Stadshutpwerf. Donderdag, toen in de St. Joseph-zaai het mysteriespel „De Herders van Jïethle- bem" werd opgevoerd. Reeds te voren had men 'tal gehoord: 'tzou mooi zijn. En 'tis .dan ook mooi geweest, het heeft verre de verwachting overtroffen. En al zijn de spelers slechts amateurs, we kregen toch verscheidene malen echte brokken kunst te genieten. Ook hier kan natuurlijk critiek worden uitgeoefend, maar daar over 't geheel ge nomen de indruk bevredigend mag ge noemd worden en wij bovendien, indien wij in diergelijke haarkloverijen vervielen, te veel van de welwillendheid 'der redac tie zouden vergen, zullen we ons slechts bepalen een klein overzicht te geven. Onze Zeereerw. heer deken en pastoor had ditmaal de leiding op zich genomen en dat was te bemerken. Aan zijn fijki voelen en h-oogen kunstzin hebben we het te danken, dat de vertooning een bijna volkomen welslagen is geweest Met de decoratie, gedeeltelijk geschil derd door een kunstschilder van naam, is men volkomen geslaagdmet zekere hand was de schoone entourage aange bracht, waarbinnen hei plechtige spel zich bewegen ging; daar 'was bij de hojfd-vertooners die diep-bewuste een- beid van aestheiischen wil aanwezig, 't welk de gansche vertooning bezielde en van herders hun lied heeft gezongen schoonheidsidee. In het eerste toon eel, wanneer het koor van herders hun lied hebben gezongen op de weide en het tooneel heeft ver laten, blijven Henoch en Joel. Henoch vertelt aan Joel, dat nu de komst van den Verlosser nabij is, en in verrukke lijke bescohuwingen verdiepen zij zich. Dat spel van die twee .was mooi, en met Samuël die later opkwam, blonken zijden ga nschen avond door hun gevoelvol spel uit in het tweede bedrijf is een zeer aan grijpend tooneeltje, als de herders hun avondgebed hebben gezongen, om daar na een weinig rust te gaan genieten. Dan hoort men in de verte aanruischend hemel-muziek, steeds meer aanzwellend in kracht: „Eere zij God" De sluimerende herders ontwaken en allen luisteren verwonderd in eerbiedige houding. Henoch ligt geknield in 't mid den, met gevouwen handen ten hemel opziende. Dan verschijnt, door stralen he!-!icht voorafgegaan, de Aankondigings engel Uriël. Dat .was een zeer schoon en ontroerend moment In het derde bedrijf, welk tooneel de grot voorstelt, ziet men op den achter grond de kribbe jnet het goddelijk Kindje, waarnaast Maria en jozef. De Maria heeft haar zwijgend spel uitnemend ge speeld en als .we het niet vooruit geweten hadden, men zou gedacht hebben, dat daar bij de kribbe een uiterst schoon beeld .was geplaatst. Nadat de herders hun geschenken het goddelijk Kindje hebben aangeboden splijt zich pfiots de rots <en e enige lief tal.ige engeltjes vangen met zilveren stem metjes te zingen aan: „Eere zij God in den hooge". Als dan de herders met H'Qioch en jool aan 'i hoofd jn zalige beschouwing blijven staan, de engeltjes met en schul dige, lieve blikken op 't Kindje neerzien, dan plots een verlichting door Ben- gaalsch vuur. Dat was wel het mooiste moment, en deden de kleurschakeeringen van rood en oranje en geel der herderskleedij met de witte, reine kleederdracht der enge len gevoelvol aan. Een corverdoovend applaus volgde op deze apotheose, waaraan geen eind scheen te komen. 'tWas dan ook .welverdiend. Ons compliment aan den onvermoei der herder onzer parochie, die, ondanks zijn vele, drukke .werkzaamheden, daar nog tijd voor gevonden heeft, om zijn parochianen zoo iets moois te genieten te geven. Nog werd er dien avond gegeven een komische operette voor 5 hoeren jjDaan met den haan", .waarin weer prachiig- gevoelvol uitkwam die pracht-bariionstem van den heer jC. IJ. Ponsioen. Daarna een blijspel „Een kleine vergissmg",waar- in onze lachspieren, zooals altijd, het wederom zwaar te verantwoorden had den door het uiterst-komische spel van den heer Joh. v. d. Sk>ot, jn dezen om trek bij een ieder bekend. Tot slot een lied ter eere van de be stuurders van liet liefdewerk „Oud Pa pier", waardoor wij wederom zoo aatjje- naam herinnerd werden aan onzen ,Wel- eerw. oud-kapeiaan H. v. Baaren en wij wederom eens konden hoortn, hoe raak en juist Zijneerw. weet te zeggen. ia, we hebben die avonden genoten, vod op. H1LLEG0M. Den 21sten Januari 1912 zal de Ned. Bond van R. K. Bloemisten-, Land- en Tuinbouwwerkiieden „St.Deus- Dedit" in de zaal van café-restaurant „Flora", alhier, de 8ste jaarvergadering houden. Na de Hoogmis van half 11, opgedragen voor den Bond, zullen de gewone werkzaamheden beginnen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel Lisse om te geraken tot oprichting van een Bureau van Inlichtingen; een voorstel Heemstede van contributieverhooging tot sterking van de weerstandskas; een voor stel Haarlem tot een algemeene actie in de bollenstreek om een gezonden toestand te krijgen in loonregeling en arbeidsduur; een voorstel Beverwijk met het verzoek bij de Regeering er op aan te dringen de bloemisterij niet meer onder den land bouw te rangschikken. 's Avonds te half 6 uur wordt een propagandavergadering gehouden, waarop de Heer A. H. J. Engels, Ambtenaar aan het Centraal Bureau der K.S.A., een rede zal uitspreken. H1LLEG0M. Op voorstel der gascom- missie besloten Burg. en Wethouders dezer gemeente in het winterseizoen Zondagsmorgens ten gerieve der kerk gangers alle gaslantaarns te laten branden. Zondagmorgen 24 December was deze aanmerkelijk verbetering reeds in werking getreden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Evenals in Januari 1911, zal ook a.s. maand de R. K. Tooneelvereeniging „Weldadigheid", al hier, wederom te Voorschoten een uit voering gaan geven op uitnoodiging van den Zeereerw. Heer Thomann. LISSE. In de vergadering der propa- gandaclub „St.-Bonifacius", van gister avond deed de voorzitter mededeeling dat P. Warmerdam benoemd was als voorzitter. Spreker gaf een overzicht van de propaganda welke was gevoerd door de propagandisten bij hun huisbezoek, na de kernachtige rede van de heer j. A. de Lobel van Haarlem. Het resultaat was schitterend. Niet minder dan 62 mannelijke en 2 vrouwelijke leden en een donatrice zijn voor de afd. aange worven. De afdeelingsvoorzitter mede tegenwoordig, bracht een woord van hulde aan de wakkere propagandisten. Gaat zoo door, zei spr. en de wensch van Mgr. Callier, onzen beminden Bis schop, „dat alle Katholieken spoedig tot den Roomschen Volksbond mogen toe treden" gaat hier te Lisse in vervulling. De Voorzitter der club had met Kerst mis een retraite gehouden en hij moest getuigen dat men daar gesterkt en ge hard vandaan komt. Hij deelde mede dat dit jaar 12 leden onzer afdeeling een retraite hebben gehouden. Hij uitte de wensch dat dit getal zich steeds zal uit breiden. Gekomen aan den rondvraag werd 't bestuur opgedragen zich officieel tot het afdelingsbestuur te wenden met het verzoek maatregelen te beramen opdat de Volksbanier voor de wijken Meer en Engel beter op tijd worde bezorgd. Al dus werd besloten. Na nog enkele be sprekingen van ondergeschikt belang sloot de Voorzitter met een woord van dank de vergadering. Bij enkele bloemisten te Lisse is men reeds weer begonnen met het verdunnen der deklaag op de bloembol- lenvelden. Dit is nu reeds het derdejaar dat men door het zachte weer verplicht is hiermede voor het nieuwe jaar te begin nen. NIEUWEWETER1NG. De besmettelijke ziekte roodvonk teTi huize van A. Klomp en Th. van Haastrecht alhier is geweken verklaard. De huizen zijn ontsmet terwijl, het verbod tot schoolbezoek is opgeheven NOORDW1JKERHOUT. Donderdag 28 Dec. vergaderde het Kruisvcrbond „St Victor", in bet café van v. Deni zen. De voorzitter opende de vergader ring met den christeiijken groet, heette de leden welkom en dankte hen voor hun talrijke opkomst. Daarna werden de notulen gelezen en onveranderd goedr gekeurd. Daarna kreeg de heer Korter kaas A an Hillegom het woord. Hij sprak eenige woorden van bemoediging tot de leden om steeds pal te staan voor het Kruisverbond en spoorde alleen aan een gesloten Retraite deel te nemen. Ven- volgens werden enkele kleine wijzigin gen in het reglement gebracht en ging men over tot het teekenen van de belof ten, waaraan 55 personen deelnamen. Hierna werd nogmaals het woord geger ven aan den heer Kortekaas. Spr.uitte den wensch dat er een flinke propagam- daclub aan de vereengiing zou worden verbonden. Nu nam de Eerw. heer kaper laan het woord en dankte den heer Kor tekaas ook namens het bestuur voor de vele moeite die hij zich had getroost tot de oprichting van het Kruisverbond al hier. Z.Ëerw. hoopte dat hij er de rijkste vruchten van zien zal. Vervolgens gaven 2ich 15 leden op voor de propaganda club. De heer War merdam stelt voor om een woord van dank te schrijven aan de gewestelijke propagandaclub voor de moeite die deze gedaan had tot het oprichten dezer af deeling. De voorzitter antwoordt dat dit zal geschieden. Tevens stelt hij voor ge noemde leden als eereleden te benoe men, welk voorstel algemeene instemi- ming vond. Hierna vroeg de Eerw. heer kapelaan nogmaals het woord. Hij wenschte den leden geluk met het besluit, dat zij hedenavnd genomen hadden en sprak den wensch uit, dat zij trouwe strijders zullen zijn tegen ko ning Alcohol en steeds trouw zijn aan het devies„Een man een man, een woord, een woord". Hierna dankte de voorzitter den wel- eerw. heer kapelaan voor de aanmoedi gende woorden, en drukte den leden op het hart, dat zij vooral in dagen van be koring zouden toonen Kruisverbonders te zijn. ROnLOFARENDSVEEN. Donderdag avond werd door de tooneelclub Pan- cratius in haar lokaal de rij der tooneel- uitvoeringen geopend. Deze uitvoering, de zesde sedert haar bes;aan, had plaats voor een „uitverkocht huis" en nam pre cies ten 7 uur een aanvang. .Voor deze stiptheid zij het bestuur buide gebracht, daar wij op dat gebied hier doorgaans op het verkeerde pad zijn. De zaal, ruimte biedende voor 500j>er- sonen, was tjokvol, terwijl ook aanwezig waren de Eerw. geestelykheid en veie notabelen. Een doelmatige .verdeeling der zitplaa'.sen, die amphitheatersgewijze aau- ge.egd waici:, maakte, dat ahe bezoekers een goed gezicht op het tooneel hadden, terwijl het decoratief schilderwerk uit muntend voldeed. Een en ander danken wij aan de onvermoeide zorgen van de licercn .Dobbe en Winnubst. Door het bestuur werd ditmaal het denkbeeld gehuldigd, dat om „elck wat wils" te geven, een samengaan van hec luchtige spel mei het ernstige mogelijk, was. Wt kregen eerst „De verstrooide no taris", blijspel. Het liep vlug van stapel en was een reuzensucces. Daverend hand geklap was het Joon. Hei gelach .was onbedaarlijk. Als l'.o fdnummer kregen .we een tra gedie „De H. Petrus". Een werk, behan deld door kapelaan JW. Verhoeven te Roosendaal naar het origin eete Fransche „Saint Pierre ou le premier Rontifice Re main" door A. Houard S. J- Dt werk is als een groote aanwinst te beschouwen voor het Roomsche too neel. In 'tkort komt het pp het volgende neer. Het stuk speelt in Jut jaar O. H. 67 onder den bloeddorstigen keizer Nero, die Rome in brand stak, den .Christenen de schuld gaf, teneinde zich zelf te dekken voor de woede van het volk. Een groote waarheid kwam hier krachtig aan het licht, en wel dat uit het bloed «er marte laren een nieuwe .wereld verrees. Een machtige tegenstelling was het door tegenover den groeien kerk vervolger Nero den eersten Paus, de JH- Petrus, te stellen. Komen we op de uitvoering terug. Bij het „halen" vertoonde het eerste tooneel den tuin van Nero en pp den achtergrond, meesterlijk geschilderd, den brand van Rome. Het tweede bedrijf brengt pns jn de Katakomben. Simon de toovenaar is door bedrog en moord binnengekomen met het doel den H. Petrus te vermoor den, maar wordt op 't laatste oogenbhk ontmaskerd. JSimon vlucht. De H. petrus deelt aan de christenen de verschijning van het edict mede, waarbij de moord op de christenen wordt bevolen. Het derde bedrijf stelt voor een zaal in Nero's paleis. De verschrikkingen van den brand worden geschilderd. Samenzwering tot 't vermoorden van Nero, .welke afstuit op het Christenstandpunt van Cornelius Pru- dens. Petrus verschijnt geketend. Twee strijd van Achymas, die op zich nam Petrus te dooden. Het vierde bedrijf speelt in de Mar- mentijnsche gevangenis. Petrus wenscht gekruist te worden met het hoofd naar beneden. Wij hebben genoten. Er was maar een roep, een geestdrift over het schitterende spel der tooneellisten. De ontroering in menig tooneel was bij ve len zichtbaar. Na ieder tooneel (kregen wij keurige gezangen van een jongens*- koor. Wat eed vooruitgang op dat gebied in 25 jaren. Na spannende aandacht, ademlooze stilte, alles als een viulde aan de tooneellisten voor hun wegslepend spel. h'istorie-getrouwe costumes vol tooiden den indruk. Tijdens de verschil lende rustpunten werden de bezoekers aangenaam bezig gehouden door piano spel. De apotheose, die hei geheel be sloot, was schitterend. Een slot dankacooord besluite dit ver slag en wel een woord van hufde aan den weiecrw. heer van Willige, <lie zich beeft „gegeven", geheel gegeven om aan deze uitvoering den roem te verschaffen van volmaakt werk. Op den tweeden avond was er een herhaling voor een volle zaal. -Hiervan* maakte de Z.Eerw. heer Pastoor gebruik de toeschouwers met eenige vaderlijk woorden toe te spreken, de bezoekt'is aanmanende de pauze niet al te zeer te rekken, en toch vooral niets van het mooie spel te verliezen. Verder maande Z.Zeereerw. aan om na afloop (half 12) zich niez op te houden .en spoedig huis waarts te gaan. ,Ten huize van C. van Klink, alhier, doet zich een geval van besmettelijke ziekte Jebris tjphoïdea voor bij diens 7-jarig dochtertje. VOORSCHOTEN. Tot brievenbesteller is alhier benoemd G. Veldhorst, voorheen telegrambesteller alhier. WADDINGSVEEN. Bij Kon. besluit van 18 dezer is de Vereeniging „Wo ningbouwvereeniging „Waddingsveen", gevestigd alhier, toegelaten als ver- eeniging uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werk zaam. WASSENAAR. Na afdoening van een paar kleinere zaken trad voor de afd. Wassenaar van de Maatschappij van Landbouw als spreker op de heer L. B. \an der Slikke. Deze had tot onderwerp van zijn voordracht gekozen „Waarde van kleinigheden op de boerderij." Spreker ging van het denkbeeld uit, dat op de boerderij op kleinigheden moet gelet worden, omdat op tijden van voorspoed bok minder goede tijden kunnen volgen. Op de zeven vette jaren volgen de zeven magere. Hij besprak de kleinigheden waarop gelet dient te worden op de wei in de stal, in het huisgezin. Wat de wei betreft een boer is nooit verdroogd wel verdronken zij spreker en beval daarom aan den grond op groote diepte goed los te - maken als een wei wordt aan gelegd. Bij liet zaaien van gras moet een goed mengsel worden gekozen dat aan alle eischen voldoet. Bij de bemesting moet de boer voortdurend proeven nemen om te zien of er gebrek is aan kili, stik stof. phosphorzuur of kalk. De kunstmest stoffen worden te laat toegediend, 'i Is maar een kleinigheid, doch de practijk leert, dat kunstmeststoffen, die vroeg worden uitgezaad de beste resultaten geven. In het voorbijgaan drukte hij op het groote nut van landbouwcursussen, 't volgen van een cursus is een kleinig heid, maar een landbouwer dient de theoretische gronden te kennen waarop zijn bedrijf berust. In den stal is het maar een kleinig heid te wegen en te meten bij de voe dering, doch 't dient te geschieden. Hij beval den leden aan hun koeien te- stallen soort bij soort: droge, melk gevende, die eenigen tijd tlroog moe ten staanen versche koeien. Bij de voedering moet op elk dezer soorten worden gelet. Spreker beval zeer aan bet houden van controle op het vee en waarschuwde voor het z.g. blijven door- melken. Wat het huis betreft waarschuwde hij voor een we zullen maar zeggen te weelderig leven en beval het aanleggen van eene boekhouding ten zeerste aan. Na de pauze besprak hij de behandeling van hokkelingen en het voordeel van het houden van kippen. Ten slotte behandelde hij de ver zorging der kippen. Deze kunnen veel voordeei afwerpen, mits gezorgd wordt voor de reinheid der hokken en een verstandige voedering. Het houden van kippen op een laag gelegon, natte boer derij geeft nooit voordeel. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd ruim gebruik gemaakt. De heer M. Peereboom, die de verga dering leidde, dankte spreker voor zijne leerzame voordracht. ZOETERWOUDE. Voor leden en dona teurs van de Jonge Garde (Afd. Rijndijk) zal, op Donderdag 11 Januari a.s. des avonds te half 8, in het Patronaatsgebouw ais spreker optreden de Heer F. A. Moe- rel van Oudewater met het onderwerp „Waarom de j. G. reeds nu het oog op 1913 houdt gericht" GEWESTELIJK GEMENGD. Diefstal. Men schrijft ons uit Voorschoten. Gisteren nacht heeft men zich toegang weten te verschaffen op het terrein van den heer lngenhoes van Schaik, bloemist alhier. Uit een broeikas heeft men paar ruiten uitgesneden in de kast geklommen en een aanzienlijke partij bloemen afge sneden en wel van de duurste soort. Ver schillende voetstappen door de bollen- bedden zijn opgemerkt, De politie is ijverig in de daders van deze brutale roof op te sporen. Inbraak. Bij den rustend landbouwer L. aan den Ringdijk bij Oude Wetering, is door open- slpiting van de achterdeur, inbraak ge pleegd, terwijl de bewoners afwezig waren. Vermist wordt ongeveer f 80.aan specie en een waaide van ruim f 100.— aan gouden en zilveren sieraden. Toen de bewoners thuis kwamen werd pas bemerkt hetgeen er voorgevallen was. Gisteravond ruim 7 uur vervoerde een 10-jarige knaap, P. v. d. S., van de w allen- dekenfabriek (der firma $cheïtesna, Oude Vest te Leiden, een ton warm water op een kruiwagen. Door het schokken van den wagen rolde de ton naar voren en vloog de stop eraf. Dientengevolge kreeg de jongen het kokend Sial over zijn linkervoet Door den brugwachter W. Boot werd de jongen naar hei Acade misch Ziekenhuis gebracht, .waar hij ter verpleging is opgenomen. De linkervoet was niet ernstig verbrand. Öp de Hoogewoerd ie Leiden had gistermiddag eene aanrijding plaats tus- schen een electrischen tramwagen en een vierwielig voerroig van den Hollander de Jong, bestuurd door den koetsier ,W*. F. V. De oorzaak van het ongeval was, dat de koetsier op de rails met zijn wagen wilde kceren, terwijl hij de signalen van de tram niet hoorde. Het voorwiel en lemoen braken, terwijl de treeplank en een houten handvatsel van den tram wagen werden beschadigd. Naar men otns mededeelde, had de trambestuurder geen schuld. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in hen morgen van 30 December 1911, medegedeeld door het Kon. Neder!. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 768.6 Munchen. Laagste barometerstand 741.3 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 31 December, zwakke tot matige later nemende zuidelijke tot zuidwestelijke windzwaarbewolkt tot betrok ken waarschijnlijk regenbuien. Zelfde tempcra- tuur. - Groote toevloed van annonces nood zaakt ons verschillende berichten F:t een volgend nummer uit te stellen. Marktberichten. LEIDEN. 30 Dec. Graan beurs. De markt Van heden had een zoo onbedui dend verloop, dat een noteering achterwege kan blijven. E i e r e n v e i 1 i n g. Kipeieren f 5.75 tot 6.90 Aanvoer 2150 stuks. Handel vlug. Boter 5480 kg. p. H vat, 1ste kw. 66 'd 70, 2de qual. f 60 64. 1ste Iuv. per. K.G. f 1.65 5 1.75, 2de kw. per K.G. f 1.50 f 1.60. Turf. Lange Zwarte f 5 a 5.25 per 1000 st. WASSENAAR, Veiling van-29 Dec. Bruine boonen V% H.L. f 9.00, Kroten per ben f 0.35 a 0.45 Rapen H.L. f 0.40 a fü.60. Selderij per U.C bos f 1— a 1.50, Bloemkool p. 1C0 f 10.— a 14.—. Savoyekool p. 100 f4 a 6. Roode kool p. ICO f4 a 7. Boerenkool p. 100 f 1.50 3 2.—, Spruitkool per ben f0.50 a 0.60, Eieren p. 100 1 5.50 a 7.50, Konijnen per stuk f 0.80 a 1. 0 UTRECHT, 30 Dec. Op de weekmarkt waren heden 400 stuks vee aangebracht." De prijzen waren voor stieren f 180 5 240—, voor vaarzen 1 170 a 240, voor pinken f 120 ii f 170„ voor melkkoeien f 220 a 250, voor kalfkocien 1 210 a 320, voor vaarskoeien f 190 a 240 voor vette koeien f 190 a 310, voor nucbtete ka»veren f 6.a 15,— voor magere kalveren f 30 a f 60, voor- magere varkens f 25 a 65, 7«>or biggen f 5.— f 11.—. LOOSDUINEN, 29 Dec. Marktbericht. Bloemkool le soort f 14.— a f 15 dito 2e soort f 6 a 8, komkommers (Eng.) le soorv f 30.— a 45, roode kool f 15a 20, savoye knol f 14 a- 18.—, groene kool f 13.50 a 15., sartde le soort f 4 a 5.40, dito 2e soort f 2.— a 2.60, peen le soort f 10 a 15, dito 2e soort f a a a.les p. 100. andijvie f 0.30 a 0.40 per ben. prij f 3 a 4, radijs f 2 a 3.raapstelen f 1.50 a 2.50, knol selderij f 30a 40, Engelsche bleekselderij f 25 a 38, selderij f 2 a 1.25, peterselie f 1.50 a 2.— per 100 stuks, spinazie f 0.50 a 0.T5. boerenkool f 0.20 a 0.30, broeivet f 0.50 a 0230. stoofsla f 0.20 a 0.25 per ben, appels f 0.20 a 0.24, peren f 0.25 a 0.30 per kg., schorsenecren le soort f 10.— a 12, dito 2e soort 4.—a 5.— tomaten le soort f 15 a 20, dito 2c soort f 2 a f 2,50 per 50 kg., druiven le suort f 1.20 a 1.30, dito 2e soort f 0.80 a 1.—, Hollandsche lof f 0.24 a 0.30, molsla f 0.36 a 0.40 per kg., koolrapen f 0.60 a 0.65, kroten f 1.25 a 1.50 per halve H.L. ADVERTENT1EN. De Curator in het faillissement van C. D. MERENS te Warmond brengt ter kennis, dat de lijst der door hem voorloopig erkende schuldvorderingen door hem is ter inzage neergelegd terGriffiën van de Arrondissements-Recht- bank te 's-Gravenhage en van het Kantongerecht te Leiden. De verificatie-vergadering zal plaats hebben op Zaterdag 6 Ja nuari 1912 des voormiddags te 10 uren in het Paleis van Justitie te 'sGravenhage aan liet Korte Voorhout nr. 11. (12307) De Curator, Mr. A. L. HERMANS. Leiden, 30 Dec. 1911. Met den aanvang van 't Nieuwe Jaar deelen wij onzen geachten Begun stigers mede, dat in de voorma lige Koepelwoning is opgericht een Winkel, flink gesorteerd met Gasornamenten en alles wat op dat benoodigd is. Alzoo wenschen wij al onzen mede- ingezetenen een gelukkig en voor spoedig Nieuwjaar, zoodat zij nog menigmaal hun schreden richten naar „de Koepelwoning" de firina W. BOfiN en Co., (12273) Koudekerk. De Deurwaarder P. H. VAN THIEL, zal op Donderdag 4 Januari 1912, 's morgens 9 uren precies aan de Stadshulpwerf te Leiden publiek verkoopen Een Biadhoop, eenige Boomstammen, partij Takken en Arm- hout, benevens een groote partij Schoolbanken. (12287) Bij akte 22 December 1911, voor Mr. H. M. A. COEBERGH, Notaris te Leiden, verleden, is tusschen de Heeren SIMON MA RIA JOHANNES WYTENBURG, en CHRISTIAN US WILHELMUS JOHANNES WYTENBURG, bei den Koopman en wonende te Leiden, aangegaan eene Vennoo:- •schap, onder de Firma A. H. J. WYTENBURG, gevestigd te Lei den, onder de volgende bepal ingen: 1. De Vennootschap heeft ten doel het fabriceeren van Sigaren, het verwerken van Tabak en den handel in Tabak, Sigaren, Siga retten „en Thee, in den meest uitgebreide» zin. 2. De Vennootschap is aan gegaan voor on bepaal den tijd, zal aanvangen 1 Januari 912 en zal niet door den eenen Vennoot aan den anderen kunnen worden op gezegd dan tegen den 31 Decem ber van eenig jaar. Zoodanige opzegging zal steeds uiterlijk zes maanden tevoren schriftelijk moe ten plaats hebben. 3. De Vennooten zijn beiden gerechtigd tot het teekenen der firma, en in het algemeen bevoegd ten name der Vennootsshap te handelen, gelden uit te geven en te ontvangen en de Vennootschap aan derden en derden aan de Vennootschap te verbinden, onder bepaling echter dat de Verwiooten, zonder beider medewerking niet bevoegd zullen zijn. a. tot het koopen, verkoopen, ruilen, huren en verhuren, in- bruikleen afstaan, niet hypotheek of andere zakelijke rechten be zwaren van de onroerende goederen der Vennootschap. btot het aangaan van alle verbintenissen in het algemeen, waarvan het voorwerp de waarde van f5000— te boven gaat; c. tot het ter leen geven van fondsen ot goederen der vennoot schap tot het ter leen opnemen of voor geleende gelden zekerheid stellen of op andere wijze zich verbinden voor verbintenissen van derden; d. tot het aangaan van dadingen, het voeren van procedures, zoo eischende als verwerende en het opdragen van geschillen aan scheidsmannen. (12305)

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2