Uit Stad en Omgeving. van ...rland, rapport uiig-"- :1k over het resultaat van haren arbeid, voor zoo ver betreft regelingen aangaande ruw en bereid opiuni. De ter tafel gebrachte programma's voor die stoffen werden na eenige gedachtemvïsseling ongewij zigd aangenomen. Dat voor medicinaal opium zal later worden samengesteld. Het eerst wordt aan de orde gesteld punt a. van het programma voor ruw opiumwerkdadige nationale wetten en reglementen ter uitoefening van toezicht op de productie en de verbreiding van genoemd ruw product. Hierbij geeft een van de Britsche afgevaardigden. Sir Wil liam Meyer een uitvoerig overzicht van hetgeen in de laatste jaren in Britsch- Indië'tc dien aanzien van regeeringswege is verricht. Ook de heer T'ang Kwo An, gedelegeerde van China en de le gede legeerden van Nederland, Frankrijk en Portugal, deelen mede in hoeverre de maatregelen tot beperking in de laat ste jaren in die landen en.koloniën uit werking hebben gehad. De gedelegeerde van Perzië stelde de volgende resolutie voor welke werdaa n- genomende vergadering besluit dat alle conclusiën welke door de conferen tie zullen worden vastgesteld, aan de overige, niet vertegenwoordigde natiën zullen worden medegedeeld, en dat hun ne medewerking zal worden gevraagd in het belang van eene zoo edele zaak. Met groote meerderheid werd voorts aangenomen een tweede voorstel der Britsche delegatie, hiertoe strekkende, dat iedere regeering, die op de confe rentie vertegenwoordigd is, het aantal plaatsen waarvoor de uitvoer of invoer van ruwe opium zal toegelaten zijn, zal beperken. KORTE KROIMEK. Het „Centrum" meldt, dat de sa mensmelting van den R. K. Limburg- schen Volksbond en den R. K. Mijnwer- kersbond Zondag haar beslag krijgt. Dien dag wordt het groote informatie bureau te Heerlen geopend en zal aldaar om 4 uur een algemeene vergadering ge- houden worden, toegankelijk voor alle katholieke arbeiders in het mijndistrict, waarin de verkiezing van het bestuur en van den bondsvoorzitter zal plaats hebben. Het „Bulletin" der Fransche veree- niging van Sint Lucas, Cosmas en Damia- nus de bekende Katholieke weten schappelijke organisatie van Katholieke geneesheeren in Frankrijk van Nov. 1911 deelt in het officieel gedeelte mede, dat namens een groep van Nederlandsche Katholieke geneesheeren aansluiting bij de Fransche vereeniging is gevraagd. Weer een bond! Er worden te Am sterdam door eenige dames pogingen aangewend' om tot de oprichting van een Antl-Trekhondenbond te komen. De be doeling is op te komen tegen de wijze waarop de honden, die geen trekdieren zijn, als zoodanig in ons land wordën mis bruikt. Onze Kamers van Arbeid zijn niet wat ze zijn moeten, of beter gezegd zijn niet wat ze zijn kunnen. Dat is van ver- verschillende zijden betoogd. In 1907 be noemde de Vereeniging van Voorzitters en Secretarissen van de Kamers van Ar beid in Nederland eene commissie die een .rapport zou uitbrengen over de wen- schelijk gebleken wijzigingen. Dat rapport js klaar: het bevat na een overzicht van de werking der bestaande wei op de Kamers van Arbeid en een uit voerig overzicht van de buiteniandsche wetgeving op het gebied waarover de werkzaamheden dier colleges zich uit strekken, een volledig ontwerp voor een geheel nieuwe wet op de Kamers van Arbeid en de Arbeidsraden. De commissie heeft dit rapport bij den minister van Landbouw, .Handel en Nij verheid ingediend. De „Western Telegraph Union" seint uit New-York, dat gisternacht een nieuwe nacht-telegraafdienst met Enge land is geopend. Uit Nederland kan men telegrammen voor die Jijn bestemd, telegraphisch per mail naar Londien zenden. LEIDEN, 9 December. St. Vincentius-tentoonstelling. Het volgend jaar zal, naar wij vernemen, door de St. Vincentius-vereeniging eene tentoonstelling worden georganiseerd waaraan, behoudens koninklijke goed keuring, een loterij zal worden verbonden. De volgende heeren maken deel uit van de commissie van voorbereiding: Jac. P. Creyghton, presidentH. W. Spen- del, vice-presMentW. Sanders en P. Spoorenberg, secretarissen W. J. Matveld en J. v. d. Velden, penningmeestersL. P. v. d. Drift, G. C. Hacke, L. van der Laan en B. Ruijgrok. Tot lid van de Commissie van Beroep voor de bijzondere scholen in de dekenaten Leiden, Noordwijk en Zoeter- woude is herkozen met overgroote meerderheid de heer Mr. P. J. M. Aal- berse, uit Leiden. Wegens opheffing van het Militair Hospitaal alhier, zullen de zieke militairen, wier toestand dat noodig maakt, voor taan verpleegd worden in het St. Elisabeths- gesticht; het Diaconessenhuis en het Hopital Wallon. In eerstgemelde in richting worden in de eerste plaats Roomsch Katholieke militairen ter ver pleging opgenomen. ROOMSCHE AGENDA MaandagS uur 's avonds, Bondsge- bouw Rapenburg 10. Apologetische cur sus voor de leden van den Nod. R. K. Volksbond. Spreker de WelEerw. Pater C. Zuidgeest. OnderwerpWonderen. Dinsdag, 8 uur 's avonds. St. Lode- wijkskerk, Steenschuur. Apologetische Cursus. Spreker de Weleerw. Heer Th. M. P. Bekkers. Onderwerp: Godsdienst. Donderdag 8 uur 's avonds. St. Jozefsgezellen Vereeniging, Rapenburg 52 Geloof en Wetenschap. Voordracht van mevr. Anna Wensma—Klaassen over „De Verloren Zoon", treurspel van Kapelaan W. Smulders. Donderdag 6 uur 's avonds Bonds- gebouw Rapenburg 10. Lezing met licht beelden door den Weleerw. Pater J. G. Tesser over Jerusalem en een Kerstver telling. De lezing om 8V2 uur 's avonds wordt ditmaal niet gehouden. BENTHUIZEN. De alhier gehouden vergadering der leden van de pas op gerichte afdeeling van „Het Groene Kruis" werd door 54 leden bezocht. Na dat de statuten waren voorgelezen, leg de het voorloopig bestuur zijn mandaat neer en werden thans gekozen de hee ren A. Verheul Az., F. Uit de Bos, P. Grüper, J. v. d. Berg Az., en A. v. d. Berg, die allen hun benoeming aan namen. Deze nuttige Vereeniging kam nu ook hier haar werkzaamheden aan vangen. H1LLEGOM. In de achterzaal van ca fé Flora vergaderde gisteravond in groo- ten getale de leden van de R. K. Kies- vcreeniging. De voorzitter sprak bij de opening een hartelijk woord van welkom. Het voornaamste punt der agendade be spreking van het conceptreglement der R. K. Centrale Kiesvereeniging District Katwijk-Leiderdorp, werd zeer ampel be handeld. Na een uitvoerig résumé door den voorzitter, gaf de heer J. H. M. Balvers als lid van het Centrale Bestuur, de ver langde inlichtingen. Hij lichtte de ver gadering in, dat de omlijningen in het concept niet door de commissie waren voorgesteld, dat van het besluit tot het onderhavige memorie van toelichting met het daarin uitgedrukt advies van het Centrale Bestuur niet mag gezegd wor den, dat dit dc meening van het gehee- le C. B. is, omdat van dc 22 leden van het C. B. slechts 12, die niet allen voor het advies waren, dit besluit na men. Bovendien deelde hij mede, dat de ontwerper van het concept, de heer Dr. Kervel, als voorzitter van de Regle- rnentscoinmissie de bevordering van de ontwikkeling der kiezers beoogde en toepassing van strikte rechtvaardigheid Met algemeene stemmen werd aan genomen, behoudens enkele veranderin gen van zeer ondergeschikten aard, het concept, zooals dit door de commissie is voorgesteld en verklaarde de R. K. kiesvereeniging zich tegen de meening van het Centrale Bestuur. In de vacaiure-SIuis in her Bestuur be noemde de vergadering den heer J. P. v. d. Pol. De heer Joh. C. Bakker hield een re de over het geschiedkundig ontstaan on zer Staatsregeling en wijdde in het bij zonder uit over de inrichting van het Provinciaal Bestuur. Met het applaus der vergadering mocht hij daarvoor den dank van den voorzitter ontvangen. KATWIJK AAN DEN RIJN.-Woens dag 13 Dec. a.s. des avonds te 8 uur vergadert de ijsclub „Voorwaarts", in de zaal Fennes. KATWIJK AAN ZEE. De milicien H. J. A. Guijkens, van het 4e Reg. Inf. is als deseurteur afgevoerd, wegens het niet voldoen aan eene oproeping omj ingevolge artikel 124 der Atilitiewet on der de wapenen te komen. Volle pekelharing f 1515.20 15.30, ijle-pekelharing f 11.2511.60 12.50, steurharing f 13.4.514.4014.70 15.3015.75 per kantje. NIEUWKOOP. Morgenavond om 7 uur vergadert in de R. K. Jongensschool de R. K. Kiesvereeniging „Eendracht maakt Macht", Ter behandeling komen o.a. verslag van de vergadering der Cen trale van Breukelen. Verkiezing van een afgevaardigde voor Breukelen, waarna een lezing zal gehouden worden door den heer Alb. J. P. Bots. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar ons ter oore kwam, zijn er op initiatief van een paar ingezetenen der badplaats gisteren avond eenige personen van allerlei rich ting te samen gekomen om te geraken tot oprichting van een afzonderlijke Oranjevereeniging voor Noordwijk a. Zee. Wat er op die vergadering is besloten weten wij thans nog niet, omdat de pers geen toegang had. Wanneer die vereeni ging is tot stand gekomen, zal het ledental van de „Oranjevereeniging" nog meer dalen en zal deze splitsing niet bevorderlijk zijn voor het organiseeren van algemeene feesten. NOORDWIJKERHOUT. Door de R. K. Bloemist-, Land- en Tuinbouwwerk- licdenvereeniging alhier is tegen Zon dag a.s. des avonds om 6 uur een pro- pagandavergadering uitgeschreven, toe gankelijk voo ralle R. K. arbeiders. In deze vergadering zal als spreker optreden de heer J. A. de Lobel uit Haarlem met het onderwerp: „Vakorga nisatie en Centralisatie." Na afloop is er gelegenheid om zich als lid der ver eeniging te laten inschrijven. I11 het lokaal van de Wed. H. v. Denzen aan den Gooijweg vergaderen Dinsdagavond 0:11 7 uur, degenen, die zich onlangs voor het lidmaatschap van het Kruisverbond hebben aangemeld, om een bestuur ie verkiezen en een reglement samen te stellen. NOOTDORP. Donderdag geraakte het paard van den landbouwer A. P., alhier op hol, door dat het lemoen van dc wagen viel, waarmede het beest er van door ging. De wagen met inzit tende kwam in een niet al te diepen sloot terecht zoodat zij met schrik vrij kwamen. TER AAR. Donderdag hield de Ter Aarsche Augurkenveilïng een algemeene ledenvergadering in het Bondcafé aan het Veer. De voorzitter, ,H. J- van Eik, opende om half acht 'de vergadering met een har telijk woord' van welkom aan de leden. Spr. drukte zijn leedwezen uit over de af wezigheid' van den secretaris, den heer Verhagen, die eenige dagen geleden door eene ernstige ziekte is overvallen. Spr. kon echter jnededeelen, dat de ziekte een gunstige wending heeft genomen, zoodat men op spoedige beterschap mag hopen. Spr. zeide verder dat hij gehoopt had een volle vergadering te kunnen begroe ten inaa,r het ongunstige weer zal daarop van invloed' geweest zijn. Aanwezig waren 66 léden. De heer ,W. van der fjoorn Az., kas sier-boekhouder dedde jn zijn verslag me de, dat in dit seizoen 50 veilingen van. Augurken zijn gehouden. De eerste op 30 juni, de laatste op 3 Oct. De aan voer van augurken bedroeg 42065 halve H.L. In de campagne van 1910 was de aan voer 24167 manden; dit jaar 17898man den meer. Op den 12en Augustus was de aanvoer 2750 manden, dus dit was de hoogste dag, en de hoogste dag van op brengst was op S Aug, zijnde het kapitale bedrag van 8880 gulden. Het geheel bracln dit jaar f 128335.20 op, cn het be drag der opbrengst in 1910 bedroeg f 53542.25. En aan de tuinders werd uitbetaald na afirek der percenten f 120.703.62. Eerst op de jaarvergadering in 1912 kan het batig saldo worden vastgesteld. Er zal drie en drie vierde procent wor den terug betaald. Op deze mededeeling werd door P. Hoogervorst Kz. te kennen gegeven dat dit percent niet meeviel. Dc heer J. van Tol zegt, dat het 't bestuur ook aanvankelijk niet meeviel, maar dat moet hierin worden gezocht, dat de kas sier dezen zomer hooger berekening 00 de betaalbriefjcs maakte dan eigenlijk kon zoodat hij op de daglijsten meer te „kort kwam dan over was. .Het is dus al in de zakken der tuinders terecht gekomen. Bij de verkiezing der eindcommissie worden bij eerste stemming met groote meerderheid herkozen de heeren A. v. d. Jagt en 3- van Zwieten en bij her stemming de heeren W. A. Bruin, P. Es- veld en A. van der Hoorn, werd mei 47 steramen den heer Es veld gekozen, terwijl respectievelijk W. A. Bruin 10, en van der Hoorn 4 stemmen op zich hadden verza meld. Door den heer J. van Tol werd de aan dacht gevestigd op een reeds dikwijls be sproken kwestie, ni. de spoorweg in de gemeente. Officieel kan spr. niets mede- deden. maar nu de edelachtbare heer bur- gemeester en de wethouder, de heer Krofc een onderhoud mochten hebben met daar toe bevoegde auioriteiten, is er in zoo verre licht gekomen, dat het eerste pian nl. een zijlijn vanaf de spoorweg, die in bewerking js en de Nieuwkoopsche pol der tot naar Korienaar, aan den hoek, en zoo naar de veïlingsplaats aan het Pa penveer, veel kans heeft. Maar daar is geld voor noodig. Het bestuur vraagt aan de leden of het desnoods daartoe eigenmachtig over de gelden zou kunnen beschikken. Na ampele bespreking wordt dit toegestaan. Bij de rondvraag werden ongeveer 40 duizend stekpoljes besteld, waarvan tot Zaterdag 16 December nog nabestelling kan geschieden. Daarna niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten met den wensch voor een spoedig herstel van den secretaris. VOORHOUT. Gisteravond hield de Bloemist-, Land- en Tuinbouvvwerklie- denvereeniging „Rechten Plicht" alhier een vergadering. De voorzitter opende deze met een hartelijk woord van wel kom, maar sprak tevens zijn teleurstel ling erover uit, dat zoo weinig patroons aan de oproeping gehoor hadden gege ven, slechts één patroon was aanwezig. Daarna kreeg de heer v. d. Zon het woord over het onderwerp: Dure Tijden. Spreker gaf een helder beeld van het kostbare van de huishouding bij de te genwoordige duurte van levensmidde len. Daarna deed de voorzitter nogmaals 'n beroep op dc patroons en stelde ander maal 'n motie voor, waarin de vergade ring de wenscheüjkhcid van loonsverhoo- ging met 'toog op de dure tijden uit spreekt. De motie werd staande de ver gadering aangenomen en zal aan de pa troons worden gezonden. De voorzitter dankte den heer Colijn als den eenigen aanwezigen patroon voor diens opkomst. WARMOND. Bij de brandweer alhier zijn aangesteld als pijpleider G. W. F. Schrièr en als pomper G. Meskers Czn., terwijl aan J. v. d. Voort eervol ontslag is verleend. De heer H. J. A. Walenkamp, Med. Docts. Arts, alhier, is benoemd tot ge neesheer belast met den doodschouw voor deze gemeente. Aan J. Schavemaker alhier is door B. en W. vergunning verleend tot bestra ten van een deel open grond voor zijne eigendommen gelegen aan de Dorpsstraat. Gisteren was bij 't rooien een boom gevallen op de telefoondraden, waardoor de geheele telefoonverbinding was ge stoord. Onverwijld werd door den Inspec- tuur der Telegraphie een onderzoek inge steld naar de oorzaak hiervan. De ge maakte onkosten zullen door het Rijk van den rooier worden teruggevorderd, hetgeen voor dezen laatsten een leelijk schadepostje zal zijn. GEWESTELIJK GEMENC*~\ Logger Katwijk 138. Omtrent den bij Santpoort gestranden logger Katwijk 138 vernemen wc het vol gende Een Scheveningsche logger heeft onder de Engelsche kust denKatwijkschen logger 138 opgepikt en op sleeptouw genomen, nadat de bemanning op den Scheve- ningschen logger was overgenomen. Men wilde het Katwijksche schip te ljrauiden binnenbrenger, doch kon daarin niet slagen daar het dicht bi] de Holiandsche kust zinkende vast bleef zitten. Men moest het verder sleepen toen opgeven. De bemanning werd te Scheveningen aan gebracht. De Oud-Alkemacferlaan. Inzake het niet op* behoorlijke breedte brengen van den Oud-Alkemader of Was- beekerlaan op bevel van B. en W. van Warmond is tegen Ds. D. J. M. Wüs- tenhoff te Sassenheim proces-verbaal op gemaakt. Kerknieuws. Dr. J. Drehmans C. S.S. R. Naar „De Tijd" verneemt is de Weleerw. pater dr. J. Drehmanns hoogleeraar in de theologie in het kloos ter der eerw. paters Redemptoristen te Wittem benoemd tot secretaris van Zijne Eminentie kardinaal Van Rossum. Dr. Drehmans vertrekt a.s. Dinsdag naar Rome. Tweede Kerstdag. Ingevolge de bepalingen van Z. H. den Paus, betreffende de Feestdagen, is ook in het Bisdom van Haarlem op den 2en Kerstdag de verplichting van Zondag viering en Mishooren opgeheven. Men is dus niet meer onder zonde ver plicht op dien dag ter kerk te gaan. Toch worden de geloovigen dringend aange spoord, ook den 2en Kerstdag zoo god vruchtig mogelijk door tc brengen en zooveel mogelijk de H. Mis en andere godsdienstoefeningen bij te wonen. (St. Bavo.) H. Familie. Het weekblad Sint Bavo deelt mede, dat op verzoek van Z. D. H. den Bis schop van Haarlem de Congregatie der Riten heeft toegestaan, dat in het Bisdom Haarlem voortaan op den 3den Zondag na Driekoningen het feest zal worden gevierd van de H. Familie. Op dien dag zal dus de H. Mis ge lezen worden die voor het genoemde feest is vastgesteld, terwijl de priesters ook de getijden van dat Feest zullen bidden. De Katacomben in Holland. Onder dit opschrift maakt de „Os- servatore Romano" melding van een par ticuliere audiëntie, door den H. Vader verleend aan den heer J. Diepen, den stichter van dc met zoo groote nauwge zetheid en artistieken smaak nageboots te Romeinsche Katacomben bij Valken burg. De H. Vader richtte tot den heer Diepen woorden van vaderlijke genegen heid en hoogen lof voor diens werk, het welk, zegt de „Osservatore" veel ertoe zal bijdragen om ook in het buitenland steeds meer dc liefde tc verspreiden voor die eerbiedwaardige herinneringen aan de eerste tijden van het Christen dom". Maria-Congres. Naar de „Limb. Koerier" verneemt, heeft zich ter bevordering van het in de maand Augustus a.s. te Maastricht te houden Nederlandsch,-Belgisch Ma- ria-congres eene perscommissie gevormd onder presidium van den deken der stad en bestaande uit de hoofdredacteuren der vier voornaamste Limburgsche en drie voornaamste Hoüandsche bladen. De commissie is samengesteld als volgt Mgr. dr. E. Mcnten, Maastricht, presi dent Jac. P. van Term (Limburger Koe rier), vice-president; leden, in alphabeti- sche orde: Th. van Emstede, (Nieuwe Venlosche Courant), rector P. Geurts, (Tijd), rector Th. van der Mark (Nieu we Koerier), P. Steenhoff (Centrum,) rector M. A. Thompson (Maasbode) Th. Vianen (Nieuwe Limb. Koerier), Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Eind examen voor den Ned.-lnd. administra tieven dienst de heeren S. Bouman (Helvoetsluis) en O. Horst (Amsterdam); Candidaats-examen rechten de heeren A. A. L. F. van Düllemen (den Bosch; en H. M. A. C. Feykes (Dordrecht) doctoraal examen rechten de heeren L. Lips (Amsterdam). Geslaagd' voor het candidaats examen Godgeleerdheid le ged. de heer J. C Schuiler tot Peursum (Amsterdam); candidaais-examen in de godgeleerd heid, 2e gedeelte, de lieer J. C. Wissing, (Ulrum, Gr.) GRONINGEN. Bevorderd tot doctor in de rechtwetenschap de heer F. van Calcar, geboren te Ezinge, op stellingen, en de heer H. J. E. Engelken geboren te Zuid broek, eveneens op stellingen. Bevor derd tot arts de heeren K. A. Borggreve en F. H. van Loon. UTRECHT. Bevorderd tot arts de hee ren P. J. A. Nuijsink eu S. P. Nicolai. Sport. Een millionair-vlleger. De vlieger von Mlynski is voorne mens in het voorjaar de Botöinisdie! Golf tusschen Helsingfors en Stockholm over te vliegen. De Heer Mlynski be hoort tot de rijkste grondbezitters van het Zuidwesten van Rusland. Hij had eenige millioênen van zijn vader geërfd en leefde op zijn grondbezit als een grand seigneur van den ouden tijd. Toen zijn millioenen schenen te verminderen hielp een nieuwe erfenis hem weer aan nieuwen goud-voorraad. Per vliegmachi ne bezoekt hij zijn talrijke pachters, cn die eenvoudige Russische boertjes slaan dan een kruis van angst en schrik, wan neer hij hen voorbij snort zij be schouwen hem volgens sommige bla den als een handlanger van Satan! Een heele eer voor een land-baron Twee aviateurs doodgevallen. Dc Engelsche luchtmail Hubert Ox- ley, gisteren bij Filey, in Yorkshire met Weiss als passagier opgestegen, is door een val van het vliegtuig gedood. Ook .Weiss is dood e! ijk ge-kwetst. Een winstgevend paard. Dezer dagen stierf het Engelsche ren paard Isinglas. Dit paard heeft voor zijn eigenaar een recordfeon; bijeengebracht In de jaren dat het aan de rennen deel nam, werd het slechts c-enmaal gesla gen en won het bijna f 70!) 000. Ook als dekhengst bracht hij enorme sommen op. daar het dekgekl f 3600 bedroeg. Een langdurig ziekbed. In het ziekenhuis te Val de Grace is overleden luitenant Loder, tengevolge van den va!, op den 6den Mei, te Saint- Cyr, toen hij vloog met luitenant Ben- da, zijn passagier. Loder was 24 jaar oud en ridder van het Legioen van £er. Leger en Vloot. Marine-V rijwilligers. Bij beschikking van den Minister van Marine zijn de pvemiën bij aanneming tot eene vrijwillige verbintenis bij het Korps Mariniers verhoogd. Voor een achtjarig dienstverband, te volbrengen beneden den 34 jarigen leef tijd ontvangen zij die zich als marinier verbinden met 16 jarigen ouderdom i 120 17 i 150 18 „I 220 19t.m.27„ f 250; deze laatste categorie echter voor een 6-jarige verbintenis. Het voornemen bestaat om de niet bé- reden officieren en het niet met geweren bewapend kader van de Infanterie een klewang te verstrekken, zooals deze in gebruik is bij het leger .n Oost-Indië. Nieuwe Uitgaven. Liturgische Platen. Vier liturgische platen „Roomsch Zaak- onderwijs", door H. J. van de Ven, pastoor en Chr. L. Wesseling, hoofd der R.-K. Paroch. School te Scheveningen. Werkelijk, de belangrijkneid van deze uitgave kan niet gemakkelijk te hoog wor den aangeslagen. Het bevat een toelichting op vier platen tevens een verkleinde reproductie daarvan voorstellende: de ingang der kerk (klokkedoop)het pries terkoor (Lof in de Meimaand)de inklee ding van een kloosterling (inkleeding van een Benedictijn); de kleeding van den priester (voor de Hoogmis). Zoo men ziet, heelt de teekenaar niet een koude voor stelling, maar een levendige handeling gekozen om de aandacht der kinderen te trekken en een blijvenden indruk te maken op de phantasié. Duidelijk wordt gezegd, waarop men de aandacht der kinderen moet vestigen en op welke wijze dat geschieden moet. NogmaalsWie mede wil werken tot vermeerdering van de kennis wat men in de kerk ziet, voere die.platen in op school en patronaat en leze zelf dit boekje met allen aandacht Inhoud van Tijdschriften. De Lelie. Dit damesmaandschriït ziet er ditmaal al bijzonder mooi uit. Het nummer is bijna geheel aan het hoogfeest van Kerst-' mis gewijd, wat men allereerst bemerkt aan d'e goedgeslaagde reproducties van meesterwerken op .Christus' geboorte be trekking hebbende. Jn den tekst leidt ons Dom Franco de Wyels O.S.B. in de litur gie van het Kerstfeest Jn. Felix Rutten geeft een „Sprookje", eenigszins op het feest betrekking hebbende, waarover ook Alb. Steen h of-Sm ulders haar „Kerst sproke" schreef. Over „Oud-Engelsche Kerstfeesten" handelt eeh artikel van B. Cliffors, terwijl nog een mooi verhaal van Ad. Schmitthenner „Vrede op aarde-1 eveneens het Kerstfeest tot uitgangspunt heeft. Karei v. d. Oever voelde zich er door geïnspireerd tot een welluidend son net „Gloria jn excelsis Deo" en fr. Ber- thold, Carm., dichtte een oud-Hollandsch vers op „Kerstkind'jens tranen". De dames zullen hun hari kunnen op halen aan een artikel over Holbein-werk niet een prachtig patrópn.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2