Uit Stad en Omgeving. tie); V (binnenl. zaken); V1 lb (finan ciën) en de opccntcnheffing op de be- drijfs- en vermogensbelasting, en XII (onvoorziene uitgaven), de heeren Van [Waterschoot van der Gracht, Van Lan- schot, Tjarda van Starkenborch Steehou wer, de Boer en Van der Kun. De Loodgietersstaking te Amsterdam. Gisteren waren twee loodgieters werkzaam in een automobielgarage aan de Stadhouderskade onder leiding van den heer Dubois. Eenige stakers tracht ten toen deze werkwilligen over te ha len tc staken, waarna genoemde heer zijn revolver trok en hiermede dreigde. De politie werd met het geval in kennis gesteld. In de le Tuindwarsstraat stond een kar gereed met materialen. Toen de sta kers dit vernamen hebben zij door over reding de werkwilligen weten over te halen zich bij hen aan te sluiten, zoodaf, de kar niet afgeladen werd. Aan den Amstelveenschen weg bij de gevangenis, waar thans gebouwd wordt, hebben de timmerlieden en metselaars zich solidair verklaard met de loodgie ters en hebben geweigerd voort te gaan mei werken indien de mastiekdakbedek- kers aan den arbeid blijven. Daar deze staking een inbreuk is op een in September 1909 gesloten en tot September ,1914 geldig collectief con tract tot srtand gekomen tusschen de Loodgieters-Patroonsver. „Eensgezind heid" de Federatie van Lood- cn Zink- bewerking, de R. K. Metaalbew.-vereen. „St. Eloy" en de Prot. Chr. Metaal bew. ver. „Rehoboth", blijven de twee laatstgenoemde vereenigingen bij hun besluit om aan de staking geen deel te nemen. Gevecht in kampong Dah bij Rondeng, Blijkens uit Ned.-Indië ontvangen te legrammen is bij een huisonderzoek in kampong Dah bij Rondeng (onderafdee- ling Singkel, afdeeling Westkust van Atjeh en ondenhoorigheden) een gevecht ontstaan, waarbij een militair beneden den rang van officier sneuvelde en 7 kwaadwilligen werden neergelegd. Doordat de kwaadwilligen de zich in. Jiet huis bevindende personen verfcin- derden naar buiten te gaan, werden door het vuur der militairen, dat eerst na her-, haalde sommatie werd afgegeven en dat gestaakt werd toen kindergeschrei ge hoord werd, bij ongeluk gedood 9 kam- ponglieden, onder wie 2 vrouwen en. 3 kinderen en gewond 4 kamponglieden van wie 1 vrouw en 1 kind. Sedert hebben zich gemeld 31 kwaad willigen, onder wie de leiders van het verzet en de ondergeschikte bendehoof- den. i KORTE KRONIEK. Zooals wij reeds meldden is gis teren te Utrecht officieel geopend de Credietbank van de Hanze, Bond van. R.-K. Vereenigingen van den Handel-, drijvenden en Industrieeten Middenstand, in het aartsbisdom Utrecht. De plechtig heid werd door vele belangstellenden bijgewoond. Het woord werd gevoerd door den heer C. J. L. Aiders, te Hil versum, le voorzitter der Hanze, ka pelaan Overvelde, geestelijk adviseur der Hanze, en pastoor Bos, te Arnhem. Bij kon. besluit is aan de gemeente Delft verleend een voorschot uit 's Rijks kas tot een bedrag van ten hoogste #236,000, teneinde genoemde gemeen te in staat te stellen een voorschoft van gelijk bedrag te verleenen aan de ver- eeniging Roomsch-Katholieke Bouwver- eeniging St. Hypolitus, ten behoeve van den bouw van 95 woningen aldaar. Bij de firma Frankfort te Amster dam is een staking uitgebroken van 21 blousemaaksters. Een der meisjes kreeg eene blouse te maken voor den prijs van 20 cent. Zij vond deze prijs te min en weigerde de blouse te maken, waarop zij door de directrice ontslagen werd. Een tweede werkster weigerde eveneens en werd ontslagen. Achtereenvolgens wer den 9 meisjes ontslagen. De firma wei gerde deze week de ontslagen meisjes terug te nemen, waarop de bond de sta king voor de firma Franfort proclameer de. Mevrouw A. W a gem a kers, geb. Blankers te Breda, is door Z. H. den Paus begiftigd met het knus Pro Eccle sia et Pontifice. De ministers van justitie en van waterstaat hebben, na een verblijf van enkele dagen buitenslands, Dinsdag hun werkzaamheden aan hun departementen hervat. LEIDEN, 11 Januari. St. Gerardus ÏYlajelfa. Gisteravond hield het Kleermakers gilde St. Gerardus Majella eene verga dering, onder voorzitterschap van den heer Wijtenburg. In zijn openingswoord herinnerde spr. aan het afgeloopen ver- eenigingsjaar en sprak den wensch uit dat dit nieuwe jaar moge zijn 'n jaar var groei en bloei van de afdeeling en van de katholieke vakvereeniging in het al gemeen. Tevens sprak hij de hoop uit, dat het ijverig lid, de Heer Bertels,, spoedig van zijn ernstige ziekte moge nerstellen. Na voorlezing der notulen, werd ver slag uitgebracht, van de gehouden ge combineerde vergadering der drie vak- vereenigingen in verband met het verzoek aan de patroons tot een toeslag op het looi), van 10 procent. Drie patroons had den het schrijven beantwoord, yvaarin zij te kennen gaven dat zij niet er op in kon den gaan. De Voorzitter zegt, dat hij zich daarover niet verbaasd. Waren de kleermakers beter georganiseerd, spr. twijfelde niet of wij hadden te vredea kunnen zijn. Besloten werd zich bijzon der op huisbezoek toe te leggen en de kleermakers te overtuigen van de nood zakelijkheid der vakorganisatie. Bij de rondvraag vroeg de Heer v. d. Boog of de Voorzitter bereid zou zijn een snijcursus voor de leden te geven. Den Heer Warmerdam vroeg hoe het stond met de Coöperatie. De Voorzitter antwoordde, dat daarover een vergade ring zal worden gehouden om deze op ste viger en grooter schaal uit te breiden, het verheugd spr., dat men thans op zijn vroeger plan aanstuurt, daar de le den bij de oprichting niet voor persoon lijke aandeden te vinden waren. Wat de snijcursus betreft, spr. zet zijn plannen daarover uiteen en zegt, dat hij de Maandagavond daarvoor zou willen be stemmen. Deze cursus is uitsluitend voor de leden toegankelijk, en tegen een ge ringe bijdrage worden zij in de gelegen heid gesteld daaraan ded te nemen. De lessen beginnen op Maandag 's avonds te 9 uur; de leden moeten tevens een bedrag van f 1 in de kas storten voor het aanschaffen van gereedschappen. Na nog een vraqg over de arbeidswet te hebben beantwoord, sluit de Voorzit ter onder dankzegging de goed bezoch te vergadering. KatwijkLeiderdorp. In café Zomerlust hield gisternamid dag de Centrale A.R. kiesvereeniging haar jaarvergadering, die druk bezocht was. Na opening met gebed door den voorzitter, ds. Klomp van Wassenaar, werden verschillende huishoudelijke za ken^ afgedaan. Uit het jaarverslag van den" secretaris bleek, dat het ledental der aangesloten vereenigingen stationair was gebleven. De rekening en verant woording van den penningmeester sloot met een batig saldo van ruim f300. Tot bestuurslid werd herkozen de aftreden de vice-voorzitter, de heer T. P. Kleijn van Woubrugge. Daarna werden uitvoe rige besprekingen gehouden over dea.s. verkiezing voor de Provinciale Staten, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van de heeren J. J. van Hoeken (aftr. 1916) en S. ba ron van Heemstra (aftr. 1913), die ber den tot de A. R. partij behoorden. Ten slotte werd candidaat gesteld in de vacature v. Hoeken de lieer R. Ouwe- hand, wethouder der gemeente Katwijk en reeder te Katwijk aan Zee en in de vacature van Heemstra de heer W. War- naar, bloembollen-exporteur en lid van den gemeenteraad van Sassenheim. De aangekondigde lezing van den heer jhr. mr. J. J. Pompe van Meerder- voort, oud-lid der Tweede Kamer, over de Tariefwet, kon wegens het late uur niet meer gehouden worden. De Jonge Garde roept, der tradi tie getrouw, leden en donateurs op ter jaarlijksclie feestviering in de groote Stadszaal. Het programma ziet er dit maal niet minder aantrekkelijk uit dan andere jaren. Bovendien heeft de feest avond van de Jonge Garde zich steeds in groote belangstelling mogen verheu gen en geen wonder, dat er stemmen op gingen, toen er over gesproken 'werd dit feest af te schaffen. Hoe het zij, dit jaar zal de Stadsge hoorzaal misschien weer te klein blijken om alle bezoekers te bevatten. "En daar om zouden wij den bezoekers willen ad- viseeren, tijdig voor een besproken plaats te willen zorgen. Men behoedt zich dan voor teleurstellingen. In een annonce vindt men aangegeven, waar en wanneer men de plaatsen kan bespreken. De heer C. H. Kouw, een welbe kend stadgenoot, zal 17 Januari a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 50 jaar in Rijksdienst trad, aanvankelijk als ge zel aan de constructiewerkplaats te Delft, later als mechanicus aan de Ster renwacht alhier. Bij Beschikking van den Minister van Oorlog is de heer J. W. Schotman, student in de geneeskunde alhier, toe gelaten tot eene vrijwillige verbintenis: als adspirant-reserve-officier van Ge zondheid bij het 4e Regiment-lnfanterie. Bij Koninklijk Besluit is aan den Sergeant le klasse L. P. Goud van het 4e Regiment-lnfanterie een voortdurend' pensioen verleend, met gelijktijdige over gang bij het reservepersoneel der Land macht. In de week van 3 tot en met 9 Januari zijn uit de provincie Zuict-Hol- land ter kennis van den Centralen Ge zondheidsraad gebracht 14 gevallen van typhus of febris typhoïdea 67 gevallen van roodvonk en 32 gevallen van diphte ritis. Hiervan kwamen voor te Leiden 2 gevallen van typhus of febris 'typhoïdea; 5 gevallen van roodvonk en 2 van dipfr- teritiste Alkemade 1 geval van typhus of febris typhoïdea; te Bleis'- w ij k 1 geval van diphteritis 'te Bode graven 1 geval van diphteritiste Boskoop 3 gevallen van diphteritis; te Leiderdorp 3 gevallen van rood vonk en te Zeg waart 9 gevallen van roodvonk. Te Haarlemmermeer kwam voor 2 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphteritis. Heden ochtend had op 'de repetitie kamer in de Morschpoortkazerne alhier voor het front van het muziekkorps van het 4e Regiiiieijt-ln^iUerie de pled ge uitreiking plaats van de bronzen gesp. voor IS jarigen dienst aan den muzikant J. H. A. Hazes. 'Met een har telijke toespraak werd het onderschei- dingsteeken op 's mans borst gehecht door den commandant van het Muziek korps Kapitein-adjudant P. E. Pfeiffer. Van hier wordt aan het „Hbld." gemeldDe instructie in zake het voor gevallene op de collegiumreceptie in Zo nderzorg op 9 October 1911 duurt nog nog steeds voort. Behalve verschillende studenten, onder wie ook de heeren Cre- mer Groenewegen en Pyper, die op ver langen van de feestcommissie de receptie niet bijwoonden is gisteren ook de drukker de lieer Eduard Ydo door den rechter van instructie te 's Gravenhagc gehoord. Naar men verneemt, zal de luite nant-kolonel H. G. van Meurs van het 4de reg. inf. alhier den dienst met pen sioen verlaten. De kapt.-kwartiermeester W. C. N. de Vries, toegevoegd aan den hoofd officier belast niet de mandateering te 's Gravenhage, is bestemd om met I Mei op te treden als secretaris van de hoofd administratie bij het 4de reg. inf. alhier, bij welk korps hij dan wordt overgeplaatst. Ingekomen is voor „Schoolkinder- voeding" bij den penningmeester van mevrouw J. G. f 10, onder letter P. C. f 100 en gecollecteerd op een gezellige» avond in den Bak door Christina f 3. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag. 6 uur en 81/2 nu»' des avonds. Bondsgebouw Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden door den Wcl- eerw. Pater J. G. Tesser. Onderwerp: Praatjes en Plaatjes uit de Vaderland- sche Geschiedenis. V r ij d a g, 8 uur 's avonds. Bondsge bouw Rapenburg 10. Kunstavond onder leiding van mej. Harry van der Harst. Opvoering o.a. van „De Henielsche Al- taarwacht". Zondag 8 uur 's avonds. Bondsge bouw Rapenburg 10, opvoering van de kinder-operette Arbeid Adelt, onder lei ding van een damescomité. Maandag, 9 uur 's avonds. Bonds gebouw Rapenburg 10. Sociale Cursus voor leden van den Ncderl. R. K. Volks bond. Spreker de Heer A. H. J. En gels. OnderwerpDe Sociale wetgeving onder het Christelijk Kabinet. Dinsdag 8 uur 'savonds, St. Lode- wijkskerkSteen schuur. Apologetische Cursus. Spreker de Welcerw. heer J. H. Duymel, kapelaan te 's Gravenhage. On derwerp: Het Sionisme. Dinsdag 71/2 uur 's avonds. Stads gehoorzaal. Feestvergadering De Jonge Garde. Spreker de Weleerw. pater C. Zuidgeest, O.F.M. Optreden van het trio Helhnann, van Leeuwen en Elferink. Woensdag. 51/2 uur 's avonds. St. Jos. Gezellenvereeniging, Rapenburg 52. Ëijbelsche geschiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus-parochie van 814 jaar. BOSKOOP. Tot burgemeester alhier is benoemd de heer J. Grootenhuis> met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Scheemda (Groningen). NOORDWIJKERHOUT. Onder voor zitterschap van den heer W. Warmeriho- ven vergaderden in het café het „Wa pen van Noordwijkerhout" de R. K. Bloemist, Land en Tuinbouwwerklieden- vereeniging „Door Eendracht Verbon den". De Voorzitter wenschte alle leden voorspoedig nieuw jaar en hoopte, dat de samenwerking, welke het vorige jaar nog al eens mankeerde, dit jaar krachti ger moge zijn, om de vereeniging tot grooter bloei te brengen. Omtrent het al of niet afscheiden van het Ziekenfonds van de vereeniging, wordt door den voorzitter uit de statu ten en het reglement aangetoond, dat deze afscheiding onmogelijk is. Tevens deelt hij mede, dat de geestelijke ad viseur heeft gezegd, dart de scheiding van ziekenfonds en vereeniging onmogelijk bestaan kan. Na over en weer praten wordt besloten de scheiding niet door te voeren. Vervolgens -deelt de Voorzitter mede dat een aantal nieuwe leden tot de ver eeniging zijn toegetreden en dat in de komende week een collecte zad worden gehouden vooreen feestavond. Hij'hoopt dat allen-flink zullen bijdragen, om de zen feestavond schitterend tc doen sla gen. Na het stellen van de rondvraag werd de vergadering met den christelijken groet gesloten en ging men over tot het houden van eene verloting. WADDINGSVEEN. Onze gemeente is gedurende het jaar 1911 in zielental 160 vooruitgegaan. Er werden 190 personen geboren en 81 personen zijn overleden. Er kwamen 464 in onze gemeente en 413 verhuisden naar andere gemeenten. WASSENAAR; Gister- en eergister avond gaf de Tooneelvereeniging O. K. een uitvoering in 'i patronaatsgebouw ten voordeele vaji de St. Vinccntiusvereeni- ging. De heer J. v. d. Huist, ondervoor zitter der St. Vincentiusvereen., dankte de parochianen voor de offervaardigheid en naastenliefde, betoond in 't afgeloopen jaar. Hun edelmoedigheid en medelijden met de armen bleek vooral uit de laatste coMecte. IHet kan niet anders, of de zegen des hemels zal in ruime mate op hen nederdalen. Hij wenschte den aan wezigen een aangeiianien avod. En die ayoftü is a^eojj&n gew&gfct, Een woord van huide komt zeker toe aan de werkende leden van O. K., die zich zoo beijverd hebben om de uitvoe ringen uitstekend te doen slagen. Ze waren bijzonder op dreef. Het drama „Willem van der Marcke", dat nogal 'noogc eischen stelt, omdat er mooie karakters in uitgebeeld worden, werd uitstekend gespeeld. Vooral dc hoofd personen kweten zich uitmuntend van hun taak. In 't tweede en vijfde bedrijf vertoonden ze zich in hun volle kracht. Het blijspel „De aanhouder wint" ging er eveneens goéd af. Het was-wel een opknappertje na het drama. En nu de revue: „Oud en Nieuw Was senaar" van den heer B. P. van der Meer. Deze heeft succes gehad met zijn kranig stuk. r Een Wassenaarder, Knijnenburg na tuurlijk, verliet 25 jaar geleden Wasse naar en vertrok naar Amerika, waar hij „de bom" verdiende. Hij komt terug en is evenals tientallen van Nederlandsciie rei zigers de dupe van de halte Wassenaar aan het Viaduct Hij meen.t in zijn geboor teplaats aan te landen, doch de witkiel verrast hem met de mededeeling dal dc halte Wassenaar vijf kwartier van het dorp af ligt. Hij maakt kennis met de wer kende leden van O. K. die bezig zijn de pot te verteeren en voegt zich bij het gezelschap. Ze landen aan bij Wentink cn na zich verfrischt te hebben, maken ze een uitstapje naar Oud-Wassenaar. Ver volgens ziet men ze staan op de Schelp- brug, en hier staat de oud-Wassenaar der verbaasd over de veranderingen, die in zijn afwezigheid hebben plaats ge grepen. De oude Kerk is verdwenen. Ze zien licht. O, dat is M patronaat, waar feest is voor de Vincentius. 'Daar heen. De potverteerende troep komt werke lijk van achter de zaal binnen onder de opwekkende toonen van de „Carolina- marscli". De Amerikaan staai verbaasd over het gebouw en het toon eel. Hij kan zich nog zeer goed herinneren, dat de komedianten van voor 25 jaar een tooneel opsloegen van stapel kisten „welwillend afgestaan,, door een win kelier. En dat ze speelden op een plaats waar men gewoon was zijn nachtrust te nemen. Die oude komedianten wilden ook al voor de armen spelen. Het werd hun toen verboden. Nu verbinden ze kunst met liefdadigheid. De Amerikaan offert zijn heele beurs. De pofverteer- ders werpen hun laatste „riks" op de schaal en.... na omgang ligt er den eer sten avond 57 gulden, den tweedeoi avond 41 gulden op de schaal. Dc heer van der Hulst dankt natuurlijk met blij gelaat. De Heeren Konings en Oosterveer schilderden voor deze gelegenheid heel natuurgetrouw het viaduct jen café Wen- tink. Wat de realiteit verhoogde was zeker wel, dat de po tv er teerder s werke lijk bediend werden door den kelner van den heer Wentink en dat de leu ning der Schelpbrug op 't tooneel stond. De muziek van het patronaat zorgde voor de noodige afwisseling en speelde o.a. het Patronaatslied gearrangeerd door den heer C. P. Schinck. Deze heer had ook welwillend de begeleiding der verschillende zangnummers op zich ge nomen. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het 2e na tuurkundig examen Mejuffrouw E. L. de Vink (Leiden) en de heer 'J. H. R. van der Willigen (den Haag). Naar de „N. R. Ct." verneemt, heb ben een paar niet-officieele Nederland- sche wetenschapsmenschen het initiatief genomen tot de oprichting van een groot, door het heele land vertakt populair-we- tenschappelijk genootschap, een organi satie metverschillende secties. Tegen Maart is een oprichtingsvergadering uit geschreven, waarop o.a. gediscussieerd zal worden over de stichting van een Nederlandsciie Volksuniversiteit. De minister van binnenlandsche za ken brengt ter algemeene kennis, dat op 5 Februari en volgende dagen te Lei den, Utrecht, Groningen en Amsterdam gelegenheid zal worden gegeven toi het afleggen van de practische examens van arts, alsmede te Utrecht tof het afleggen van practische examens van tandmeester. (Voor bijzonderheden zie men Strt. no. 8) Land- en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer. Bii beschikking van den Minister van Landbouw, zijn met ingang van 15 Jan. ingetrokken een groot aantal beschik kingen in zake mond- en klauwzeer, o.a. betreffende Zuid-Holland. Zondagsrust. Leden van de Friesche Maatschappij van Landbouw hebben, naar het „Vad". verneemt, een beweging op touw gezet, om alleen dan deel te nemen in het garantie-fonds voor de groote Landbouw tentoonstelling dit jaar te Leeuwarden te houden, wanneer de tentoonstelling op Zondag gesloten zal worden. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedtfirjniddag Voorzitter de heer Jhr. Mr. dr. N. C. de Gijselaar, burgemeester. Aanwezig 28 leden. Afwezig met ken nisgeving de heeren Vergouwen, enmr. Aalberse, wegens ongesteldheid. Er is gén vacature. Bij den aanvang van de eerste ver gadering in het nieuwe jaar dankt de Voorzitter de leden voor de ont vangen geluk'wenschen cn spreekt de ge bruikelijke nieuwsjaarfelicitaties uit. Spr. herdenkt vervolgens de ontslapen raads leden, wijlen de heeren prof. Wildeboer, en van Hoeken, cn de heereu de Vries; Fockeina Andreae, Kerstens en Meule- nian, die om de een of andere reden hier hun zetel niet meer innemen. Spreker vermeldt vervolgens de be langrijkste feiten uit het afgeloopen jaar als de opening van de electrische train,» de voltooiing van de Blauwpoortsbrug, de electrische klokkendienst en de ope ning van het gesticht Oegstgecoj, vvcllw gesticht officieel bezichtigd zal worden op 27 Januari in tegenwoordigheid van Minister Heemskerk en van Oed. Sta ten. Er is doorgegaan met de verlich ting van de omliggende gemeenten de landbouwtentoonstelling bracht vertier, terwijl de 3-Octobervereeniging haar zilveren jubilé vierde Spr. releveert ver volgens de besluiten op onderwijsge bied, als dc omzetting der school Hee renstraat, verbouwing Meisjesschool 1e klasse, aankoop gymnastieklokaal, b :u\v. van de nieuwe H. B. S., invoering van' schoolgeld voor de buitenleerlingen der H. B. S., en de nieuwe salarisregelimg van het onderwijspersoneel. Naar aanleiding van de gewijzigde be palingen der gemeentewet zijn verschil lende belangrijke, bcdrijfsverordeningen vastgesteld. Het kasteel Endegeesi zal worden verbouwd. Belangrijk is even eens de regeling der ophaaldienst van vuilnis en dc vuilverbrandingsinrichting en het afstaan van grond voor het In validenhuis aan het Raamland. In de bestekken zijn opgenomen bepalingen ten bate der werklieden, terwijl de wij ziging der verordening op de plaatselij ke belasting de kleine inkomens zal ont lasten, al zal het vermenigvuldigings- cijfer wel hoogcr zijn. De Raad besloot tot het aangaan van een geldieening die, omdat zij voor productieve doelein den voornamelijk geldt', tie gemeentena- ren niet opnieuw zal belasten. Er Zijn te wachten voorstellen toi het geven van een bestemming aan het land aan den Zoctervvoudtschen singel, ter wijl dc kwestie Zwemschool tot een op lossing zal worden gebracht. Het nieu we jaar zal, hoopt spr., brengen de ope ning der trams van Noordwljk en van de Haarlemmermeerlijn, wellicht in Juli a.s. Het wereldcongres voor godsdiensten zal vertier in dc gemeente brengen. Een schaduwzijde is de geringe toe-, name van de bevolking. Het vertrek wast grooter dan de vestiging. Het college» van B. en W. za! hieraan zijn aandacht wijden. Spr. uit ten slotte den wenschi dat onder Gods zegen de arbeid van den» Raad vruchtbaar en doeltreffend voor! de gemeente zal zijn. De heer Peru dankt namens den, Raad voor de gelukwenschen en wenschi den Voorzitter heil voor hem zelf en, zijn gezin en zijn ambtsbezigheden. Bei de toespraken worden.met applaus be groet. De notulen van de vorige vergade ring, die ter visie hebben gelegen, \vorJ den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken, Nieuwjaarswensch van de gemeeutewerk- liedenvereenigingen „Recht en Pücbt" en „St 'Antonius van Padua". Aangenomen voor kennisgeving. Mededeeling van Ged. Staten, dat ten behoeve van dt hoogere burgerschool voor jongens een subsidie voor 1911 i«5 verleend van flO.OQO. Aangenomen voor kennisgeving. Overgelegd worden: Verzoek van het bestuur van de Srt. Petrus-parochie om ontheffing van het bepaalde bij art. 19 der bouwverorde ning ten opzichte van den gevel van een te maken gebouw aan de zijde van de Ketelboetersteeg. Verzoek van J. Wanink om eervol oait- slag als onderwijzer met verplichte hoofd- acte aan de school der 3e klasse no. 1., Beide gesteld in banden van B. en W. ter fine van praeadvies. Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim omtrent hare werk zaamheden in het jaar 1911. Wordt opgenomen in het gemeente* verslag. Nog wordt medegedeeld: dat op 29 elf 30 Dec. jl. ambtelijke bezoeken zijn gert bracht aan het H. G. of Arme Wees*, en Kinderhuis, het R. K. Wees- en Oude-' liedenhuis, de Stedelijke Werkinrichung^ de Stadsbank van Leening, het Acade-] misch Ziekenhuis en het Gerei Minne- of Arme Oudemannen- en -Vrouwenhuis. Voorgesteld wordt om den pensioens grondslag van den leeraar in het Hoog- duitsch aan het gymnasium, J. M. N, Kapteijn, alsnog nader vast te stelierf op f 2470. t Daarna komt de agenda in behande-, ling. 1 Benoemd wordt tot onderwijzeres aart; de school 2e klasse in de Heerenstraafj; mejuffr. C. de Vos, onderwijzeres met' verplichte hoofdacte aan de openbv school 3e klasse no. 6. Nog worden benoemd de leden en plaatsvervangende leden van de stem* bureaux in kiesdistrict II voor de very' kiezing van een lid van den Gemeente raad in de vacature-van Hoeken. Aan den heer W. H. de Wette worditf met ingang van 1 April a.s* eervol onttf slag verleend als onderwijzer aan school 3e tclasse no. 4 (Langebrug.) I 3. Voorstel tot intrekking van het aafl| J. .Rijks e verleend se» vol ontslag all

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2