Uit Staden Omgeving. langstelling van de zijde van het publiek, noch aan gemis van voorlichting. (Tijd). De staking bij de firma Van Dam opgeheven. In de gistermiddag gehouden vergade ring van de stakende werklieden van de Amstcrdamsche diamantfirma van Dam is de staking opgeheven op de volgende voorwaarden: 1e. De firma Eduard van Dam ver bindt zich allé in haren dienst zich be vindende werklieden, die in het jaar 1904 of daarna het diamantwerken hebben ge leerd of leeren, zonder in het bezit te zijn geweest of te zijn van een door den Aiitwerpsche» Diamantbewerkersbond of Alg. Ned. Diam. Bond uitgereikt leer ling-diploma (zoogenaamde „clandestie- nen") onverwijld weg te zenden en ver der geen werklieden waarop hetzelfde van toepassing is, in dienst te nemen, zoolang het thans bestaande geschil tus- schen haar en den Antwerpschen Dia mantbewerkersbond voortduurt. 2e. In dien er een geschil mocht voorko men, waarin de A. N. D. B zich zal mengen, zal de A. N. D. B. dit ge schil aanhangig maken bij het bestuur van de A. J. V.3e. Indien liet bestuur van den A. N. D. B. cn de A. J. V. niet tot overeenstemming mochten ko men zal door beide een arbiter worden benoemdmocht ook dan geen overeen stemming komen dan zal nogmaals een arbiter worden benoemd aan wiens uit spraak de A. N. D. B. en de A. J. V. zich moeten onderwerpen. Heden wordt het contract door de firma van Dam ge- teekend en kunnen de werklieden aan den arbeid gaan. Belegging van gelden van gemeenten en armbesturen. Het vorig jaar deelden wij mede, dat Qed. Staten van N.-Holland op verzoek van den Gemeenteraad te Amsterdam te kennen gaven in beginsel geen bezwaar te hebben tegen belegging van gemeentegel den op andere wijze dan door inschrij ving in de grootboeken der nationale schuld. De gemeente verkreeg daarop eene aanmerkelijk hoogere rente door verkoop van hare bestaande 2V2 pet grootboekinschrijving en belegging van de opbrengst onder eerste hypothecair verband op gebouwen tegen 4i/2 pet. rente, waaraan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedkeuring verleenden. Thans verleenden Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedkeuring aan het besluit van een burgerlijk armbestuur in eene Zuid-Hollandsche gemeente tot ver koop van gTootboekkapitaal, ten einde ruim f 20.000 tegen 334 pet. te leen en aan die gemeente. Het gemeentebestuur leen de aldus tegen eene lagere rente dan gewoonlijk het geval is, terwijl hei arm bestuur nog meer ontvangt dan voor been. KORTE KRONIEK. Het departement 'sGravenhage van de Maatschappij van Nijverheid stelt zich voor in de maand Juni c.k. in de zalen van T Kon. Zoöl. Bot. Genootschap aldaar een tentoonstelling te houden op het gebied der electriciteit. Bedoeld wordt een beeld te geven van de toepassingen der electriciteit in den meest uitgefcreiden zin. In den ouderdom van 81 jaar is te *s Gravenhage overleden de heer P. C. Evers, oud-iid van Ged. Staten van /Luid- Holland, officier in de orde van Oranje- Nassau. Bij de gisteren te Schiedam gehou den stemming voor een lid van den ge meenteraad in district 1 en in district II werden uitgebracht: in district I 597 geldige stemmen, waarvan, op de heeren J. M. van der Schalk (vrijz.-dem.) 194, C. H. Scheffers (r.-k.) 328, en W. van der Hoek (s. d. a. p.) 75. Gekozen is dus de heer C. H. Scheffers; in district II 748 geldige stemmen, waarvan op de heeren jhr. dr. N. van Suchtelen (vrijz.-dem.) 145, J. van Katwijk (anti-rev.) 386 en W. van der Hoek (s. d. a. p.) 217. Ge kozen is dus de heer J. van Katwijk. De gewone audiënties van den mi nister van financiën, den minister van waterstaat, den minister van marine, den minister van buitenlandsche zaken, den minister van justitie en den minister van Koloniën, zullen deze week niet plaats hebben. De „N. R. Ct." verneemt, dat bin nenkort den Rotterdamschen gemeente raad een voorstel zal bereiken tot het graven van drie havens in het Westen. Dit nieuwe havencomplex zal, met inbe grip van kade-aanleg 10 a 12 millioen gulden vorderen. LEIDEN, 8 Februari. St. Josephs-Gezellen-Vereeniging. Gisteravond was de St. Josephszaal tot in de uiterste hoeken gevuld ter ge legenheid van de eerste uitvoering in den vastenavondtijd. Geen plaatsje bleef onbezeten bovendien moesten, velen zich met een staanplaats behelpen. Nadat door de leerlingen, voor wie dezen feestavond bestemd was, het pa tronaatslied was gezongen, sprak de W.Eerw. heer Th. J. van de Laar het openingswoord, 't Was spr. een groot genoegen ouders en leerlingen, op dezen eersten feestavond in 1912 welkom te mogen roepen. De leerlingen zijn, wel niet de spes patriae, maar zij zijn de steunpilaren van de Vereeniging in de toekomst. Als de leerlingen-afóeeiing goed is, is de gezellen-afdeeling bes.t. Want wat men er als kind inbrengt, blijft in latere jaren bij. Spr. wijst erop, dat de leerlingen hier ontvangen, godsdien stige en maatschappelijke vorming, het geen voor de ouders eene aansporing moet wezen om hun kinderen aan. de vereeniging toe te vertrouwen. Het gods dienstonderricht, dat des Zondags gege ven wordt, wordt door circa 100 van de 137 leerlingen bezocht cn aandachtig ge volgd. De spaarzaamheid wordt aange kweekt. Er is slechts één zaak, die spr. anders wenscht, nl. het herhalingsonder- wijs, waaraan de deelname niet zoo al gemeen is als spr. wenscht, ondanks dat't gratis gegeven wordt. Spr. vraagt de me dewerking der ouders er voor. Spr. concludeert, dat de vereeniging in bloei toeneemt, hetgeen spr. te meer ge noegen doet daar 2ij dezen zomer haar zilveren jubilé zal vieren. Er zal dus alle reden tot jubelen bestaan. Het programma vermeldde ditmaal niet een drama, maar een blijspel cn op treden der gymnastiekafdeeling. De jon ge gymnasten hebben zich dapper ge weerd en door hun oefening aan, rek en stok, alsmede hun kranige standen hun, leermeester, den heer van Brussel, alle eer aangedaan. Het publiek toonde zich door gul applaus voldaan over de oefe ningen. Tot slot kregen wij enkele staal tjes van buitengewone krachtsontwikke ling hij touwtrekken, een nummer, dat evenzeer in d.en geest viel. Toen kwam de tooneelafdeeling op de proppen. En de praeses bleek goed gezien te hebben, toen hij voorspelde: hebben de aanwezigen de vorige keer tranen van aandoening gestort, thans zul len ze van het lachen komen. Wat is er hartelijk gelachen om de potsierlijke ver- tooiiingen en de grimassen, waaraan het goed gespeelde blijspel „Een interes sante verjaardag of Piet de Schoorsteen veger" bijzonder rijk is. Eén ding was jammer: de pauzen tusschen de bedrij ven waren te lang, zoodat de pantomime „De wraak van een clown" wegens het late uur moest worden afgelast. De muziekafdeeling, die eenige mooie nummers op het programma had ge bracht w.o. Cujus animam, aria uit Sta- bat Mater van Rossini, erlangde niet de belangstelling, welke zij terecht verdien de. Toch mag de Symphonie voor haar praesfaties een woord van lof niet wor den onthouden. Arti et Refigioni. Naar men ons mededeelt, heeft de zoo gunstig bekend staande R. K. gemeng de zangvereeniging „Arti et Religioni" alhier het plan opgevat een reeks uit voeringen (oratoriums met levende beel den) te geven in de Stadszaal, tot welk doet den ingezetenen lijsten ter in- teckening zullen worden aangeboden. De kaarten zullen bij inteekening de helft goedkooper zijn dan buiten inteekenjng, terwijl de netto-opbrengst bestemd zal worden voor twee liefdadige doeleinden, n.l. voor de St. Vincentiusver-ecni- ging en de Vereeniging voor School kindervoeding alhier. Wij kunnen, om het doel, dat aan de ze onderneming ten grondslag ligt, niet anders doen dan ze ten zeerste toejui chen en onze lezers aansporen, de lijsten niet ongeteekend weg te zenden. Als onderwerpen heeft „Arti" voor? deze oratoriums genomen„Der Oester-'* morgen" (Paaschmorgen) van V. Neu- komm en „Ave Maris Stella" van Jos. Sehmalohr, beide werken voor soli en koor. Laatstgenoemd werk werd in Den Haag en Nijmegen vijf achtereenvolgen de avonden uitgevoerd. Bij de keuze van, zulke werken twijfelt het bestuur er ook geenszins aan, dat het succes in onze sleutelstad niet minder zal zijn dan in, genoemde plaatsen. De herdenking van den 337e ver jaardag der Leidsche Hoogeschool had in academische kringen op de gebruike lijke wijze plaats. Op den middag reden eenige min of meer gelukkig geslaagde gecostumeerde groepen in vehikelen van diverse tuigage door de stad, tot groot jolijt van talrijke toeschouwers, waaron der de schooljeugd sterk vertegenwoor digd was en die uiteraard er hare luid ruchtige bewondering niet aan on.thield. Als gewoonlijk werden door Collegium en meerdere leden van het Studenten,- corps bezoeken gebracht aan de burger- sociteiten Amicitia en Concordia, tot dat einde als op de Dies gebruikelijk, voor de wetenschappelijke jongelingschap ge- ëmanicipeerd. Te twee uren 's namiddags hield de rector-magnificus, prof. Dr. F. Pijper, in het Groot-auditorium eene feestrede, gititeld „de R. K. en de Protestantsche voorstelling van het oudste Christen dom" welke plechtigheid vóór de aan vang en bij het einde werd opgeluisterd door muziek van de zgn. Academische kapel. In de Studenten-Societeit Minerva vereenigden een aantal muzenzonen zich hedenavond om een feestmaaltijd, ter wijl h.h. professoren mede aanzitten aan een gemeenschappelijken feestdisch in Hotel Levedag aan de Breestraat, waar hun na afloop door de leden van het Studentencorps eene Serenade zal wor den aangeboden. In de week van 31 Januari tot en met 6 Februari werden uit de provin cie Zuid-Holland ter kennis van den, Centralen Gezondheidsraad gebracht 8 gevallen van typhus of febris typhoïdea, 49 gevallen van roodvonk en 33 geval len van diphteritis. r Hiervan kwamen voor te Leiden 5 gevallen van roodvonk .en 1 geval van, diphteritis; teAarlandcrveen 1 ge val van diphteritis; te Boskoop 2 ge vallen van diphteritis; tc Pijn acker 1 geval van roodvonk en te Voorhout 1 geval van typhus of febris typhoïdea. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag. uur en 8V2 uur des avonds. Bondsgebouw Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden over schilderij en uit de 17de eeuw, door den Weleerw.. Pater J. G. Tesser. Zondag 8 uur 'savonds, Bondsge bouw Rapenburg 10. Concert door de Harmonie St. Gregorius met medewer king van de Rederijkerskamer Vondel. Dinsdag 8 uur 's avonds. St. Lodc- wijkskerk, Steenschuur. Laatste apolo getische conferentie. Spreker de Wel- Eerw. Heer Th. M. P. Bekkers. Onder werp Heiligenvereering. Woensdag 514 uur, Laatste les in de Bijbelsche Geschiedenis (met licht beelden), in de zaal der St. Joseph Gez. Ver., voor de kinderen der St. Petrus parochie. Spreker Weleerw. 'Heer P. J. van der Burg. GROENENDIJK. Bijgewoond door Ti veertigtal leden hield dc afd. Hazerswou- de—Koudekerk van den Ned. Boeren bond gisteren hare jaarvergadering ten huize van A. van Wijk. Bij afwezigheid van den voorzitter, werd de vergadering geleid door den vice-voorziitcr, den heer P. F. Velenturf. De rekening over 1911 werd nagezien eq accoord bevonden, slui tend met een batig slot van f9. Daarna werden de heeren J. B. Wesselingh en A. P. Straathof als bestuursleden herkozen. Alsdan werd door de heeren A. B. Ver- kleij en Ant. v. Egmond, afgevaardigden naar het bondscongres te Nijmegen, een verslag uitgebracht, zoo duidelijk en uit voerig, dat de voorzitter in zijn dank woord inet recht getuigen mocht, dat de afgevaardigden de leden als Tware naar het congres verplaatst hadden. Hierna werd het woord verleend aan den zui- velconsulent voor Zuid-Holland, den heer A. Bos, die een zeer leerzame cn bevatte lijke toespraak hield over plaatselijke zuivelbereiding. Spreker volgde stap voor stap de geheele kaasbereiding van het oogenblik waarop de melk in den kaasbak komt tot aan het tijdstip dat ze als üoud- sclie of wel als Leidsche kaas leverbaar de boerderij verlaat. Bij elk.stadium van de bereiding der beide kaassoorten werd uitvoerig stil gestaan en menigen nutti gen cn behartigenswaardigen wenk ten beste gegeven. Hierbij vond spr. gele genheid tot een warme aanbeveling der contrólevereenigingen, die zoo goede ge legenheid bieden tot het verkrijgen van een juisten kijk op de eigenschappen <icr to vtttqnesketv mjpjkpifm? vplgrii» eene pauze, waaronder ruim gebruik ge maakt werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen, die door spr. allen met de meeste welwillendheid beant woord werden. Eindelijk hernam spr. nogmaals het woord om aan te toonen, dat de bepaling van het vetgehalte der melk, zooals deze door de contrólevereenigingen ge schiedt, voldoenden waarborg geeft voor de bepaling van het k a a s gehalte, zoo als nog onlangs was gebleken bij eene proefneming te Stolwijk, waar vetarme en vetrijke melk op gelijke wijze was ver- kaasd en de waarde der beide melkmon- sters drie cent per kilo bleek te ver schillen. Reeds gaan de coöperatieve kaasfabrieken hun leden naar het vet gehalte der geleverde melk uitbetalen. Veilig kan men dus aannemen, dat melk niet hoog vetgehalte ook een hoog kaas gehalte heeft. Nog wijdde spr .enkele woorden aan het al of niet volvet verwerken der melk en aan het Rijkskaasmerk, dat z. i. nog niet is, wat het zijn of worden moet. De voorzitter bFacht aan spr. den har- telijken dank der vergadering en sloot deze leerzame bijeenkorrist met eene op wekking tot het bijwonen van de jaar vergadering der Fok- en Contröle-ver- eeniging, welke Woensdag der volgende week 's avonds 0111 zeven uur ter zelfde plaatse gehouden zal worden en toegan kelijk is voor ieder, die zich van de werking dier vereeniging op de hoogte wenscht te stellen. HOOGMADE. Voor een flink bezette zaal gaf de muziek- en tooneelvereeni- ging alhier haar 2e winter-uitvoering voor donateurs en begunstigers, in dit seizoen. Al dadelijk mag gezegd wor den, dat deze uitvoering zich waardig bij de vorige aansloot en dat zij die zijn weggebleven, een prettigen avond heb ben gemist. De uitvoering der muziek nummers bewees, dat nog steeds met ijver en toewijding wordt gestudeerd. Dit bleek niet minder bij de opvoering der 3 kluchtspelen en der voordrachten. Al les liep flink van stapel en soms zouden wij haast vergeten hebben, dat geen be roeps-spelers aan het woord waren. Vooral het 110. Het Zieke Varken of een beestenspel zonder beesten, viel zeer in den smaak. Te ruim 12 uur verlieten allen de zaal, waar zij zooveel genoten hadden met den stillen wensch: Moge Hoogmades muziekgezelschap groeien en bloeien, en mogen ons nog vele zul ke uitvoeringen gegeven worden Onder de uitvoering werd een col lecte gehouden tot aankoop van een vaandel, waardoor de reeds vroeger bij eengebrachte som werd vermeerderd met f 10.41. Voor de opengevallen betrekking van onderwijzeres aan de R. K. school alhier, hebben zich aangemeld 5 solli citanten. LEIMUI DEN. De looneclverccniging „Voorwaarts" gaf Woensdag avond hare tweede uitvoering in het winterseizoen. Het publiek was niet zoo talrijk als ge woonlijk. Het programma opende met een drie tal komische voordrachten, die uitste kend vertolkt, zeer veel lachsucces had den. Daarna volgde een kluchtspel, ge titeld: ,,De rooverhoofdman of een too- neeiuitvoering te Niemandsdorp". Dit kluchtspel eisclit een ernstige voorberei ding wegens de vele techninsehe moei lijkheden, die het oplevert. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat „Voor waarts" al deze moeilijkheden schitte rend heeft overwonnen. Er werd volko men onberispelijk gespeeld. Vooral den beiden spelers, die van uit het publick hun rol moeéten vervullen, komt een- woord van welverdienden lof toe. Na de pauze kwamen twee aviateurs voor het voetlicht, Biermaien cn Petro- leumslager, die met hunne goed gezon gen coupletten groot succes haddenwat het succes ongetwijfeld zeer verhoogde, was het achter de coulisseu zeer natuur lijk nagebootste snorren van den motor eener vliegmachine. Het volgend num mer van het program was een blijspel in een bedrijf „Dappere Joris", dat vlot werd gespeeld door alle medewerkenden. Vervolgens kregen wij ter afwisseling een duet te hooren„De gouden bruiloft van Hein en Trui". Het publiek heeft hierbij geschaterd van het lachen, wat voorze ker te danken is aan het uitstekende spel der beide heeren, die het duet voor droegen. Het slot was het gewone „Voor- \vaarts"-dessert, dat altijd smaakt, een groote ensemble-scène: „Nachtwakers- examen te Kalversdijk." Dit laatste num mer van het programma was een waar lijk schitterend slot van dezen zoo recht genoeglijken avond. „Voorwaarts" heeft Woensdagavond zijn beste beentje weer voorgezet. Zij doet haar naam alle eer aan. Wij zouden „Voorwaarts" in over weging willen geven, een volgende maai, bij wijze van proef, het publiek tc verzoe ken niet te rooken in dc zaal, dit kan èn voor de spelers cn voor dc atmosfeer in de zaal slechts gunstig werken. NIEUWKOOP. Gisteren gaf de ver eeniging „Gezellig Verkeer" eene vroo- lijken avond jyui leden en gasten. De heeren Helmann en van Leeuwen uit Leiden, hadden op zich genomen daarvoor te zorgen, en zij hebben geheel aan de verwachting beantwoord. NOORDW1JKERHOUT. De leden van de tooneelvereeniging „Hulp der Armen", gaven Dinsdag en Woensdag avond eene uitvoering in het Café „De Zwaan", op beide avonden voor een talrijk publiek. De velen, die deze Uitvoeringen ncDDen ül-auuh, o*.., ook wel tevreden zijn, want het pro gram voor deze gelegenheid ontwikkeld was zeer goed gekozen. Opgevoerd werden o.a. De Vader vloek, een drama, dat jreer goed in den smaak viel. Daarenboven werden ver schillende komische stukjes ten uitvoer gebracht als Fotograaf-Telefonist en Isaac de Jood en zijn boertjes, die alles zins werkten op de lachspieren van het publiek. De costumes en de grimeering, aange bracht door den Heer van der Heijden uit Noordwijk, waren goed verzorgd. Wij kunnen niets beters doen dan Hulp der Armen met haar succes geluk? wenschen. Meer en meer gaat deze ver eeniging vooruit en wij hopen dat zij on der de gelijke leiding in groei m-^e toe nemen. ROELOFARENDSVEEN. Voor een matig bezette zaal, vermoedelijk een ge volg van het slechte weder, werd Maan dag- en Dinsdagavond door de St. Pan- cratius Tooneeklub voor de 3e cn 4e maal opgevoerd het drama Het Biecht geheim, gevolgd door een stukje van vroolijker gehalte. Het was duidelijk merkbaar dat het publiek met groote aandacht het mooie spel volgde en als 't ware in de toonee- len meeleefden. De spelers van hun kant geven blijk, dat zij steeds meer en beter in hun rol opgingen, hoewel een weinjg minder bewegelijkheid wel aan te be velen ware voor de toekomst. Uitbundige toejuichingen, was de be looning die zij na ieder tooneel ver wierven. Onnoodig nog te zeggen, dat ,,'n, leu ke mop" op nieuw onbedaarlijk gelach veroorzaakte. De tooneelclub kan met den uitslag harer pogingen tevreden zijn. Ons tooneelseizoen heeft hiermede een einde genomen. Tot wederziens. SASSENHE1M. Vrijdag 9 Febr. n.m. 7 uur zal de raad dezer gemeente ver gaderen. Op de agenda staat o.a.Be noeming lid commissie tot wering van Schoolverzuim. Verbetering Kastaojclaan Wasbekerlaan. Salaris en leeftijd ge meente-arbeider. Vaststelling schoolgel- denkohier, le kwaartaal 1912. Kosten O. L. school. Dispensatie bouwverorde ning. -Aangaande het groot Kerstmis- Driekoningen oratorium alhier weldra op te voeren, vernemen wij nader, dat wel willende medewerking is toegezegd door de heeren J. Bik uit Leiden voor viool, L. Manceau, uit Warmond, voor contra bas en J. Veltkamp uit Leiden, voor fluit. Zaterdag a.s. zal er een begin ge maakt worden met de geheel nieuwe de coratie van het tooneel. Een comité van uitvoering is gevormd onder voorzitter schap van den Weleerw. Kapelaan cn te vens een cerecpmRc onder hooge be scherming van den Hoogeerw. Heer Mgr. N. Smeuldcrs, deken van Warmond Naar wij vernemen wordt reeds druff geteekend op de inteckenlijsteu die aan geboden worden. Wij lezen in het „Katholiek School blad" Een groot verlies heeft de Roomsch Kath. school te Sassenheim ge leden. De heer A. J. Roefs, van 1 Jan. 1911 aan de R. K. Parochiale Jongens school aldaar werkzaam, is ons door den dood ontrukt. Reeds sinds het midden van den vorigen zomer was zijn ge zondheid niet meer zooals ze wezen moest. Toch deed hij zijn werk in de school met bewonderenswaardigen ijver. Tegen 't einde der Kerstvacantie was hij echter genoodzaakt verlof wegens ziekte aan te vragen, er stellig op reke nende, dat hij binnen, enkele maanden zijn verloren krachten terug zou hebben. Het heeft zoo niet mogen wezen. Zeer onverwacht nam zijne ziekte een on gunstig verloop en den 2en Februari ver wisselde hij, 11a gesterkt te zijn door de H.H. Sacramenten, het Tijdelijke met het eeuwige. Moge hij nu reeds 't heer lijk loon smaken in den hemel voor den, zwaren arbeid hier verricht. TER AAR. In weerwil van den inval lenden dooi werd gisteren op den Ring- sloot nabij de Kerkbuurt een schaats wedstrijd met hindernissen gehouden. Talrijk waren de deelnemers cn nog tal rijker de belangstellenden uit alle deoieu der gemeente. De vroolijke stemming werd niet weinig verhoogd door dc mu ziek van 't Papenveers.che fanfarecorps. Na een hevigen vreedzamen strijd werd dc eerste prijs behaald door Hendrik Koop- mans, de tweede door Juri de Bruijn, en de derde door Leendert Bosland. WARMOND. In de stad Rome ver gaderde een aantal winkeliers, ter be handeling van eenige punten, die in dc vergadering van October 1.1. gehouden, waren uitgesteld. Besloten werd dc 9- uur winkelsluiting van 1 April tot 1 October op te heffen. Een poging tot Zondagsluiting mislukte. Zij, die echter voor Zondagsrust zijn, zullen een bordje ophangen, met vermelding „Zondags ge sloten". De heer Francken leidde dc ver gadering, waarvoor hem dank werd ge bracht door een der aanwezigen. I11 Hotel „de Zon" is gisteren middag een kindervoorstelling gegeven bestaande uit goocheltoeren en biosco- pevertooning. Door een lijst van ia- schrijvers was men hiertoe in staat ge steld. WASSENAAR. Dinsdagavond vefga- derde de afd. Wassenaar der Alg. Vereen, v. B!.-cultuur in de achterzaal van den heer Th. C. van der Zalm. Tegenwoor dig waren 16 leden. Punt 1 der agenda was rekening cn verantwoording van den penningmeester. Deze werd uitgebracht en door de heeren C. C. v. d. Kroft en D. Kraay Jr. nage zien en in orde bevonden. Punt 2 was benoeming van bestuurs leden wegens periodieke aftreding,' wijl in dc vorige vergadering de stemmen staakten tusschen de heeren C. Versteeg Jr. en Jac. van der Kroft, cn de beer J. Kloosterman een maand bedenktijd had aangevraagd en verkregen. Van dezen lieer was bericht ingekomen, dat hij zijne benoeming aannam, en voor de tweede vacature werd de heer Jac. v. d. Kroft gekozen. Ingekomen was een verzoek van het hoofdbestuur om voor Wassenaar en naaste omgeving eene nauwkeurige sta tistiek samen te stellen van de met bloem bollen beteelde oppervlakte. In deze com missie werden benoemd de heeren J. Kloosterman en Jac. L. Grevcrs. Een schrijven van de afd. Enkhuizen om steun voor hare tentoonstelling werd voor kennisgeving aangenomen. Nadat verleden jaar besloten was eene kleine voorjaarstentoonstelling te houden, is gebleken, dat er heel weinig animo hiervoor bestaat Dengenen, die alsnog bloembollen voor dit doel opgezet heb ben, zal gelegenheid gegeven worden, deze in de Maart-vergadering te expo- seeren. Uit de vragenbus leerden wij, dat het plukken der bloemen van Golden Spur hier algemeen wordt afgekeurd. Ook werd er geklaagd, dat er in de dagbladen nooit een verslag voorkomt van de ver gaderingen, en het bestuur werd verzocht hierin te voorzien. Men vond hetvreemd^ dat deze vergaderingen wel aangekondigd worden in de „Leidsche Courant", doch dat er van een verslag geen sprake is. Later vernamen wij, dat cén bestuurs lid wel verslag wil uitbrengen, doch al leen aan de „Leidsche Courant". De voorzitter deelde ook nog mede, dat in de Maartvergadeiing de heer J. Braun, van Noordwijk, alhier eene lezing zal houden over kunstmest, waarbij alle belanghebbenden worden uitgenoodigd. Na eene zeer geanimeerde verloting van tuinbouwwerktuigen, sloot de voor zitter deze vergadering. ZEGWAARD-ZOETERMEER. Tot stationschef alhier is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd de heer N. Schoe- wert, thans chef te Helenaveen (N.Br.); GEWESTELIJK GEMENGD. -„f Jenever-dood. Men schrijft ons uit Ter Aar: i' Meermalen wordt hier geklaagd over, het groot aantal bedelaars, die dag iit dag uit onze gemeente afloopen, doon hun verregaande brutaliteit tot last zijn en door hun dronkenschap eft liederlijk*

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2