De protestmeeting der Zouaven ing Oudenboscb, ZATERDAG 2 DECEMBER 1911. 655 Het erfdeel van den heiligen Petrus, dat den Paus is ontnomen, de rechten dier Kerk die door de overweldiging van Rome zoo hatelijk zijn geschonden, hébben in Nederland immer wakkere verdedigers gevonden! Wat een schok van geestdrift ging er niet door Roomsoh Nederland, toen de kreet „naar Rome" weergalmde in de jaren dei- revolutie en overweldiging, en honderden het geweer opnamen om Rome te verdedigen en den Paus-Koning te beschermen? En nog altijd is die geestdrift voor een heilig recht, dat door géén onrecht kan worden teniet gedaan, in ons vaderland niet uitgebluscht! De groote pro testmeeting van jl. Zondag te Oudenbosch heeft daarvan weer getuigd), en is een manifestatie geweest van Roomsohe offervaar digheid, liefde voor den Paus en eerbied voor het recht, die eeh igroot- schen indruk heeft gemaakt op de duizenden, welke erbij tegenwoordig Het hoogtepunt van den dag was de onthulling van het Monument voor de gevallen zouaven, een prachtig werk van Stracké, dat vóór de indrukwekkende parochiekerk van Oudenlbosch is geplaatst, bij welke gelegenheid de katholieke .afgevaardigde v.an het district Zevenbergen, de heer A, C. A. van Vuuren, een kloeke rede hield, die, evenals de andere redevoeringen, op dezen dag gehouden vooral de protestrede van kapelaan Donders! bij de hoorders insloeg! Des morgens werd onder den praohtigen koepel der schoone kerk, die een trouwe navolging is van St. Pieter, en dus de zouaven dubbel in „de stemming" brengt, een H. Mis opgedragen door den hoogwaard!gen Prelaat der Abdij van Bornhem, Dom Th. Schoen', waarna een oud kapelaan va/n den bekenden zouiavenvriend pastoor Hellemons z. g. de ZeerEerw. Heer pastoor Blankers, een pakkend inleidend woord sprak, echt-gemoedeljjk, dat insloeg! En de plechtigheden van den d'ag werden besloten met een plechtig Lof, gecelebreerd door Mgr. L. E. Jansen, Deken van Amsterdam en adviseur van den Zouavenbond. Eenige foto's in dit nummer geven v.an deze grootsche betooging aaixlige kiekjes. DE PROTESTMEETING DER ZOUAVEN TE OUDENBOSCH, in de parochiekerk onder de H. Mis, opgedragen door den Hoogwaard igen Prelaat Schoen, uit de abdij van Bornhem.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 11