BONGENAAR, 1000 150 600 300 15 FATUM" Photogr. Electrisch Atelier Luxe Lampen met Zijden Kappen Taverne's Spekslagerij Filiaal „Nutricia" Apothekersdijk 27, TeSefoonn. 308. te 's Gravenliage, Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. Leidsche Schouwburg. NUTRSCIA's Willem Bongenaar. De ST.-NiCOLAAS=ETALAGE is gereed. Gas Petroleum Electriciteit. J. L. CREYGHTON, Aalmarkt 25. 1AA GULDEN A IUV éénduim- U" 99 Sport. Vliegen. Naai de „N. Crt." verneemt, heeft ionze landgenoot, de bekende aviateur iCüller, zijin diensten aangeboden aan het OTurksehe gouvernement, om met een tweetal geheel nieuwe machines van een ander type, dan welke hij tot dusver be vlogen heeft, naar het oorlogsterrein in (Tripolis te vertrekken, en het Turksche leger, dat nog geen aviaieurs te zijner beschikking heeïi, als aviatisch verkenner bij te staan. Het antwoord op dit voor stel is nog niet ontvangen. Concours-Hippique te New-York. Uit New-York wordt geseind: Black Paddy heeft Zaterdag, gereden door luit. baron van Voorst tot Voorst, na herhaald overspringen, een eersten prijs behaald in een springconcours .waaraan 1'24 paarden deelnamen. Dread nought, eigenaar en rijder luit. O. H. Labouchère, heeft in ditzelfde nummer ■een derden prijs gewonnen, terwijl Fox •van luit. Trapman, uit Leiden, door een administratieve fout, niet tot deelneming gerechtigd was. Duindigt. Bi) de Zondag gehouden courses op de renbaan Duindigt was de belangstel ling van de zijde van het publiek voor deze paardenraces grooter dan het zeer slechte weer deed verwachten. Waar schijnlijk was deze belangstelling gewekt door het feit, dat men zou kunnen wed den, zonder dat de zedeüfkhesdswet over treden zou worden. Het „Vader!." schrijft hierover: Intusschen de bank heeft niet ge werkt en er is geen enkele obligatie verkocht inderdaad schijnt vanwege de justitie aan het bestuur van Duindigt en aan den directeur der bank inededeeling te zijn gedaan, dat, werd het voornemen tot uitgifte der obligaties volvoerd, door de justitie met krachtige hand zou wor den ingegrepen. Te ruim halféén de courses vingen een uur later aan verschenen op de renbaan de officier van justitie mr. Car- steu en de substituut-officier mr. van Geuns, terwijl zich later bij deze justi- ti-eele autoriteiten voegde de burgemees ter van Wassenaar, jhr. Storm van ?s Gravesande. De beide officieren van justitie onderhielden zich geruimen tijd vóór den aanvang der wedstrijden met den heer Hoboken, bestuurder van Duin digt, en met den directeur der bank. Zij volgden met den voornoemden burge meester het verloop van de eerste hard draverij in het bestuurspaviljoen, waarna alle autoriteiten, te ruim 2 uur, nadat overtuigend gebleken was, dat van uit gifte van obligaties geen sprake zou zijn, per auto de renbaan verlieten. De rijks veld wacht en de gemeentepoli tie van Wassenaar, in dubbele sterkte dan gewoonlijk, bleven op het terrein, na ontvangen instructies, achter. Die instructies schenen niet in te houden het toezien op onderlinge w ed denschappen tusschen de toeschouwers. Er werd althans geen enkel proces-ver baai opgemaakt. Ware inderdaad tot uitgifte der obli gaties overgegaan, dan zou vernamen wij door de justitie handelend .zijn opgetreden tegen den bestuurder van Duindigt, die geacht had kunnen worden tot de uitgifte zijn toestemming te heb ben verleend; tegen den directeur van de bank en tegen de eerste koopers der obligaties, terwijl ook het voornemen schijnt te zijn geweest eventueel de obli gaties in beslag te nemen. Voetbal L. V. V. II te Leiden speelde gelijk tegen D. V. S. II met 2—2. Scheepsbrand. Te Westen broek, gem. Hoogezand, is het geladen turfschip van schipper Klinker, van Val- thermond, liggende in het Winschoter- diep, in brand geraakt. De bovenlast en gedeeltelijk ook het schip, is verbrand. Later is het wrak gezonken. Beruchte in- en uitbreker ge arresteerd. Toen Zondagavond de bakker A. T. van G. te Rotterdam met zijn gezin thuis kwam, ontdekte hij spo ren van braak, en eensklaps stormden drie inbrekers het huis uit, in verschil lende richtingen de vlucht nemende. Hij zette een hunner na. In zijn vlucht loste de inbreker vier revolverschoten. De bak ker kreeg een schampschot in het been. Een ander schot was gericht op den po litieagent Meijer. Op dat oogenblik weid hij echter door een anderen agent neer geslagen en gearresteerd. Hij bleek toen te zijn de beruchte Kees Donker, die in den nacht van 15 op 16 Juli uit de gevangenis te 's-Herio- genbosch met drie anderen was uitge broken en naar wieii sedert overal werd gezocht. Hij had zijn haar geverfd en droeg een blauwen bril, en was daardoor on kenbaar. Hij verklaarde reeds 3 «maan den te Rotterdam vertoefd te hebben. Hij bleek in het bezit te zijn van een horloge en geld uit den woonkamer van v. G. gestolen, en ook was hij in liet be zit van eenige andere voorwerpen welke afkomstig van een anderen diefstal, even eens Zondagavond door het drietal in een woning in de Taborstraat gepleegd. Donker heeft nog 10 jaar gevangenis straf te goed. De beide anderen zijn met de rest van den buit gevlucht. Onder Verdenkin g.... Een rei ziger steeg Donderdag uit aan het sta tion Tiel. Als bagage had li ij een mand bij zich, die in de stad moest bezorgd worden. De mand bleef aan het station zoo lang staan in afwachting van de be stelling. Kort daarop komt iemand naar de mand informeeren, die er moest stam en er niet meer stoiid. A4en zocht, men keek.overal rond, maar zag geen mand. Ontstelde gezichten.... Dc gedachte aan diefstal flitste bij de zoekenden door het hoofd. Gauw, snel, politie waarschuwen Er moet hier bepaald een dief aanwezig zijn. Een Hcrrn-andad-dïenaar verscheen, doorzocht op z'n manier ook eens het perron, fouilleerde zelfs den een of an der verdachte.... en deed huiszoeking bij menige onschuldige, die van 'n mand niets af wist, zich nog minder van dief stal bewust was. Het oog viel op een hokje, dat was gesloten, den sleutel had de stationchef, maar die was toevallig niet thuis.... Opgepast, daar kan de „gestolen" waar in verstopt zijn, de agent bewaakt angstvallig het hokkic en laat zijn Ar- gusoogen over alles gaan. Daar komt een arbeider na anderhalf uur schafttijd op het station. Wa 's da, bromt ie in zich zelf. Wa drukte op 't perron, wa doet die agent daar? vraagt hij verder. Men vertelt hem van een vermoedelij ke» diefstal van een mand, die men hem nauwkeurig beschrijft.... De mand is ge stolen.... denkt men, eenige lui staan onder verdenking.... Weet gij er soms iets van Zeg het dan gauw, want d'as zoo geen toestand. Bedoel ie de mand, die straks door een reiziger is meegebracht om in de stad bezorgd te worden Die groote mand.... Wel nu lacht de brave borst even die is allang aan het juiste adres in de stad afgeleverd.... Da heb ik ge daan Die zaak is in orde.... Gelukkig, nu is ons een last van het hart, slaakt menige collega een zucht van verlichting.... We stonden onder ver denking moet je weten. Onder, verdenking vroeg de brave werkman nog eens ongeloovig.... Had ik jullie maar even gewaarschuwd, dat ik de mand meenam.... Wacht u voor lichtvaardige verden king!.... „Geld." Vorsten op reis. In een in de Engelsche bladen aangekondigd boek van Xavier Paoli, een vroeger beambte van de Parijsche recherche, vertelt deze van zijn royal clients", d.w.z. van de vorsten, die hij opdracht had te bewaken als zij vacantiereisjes naar Frankrijk on dernamen. De bladen deelen enkele bij zonderheden omtrent den inhoud mede. Zoo vertelt Paoli, hoe hij heeft opge merkt dat koninginnen en vorsten, als ze op reis zijn, er de voorkeur aan geven, elkaar zoo min mogelijk te ontmoeten. Het was in het voorjaar van 1908. De koningin van Engeland was juist te Pa rijs aangekomen en had voor denzelfden avond nog een loge besteld in het Thea tre des Capucines. Ik ging met Z. M. mede. Toen ik eens rondkeek ontdekte ik tot mijn verrassing, dat de koning der Belgen in de stalles was gezeten. Ik ver telde dit aan koning Edward. „Het doet me pleizier, dat te hooren", was het ant woord. En van dat oogenblik af, paste de koning met zorg op, toch maar niet te kijken in de richting, waarin zijn broeder-SQiiverein was gezeten. Toen de koning van Engeland de schouwburg had verlaten, wachtte ik bij den uitgang op den koning der Belgen.... „We hadden van avond een zaal vol koningen, sire", zeide ik. „Weet u wel, dat de koning van Engeland ook in den schouwburg was?" „Is het waar?" zeide koning Leo pold, met een uitdrukking van groote ver bazing."- Het spijt me, dat ik hem niet gezien heb. Ik zou hem gaarne de hand hebben gedrukt." Toen koning Leopold was vertrokken, fluisterde de directeur van den schouwburg me toe: „Hij wist cr alles van hoor. Ik heb het hem zelf verteld." Over koning Leopold vertelt Paoli nog een aardige anecdote omtrent een ont moeting van den koning met den rector van de parochie te Ostende. Bij een ont vangst der autoriteiten in het koninklijk chalet in de Belgisch badplaats, naderde de Eerw. geestelijke den koning met zeer ernstig gelaat en met hem terzijde tredende, sprak hij ernstig: „Er gaan ge ruchten, het doet me leed het te zeggen, dat uwer majesteits particulier leven niet geheel in overeenstemming is met de hooge cn zware taak door de Voorzienig heid den vorsten opgelegd. Bedenk, sire, dat koningen hun onderdanen een goed voorbeeld moeten geven." En de waar dige rector, moed puttend uit het feit. dat hij den koning reeds zoo lange jaren had gekend, hield een lang sermoen. De koning hoorde ernstig, maar zonder een spier te vertrekken, de strafpredicatie aan. Toen de geestelijke geëindigd had, fluisterde de koning hem toe: „Hoe merkwaardig, monsieur le curé, weet ge wel, dat men mij precies hetzelfde om trent u heeft verteld? Maar, weet u, ik heb geweigerd het te gelooven Zoo vertelt Paoli van allerlei Europee- sche en ook Oostersche vorsten waarme de hij in zijn langdurige loopbaan ont moetingen had. Faillissementen. Uitgesproken: T. Witteveen, pikeur te Alknaar, curator: tnr. A. J, M. Leesberg. J. Munnikhof den Haag, curatormr, C. Hombroek. L. J. van Niel, groentenkoopnian, den Haag, curatormr. A, Mesritz. Mevr. E. Spanjaard te Scheveningen, curator: mr. A. L. Th, van der Does. J. Th. de Boer, pensionhoudster, te Amsterdam, curatormr. G. Seret. M. G. Fucks, wed. van A. F. B. Schmeinck, te Amster dam, curatorals voren. A. F. A. Ronchetti, te Amsterdam, curator als voren. Geëindigd: W. Hubert, echtgenoote van N. A. Kool. -- B. Groeneveld, vergunninghou der te Rotterdam. Opgeheven: C. H. de Bruin, vroeger ar chitect, thans boekhouder te Waspik. Burgerlijke Stand. KATWIJK. Geboren: Maria, d. v. D. van der Plas en A. Haasbroek. Cornelia, d. van N. van Duijn cn L. van Rhijn. Arie. z.v. W. de Mol cn J. Ouwehand. Maartje, d. van M. van Duijvenvoorde en G. van Dijk. Cornelia, d. van T. Vlieland en L. Meijvogel. Elizabeth Maria, d. van W. P. van Heteren en P. Caspers. Maartje, d. v. B. Hoek en G. Haasnoot. Dirk, z. van J. van Duijn en L. den Hollander. Neeltje, d. v. A. van Duijvenvoorde en A. Guijt. Ondertrouwd: M. G. van Triet, jm. en G. v. Egmond, jd. P. de Vreugd jm. en A. de Vreugd, jd. Overleden: Pietje van Duijvenvoorde,-5 w. Leuntje Ping 24 m. L1SSE. Geboren: |acobus, z. van J. van Briemeri en G. v. d. Beid. Klaas, z. van R. Overwijk en J. Ouwehand. Jacobus Antonius, z. van J. van der Salm en A. van Ruiten. Ca- tharina, d. van G. J. O. Vermeer en W. Beukers, Ondertrouwd: J. Overduin en C. A. Se- gers. J. de Vries, en M. A. Smallegange. Overleden: Catharina Johanna Verduin 24 j. RIJNSBURG. Geboren: Neeltje, d. van W. Zandbergen en J. van der Meij. Johanna Ca tharina Maria, d. van J. Alolenkamp en J. M. v. Tienen. Als levenloos geboren aangegeven een kind van h. m. gesl. van T. Starkenburg en Slijkhuis. Gehuwd: C. Brussee jm. 26 en G. C.v. Egmond jd. 22 j. RIJNZATERWOUDE. Gehuwd: A.J. Bontje jm. 27 j. met A. H. H. Rijkeiijkhuizen 25 j. TER AAR. Geboren: D. v. D. van Vliet en den Bleker. D. van J. Meeuvvis en Ver- duin. D. van M. de Bruin geb. Esveldt. t Gehuwd: J. Hoogervorst, 36 j. en M. Vale 38 j. L. G. van Niekerk. 27 j. en en G. A* W. Kelder, 24 j. VALKENBURG. Getrouwd: Dirk Kralt27 j. te Rijnsburg en Catharina van der Zwart 23 j "•Ihier. TL ÜAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht m den morgen van 21 November 1911, medegedeeld door het kon. Neder!Meteorologisch Instituut te De Büdt. Hoogste barometerstand 760,7 Horta. Laagste barometerstand 735.6 Wisby. Verwachting tot den avond van 22 November, aanvankelijk matige tot krachtige wind uit wes telijke richtingen met regen of hagelbuien, later tijdelijk opklarend, ten slotte zuidoostelijke tot zuidelijke wind met toenemende bewolking en kans op regen mogelijk nachtvorst, iets zachter overdag. Ham, Rookvieesch, Saucis de Boulogne, Ossetong, Prima rauwe Rookworst,. Gekookte Rookworst, Boterham menworst, Leverworst, Ontbijtspek. ST. NICOLAAS. Behendigheidswedstrijd. Om een mooie prijs te winnen, behoeft men slechts het juiste gewicht op te geven (of de hier het dichtsnabijzijnde) van de in de etaiage aanwezige reuzensigaar Beleefd aanbevelend, JAC.TH.REMMERSWAAL Jr Sigarenhamtel, Katwijk aan den Rijn. (11682) Leidsche Operefte-Vereeniging „O FEN BACH". Dinsdag 12 December 1911, 's avonds 8 uur, Liefdadigheidsvoorstelling ten bate van „SCHOOLKINDERVOEDING". Opvoering van „MarijkevanScheveningen", operette in 4 bedrijven. Tekst van Mr. H. TER HAAR Bzn. Muziek van J. A. COLDEWEY. Prijzen der plaatsen Loge f2— Baignoire f 1.50, Parterre fl— 2e rang f 0,60, Amphitheater f 0,40 Galerij f 0,25, (de eerste 3 ran gen worden verhoogd met 10 ets. vestiairegeld). (11684) volledige voeding voor lijders aan Suikerziekte. Vraagt prospectus aan Korenbrugsteeg 3. 6627 Telephoon 1059. LEIOEN. Door aanschaffing van een speciale photogr. Lamp is het nu mogelijk op ieder uur van den dag en ook des avonds te photographeeren. Het Atelier is tot 's avonds 7 uren geopend. Na dien tijd na gevraagd belet. Het drukken en retoucheeren geschiedt nu ook bij electrisch licht, zoodat Photo's voor den St. Nicolaas tot bijna de laatste week kunnen worden aangenomen. ,1683 Aanbevelend, Adverteert in De Leidsche Courant. Patisserie Moderne. HOOGE WOERD 138, TELEFOON No. 331. Zij is voorzien van de fijnste Bonbonniêres, Marsepein en Chocolade-artikeien en zeer fijne Chocolade-Letters, Tevens maak ik U er beleefd attent op, dat bij mij de Borstplaat van GEBRs. PEL, in luxe doozen zoowel als in verschillende verpakkingen ver krijgbaar is. SPECIALITEIT IN ZALMSTAARTEN EN DE WELBEKENDE MARSEPEIN. Beleefd tot een bezoek uiinoodigend, GER, A. BOTS. GELD verkrijgbaar op billijke voorwaarden. Geen Levensverzekering. Adres: Leidsche Voorschotbank LANGEBRUG 44, hoek Wolsteeg. 9233 Opgericht 1904. Dagelijks van 10 tot 1 uur. Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeid op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij levenslange ongeschiktheid tot werken. GULDEN bij overlijden GULDEN bij totaal ge zichtsverlies van-één oog. 11 11 I Lij verlies van f\ï GULDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN bij verlies van één hand of voet. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned. Ongvallen-Verz. Maatscb Piet Heinplein, hoek Anna Laulowuastraat. Liefdewerk Oud-Papier te LEIDEN. Bewaart s.v.p. zorgvuldig alle soorten oud papier tot werkver schaffing en steun van meerdere liefdadige doeleinden. Het personeel zal steeds van eene volmacht zijn voorzien. Vertegenwoordigers voor om liggende plaatsen worden gaarne aangenomen. Oud papier zal steeds dank baar worden ontvangen aan het pakhuis (Galg ewater),boodschap pen ter afhaling steeds gaarne worden aangenomen bij de be stuursleden en ZITA-VEREENIGING, Noordeinde 50, Leiden, Th. VAN DIJK, Voorschoten. C. LAGERBERG, aan de Vliet 6594 Zoeterwoude. Gevraagde betrekkingen. van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, a contant. Bekwame Spitters GEVRAAGD bij C. v. Haasteren,tuin der te Zoeterwoude, Westeinde. (11679 Ten spoedigste gevraagd een TUINDERSKNECHT, bekend met de Roelofarendsveensche teelderij. Aanbiedingen bij J. DE JONG, Drukkerij en Boekhandel, (11680) Roelofar endsveen. Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent, a contant. Biedt zich aan terstond eene, R, K. Boerendochter, als huishoudster, liefst op een boer derij of eene zaak, ook goed bekend met boter en kaasmaken. Brieven on der no. 11650 Bureau van „De Leidsche Courant".

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 4