Finale UITVERKOOP 1000 150 600 Wegens opheffing der zaak „FATUM" te 's Gravenhage, !- Taverne's Speksleagerij s-s in Glas, Porcelein, Aardewerk en Huishoudelijke Artikelen, Omdat de Goedkoope Beddenwinkel IV U éé«duim- uv ADVERTENTIES' Benefit van inzet. Xe koop Donkerstee^ 4, De Administratie van „De Leidsche Courant" belast zich met het plaatsen van Adver» tentiën in alle bladen, zonder prijsverhooging. |AA GULDEN /A Verbrand. Te Vlijmen is hei vier jarig dochtertje van den mandenmaker (f. H. tegen een brandende kachel ge vallen, tengevolge waarvan haar kleertjes tn brand geraakten. Het meisje is aan de hevige brandwonden, die zij daarbij (opliep, eenige uren later overleden. IJ s. Eergisteren tegen den avond lew am de postboot „Minister H avelaar", idie gedurende de vorst te Urk in het ijs had bekneld gezeten, te Kampen voor den vvaL Het was aan de sioombooten „Rival" en „Zwolle", daartoe naar Urk vertrokken, gelukt haar uit het ijs te bevrijden. Men meldt uit Monnikendam: Op de Gouwzee tusschen Marken en Kat- woude ligt sedert eergisterniorgen de tramboot onbewegelijk in het ijs. Verdronken. Te Amsterdam is fcen 17-jarig meisje te water geraakt en verdronken. Haar lijk is later opgehaald. Groote vangst In dc eenden kooi bij Balk zijn in één dag 1100 wilde eenden gevangen. [>e kooiker herinnert rich niet, dat dit ooit eerder gebeurde. Aanranding. JDe afgemonsterde imatioos C. de K. is gisternacht door twee mannen, met wie hij aan het passa gieren geweest was, op den Breeden Hilledijk te Rotterdam aangerand, be roofd van 125 en toen van dien dijk ge gooid, waarop de mannen het hazenpad kozen. IJsrampen. Te Zesgehuchten is het 10-jarig dochtertje van den land bouwer Engelen door het ijs gezakt en verdronken. Ongelukken. Door het uit elkaar springen van een benzinelamp is de kap per van Doornik te Soest zoodanig aan beide oogen gekwetst, dat het eene oog totaal verbrijzeld werd en de doktoren voor het behoud van het andere vreezen ?Hij is per automobiel naar het ooglijders- gesticht te Utiecht yervoerd. In de fabriek van den heer Van den Bergli te Rotterdam waar men aan het ver bouwen is, reed de stucadoor C. S. uit Haarlem, met een kruiwagen met zand over een stelling die zich vijf meter boven den beganen grond bevindt. Door snis te stappen is de man met zijn krui wagen gevallen. Hij kwam met het hoofd op een ijzeren bint terecht, en de kruiwagen viel boven op hem. Een dokter constateerde den dood tengevolge van schedelbreuk. Te Veenendaal is bij een in aanbouw zijnde villa een 40-jarige gehuw de metselaar van een hoogen steiger ge vallen. De man kreeg zeer ernstige kwet suren. Nadat hem voorloopig geneeskun dige hulp was verleend, werd hij per brancard naar zijn woonplaats, Bennekom, overgebracht. De 17-jarige Karei Knippenberg, uit Amsterdam, was met zijn ou deren broeder een wandeling gaan ma ken in de richting van Haarlem. Even voorbij Sloten staken zij de dicht gevro ren Haarlemmervaart over. Halverwege gekomen brak het ijs. Hendrik K., die een goed zwemmer is, trachtte nog zijn jongeren broeder boven water te houden maar mocht daa.rin niet slagen. Eenige oogenblikken later werd zijn lijk opge haald. Op de werf van de machinefa briek Delfshaven, aan de Voorhaven te Rotterdam, hing het motorschip „Maia 3" in een bok ter reparatie. Door het bre ken van een tros viel de motorooot en kwam in aanraking met een'vloL waar op zich bevonden schipper D. van der Torren van de „Maria 3" en de werk man D. Schilperoort. Beiden geraakten te water. Zij werden gered, doch deschip per had zijn linkerbeen en de werkman zijn rechterbeen en rechterarm gebroken. Laatstgenoemde is naar het ziekenhuis gebracht. Aanbestedingen. NIEUWVEEN. Heden had de open bare aanbesteding plaats van een boe renwoning c.a. welke zal verrijzen in het Blokland, nabij de woning van den, heer Lam, alhier. Inschrijvers zijn: H. Wttteman f 13609, F. Tober f 15892 M. Spijker f 13580, J. Schraverus f 14800 H. W. A. ter Reehorst f 14996. G. ter Reehorst f14815. J. Schenkel f 14742, P. Pieterse f 14735, J. v. Vliet f 13200, C. J. Kiebert, f 14846. C. G. jReijne? Veld f15250, H. Oudenes f 13750, W. v. d. Bijl f 13705, S. Bodegraven f 14594 C. van Dijk f12950, P. Stam f 12857, G. Mosselman f 14991. L. Mulckhuijsen f 12960. De gunning is aangehouden. Gemeenteraad van Zoeterwoude. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer A. A. van Gils, bur gemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer Paardekooper met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen worden gelezen cn on veranderd goedgekeurd. De Voorzitter wenscht in deze eerste vergadering van het nieuwe jaar den leden, zoowel hun als hunne gezin nen een gelukkig nieuwjaar. Het vorige jaar is voor de gemeente van groot be lang geweest, getuige b.v. de aanleg van electriciteit Mogen de raadsbesluiten in het begonnen jaar met eensgezindheid genomen worden en onder Gods zegen strekken tot heil van deze gemeente. Wethouder Kaptein wenscht na mens den raad, wederkeerig den voor zitter, hem en zijn gezin, Gods besten zegen in 1912 en dankt hem voor zijn wenschert tot den raad gericht. Ingekomen zijn: Missives van Ged. Staten, ten geleide der goedgekeurde raadsbesluiten. Mcdedeeling dat f 41.661/2 te weinig is ontvangen in de rijksbijdrage voor het lager onderwijs. Proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger waarbij boeken en kas in orde bevonden. Schrijven van den heer Tholen, ar chitect te 's Gravenhage, waarbij hij aan den raad aanbiedt een boekje, handelen de over den openbaren reinigingsdienst in verband met de volksgezondheid. Dit boekje zal bij de raadsleden circuleeren. Mededeeling van Gedep. Staten, dat slechts een reclamant inzake hoofd, om slag in hooger beroep is gegaan van de beslissing van den raad, waarbij zijn aan slag gehandhaafd bleef. Gedeputeerde Staten geven den raad gelegenheid een der r aadsleden er heen te zen den om de motieven van den raad in zake de handhaving uiteen te zetten en toe te lichten. Op voorstel van den voorzitter wordt wethouder Kompier tot afgevaardigde van den raad in deze be noemd. Van de directie van Waterstaat is in gekomen een concept-con'.ract aangaande de overname van den Haagvveg. De heer Rotteveel merkt op, dat de clausule, waarin gezegd wordt, dat het Rijk de gemeente zal vrijwaren voor eventueele gevolgen niets te beteekenen heeft. Hij zag liever dat de Staat ook voor de bewoners langs den weg zou zor gen, en wel dat een goede waterloozing gewaarborgd bleef, er bestaat veel kans, dat door de ophooging deze in gevaar zal komen. Besloten wordt dat de Voorzitter eerst nog eens op deze zaak zal wijzen, voor dat het contract geteekend zal worden. De Voorzitter doet mededeeling dat de nieuwe brandspuit gearriveerd is, en aan alle eischen voldoet. B, en W. stel len voor de oude brandspuit niet te ver- koopen, maar deze te plaatsen in de Zuidbuurt, waar tot heden toe de brand- bluschmiddelen ontbreken. De heer J. v. Leeuwen wil een stuk grond verhuren, om daarop een spuitenhuïsje te doen bouwen. Het is daar een zeer geschikte plaats. De heer van Leeuwen vraagt f10 huur per jaar, terwijl hij de huur een half jaar te voren kan opzeggen. De raad is echter over deze twee laat ste bepalingen niet erg te spreken. De heer Straathof ziet het voordeel er niet van in de spuit te houden. De heer de Boer is van het tegenover gestelde gevoelen. Wethouder Kompier merkt op, dat men voor die oude spuit niet veel krijgt De Voorzitter toont aan, dat de voordeden van het behouden van de spuit zeer groot, de kosten gering zijn. De heer Straathof wil niet in elke buurt een spuit geplaatst ziendaarbij is 'tdan nog maar een oude spuit; men moet dan binnenkort weer een nieuwe koopen. De heer Rotteveel zegt, dat de Zuidbuurt dezelfde rechten heeft als de Hooge Rijndijk, en dus ook een nieuwe brandspuit mag hebben als de oude versleten is. Besloten wordt met 9 tegen 1 stem (die van den heer Straathof) om de oude spuit te behouden. Wat de plaats betreft zullen B. en W. nog eens een onderzoek in deze instellen. De stcmbureaux worden vervolgens benoemd zooals door B. en W. is voor gesteld. Het kohier schoolgelden 4e kwartaal wordt vastgesteld op f 162,42Vs en van de hondenbelasting op f384. De heer van Konijnenburg vraagt waarom de boornen in de St. Nicolaas- laan welke omgehakt zijn niet publiek verkocht zijn. De Voorzitter geeft den heer van Konijnenburg hierover eenige inlichtin gen bij publieke veiling brengt het hout zoo goed als niets op, nu was er een kooper voor, die zeer veel belang bij den koop had. De heer van K o n ij n e n- burg maakt nog eenige opmerkingen over de wijze waarop drenkelingen in deze gemeente worden behandeld. Die manier van handelingen stuit tegen de borst. De Voorzitter antwoordt dat de hulpmiddelen ook zeer primitief zijn, wil men een goede regeling dan moet men ook goed beginnen en brancards enz. aanschaffen, hij zal echter met de veldwachters over deze zaak spreken. De heer Rotteveel maakt opmer kingen over slechte wegen nl. de Hooge Rijndijk en vooral de straten aan de Haagweg (Maria Gondastraat). Kunnen zoo vraagt spr., de eigenaars niet ge dwongen worden voor de straten te zor gen. De Voorzitter zegt, dat de Ma ria Gondastraat door haar vorigen eige naar is verkocht aan iemand waarop niets is te verhalen. De heer Rotte veel betwijfelt of zulk een koopcontract rechtsgeldig is. De raad gaat daarop in comité gene raal ter behandeling van reclames hoofd, omslag. Burgerlijke Stand. AALSMEER. Geboren: Reinder Jan z. van J. D. Offerman en M. Vos. Janna Hendtika d. van H. Kammeraad en J. Offerman. Willem z. van D. Spaargaren en E Wegman. OndertrouwdJ. Kiljan jm; 26 1. Helder en A. Nas jd. 23 j. C. de Jong im. 30 f. Haarlemmermeer en C. Maarse id. 26 j. Overleden: Jacobus van Geilswijk jm. 76 f. HAARLEMMERMEER. Geboren: Floris z, van J. de Jong en A, C. Hobo. Maria Johanna d. van J. Leen en M. Korsuize. Dirk z. van J. Tool en G. H. Hillebrand. Jaapje d. van C, Rijlaarsdam en G. van Arkel. Joris z. van J. de Vries en G. Kniep. Dirk z. van K. Krom en G. Berkhout. Overleden: Maria Kerkhoven 3 j. Cor nelia Stolwijk 94 i. wed. van A, Homan. Cornelia Ganzweerd-Korthals 23 f. Grietje van Wieringen 9 m. Catharina van Gulik- Laros 33 j. Faillissementen. Uitgesproken: G. van der Ven, voorheen sigarenwinkel te Rotterdam, curator mr. H. G. Kronenberg. P. A. Scheers, pakhuisknecht te Rotterdam, curator mr. J. Endtz. L. Moor koopman in tricot poederen, grossier te Rotter dam, curator mr R van der Mey. M. van Dam, timmerman en aannemer te Nieuw- Vennep, curator mr. D. H. Andreae. C. Leenheer, metselaar te Hoofddorp, curator alsvoren. A. van der Meer, broodbakker en winkelier, te Amsterdam, curator mr. P. M, J. Roggenkamp. Opgeheven: E. Korozinski, koopman in films, te Rotterdam. B. Zikking, pension houder te Rotterdam. J. H. G. van Haaren, aannemer te Nijmegen. 1. Ch. A. Nieman, te Amsterdam. P. J. J. Lemin, winkelier in sigaren, te Hilversum. Vernietigd: H. Stolkcr, rijwielhandelaar te Ouderkerk a/d IJsel. Gedindigd: L. Brunstlng, vroeger smid te Assen. J. de jonge, koopman te Kwaden- damrue. J. Oost te Fochteloo. Stoomvaartberichten. Het ss Prinses Juliana, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 24 |an. te Sabang. Nias arriv. 24 Jan. van Amsterdam te Batavia.Prins Willem V, van Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 23 Jan. St. Michaels. G o r o n t a 1 o, van Rotterdam naar Java, arriv. 24 Jan te Port Said. S i n d o r o. van Rotterdam naar Java, arriv. 24 Jan. te Marseille. Noord am, arriv. 23 Jan. van Rotterdam te New York. Ban da arriveerde 24 Jan. van Amsterdam te Batavia. Oranje van Amsterdam naar Batavia, ver trok 24 Jan. van Suez. Strathdee van Java naar Hamburg, passeerde 24 Jan. Dungeness. Bulow van O. Azië naar Amsterdam arri veerde 23 Jan. te Honkong. TELEüRAF1 SCH WEERBERICHT. tiaar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Januari 1912, medegedeeld door het ken Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bil oh Hoogste barometerstand 767.2 Seydisfuord. Laagste barometerstand 747.6 Herr.osand. Verwachting tot den avond van 26 Januari* zwakke tot matige meest zuidelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, mogelijk eenige regen, zelfde temperatuur. Ham,Rookvleesch,.Saucis de Boulogne,Ossentong, Prima rauwe Rookworst,Gekookte Rookworst, Boterhammenworst, Leverworst,Ontbijtspek. Voor de vele blijken van be langstelling, beloond bij het over lijden van onzen dierbaren Vader, Behuwd- en Grootvader, JOHANNES JACOBUS HU1ÖERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. 399 Familie HU1BERS. Leiden, 25 januari 1912. Die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen de heer JOHANNES LANGEVELD, ge woond hebbende te Voorhout, en aldaar den lOen Januari 1912 overleden, worden verzocht daar van opgave of betaling te doen ten kaniore van Mr. L. M. J. H. KERS TENS, Notaris te Leiden, vóór of op 10 Februari 1912. (397 Gevraagd tegen Mei 2 Boerendienstboden, R.K. v.g.g.v., melken geen ver- eischte, doch strekt tot aanbeve ling, bij B. KORTMANN, Land bouwer te Aarlanderveen aan den Rijn. (377) Bij de veiling, op 24 Januari j.l. te Wassenaar gehouuen ten overstaan van den aldaar stand plaats heobenden Notaris C. MUNN1CH, zijn de perceelen in bod gebracht als volgt No. 1 op f 5900.— Verhoogd met - 200. No. 2 op - 310.— Verhoogd met - 90.— No. 3 op - 600. Verhoogingen worden aan genomen tot den dag van den aislag tegen genot van 1'10 der verhoogsom. Afslag op Woensdag 31 Jan. a. s. te 7 uur, in het Koffiehuis van den heer Beijersbergen te Wassenaar. (395) mooi aangelegen BOERDERIJTJE met plm. !H H. A. goed WEI LAND geschikt voor Hoender park of Koffiehuis gelegen aan een hoofdweg. Te bevragen bij den heer jac. van der Klei, Café te Wassenaar. (371J van den geheelen voorraad, tegen extra lage prijzen, Gedurende den Uitverkoop geopend van 9 tot I uur en van 3 tof 10 uur 's avonds. Verder is de zaak eiken Maandag gesloten. J. VAN DER STOK wordt verplaatst naar de Haarl.str. No. 239, naast de firma TIMP, moei de heele voorraad Bedden, zoowel Veeren- als Kapokbedden, mirakel goedkoop worden uitverkocht. Prachtveerenstellen geheel compleet thans f 16.50, 21, 23, 26, 28 en 31. Kapokbedden thans f8.75. Nog reuzenpartijen Wollen Dekens, grootste 2-persoons van f6.00 voor 2.95 en prachtsoorten van f8.50 voor 4.65. Reusachtige gestikte Dekens, grootste 2-persoons, van f6.00 voor 3.40. Echte zijden Dekens, fijn fijn van f 12 voor 5.80. Molton-Dekens thans 24, 26, 49, 54 en 68 ct. Denk er om, 't is dat we moeten verhuizen naar de Haarl.str. 239, daarom moet de boel zoo mirakel goedkoop weg. U moet nu nog tijdelijk zijn op de Haar!,str. 52, goed be grepen, nu nog tijdelijk op No. 52. (401) Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij levenslange ongeschiktheid tot werken. GULDEN bij totaal ge zichtsverlies van één oog. GULDEN bij overlijden I II I Gij verlies van |LS n GULDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN bij verlies van één nand of voet. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned. Ongevailen-Verz. Maatsch Adverteert in De Leidsche Coura; Gevraagde betrekkingen van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, a contant. 2 Timmerlieden gevraagd, bij v. Leeuwen Sr. 'ZOETERWOUDE. 374 Terstond gevraagd een R.K. Huishoudster, bij JAC. HEEMSKERK, tuinder. Rijp. wetering. 381 Gevraagd, met Mei of eerdereen flinke R. K. Dienstbode, by TH. WESSELING. Groenendijk Hazerswoude (379) GEVRAAGD, in een klein burger gez.n eene flinke, nette R. K. Huishoudster, m. 1. uit den burger- of boerenstand, om dadelijk in dienst te treden.Br.fr, no. 37o Bureau „De Leidsche Courant" GEVRAAGD tegen Mei a.s. een Boerenstoepmeid, die goed kan meiken tegen een flink loon bij JAC. KEMPEN, 396 te Aarlanderveen. Kleine Advertentiën. Van t—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent, a contant. TE KOOP Een best Zwart Werk paard, mak en vlug bij den weg door afschaffing, bi? P. A. ALKE MADE Cz. N o o r d w ij k. 376 Hooi hand el. Prima koe- en paardenhooi f 2.40 de baal v. 50 kilo bij J. VAN LEEUWENf Café en Uitspanning, Heerenstraat no. \t Leiden. 37} GEVRAAGD. Een net persoon met goede zaak, vraagt f IOOO.- ter leen, liefst van een particulier voor uitbreiding zijnet zaak. Brieven No. 400 Bureau ,Ot Leidsche Courant",

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 4