Uit Stad en Omgeving. KORTE KROMEK. Het heeft aan Z. H. Paus Pius Xfce- haagd het Eerekruis „Pro Ecclesia et Pontjfice" te verleenen aan den Bijzon deren Raad der Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo, te Utrecht. Te Amsterdam heeft de heer Per- quin (R. K.) ontslag genomen als lid van den gemeenteraad om plaats te maken voor den niet herkozen heer J. N. Hen- drix (R. K.) De vrijzinnige kiesvereetii- gingen besloten geen tegencandidaten te stellen de S. D. A. P. wel. Officieel zijn gisteren candidaat gesteld de heeren N. Hednrix (R. K.) en E. Kupers (S. D.). In aansluiting aan een mededee- ling, voorkomende in de „St.ct." van 18 dezer, brengt de minister van buiten- landsche zaken ter algemeene kennis, dat het verbod van het gebruik' van cijfer- en andere codes .eveneens toepasselijk is op telegrammen, die uit het buitenland naar Turkije worden verzonden. De gewone audiënties van de mi nisters van Marine en van Waterstaat zullen op Vrijdag 3 November a.s. niet plaats hebben. LEIDEN, 31 October. Ex is alhier een comité opgericht tot het inzamelen van gelden ten bate van de door den stormramp van 30 Sep tember getroffen bevolking van Brui- nisse. De heer W; H. Smith van hier is aan de Technische jfoogeschool te Zü- rich geslaagd voor het candidaatsexa- men werktuigkundig ingenieur. De le luit.-adjudant N. J. Singels, van het 2e reg. veld-artillerie1, is over- overgeplaatst van hier naar VQraven- hage. De majoor J. W. Verff, van het 3e reg. veld-art. te Bergen-op-Zoom, wordt overgeplaatst bij het 2é reg. veld-artil lerie alhier. Het bestuur van den Leidsqhen Chr. Boerenbond zond heden aan ver schillende patroons eene circulaire waar in het, naar aanleiding van de steeds meerdere stijging der levensmiddelen dringend verzoekt om eenige verhooging of toeslag op het loon te verzoeken. Waar in den laatsten tijd de hoogst noodzakelijke levensbehoeften met min stens 10 pCt. zijn gestegen, daar valt het niet te ontkennen, dat de werklieden tot allerlei middelen hunne toevlucht, moeten nemen, dat zij zich genoodzaakt zien om door aankoop van mindere goe de kwaliteit van levensmiddelen in hun onderhoud te voorzien, dat voor hen een tijd is aangebroken dat zij1 zich vele za ken moeten ontberen, zooals groenten en andere artikelen, welke voor hun thans weelde-artikelen zijn geworden. Waar dan ook over het geheele land pogingen in het werk worden gesteld om de huma niteit der patroons op te wekken en qok te dezer plaatse reeds verschillende pa troons hun daadwerkelijken steun heb ben verleend, daar is het bestuur aange moedigd aan allen het verzoek te richten ;t zij om verhooging van loon, 't zij ojm[ een bijslag op het loon of 9m anderen steun in natura. De heer A. J. Düncker te Hazers- w o u d e slaagde te Breda voor het exa men vrije- en orde-oefeningen der gym nastiek. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur 's avonds St. Lo- dewijkskerk Apologetische Cursus. Spre ker de WelEerw. Heer Th. M. P. Bek kers; onderwerp: Oods Voorzienigheid. Donderdag 6 uur en 81/2 uur Bondsgebouw, Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden door den Weieerw. Pa ter J. G. Tesser over Rembrandt. Toe gang vrij. AARLANDERVEEN. Gedep. Staten hebben afwijzend beschikt op het ver- Izoek van B. en W. dezer gemeente om een gedeelte van den Korteraarschen weg onder de gemeente Ter Aar, van de wo ning van den heer Schreuder tot aan de grens met de gemeente Aarlandier- veen, open te stellen voor het verkeer met motorrijtuigen. HILLEGOM. De vergadering van den IRaad dezer gemeente, uitgeschreven te gen Vrijdag 27 October 1911, en tot na dere aankondiging uitgesteld, zal thans 'Worden gehouden op Donderdag, den 2en November 1911, des voormiddags ten 10 ure. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der ha ring op den afslag waren: volle pekel haring f 12.9513.25; ijle dito f9.90 10.-35; steurharing f9.80, makreel f8.20 >*-9.20 per kantje. LISSE. Bij de op „Keukenhof' gehou den jachtpartij zijn door 7 schutters ge- Schoten: 61 fazanten, 30 hazen, 29 ko nijnen, 15 houtsnippen en 3 eenden. ROELOFARENDSVEEN. In plaats van den wegens gebreken voor den dienst bij de Militie afgekeurden loteling Sl Droog zal in Maart of Mei 1912 moeten ^opkomen de loteling W. v. d. Meer Wz., ikytingsno. 20. RIJPWETERING. In Café Rustoord zal op Maandag 6 Nov. e. k. eene uitvoering gegeven worden door het Harmonie Ge zelschap Onderling Genoegen met mede werking van de Toóneelvereeniging Eens gezindheid. TER AAR. Gisteravond hield de Au- ^urkenbond „Bid en Werk" eene alge meene vergadering jn het Bondscafé aan het Papenveer. De voorzitter, de heer J. A. Koeleman, sprak in zijn openingsrede een bijzonder woord van welkom tot de heeren H. C. Kroft, lid der controlecom missie, G. Èskes, secretaris, en J. C. Hoogeveen, kassier-boekhouder, die voor het eerst als zoodanig ter vergadering aanwezig waren. De secretaris las daar na de notulen der ledenvergadering van 12 Juli 1!., die onder dank goedgekeurd werden. Bij lezing der presentielijst bleken 54 leden tegenwoordig te zijn. Dit getal noemde de voorzitter wel klein, doen met het oog op het zeer ongunstige weder toch bevredigend. Uit de rekening van den kassier-boek houder bleek, dat de opbrengst der veilin gen in de afgeloopen campagne ruim f106.000 bedroegen en de kas een saldo van ruim f4000 bevat, waaruit ongeveer 4 pet. aan de leden zal kunnen terug be taald worden. De voorzitter had het ge noegen aan de vergadering te kunnen mededeelen, dat op een klein bedrag na alle vorderingen over dezen zomer reeds zijn binnengekomen. Tot leden der eindcommissie werden met groote meerderheid herkozen de hee ren W. Verhaar, J. Hoogervorst Cz. en D. Heins. Bij het punt mededeelingen herinnerde de voorzitter aan hetgeen gedaan was om aansluiting te verkrijgen aan den in aan leg zijnden spoorweg. Zooals bekend is uit het jongste gemeenteraadsverslag heeft thans het gemeentebestuur de actie overgenomen, intusschen zal ook het be stuur van den Bond in deze gewichtige zaak niet stil zitten, maar het gemeente bestuur zooveel mogelijk steunen. Ver volgens wenschte hij eene aanmoediging te richten tot de komkommertelers. "De groep van deze tuinders is tot welslagen nog te klein. Na den buitengewoon gun- stigen uitslag van den augurkenoogst kon hij allen aanraden, die dit jaar eene proef met glas genomen hebben, deze thans uit te breiden, en, die het nog niet deden er mee te beginnen. Al had de Augurken- bond de- veilingen van lange groenen niet doorgezet, toch kon hij mededeelen, dal de opbrengst per raam door elkaar f 1.80 bedroeg en dus beter waren dan in de afdeeling „Nieuw Leven" van de ,Ter Aarsche Augureknveiling, waar men de veilingen had volgehouden. Omdat de voorzitter intusschen overtuigd was, dat de ware weg de veiling is, hoopte hij dat er zulk eene uitbreiding aan de glascul tuur zou gegeven worden, dat den vol genden zomer de veiling slagen kon. Door tusschenkomst van liet bestuur zal den leden den aankoop van glas etc. zoo ge makkelijk mogelijk gemaakt worden, en gedurende eene week worden de bestel lingen ingewacht bij den voorzitter. Bij de rondvraag stelde de heer W. Verhaar voor om met het oog op het groote sajdo eene extra aflossing te t^oen van f200 op de inmaakschuur van den Bond, waarop thans nog een hypotheek van f1200 rust. Dit voorstel werd onder steund door den heer C. Uijïtewaal. An deren wilden deze buitengewone aflos sing bepalen op f100. Bij stemming werd het voorstel Verhaar-Uijttewaal met 33 tegen 27 stemmen aangenomen. De voorzitter herinnerde er aan, dat de bezoldiging van den kassier-boekhou der bij den buitengewonen omvang van zijn werk dit jaar naar het oordeel van het bestuur en de controle-commissie veel te laag was gesteld. Het bestuur stelde daarom voor dezen functionaris eene gra tificatie van f150 te verleenen, ten ein de daarmee tegemoet te komen aan de groote uitgaven, die hij had moeten doen voor hulpkrachten bij zijn administratie. Uit de vergadering kwam daarna een voorstel om eene gratificatie van f100 te verleenen. Bij schriftelijke stemming werd met eene kleine meerderheid het bestuurs voorstel aangenomen. In zijn sluitingswoord dankte de voor zitter alle aanwezigen voor hunne tegen woordigheid en het bewaren van den goeden toon. Hij wekte andermaal op tot uitbreiding der komkommerteelt onder glas en sprak de beste wenschen uit voor den groei en den bloei van den bond. Hij hoopte, dat alle leden hun best zouden doen omyvoor den Augurkenbond propa ganda te maken door nieuwe tuinders aan te sporen om lid dezer vereeniging te worden. GEWESTELIJK GEMENGD. Bran d Zaterdagavond ontstond brand op een hooizolder van den paardenhandelaar P. Liepelt te Gouda. De brandweer wist >het vuur tot den hooizolder, waarop circa 5000 kilo hooi geborgen was, te beperken. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. Gemeenteraad van Sassenheim. Wegens de ziekte van den burgemees ter, werd de raad gepresideerd door den heer B. P. Roest, oudste wethouder,die bij de opening de beste wenschen uit sprak voor het herstel van onzen bur gervader, wiens toestand naar omstan digheden zeer gunstig is. Aanwezig alle leden. i De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen waren de volgende stuk ken Een schrijven van den Directeur van het krankzinnigengesticht „Endegeest", dat aldaar is overleden, de voor rekening dezer gemeente verpleegde Bonsing. Een schrijven van den Ned. Bond van gemeenteambtenaren, waarbij wordt aan gedrongen op afschaffing van het ver gelijkend examen, bij het aanstellen van gemeenteambtenaren. Mededeeling van Ged. Staten, dat door hun college weder is ter hand gel- nomen, het verzoek' van Ds. J. Wnste- hoff, predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, om den Wasbeker of Oud-Alke- maderlaan van den legger der voetpaden en wegen af te voeren ,en zij verzoekitV B. en W. aan hun college voor 1 !Nov. a.s. opgave te doen van de namen der bekende, en aan het college niet beken de belanghebbenden in deze zaak. Aan dit verzoek is voldaan. De genoemde stukken voor kennisge ving aangenomen. Verzoek van de alhier opgerichte ver eeniging van Kantoor- en Handelsbedien den in het bloembollenbedrijf om drie avonden per week een lokaal van de O. L. school aan hunne vereenigimig be schikbaar te stellen tot het geven van lessen in de moderne talen, boekhouden enz. B. en W. stellen voor een lokaal aan deze vereeniging af te staan, tegen erne vergoeding van f 50 a f 60 per jaar voor vuur en licht. Aldus besloten. Mededeeling van B. en W. dat zij op 27 Sept. de kas en boeken van den ge- me enteonltvanger, en eenige dagen later van den administrateur der gasvoorzie- ning hebben nagezien en alles in de beste orde hebben bevonden. Als nu werd benoemd tot plaatsvervan gend ambtenaar van den Burgerlijken Stand, de heer Fred. J. Wnstenholff,! ambtenaar ter secretarie. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het bestuur van de arbeids beurs te Leiden, om alhier een gemeen telijke arbeidersbeurs te stichten in den geest als in dien brief werd aangegeven, dit als proef voor een jaar te doen eh als leider daarvan aan te stellen den heer Fred. J. Wustenhoff, tegen vergoeding van f 2.50 per maand. Genoemde heer zal dagelijks ter secre tarie voor dit doel te spreken zijn van half twaalf tot half een. Besloten werd vervolgens f 95 a f 100 uit te trekken voor het laten maken van een kast en een kist voor de berging van leermiddelen van de O. L. school. Door den secretaris werd het appot van den heer W>. Warnaar voorgelezen van de.vergadering gehouden te Breukelen inzake drinkwatervoorziening. Ook was van het comité van voorberei ding een schrijven ingekomen met ver zoek een definitieve afgevaardigde te benoemen. Als zoodanig werd benoemd de heer J. Marbus, die deze benoeming aannam. Het kohier schoolgelden 4de kwartaal werd vastgesteld op. een bedrag van f 42.75. Nog werden goedgekeurd de gemaakte kosten, zrjnde f 95 voor het schoonmaken van de brandsloot vanaf den Minneweg tot de R. K. Kerk. Het voorstel van B. en W'. om de in dertijd aangegane leening, groot f 3600, geheel af te lossen, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Deze leening, welke nu. nog f3300 bedraagt, is inder tijd aangegaan voor dekking van kos ten, procedure enz. Warmonderdamschen straatweg. Daar de Provincieen de heer Krantz hierin ons te gemoet komen wordt deze leening afgelost. Met het oog op den meerderen dienst van den gemeenteveldwachter en de gi- meente-arbeiders in den beruchten storm nacht wordt een extra vergoeding toege kend en wel eerstgenoemde f2.50 en de beide anderen ieder f2. De heer Warnaar maakte tevens de opmerking dat het hem verwonderde, dat de brandzeilen nog lagen op het dak van den heer Stelma. De storm is' nu al reeds zoo'n tijd voorbij, dat er nu wel eens verandering mag komen. De Voorzitter zegde den heer War naar onderzoek toe. Alsnu was aan de orde vaststelling be grooting der gas voorziening 1912. De heeren Bader, Knuijff en Warnaar vroegen eenige inlichtingen. Zoo drong de heer Bader er op aan het salaris van den administrateur te brengen van f 100 op f250, hetgeen ook de vorige ad ministrateur verdiende. De Voorzitter was van meening dat zulks zal geschieden, wanneer ge bleken is, dat deze administrateur vol doende onderlegd is, wat nu, den kor ten tijd, dat hij werkzaam is, nog niet is vast te stellen. Deze begrooting werd goedgekeurd. Alsnu volgde de begrooting 1912 der gemeente. Bij de algemeene beschouwin gen maakte de lieer Warnaar de op merking, dat hij gaarne het percentage van den Hoofd. Omslag zag verlaagd en dat den leden van den raad in de maand Maart of April zal worden gezonden een staat, waarop voorkomt de namen der leerlingen dezer gemeente en uit de bui tengemeenten, die de O. L. school alhier bezoeken en van de yergoeding door de buitengemeenten aan deze gemeente ge geven voor de kinderen uit andere ge meenten. De heer Wa rn a a r vond de kosten van het L. O. verbazend hoog. Geen der leden verlangde de begroo ting artikelsgewijze te behandelen. De heer Knuijff vroeg eenige in lichtingen omtrent kosten schoeiing van de Oude Haven. De heer Warnaar zag gaarne den post politie verhoogd] met f 200. Door eenige particulieren wordt aan 'del poli tie een. som twtaiekjeerd voor. den extra dienst voor de z.g. bollenbewaking ge durende den zomer. Daar dit van alge meen belang is, drong de heer Warnaar aan voor deze bewaking een som van f 200 uit te trekken. De heer Bader zag liever een 2en politieagent benoemd, de kosten zouden dan wel hooger worden, doch dan had meii er altijd wat aan. Op den vraag van den Voorzitter of de heer Bader van het benoemen van een "2e politie agent een voorstel wilde maken, zeide deze alsnog zulks niet te doen. Op voorstel van den heer Mar bus werd nu besloten dgn post politic met f200 te verhoogen. De heer Roozen wees op de stof- plaag dezen zomer ondervonden en zag daarom gaarne dat alhier, evenals te Bloemendaal en Hillegom proeven wer den genomen met het besproeien der we gen met olie. In Bloemendaal was, men hierover zeer voldaan. De heer Rijns- burger deelde mee, dat men in Hille gom allebehalve voldaan was over den genomen proef, daar de huismoeders er zeer over klagen, dat de kleeden in de kamers er alles behalve schoon uitzien en dat de vlekken slecht of niet te 'ver wijderen zijn. Beslóten werd een onderzoek in te stellen naar de deugdelijkheid der ge nomen proeven. Vervolgens werd dege- meentebegrooting me.t algemeene stem men goedgekeurd. Met het oog op den duren tijd stelde de Voorzitter voor gedurende de maanden NovemberApril het loon van den gemeenteveldwachter te verhoogen met fl, van den nachtwacht met f0.50 en de gemeentearbeiders ook met f 0.50. De heer Warnaar vond f 0.50 per week voor de gemeente-arbeiders te weinig en stelde voor dit met f 1 te verhoogen. De heer Knuijff vond, dat wanneer de gemeentepolitie toeslag kreeg, ook anderen om verhooging zouden komen, en vond f 0.50 ook te weinig voor de ge meente-arbeiders, lieden met groote ge zinnen. De heer Warnaar stelde nu voor de politie geen toeslag te geven, doch alleen het loon der gemeentearbei ders te verhoogen en wel met f 1 p. *w. B. en W. wijzigden nu hun voorstel en wenschten het loon van den veld wachter met f 1 en dat der arbeiders snet f0.50 per week te verhoogen. Het voor stel van B. en W. werd verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Rijnsburger, Knuijff, Warnaar en Roozen. Het Voorstel van den heer War naar om alleen het loon van de-gemeente arbeiders te verhoogen mei f 1 werd hierna met algemeene stemmen aangeno men. Hierna werd de vergadering gesloten. STATEN-GËNERAAL. TWEEDE KAMER "Zitting van Dinsdag 31 October. De behandeling der Militie wet en wel van art. .21, regelende de vrijstel lingen, wordt voortgezet. De heer D u y s (S. D.) vervolgt zijn Vrijdagmiddag afgebroken rede ter ver dediging van het sociaal-democratische amendement om de vrijstelling van gees telijken of van hen die voor den geeste lijken stand studeeren, uit de wet te lichten. Hij bestreed uitvoerig de ver schillende argumenten, aangevoerd door hen, die b.v. het voor 't moreel der troe pen noodzakelijk achten, dat geestelijken of seminaristen in de gelederen plaats nemen, teneinde zedelijk overwicht te kunnen uitoefenen op de zwakkere broe ders. Als dit opgaat, kan men den vloot- predikant ook wel afschaffen als bezuini gingsmaatregel, en behoeft men op de vloot boeken als „Een liefde in het Zuiden" niet meer te vervangen door werken als: „Jacob en z'n hond" en „Kerstmis op de vliering". Spr. betoogde verder, dat het con sciëntiebezwaar, ontleend aan Evangelie en Geloof, zich niet tegen het dienen in leger ep vloot keert en met het be zwaar der kerk hebben wijniet te maken. Dat het ook onjuist is, dat geestelijken niet gewapend mogen optreden, bewijst wel de toestand in Portugal, waar gees telijken, tot de tanden gewapend, vech ten tegen de Republikeinen. Spr. meent, dat in ieder geval de gees telijken in het leger zouden kunnen be nut worden voor verplegingsdiensten of andere uitsluitend vredelievende diensten. Spr. noemde het een schandaal, dat mannen als Krillenger, Hie echte ge moedsbezwaren hebben om de wapenen te dragen, in de gevangenis worden ge worpen, terwijl geestelijken, die geen gemoedsbezwaren hebben, maar 't alleen lastig vinden te dienen, bij hoopen wor den vrijgesteld. Dit is meten met twee maten. Geen verdraagzaamheid ten koste van rechtvaardigheid. De heer Verhey (U. L.) verdedigt een amendement om de vrijstellingen van kostwinners te doen vervallen. De bedoe ling is de vrijstellingen dan niet zoo ver uit te breiden, maar het kostwinnerschap ta brengen onder bijzondere gevallen. Het thans geldende systeem van vergoe dingen aan on- of minvermogenden dient te blijven behouden. De heer Thomson (U. L.) verde digt, als uitvloeisel van het debat over de niet-inschrijving van Indische studenten, een amendement der Commissie van Rapporteurs, bedoelende om dergelijke jongelieden vrij te stellen van den dienst. De heer van Sasse van .Ysselt (R. IC) verdedigt een amendement om de de aanvrage tot vrijstelling van een kost- winnet niet in de eerste nlaate ie rich ten iot den Militieraad, maar tot den burgemeester. De heer Ter Laan (S. D.) verdedigt een amendement om de vrijstelling van geestelijken althans aan eenige waar borgen te binden. De heer d e V is s er (C.-H.) bestreed h,et amendement om de vrijstelling van' geestelijken te doen vervallen, niet uitf beginselen ontleend aan de Souvereini- teit der kerk, want spr.'s principe is datj elk Nederlander, zonder eenig onder-f scheid geroepen is in tijden van poodl zijn vaderland te dienen en te verdedi gen. Maar hij heeft uitsluitend practischq bezwaren. De vrijstelling acht hij geen privilege voor de geestelijken zelf, maar voor hen die door het geestelijk ambt! gebaat worden, n.l. de kerkelijke ge meenten. In oorlogstijd toch is het dat een volk het allereerst en het allermt*esfj behoefte heeft aan geestelijke leiding en steun. Ook de heer Eland (U.L.) bestreed; het amendement-Duijs, omdat hij zidhj gebonden acht aan het compromis dat in 1898 de vrijstelling van geestelijken in de militie wet bracht. Daarentegen steunt spr. het soc.-dem. amendement om meerdere waarborgen bij het vrij stellen van geestelijken te eischen. De heer D u y maer v. T wist (A. R.) bestrijdt de vrijstelling van kostwinners. Hij mist o.a. de waarborgen, dat de vrij stelling ten goede zal komen aan* den geen, die werkelijk in de behoefte van het gezin voorziet. Ook zullen die vrij stellingen het contingent onvoltallig ma ken, en ze kunnen leiden tot onberaden huwelijken. Daarentegen wil spr. de ver goedingen uitbreiden en daarvoor circa; 4 ton beschikbaar stellen in plaats van de f180.000 thans daarvoor geraamd. Wat betreft de vrijstelling van geeste lijken sloot spr. zich aan bij het betoog van den heer de Visser. De zitting duurt voorlig Rechtszaken. De Wiïïkelsiuifiög te Amsterdam Gistermorgen is er weer een vonnis gewezen inzake de Verordening op de winkelsluiting. Thans deed de 4e Kantonrechter mr. T. J. B. Hiltermann uitspraak en wel in de zaak van een winkelier op denNieuwen- dijk, wiens winkel na 9 uur nog voor het publiek toegankelijk was en bij wien na het sluitingsuur een juffrouw binnen trad en chocolade kocht. Mr. Hiltermann achtte het ten laste ge legde wettig en overtuigend bewezen en veroordeelde den winkelier, wegens over treding van art. der Verordening tot f 0.50 boete, subsidiair één dag hechtenis. In het vonnis werd niet in beschouw ingen getreden, betreffende het al of niet verbindbare der Verordening. De kantonrechter te Delft veroordeelde J. Th.«S. te Leidschendain wegens overtreding der ongevallenwet tot f 5 of 3 dG. van H. te Zegwaard wegens idem tot f 3 of 2 dD. van E., te Z 0 e- termeer wegens idem tot f3 of' 2 d P. van V., te Nootdorp wegens na zonsondergang rijden met een rijwiel zonder licht tot f 1 of 1 d en B. de B. te Zegwaard wegens openbare dron kenschap tot f 3 of 3 d. Sport. Schaken. Zondag 12 November zal te Leiden een door den Nederlandschen Schaakbond in vereeniging met het Leidsche Schaak genootschap uitgeschreven ééndaagsche wedstrijd plaats hebben. Gespeeld wordt in 4 klassen: hoofd-, 1ste, 2de en 3de klasse, inelke klasse m groepen van 4 spelers. Faillissementen. Uitgesproken: M. H. Laman, aardappel handelaar, Haarlemmerstraat 239 te Leiden, curator mr. H. G. Gordon. C. D. Merens, particulier, te Warmond, curator mr. A. L. Hermans. G. A. Hekker, wagenmaker te Noordwijkerhout, curator mr. T. Brecd- veld. J. N. van der Eijssel, koopman, brood bakkei 'en winkelier te U11 h o o r n, curator mr. K, Denijs. G. A. Sandvos, candidaat-notaris, te Amsterdam, curator mr. F. W. C. H. 01 de- welt, K. Kaper, grossier m koek en beschuit curator als voren. P. L. de Landmeter, den Haag, curator mr. J. W. de Kanter. C. P. v. d. Boogaart, den Haag, curator mr. L. A. Mi- cheels. A. Teerlink, koopman, den Haag, cu rator mr. M. J. van der Flier. N. Brossman en diens echtgenoote M. M. Morang, winke lierster den Haag, curator jhr. mr. E. C. U. van Doorn. W. D. Gratama, Rijswijk, curator mr, J. Wolterbeek Muller. J. B. Anthonisse, koopman en winkelier, te Haarlem, curator mr. P. Ti eenk Willem, te Haarlem. Handels vennootschap onder de firma F. Klagges, papier fabrikanten en kooplieden te Maasniel, curator jhr. mr. G. Michiels van Kessenich. R. de Boer, schoenmaker te Warne, curator mr. M. E. Hepkema. Opgeheven: J. W. P. Brouwer, Amster dam. Mej. J. P. Uphus, Amsterdam. M. Swaalf, den Haag. S, K. Feitsema, Voorburg. G. v. d. Eijkel, R ij n s b u r g. J. H. Bruggeman te Enschedé. Geëindigd: E. B. de Waal, te Dordrecht. C. P. H. Tonnaer, te Zutphen. N. V. Soerabaia. en N. V. Batavia beiden te Amsterdam. W Riezebos te Kampen. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan de Uitgevers-Vennootschap „Futura" is vergunning verleend tot het oprichten van eene boek- en courant drukkerij in het perceel Steenstraat 39. Door de Firma Hasseiman en Pander ia vergunning verzocht tot uitbreiding van haai meubelfabriek, door bijtrekking van eene achtef de machiuezaal geplaatste werkplaats en van het naast de inrichting gelegen perceel. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente- secreterie ter visie gelegd, terwijl op Dinsdag

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2