot der schuur is ontslo ten geworden, vermoedelijk door een valschen sleutel. De zaak is in handen der politie. In het donker gezet. Donderdagavond deed zich te Boskoop in de R. K. kerk een eigenaardig geval voor. Tegen den aanvang der godsdienst oefening gingen de lichten verflauwen en zaten spoedig de aanwezigen (de kerk was flink bezet) geheel in duister. Bij de verlichting van een paar petroleumlampen en waskaarsen werd de drenst voleind. 'tWas een gevolg van het losraken van het ijs in de gasmeters. Gemeentelijke Aankondigingen. Door Jannetje Swagers, echtgenaote van A. Zirkzee alhier is een verzoekschrift inge diend, ooi verlof voor den verkoop van uit- sluilend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Groenesteeg 22. Kerknieuws. Uitvaart Pater v. d. Hagen. Gisteren werd in de parochiekerk O. L. Vr. Onbevl. Ontv. te Rotterdam de plech tige uitvaardienst gehouden voor den Zeereerw. pater van der Hagen. Om 9 uur werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door uea Hoog- eerw. Heer P. A. E. Thier, deken van Rotterdam, geassisteerd door den Zeer eerw. heer pastoor J. C. H. Klompé, als diaken, en den Zeereerw. pater L. A. M. N. Steger, als; sub-diaken. Na de FL Mis werd door dezelfde Eerw. heerert, die bij de H. Mis dienst hadden gedaan, de Absolutie verricht. Onder diepe stilte beklom daarna de Zeereerw. pater F. J. Beysens, pastoor van de parochie van de H. Thewsia te 's-Gravenhage, den kansel om naar aan leiding van de parabel van de vijf talenten eemge woorden ter nagedachtenis van Pater van der Hagen te spreken. Priesterjubilés in het bisdom Haarlem in 1912. Z. D. H. Monseigneur A. j. Gallier, Bisschop van Haarlem, viert zijn 40-jarig priesterjubilé op den 15en Augustus 1912. 15 Februari. 12V2-jarig priesterfeest van den Weleerw. pater fr. L. Scholbrock O. ,P.A k'apelaan te Schiedam (St Jan.) en van de Weleerw. heeren: J. A. B. M. van Blaricum, kapelaan te Amsterdam (H. H. Nic. en Barbara), J. P. P. Bomans, ka pelaan te Zaandam. L. J. Boogmans, ka pelaan te Rotterdam (H. Laureniius), P. G. Groenen, professor aan het Seminarie te Warmond, A. Hollenberg, leeraar aan het Seminarie „Hageveld", te Voor hout. A. E. C. Huf, assistent te Scheve- ningen. J. P. Huibers, leeraar aan het Se minarie „Hageveld", te Voorhout. A. J. M. Koevoets, kapelaan te Rotterdam J. M. Koevoets, en J. H. Saulenn beiden kapelaans te Rotterdam (H. Barbara), A. J. C. Schraag, kapelaan te Amsterdam (O. L. Vr. Onb. Ontvan genis), J. C. Vasse, kapelaan te Berkef, Th. A. J. M. Vlek, kapelaan te Rotter dam (H.H. Martelaren van Gorcum.) 25 Mei. 40-jarig priesterfeest van den Weleerw. pater fr. F. Ranshuijsen, O. F. M., assistent te 's Gravenhage (H. An- tonius.) 15 Aug. 50-jarig priesterfeest van den Hoogeerw. heer Mgr. J. J. Graaf, rustend pastoor en deken van Ouderkerk. 15 Augustus. 40-jarig priesterfeest van de Zeereerw. heeren J. F. B. van Delft, pastoor te Bergen, M. C. J. van Dieren, assistent te Berkenrode, C. A. L. Krul, pastoor te Rotterdam (H.H. Martelaren van Gorcum.) 15 Augustus. 25-jarig priesterfeest van de Weleerw. heerenH. A. Bartijn, O. P., kapelaan te Schiedam (St. Jan). L. J. Th. Beijsens, buitengevv. hoogleeraar te Utrecht. A. J. Clarijs, president van de St. Joseph-Gezellen te Amsterdam. Th. J. C. Engering, Pastoor te Castiicum. J. J. Oudewater, pastoor te Uitgeest. M. A. Thompson, rector van het St. Lucia- Gesticht te Rotterdam. J. L. Wouters, pastoor te Vlaardingen. H. N. A. Uijen, O. P., Kapelaan te Rotterdam (H. Hart.) 26 Augustus. 12i/2-jarig Priesterfeest van den Weleerw. Pater F. J. Beijsens, S. J., pastoor te Den Haag (H. Theresia). 1 September. 40-jarig Priesterfeest van den iWeleerw. Pater H. C. Piël, S. J., Kapelaan te Den Haag (H. Teresia.) 8 September. 25-jarig Priesterfeest van de Weleerw. PatersL. A. M. N. Steger, S. J., kapelaan te Rotterdam (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.) O. H. Tholen, S. J., ka pelaan te Amsterdam (H. Ignatius.) .9 September. 12J/2-jarig Priesterfeest van den Weleerw. Pater J. J. C. Hcntzen, O. F. M., kapelaan te Den Haag (H. An ton i us.) 22 September. 12i/o-jarig Priesterfeest van de Eerw. Paters: A. J. N. v. d. Donk, O. F. M., kapelaan te Delft (H.Joseph). L. A. J. Kinken, O. F. M., kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Onb. Ontvangen). J. C. J. Voorveit, O. F. M., kapelaan te Rotterdam (H. Antonius). C. L. M. Zuid eeest. O. F. M.. kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Onb. Ontvangen). 26 September. 25-jarig Priesterfeest van den Weleerw. Pater H. A. v. Kessel, Pastoor te Delft (H. Joseph). 1 October. 121/o-jarig Priesterfeest van de Weleerw. heeren: A. H. Buhrs, kape laan te Helder. P. J. A. v. d. Cammen, kapelaan te Dordrecht. A. j. Melkert, kapelaan te Amsterdam (H. Nicolaas binnen). M. W. A. Wijtenburg, leeraar Sern. Hageveld te Voorhout. 7 December. 25-jarrf Priesterfeest van den Weleerw. pater J. M. Keuller, O. C., pastoor te G r o e n e n d ij k. <5 December. lZ'/g-jan? Priesterfeest van den Weleerw. pater C. M. Ver-., meulen, S. J., kapelaan te den Haag (N. Theresia). 17 December. 25-jarig Priesterfeest van de Weleerw. heeren: J. C. v. Bu- chem, pastoor te Haarlemmermeer (H. Franciscus van Sales). G. Daalmans, pastoor te Boskoop, G. A. de Groot, pastoor te Hazerswoude. D. M. G. P. de Haas, pastoor te Krommenie. A. Hakkeling, pastoor te Raamburg. H. J. M. Pichot, pastoor te Dordrecht. F. W. de Rooy, pastoor te Amsterdam (St. Anna). Th. J. Zoetmulder, pastoor te Watergraafsmeer. (Sint Bavo.) TELEGRA iSCtl WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van tO februari 1912, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogsfe barometerstand 758.6 Haparanda Laagste barometerstand 737.7 Coruna. Verwachting tot den avond van 11 Februari: zwakke tot matige zuidelijke tot zuidoostelijke wind; weinig regen. Waarschijnlijk iets zachter. Laatste Berichten. (Gedeelte!:'L gee «rrigeercL) H. M. de Koningin ontving heden den Minister van Buitenlandsche Zaken in conferentie. De Commissie tot het ontwerpen van een programma voor de lichamelij ke oefeningen in verband met den mili- tiedienst liet heden militairen uit heit garnizoen te 's Gravenhage practische oefeningen uitvoeren. Zij hoopt in Maart verslag aan den Minister van OoFlog uit te brengen. De Minister van Oorlog heeft den wensch te kennen gegeven, dat aan mi litairen die tooneel of soortgelijke voor stellingen, waarvoor cantinegelden als toegangsprijs werden aangewend, niet wenschen bij te wonen, voor zooverre de kasmiddelen en de omstandigheden dit toelaten een met den toegangsprijs gelijk staand bedrag in geld zal worden nrtge keerd. Het schieten en vangen van eenden en duikers wordt in Zuid-Holland ge sloten op £9 Februari, de jacht op ander waterwild op 15 Maart, liet weispeJ van kwarfeïen met steekgaren of vliegnet is toegestaan van 22 April tot 29 Juni. De kooieenden moeten worden opgehokt voor 1 Juli tot de opening cler jacht op waterwild. Marktberichten. LEIDEN, 10 Feb. Graan beurs. Handel van weinig omvang. Stemming kalm. Te notceren zijn: Tarwe f8.— a f8.60 p. 80 Ko. Rogge f6.75 a f7.I0 p. 75 Ko. Haver f 0.30 a f 94® p, 1CÖ Ko. Erwten f 13.25 a f 14.75 p. H.L. E i e r e n v e i I i n g. Aanvoer 2628 stukv Kip- eicren t 6.75 tot 7, Handel vlug. Boter Aangevoerd 4010 Kg. lste qual. U 68 a 72 ct. 2de quaf. 62 a 66 c. per kg. lste cfual. per kg. t' 1.70 a 1.80, 2cfc qua!, per kg. f 1.55 a 1.65 Turf Lange zwarte 5255:0. ALKMAAR, 9 Febr. Kaa Aangevoerd I-lO stapels, wegende 85,000 kilo. Prijs voor kleine fabrieks- f 35, boeren f 35.00: volvette-f— commissie boerenkaas f 37.0: middelbare dito f 36.50. Handel vlug. UTRECHT, 10 Febr. Op 'e weekmarkt waren heden 625 stuks vee aangebracht Dc prijzen waren voor stieren r 170 a 210, voor vaarzen f150 a 220, voor pinken- f 110 a 180. voor melkkoeien f200 a 230, voor kalfkoeieu 220 a 310, voor vaarskoeien f 190 a 250, voor vette koeien f 190 a 320, voor nuchtere kalveren f 5 a 16.—, voor magere kalveren fa voor magere varkens 125 a 70, voor biggen f5 a 14. Gemeenteraad van Sasseniieim. Voarzitter de heer B P. Roest, loco burg unees ter. Afwezig met kennisgeving, de heer C. Rijnsburger, wegens ongesteldheid. De notulen worden n\ voorlezing on veranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken Verzoek van jhr. C. W. Stein, bur gemeester van Den Bommel, om restitu tie hondenbelasting 2de halfjaar 1911, zijnde f I.I21/2. Op voorstel van en W. wordt hierop afwijzend beschikt. Verslag der Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1011. Voor ken nisgeving aangenomen. Verzoek van don heer _Vvvan Bcijer, onderwijzer aan de R. K. Par. Jongens school alhier, om ontheffing H. O. dienst 1911 en 1912. Besloten wordt hierop afwijzend te beu-hikken. Een schrijven van de vereeniging van Handels- en Kantoorbedienden in het bloernbollenbedrijf, alhier, waarin zijden raad verzocht, terug te komen op liet raadsbesluit om voor het door de ver eeniging te gebruiken lokaal der O. L. school voor het houden eener cursus in boekhouden, eene huur te vorderen van f50. Besloten wordi aan de vereeniging een lokrf-rl ai ic staan een avonu per \vt-ck, waarvoor de vereeniging gedurende 2 kwartalen f 10.ert 2 kwartalen f 2.50 per kwartaal vergoed. Een schrijven van de Prov. Staten, waarbij wordt meegedeeld, dat de sub sidie aan de gemeente door Prov. Stjiten toegekend, in zake procedure en onder houd Warmonderclamschen straatweg bedraagt f 3750. Een schrijven van den heer A. Frij- link Sr., waarbij hij aan den raad kennis geeft, zijne benoeming afs lid der com missie tot wering van schoolverzuim, niet aan te nenu-n, wegens zijn gezond heidstoestand. B. en W. stellen voor deze vacature voor, de heeren C. Westerbeek en A. Frijlink Jr. De heer Westerbeek wordt als zoodanig benoemd. B. en W. stellen voor aan den Wel- erw. heer ds. Wüstenhoff, eigenaar -van de Wasbekerlaan, voor te stellen, de Wasbekèrlaan voor rekening der ge meente in onderhoud te nemen, mits de raad der gemeente Warmond zulks ook doet, voor zoover deze laan onder War mond gelegenheid. Aldus wordt beslo ten. Voor de buitengewone diensten, door de gemeentearbeiders enz. bewezen-, diensten nl. in den stormnacht van 3Q Sept. is aan hen een gratificatie verleend, doch de geineentegasfitter is vergeten. Nu stellen B. en W. voor, hem alsnog eene gratificatie van f2 te verïeenen. Wordt goedgekeurd. Door den gemcentetopzichter, den heer L. Verhoog, is aan den raad voorgesteld,' op afstanden van 8 M. laijgs de zand- sloof, palen, voorzien van ringen in den grond te plaatsen, waaraan de schippers hunne schuiten kunnen vastleggen. I Hiervoor zouden noodig zijn 50 palen.' ,J>e heer Roozen ziet in het jplaatsenl der palen weinig heil, ook de heer Ba-, der gelooft niet, dat de schippers veel^ gebruik van de palen zuilen maken. Men zal dan eerst in de pc'itieverordening wel eene bepaling mogen opnemen, waar bij het steken van pennen in den berm van de Zandsloot verboden wordt. Op voorstel van den heer Wartiaar wordt besloten, palen te plaatsen, van af den rijksstraatweg tot het bollenhuis der firma Frijlink. Besloten wordt met April a.s. het salaris van den knecht van den gasfitter met f 0.50 te verhoogen en te brengen op f3.50. f Op verzoek van den heer Waruaar heeft de secretaris een staat opgemaakt van de ontvangsten de^ O. L. school," deze hebben met inbegr p van de rijks^ subsidie bedragen f2371.50, de uitgaven waren nog niet va^t te stellen, daar verf schiWende rekeningen nog niet waren in geleverd. Op voorstel van, dcc heer fraderii werd besloten, indien, ajjq ^egeveüf

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2