Uit Stad en Omgeving. zekering niet gelijktijdig behoeven te werden geregeld. Zonder stemming werd aangenomen, dat bij de regeling der ouderdomsver- zekcring, er tegen behoort gewaakit te worden, dat zij niet de invaliditeitsver zekering en andere takken der sociale verzekering in gevaar brenge, door voor zich alle gelden op te eischen, die dc staat voor deze doeleinden kan beschik baar stellen. Eveneens werd goedge keurd dat, wanneer beide verzekeringen niet gelijktijdig worden geregeld, dan in overeenstemming met de heerschende volksovertuiging de ouderdomsverzeke- ring allereerst behoort te worden gere geld. De voorzitter brach^ in het verdere debat nog in stemming de vraag of van belanghebbenden bij de ouderdomszorg al dan niet een bijdrage zal worden ge vorderd. Na deze beslissing ontstond ru moer en verwarde discussies. Verschil lende leden blijken de beteekenis van 't voorstel niet te hebben begrepen e.n mee- nen, dat de 'kwestie der ouderdoms- verzekering nog niet beslist is. Op voorstel des voorzitters werd be sloten, dat verdere discussies zullen ge houden worden op de volgende samen komsten in Meizonder dat daarmee te ruggekomen wordt op de beslissing van nu. Ook had de bestuursverkiezing plaats. In plaats van de heeren A. Kelderman, P. Nolting, Jac. Welleman (aftredend, niet herkiesbaar), en P. Vis ser (overleden) werden in het hoofdbe stuur gekozen de heeren J. Mussert, te Amsterdapj, mr. G. van Drooge, Dor drecht, J.' H. Bregonje, te Haarlem en F. Bartelink, te Maastricht. Dure kosten. Hier te lande is een zevental maanden gedetacheerd ^geweest een Indisch amb tenaar met het doel de regeering hier voor te lichten ,ter zake van de uitvoe ring van de wet op de particuliere lan derijen in Indië. Wij ontvingen daaromtren# een vol gende mededeeling. De betrokken amb tenaar behield «lie zeven maanden zijn Indisch salaris ad f700 'smaands en genoot gedurende dien tijd een toelagie van f250 'smaands. Twee maanden was hii buiten dienst voor-overtocht heen en weer, gedurende welken tijd zijn sala ris doorging. Schat het bedrag der over- tochtkosten en zijn gratificatie, die^ hij ook ontving, te zamen op rond f 2500, dan krijgen we het volgende sommetje 7 X 700 4900 2 X 700 1400 7 X 250 1750; totaal dus 4900 -j- 1400 -f 1750 -j- 2500 10.550 gulden (zegge tienduizend vijfhonderd en vijf tig gulden.) (Msb.) Het mandement van 1868, In de „Tijd" komt de Weleerw. heer Zwijsen, van Tilburg, terug op de be wering van dr. Jules N. Persijn als zoude dr Schaepman de ontwerper zijn van het bekende onderwijsmandement van 1868. Dr. Persijn voert verschillende argumen ten aan, die bij hem de overtuiging ves tigen, dat indertijd Mgr. Zwijsen, bis schop van 's Bosch, het opmaken van het mandement heeft opgedrageii aan den Weleerw. pater M. B. ühijben, priester der Congregatie van O.L. Vrouw Moeder van Barmhartigheid te Tilburg. Meeting tegen den oorlog. 'tls bekend, dat de socialisten bij elke gelegenheid, die zich daarvoor maar eenigszins eigent, protest-vergaderingen houden. Zoo is Zondag te Amsterdam een meeting gehouden tegen den oorlog, waar Ed. Anseele en mr. P. J. Troelstra het woord voerden en een motie werd aangenomen. Mr. Troelstra bepaalde zich echter niet tot een protest tegen den Ita- liaansch-Turkschen oorlog, maar nam de omstandigheden te baat om zijne veront waardiging te uiten tegen het grootste gedeelte van de liberale pers, vooral tegen de vrij-iiberale, tegen de „N. Crt.", legen het duiten-liberalisme van het „HbkL", een woord van protest jegens de houding, die zij bij de militiewet innamen. Speciaal laakte spr. de houding van den verslag gever van het Hbld. tegenover Ter Laan. Mr. Troelstra noemde zelfs de ontzettende tijdverkwisting van de socialisten in de Kamer het vervullen van hun plicht en bracht hulde aan Ter Ldan, die vooral uitmunt in het houden van buitengewoon lange redevoeringen! Zóó wordt de massa misleid! KORTE KROMEK. H. M. de Koningin en -H. M. de Groothertogin van Mecklenburg maakten Zondagmiddag in victoria een rijtoer over Jrioog-Soeren. Woensdag zal de Minister van Wa terstaat een reis maken van JBergen op Zoom naar Goes ter inspectie van de waterkeeringen der polders in Zuid- Bevel and. De republiek Salvador is toegetreden tot het verdrag van Genève tot verbete ring van het lot van gewonden en zieken bij legers te velde. De gewone audiënties van de Mi nisters van Landbouw, Nijverheid en JHandel, van Koloniën, van Marine en van Justitie zullen deze week niet plaats hebben. Het soc. oud-Kamerlid, de heer Van Kol, wordt in Januari weer van zijn kolo niale reis in het moederland terugver wacht B. en W. van Hilversum stellen den Raad voor, afwijzend te beschikken op een adres van het bestuur der open bare leeszaal en bibliotheek om .een sub sidie van f120;0, De eerste vrouwelijke predikant in ons land heeft bij de Doopsgezinde ge meente haar intrede gedaan. Zondag is mejuffr. A. Zernike, proponente bij de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit, als predikant te Bovcn-Knijpe bevestigd door ds. Wartena van Heerenveen. LEIDEN, 7 November. Het Groenenschandaal. In verband met de veel besproken groenenkwestic cn de daarbij gebeurde schandalen heeft, na herhaalde verga dering van den Senaat, liet Collegium van het Leidsch Studentencorps beslo ten eenparig ontslag te uemen. Voorts wordt gemeld, dat bij het on derzoek der justitie met betrekking tot de veelbesproken receptie op 9 Oei. in Zomerzorg, bij welk onderzoek verschil lende studenten zijn gehoord, de offi cier van justitie geen termen heeft ge vonden om tot vervolging over te gaan. Wel is het nog de vraag, of wanneer straks het tekstboekje in handen van de politie komt bij den drukker is geen exemplaar te bekomen cn het Collegium verklaarde eveneens niet meer in het bezit van deze boekjes te zijn er geen aanleiding is om op te treden tegen den drukker of de verspreiders van deze schandaal literatuur. Voor het examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek is te Amster dam geslaagd mejuffr. A. M. Ahlers van Oudewetering. ROOMSCHE AGENDA. Woensdag, Sfyfc uur 's avonds. St. Jos. Gezellenvereeniging, Rapenburg 52. Bijbelsche geschiedenis met lichtbeelden voor de kinderen der St Petrusparochie. Spreker de Weleerw. heer Th. M. P. Bekkers. Woensdag, 8Va uur 's avonds, Bondsgebouw Rapenburg 10. Apologe tische cursus door den Weleerw. PateT Zuidgeest. Toegankelijk voor alle bonds leden Zondag 1 uur namiddag Bidstond der St. Barbaravereeniging in de kapel van de R. K. Begraafplaats. Zondag 7 uur 's avonds, Kerk O. L. Vr. Onb. Ontv. (Hartebrug), Lof met liefdadigheidspredikatie door den Wel eerw. pater Rijkenbcrg, O. F. M., van Woerden, ten bate der St .Vincentius- vereeniging. Men schrijft ons uit Alfen aan den Rijn Scheiden thut web. Dait hebben wij Alfenaars, in de laatste week ondervon den. Eerst bij het vertrek van den Wel- Eerw. Heer H. van Baaren, die van hier verplaatst is naar 's Heerenhoek eif Vrijdag j.L naar genoemde plaats is ver trokken Met tranen in de oogen ver telde de een het aan den ander en daar was reden voor. Z.Eer\v. had door zijn hartelijkheid en mee-ieven in de genoe gens en het verdriet zijner parochianen gedurende de ,4 jaren, dat Z.Eerw. als kapelaan van Aifen a.d. Rijn is werk zaam geweest, aller harten gewonnen. Te veel zou er van de vriendelijke welwillendheid der redactie gevergd worden, om al het goed op te sommen, hetgeen door Z.Eerw. is toft stand ge bracht. Z.Eerw. zal daarom nog lang, lang in de warme herinnering van de harten zijner parochianen blijven voort leven. Ja, scheiden thut weh. Dat onder vonden wij vooral, toen Zondags daar op, onze dorpsgenoot, de W.Eerw. mis sionaris Leo v. d. Bergh, zijn reis naar Borneo zou aanvangen. Nimmer hebben wij zulk een hartroe rend afscheid bijgewoond en het strekjt den Alfensche parochianen tot eere, dat zij door hun groote enthousiaste belang stelling hebben getoond, trotsch te zijn op den priester, die zich zelf ging op offeren, om zielen te winnen voor God. 'tWas een zegevierende uittocht. Aan de deuren der huizen stonden de men- schen in groepjes bijeen, om den (missio naris nog een laatste vaarwel .toe te roepen. Nog een laatste hajidruk te ge ven. Doch dit alles werd nog overtrof fen, toen men het station had bereikt. De wachtkamers waren gevuld an et bloedverwanten en kennissen, het perron opgepropt vol van Katholieke dorpsge- nooten, en was ook onze Zeereerw. de ken met de twee kapelaans tegenwoor dig. Geen woord werd bijna gesproken, toen de missionaris uit den trein allen nog een laatste vaarwel toeriep, 'twas slechts een onderdrukt gesnik en zak- doekengewuif, en op alier gelaat was te lezen bewondering voor den moed van dezen priester-missionaris. Ja, Alfen, mag trots zijn met recht; pas verleden jaar vertrok onze dorpsgenoot, de Wcl- Eerw. pater Sylvanus v. d. Borch als missionaris naar China. Nu weer de Wel eerw. heer Leo v. d. Bergh, als missio naris naar Borneo en zulïen Alfen's Ka tholieken voor deze twee priester-heiden blijven bidden tot God, aldoor, opdat Hij hun werk rijkelijk moge zegenen. inzender van dit stukje Jiad' de eer ZijnEerw. naar Vlissingen, als vriend te mogen vergezellen, om hem vandaar te zien vertrekken naar Londen, alwaar hij scheep zou gaan naar Borneo. Tegelijk met den Weleerw. Heer W. van üdijk, uit Maurik, eveneens missio naris voor Borneo, ging Z.Eerw. de boot op. 'i Was Zondagavond woest, stormach tig weer, waarom dcjiassagiers zich al len terstond naar hun kajuiten hadden begeven. Alleen de twee missionarissen stonden op het dek. Heit fluitsignaal werd gegeven tot ventrek.de boot lichtte hot anker. Nog even een handgedruk en' dan zijne laatste woorden, weï'ce ik nimmer zal vergeten „Groet nogmaals van mij vader en moe der, zeg hun, dat ik hen in mijn1 gebeden altijd zal gedenken, groet van mij alie Alfensche Katholieken met hun herder, voor wie ik in de vreemde zal bidden. Vaarwel dierbaar Holland. Vaarwel!" Daarna was alles voorbij en bleef ik met mijn gedachten alleen, God dankend voor de groote genade, aan dezen mis sionaris geschonken. ALFEN AAN DEN RIJN. De WelEerw. heer L. v. d. Berg vertrekt heden per s.s. Prins Ludwig" van Southampton naar de Missie van Noord-Borneo. HAARLEMMERMEER. Bij het gemeen tebestuur is ingekomen een verzoek van het kerkbestuur van de parochie H. Johannes den Dooper te Hoofddorp tot het bouwen van een R.-K. school met onderwijzers en zusterwoning. De school zal verrijzen naast de Katho lieke kerk te Hoofddorp terwijl met den bouw zoo spoedig mogelijk zal worden begonnen. LANGERAAR. Mej. A. van der Maesen, onderwijzeres aan de R. K. school alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de op te richten R. K. meisjesschool te Gendt bij Nijmegen, en zal daar 27 December a.s. functie treden. L1SSE. De propagandaclub „St. Boni- facius", onderafd. van den Volksbond, hield Zondagavond een huishoudelijke vergadering. Deze werd wegens ontsten tenis van den Voorzitter gepresideerd door den alg. functionaris den heer P. Warmer dam. Van den voorzitter M. Bakker was een schrijven ingekomen, dat hij als zoo danig zijn ontslag nam. Het bestuur zal uit haar midden een ander benoemen. Van Futura was een schrijven ingekomen, dat zij bij gelegengeid het weekblad „De Voorhoede" zal zenden om mee te propa- geeren. Van de Bloemistwerkl.-vereen, was een verzoek ingekomen om voorde a.s. propaganda-vergadering te assisteeren bij het huisbezoek. Besloten werd in goed- gunstigen zin te antwoorden. Hierna had de wijkverdeeling plaats, Na de gebrui kelijke rondvraag, waarin eenige zaken van ondergeschikt belang werden bespro ken, werd de vergadering gesloten. WASSENAAR. Gisteravond gaven de patron a ats jongens een uitvoering in het patronaatsgebouw. Het voornaamste stuk was een drama „Guido de Vendeër". Het werd op een uitstekende wijze uit gevoerd. Vooral de hoofdpersonen heb ben dit stuk uitstekend doen slagen. Hoe wel de indruk van een stuk vooral af hangt van de vertolkers, doet ook het décor er veel aan toe. Het tooneei was door den schilder C, Raaphorst geheel in overeenstemming gebracht met heft stuk. De kamer waarin de „wrekers der menèchheid" vergaderden maakte een somberen griezeligen indruk. Voor het komisch gedeelte was een drietal blij spelen gekozen. Niemand zai het kwalijk genomen hebben dat er ook een oude bekende bij was „Hij is zenuwachtig". Het applaus na elk stuk bewees, dat de aanwezigen zich goed amuseerden. De muziek zorgde wederom voor de noodige afwisseling. Er stonden verscheidene nieuwe nummers op 't program, o.a. een marsch van den heer C. P. Schinck Jr. De „Trouvère" liep best van stapel. Veel succes hadden dc muzikanten met de „Bliksemtrein", en vooral met „De Harlekijn". De zaai was ondanks het on gunstig? weer, volier dan gewoonlijk. GEWESTELIJK GEMENGD. Een Oplichter. Begin der vorige week kwam te Noordwijkerhout zekere A. v. G. met een schuit mest aan. Na de mest van de hand gedaan te hebben, maakte hij van het ontvangen geld goede sier. Einde der vorige week kwam hij terug en bood men de schuit aan A. van den Berg alhier, ten verkoop voor f 350. Hij beweerde in Rotterdam een café gekocht te hebben en wilde nu van de schuit af. Van den Berg vertrouwde het zaakje echter niet en stelde de politie met een en ander in kennis. Deze onderzocht het zaakje en bevoncf weldra dat de schuit niet het eigendom van G. was, doch dat deze de schuit op afbetaling had gekocht voor f 100i>. Dit gaf de politie aanleiding den man aan ie houden. Na verhoor door den Burgemeester werd hij voorloopig in verzekerde bewaring gesteld en Maandag morgen naar den Haag getransporteerd, om voor den officier van Justitie te worden geleid. Brand. Maandagnamiddag omstreeks half een brak te Woubrug'ge plotseling brand uit in een perceel bewoond door drie gezinnen, waarvan twee verzekerd waren. Blijkbaar door den feilen wind was uit den schoorsteen een vonk op hei rieten dak gewaaid. De stoomspuit bluschte spoedig het vuur. Eerlijke vinders. Zaterdagmorgen verloor de jongste bediende van het kantoor van den heer K. te Gouda een zakje, waarin zich f 303 aan bankpapier bevond. Twee metselaars vonden op dc West- havcn het verloren zakje gn meenende dat liet een gewoon boterhammenzakje was, werd het in een emmer, die een hunner bij zich had, opgeborgen, zonder dat naar den inhoud werd gezien. Za terdagavond bij het leegmaken van den' emmer kwam het zakje te voorschijn «en bleek de inhoud bankbiljetten te zip. Onmiddellijk werd het zakje nu naar het commissariaat van politie gebracht, waar reeds des morgens aangifte was gedaan De eerlijke vinders ontvingen van den éigenaar een flinke belooning. Oplichterstrnc. Van 'sGravenhage is gevankelijk naaf Gouda overgebracht iemand die de menschen op een nieuwe manier tracht te op te lichten. Met de bewering rijks advocaat te zijn, vervoegde bij zich ten huize van vrouwen, wier man zich ia ver zekerde bewaring bevond. Hij zou dan zorgen dat de man uit dc hechtenis werd ontslagen, indien de vrouw hem de te maken kosten enz. wilde vergoe den. Op deze wijze wist hij f25 los te krijgen. Te 'sGravenhage gelukte dit kunstje verleden jaar. De vorige week beproefde hij het opnieuw, doch de vtquw vertrouwde de zaak niet, vroeg hem den volgenden dag terug te komen en waarschuwde inmiddels de politie, terugkwam, luisterde een rechercheur't Toen de quasi-rijksadvocaat inderdaad tusschen hem en de vrouw gevoerde ge sprek af en verzocht daarop den man mee te gaan naar het politiebureau. Te Gouda heeft hij dezelfde streken uitgehaald. Men meldt ons uit Lisse: Zaterdagavond reed een kruideniers bediende alhier op de fiets, waaraan een mand met boodschappen, naast de rij dende stoomtram. Op de Engelbrug kwam hij te vallen, gelukkig in tegenovergestel- den richting der tram. De geheele inhoud der mand, waar onder ook eenige fles- schen, rolde over den weg. Het rijwiel was in ontredderde toestand en ook de berijder bekwam enkele beduidende ver wondingen. Wanneer zal men 't gevaar van naast de tram rijden inzien. Gistermorgen is afgebrand de boerderij van D. van Egmond, in den polder Nieuwkoop, gemeente A a r land er- veen. Alles was verzekerd. Door den hevigen wind is de geheele mastic-bedekking van het pakhuis van den heer M. te Noord w ij ker hout naar beneden gekomen, zonder eenige schade aan te richten. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot secretaris van het Bisdom den Weleerw. heer J. M. van der Tuijn (15 Aug. 11. priester gewijd); tot kapelaan te 's-Gravenliage (H. Jacobus) den Wel eerw. heer J. H. Juffermans; totkapelpan te Amsterdam (H. Bonifacius) den Wel eer^. heer F. J. van Nestot kapelaan te Haarlem (O. L. Vr. Rozenkrans en H. Dominicus) den Weleerw. heer C. P. van der Salmtot kapelaan te Weesp den Weleerw. heer J. B. A. M. Filbrij, dieassis tent was te Beemster; tot assistente Delft (H. Hippolytus) den Weleerw. heer J.J.C. M. Looijaard (15 Aug. 11. priester gewijd) en tot assistent te Schiedam (O. L. Vr. Visitatie) den Weleerw. heer A. G. M. van den Oord (15 Aug. 11. priester gewijd). Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot Vice-Prefect van het Semina rie te St, Michiels Gestelden Weleerw. heer G. F. L. van Erp en tot kapelaan te Kaatsheuvel den Eerw. heer A. F. J. van Amstel, priester van het Seminarie. Mgr. Möllmann. Gisterenmorgen te 9H uur werd in de Kathedrale Kerk te St. Bavo te Haarlem opgedragen de plechtige Requiem-Mis voor de overledene Bisschoppen en Ka nunniken, door den HoogEerw. Heer Deken G. H. F. Stoffels. Daarna had de installatie plaats van Mgr. M. P.J. Möll mann, den nieuw-benoemden Vicaris- Generaal van het Bisdom. Mgr. Möllntann werd gekleed door Mgr. L. E. Jansen, Deken van Amsterdam en den HoogEerw. Heer H. F. J. Rikmenspoel, plebaan der Kathedrale Kerk. Voor den troon van Mgr. Gallier, bisschop van Haarlem, bevestigde de nieuwe Vicaris-Generaal de geloofs belijdenis en legde den anti-modernisten eed af. Daarna werd de Kanunniken-Mis opgedragen door den HoogEerw. Heer W. G. F. Snickers, regent van Hageveld. Onderwijs. Een Middelbaar-Technische school te 's-Hertogenbosch. Zaterdagavond (of beter gezegd Zater dagnacht, want ruim 12 uur viel het gewichtige besluii) is door den gemeen teraad van 's Hertogenbosch besloten tot de stichting aldaar van een gebouw waarin een ambachtsschool, een burger avondschool, een middelbare vakschool, een middelbare technische school, een tcekenschool en een school voor nuttige en beeldende kunsten zullen worden ge vestigd. Het Rijk verleent een jaarlijkschc bij drage van f36.000, terwijl door Gedep. Staten van Noord-Brabant nog een jaar- lijksche subsidie is toegezegd van f9000 met inbegrip van de gewone provinciale bijdrage van f 1000 voor het tcekenonder- wijs en van f2000 voor het ambachts onder wijs. Aanvankelijk echter zal de middelbare technische school te 's Hertogenboscji worden ingericht voor bouwkunde en waterbouwkunde, daar werktuigbouw kunde, kennis van motoren eu .electro techniek voorloopig niet worden opge nomen. De nieuwe school zal komen tc staan waar thans de gebouwen van het voor malige station nog verrijzen, die dan wel dra zuilen worden gesloopt, en slcll de gemeente dat terrein, het Meijetijplciu genaamd, ter waarde van f40.000, koste loos beschikbaar, maar krijgt zij daar tegenover de vrije beschikking over de gebouwen en terreinen der tegenwoor dige Koninklijke school en Ambachts school, geschat op f25.490. De globale begrooting van kosten van stichting en eersten aanleg bedraagt f249.500, van exploitatiekosten 61.545. De commissie tot het afnemen van liet examen in de Maleische taal en i:i de1 land en volkenkunde van Ned.-bidic aan Europeesche onderwijzers van gouverne- ments- en particuliere kweekscholen voor de vorming van inlandsche onder wijzers daar te lande, noodigt hen die wensqhen deel te nemen aan het in de maand December 1911 te Leiden af te nemen examen, uit daarvan vóór 25 de zer schriftelijk te doen blijken aan den secretaris der commissie den heer J. C. G. Jonker, Plantsoen 73, Leiden. Voor bijzonderheden zie men de Ster. no. 261. Academieniéuws. LEIDEN. Na verdediging van „Stellin gen" werd heden bevorderd tot docter in de rechtswetenschap de heer Johannes A'dolphus Abraham Fransen van der Putte, geboren en wonende te Goes. Geslaagd voor hetCandidaats examen in de rechten Mej. D. G. Biersteker (den Haag) en de heer G. J. H. Kuijk (Gel- dermalsem)Candidaats examen wis- en natuurkunde de heer J. G. van der Cor- peet (Rotterdam). De neer dr. J. A. Volgraff, nieuwbe noemd lector bij de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidsche Univer siteit, stelt zich voor zijn colleges te be ginnen' met een openbare les op Don derdag 9 November a.s., 'snamidöags te 3 uur in het kleinauditorium van het A cad emi egebouw. Sport. Voetbal. De Sportman il won Zondag van D. L. V. met 3—0, terwijl L. V. C. van D. V. S. II won met 60. Leidsch Her cules II speelde gelijk tegen D. L. V. II met 2—2. Meeussen's Voetbal-agenda. Wij ontvingen Meeussen's Voetbal agenda 1911—1912 een naar onze meening onmisbaar boekje niet alleen voor den beoefenaar maar ook voor den toeschouwer van het voetbalspel. Naast inlichtingen op allerlei gebied voor de voetballief hebbers biedt het boekje voldoende plaats voor het maken van aanteekeningen wat betreft de uitslagen van alle te houden wedstrijden gedureude het seizoen. Rechtszaken. Gratie geweigerd. Door H, M. de Koningin is afgewezen; het verzoek om gratie, ingesteld door den heer H. A. van Dalsum, notaris en! lid der Prov. Staten te Hulst, die bij ar rest van dgn Hoogen Raad van 29 Mei, j.L is veroordeeld tot f300 boete of 60 dagen hechtenis, ter zake van het be- leedigen van den burgemeester van' Hulst, in het door hem geredigeerde blad „De Volkswil". Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft gisteren een onderzoek in gesteld naar het zinken op den 'Nieuwen Waterweg van het Katwijksche bomschip V De Vrouw Anna K.W. 54, op 25 Octo ber. Gehoord werd de schipper W. Plokker, die mededeelde, dat hij dien morgen van Vlaardingen door een sleepboot naar zeö zou worden gesleept, tegelijk met een Vlaardingsche logger. De Vrouw Anna lag 30 M. daarachter. Het was buiig weer niet trekkenden wind. Ongeveer ter hoogte van Maassluis besloot schipper niet naar zee te gaan en maakte} de tros los. Stagfok en grootzeil waren aangeslagen, en zijn na het losgooien ge- heschen. De schipper stond zelf aan hef roer, en wilde naar den Zuidwai. Door, den stroom deinsde de bom achteruit het gelukte niet om haar te laten bij draaien, en ze sloeg met de bakboord- bil tegen een dukdalf. De schipper heeft vergeten het anker uit te werpen. Doofl een groot gat stroomde het water naar binnen; het vaartuig zonk bijna onmid dellijk. De Raad zal later uitspraak doen. De Utrechtsche rechtbank veroordeel de: J. K., 26 jaar, veekoopman te N i e u w» koop wegens wederspannigheid contra A. J. A., tot 1 maand gevangenisstrafJJ V., 39 jaar, smid te Nieuwkoop, we* gens wederspannigheid contra A. J- A* tot 1 maand gevangenisstraf, en jH. W. v* R„ 34 jaar, te Zevenbergen,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2