proeven van hun kunnen te onderwerpen aan de jury, bestaande uit mëj. Anna Bertels en de heeren Corns. A. Bonten en H. W. Spendel. De inrichting voor dezen wedstrijd was zóó gemaakt, dat de jury, die op de tribune was gezeten, geen der medekampenden kon zien, daar zij was onttrokken door afscheiding met een gor dijn. Een nieuwe en wel aan te bevelen regeling, waardoor persoonlijke sympa- thiën geheel zijn uitgesloten en alleen het nummer, dat optreedt, wordt beoordeeld. Er werd over 't algemeen niet onver dienstelijk gezongen, echter danig was te bemerken, dat de meeste der mededin- genden grooten last hadden van „die beroerde zenuwen", zooals één zich uit drukte. Deze omstandigheid was van grooten invloed op de zuiverheid en de voordracht, die nog al eens te wenschen overliet. Nadat de zeven deelnemende kwar- letten hun verplicht nummer „Ave verum corpus" van Mozart, en een nummer naar keuze hadden afgezongen, trad de jury op 't podium en deelde, bij monde van haar lid H. W<. Spendel, den uitslag mee. Ie prijs met 112 punten het kwartet „Lo- reley", 2e prijs met 87 punten het kwar tet „Ons Vieren", 3e prijs met 74 punten „St. Caecilia", 4e prijs met 73 punten „Onder Ons" en een eervolle vermelding viel ten deel aan „Kunstmin" met 44 punten. De heer Spendel sprak namens de ujry een woord van gelukwensch tot de winners en een bemoedigend woord tot hen, die niet onder dezen mochten be- hooren. Vervolgens gaf spr. vele prak tische wenken, die bij een volgende maal zeer te stade zullen komen, en drong vooral aan op de beoefening van Jiol- landsche kunst en JHollandsche taal. De jury werd dank gebracht voor haar bereidwilligheid. Na de pauze werden door de zang- afdeeling „Sint Cecilia" nog eenige num mers ten beste gegeven, terwijl mejuffr, Bertels namens de jury de prijzen in handen stelde, van de gelukkige win ti ers (sters). Zie je ze vliegen. Voor een, wat parterre en bovenste rangen aangaat, uitverkochten schouw burg werd gisteravond de eerste voor stelling gegeven van Henri ter Hall's revue „Zie je ze vliegen". De intrige van het dolle ding te ver tellen, gaat niet, om de eenvoudige reden dat ze niet bestaat; alleen zweeft als dun draadje, door het zonderling bijeen gekregen geheel, de figuur van Manus, het zoontje van vorst Pluto, van de Maan, waarop Piet de vliegenier bij ongeluk met zijn monoplaan verzeild was geraakt, door dezen daarvan ter voltooiing zijner opvoeding meegenomen naar de aarde. Hiervoor bezoekt men diverse plaat sen van Nederland in een, gelijk hei een vliegenier betaamd, krankzinnig vlug tempo, waarbij men zeer veel grappigs en dikwijls iets moois hoort (vooral de zang is, wanneer men in het oog houdt dat we een revue hooren, zeer te loven) en bovenal veel moois, schitterend moois ziet. We wijzen hier slechts op de prach tige lampen, die we op het Raricummer gemeentehuis, en de schitterende edel steen en, die we In de mijn te zien krij gen, en bovenal het slottafreel in In- sulinde. Ter Hall heeft niets te veel gezegd, als hij zijn revue schitterend gemonteerd noemt. In aanmerking genomen, dat men op een eersten avond nog niet vertrouwd is met ons kleine tooneel, waar de ver andering van het décor, voor grooter tooneel gemaakt, niet in het vlugste tempo kon plaats hebben en men er met het grootste personeel der revue, b.v. in de scène op Marken, niet gemakkelijk manoeuvreert, kunnen we zeggen, dat het geheel vlot van stapel is geloopen. En dit zal de volgende dagen nog wel beter worden. Zooals gezegd, al de dwaasheden op sommen, die ons in wirrelwarrel in de ooren vlogen, is onmogelijk; wij wagen ons er niet aan. Die zich ermee wil ver maken en hartelijk lachen, zooals men het gisteren deed, ga er zelf heen. Met Staatscourant no. 251 zijn ver zonden de gewijzigde statuten van de Indologenvereeniging onder de zinspreuk j,Dispereert niet", thans genaamd: In dologenvereeniging, alhier. De heer mr. A. J. Fokker, lid van den Gemeenteraad, die sinds eenigen tijd ongesteld was, is gistermiddag naar het Hóprtal .Wallon vervoerd om een operatie te ondergaan wegens blinde darmontste king. De toestand van den patiënt is niet zonder gevaar. Voor het examen vrije- en orde- oefeningen zijn te Amsterdam geslaagd de dames ,H. E. Schmitz, A. J. Staffleu ;en M. J. S. v. Wageningen, allen alhier. Tot onderwijzer aan een der open bare scholen te Amsterdam is benoemd de heer J. Rijkse, alhier. In de week van 18 tot en met 24 October zijn uit de provincie Zuid-Hol land ter kennis van den Gentralen Ge zondheidsraad gebracht 22 gevailen van typhus of febris typheudea 70 gevailen van roodvonk en 40 .gevallen van diph- teritis. Hiervan kwamen voor te Leiden 1 geval van typhus of febris typhoidea, ,13 gevailen van roodvönk en 1 geval van diphteritiste Boskoop 1 geval van typhus of febris typhbidea en 3 gevailen van diphteritis; te Leiderdorp 1 ge val van roodvonk te G ouda 2 gevallen van roodvonk; te Oegstgeest 1 ge val van roodvonkte Sassenheim 1 geval van roodvonk; te Voorscho ten i geval van roodvonk; te Woer den 1 geval v;an £yphus 0f febris ty- phoidea.; en te Z o e t e r w o u d el 1 ge val van roodvonk. Te Haar! emmermeer kwam 1 geval voor van diphteritis. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 8 uur 's avonds Bondsge- bouw Rapenburg 10, Tooneel- en voor drachtenwedstrijd van de Rederijkerska mer Vondel. Dinsdag, 8 uur 's avonds St. Lo- dewijkskerk Apologetische Cursus. Spre ker de WeiEerw. Heer Th. M. P. Bek kers onderwerp Gods Voorzienigheid. Rijkshengsten keuring. De provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Zuid-Holland heeft gisteren op Woudensteijn te Rotterdam de najaars-rijkshengstenkeuring gehou den. De jury voor bouw en gang van de ter keuring aangeboden hengsten be stond uit de heeren S. C. Gooszen, J. C. Rcodzant Kzn. en J. Leeuwenburg, die voor eornage uit de heeren A. W. Hei- dema, C. Fauel en van Lent. Van de warmbloedhengsten werden goedgekeurd: Xerxes, 19 jaar, eigenaar C. J. Plaizier te Zevenhuizen; Claus, 41/2 jaar, eigenaar J. H. v. d. .Torren Kzn. te Gouda. Van de koudbloedige hengsten werden goedgekeurd: Pompon, 13 jaar, eigenaars W. Verburg cn C. J. Plaizier te Zeven huizen; Oranje, 10 jaar, eigenaars Gebrs. Bos te Zoetermeer. GOUDA. Voor aankoop van grond, in verband staande met de stichting en in richting van een afzonderlijke bemaling voor de Korte Akkeren, werd voorloopig f 10.000 op de begrooting gebracht. Dit bedrag wenschen B. en W. nu tot f19.000 te verhoogenop bedoelden grond wen schen zij te stichten een verbrandings oven voor afgekeurd vee, vleesch, enz. KATWIJK AAN ZEE. Voor eenige partijen haring, die in pubüeken afslag kwamen, werd besteed: volle pekelharing f 12.40—12.90—13.15—13.35, ijle dito f9.80 1010.10, steurharing f8.50—9.70—10 10.40—10.90, makreel f8.10—8.40 per kantje. L1SSERBROEK. De heer K. Faber, onderwijzer alhier, is benoemd tot onder wijzer aan de openbare school te Buik sloot. NIEUWKOOP. Heden is rnen begonnen aan het bouwen van een spreekcel voor de telefoon. Door riethandelaars, smeden en particulieren wordt verlangend uit gezien naar de verbinding. Naar men zegt zijn er reeds een twintigtal aan vragen om aansluiting. NOORDW1JK. Raadsvergadering op Vrijdag 27 October, 10 uur voorm. Agenda1Notulen. 2. Opneming ver pleegde in het gasthuis. 3. Regeling van uitgaven. 4. Rijloon. 5. Adres bestrating Kerkhofpad. 6. Verkoop van grond te Noordwijk a an Zee. 7. Gemeentebe- grooting en begrooting gasfabriek 1912. 8. Tweede suppl. Kohier Hoofd. Omslag 1911. 9. Regeling hoofd, omslag. Volgens gegevens van de Veree- niging voor Vreemdelingenverkeer is onze Badplaats in het afgcloopen sei zoen bezocht door 6077 badgasten te gen 5396 in 1910. VOORHOUT, 't Was deze week zestig jaar geleden, dat de Deken van Warmond, Mgr. N. J. Smeulders, voor de eerste maal het Seminarie Hageveld betrad. Z.H.Eerw. wilde bij die gelegenheid eens gaarne Hageveld bezoeken, maar had niet kun nen bevroeden, dat dit, nog met het oog op de zoo pas gevierde gouden jubilé- feesten en benoeming tot Kamerheer zoo plechtiglijk zou geschieden. De stu denten hadden natuurlijk een vrijen dag, in de zaal werd receptie gehouden, toe passelijke verzen van de poesis-klassen werden gedeclameerd, en de Liedertafel gaf eenige van zijn mooiste nummers. Getroffen door dezen scheonen ont vangst keerde Mgr. des avonds weer naar zijn Warmond terug. WARMOND. De huisknecht van het Seminarie, j. van der Nouweland, vierde gisteren den dag, waarop hij 12V2 jaar als bovengenoemd is werkzaam geweest. De professoren, die hem om zijn vele goede hoedanigheden hoogachten kwamen allen persoonlijk hem gelukwenschen. De boden-kapel, waarvan de jubilaris koster is, was netjes versierd en pronkte met het zilver. GEWESTELIJK GEMENGD, Inbraak. Gisternacht heeft men aan den Ouden Deijl te Wassenaar getracht in te breken. Door inklimming verschafte men zich toegang tot de keuken, doch dank zij de goede sluiting konden de inbrekers 't niet verder brengen. Daarna hebben ze getracht door den kelder de woning binnen te dringen. Ook hier moesten ze alweer door de goede sluiting onverichter zake aftrekken. Brutale oplichter. Een schoenwinkel te Gouda is de dupe geworden van een brutalen oplich ter. Een net gekleed heer kwam in den winkel schoenen zien, vroeg eenige paren op zicht, welke door den loopjongen zouden worden bezorgd aan een opgege ven adres aan den Kattensingel aldaar. Bij bezorging der schoenen liep „mijn heer" den jongen achterop en verzocht het pakje maar af te geven, dan zou „mijnheer" het zelf wel mee naar huis nemen. De jongen gaf zijn doos af en keerde naar den winkel terug. Toen na een uurtje aniwoord zou wor den gehaald, bleek het opgegeven adres een pakhuis te zijn. De „mijnheer" was intusschen met de schoenen verdwenen. Vermoedelijk is dit dezelfde dader van de oplichterijen te Dordrecht en Gorin- chem. .Woensdagmiddag is te O u d e-W e t e- ring tijdens het onweder een paard van de Wed. Th. Nigten door den blik sem doodgeslagen. Gemeenteraad van Alten. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer C. Visser, burge meester. Aanwezig 10 ieden. Afwezig de heer van Leeuwen, met kennisgeving. De Voorzifter opent de vergade ring, de notulen worden gelezen en vast gesteid. Ingekomen zijn: Goedkeuring van eenige vorige raads besluiten. De heer Pannevis hieeft eervol ont slag gevraagd als lid van de commissie van toezicht op de ambacfttsteekensChool Dit ontslag wordt eervol verleend. De Ned. Ver. tot afschaffing, van al coholhoudende dranken afd. Alfen heeft pm f10 subsidie verzocht. Voigens ad vies van B. en Wj. wordt besloten geen subsidie te verieenen. De klompenmaker Arleman heeft ver zocht bij zijn huis 4 te rooien boomen te mogen koopen. B. en W. stellen voor aan adressant de boomen voor f24 te verkoo- pen. De heer Herngreen oordeelt hfct beter te wachten om deze boomen te zamen met de andere op te ruimen boo men boomen te verkoopen. De Voorzitter antwoordt dat de kosten van vervoer door de eventueel meerdere opbrengst niet zuilen gedekt worden. Conform het advies van B. en W. wordt besloten. Aan de orde is benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school. De heer C. Mantel te Oudshoorn die als no. 2 op de voordracht staat, heeft bericht gezonden van zijn benoeming te Zwoile. Bij de eerste stemming vereenigden de heeren L. Hirschei en W. Marchant even veel stemmen op zich, bij de voigende stemming krijgt de heer Marchant 6 stemmen en is dus ais onderwijzer al hier benoemd. Mej. A. den Ouden, heeft wegens voortdurende ongesteldheid tegen 31 De cember eervoi ontslag gevraagd, het welk verleend wordt. Tot aan dien da tum w ordt het verlof verlengd, hetwelk zij thans geniet. Verschillende ouders hebben een ver zoek ingediend om aanstelling van een vijfde leerkracht. Het advies van den districtsschoolopziener luidt dat de aan stelling van een vijfde leerkracht noo- dig is. Ook de arrondissementsschooi- opziencr vindt ook de aanstelling van een vijfde leerkracht noodzakelijk. De vereeniging „Volksonderwijs" heeft aan het verzoekschrift der ouders adhaesie betuigd. De meerderheid van B. en W. advisee- ren aan het veriangen der ouders te voldoen. De minderheid hechi aan de onderteekening van sommigien geen waarde en vindt den hudigen toestand niet afkeurenswaardig. De heer v. d. Linden gaat mee met de minderheid van B. en W. Ais de nieu we onderwijzer aanwezig is zai de zaak weer goed marcheeren. Ook komt er bin nenkort een nieuiwe school bij de water toren, waardoor veie kinderen de open bare schooi zullen verlaten om tot die schooi over te gaan. De heer S p r e ij zegt dat de wetge ver het aantai onderwijskrachten voor een bepaaid aantal kinderen heeft vast gesteld we passen hier de wet toe en volgen dus de gedachtengang van den wetgever. Hij verkiaart zich voor de min derheid van hjet dagciij'ksch bestuur. De heer Herngreen zegt dat vol gens het adres der ouders het openbaar onderwijs te wenschen overlaat, dat ligt voigens hem niet zoozeer aan hfct ontbre ken aan een vijfde ieerkracht, andere oorzaken zou men er voor kunnen aan halen, daarom kan spreker met de meer derheid van B. en \V. niet meegaan. De Voorzitter meent dat het niet aan de ziekte van een of andere onderwij zer lag, want voor een tijdelijke leer kracht werd steeds gezorgJ. Hij merkt nog op dat voor 146 kinderen reeds 4 leerkrachten worden bepaald. Men moet hier in deze welvarende gemeente' de wet met ruime hand toepassen. Indien de raad geen vijfde ieerkracht aanstelt dan zou de school moeten verbouwd worden, en dus vindt hij de aanstelling van een nieuwe leerkracht noodzakelijk. De heer v. d. Linden merkt op dat de voortdurende mutaties in het onder wijzend personeei niet goed op het pn- derwijs kunnen werken, ai wordt dus bij ziekte voor een tijdei ijken onderwijzer gezorgd, dan is dat niet voldoende. De Voorz. meent, dat de raad dan vroeger reeds een vijfde vaste leerkracht had moeten aanstellen. De heer Sp re ij zegt alleen betoogd te hebben dat de raad niet verpiich(t is een vijfde ieerkracht aan te stellen. Hij meent dat de raad niet verantwoord is als deze voor 30 kinderen een vijfde leerkracht aanstelt, welke aanstelling weer de noodige kosten met zich brengt. Het voorstel van B. en W'. wordt inet 8 tegen 2 stemmen verworpen, vóór het voorstel stemden de heer Smit en Vlas man. In behandeling komt het voorstel van B. en W. tot het afschaffen van de kaasmarkt. Den heer de Bes verwondert het dat dat voorstei gedaan wordt, daar deze markt voor korten tijd door den raad uit haar doodslaap werd opgewekt en te vens spijt het hem daar de onkosten aan de markt verbonden miniem zijn, en het zeer goed mogeiijk is, dat binnenkort deze markt weer opbloeit. De heer v. d. Linden gaat met den heer B,es mee. Het behioud van f 10 wel ke aan Hervormd,e kerk bij het hiouden der markt moeten gestort worden vindt spr. geen motief om de markt af te schaffen. De heer Heengree n gaat mee met het voorstel van h,et dag. bestuur. Hij hoopt dat de raad ge»en pogingen zal doen om dezie markt waar niets gebeurt, en die r,eeds afgeschaft is weer in 't leven te roepen. De hoer Dros vindt dat er niets tegen te zeggen is om de markt te laten be staan. De Voorzitter merkt op dat se dert 11 juli 1910 geen kaas meer op de markt is geweest, men wil hier de kaas markt van Bodegraven hebben, wat niet lukt. Het voorstei van B. en W. wordt daar na met 7 tegen 3 stemmen aangeno-men. Tegen stemden de heer Bes Dros en v. d. Linden. In behandeling komt de vaststelling der gemeentebegrooting 1912. De com missie belast met het nazien dezer be grooting adviseert tot vaststelling zon der wijziging. De begrooting van dc waterleiding wordt eerst behandeld. De heer Dros vraagt of, nu de twee de toren bijna klaar is het niet raadzaam zai zijn om het contract met Bodegraven te doen eindigen. De Vo oirzif tt-er saai mee met dit voortel, doch geeft in overweging het voorstei na afloop der begrooting te behandelen, dit wordt goedgevonden. De begrooting gasfabriek wordt zon der discussie of hoofdelijke stemming conform het advies der commissie goed gekeurd. Behandeld wordt de gcmcentebegroo- "hng- Besloten wordt het loon van den lsten gemeentewerkman met f52 te verhoogen in verband met 't verlies van zijn betrek king als marktmeester. De pest verpleegkosten voor behoefti- gen wordt verminderd met f240, daar er een patiënt minder ten laste der ge meente komt. In behandeling komt het voorstel-Dros om het contract met Bodegraven inzake waterleiding te verbreken. De heer Les wil afwachten, of Alfen ze'f in staat zal zijn dezen zomer het be- nocdigde water te leveren. Naar aanlei ding van deze opmerking wil de heer Dros zijn voorstel intrekken door met de .opzegging te wachten tot later. De Voor zit te r betreurt het intrek ken van het voorstel-Dros, hoe langer we wachten, des te meer kost htt aan de ge meente. De heer .Heengreen merkt op, dat de bediening in Wijksteekl dezen zomer bepaald slecht was, op verscheidene uren op den dag was men zonder water, toch' is spreker niet bevreesd, dat de inwoners van Wijksteekt het volgend jaar zonder water zullen zitten, en daarom betreurt hij dat de heer Dros zijn voorste! heeft inge trokken. De Voorzitter vraagt of gceii der heeren in dien geest een ander voorstel wil doen, b.v. dat B. en W. het contract zullen opzeggen op een tijdstip, waarop B. en ,W. het wenschelijk achten. De heer S p r e ij gaat mee met dit voorstel zoodat dit in behandeling komt. De heer Dros heeft zijn voorstel slechts willen uitstellen. De heer Spreij heeft zulk een ver trouwen in het waterbedrijf hij heeft zelf zitting gehad in de commissie voor de waterleiding dat hij zeker gelooft dat alles uitstekend zal gaan, en dat alle inwoners voldoende van water zullen kun nen voorzien worden. Het gedane voorstel wordt met alge- meene stemmen aangenomen. Ter tafel komt het voorstei van B. en W. tot het doen rooien van de boo men staande langs de afgemecne begraaf plaats. De heer ,HernêreC!1 kan n'et me* het Voorstel van B. en W. meegaan. De boomen aan de Noordzij zijn wel slecht en moeten er uit, doch die aan de Zuid zijde zijn in goede conditie, en het is on verstandig deze boomen te rooien. De heer Vlasman had zich bij zijn besluit in het dagelijksch bestuur gecon formeerd naar het advies van den ge meentearchitect. Nu hij de deskundige stem van den heer Herngreen heeft ge hoord, wijzigt hij zijn meening in den geest van den heer Herngreen. Volgens de meening van den heer Herngreen wordt besloten slechts de boo men aan de Noordzijde te rooien. In de plaats daarvan zullen daar gepooi wor den Canadapopulieren. Aan B. en wordt vervolgens mach tiging verleend tot het plaatsen van bock men op het terrein der asch- cn vuilnis verzamelplaats in Wijk Steekt. Een adres van de vereeniging „Ge meentebelang", handelende over het on derhoud der voetstraten in de kom der ge meente, wordt voor kennisgeving aange nomen. In plaats van den heer Pannevis wordt tot lid der commissie van toezicht op de ambachtsschool teekenschool benoemd de heer A. Oosthoek. De Raad gaat daarna in comité-gene raal ter behandeling van eenige reclames' hoofd, omslag. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedenmiddag. Voorzitter: de heer Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, burgemeester. Aanwezig bij opening 24 leden. Afwe zig met kennisgeving de heeren Aalberse, wegens kamerzitting, A. Mulder, wegens uitstedigheid en Fokker wegens onge steldheid. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen van de vorige vergade ring, die ter visie hebben gelegen, wor den na eene opmerking van den heer Roem goedgekeurd. De Voorzitter spreekt enkele woor den van welkom aan wethouder Keveraar, dien hij gelukwenscht met zijn herstel. Spr. hoopt, dat de Raad zal instemmen als hij vreugde uitspreekt dat de heer Korevaar weer zijn amtsbezigheden heeft kunnen hervatten. (Applaus). Ingekomen zijn de volgende stukken; Verzoek van A. den Haan, te Katwijk om liet door hem verschuldigde school geld voor de rl. B. S. voor Jongens 'te bepalen op f 120 per leerling. B. en W. steilen \oor op dit verzoek! afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Verzoek van J. A. Driessen e.a. om' eene kosteiooze vaste verbinding te duen maken tusschcn de Groenfoovenstraat en dé Rijn en Schiekade. Gesteid in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Verzoek van het hoofdbestuur der Ne- deri. Vereeniging tege-n de Prostitutie om bij de samenstelling, van den veror deningen, betreffende de bestrijding van: ontucht rekening te hiouden met eene door 'een daartoe benoemde commi.,oie uitgebracht rapport. Gesteid in handen van de commissie voor de strafverordeningen. Verzoek van de R. K. Kieermakersver- eeni'ging „St. Gerardus Majcila" om al le voorkomende leveranties bij dc Po litie aan te besteden. Verzoek van de afd. Alfen, Oudshoorn en Aariandervecn der Holl. Maatschappij van Landbouw in zake de oprichting van' een iokaal op cfe veemarkt bestemd voor. de inenting van varkens tegen vlekziekte. Adhaesiebefuiging van de Kamer van Arbeid voor de Textielnijverheid aan het adres van de R. K. Kieermakersvcreeni- ging „St. Gerardus Majella" en ver zoek om den agenten van politie vrij heid te laten in het kiezen van een leve rancier \an kïeedingstukken, enz. Gesteid in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Staat van af- en overschrijving op de begroofing en rekening, dienst 19HJ, en begrooting, dienst 1912 van het R. K. Armbestuur. Staat van af en overschrijving op de begrooting en rekening dienst 1910 en! begrooting, dienst 1912 van het R. K. Weeshuis. Gesteid in handen der commissie van Financiën. Adhaesiebetuiging voor Vereeniging van bezoldigde agentenvan Politie „Door Eendracht Sanmgebracht" aan de ingediende adressen in zake de aanbeste ding en de aanschaffing van kleeding- stukken voor de politieagenten. Gesteid in handen van B. en W. ter, fine van praeadvies. i Daarna is de agenda aan de orde en wel het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden de heeren Fisscher en Kruimel, die worden gesteld in handen eener commissie bestaande uit de heeren Bosch, v. d. Eist en Driessen. Tijdens het onderzoek wordt de ver gadering geschorst. Na de heropening adviseert de commis sie tot toelating, overeenkomstig welk advies de Raad beslist. Benoemd werdeii tot iid der Commissie van Toezicht» op het Middelbaar Onderwijs, (vacatq,^ re dr. Kiuijver) prof. mr. J. E. Heeres tot secretaris der Commissie van Toe-^ zicht op het Middelbaar Onderwijs mr^' Q. J. ferpstra tot buitengewoon geneesheer aan gestichten Endegeest, Rhijngeest en Voorgeest de heerP. J. A. Th. Battaerd, assistent van den hoogleeraar in de psya chiatrie aan de R'ijkis-Universiteit aUk hier; tot onderwijzer aan de school 3e kl, no. 7 (Zuidsingel) de heer F. A. van Zimmeren, onderwijzer te Didam tot onderwijzer aan de school 3e kl, no. 6 (Medusastraat) de heer j. Schroe vers, onderwijzer te Sliedrecht. Conform het advies van de Gommis;* sie van Financiën worden achtereenvolg gens goedgekeurd een suppletoire staat van begrooting dienst 1911 en de be grooting dienst 1912, van het Gerefy Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis, alsmede de begrooting dienst 19Ï2, van het H. O. of Arme W.ees- eif Kinderhuis. Aan de orde is vervolgens 8. .Voorste] tot jyjjzi^ing en opiiiem-

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2