GEWESTELIJK GEMENGD. Goed afgeloopen. Eenige onderdeden voor koekenfabri- catie, bestemd voor den heer C. C. Schuur in de Zuidbuurt waren per zolderschuit tot het dorp Zoeterwoude aan gevoerd, vanwaar zij dan per voertuig naar de plaats van bestemming zouden worden gereden. D^ z.g. koekenpers, circa wegende 3000 kilogram, werd Zaterdagnamiddag door middel van een takel van dat vaartuig gewerkt en was bijna op den wagen toen 't tegen een der steunsels kwam dat toen brak, het zoontje van den landbouwer C. v. d. P., die zich te dicht daarbij had gewaagd kreeg een stuk hout op het hoofd, dat hem bloedend verwondde. De hulp van dr. Kortmann werd onmid dellijk ingeroepen die de wond van den kleinen patiënt heeft gehecht. Aan het Geniekanaal, nabij Hoofd dorp kregen gisteren twee bietenschip- pers, die aldaar met hunne schuiten lagen, ruzie, hetgeen weldra in een vechtpartij ontaardde. De een kreeg daarbij zooveel slaag, dat zijn kleeren geheel onder het bloed bedekt en als flarden aan zijn lijf hingen. Door anderen werden ten slotte de vechtenden gescheiden. Kerknieuws. Professor Hector Treub noemde deze" dag het triomffeest van de teekenkuns*' daar Braakensiek 25 jaar lang hee' Holland met zijn teekenkunst in de Groene verheugd heeft. Het succes der platen schuilde in de compositie en juiste weergave en de humoristische geest waardoor Braakensiek de artistieke registrator van het dagelijksch gebeuren is geworden. Spreker bood den jubilaris een lauwerkrans aan, benevens een namenalbum en een enveloppe met in houd, teneinde een souvenir te koopen. Tal van sprekers traden achtereen volgens nog uit de breede scharen be langstellenden naar voren om den jubilaris en diens familie toe te spreken. De eerstvolgende maandvergadering van de Maatschappij van Ned. Letterkunde zal worden gehouden te Leiden op Vrijdag 3 November a.s. des avonds te 8 uren in het Nutsgebouw. Als spreker zal als dan optreden de heer Dr. Jos. Dyserinck, emer.-predikant te 's Gravenhage. Er is veel kans, dat Den Haag dezen winter nog een Alianora-uitvoering krijgt. Het „Vad." wist 't reeds, dat Koeberg een aantal verzoeken had gekregen om het werk nog eens te doen uitvoeren, en thans vernemen wij uit zeer goede bron, dat hij zoo goed als besloten is aan die verzoeken gehoor te geven, reid is met de gemeente Aalsmeer een schoolgeldregeling te treffen. De Gemeenterekening, dienst 1910, wordt vastgesteld In ontvangsten f 106.544,651/2, en in uitgaven f 107.104,231/2, nadeeiig saldo f 559.58 De gemeentebegrooting, dienst 1912 wordt aangeboden in ontvangsten en uitgaven op f 56.347,381/0. Aan den gemeente-opzichter A. v. d. Loorse wordt, voor bewezen buitenge wone diensten bij de uitvoering van het uitbreidingsplan eene gratificatie toege kend van f 75. GOUDA. In de alhier gehouden ge meenteraadsvergadering werd ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer S. Olman, tot ambtenaar van den burgerlijken stand be noemd de heer M. Gelijns. In verband o.a. met het stichten van een verbrandingsoven werd het voorstel tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1911 aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten aan den heer P. Bok hoven te Gouda een tweetal bouwterrei nen te verkoopen ter grootte van pl.m. 707 en pl.m. 697 vierk. meter, tegen een prijs van f 4 per vierk. meter. De voorstellen tot het toekennen van eene vergoeding ten bedrage van f 200 aan J. de Bruijn te Stolwijkersluis wegens stormschade en tot opheffing van de 'commissie voor gascontróle werden goed gekeurd. De begrootingen van de gemeente-licht fabrieken werden aangenomen de afdee- ling gas, sluitende in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van f 200,650, de afdeeling electriciteit met een bedrag van f 33,100 in ontvangst en uitgaven slui tende. Aan den inspecteur van politie E. H. Tenckinck werd met ingang van 1 |anuari a.s. eene personéele toelage van f 200 'sjaars toegekend, terwijl overeenkomstig het praeadvies van B. en W. afwijzend werd beschikt op het verzoek der Agen ten van Politie-Vereeniging „Per Aspera ad Astera" om verhooging der jaarwedden van het politiepersoneel. Besloten werd een opzichter der fabri cage op een jaarwedde van f 800 en een plantsoenopzichter, tevens belast met het toezicht op de wegen en voetpaden, op een jaarwedde van f 1080 aan te stellen. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten tot verhooging van het loon van den wachter der Kleiwegsbrug en van de siuisknechten met f 1 per week. Bij de stemming over een voorstel van den heer Knuttel tot verhooging der jaarwedden van onderwijzers, in afwijking van het praeadvies van B. en W. op het verzoek der afd. Gouda van het Ned. Onderwijzersgenootschap om herziening der salaris-regeling voor het onderwijzend personeel aan de lagere scholen, staakten "de stemmen. Eveneens staakten de stem men bij de behandeling der ontwerp verordening op de heffing van rechten wegens den afvoer van water en vuil door het electrisch gemaal in de Korte Akkeren, ten gevolge waarvan de be grooting niet kon worden vastgesteld. Als leeraar aan het gymnasium, vaca ture dr. J. Geest, wordt aanbevolen de heer S. J. Vroman, leeraar in de natuur kunde aan de R. H. B. S. HAARLEMMERMEER. De Gemeente raad vergadert op Donderdag a. s. 's mor gens 1 i uur. Aan de orde komen 0. m. Bonoeming van een onderwijzer aan school No. 4 te Hoofddorp, en van twee onder wijzers aan school No. 3 te Vijfhuizen. Stemming over het amendement van den heer Knaap betreffende de verordening, op de jaarwedden van de onderwijzers en onderwijzeressen aan de openbare la gere scholen. Begrooting burgerlijk arm bestuur, Gemeente begrooting. KATWIJK AAN ZEE. De prijzen op den publieken afslag waren volle pekel haring f 13.55, ijle dito f 10.30, steurharing f10, makreel f8.40 a f8.60. SASSENHEIM. Gisteravond vergaderde de afd. Land-en Tuinb.-knechts van den Jv'ed. R. K Volksbond. De voorz., <fe neer jH. Homan, opende deze vergadering met gebed. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Besloten werd om met het St Nicolaasfeest, een feestje te organiseeren voor de kinderen der leden en wel voor de schoolgaande kinderen in de zaal van den heer Wou denberg en den jongeren kinderen thuis 'n tractatie te zenden. Behalve de gewone tracta tie's zullen de kinderen worden ver gast op eene voorstelling met een en too- verlantaarn en zal er eene tombola zonder nieten gehouden worden. Men zal trach ten een goede lantaarn in eigendom te krijgen. Om nu de kas te versterken he lsloot men bij de ingezetenen rond te gaan en deze in de gelegenheid te stellen te gen betaling van f 1 hun kinderen te doen deelnemen aan dit feestje. Meegedeeld werd, dat op de gecombineerde vergade ring met het bestuur der vakvereeniging „Een zij ons doel" besloten is, bij de pa troons er op aan te dringen, een toeslag op het loon te geven met het oog op den duren tijd, en voorloopig nog niet op loonsverhooging, dit met het oog op de contracten, die vele knechts sluiten. Niets meer aan de orde zijnde, werd de ver gadering gesloten. De schouw over tochten, slooten in kunstwerken in den drooggemaakten /eender- en Lijkerpolder zal gehouden worden op Donderdag den 9 November 1911. WOERDEN. De opzichter van forti- latie 2e kl. O. B. Beeftink is met 1 Nov •vergeplaatstvan alhier naar Uithoorn, Motu Proprio over de Franciscaner- Orde. In een dezer dagen uitgekomen Motu- proprio „Quo magis", over de keuzevan den Overste der Franciscaner-orde, worden de volgende regelen vastgesteld. 1. Voortaan zuilen zes definitoren worden aangesteld, waarvan twee voor de Italiaansche taal, een voor de Duitsche, een voor de Fransche, een voor de Engelsche en een voor de Spaansche. 2. Het is voldoende dat de definitor de desbetreffende taal volkomen machtig is, zooals dezen keer de Hongaarsche pater Bendes voor de Duitsche provincie. 3. De duur van het ambt van generaal, procurator en defini tor is zes jaren. Na afloop-daarvan kun nen de generaal, de procurator en twee definitoren herkozen worden mits met een meerderheid van twee-derden der stemmen; voor een derde sexennium wordt de goedkeuring van den H. Stoel vereischt. 4. Er worden voorschriften ge geven betreffende het stemrecht bij de keuze van generaal, procurator en pro vinciaals. 5. De duur van het ambt mi nister, custos en definitor in de provin ciën is drie jaren. 6. De duur van het ambt van gardiaan bedraagt drie jaren van het eene Kapittel tot het volgende. Voor een tweede triennium wordt de bijzondere toestemming van den generaal vereischt voor een derde triennium in een zelfde klooster, of voor een Vierde in een ander klooster wordt telkens de toestemming van den H. Stoel vereischt. 7. Bij af wezigheid van den generaal behandelt de procurator, en bij afwezigheid van den provinciaal de custos der provincie de loopende zaken. 8. Alle titels, praece- denten en exempties zijn opgeheven. 9. De studie in de orde wordt hervormd volgens nieuw op te stellen regelen. 10. De Constituties der orde moeten binnen zes maanden in deze richting veranderd worden door eene bijzondere door den H. Stoel benoemde commissie. De wijding van den ex-generaal pater Dionisius Schuier tottitulair-aartsbisschop van Nazianze, zal op uitdrukkelijk ver langen van Z. H. plaats hebben op 5 November. De nieuwe generaal, Pacificus Monza is in 1845 te Vicenza geboren, trad in 1864 in de orde en werd in 1868 priester gewijd. De H. Vader sprak met buitengewonen lof over den vroegeren generaal en droeg Mgr. Döbbing op, dit in zijn toespraak duidelijk te laten uitkomen. De vicaris-generaal van het bisdom Haarlem. Z. D. H. Mgr. Callier heeft benoemd tot Vicaris-Generaal en tevens tot Kannun- nik van het kathedraal Kappittel zijn secretaris, den HoogEerw. heer M. P. J. Möllmann. Met bijzondere ingenomenheid, zegt de „Msb.", zal deze eervolle benoeming van den Hoogeerw. heer M. P. J. Möllmann door den eerw. clerus en de geloovigen van het Haarlemsche bisdom vernomen worden. In de vele jaren, waarin de nieu we titularis het Secretariaat van het Bis dom heeft waargenomen, is dit door hem geschied met zoo bijzonder talent en ac tiviteit, met zoo wijze voorzichtigheid en accuratesse, dat het geen verwondering behoeft te baren, dat Z. D. H. de Bis schop, met wien hij zoo lang den last van veel arbeids gedeeld heeft, hem heden tot zoo hoogen post van vertrouwen en tot zoo gewichtige bedieningen heeft ge roepen. Academienieuws. GRONINGEN. Op stellingen bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer G. Ritzema, geboren te Westernie- land. AMSTERDAM. Tot arts bevorderd de heeren P. Dekker, geboren te Koog a/d. Zaan en Y. Hanneman, geboren te Am sterdam. Kunst en Wetenschappen. Joh. Braakensiek. In het American Hötel te Amsterdam had Zaterdagavond de huldiging plaats van Joha:i Braakensiek, ter gelegenheid va n. zijn 25-jarige ku n 8t epaa r sjoo p ba a n Sport. Voetbal. Ajax verloor te Amsterdam tegen A.F.C. met 1—4. Te Leiden verloor Ajax II tegen V.F.C. II. met 1—3 en Sportman tegen Zeist met 13. Een Lucht-rijtuig. In de Bleriot-fabriek is men thans aan een vliegmachine bezig, die volkomen op een rijtuig gelijkt. In de open en toe gaande carrosserie kunnen 4 personen plaats nemenzij zitten er als in een eerste klasse spoorwegcoupé. Het lucht- rijtuig, dat door 14 cylinder-motor van 100 P.K. wordt voortbewogen, zal eerst daags gereed zijn, en te Etampes door Bleriot zelf geprobeerd worden. Gemeenteraad van Zoeterwoude. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer A. v. Qils, burge meester. Aanwezig aile lekfen. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn Dankbetuiging van den boerenbond voor het gebruik van het sohooilokaal c. a. Schrijven van Leiderdorp dat het van verdere plannen tot stichting van ge meenschappelijke drinkwaterleiding af ziet. Schrijven van Ged. Staten waarbij on der vermelding van .een desbetreffend kon. besluit medegedeeld wordt dat de verpieegkosten van A. Verheul die op Endegeest meerderjarig i s geworden voor rekening van Zoeterwoude blijven. Missive van den Ned. Bond van Ge meenteambtenaren waarin aangedrongen wordi op afschaffing van het vergelijkend examen bij het aanstellen van gemeente ambtenaren. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen en de voorzit ter zai, indien 't ooit noodig mocht zijn dit schrijven in aanmerking nemen. Schrijven van de Rijksverzekerings bank, mededeeiend dat de uitkeeringaan A. v. d.Lubbe, die op 1 Oct. een ongeluk kreeg, in dienst f 1.17 per dag zai wor den uitgekeerd, van 2 Oct. af. Procesverbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger. In kas werd bevon den f 2996,541/2» terwijl het kassaldo f 4579,861/2 bedroeg. Boeken en beschei den werden in orde bevonden. Een schrijven van de firma Bikkeis te Rotterdam, mededeeiend dat de brand spuit is afgezonden. Morgen tusschen 11 en 12 uur zal deze begroefd wor den aan den Hoogen Rijndijk. Schrijven van Leiden dat f 660 moet gestort worden voor de leerlingen die de H. B. S. te Leiden bezoeken (11 leer- ilngen uit deze gemeente genieten op de H.B.S. te Leiden onderwijs.) Naar aanleiding van een schrijven van van den Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente, steilen B. en W. voor dat de ge meente de heift zal bijdragen in de ver pieegkosten van J. H. Meijer. DeVoor- z i 11 e r merkt op, dat het geen verplich ting is voor de gemeente daar het een lijder aan vallende ziekte betreft, doch voor de Katholieken doet de gemeente het ook. Besloten wordt om voor het dienstjaar 1912 de helft der kosten zijn de f165 aan de Ned. Herv. gemeente te restitueeren. B. en W. steilen aan den Raad voor recht van het voetpad langs den Haag- weg aan het Rijk op een desbetreffend het gemeente-eigendoms- en behoers- verzoek af te staan, ter verbreeding van bedoelden weg. De kosten van over dracht zuilen voor het rijk' moeten 'komen Bij het debat over deze kwestie brengt de heer Rotteveel onder de aan dacht de mogeiijke waardevermindering van de huizen langs dezen weg, welke het gevolg zal zijn van de ophooging. De Voorzitter zegt toe dat in het schrijven aan het Rijk gezegd zai wor den dat hiermee rekening moet worden gehouden. Het voorstel van B. en jWi wordt zonder stemming aangenomen, fiesjolee wofdt aan den Boegen bojid voor de stierenkeuring een subsidie te verleenen van f 39.65. Het nadeeiig sal do over het afgeloopen jaar immers wijst eenzelfde bedrag aan. Een wijziging in de begroeting dienst 1911 wordt goedgekeurd. Bij de ver schillende posten bevindt zich ook die van de som welke deze gemeente aan Leiden moet betalen, voor leerlingen die de H.B.S. aldaar bezoeken. De Voor zitter merkt op, dat deze gemeente voor de 11 leerlingen f 660 moet betalen van welk bedrag zij f 555 terug krijgt. Aan de orde komt de gemeentebegroo ting^^. De heer de Boer houdt daar bij eenige algemeene beschouwingen, waarin hij hulde brengt aan den burge meester voor zijn beleid en ijver inzake de straatverlichting, tevens echter dringt hij op bezuinignig op dit punt aan. Een aanmerking maakt spr. over een post waarvoor de goedkeuring van den raad nog niet gevraagd, doch waarvan de uit voering reeds opgedragen en voltooid is. De Raad staat dus voor het feit, dat zij dezen post noodzakelijk moet goedkeuren want de leverancier van het werk moet het geld hebben. Spr. heeft n.l. op het oog de post van f550, uitgetrokken voor het waterdichtmaken der muren aan de voor eenige jaren nieuw gebouwde schooi. Ook vraagt spr. wat de redenen ervan zijn dat deze*muren zoo doorsloe gen, zou het aan den aannemer of op- zcihter kunnen liggen. De Voorzit ter antwoordt, dat de uitgave van f550 voor het werk aan de school nog niet gedaan is, de rekening van het werk (waarvan de^hechfheid gegarandeerd is) zal eerst het volgend jaar worden inge leverd. Wat de reden van het door slaan was, is niet bekend. Dat de Raad er niet over geraadpleegd is, ligt aan het spoedeischende van het geval. B. en W. hebben niet op de beslissing van den Raad willen vooruit loopen, doch hebben geprofiteerd van .het droge sei zoen, daar een der eerste voorwaarden tot het slagen van dit werk1 was, dat het droog weer mo^st zijn. Bij de behandeling der verschillende posten bepleit de heer Roitfeiveel 'loonsverhooging voor den ambtenaar ter secretarie, een jaarwedde van f40 vindt hij niet te veel vooral daar de loonen van de meeste gemeenteambtenaren op verschillend gebied verhoogd zijn (ook in deze gemeente met het oog op de meerdere werkzaamheden). Om deze re denen steit spr. voor een jaarwedde te geven met twee zesjaarlijksche verhoo gingen van f50. De Voorzitter heeft een dusdanig voorstel niet durven doen, daar nog verleden jaar een dergelijk voorstel werd afgestemd, hij merkt op dat B. en W. bereid zijn het voorstel van den heer Rotteveel over te nemen. Het voórste! in stemming gebracht, wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Te gen stemden de heeT Dorrepaal, Paar- dekooper, v. d. Poel en de Boei". De klokkenist zal f3 per jaar meer gegeven worden wegëns uitbreiding zij ner werkzaamheden. De heer Rotteveel bespreekt nog de schatting van het vergunningsrecht er wordt wel wat laag geschat. De Voorzitter merkt op dat de huurwaarde (waarnaar liet vergunnings recht geregeld wordt) geschat wordt in verband met den omvang van het bedrijf niet naar de absolute huurwaarde van 't perecel. De begrooting wordt daarna vastgesteld in gewone ontvangsten en uitgaven op f 30423.601/2» in buitengewone ontvang sten op f 6075.82, buitengewone uitga ven op f 5000 met een batig saldo dus van f 1075,82. Het kohier schoolgel den 3e kwartaal wordt vastgesteld op f 120.321/2. Bij de benoeming van een gesneente- opzichter stellen B. en W. voor den te genwoordige gemeente-opzichter op nieuw te benoemen en niet meer voor den tijd van 3 jaar, doch voor vast. In zijn zesjarige werkzaamheid alhier heeft de gemeenteopzichter nooit ernstige re den tot klagen gegeven. Indien,een vaste aanstelling, geschiedt blijft het redit tot schorsing en ontslag bestaan. De hee ren de Boer en P aard ekjo-opelr hebben er bezwaar tegen, daar het moei lijker zal zijn iemand te ontslaan, die in vasten dienst genomen is. De heer Rotteveel bestrijdt deze meening. De Voorzitter merkt nog op dat ook met het oog op pensioen een vaste aan stelling gewenscht is. Het voorstel van B. en W. wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeret>i de Boer en Paardekooper. De Voorzitter bespreekt 'n oogen- blik de vergadering, gehouden te Wad dingsveen, om te komen tot drinkwater voorziening voor de gemeenten fen zui den van den Rijn. De heer Varkevisser brengt den voorzitter dank voor zijne bemoeiingen inzake de telefoonkwestie. Hij is echter nog niet geheel voldaan. De Voor zitter belooft, nog eenige moeiten in deze zaak te doen. De heer Straathof vraagt, wat er gebeuren moet met de oude brandspuit. DeVogrzitter merkt op, dat het 't meest gewenscht is deze in de Zuidbuurt te plaatsen, een voorstel over deze zaak zal wellicht binnenkort den Raad bereiken. De heer de B>oer klaagt over den arbeid op Zondag, met name door motorvrachischippers. De Voorzit te r zegt, dat hij zoo mogelijk maatregelen zal treffen. Op een vraag van den heer Konijnenburg zegt de Voorzitter, dat aan den veerman Van Allemaiisgeest de regeling is toegezon den mei de boodschap deze bekend te maken en het 'te veel betaalde te resti tueeren. Hem zal deze zaak nogmaalt onder de oogen gebracht worden. De Raad gaat daarop in geheime zit ting ter behandeling van het suppletoi. kohier hoofd, omslag en eenige ïeclames* Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 72 za- ken. waarvan 18 kinderzaken. Als waar? nemend griffier fungeerde mr. C. Briët, P. T. en B. S., beiden vischverkoopers te 3 cheve n ing en, hebben op 3 Oc- tober ter gelegenheid van het feest van Leiden's ontzet, bokking en haring ver* kocht, die bedorven was. Bekl. hebben, aan de bokking en haring niets bijzonders gemerkt. Zij meenden dat de visch ver? handelbaar was. De agent van politie J* Blok, die proces-verbaal opmaakte, heeft bekl. zien venten met vischwaren, die óp hem den indruk maakten dat ze bedor ven waren. De bokking bv. voelde zacht en kleverig aan. Get. heeft toen inonster9 genomen en naar den keurmeester ge bracht. Bekl. ontkennen dat de visch bedorven was. Zij hebben haring verkocht aan een koffiehuishouder en anderen, zonder dat opmerkingen werden gemaakt. Als de visch bedorven was, moesten anderen toch wel reclame maken. Over.smaak valt niet te twisten, meent de kantonrechter. Bij hei beleg van Pa rijs hebben ze wel muizen opgegeten. 'De keurmeester van visch, D. Braaks- ma verklaart als deskundige zeer perti nent, dat de visch bedorven was. Eisch f4 of 4 d. tegen ieder. L. V., veehouder te A1 f e n, heeft per s.s. Volharding eeri koe naar Leiden doen vervoeren, die aan mondzeer leed. Bek!., onder wiens vee dezen zomer mond- en klauwzeer heerschte, heeft niet gezieh, dat deze koe was aangetast, toen hij 's morgens de koe in de boot moest laden. Bij aankomst te Leiden zag hij echter verdachte verschijnselen, zoodat hij de koe niet liet lossen en het raadzaam vond hetbeest terug te voeren^ naar Alfen, Als getuigen worden gehoord de dis tricts veearts-plaatsvervanger M. Flohil te 's Gravenhage, die constateert, dat de koe door het mondzeer al meer dan 12 uur was aangetast, en keurmeester J. Noë die het zieke beest in het ruim van de boot vond. De ambtenaar eischte f10 of 4 d. met verbeurd verklaring van de in beslag genomen koe. N. H., openbaar koopman te Leiden heeft in zijn register niet den verkoop gebracht van een gouden bril, die hij, naar heden ter terechtzitting werd ver klaard, aan mej. V. V. Ainerongen geb. D. v. Frank had verkocht. Eveneens had hij niet ingebracht den aankoop van een gouden horloge. Eisch tweemaal f10 oi tweemaal 3 d. P. G., zetkastelein te Leiden, heeft in perceel Steenstraat 10, op 25 Septem ber een glaasje jenever verkocht zonder vergunning te hebben gehad. Bek!, heeft zelf geen vergunning, maar heeft in bruik leen de vergunning van een ander. Hij heeft zich aansprakelijk gesteld voor alle inkoopen enz. in de zaak, zoodat fei telijk beschouwd moet worden dat hij de zaak drijft. Bekl. heeft de dagvaarding niet inge zien, omdat hij toch zetkastelein is. Eerste getuige is N. Goddijn te Baarn, eigenaar van de vergunning van bekL Get, zegt, dat de zetkastelein f8 vast in komen per week heeft en bevestigd ove rigens hetgeen in het proces-verbaal is ten laste gelegd. De tweede getuige C. W. A. Dulleman heeft op den dag, waai op de overtreding is gepleegd, het bor reltje gekocht, en geconstateerd dat hem jenever is geschonken. Als laatste getuige werd gehoord de inspecteur van politie Eskens. Bekl. is geweest pachter van het buf fet in Musis Sacrum. Daar het bestuur het buffet jn eigen exploitatie wilde ne men en daardoor bek), een te geringe ver goeding wensclite toe te kennen, kwam hij in relatie met den heer Godidijn. Eisch f30 of 10 d. Tegen J. G. van J. te Leiden wordt bij verstek na het hooren van den keu ringsveearts, adj.-dir. van het openbaar slachthuis J. Eggink, wegens het vervoe ren van ongekeurd vleesch, dat afkomstig was van gestorven vee, geëischt f10 of 5 dagen. A. H., directeur van de Naaral. rVenn« Nationaal Grondbezit te 's Gravenhage* ;H. J. de £L, aannemer, W. J. d.e H.j tuinman, beiden te Leiden, D. F. bloemist, en D. P. IJ., timmerman, beiden; te Voorschoten, hebben de 3 Octo-. bersloot niet gezuiverd, en in orde ge-' bracht, ondanks de aanmaning van Bk en W. Bekl. bekennei? het ten laste gelegde^ doch zeggen ter verdediging, dat zij het onderhoud aan de gemeente hebben ovetf gedragen, terwijl bekl. zich bereid hebben verklaard de kosten te dragen. Een schrift telijke overeenkomst tusschen de ge meente en bekl. bestaat niet. JHet verhoor is zeer uitvoerig en loopt over allerlei? details, waarbij blijkt dat de sloot niet/ werd schoon gemaakt omdat er tusschen? de eigenaars geen overeenstemming kon komen. Als getuige a décharge wor.dt gehoord' B. J. Huurman, bouwkundige alhier, dUtf eei) exposé geeft van de onderhandeling gen van bekl. met cïe gemeente. De ambtenaar van het O. M. meen« .dat dq eigenaars aansprakelijk zjpi v<gïj

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2