Uit Stad en Omgeving. gelegen op 0 gr. 53' N.B. en 103 gr. 15' O.L. in den Riouwer Lingga- archipel, waar, volgens de bestaande zeekaarten, meer dan ruimschoots waterdiepte voor het schip zou moeten zijn. Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hen drik'' is ter assistentie daarheen gezon den, terwijl het gouvernements stoom schip „Glaiik" naar het naburige Singa pore vertrok, om van daar zeeiicb ers naar „De Zeven Provinciën" over te brengen. Nadere bijzonderheden zijn niet be kend. Met het oog op de plaats, waar liet schip is vastgeloopen bestaat er voor de veiligheid der bemanning niet het minste gevaar. Staking van loodgieters en zinkbewerkers. Naar aanleiding van de Maandag te Amsterdam gehouden vergadering van de besturen der christelijke organisaties al daar, ter bespreking van de slaking der loodgieters en zinkbewerkers, is, in een gisteren gehouden vergadering van ver tegen'woordigers dier organisaties een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat de vergadering de door de federa tie van loodgieters en zinkbewerkers ge proclameerde staking als een formeele contractbreuk beschouwt, die de meest besliste afkeuring verdient en waarin een. beroep gedaan wordt op de geheele bur gerij en alle bouwvakarbeiders om de werkwillige loodgieters krachtig te steu nen. De Bioscoop in de school. B. en W. van Leeuwarden hebben een commissie van hoofden van openbare la gere scholen benoemd, aan wie werd op gedragen een programma op te maken voor eenige bioscooplessen voor de leer lingen van de scholen. Deze commissie voerde met tiimfabrikanten onderhande lingen over het doen vervaardigen van bepaald Nederlandsche schoohilms, en dit bleek uitvoerbaar bij voldoende sa menwerking tusschen de gebruikers. Om nu te weten, of het mogelijk is, een serie goedkoope films in omloop te brengen, heeft het gemeentebestuur van Leeuwarden dc besturen van een aantal g meenten uitgenoodigd een lid van. hun college of een schoolhoofd of wel beiden af te vaardigen naar een over de zaak te Utrecht te houden vergadering, welke bepaald is op 10 Februari. Daar zal een lid van het gemeentebestuur van Leeuwarden den stand der zaken uiteen, zetten. KORTE KROMEK. Bij Kon. besluit is de R. K. Woning bouwvereeniging „SL Joseph", gevestigd te Oudenbosch, toegelaten als vereeni- ging, uitsluitend in het belang der volks- -rvttiOuwuaic muil vcriinnm het Centrum dat het Hof van plan is, in dc eerste week van April (5 April) voor het zomerverblijf op Het Loo uit den Haag naar Apeldoorn te vertrekken. De anti-revolutionaire kiesver- eeniging, in district II te 's-Graven- hage, heeft voor den gemeenteraad (va cature dr. T. van den Hoorn), candidaat steld ds. C. v. d. Voort van Zijp, lid van de Tweede Kamer,'die zooals gemeld, door de Katholieken en Christ.-Hist. zal worden gesteund. Te Voorburg zal worden overge gaan tot het bouwen van een R. K. gast huis en liefdegesticht waarvan de verzor ging is toevertrouwd aan de Zusters van de SL Hypolytusstichting te Delft. Nadat het bestuursvoorstel bij accla matie was aangenomen, werd een com missie van voorbereiding benoemd,welke in een volgende vergadering nadere voor stellen ter tafel zaJ brengen. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de heeren mr. A. Tepe en J. P.J. Viddeleer, die periodiek moesten aftre den, herkozen. Hierna bracht de secretaris het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat 15 ver- eenigingen bij bet comüé zijn aangego ten; het comité telt thans 39 leden, waaronder 11 geassumeerde leden. Het jaarverslag memoreerde, dal we gens vertrek van den voorzitter en lang durige ziekte van den secretaris in het algeioopèn jaar van het comi'é geen route aciie was Uilgegaaii, en jgfeiyi^ile met den wensch, dat 1912 in dit op zicht gunstiger' mocht zijn. De begrooting van den penningmees ter, die sloot met een vermoedelijk iw- declig saldo, werd goedgekeurd. Na enkele mededeelingcn van huis houdelijke!) aard werd de vergadering door den voorzitter niet den christelij ke» groet gesloten. Ned. R. K. Metaalbewerkersbond. Eergisteren vergaderde de afd. Lei den van den Ned. R. K. Metaalbewer- ketsbond. De voorzitter deelde nogmaals mede, dat deze afdceling ook adspirant leden aanneemt, die, zoo zij minder dan f 5 verdienen, wekelijks 5 cent contri- bueeren, en zoo zij meer dan f5 ver dienen, worden zij ingeschreven in klas A, 10 cent per week. Spr. spoor de de leden aan vooral propaganda te maken onder dc jongmaatjes, want zoo wij, zeide spr., die jongens jeugdig in de vakorganisatie trekken, hebben wij en de geheele Katholieke vakvereeniging er iets aan, daar er helaas vele Katho lieke arbeiders zijn, die opgegroeid op de fabrieken, juist door ongeorganiseerd te blijven, vervallen tot onverschilligheid. Na nog eenige medeeïingen, waaruit bleek, l.ioe noodig het is oin georga niseerd te zijn, gaf de voorzitter een terugblik op de afgeloopen weg, waar uit bleek dat de afdecling het in sommi ge zaken hard te verduren heeft gehad, dat het ledental vermeerderd is met 7. Spreker betreurt dat onder de Metaal bewerkers voor organisatie zoo weinig wordt gevoeld, en dat er zoo vele Ka tholieke Metaalbewerkers zijn, die de an deren alleen laten staan, die zich dik wijls onder alle mogelijke kleinigheden verontschuldigen, om zich niet aan te sluiten. Spreker sloot zijn overzicht met de wensch dat het jaar 1912 voor de Katholieke vakbeweging in het alge meen en voor de Leidsche afdeeling der Ned. R. K. Meiaalbewerkersbond in het bijzonder een gelukkig en voorspoedig jaar moge zijn. Hierna bracht de penningmeester ver slag uit, waaruit bleek, dat de inkom sten bedroegen f 170,68Y25 de uitgaven f59.11V2, flus dat er een batig saldo is van f 11.57, waar onder meer was ontvangen aan contributie f 153.86 en was afgedragen aan het Hoofdbestuur van den vakbond f 131.10. De voorzitter dankte den penning meester voor zijn beheer en wees aan tot kasverificateurs de heeren Hensing, van Beek en Ouwerkerk, die in de vol gende vergadering verslag zullen uit brengen van hun bevinding. Komende aan dc bestuursverkiezing trad het geheele bestuur en bloc af, doch stelde zich herkiesbaar. De uitslag was dat de heeren D. A. Lonibert, J. v. Hees aigemeeiïe stemmen herkozen wérden, en. ais nieuw bestuurslid de heer H. A. Goddijn. De voorzitter dankte voor hef in het aftredend bestuur gestelde ver trouwen, en hoon te dat vertrouwen waar dig te blijven, feliciteerde het nieuw ge kozen bestuurslid, die g n onbekende in de Leidsche afdeeling is. Bij den rondvraag werden er nog eeni ge huishoudelijke zaken besproken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot den voorzitter deze geanimeerde verga dering. In de hierna gehouden bestuurs vergadering werden de bestuursfunctiën als volgt verdeeldD. A. Lombert, voor zitter, H. A. Goddijn, le Binnevest- gracht 9, le secretaris. C. v. d. Post, Ie penningmeester en P. Ouwerkerk en, J. A. van Hees, commissarissen. PIuimvee-T entoonstelling. Bekroningen. Hoenders. Zil veren wisselbeker uitgeloofd voor de fraaiste collectie Hoenderrassen van een lid der Ned. Hoenderclub: H. A. de Vries; idem uitgeloofd voor de fraaiste collectie buitenlandsche hoenderrassenJ. Mantel jac.zn. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 8 uur 's avonds. St. Lode- wijkskerk, Sleenschuur, Apologetische cursus. Spreker de Zeereerw. Hooggel. heer Prof. P. G. Groenen. Onderwerp: Lijkverbranding. Woensdag, 5Va uur 's avonds. St. Jos. üezelleuvcre.nlging, Rapenburg 52. Bijbelsche geschiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus-parochie van 814 jaar. Spreker de Weleerw. heer P. J. v. d. Burg. Landweer. Wij maken onze lezers er op attent dat de landweerphehtigen die dit jaar op de reeds genoemde tijdstippen onder de wapenen moetcp komen en die den nacht thuis willen doorbrengen of buiten de menage wenschen te zijn, hiertoe wette lijk 4 weken te voren een verzoek moe ten indienen bij den Landweer-Districts- Commandant. De Visschers-keuring. Men schrijft uit Ka t w ij k aan Zee aan de „N. Rolt. Crt.": Er heerscht hier, als in alle kustplaat sen, onder de visschers een ontevreden geest, vooral veroorzaakt door de na 1 dezer verplicht geworden keuring van schippers en matrozen, die aan de vissche- rij deelnemen. Dat deze maatregel voor vele meer bejaarde, doch bevaren visschers onaangename gevolgen meebrengt is dui delijk, want daar zij in het visschersbe- drijr groot zijn geworden, zijn zij onge schikt voor anderen arbeid. Hoe de reeders voor het komende vlsscherijseizoen hun bommen bemand moeten krijgen, isvoor hen een groote zorg. Onze matrozen "Wttlca daarop niet meer vaivn. Gelukt .het eiuUvbik van een anders plaats een schipper voor het vaartuig te krijgen, dan komt de moeilijkheid met de overige bemanning. Zelfs met groote geldelijke opofferingen speelt de reeder dit vaak nog niet eens behoorlijk klütr. De bommen zullen dan ook wel spoedig tot het verleden behooren en door stalen loggers vervangen worden. ALFEN. De gemeenteraad zal ver gaderen op Donderdag 1 Februari v.m. 9.4 uur. Op de agenda staat Voorstel van B.' en W. tot het vast stellen van verordeningen op de keuring van- en op de heffing en invordering van keurloon voor vee en vlcesch. Voorstel van B. en W. tot het aan leggen van een verhoogd voetpad in de Prins Hendrikstraat van af de Holbrug tot aan de woning van de Gebrs. Uiten- broek sn het in verband daarmede vast stellen van verordeningen op de heffing en invordering van straatgeld. Voorstel van B. en W. totonderhandsche aanbesteding van het bouwen van twee woonhuizen voor de gemeente-werklieden en de werken verband houdende met het brengen van verbetering in dtn toe gang tot de algemeenc begraafplaats. Verzoek van C. Huisman te 's Graven- hage om vergunning tot het aanleggen van eene straat, met voorstel van B. en W. Adres van verschillende plaatselijke organisaties, houdende verzoek om toe kenning van een bijslag op bet loon van gemeenielijke werklieden en ambtenaren met het oog op de duurte der levens behoeften, met voorstel van B. en W. Benoemingvoorl912 van drie commissie leden tot onderzoek van begrootingen en rekeningen overeenkomstig art 20 Regl. v. Orde. Wijzigingen begrootingen, dienst 1911 en 19i2. HAZERSWOUDE. Deze week hebben dc twee uitvoeringen der R. K. vereeni- ging „Ontwikkeling en Deugd" plaatsge had. Beiden begonnen met een toepasse lijke verwelkoming door den voorzitter waarna onmiddellijk het drama een aan vang nam. Al spoedig bemerkte men dat de rollen goed waren ingestudeerd, en dat de spelers weer een flinken stap wa ren vooruitgegaan in de beoefening van de tooneelspe.kunst. Vooral werden de voorname rollen uitstekend gespeeld. Ook het decor van het tooneel droeg er niet weinig toe bij om het drama op zoo'n schitterende wijze te doen slagen. Vooral hei eerste tooneel, het slotplein te Poitou met het kasteel op den achtergrond gaf een prachJgen aanblikalle eer dan ook aan den heer Lucien Manceau, te War mond voor het heerlijke decoratiewerk. Ook de costumeering en grimeering lie ten niets te wenschen over, in het drama vooral. markies. De heer H. A. Osendarp te War mond, verdient ook in deze een woord van lof. Het meer humoristisch gedeelte van den avond viel ook goed in den smaak, te beginnen met den „Mislukten Feest zang ter eere van den president". Zoo ook was het blijspel bijzonder geschikt om de lach.ust op ie wekken. Het werd over het geheel goed gespeeld. Een viertal voordrachten besloten het feest. De spelers kunnen overtuigd zijn dat iedereen voldaan was over heigeen men te zien en te hooren kreeg. Het herhaald warme applaus zal hun dit wel bewe zen hebben. hi'ILLEGOM. Gisteravond vergaderde de 1 iiilegomsche Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose. Daaruit bleek, dat het ledental op 1 Jan. 1912 bedroeg 435 en 11 donateurs tegen 466 leden en 9 donateurs op 1 Jan. 1911. Het aantal patiënten over 1911 be droeg 40 over 1910 en 1911 te zamen 67. Over 1911 zijn 2 patiënten geheel, 2 blijvend genezen, terwijl de toestand van 1 bijzonder van 3 zeer en van 1 gunstig is en 6 veel verbeterd 6 verbeterd zijn, enz. De vereeniging verleende geldel ij ken steun, gaf ledikanten met toebehoo- ren in bruikiecn alsmede sputumglazen e.d.de noodige ontsmettingen werden, verricht alsmede 4 woningen verbeterd. De enquêtrice h.en 1332 huisbezoeken af gelegd, zii richtte een fonds tot verstrek king van versterkende voedingsmiddelen op, om zoodoende den vereenigingsin- vloed ook in dit opzicht te versterken. in he-t jaarverslag werd mededeeling gedaan, dat aan den Gemeenieraad een adres met uitgebreide memorie van toe lichting voor aanstelling van schoolart sen is gezonden. De rekening over 1911 sloot met een batig slot van f 166,575 terwijl de inkom sten bedroegen f 1655,411/2- Mejuffrouw M. C. Loramerse en de heeren L. H. H. Hanrath en J. H. der Weduwen werden herkozen als bestuurs leden. De heeren M. Hock, R. Schilpzand, F. A. J. Heemskerk werden benoemd als Commissie en de heeren W. Nicberding, F. Engel Ez. en R. M. Faat als plaats vervangende Commissie tot verificatie der rekening benoemd. Een concepMiu'shoudclijk reglement werd met een zeer kleine opmerking goedgekeurd. De lieer J. H. A. Vooren hield daarna een keurige lezing over „De Vereeni ging tot Bestrijding der Tuberculose en de bescherming van het Mnd." Spreker legde zeer den nadruk op het verkeerde van het spuwen op den grond. Hij wees op Hi'legomsche practijk in biovukaileuschuien. ALm de kJacht is algemeen zei hij. Naar aankiuiug van een rede van den Heer Aalberse in de Tweede Kamer werd door den Min. van B. Z. aan den Raad van Bestuur der N. C. V. tot Bestr. d. Tuberc. gevraagd, wat gedaan kon worden in de door bedoeld Kamerlid aanbevolen richting. Het ant woord luidde: „Wettelijke regeling van het sptiwverbod in fabrieken en werk plaatsen." Op meerdere wijzen maakt door wand- teksten de vereeniging reclame in deze richting. De Secretaris der Hillegomsche Vereeniging had met groote letters de vergadering voor het raadsel gezet: S. N. O. D. G. (spuw niet op den grond.) Deze reclame sloeg in. Vooral ook over de groote beleekenis van School artsen stond spreker uitvoerig stil. De lezing werd door het goed opge komen publiek zeer geapprecieerd. De Voorzitter sprak een kort woord van waardeering waarin hij nog eens vastlegde, wat algemeen in Hillegom er kend wordt, dat dc heer Vooren is de kracht en de ziel der Hillegomsche ver eeniging. Staande de vergadering traden, nog 11 leden toe. HOOFDDORP. Gisterenmiddag werd door den Min. van Oorlog, den heer Colijn een bezoek gebracht aan deze gemeente ier bijwoning van de teraardebestelling van de schoonmoeder van Z. E., raej. A. Groenenberg, op de burgerlijke begraaf plaats alhier. Door Z. E. werd namens de familie aan den grafredenaar ds. Dijk en de vele belangstellenden een woord van dank gebracht. In de morgenuren bracht de minister een bezoek bij den burgemeester dezer gemeoite ten raadhuize. Velen maakten van de aanwezigheid van minister Colijn in de gemeente ge- biuik om hem dc hand te drukken. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de zaal Fennes vergaderde men gisteravond om op te richten een vereeniging tot geldelijke hulp bij ziekte of ongevallen. De heer de Klerk die het iniiitiatief voor dit doel genomen had, opende de vergadering waarna door den waarnemende secretaris, heer Jac. Meijer Johz. de door het voor- loopig bestuur opgemaakte staiuten werden voorgelezen. Hierna werd de gelegenheid opengesteld voor opgave van het lidmaatschap. 25 personen gaven zich op, Vervolgens werden de statuten een voor een behandeld en behoudens een kleine wijziging aangenomen. Bij de gehouaen btsiuursverkiezing werden gekozen tot voorzitter G. v. d. Lubbe, vice-voorzitter Th. de Klerk, secretaris Jac. Meijer Johz., penningmeester H. Boskamp, commissarissen Jac. Verhart, L. v. d. Geer en J. van Schie. king treden te stellen op Maandag 5 Febr. a.s., zoodat de leden verzocht wer den voor dien tijd hun bewijs van den. dokter, de keuring betreffende, in te leveren. Na eenige vragen door de le den gedaan, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. LISSE. De antirev. kiesvereeniging al hier heeft candidaat gesteld vo r den ge meenteraad den heer G. Tromp, die door de R. K.-Kiesvereeniging zal worden gesteund. NOORDW1JKERHOUT, In café P. Heemskerk, wordt s. s. Dinsdag eene vergadering gehouden door de aldeeling Noordwijkerhout van Bloembollencultuur. Op de agenda staat o.a. Verkiezing van een voorzitter en 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding. De pl. afd. van de A. V, B, vergadert op Dinsdag 30 januari a.s., des avonds ten 7 ure, in café Heemskerk. Op de agenda staat o.a.: Verkiezing van een voorzitter wegens periodieke af treding van den heer E. Oostdam Jr.; verkiezing van twee ieden van het be stuur wegens periodieke afireding van de heeren W. J. Guldemond en N. C, v. d. Zalm. ROELOF ARENDSVEEN# Donderdag den 25 Januari jl., werd in de zaal van den heer J. C. van dei Geest alhier door het R. K. leesgezelschap „Nut en Genoegen" aan dc leden mei hunne da mes en genoodigden een feestavond aan geboden. Dc zaal, daartoe met levend groen en bloemen versierd, bood een vroolijken aanblik. De voorzitter, de heer G. V. Vergeer, riep een woord van wel kom tot de aanwezigen. Hij herdacht met een kort woord de vele verdiensten en toewijding van den oud-voorzitter, den heet L. van der Klugt Daarna werden eenige feestliederen gezongen. De voor zitter deelde vervolgens mede, dat tijdens het prijsjassen een drietal tableaux vi- vanis zouden worden vertoond. Het eerste tableau stelde voor een jongeling verdiept in een (slechten) ro man; op den achtergrond een draak, ver schillende boeken, o.a. van Zola, uitwer pende, links de duivel, rechts een engel, riet tweede stelde voor de zondvloed. Te midden van siroomen water zag men de ark Van Noë rijzen met den vloed, terwijl vogels de ark trachten te bereiken. Op den voorgrond een engel den duivel ver drijvend. Met de ark stijgend, wijst de engel den jongeling op de ark. De be doeling was te wijzen op den goeden invloed van het R. K. Leesgezelschap. Het derde gaf een kind te zien, be schermd door engelen. Op den achter grond Z. H. den Paus. Daarbij werd ge doeld op de gunst aan de kleinen thans verleend. Op zeer verdiensk'jijkc^ wijze weiden de Uiul-Uw.. :u. üc u.:.Kil ling was zeer goed Iedere voorstelling Werd dan ook mei daverend applaus be groet. Onder het kaarten werden verschillen de voordrachten opgevoerd, o.a. „Dt ba ker" en „Dc Nachtwacht." Te twee uur des nachs deelde de se cretaris, de heer du Pan, den uitslag van het prijsjassen mede. De eerste prijs w rd behaald door den heer P. van der M er G.Nzn., en echtgenoote, de tw eede dror den liter W. P. van de: S .l en Mej. W. du Pau, de derde door den heer D. Hoo- genboom en diens moeder. R:j het prijs jassen voor heeren werden de le, "ie en 3e rpijs behaald re>p. door <fe heere» G, Rietbroek en P. van der Meer Cza., H. Bakker en A. Keijzer, N. Volmatesi en Jac. v. d. Hoorn Nz. Gedurende het kaarten namen dc uitvallende spelers deel aan het sjoelbakken, een spel bier tot nog toe geheel onbekend, maar dat niettemin zooveel belungsteji.hg en deel nemers trok dat de voorzitter eerst Taaf in den nacht de namen der prijswinners kon bekend maken. De prijzen werden be haald door de heeren H. Winnubst, P. van Zeijl, W. van Leeuwen e Mej. Vt m- nubst. Verschillende feestliederen (toepasse lijk op de tableaux) werden gedurende den avond gezongen. SASSEN HE1M. Gedurende het jaar 1911 zijn door de Stedelijke Fabrieken van gas en electriciteit ie Leiden alhier geleverd174958 M\ gas, n.l. voor de gewone meters J03256 M!1., muntgas meters 49440 Mfl., voor straatverlichting 17437 M3. en voor gemeentegebouwen, verlies enz. 4ö35 M8. De grootste aflevering had plaais in de maand December, n.l. 20912 M3., de kleinste in de maand Juni, 9583 M3. Het aantal geplaatste meters bedroeg 1 jan. 1912 192 en munt gasmeters op dien datum 164. Het aantal lantaarns bedroeg i Jan. 73, waarvan 6 nacht bra no ers. Het totaal branduren der lantaarns be droeg in 1911 111704. De lengte van het buizennet was i jan. 1912 4291 M. Hei gasverbruik is in het afgeloopen jaar met ruim 9 :l9 ver meerderd. VOORHOUT LX ptaaiseiijke afde ling van de A. V. B. vergadert op Maandag 29 Januari a.s.., des avonds ten 7 uur precies, in café „Boerhave". Op de agenda staat o.a.: Verkiezing le secretaris en penningmeester, wegens periodieke morieiieehflg poste rijen. VOORSCHO TEN. Gisteravond werd de jaarlijksche feestavond gehouden voorde bewezen diensten van de dames zelatricen, voor de verschillende broederschappen en liefdadigheidsinstellingen. Voor aiwis- tiadigheid" van Katwijk, die5 zich uit stekend van haar taak gekweten heeft. WARMOND, 't !s duidelijk merkbaar, hoe in den laatsttn tijd den trek van sportlievende vreemdelingen naar War mond is, niet alleen oin er nu en dan te komen varen of visschen of wei er eeni^. dagen of weken te logt eren, maar ook om zich metterwoon hier le vestigen. In de afgeloopen week zijn er zelfs twee aankoopen van gronden tot stand ge komen, n.l. eerst de iiagheweide en nu weer een prooi flink perceel aan de Leede, doe; den heer Bierman te 's-Gravenhage gekocht. Dan nog voor eenigen tijd .en groot siuk land, waarop de heer Pkygers van Rotterdam, thans zijn aardig Oud-Hollands-achtig landhuis aan 't bouwen is. Verder hoort men nog van eenige aankoopen, die in besprek zijn. De verkoopers staan er bijzonder goed mee, want er worden zeer booge prijzen voor besteed. WASSENAAR. Gisternacht brachten kippendieven een bezoek aan „Rijks- dorp". Bij den heer j B. werden vijftien kippen en een haan gestolen. Bij den heer G. v. d. L. gaven de kippen „niet thuis". Daar de heer v, d. L al meer bezoek had gehad van de „heeren". waren de kippen beter geborgen ZOETERWOUDE. De R.K. Kiesvereeni ging „Kiesrecht is Kiesplicht" vergadert op Donderdag 1 Februari a.s., des avonds te 7 uur ten huize van C. li. Angenent (Dorp.) Als spreker zal optreden de heer C. M. J. Alèven, Redacteur van „De Leidsche Courant" inet het onderwerp: „Onder Christelijke vlag". Kerknieuws. Mgr. W. van de Ven. De toestand van Mgr. varr de Ven, is wederom vrij ernstig. De longontsteking heeft zich opnieuw geopenbaard. De pa tiënt is bijzonder zwak. Daar de hooge lijder pas van zijn ernstige ziekte was bijgekomen en nauwelijks weer op krach ten was, geeft deze nieuwe aanval re den tot ongerustheid. Onmiddellijk gevaar bestaat er ech ter op het oogenbKk niet Academienieuws. DELFT. Geslaagd voor het inge nieurs-examen voor mijningenieur de heeren W. Hoflemaii en A. v. d. Hortert UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift En kele opmerkingen over art 357 Wet boek van Strafrecht, in verband met de verhouding tusschen het burgerlijk en het militair gezag, de heer j. Eijsteoj ka&ii&n. der artillerie, geb, te A'dagk LEIDKN, 27 Januari. Kath. Soc. Actie. Het Pl. Comité van de K. S. A. hield gisteravond zijn jaarvergadering in het gebouw van den R. K. Volksbond, onder voorzitterschap van mr. A. Tepe. Be halve de geassumeerde leden waren te genwoordig afgevaardigden van de ver- eenjgingen: R. K. Volksbond, jonge Garde, Kruisverbond, Geloof en Weten schap, R. K. Bijz. Onderwijzers, School penning en Zouavenbroederschap. Na lezing van notulen en ingekomen stukken kwam aan de orde een voorstel van het bestuur tot het houden van ee.i groote propagandavergadering in de maand Maart in de Stadsgehoorzaal. Als spre kers zouden optreden Mr. Aalberse en Pater Borromeus de Oreeve. De ver gadering heeft ten doel kennis, belang stelling en sympathie te verwerven vour het werken en streven der Kath. Soc. Actie in het algemeen en meerderen steun te verkrijgen voor het Pl. Comité in het bijzonder. Door verspreiding van biljetten als anderszins zal dc vergade ring in ruimen kring worden bekend gemaakt.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2