Uit Stad en Omgeving. Boelhuis. tioutverköoping Eikeboomen, Afdeling Malang: 17 pestgevali,en, 16 dooden. Afdeeling Toeloegagoeng, evenals Ma- dioen 4 doodelijke gevallen. Adeeling Kediri: 1 dood el ijk geval. Bestrijding van het opium-misbruik Gisteren is de eersie bijeenkomst ge houden van de internationale oyium- conferentie. De Minister van Buiienlandsche Za ken opende de bijeenkomst mei het uit spreken van een rede in het Fransch waaraau wij liet volgende ontleenen: „Andermaal heeft de Nederlandsche Regeering hei buitengewone voorrecht, binnen de palen onzer Koninklijke Resi dentie eminente deskundigen, samenge komen uit alle streken der wereld, ver gaderd te zien, ter gemeenzame behan deling van een internationaal probleem. Voor de conferentie, welke thans hare zit tingen gaat beginnen, geldt het bier een probleem, welks oplossing het welzijn van het menschdom gebiedend vordert; zij zal onder de oogen te zien hebben één dier verwikkelingen in de Schepping, waar wij aantreffen een plant, die in zich zelve bestanddeel en bevat, welke haar tot een ware weldaad der menschheid maken, maar waar de mensch, door een mis bruik van die weldaad, gevaar loopt haar te vervormen tot een kwaad, dat ver derf en moreelen en geestelijken onder gang om zich spreidt. Kan men zich een edeler taal denken, mijne heeren, dan die, welke. U ten deel valt, de taak om het kleine slaapverwekkende papaverbloeinpje geleidelijk terug te brengen tot zijn rol van heilzaam geneesmiddel en, in onder linge overeenstemming bekeken uit ge zichtspunten met breede, verheven ge zichtseinders, een dam op te werpen tegen dLe gevaarvolle gevolgen, waartoe een bestendiging van de huidige toestanden maar al te gemakkelijk zal leiden ?!i De eerste rede werd uitgesproken door een bisschop der Phi'iippijiien, Mgr. .Char les Brent. Het slot van de kernachtige rede laten we hier volgen „Niet zonder groncl verwachten wij weldTa der. dag te aanschouwen waarop het probleem, dat voor ons ligt, zal zijn opgelost. Wij zijn apostelen der hoop. Zij, die de uitroeiing der slavernij na streefden, hadden mindc-r reden tot goe den moed dan wij. Met dezelfde middelen waarmede zij overwonnen, zullen wij on zen strijd winnen een volharding, die niet overhaast, maar die niet rurf in haar standvastigheideen geduld, dat niet kan worden uitgeput door schijnbare neder lagen of ontmoedigd door uitstel; een eer, die nimmer haar toevlucht za! nemen tot bewuste oneerlijkheid om een voor deel te behalen, hoe verlokkend ook. Zulk een geest kan alleen tot een wezenlijke en beslissende overwinning leiden.'' KORTE KROMEK. Naar de Msb. verneemt is het be roep ingesteld bij H. M. de Koningin, tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij het besluit van tien gemeenteraad van Schiedam tot on gevraagd eervol ontslag aan mevr. M. C. Boer, geb. Sonneveld^ als onderwijzeres wegens in het huwelijk treden, werd gehandhaafd, door H. M. afgewezen. LEIDEN, 2 December. Onder leiding van den heer J. P. J. Viddcleer hield de R. K. Propagandadub De Jonge Garde gisteravond eene alge- meene vergadering. De opkomst was, naar de voorzitter in zijn openingswoord con stateerde, slecht en stelde zijne verwach ting te feur. Spr. had gehoopt, dat meerdere leden van hun belangstelling voor de vereeniging zouden doen blijken. De teleurstelling, bij de laatste gemeente raadsverkiezing ondervonden, hoopte spr. dat de leden niet zou ontmoedigen. Na dat de notulen waren gelezen en goed gekeurd, deed de voorzitter eenige mede- deelingen over den a.s. kiezerskweek en den feestavond. Deze laatste wordt ge- houden op 16 Januari. De .Weleerw. pater Zuidgeest O.F.M. zal te dier gelegen heid' een rede houden over hef Leeken- apostolaat. 't Volgend jaar zal beslist worden, of de vereeniging in de toekomst een feestavond zal blijven organiseeren. De boeken van den penningmeester, den heer J. P. de Bruyn, zijn in volkomen orde overgedragen aan zijn opvolger, den heer Trel. Dezen winter zal een cursus in Staatsinrichting worden gegeven. Na nog enkele punten van huishoudelijken aard te hebben besproken, werd de ver gadering gesloten. De Centrale Raad van Jieroep (On gevallenverzekering) heeft uitspraak ge daan in de volgende zaken Hooger beroep van de plaatselijke com missie alhier tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te 's Gravenhage, hou dende handhaving der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij is gewei gerd de door Ji- v. d. S., sjouwer-beton werker alhier, gevraagde schadeloosstel ling ter zake van een ongeval, op grond dat getroffene weder geschikt was tot arbeid en het gemis van het eindiid van den derden vinger der rechterhand zijn arbeidsgeschiktheid niet heeft verminderd. De Centrale Raad bevestigde de uit spraak. Hooger beroep van de plaatselijke com missie alhier tegen de' uitspraak van den Raad van Beroep te 's Gravenhage, hou dende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbankwaarbij de rente naar 10 pCt. invaliditeit, toegekend jxan J. F., kaioenbleeker alhier, ter zake van een ongeval, waardoor hij U/a Jid mist van den linkerwijsvinger, terwijl de Jin- linkerarm eenigszins atropisch is, met in gang van 31 Maart 1911 is herzien en teruggebracht op f 0.0SC per werkdag naar 5 pCt. invaliditeit. De Centrale Raad bevestigde de uit spraak. Over het nut van eene deugdelij ke boekhouding voor den middenstander is reeds jaren gesproken. Moest aanvan kelijk voor het idéé propaganda worden gemaakt, thans is het niet meer bij woor den gebleven, maar zijn de woorden in daden omgezet. En aanvankelijk met gr.ed gevolg. Verleden winter organiseer de onze R. K. Middensiandersvereeni- ging eveneens zoo'n cursus en aangemoe digd door het etucces zal van dit jaar w ederom daartoe de gelegenheid worden opengesteld. Me*n zie voor bijzonderhe den achterstaande annonce. - Het bestuur van het Gemeentelijk Ni'erkloozenfonds heeft den toeslag van gemeentewege op 50 pet. voor de typo grafen en 100 pet. voor dc andere vakken. Bij Kon. besluit zijn mei ingang van 1 Dec. herbenoemd tot lid van den Voog dijraad alhier mevr. A. E. van Leersum geb. Wijsman en de heer ,W. T. a. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van hier verzonden gedu rende de 2e helft der maand November. Binnenland. Brieven F. v. Raalte, mevr. Wilschut, mej. H. de Vaal, Am sterdam; rnej. W. G. Marchal, mej. B. Molennaar, W. Vermeij, den Haag; W. Hendriks, Haarlem; L. A. v. d. Hek, Hembrug; L. de ,Wilt, .Herpi; A. L. de Vige, Hoogkarspel; mevr. Papenburg, Leiden; G. Griffioen, Neede; G. Afeeu- wenoord', Noord wijk aan Zee; Rahms, Oudewetering; F. C. Morielmans, Rot terdam; v. Laérhoven, Tilburg; mej. H. Wagenaar, Zierikzee; Hummelinck. BriefkaartenF. J. Erken, mejulfr. N. Klumpliis, P. A. Peters, Amsterdammej. D. Hazen broek, W. v. d. .Horst, Th. Oen stra, mej. M. Sterkman, den Haag; P. Liefhebber, Leiden; J. Vredenburg, Rot terdam; schipper G. Vederman, Wou- brugge; mej. L Brandsina mej. L. de Gro 10stukken zonder adres; 11 drukwerken. Buitenland. BriefC. L. Jonkers, Leuven. Briefkaart: J. Hermans Rronkhorst Brussel. Gevonden voorwerpen. Gouden broche zonder speld, hand schoenen, vulpenhouder (in étui), pakje witte wol, Fransch schoolboekje, twee Duitsche wissels, gouden kettinkje met slot, dameshorloge, kruiwagen, hoeden- veer (faisantenstaart), nikkelen heeren horloge met stukje ketting, gouden lorg net in étui, halssnoer var» zwarte kora len, sleutels, zwart bontje, zwarte jas, poriemonnaies (w.o. met eenig geld), rij wiellantaarn, voor olie; nikkeien lorgnet met veer, peurschuitje, stopmes, zilve ren broche met witte steentjes, gladde gouden ring, bank van leeningbriefje, weegboom, damestaschje met abonne mentskaart enz., 2 boomen, R. K. kerk boekje, mattenklappcr, portefeuille met portretten, hoedenspeld (gebroken), bro che met haarwerkje (grafmonument), postduif, zwarte reiszak, jonge grijze kat, trekhond, met tuig, honden zweep, heeren stroohoed, 2 vesten, 1 pantalon, en 1 blauwe werkkiel, wit beenen bro che, wit kinderschortje. ferug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag, behalve Don derdags en Vrijdags, van 1 tot 3 uur, n.m. ten poltiiebureele alhier. ROOMSCHE AGENDA. Zondag, 7 uur 's avonds Kerk O. L. Vr. Onb. Ontv. (Hartebrug) Lof met Ijefdadigheidspredikatie door den Wei- Eerw. Pater P. Hofman O. C. ten bate der R. K. Parochiale Weezen. GROENENDIJK. In 't begin van Ja nuari hoopt de tooneeivereeniging „On der Ons" weder hare jaarlijksche voor stellingen te geven. In studie zijn de blij spelen „In den Molen", en „Zijn eer ste Spreekuur", benevens eenige voor drachten, muziek en zangnummers. KATWIJK AAN ZEE. De prijzen der haring waren alhier volle pe kelharing f 1505, 15.25,. 15,45, 15.55, ijle dito f 12.40, 12.50, 12.60, steurharing f 14.75, 16.50, 16.25 16.60, Makreel f 11.15, 11.50, 13.65, 14.30 p. kantje. LISSE. Bij de spaarkas Si. Thomas van Villanova is in de maand December inge legd f73.06 en terugbetaald f208. Het laaist uitgegeven boekje draagt het num mer 194. De toestand van onzen Z eer eer w. heer Pastoer, wiens gezondheid in hel be gin dezer week reden tot bezorgdheid gaf :s thans vooruitgaande, zoodat Z. Eervv. morgen de H. Mis weer hoopt te lezen. De Weleerw. Pater Maxcensus van Woerden, welke ter assistentie is, zal voorloopig echter nog blijven, daar aan den pastoor nog eenigen tijd rust is voorgeschreven. NIEUWKOOP. Bij den veehouder C. van H. in den Nieuwkoopschen Polder is een koe aan miltvuur gestorven. Onder toezicht der politie is het cadaver ver nietigd. NIEUW VEEN. Met de ^Staatscourant no. 283 zijn verzonden de statuten van de Cooperative Boerenleenbank .Ter Aar te Nieuwveen. Nt RL WIJK. De liefdadigheidsuii- voering van „Utile Dulci" op .Woensdag 29. November heeft een batig saldo gege ven van f 50. Aan het onlangs hier opgerichte Patronaat voor jongens van 14 tot 16 jaar wordt een herhalingsschool verbonden. De lessen zullen lederen Dinsdagavond gegeven worden door den heer A. v. d. Poel. De cursus begint met 22 leerlingen. NOORDWIJKERHOUT. Dat de bios coop-voorstellingen, vanwege de Echo der Duinen deze week gegeven, door het pu bliek zeer op prijs worden gesteld, is wel gebleken door de bijzonder groote op komst van het publiek op alle dagen. Ook de kindervoorstelling was druk be zocht. Jammer maar, dat sommige films door onduidelijkheid niet tot hun recht kwa men. OEGSTOEEST. Dc vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Woensdag 6 Dec., 'svoorm. te 10 uren. Onderwerpen ter behandeling: Comptabi liteit verzoek M. Brussee en G. v. d. Does overdracht hypotheekverzoek G. N. v. d'. Ameele tot ruiling van grond; machti ging verkoop houisnoejsel; voorsiel tot verhuur grond aan den Achterweg; sup pletoir kohier hoofd, omslag 1911; wijzi ging begrooting 1912. SASSENHElM. Gedurende de lnaaiid December is op de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 3273.95 en terugbetaald f2351,79. Het laatste door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 505. VOORHOUT. Donderdag 7 Dec. zal des avonds 7 uur in het café Boerhave' een vergadering plaats hebben van de leden der afdeeling van de algemeene vereenligng voor bloembollencultuur. Punten van behandeling: Opening, No tulen. Ingekomen stukken. Can Jidaatstel- ling 2 leden voor 't Hoofdbestuur. Ver kiezing afgevaardigde. Beschrijvingsbrief Rondvraag. Vrageubus, en wat verder ter tafel zal worden gebracht. WASSENAAR. Vergadering van de leden der afdeeling van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur op Dinsdag 15 December, 's avonds half 8, bij Th. C. v. d. Zalm. Puntep van behandeling: Verkiezing afgevaardigde; bespreking beschrijvings brief, en wat verder ter tafel zal worden gebracht. WOU BRUGGE. In de zitdagen van den Rijksontvanger is wijziging gebracht In plaats wan den 2den Maandag van eiken maand, zal nu den 3den Woensdag zitdag gehouden worden, behalve in Ja nuari, Februari en December. Dcch dank zij de bemoeiingen van den heer Burgemeester, zal bij wijze van proef, twee ztidagen gehouden worden, te Hoogmade, en wel den tweeden Wiensdag eer maanden Ju i en Cc o- ber. ZEVENHOVEN. Door den Minister van Landbouiw, Handel en Nijverheid, is aan den heer Peter Keulemans te Am sterdam opgedragen, een onderzoek in te stellen naar de vrijwillige Landbouw Onder!. Ongevallenverzekering te dezer plaatse en Nieuw veen. GEWESTELIJK GEMENGD. Ongeluk met doodelijk gevolg. Donderdagmiddag zijn de weduwe Van Os en haar ongeveer 25-jarige dochter, onder Oud-Ree uw ijk niet paard en tentwagen in een diepe sloot geraakt. Weidra toegeschoten hulp bracht de oude weduwe, die achter in den tentwa gen en geheel onder water zat, bewus- wusteloos op het droge. Door toepas sing van de bekende middelen mocht fiiet gelukken haar weder tot bewustzijn te brengen. Haar dochter Bertha werd le venloos uit het water opgehaald. Hel paard is eveneens verdronken. Diefstal. Woensdagnamiddag is uit een schuurtje van den heer B. v. S. en staande langs de Trekvaart iusschen Kalkovens en Halfweg onder Hillegom uit een binnenzak van een overjas ontvreemd een portefeuille met geldswaarde aan bankpapier en andere stukken. Op nadere aanwijzing is door de politie te Hillegom reeds een per soon gehoord. De dader is evenwel nog niet met zekerheid bekend. Het meisje dat gisteren door een nood lottig ongeluk tijdens de afwezigheid der ouders zoo deerlijk verbrandde, is hedennacht in het Academisch ziekenhuis te Leiden overleden. ner bedreigd had en' zich ernsiig verzet had tegen zijn arrestatie door de politie. Kerknieuws. Tot prior van het klooster te Huissen, is gekozen de Z.Eerw. pater A.J. Fennell, kapelaan aan de kerk van den H. Jo hannes den Dooper te Schiedam. Rechtszaken. De Krijgsraad veroordeelde wegens huisvredebreuk, vernieling van ten an ders goed, mishandeling van een ambte naar in functie en wederspannigheid tot 5 maanden gevangenisstraf, den milicien stukrijder van het 2e Reg. Veld.-Art. L. J. C. H. die eenige weken geleden op een avond uit Leiden naar 's Gravenhage overgei-o m, een woning aan den Olien- berg t\ya§binnengedrongen, den bewo Gemeentelijke Aankondigingen- Door de N.V. Boekdrukkerij voorheen L. van Nifterik Hz. is vergunning verzocht tot uitbreiding van de drukkerij in liet perceel Kaiscrstraat no. 9, door plaatsing en in werking stelling van 3 electromotoren, ter vervanging van de bestaande» gasmotor van 3 pk. Dit verzoek is niet bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Zaterdag 16 December a.s. ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Plaatsgebrek noopt ons verschillende berichten en ingezonden stukken tot een volgend nummer uit te stellen. Hofbericht. De Koningin-Moeder heeft voor he den de dam'cs en heeren der hofhouding bij haar huis dienende aan het middag maal genoodigd. De Koningin is voornemens Maandag 11 dezer in de residentie terug te kee- ren. Het Tijdschrift voor Sociale Hygiëne •meldt dat de internationale conferentie voor volks- en schoolbaden in Augustus van het volgend jaar te Scheveningen zal worden gehouden. Ontsporing. Op het stationsterrein te Halfweg de railleerden vanmorgen te 6.30 twee le dige steenkolen wagens van trein no. 3317, het hoofdspoor Amsterdam Haar lem was daardoor versperd, zoodat de volgende personentreinen in groote ver traging kwamen, nl. 1 a U/2 uur, snel trein 119 (Amsterdam-Dordrecht) ging van Amsterdam voorbij Halfweg over verkeerd spoor, waardoor die vertraging tot 25 minuten werd beperkt. Van de ochtendtreinen der richting Haarlem was de vertraging hoogstens 'n half uur. Te 8 uur was de baan weer vrij, zoo dat expres 7.51 op tijd passeerden. Rusland en Turkije. I11 het aan arbitrage onderworpen ge schil lus:chen Rusland en Turkije be treffende de verschuldigdheid door Tur kije van moratoire interessen van de scha devergoeding terzake van den Russisch Turkschen oorlog zijn door Turkije de contra-:r.emories bij het Bureau van het Permanent Hof van Arbitrage ingediend. De Italiaansche Regeering heeft graaf Joseph Lanévaro, doctor in de rechts wetenschap benoemd tot toegevoegd raadsman bij het Scheidsgerecht in het o schil tus.chen Italië en Peru, over de Lanévaro-zaak, ter vervanging van graaf Giulio Bolognesi, die tot andere func- tiën is geroepen. Goede vangst. De valkenier Mollen, ie Valkeiiswaard, heeft met zijn knecht bij de valkenvangst 24 alken en 2 sperwers gevangen. De vogels zijn be stemd voor de Old Hawking-club te Lyndhorsi, in Engeland, de eenige over gebleven valkcnjagersclub in furopa. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht 1/1 den moigcnvan 2 December 1911, medegedeeld door het kon. NederL Meieorotogiseh Instituut te De Bila't. Hoogste barometerstand 778.8 Riga. Laagste barometerstand 739.4 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 3 December, zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidelijke wind, nevelig tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, 's nachts lichte vorst, zelfde tem peratuur overdag. Marktberichten. LEIDEN, 2 Dec. Eierenveiling. Kip- Eieren f 8.80 tot 9.90. eendeieren f 5.—, a i 0.— Handel matig. Boter 5690 kg. p. H vat, 1ste q. f 64 k 68, 2de qual. f 58 a 62. 1ste kw. per K.G. f 1.60 a 1.70, 2de kw. per K.G. f 1.45 k 1.55. Turf. Lange Zwarte aanvoer 450000, f 5.25 k f 5.50 per 1C00 st. Graanbeurs. De vraag voor de verschillende artikelen was heden matig en prijzen nagenoeg in een doen. Afgedaan werden Tarwe f 7.f.0 a f 8.75 p. 80 Ko. Rogge f 6.50 a f 6.75 p. 75 Ko. Haver f 8.50 a f 9-p. 100 Ko. Gerst f 5.75 a 6.p. 65 Ko. Erwten f 16.25 a f 17.25 p. H.L. WASSENAAR. 1 Dec. Radijs per 100 bos f0,— a f—.0. Wortelen per halve H.L. f—.0a f .0. Spinazie per ben f 0.16. Aardappelen per kin f 1.20 a f 1.25. Kropsla per 1GU f 2.50 a f 3.00. Roode kool per 100 f 7.50 a f 10.00. Savove kool per 100 f 4.— a f 7.00. Boerenkool per 100 f 0.— a f —.0. Spruitkool per kop f o— a f 0.-. Eieren per 100 f 8.00 a f9.00 Konijnen per stuk f 0.75 a f 1,60. LOOSDUINEN, 1 Dec. Op de groentenvei- Jing waren dc prijzen als volgt: bloemkool le soort f 9 a 14, salade le soort f 2.80 a 4.20,2e scort f 1.10 a 1.30, andijvie f 1.10 a 26.0, prei f 2.80 a f 3.60, selderij f 0.90 a f 1,80, peterselie f 0.70 a 1.20, alles per 100, stuks, boerenkool 24 a 27 c., per ben; schorseneeren le soort f 6.80 a 8.70, dito 2e soort f 3.40 a f 4.60, p. 50 K.G. Aanvoer nog 16.825 struik andijvie, 2,836 bos selderij. 9 Dcc. wordt de veiling atop gszet voor dit seizoen. DELFT. 2 Dec. Ter kaasmarkt waren aan gevoerd 4 Stapels, wegende te zamen 653 kg. Prijs f 65.a f 70.per 100 kg. UTRECHT, 2 Dec. Op de weekmarkt waren heden 850 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 180 a 230voor vaarzen f 190 k 220, voor pinken f 120 a f 180, voor melkkoeien 1 200 a 250, voor kalikoeten f 210 a 320, voor vaarskoeien f 180 a 240 voor vette koeien f 190 a 320, voor nuchtere kalveren f 6.— a 14,— voor magere kalveren f30 a f 110, voor magere varkens 125 a 70, voor biggen f 5.~ f 10.-. ADVERTENT1EN, «Jui'froum bekend met boekhouden, moderne talen en machinescbrijven, van g.g. voorzien, zoekt werkkring in LEIDEN of omstreken. Brieven onder no. 11830 aaa het bureau van „De Leidsche Courant". Allen, die iets te vor deren hebben van- of verschuldigd ziit aan den boedel van wijlen deif heer ADUUNUS C0RNEL1S DIJKMAN, gewoond heb bende te VOORSCHOTEN en aldaar overleden 2S October 1911 wor den verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van notaris D. K. J. SCHOOR te Voorschoten vóór of op 15 Decem- ber 1911.11923 Het Bestuurder Haudels- bediendeö-Vereenigiog „KENNIS iS MACHT" alhier, stelt zich voor, bij voldoende deelneming, met primo Januari a. s. een leergang te openen in Stenografie (systeem Stolzewery) en noodigt belang hebbenden uit, vóór 15 dezer zich schriftelijk of persoonlijk te melden bij den Directeur aan de school OUDE VEST 110. 35. Het voornemen bestaat 2 avond lesuren per week in te stelien en de kosten voor den Cursus te bepalen op 110. (11894) HET BESTUUR. Dc Curator in het faillissement van Joh. RARLEVLiET Jacz. te Katwijk aan Zee maakt be kend, dat de lijst van door hem voorloopig erkende vorderingen is nedergelegd ter Griffiën van de Arrondissemenls-Rechtbank te 's-Gravenhage en van het Kanton gerecht te Leiden, om gedurende 7, aan de verificatie vergadering voorafgaande dagen terkostelooze inzage ie liggen. Voorts brengt hij in herinne ring dat de verificatievergadering zal plaats hebben op Zaterdag 9. December a.s. des voorm. te 11 uren in een der lokalen van het Paleis van Justitie te 's Gra venhage, Korte Voorhout 11. 11932 De Curator Mr. P. J. M. AALBERSE. Leiden, 2 Dec. 1911. Notaris SCHOOR, te Voor schoten, zal aldaar ten sterf- huize van den heer A. C. Dijkman aan de Voorstraat op DINSDAG 19 DECEA1BER 1911 des mor gens te elf uur om contant geld publiek verkoopen: een goed onderhouden INBOEDEL, waar onder tafels, kasten, stoelen, kachels, spiegels, brandkast, bed den, gordijnen, kleeden, glas- en aardewerk, gereedschap, 15 kip-, pen, kippenhok, brandhout, eenig goud en zilver, waaronder hoofd- ijzer, horloge? en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Twee uur vóór den verkoop te bezichtigen. (11922) BeJa riérijike op de Buitenplaatsen TER HORST, RAERHORST en HET HUIS, TEN BOSCH, onder Wassenaar, Voorschoten en 's-Graveohage. Ten overstaan van den te Was senaar standplaats hebbenden Notaris C. MUNNICH, zal op Woensdag 6 December 1911, des morgens te 10 uren, in liet Café-Restaur»«t „HET NIEUWE HUIS m DEIJL" te Wassenaar, n iei openbaar worde» verkocht Een aanzienlijke partij alsmede Wilge-, Beuke--, lepe-, Essche- en Lindeb^omen, benevens een KASTANJE en een Acacia en voorts verscheidene koopen HAKHOUT Alles zeer gemakkelijk te water vervoerbaar. 11714 Te bezichtigen van Dwuderdag 23 November 1911 af, op aan wijzing van den Boscfebaas, bij wien Catalogi te verkrijgen zijn. Betaling der kooppenningen vóór het vervoer, ten kantore van genoemden Notaris, alwaar tevens inlichtingen worden verstrekt. Gemeentelijke Bank van Leening te Leiden, De panden, beleend in Juni, juli en Augustus 1910, zullen, voor zoover dan nog »iet gelost, publiek ten verkoop worden aan geboden op W0ENSDA6 13 DECEM BER a.s. des voormiddags te 9 UUR. Kijkdag daags te vore» 10-1 uur. Laatste dagen van lossing of rentebetaling vooj goud, zilver e.a. 7 December. 11803

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2