Uit Stad en Omgeving. bij de wenschelijkheid betoogd wordt, dat de toelage alleen verstrekt zal worden aan gehuwden en aan ongehuwde kost winners, wier inkomen minder dan f 1000 bedraagt. Deze motie werd met 20 tegen 13 stemmen aangenomen, waarna het voor stel werd goedgekeurd. De duurtecommissie te Delft advi seert B. en W. om voor den tijd van 17 weken, aan allen in gemeentedienst, met minder dan f 15 weekloon, een toeslag te geven van f0.50, benevens f 0.15 voor elk kind, tot een bedrag van f 1-25 in totaal. Aan gehuwden en ongehuwden kostwinners f0.50 per week. Loon en bijslag zullen niet meer dan f 15 per week mogen bedragen. De Rijkspostspaarbank over !9tJ. Het verslag van de Rijkspostspaarbank over 1910 heeft de volgende leerzame cijfers Op December 1910 waren in omloop i.510.033 boekjes; het vermeer derde in 1910 met 47.418 stuks of 3.2% Het aantal werkgevers, die staangeld ten name van hun personeel bij de Rijks postspaarbank belegden was 137, met te samen 5125 boekjes. Van het jaar 1881 af wordt een 'i- tistiek gegeven van liet bedrag der i.i- lagen en terugbetalingen over het geheele rijk. Per 1000 zielen beliepen die bedragen in 1881 inlagen f263,4124 en terugbeta lingen f67.24; in 1910 inlagen per 1000 zielen f 13,264.48 en terugbetalingen f 13.302.27. Voor 1909 waren die getallen resp. f 13-158,68H en f 12,336,16. Het gezamelijk getal der inlagen be droeg i.964,710 in 1910 tot een bedrag van f 78.859.369.9612in het jaar daar voor was hei getal der inschrijvingen 1.905.301 tot een bedrag van f 77,014.24390, Hieruit blijkt dat er in 1910 waren 62.409 inleggers meer met een bedrag van f 1,845,126,06H. In de maand Januari werd het meest ingelegd. Het getal terugbetalingen bel iep 1,066.395 in 1910 tot een bedrag van f 79,125,664,46. In 1909 geschiedden 1,007,434 terugbe talingen tot een bedrag van 722,000.23815H zoodat 58.961 terugbetalingen in 1910 méér plaats hadden dan in 1909 tot een bedrag van f 6,925,426.3014. In het eerste kwartaal van 1910 werd het meest ingelegd en het minst terug betaald. De gunstige resultaten van den. niet 1 Nov. 1909 in werking getreden, dienst der Staatsschuldboekjes blijken uit het navolgende Van 1 Nov. 1907 tot uit. Dec. 1910 had den plaats: 32,897 inschrijvingen tot een totaal nominaal bedrag van f 18,149,850 tegen 6579 afschrijvingen ad f4.260,200. Het aantal Staatsschuldboekjes vermeer derde in 1910 met 3225 en het verschul digde nominaal saldo met f 4.095.250. Dientengevolge waren aan het einde van dat jaar in omloop 15.647 boekjes met een saldo van f 13.889.650. Door houders van Staatsschuldboekjes werd tot nog toe slechts matig gebruik gemaakt van het recht om Inschrijving in het Grootboek der 3% Nationale schuld te vorderen. Sedert 1 Nov. 1907 toch, geschiedde dit slechts 12 maal tot een totaal nominaal bedrag van f37.400. Bij de aanteekeningen omtrent de uit komsten over 1910, treffen we de opmer king aan: „Het jaar 1910 kenmerkte zich door het nimmer voorgekomen feit, dat het bedrag der inlagen werd overtroffen door dat der terugbetalingen." Wellicht is dit voor een deel toe te schrijven aan het opvragen van gelden, om die op andere wijze te beleggen. In 1910 hadden 12,036 terugbetalingen boven f100, méér plaats dan in het vorige jaar. Ook was in het verslagjaar het aantal afschrijvingen op spaarbankboekjes, ter verkrijging \an inschrijvingen op Staats schuldboekjes, 2607 grooter dan in 1909. ïn totaal werd met dit doel een som van f5.417.238.07 op spaarbankboekjes afge schreven. Het aantal inleggers op 1000 zielen bleef in de laatste jaren vrijwel stationnair. KORTE KRONIEK. H. M. de Koningin-Moeder is gister avond te 8 u. 42 min. op het Loo aan gekomen. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik haalden Haar per auto van het station. Door het plaatselijk comité der Katb. Soc. Actie te 'sGravenhage .worden po gingen ïn het werk gesteld om een cursus voor volwassenen te openen. Als leeraren zullen optreden eenige R. K- bijzondere onderwijzers. Aan den cursus kunnen deelnemen alle R. K. mannen boven de 18 jaar. Zij zal omvatten rekenen, Nederl. taal of Fransch. Het bestuur van de R. K. Midden- standsvereeniging te Hilversum heeft be sloten om de bestaande bibliotheek m f te breiden, daaraan te verbinden openbare leeszaal, waarin aan vaklitera tuur bijzondere aandacht zil .worden ge schonken cn de voorbereidingsmaatrege len zoo te treffen, dat voor Mei 1912 aan ri»k cn gemeente subsidie kan wor den gevraagd. B. en W. van Alkmaar-hebben den gemeenteraad aangeboden een ontwerp verordening op een op te richten gemeen telijk werkloozenfonds. .Vrij zuiver is het Gentsche stelsel gevolgd. De gemeenteraad van Alkmaar voerde indertijd een voorstel tot de op richting van een school voor achterlijke kinderen voorloopig van de agenda af, in afwachting van hei resultaat van het aan B. en ,W. opgedragen onderzoek naar de vraag, of de zwakzinnige kinderen, d-ie bijzondere scholen bezoeken, even tueel naar de op te richten school, voor zulke kinderen bestemd, zullen .worden gezonden. Daar dit onderzoek tot resul taat opleverde, dat de ouders meereu- decls ongeneigd tot medewerking zullen zijn, achten B. en den tijd voor op richting van zco'n school nog niet ge komen. ,Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland" reist begin, vermoedelijk 2 December, naar Wesi-Indië af, om daar de „Utrecht" af te lossen, die begin Januari iiicr te jande terugverwacht wordt. Tot uitzending van de „Gelderland" naar de koloniën bestaat geen plan. Dat schip blijft vooreerst bestemd tot het maken van oefeningsreizen mei de adelborsten. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Kaatsheuvel heeft besloten aan dc Regeering een adres aan te bieden, waarin zal worden uiteengezet, dat het rapport over de gedwongen winkelnering in de schoenindustrie, uitgebracht door den heer Staalman, niet geheel juist is en aanleiding zal geven tot verkeerde gevolgtrekkingen. 'Een firma te Rotterdam ontving van haar vertegenwoordiger jn Ned.-Indië be richt van een vrij hevige uitbarsting van den Smeroe. Tot dusver leden de om- liggende terreinen weinig schade, de berg werpt evenwel veel asch op. (Msb.) LEIDEN, 18 November. Het Ontgroeningsschandaal. Omtrent de groenkwesiie verneemt het „Vad." nog van hier: „Inmiddels heb ik vernomen, heewel ik voor de juistheid er van niet insta, dat het afgetreden Col legium van het L. S. C. aanblijft tot er een nieuw collegium moet worden ge licht, dan schrijft het reglement van het L. S. C. niet voor, binnen hoeveel tijd een nieuw collegium moet woriden ge kozen. Het afgetreden collegium blijft als zoodanig nu zijn functie waarnemen tot den tijd waarop hét periodiek had moeten aftreden. M.a.w. er komt voor loopig geen ander collegium. Dit is iresultaat der laatst gehou den vergadering, waarbij den leden ge heimhouding omtrent het verhandelde werd opgelegd. Het bericht van de „Stand." over de wraakplannen der studenten, wordt door het „Centr." tegengesproken. Bij den dienst der directe beiastin- belastingen enz. worden met ingang van 1 December a.s..verplaatst de kommies 2e klasse G. Kuiper, van Leiden naar Lei den (b.g.) R. Bulthuis, van Rijnsburg naar Wassenaar, A. J. V. v. d. Wiel, van Alfen (Z. H-) naar Koudekerk, en J. B. Overgoor, van Delft naar Nieuwveen, Voor het examen wiskunde L. O., is te 'sGravenhage geslaagd de heer G. W. van Brink, van Leiderdorp. Bij beschikking van den Minister van Oorlog zijn de reserve-sergeanten M. G. Fabiiis, J. J. Valkenburg, A. A. Holst, H. R. JurrijenSj G. C. B. van der Feen de Lille, J. Kronenberg, C. de Bruin en C. Steensma allen van het 4de Reg. Infanterie, benoemd tot vaandrig bij het korps. Gisteravond om 8 uur had, van wege de Kon. Vereeniging van gepen- sionneerde onderofficieren en minderen bedoelende onderstand aan hen die ge- pensonineerd zijn vóór de wet van 1877 in het kantoor daartoe welwillend door den heer E. IJdo afgestaan, de halfjaar- lijksche uitkeering plaats aan de leden, mede ter herinnering aan Neerlands vrij wording, bedragende die uitkeering aan de onderofficieren, korporaal en soldaten resp. f 50, f40 en f 35. Voorts aan de weduwen eenc toelage van 30. Te Utrecht js heden geslaagd voor 't examen apothekers-assistente mej. C. v. d. Made, alhier. De firma Tieleman en Dros, con servenfabrikanten, heeft wegens de duurte aan haar personeel kennis gegeven, dat zij op 1 December en 1 Februari een toelage zal verleenen en wel: aan ge huwden f5 en f 1.25 voor ieder kind, aan ongehuwden f2.50 en aan vrouwen en meisjes f 2. Waar in het bedrijf der Firma de slechte tijden sterk gevoeld worden, is deze tegemoetkoming voor de werklieden zeer te waardeeren. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 1 uur namiddag Bidstond der St. Barbaravereeniging in de kapel van de R. K. Begraafplaats. Zondag 8 uur 's avonds, Bondsge- bouw, Rapenburg 10. Tooneelwedstrijd van de Rederijkerskamer „Vondel". Maandag 8 uur 's avonds. St. Jo- seph-Gezellen-Vereeniging, Rapenburg 52, Geloof en Wetenschap. Spreker de Zeereerw. heer prof. J. Knaapen, van Heeswijk. Onderwerp Advents- en Kerstliturgie. Maandag 8»/2 uur 's avonds. JBonds- gebouw Rapenburg 10. Propagandaclub St. Bonifacius. Spreker de Weleerw. pa ter A. Phiiippona. Onderwerp: Waarom de gesloten retraite? Woensdag, 51/2 uur 's avonds. St. Jos. Gezellenvereeniging, Rapenburg 52. Bijbelsche geschiedenis met lichtbeelden voor de kinderen der St. Petrusparochie. Spreker de W.Eerw. heer J, H. Bitter. AALSMEER. Bij Kon. besluit van 16 dezer is goedgekeurd, dat aan J. G. Hey- danus, burgemeester dezer gemeente, op zijn verzoek, met ingang van 1 dezer, eervol ontslag is verleend ais secretaris der gemeente. ALKEMADE. Met ingang 1 Januari 191n is het kantoor der Directe Belastingen e2 Accijnsen te Alkemade c. a. (gevestigd te Roelofarendsveen) geopend op alle werk dagen van des v.m. 9—12 en des n.m. van 2—4 uur. De betaling van directe belastingen kan ten kantore alleen geschieden op Dinsdag en Vrijdag van 9 12 v,m. en 2—4 n.m. De zitdagen te Leimuiden en Rijnsaier- woude worden na 1 Januari gehouden op den derden Donderdag van iedere maand, behalve in Januari, Februari en December, op de gebruikelijke uren. De zitdagen te Woubrugge worden na 1 Jannari gehouden op den derden Woens dag van iedere maand, behalve in Januari, Februari en December, op de gebruike lijke uren. De zitdagen te Rijpwetering blijven on veranderd, terwijl op den tweeden Woens dag der maanden Juni en October des n.m. van 24 uur, voorloopig ook zitting zal worden gehouden te Hoogmade. HAZERSWOUDE. Tot brievengaarder alhier is benoemd de heer J. Blijleven, postbode alhier. H1LLF.GOM. De firma R. van der Schoot en Zonen heeft hare talrijke werk lieden wegens den duren tijd gedurende dezen winter behoud van zomerloon toe gekend. Een prachtig voorbeeld. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der haring: volle pekelharing f 14,2514,60, ijle dito f l3,l013,25/ geschonden haring f8,80 per kantje. NOORDW1JK. Naar wij vernemen, is de uitvoering van „Utile Duld" thans vastgesteld op Dinsdag 28 November. NOORDW1JKERHOUT. Op Woensdag 29 en Donderdag 30 November en op Vrijdag 1 December a.s. zal er in café „Het Wapen van Noordwijkerhoui" een bioscope-voorstelling worden gehouden. Deze voorstellingen gaan uit van de Muziekvereeniging „Echo der Duinen" alhier. ROELOFARENDSVEEN. Door de Tuindersbond „Eendracht maakt Macht" werd gisteravond een algemeene leden vergadering gehouden in de St. Pasi- cratiuszaal. Een der hoofdpunten der agenda was het uitbrengen van een voorloopig ver slag over het loopende dienstjaar. Hier uit bleek dat door dc vercer.iging gedu rende de afgeloopen campagne voor ruim f360.000 aan groenten is verkocht, te gen f166.930 in het voorgaande jaar. Hoewel het ledental met eenige ver meerderde, is toch deze buitengewone verhooging hoofdzakelijk te danken aan de buitengewone prijzen dezen zomer voor de augurken gemaakt. Tevens werd een voorloopige Verlies- en Winstreke ning en Balans overgelegd, welke als winstcijfer een bedrag aanwijst van on geveer f 12.000. Vervolgens werd me degedeeld, dat ofschoon een juiste reke ning op heden nog niet kon worden gegeven, om reden dat van enke'.e posten o.a. statiegelden het eindcijfer nog niet kan worden vastgesteld, toch reeds met zekerheid kan worden gezegd, dat het bedrijf voor de leden gevoerd, is voor ruim U/2 pCt., zoodat ruim 3 pCt. van de ingehouden provisie als reserve kan worden geboekt. H ierna werd een voorstel van het Be stuur, om in het vervolg het boekjaar van den Bond te doen ingaan op 1 Jan. inplaats van op 15 Maart zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Onder algemeene instemming der ver gadering werd ook een voors/el van het Bestuur aangenomen, om den secretaris penningmeester voor de buitengewone drukke werkzaamheden in den afgeloo pen zomer een gratificatie ie verleenen. Ook werd medegedeeld dai door het bestuur ten behoeve van den dezen win ter alhier te houden cursus in de Duit- sche taal (Berlitz-methode) het veilings gebouw is afgestaan, teneinde daarin de ze lessen tc houden, onder de bepaling dat kosten van verwarming en licht voor rekening komen van den cursus. Nog deelde de vooreitter mede ,dat bij het eindigen van het dienstjaar het winstcijfer over 190910 van het re servekapitaal zal worden afgeschreven, en aan de betrokken leden worden uitbe taald. Ten slotte brengt de voorzitter een woord van dank aan de leden, voor de medewerking, in den drukken zomer aan het Bestuur verleend. Ook spreekt de- voorzitter zijn dank uit, dat de leden ge toond hebben, ernstig naar verbetering te streven, daar het bestuur, op een en kele uitzondering na, bijna geen klachten over maat en sorteering heeft moeten hooren. Spreker wekt de leden allen op, op den weg voort te gaan, overtuigd zijnde, dat dit in het belang is van on ze markt, welke daardoor alleen zijn naam hoog kan houden. Door luid ap plaus gaf de vergadering haar instem ming met deze woorden te kennen. Daarna werd de vergadering, welke door 66 leden werd bijgewoond, op de gebruikelijke wijze met gëbed gesloten. VEUR. De afd. Voorschoten-Veur van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur vergadert Vrijdag 24 Nov., 's avonds 7 uur, in het café Halverhout alhier. Aan (je orde komt: Candidaat- stelling van 2 leden voor het Hoofdbestuur Ingezonden Meaedeelingen a 30 cents per regel. wegens periodieke aftreding van de heeren J. Roes en J. Koomen Hz. VOORHOUT. Met onze gasoOine- straaiveriichting is het thans allertreurigst gesteld; er is bijna geen laniaarn die goed licht geeft. Ze staan beurtelings te knipoogen, of, zoo zei iemand, het lijkt wel of ze aan koorts lijden; de rillingen gaan haar door de leden, beurtelings licht donker. Het is dan ook te hopen, dat de Raad er spoedig moge toe besluiten deze verlichting te vervangen door elec- trisch licht, daar toch ook uitbreiding zal nocdig zijn jn verband niet de dokters woning, die al sedert een week wordt bewoond en waar nog een totale Egyp tische duisternis heerschi, zoodat men des avonds met geen mogelijkheid den in gang van hei bek kan vinden. WARMOND. De concertzaal van het hotel „De Zon", waar door het kunst minnend Warmond avond aan avond ge repeteerd, geconcerteerd en getooneel- speeld wordt, heeft twee heel goede en mooie verbeteringen gekregen. Ten eerste is de acetyleenverlichting die hoe langer hoe meer aan helderheid te wenschen overliet, vervangen door gas. De zaal zelf zoowel als het tooneel zijn thans voorzien van een groot aan tal lampen, die in dë toekomst uitmun tende diensten zullen "bewijzen. Vervol gens is door den décorateur Lucien Man- ccau een dubbel voordoek niet entoura ge geschilderd. Wat een prachtig, blij en levendig aspect maakt de zware, rijke draperie, waarvan het warm-blauwe ko- loniet neen fijn getroffen schakeering vormt met het oud-goud doorweven on derdoek en garnecring van franje, koor den en kwasten. Het halfrond ,dat de welving van het plafond aanvult, is be kroond met een stijlvolle lier waar rond om gouden palmen, wuiven en lichtroo- de rozen slingeren. Dit embleem is aan gebracht op een sierlijk hekwerk. Op de paneelen terzijde van het scherm ver- rijijzen groot ebloerftvazen, beladen en pmkronkeld door rozen en wingerdbla den. Alles past keurig bij elkaar aan en vormt één geheel, wat vroeger, wegens den gestucadoorden witten lijst niet het geval was. 't Is een fijn staaltje van Man- ceau's kunst en de heer Papót mag grootsch zijn met deze mooie vernieu wing. WOUBRUGGE. Door B. en W. is vergunning verleend aan C. B. v. Egmond aan de Wijde Aa alhier tot oprichting van een graanmalerij door mechanische kracht. GEWESTELIJK GEMENGD. Hedenmorgen trachtte zekere N. R. op de Aalmarkt te Leiden, een handwagen te verkoopen. Juist toen hij een kooper gevonden had kwam zekere K. aanloopen die beweerde de eigenaar van den wagen te zijn, hetgeen de waarheid bleek. De koop ging natuurlijk niet door en de po litie stelde den dief ter beschikking der Justitie. Toen de kapitein J. Krugers, com mandant van het 28e Landweerdistrict te Leiden, zich gisterenochtend naar Sas- senheim begaf, voor het onderzoek van de Landweerplichtigen, kwam hij met zijn rijwiel in botsing niet een hond, die zich midden op den weg bevond. Hij kwam daardoor te vallen en bezeerde zich zoodanig aan beide knieën, dat hij na in eene r.aastbijzijnde villa even voor Sassenheim te zijn opgenomen, per rij tuig naar Leiden moest terugkeeren, om zich in het Militair Hospitaal aldaar te laten behandelen. Bij de firma R. van Til Co. te H i 11 e g o m is gisternacht in het kantoor ingebroken. De buiten- en binnendeuren van d?e brandkast zijn door boring en vijling geopend, en de geringe gelswaarde van f 70 gestolen. De dader(s) zijn onbe kend. De politie doet onderzoek. Gemeenteraad van Noordvvijk. Voorvitter jhr. van- Panhuys burge meester aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn: Missives van Ged. Staten ten geleide der goedgekeurde raadsbesluiten der vo rige vergadering. Aan de orde komt de benoeming van een onderwijzer van bijstand voor het herhalingsonderwijs te Noordwijk Bin nen. De heer H. C. ten Geuzendam wordt in de vacature door B. en W. aanbevolen. Benoemd wordt de heer Ten Geuzendam. Bij de benoeming van een gemeente geneesheer deelt de heer van B e e 1 cn mede dat hij tegen de benoeming van Dr. Kervel is, daar deze raadslid is. De heer C. Alkemade Sr. heeft vroeger ook bezwaar gemaakt, doch de commissaris der koningin had géén be zwaar, alleen mag dr. Kervel geen dood- schouw verrichten. Dr. Kervel wordt benoemd met 10 van de 12 stemmen, (de heer Kervell onihield zich van stemming). Op ccn vraag van den Voorzitter ant woordt dr. Kervel dat hij zijn benoe ming aanneemt. Nu dr. Kervel de benoeming heeft aan genomen, vraagt de heer van B e c I e iï of de raad deze benoeming mocht doen, 'tis hier comedie; hij meent, dat de heer Kervel salaris ontvangt voor iets waar voor hij niets behoeft te doen. Spr. ver oordeelt dit gedoe als een zeker nepo-l tisnie, vervolgens is het bezwaarlijk daar' men den heer Kervel inoeielijk ter ver antwoording kan roepen. Hij doet daar om liet voorstel deze .benoeming in te- trekken. De Voorzitter zegt dat de raad vrij is, hij had echter ook gehoopt dat de benoeming anders zou uitgevallen, zijn. Sprekers bezwaren gronden zich op de gemeentewet. Sommige bepalingen ervan worden hier ontdoken, want liet vaccineeren geschiedt gratis, waardoor gemaakt wordt dat de heer Kervel hier in niet gebonden is aan de voorschrif ten van den raad. .Hij acht deze benoe ming een ontduiking van de wei en kan zich dan met het besluit van den Raad niet vereenigen, en gaat mee met het voorstel van den heer van Beelen. Dc heer Kervel zegi, dat het feit al leen dat men bezoldigd gemeente-amb tenaar is niet uitsluit dat men raadslid mag zijn. Het is geen principe kwestie want ook een bezoldigd ambicnaai van den burgerlijken stand kan raadslid zijn. Spreker verklaart de oorsprong van bedoelde wetsbepaling en constateert, cok op getuigenis van anderen, dai vol gens den geest der wet het bedoelde ambt vereenigbaar is mei het raadslid maatschap. Ook 7-ijn er meerdere ge meenten aan te wijzen waar een gemeen te-geneesheer zitting hee:t in den raad. Spreker vindt het niet volgens de ge woonte, dat men staande de vergade ring iemand vraagt of hij zijne benoe ming aanneemt, en dan indien deze aan genomen is, critiek op de benoeming gaat oefenen. De Voorzitter ver klaart, dat de wet zooals zij bestaat ge handhaafd moet blijven. Hij komt slechts op voor 'de naleving van de wet. Dc heer van den Berg repliceert, dai de voor geval dat de voorzitter eerst na den uit slag der stemming zijn bezwaren te ber de heeft gebracht. De Voorzitter Iielri toe, dat hij meende dat de leden een andere keus, meer in overeenstem ming met de wei zouden doen. De heer van den 3e rg repliceert, dai de voor zitter van te voren overtuigd kon zijn, van 'den uitslag der ^temming. Dc heer C. Alkemade heeft vroe ger dezelfde bezwaren geopperd, en Heeft zijn zaak doorgedrongen. Spr. heeft toert ook dr. Kervel niet gestemd. Doch de benoeming js door den .Commissaris der Koningin goedgekeurd. 5pr. zwicht voor zulk een goedkeuring, en de raad is dus thans bij deze benoeming verantwoord. De heer v. Beelen dankt voor de woorden van den Heer Alkemade, doch hoopt dat deze sprekers bezwaren niet ten kwade zal duiden. Spreker kan niet met de benoeming medegaan. .De heer de Groot vindt het niet fair 0111 deze zaak zoo door te drijven, nu er geen ge meentebelang bij betrokken is. Dc voo r- zitter merkt op, dat het tegen dc wet is. De heer de Groot zegt, indien het tegen de wet is, dan zal de benoeming wel te niet gedaan worden. Het voorstel-van Beelen in stemming gebracht wordt verworpen met ,7 tegen 5 stemmen, voor het voorstel stemden de heeren Verloop, Balkenende, Pas- schier, Barnhoorn en van Beelen. De heer Kervel bleef buiten stemming. De heer Kervel stelt daarop de vraag of de voorzitter in deze wel de correcte weg heeft bewandeld. Is het 11.1. wel correct om toe te laten een voorstel tot intrekking van een pas gevallen besluit (in casu de benoeming.) Vervolgens kont 'ihier wel gaan tegen hei ambt van ge meentegeneesheer; deze benoeming was geschied, en daarom diende, zoo men er zich niet mee kon vereenigeu, een' voorstel ingediend tc worden om het lid maatschap van den raad aan den benoem de op te zeggen. Volgens spreker had de voorzitter deze stemming niet mogen toe laten. De Voorzitter vindt liet niet betamelijk van den heer Kervel, dat hij over deze kwestie, die hem persoonlijk betreft, spreekt. De heer Kervel meent dat hij de betamelijkheid in deze vol doende betracht heeft door het woord hierover te vragen na den uitslag der stemming; hij wilde geen invloed oefenen op het besluit van den Raad, hetwelk zou kunnen geschied zijn, indien hij a'dus vóór de stemming gesproken had. De Voorzitter meent, dat hij liet voor stel van den heer van Beelen zonder bezwaar in stemming mocht brengen. De heer Kervel pntwoordt: Alleen pp tg# eigen gezag.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2