2e klasse en m«j. M. C. A. Koemans tot leerares in de gyinnasiiek aan de scholen le en 2e klasse. B. en W. stellen voor, aan de veror dening regelende de door de gemeente te vcrlecnen steun ter bevordering van de verzekering tegen de geldelijke gevol gen van werkloosheid 5 nieuwe artikelen toe tie voegen, luidende als volgt: Art 1. Tussdien hei laatste en voor laatste lid van art. 7 van bovengenoemde verordening wordt een nieuw lid inge- lascht, luidende: De bijslag wordt geweigerd aan hen, die niet nakomen de vcrplichiingen op gelegd in artikel 80 tenzij het bestuur om bijzondere reden van oordeel is dat voor weigering van den bijslag geen voldoende termen aanwezig zijn. Art. 2. Aan het slot van artikel 8, eerste lid, wordt toegevoegd: ,,en van de afgestempelde weekkaarten 3er Ge meentelijke Arbeidsbeurs." Art 3. Tussdien de artikelen 8 en 9 wordt een nieuw artikel 8a ingevoegd, luidende „Ieder werkloos lid eener aangesloten vereeniging, dat overigens voor bijslag in aanmerking komt, is verplicht, zich da gelijks, te beginnen op den dag, volgende op dien, waarop zijn werkloosheid begon nen is, aan te melden aan de hier ter stede gevestigde Gemeentelijke Arbeids beurs." Art. 4. Aan het slot van artikel 9, eerste lid, wordt in plaats van „ai de controle op dat beheer" gelezen„de controle op dat beheer en de wjjze en tijd van aanmelding ter Arbeidsbeurs." Art. 5. Deze verordening treedt in wer king op 1 Maart 1912. B. en W. stellen voor het openbaar slachthuis beschikbaar te stellen ten be hoeve van het geven van een cursus in vee- en vleeschkeuring aan luitenant- kwartiei meesters. B. en W. stellen voor mej. M. van der Hoeven-Fraai weder voor den tijd van drie jaren als stadsvroedvrouw te bestendigen. B. en W. stellen voor, he: 2e sup pletoir kohier der plaatselijke directe be lasting voor 1911 met 295 aanslagen (waaronder één als forens) een belastbaar inkomen van f194.160, en een opbrengst van f3289,79 vast te stellen. Gemeenteraad van Bodegraven. Voorzitter de heer H. Le Coultre, Bur gemeester. Aanwezig tien leden. Afwezig de heer A Okkerse. Na opening door den Voorzitter, leest de secretaris de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken Missive's van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde begrooting 1912; goed gekeurd raadsbesluit van af- en overschrij ving, in de vorige vergadering genomen het goedgekeurd raadsbesluit tot verhuring schalen en gewichten aan' Couperushet goedgekeurd raadsbesluit aangaande straat van Mak ook in vorige vergadering ge nomen. ingekomen zijn ook de jaarverslagen an de hoofden van scholen, alsmede van de commissie tot wering van school verzuim. Voorgaande stukken worden allen voor kennisgeving aangenomen. Nog is ingekomen van den heer Joh. v. Dorp een schrijven aan Burgemeester en leden van den raad met verzoek om varkens te mogen houden in de kom van het dorp. De Voorzitter zegt dat het volgens de verordening niet mag en wenscht het verzoek te stellen in handen van het Dagelijksch Bestuur ter afdoening. Aldus besloten. De Voorzitter vraagt vergunning om de som van f 83.25, rente begrooting 1911, af en over te schrijven. Aldus be sloten. Aan de orde de behandeling van een schrijven van den heer Mak reeds de vorige vergadering ingekomen waarin hij de gemeente een strook grond aanbiedt aan de Zuidzee voor de som van f1400. Het Dagelijksch Bestuur heeft zich ge wend tot een ander, de wed. de Bruin, met het gevolg dat door haar aan de gemeente een strook grond wordt aan geboden voor de som van f 500. Het Dagelijksch bestuur heeft gemeend niet op het aanbod van Mak maar op dat van de Wed. de Bruin in te gaan en vraagt daarom de goedkeuring van den Raad. Met algemeene stemmen aldus besloten. Wordt ook goedgekeurd voor dit bedrag een leening te sluiten. Tot leden van de stembus worden be noemd Dorp, de heeren H. Le Coultre, P. Batelaar en L. Boer, tot 4e lid de heer W. Turkenburg. Meije, de heeren B. v. 't Riet, C. Veelenturf en W. v. d. Giesen, tot 4e lid de heer P. Splinter. Tot leden reclame commissie de heeren Turkenburg, Boer en Veelenturf. Tot leden finantieele commissie de heeren v. d. Giesen, Batelaar en Splinter. Vervolgens gaat de raad in geheime zitting. Gemeenteraad van Lisse. Voorzitter: Jhr. P. F. A. J. von Bon- ninghausen tot Herinchave. Aan.wezig acht leden. Afwezig de heeren J. M. D. Graaf van Lynden en H. Prints. Een va cature. Goedgevonden werd eene af- en over schrijving op de begrooting 1911 tot een bedrag van f 234,50. Nog werd besloten Wii een bedrag van f 2000, zijnde de ge raamde kosten voor het doen van proef- i boringen in verband met de te stichten waterleiding, van de begrooting 1911 af te voeren en te brengen op de begroo ting 1912. Goedgevonden werd voorts cene af- en overschrijving op de begrooting der gasfabriek tot een bedrag van f 860. Het kohier schoolgeld eerste kwartaal weid vastgesteld tot een bedrag van f 122,10. In verband met de verkiezing voor een lid van de Provinciale Staten wer den dc steinbureaux gevormd als volgt Stemdistrict 1, voorzitter de burge meester, plaatsvervanger de heer J. Bley- gel, leden de heeren M. Veldhuizen van Zanten en J. Pijnacker, plaatsvervangers de neeren graaf Van Lijnden en, J. C. Zaneveld. Stemdistrict 1,1 voorzitter de heer Van Parijs, plaatsvervanger dc heer A. van der Veld en J. W. Lcfeber, plaatsver vangers de heeren H. van Graven en, H. Prins. Daarna kwam in behandeling een, con cept-verordening regelende de salarissen van ambtenaren, beambten en, werklie den in dienst der gemeente tijdens ziek te enz. Besloten werd om personen, die aan gesteld zijn voor onbcpaalden tijd, tij dens ziekte gedurende 4 maanden het volle salaris uit te keeren, de volgende 4 maanden de helft en daarna zal de uit- keering geheel ophouden. Voor personen, die voor bepaalden tijd in dienst zijn, werd dc uitkeeering vastgesteld voor de eerste 3 maanden het volle loon en voor de volgende 3 maanden de helft en daarna njets. De gemeentesecretaris en -ontvanger, alsmede de onderwijzers bij het open baar onderwijs, vallen buiten de bepa lingen van deze verordening. Deze verordening treedt in werking op 1 Februari 1912. De raadsbesluiten, die reeds indertijd zijn genomen in verbanyd met dergelijke gevallen, blijven van kracht, zoodat deze personen niet vallen on.dcr bovenge noemde bepalingen. In verband met een door de betrok ken bewoners indertijd gedaan verzoek tot uitbreiding van het gasbuizennet langs den Achterweg en dé Catharijne- laan en in het buurtschap Halfweg, werd het rapport van den gasdireeteur in de zen aan den Raad medegedeeld. Hieruit bleek, dat de gasdireeteur ad viseerde het verzoek toe tc staan, maar met de uitvoering van deze werken te wachten totdat dc zaak der gaslevering aan de Haarlemmermeer haar beslag zal hebben gekregen, opdat dan alle werken gelijktijdig kunnen worden uitgevoerd. De Raad besloot in de geest van het advies der Gasdireeteur. Daarna bracht de voorzitter ter ken nis een schrijven van de staatscommis sie voor duin watervoorziening waarin zij op een desbetreffende vraag van den Bur gemeester mededeelde dat de stichting van een drinkwatervoorziening doormid del van diepboringen absoluut geen ge vaar kan opleveren voor de ontwatering der cultuurgronden. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Daarna werd aan B. en W. een blan,- co crediet verleend in verband met de plechtige opening van Tuinbouwwinter- school voor de bloembollencultuur, wel ker opening zal plaats hebben op 17 Februari a.s. Bij deze opening zullen o.a. worden uitgenoodigd Z. E. minister Tal- ma, dir. gen. van den Landbouw, de le den van de le en 2e Kamer der Staten Generaal voor Noord- en Zuid-Holland. De commissarissen der Koningin in, de provinciën Noord- en Zuid-Holland de provinciale besturen van dezelfde pro vinciën met de griffiers, verschillende vereenigingen op het gebied van bloem bollencultuur enz. enz. In verband met de indertijd uitge schreven prijsvraag voor ontwerpen van een plan voor een Tuinbouwschool, werd besloten, om 4 der deelnemers wier plan niet in aanmerking is gekomen, élk een bedrag van f25 toe te kennen. liet voorstel van B. en W. om een bed.ag van f 100 aan de heeren Van Nes en Tol toe te kennen werd met 6 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de beide wethouders. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Zanten of men niet genegen zou zijn te besluiten om de onlangs geplante boo'.nen in den Heeren weg wat korter te plaatsen naar de rand van het trot toir, omdat men door de boomen zoover op het trottoir tc planten, deze geheel bedorven heeft. Hij stelde daarom voor de boomen zoodanig te verplaatsen dat zij 20 c. M. uit dc rand van het trottoir zullen komen te staan. Over dit voor stel staakten de stemmen. Voor stemden de heeren Pijnacker, Van Zanter, Lefeber en Van Graven,, Tegen de heeren Van Parijs, Riggel, Van der Veld en Van der Mey. Daarna werd de openbare vergadering gesloten en ging men over in, comité generaal ter behandeling van een, adres van 't Kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk inzakff de verbreeding van de straatweg langs het kerkhof. Na heropening der vergadering werd besloten aan het kerkbestuur mede te deelen dat de Raad genegen was voor dit doel hare medewerking te verleenen. Ingezonden Stukken, Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redadeur. .Wij allen, leden van het §t. 'J^erocnsgil- de, alhier, hebben deze week volop ge noten van hei spel der reciteerclub „Utile Dulci" Ik zeg wel allen, maar toch meen ik te moeten constateeren dat minstens één derde van leden, zich hebben moeten behelpen met een staanplaats, ja, als ha ringen in een ton, opgepakt stonden. De opmerking van sommige toeschou wers „ikzie en hoor ertoch niets v a n", was meermalen aanleiding tot een rumoerige beweging die allen, en ook naar ik vernam de spelers zeer hinderde. Zou het nu niet doenlijk zijn, geadit be stuur van hei St. Jeroensgilde, aan dezen toestand, die toch reeds eenige jaren duurt, tegemoet te komen, door het ge ven van een derden feestavond? Elk lid heeft toch het recht op een behoorlijke zitplaats, vanwaar hij de voorstelling kan volgen. Mijnheer de Redacteur, ik wilde u nog een klein plaatsje verzoeken voor onder staand Ik vernam uit zeer goede bron, dat door den inspecteur van politie aan de re citeerclub „Utile Dulci" is aangezegd, in het vervog alle stukken die worden op gevoerd, ter lezing te geven, en bij ge breke daarvan de vergunning tot liet ge ven eener voorstelling zal worden gewei gerd. Ik zou hier willen vragen: Waaraan heeft de reciteerclub „Utile Dulci" zulk een beleedigendc wijze van optreden van den kant der politie verdiend? Heeft de bedoelde vereeniging daartoe ooit aan leiding gegeven? Zou de politie niet beter doen deze censuur onpartijdig toe te passen en ook toe te zien op andere uitvoeringen, b.v. die in „Hof van Holland" en andere ge legenheden. Hiermede, Mijnheer de Redacteur^ wil ik sluiten, na u bij voorbaat te danken voor uwe welwillendheid. EEN NOORDW1JKER. Noordwijk, 27 Jan. 1912. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De Kanionrcchler veroordeelde heden: Wegens overtreding der arbeidswet: W. v. B., P. v. d. B., C. G., L. d. B„ C. v. d. P., J. v. d. P., K. K., C. v, d, P., allen te Kaiwijk aan Zee, tot f 10 of 2d.; J. M. J. te Leiden tot 3 maal !2 of 3 maal 2d.; R. v. M. te Voorschoten tot f3 of 2 d.G. H. P. te Leiden tot 7 maal f 2 of 7 maal 1 d. Wegens overtreding der hinderwet: J. H. B. tot f5 of 2 d.r Th. C. F. S. tot f2 of 2d., beiden te Laden. Wegens het niet terHond kennis geven van besmettelijke ziekte oncler het vee: A. H. B. te Oegsigeest tot f2 of 1 d. Wegens het verstoten der orde in het openbaar slachthuis te Leiden: C. v. M. Czn. te Leiden tot f3 of 2 d. Wegens het afleveren van ondeugde lijke melk: W. J. V. te Zoeicrwoude tot f 15 of 3 d. Wegens het afleveren van ondeugde lijk vleeschL. B. D. te Hazerswoude tot f 5 of 2 d. Wegens te Noordwijk op den open baren weg schreeuwen en tieren: J. W., vr. v. A. W., te Noordwijk a. Zee tot f 0.50 of 1 d. Omslagen van rechtsvervolging werden N. H. B. te Leiden, aangeklaagd wegens overtreding der «arbeidswet, en J. K. te Leiden, aangekla;>gd \an overtreding der leerplichtwet. Vrijgesproken werden W. v. B. te Noordwijk a. Zee, welke terecht had ge staan wegens het plaatsen van palen op het strand te Noordwijk a. Zee zonder vergunning van B. en W., en W. C. O. te Oegstgeest, beschuldigd van het blus- schen van lantaarns zonder ermee belast te zijn. Hoeveel vleesch eten de Nederlanders? Wij weten niet of het waar is, dat de welvaart van een volk gelijken tred houdt met het vleeschgebruik maar als het waar is, dan komt ons land achter aan bij Duitschland, Engeland, Ameri ka, en nog andere landen,. En om nu maar dadelijk cijfers te geven, volgen hier eenige getallen. Duitschland, Enge land, Amerika en Nederland gebruiken per inwoner en per jaar aan run.dvleesch 18.1 K.g., 25.74 Kg., 39.4 K.g., en 18.38 K.g. Aan varkensvieesch 32.8 K.g., 16.69 K.g., 3 8.28 K.g., en 11.51 K.g. Aan schapen- en geitenvleesch 1.3 K.g., 12.53 K.g., 6.47 K.g., en 0.6 K.g. Aan paar- denvleesch gebruikt Duitschland 0.5 K.g. en Nederland 2.54 K.g. per hoofd, in Engeland en Amerika wordt weinig, na genoeg geen paardenvleesch gegeten. Tellen wij deze getallen voor elk land op, dan wordt het vleeschgebruik voor de Duitschers 52.7 K.G., voor de Engel- schen 54.96 K.G., voor de Amerikanen 84.15 K.G. en voor' de Nederlanders slechts 33.03 K.G. Het spreekt van zelf, dat het vast stellen van deze getallen niet zoo'n, ge makkelijke taak is, en vermoedelijk zal hier iets af- en daar wat moeten wor den bijgeteld, maar zeer ver van de waarheid zullen ze wel niet zijn. Werd er 'ni elke huishouding nauwkeurig boek gehouden, dan was een groote juistheid te verkrijgen. Maar dat geschiedt niet. Nu moet men de vleeschproductie trach ten vast te stellen en deze vermeerderen of verminderen met den meer-invoer of meer-uitvoer. Hoe nu, dat alles voor het buitenland is vastgesteld, kunnen wij veilig laten rusten^ voor ons eigen land willeA wij de gegevens eens nader bezien. Zij zijn, ontleend aan de jongste verhandeling van den heer F. B. Löhnis, inspecteur van den landbouw. De getallen loopeit, over 1909 en 1910. Wat nu het rundvleesch betreft, ge slacht werden 313.960 runderen (gezon de en uit nood geslachte), die gemiddeld ieder 300 KG. vleesch en vet opleverden. Vei der werden geslacht 148.623 talve ren, die ieder 80 K.G. vleesch en vet gaven en bovendien nog 98.000 nuchte re kalveren a 15 K.G. per kalf. Van dc geslachte dieren die werden uitgevoerd bleef bovendien nog ruim 600.000 K.G. afval hier. Totaal werd door slachten verkregen ruim 108 millioen K. G. vleesch eu vet. Bovendien werd ook nog vleesch ingevoerd doch de uitvoer over trof den invoer met ruim 1 millioen, zoodat in ons land voor de consumptie overbleef ruim 107 millioen K.G. Per hoofd der bevolking bedroeg het verbruik in 1909 dus ruim 18 K.G., dat is 3V« ons per week. Varkensvieesch wordt er nog minder gegeten. Onze varkensstapel is klein, in. verhouding tot de bevolking, wanneer men in aanmerking n,eemt, dat wij een zoo groote hoeveelheid varkensvieesch uitvoeren. Terwijl Duitschland dat nog varkens vieesch invoert, 354 varkens per TÖ00 inwoners bezit, telt ons land er slechts 216. Denemarken, evenals ons land, be kend wegens zijn grooten uitvoer van, varkensvieesch, telt 57S varkens per 1000 inwoners. Het springt bij de beschou wing van deze cijfers dan ook wet da delijk in het oog, dat het verbruik van varkensvieesch hier te lande niet groot kan zijn en in elk geval ver ben,eden dat van Duitschland, moet staan. Per hoofd en per jaar eet de Duitscher 32.8 K.G. varkensvieesch tegen wij maar 11.52 K.G. In een jaar worden in pus land ge slacht ruim 1 millioen varkens, waarvan de helft wordt uitgevoerd naar Enge land. In verband niet den invoer van spek en vleesch wordt hier in ons land per jaar verbruikt ongeveer 60 millioen K.G. varkensvieesch. Het verbruik van schapen- en geiien- vieesch heeft in ons land niet veeï te beteekenen. Volgens een berekening, ge maakt naar aanleiding van de verslagen der abattoirs van verschillende steden, bedraagt dit verbruik jaarlijks per hoofd der bevolking in Groningen 2.3 K.G., Alkmaar 1.25 K.G., Amsterdam 0.46 K.G., Haarlem 0.7 K.G., Maastricht 0.6 K.G., Nijmegen 0.1 K.G., Dordrecht 0.2 K.G. en Leiden 0.24 K.G., het gemiddel de van bovengenoemde cijfers bedraagt, de bevolking der bedoelde sleden mede in aanmerking genomen 0.6 K.G. Ofschoon omtrent het gebruik van schapen- en gei tenvleesch op het platteland niets be kend is, is toch niet aan ie nemen, Jat dit verbruik voor het geheele land be langrijk van dat in de steden zal! af wijken, zoodat men door het aannemen van een gemiddeld jaarlijksch verbruik van 0.6 K.G. per hoofd zeker de waar heid zeer nabij zal zijn. En nu het paardenvleesch. Men kan wel aannemen, dat behalve de dieren, die voor de consumptie wor den afgekeurd, alle paarden hier te lande hun loopbaan eindigen bij den slager. Voorts word. nog een aanzienlijk aantal slachtpaarden (meestal afgewerkte, oude mijnpaarden en andere) uit Engeland in ons land ingevoerd. Op grond van hei aantal jaarlijks plaats hebbende dekkingen, waarvan een nauw keurige statistiek wordt opgemaakt, kan worden aangenomen, dat hier in de laatste jaren jaarlijks zijn geboren onge veer 40.000 veulens. Daar onze paarden- siapel nagenoeg niet toeneemt, zal jaar lijks een even groot aantal paarden moe ten worden opgeruimd. Dii geschiedt op drie wijzen door meer-uitvoer, door sterfte, door slachting. De uit Engeland ingevoerde slacht paarden niet meegerekend, bedroeg onze meer-uitvoer van paarden in 1910 onge veer 4000 stuks. Op grond van gegevens, afkomstig van paardenfondsen, is aan te nemen, dat een 5000 paarden hun eigen dood sterven of worden afgemaakt, zon der dat het vleesch in consumptie komt. Van de in ons land aanwezige paarden zouden dus in den loop van 1 jaar 40.000 9000 31.000 naar den slager gaan. Telt men hierbij nog de 19.000 slacht paarden, die in 1910 uit Engeland in ons land zijn ingevoerd, dan bedraagt het aantal geslachte paarden hier in 1910 niet minder dan 50.000. Uit gegevens, versirekt door de direc teuren van onderscheidene slachthuizen, blijkt voorts, dat als gemiddeld slacht- gewicht voor een hier te lande geslacht paard kon worden aangenomen 300 K.G. (Vele magere, afgeleefde beesten uit En geland zullen dat wel niet halen.) De totale hoeveelheid jaarlijks in Nederland verbruikt paardenvleesch zou dan bedra gen 50.000 maal 300 K.G. 15 millioen K.G. Wat per hoofd der bevolking zou neerkomen op een verbruik van ruim 2.5 K.G. Slaan wij nu een blik op al de gegeven getallen, dan blijkt, dat ons land achteraan komt in het eten van runder-, varkens- en schapenvfeesch, maar dat wij het winnen in het consumeeren van paar- den vleesch. Jaarlijks gaat meer dan 27 millioen KG. heerlijk varkensvieesch over de grenzen en daarvoor ontvangen wijl 6 millioen KG. oud paardenvleesch uit Engeland terug. Uit een financieel oogpunt is deze ruil niet onvoordeelig, want er komt een aardige cent uit 't buitenland binnen tna,ar 'tjs jocji eep veeg telken, dat meer waardige prod,uit n worde»' uitgevoerd en minderwaardige worden ingevoerd, 't Bewijst, dat de koopkracht van ons volk- niet groot genoeg is. Voeren wij uit van onze overproductie, dan is dat wat anders. Maar er is wel degelijk in ons eigen land behoefte aan een groot deel van het vleesch, da; wordt uitgevoerd. Onze vleeschconsumpiie is betrekkelijk gering. Was de prijs lager, dan zou cr vermoedelijk wel meer vleesch gegeien worden, maar dan waren de inkomsten van de veehouders weer geringer. Gelijk bekend is, worden cr nu po gingen aangewend om „bevroren" vleesch uit Argentinië in te voeren. De zer dagen konden wij lezen, dat vleesch uit Denemarken en Noorwegen in, ons land was ingevoerd, en dat het bij aan komst in uitstekenden toestand verkeer de. Waarom ook niet? Als ons vleesch goed en wel in Amerika aankomt, waar om zou dan vleesch uit landen van Noord Europa niet frisch bij ons arriveeren In December werden te Rotterdam aan het abottoir in de export-afdeeling voor Amerika nog geslacht 27 runderen, 12 kalveren, 17 varkens, en 42 schapen. Welke wijziging er in het vleesch- export in de naaste toekomst zal worden gebracht, is nog niet te zeggen, maar als de bezwaren tegen den invoer van! bevroren vleesch uit Argentinië zullen zijn opgeheven, dan is het mogelijk dat het vleeschgebruik beduidend in ons land zal toenemen. Maar het zal stérk moe ten stijgen voor wij hier een vleeschvcr- bruik krijgen als bij onze buren de Duit schers en de Engelschen. N. v. d. D. Gemengd Nieuws. Brand. - Zaterdagmorgen werd brand ontdekt op een der bergzolders van hotel Coomans, te Rotterdam. Spoedig na het uitbreken liet de brand zich zeer ernstig aanzien, doch met be hulp der slangen van het hotel en een, viertal brandspuiten wist men in een korten rijd het vuur lot den zolder te beperken. De stoomspuiten, die uitge rukt waren, behoefden geen dienst te doen. Alleen dc zolder, waar het vuur ontstond, brandde uit. De overige éta ges kregen vrij veel waterschade. Alles is verzekerd. Doodgevroren. Onlangs is te» bootje uit Zurich, Friesland, af ged n - met hvée jongelui. Zaterdagochtend, seint men uit Vlieringen, heeft de scherman C. R. opgevischt een boo-., met twee personeu, beiden waren dood gevroren. Het bootje werd aan den Ge ver binnengebracht. Men vermoedt nu dat het de twee personen uit Zurich zij». De moordaanslag te Gro n i ri- g e n. Het dienstmeisje G. S te Gro ningen, dat door K. in de borst werd ge wond, is na het verwijderen van rfen. ko gel ernstig ongesteld geworden. Faillissementen. Uitgesproken: G. Olckenra,schoenmaker te Grouw. Curatormr. A. IJ. Andringa. Geüindigd: .VI. Vliem, schilder te Lan teren. C. S. A. Hoef, caféhouder te Alaas- sluis. J. Vreugiknhil, winkelier te Maassluis Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: J. Overmecrjjit 26 j. cn G. Hoogendoorn jd. 19 j. J. den Oude jm. 21 j. en S. Duyvennan jd. 20 E. A. Hondeman jiu. 35 j. en A. van Schaikjd. 30 j. S. Bonman jm. -5 j. en A. A van der Hoek jd. 18 i. Franke jm. 31 j. en G. Boonzaayer jd. 35 j.'— Th. A. van der Mulst jm. 22 j. en A. Vrnk jd. 27 j. M. W. Krapels jm. 22 j. en L. J. Zeegers jd. 21 j. E. j. L. Plouvier jm. 24 j. eiv P. A. M. Leijtens jd. 22 j. W. Talp jm. 27 j. en A. A. Sehats jd. 26 i, AARLANDERVEEN. GeborenrZ. van G. van Roon en Broer. D. van C. Voorbij; en .Gaikhorst. D. van P. Verhage en Bosman. Overleden: P. J. Voorbij id. 2d. O. W. Bouman jin. 2 j. T. van Wieringen echt genoot van H. van ddr Ent 61 jaar. Getrouwd: C. van Rijt 42 j. en C. Groen in 't Wout 36 j. G. Boer 44 j. en J. Hart man 41 j. BOSKOOP. Geboren: Adrianus Johannes z. van G. Houtman en D. van der Veer. Adrianus Corneii: z. van J. G. Bosman en- E. de Frankrijker. Bartholomeus Johannes z, van T. Steenhamer en G. van der Meer. Elizabeth d. van J. Monfagne en J. van der Laan. Maria Wilhclmina d. van H. J. Boer en M. van der Wal. Getrouwd: Z. J. van Gijzel, 23 j. en N. de Vos 21 j. Overleden: Verkaik, echtgenoote van KL van Eeuwen, 60 j. KOUDEKERK. Geboren: Z. van T. de Jong en Scbreuder D. van A. Blijleven en "L Verwaal. LISSE. Geboren: Engelina, d. van C. v. d. Berg en P. Sieanvoorden. Johannes, z. v. H. Raaphorst en j. Falen. Ondertrouwd: L. Booijmans en M. J. Kaptein. M. C. Ones en M. Overdorp. Gehuwd: J. N. Verhaar en A. C. v. d. Lana* Overleden: Johannes Bosdam, echtg. van M. Vahrmeijer. 5'J jr. Dirk Bakker, wednr- van G. Bakkcnhoist, 80 jaar. OUDSHOORN. Geboren: Z. van M. Veri kade en van Donk. Getrouwd: Th. de Bruin en C. V. Veen REEUW1JK. Geboren: D. van C. v.d. Wolk en Oostrum. Z. van W. v. Kleij en Koster. Getrouwd: H. de Hoog en A. van Es Overleden: W. Vermeij 13 m. TER AAR. Geboren: D. van J. van dcfï Meer en van dei Zwaan. D van J. Mosman en Versluis. Overleden: G. van Vliet, echtg. van H Jansen 71 j. M. Heemskerk wed. van H Krolt 80 j. In de Sted. IVerïilnr. zij» opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. I per. Kin- Totaal 21 Jan. Zondag 65 23 88 22 Maandag 79 12 91 23 Dinsdag 88 19 KW 24 Woensdag 85 19 T04 25 m Donderdag 78 9 87 26 vpjfdao 86 19 m 27 Zatefdao 85 19 »w

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6