Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. jnoch heeft, sluiting van debatten voor te stellen. Hetgeen in de „Ned." daar omtrent voorkwam, betref buitendien al leen het algemeen debat. Na verdere gedachtenwisseling hier over verklaarde de heer Thomson ten slotte toch zijn amendement in te trek ken. De Minister van Marine, de heer iWentholt, den heer Hugenholtz be antwoordende, zeide dat de principieele beslissing omtrent de bezetting der kust- forten aan de Kamer blijft, zoowel bij de marinebegrooting als bij het kustdefen- sie-ontwerp. De heer v a n .V e e n (C. H.) voelde veel voor het amendement-Ter Laan om bij vrijstelling van den dienst van studenten geen andere personen in hunne plaats .worden ingelijfd, doch hij had een be- zwaar tegen den vorm, en omdat weg te nemen, stelde hij een sub-amendement hierop voor. Voorts bestreed spr. de militaire wer kers, die ook onder hun nieuwen naam een bespotting voor het volk zullen blij ven. Hij stelt daarom voor in de wet te le zen dat uit elke lichting ten hoogste 1500 man voor sepciale diensten buiten de mi litaire oefeningen kunnen worden aan gewezen. Dan blijft elke toespeling of gedachte aan minderwaardigheid van personen buitengesloten. De heer Thomson (U. L.) verde digt het amendement-Ter Laan omtrent de zeemilitie. Breedvoerig sloot spr. zich verder aan bij het sociaal democratische Amende ment beoogende de verdwijning van de militaire werkers, e en instelling welke een nieuwen strijd ais dien tegen het blijvende gedeelte jal ontketenen. Spr. zal zich geen oordeel aanmatigen of de portefeuiile-quaestie hier noodzakelijk door den Minister had moeten .gesteld worden, maar hij zou het volk wel eens een oordeel hebben willen zien vellen over dit instituut der militaire werkers, waardoor de arbeidersgezinnen zoo zwaar zuilen worden getroffen, waar jon gens uit de arbeidende kiassen verplicht zuilen worden niet twee a vier maanden zooals thans bij het blijvend gedeelte, maar 6 maanden langer eerste verblijf in de kazerne cnde gaan ten einde ce oefeiingen v:n de gewone militie moge lijk te make i. (De zitting duurt voort.) LEIDEN, 25 October. De Hanze. In het gebouw van den R. K. Volks bond hield gisteravond de R. K. Midden- standsvereeniging De Hanze eene al- gemeene ledenvergadering, die slechts zeer matig was bezocht. Na opening door den Voorzitter, den heer Creyghton, en mededeeling van de oprichting der onderafdeelingen Incas so-Bureau en onderlinge glasverzekering werd goedgevonden den heer F. van Noort te benoemen tót buitengewóón-af gevaardigde naar de Centrale Raadsver- gaderingvan de Hanze te Hoorn speciaal met he* oog op de op te richten glas verzekering. Langdurig* werd gediscussieerd oyer de op te richten Ziekteverzekering. Be sloten werd te stemmen voor de oprich ting van een geldelijke uitkeering uitslui tend bij ziekte. Gesteund zal worden de motie om te komen tot vermindering van het zegelrecht alsmede de motie-tarief- wet waarin de Hanze besluit zich als bond niet over het aanhangige wetsont werp uit te spreken omdat de belangen der leden winkeliers en klein nijveren te veel uiteenloopen. Ten slotte werd aangenomen ter cen trale raadsvergadering een motie voor te stellen waarin de wenschelijikheid wordt uitgesproken van afscheiding van den neu tralen Middenstandsbond en van een fe deratieve samenwerking der R. K. dioce sane Mid-denstandsvereenigingen. JHierna werd de vergadering gesloten. Vrijhandel of protectie. Zooals aangekondigd zou gisteravond voor de studentenvereniging voor So ciale Lezingen mr. C. D. Salomonsen, advocaat te Amsterdam een vpordracht houden ter verdediging van den vrijhan del terwijl de heer jhr. L. Ej. M, von .Fisenne lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een week later het pro bleem van protectionistisch standpunt zal behandelen. „Door verhindering van mr. Salomon- sen werden dé jollen omgiekéerd eö trad nu op jhr. Von Fisenne. De vergadering was zeer druk; bezocht pok waren eenige hoogleeraren, onder wie de rector-magnificus .prof. Pijper, aanwezig. De praeses der yerOeniging, de heer Jhf. Frijda, deelde mede, dat de vereeni- ging voor Sociale Lezingen weder was herboren. Hierna deelde hij mede datmr. Solomonson gisteravond had bericht dat hij verhinderd was op te treden en dat hpi bestuur jhr. von Fisenne bereid h(ad bevonden hedenavond zijn spreekbeurt te vervullen. Deze spr. deed het een genoegen hier, Waar hij heeft gestudeerd, tö mogen op treden en sloot zich in zijn inleiding aan bij den praeses waar hij opwekte jot bestudeering der sociale vraagstukken. Tot zijn onderwerp komend zeide hij het onderwerp in groote lijnen te willen be handelen en niet te diep te zullen ingaan op de details van het aanhangige ont- yverp. Hij meende dat dit meer in over seas,temming zou jCjfe met dsn ejsch dj£ de studenten hem zouden kunnen stel len. Spr. stelde op den voorgrond dat de tariefvereeniging waarvan hij secretaris is, het vraagstuk niet beschouwt als een zaak van rechts of links en ij,ij betreur de het dat een hoofdorgaan van links, de „N. Ct." bij de indiening van het ontwerp tariefwet onmiddellijk tot een politiek ontwerp heeft bestempeld, waar ieder vrijzinnige zich tegen kan en moet verzetten. Spr. toonde aan dat de „N. C." hier faalde. Spr. in het kort betoogend, wat vrij handel was, deed uitkomen dat Neder land geen vrij ruilverkeer heeft. Wij heb ben hier steeds een matig beschermend tarief gehad en de geschiedenis af leert dat de verschillende elkander opvolgen de ministers van Financiën, Sprenger van Eyck, Pierson, mr. Fock en De Meesier, ailen het tarief hebben verhoogd en een hoogere opbrengst uit invoerrechten wis ten te verkrijgen. Heeft nu bijv. de tariefvernooging van Sprenger van Eyck nadeeiig gewerkt op de algemeene welvaart? Het tegendeel is waar. In de jicht jaar pa 1895 ver meerderden de rijksmiddelen met 27 mil- lioen en de acht jaar te voren was deze toename slechts IO1/2 «nillioen. Spr. wees vervolgens op Duitschland waar juist bij hooge beschermende rechi- ten de industrie een groote vlucht genou men en daardoor heeft Duitschland ook veel meer kunnen doen voor de sociale wetgeving. En het zijn niet alleen de ka pitalisten die er van profiteerden, ook de. tariefverhooging kwam ten goede aan den kleinen man, wat spr. met verschil lende cijfers voornamelijk aan dr. Frie- drich Zahn ontleend, aantoonde. Ook in Amerika met zijn hpoge invoerrechten is de exporthandel veel krachtiger ont wikkeld dan hier te lande. Spr. wees ook op het z.i. treurig ver schijnsel dat zooveel Nederlandsche werk krachten uit gebrek aan werk naar het buitenland, voornamelijk naar Duiisch - land, gaan. Dit betreurt spr. te meer, daar ons vakonderwijs heel goed is. .Wij leiden onze jongens behoorlijk voor eenig vak op, doch als zij volwassen zijn, dan vinden ze geen werk omdat de industrie geen gelijke tred heeft gehouden met het accres der bevolking. Ook mannen gaan daardoor, noodgedwongen over tot het kleinbedrijf waarin zij de concurrentie ver meerderen en slechts een schamel be staan vinden. Jhr. Von Fisenne kwan thans tot de bezwaren tegen beschermende rechten aangevoerd. Allereerst het hoofdbezwaar, dat alles duurder zal worden. Hij ziet deze duurte niet zoo erg in maar al mochten sommige artikelen duurder worden, daartegen weegt het meerdere werk en meerdere loon zeker op. De ondelinge concurrentie onder de produc ten zal eeif algemeene stijging wel tegen houden. Voor trusts of kartels vreest spr. ook niet. Deze passen niet in ons vrijheid lievend vaderland. Wat er op dit gebied is gebeurd, heeft dit bevestigd. Voor re presaille-maatregelen is spr. evenmin bang. Men zal met onze buren een ver drag sluiten, waarbij beide partijen zullen worden gebaat. Ook de handel zal er niet onder lijden, doch veeleer er door worden gebaat mits men komt tot eene rationeele bescherming en spr. consta teerde dat de grondbeginselen dezer wet in overeenstemming zijn met deze ratio neele bescherming. Spr. zal niet alle artikelen in bescherming nemen, er kleven gebreken aan dit ontwerp, doch daar voor is dan ook een commissie van voorbereiding benoemd, die met de Re geering de technische gebreken ver wijderen zal. Doch de Regeering heeft met deze be scherming niet alleen versterking van den nationalen arbeid ten doel, zij wil ook meerdere inkomsten scheppen ten behoeve van de sociale wetgeving, waaraan wij niet kunnen ontkomen. Sommigen willen de gelden daarvoor vinden uit de ver hooging der Rijksbelasting, doch spreker is het eens met wijlen minister Pierson, dat deze de hoogste grens heeft bereikt. Men zou vele gegoeden dwingen het land te verlaten, wat vermindering van nationaal vermogen zou ten gevolge heb ben. Het is spr.'s overtuiging, dat wij nu of later tot een goed beschermend stelsel moeten komen en hij hoopte dat men het in de toekomst niet zal beschouwen als een zaak van partij-politiek en hij dringt er vooral bij de studenten op aan, dat zij zullen leeren inzien dat het vraag stuk met de politiek niets te maken heeft. Op de begraafplaats buiten de Groenesteeg werd heden op hoogst een voudige wijze ter aarde besteld het stof felijk hulsel van den dezer dagen zoo geheel onverwacht ontslapen heer J. M. van Baak, gepensioneerd kapitein-kwar tiermeester van het 4e Regiment Infanterie. Ds. J. W. Brass, predikant der Evan- gelisch-Luthersche gemeente, bij welke gemeente de heer van Baak vele jaren als armverzorger en kerkmeester was werkzaam geweest, schetste aan de ge opende groeve den ontslapene als braaf soldaat, eenvoudig mensch, goed burger en oprecht christen, terwijl hij de nage laten kinderen woorden van troost en bemoediging toesprak in hun -droevig verlies. Een zoon van den overledene, de le Luitenant der Infanterie W. P. van Baak uit Haarlem, dankte voor de laatste hulde, den betreurden doode bewezen. In de heden gehouden vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, werd medege deeld een kon. besluit, waarbij onge grond verklaard zijn de beroepen van A. v. d. Ouweelen en van P. van der Wijngaard en A. J. Lambregtse alhier tegen een besluit van B. en W. dezer gemeente tot wijziging van eene voor waarde verbonden aan de aan van den Ouweelen voornoemd verleende ver gunning voor eene koper- en blikslagerij in perceel Hooigracht 103. BODEGRAVEN. Met ingang van 2 Januari 1912 is benoemd tot onderwij zeres aan de R. K. Parochiale school te Breukelen, mej. C. R,. Freericks, al hier. WASSENAAR. Met Staatscourant no. 250 zijn verzonden de akten betreffende de N. V. Terrein-maatschappij „Wasse naar alhier. ZWAMMERDAM. Bij Koninklijk be sluit is goedgekeurd dat aan G. B. For tuin, burgemeester dezer gemeente op zijn verzoek met ingang van 1 Nov. 1911 eervol ontslag is verleend als secretaris dier gemeente. ZOETERWOUDE. De Gemeenteraad vergadert op Maandag den 30 October a.s. des voormiddags te 9 uren. De onderwerpen ter behandeling zijn: Voorstel van B. en W. inzake het adres van den Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente om verandering der verpleeg- kosten van H. Meijer. Voorstel van B. en W. inzake afstand van gemeente eigendom en beheerrecht van het voet pad naar de Vink, ter verbreeding van den Haagweg. Rekening en verantwoor ding van den Boerenbond inzake stieien- keuring in verband met toe te kennen subsidie. Raadsbesluiten tot wijziging der begrooting 1911. Vaststelling gemeente- begrooting 1912. Vaststelling van het kohier der schoolgelden 3e kwartaal. Vaststelling suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1911. Recla mes Hooldelijken Omslag. GEWESfELJJK GEMENGD, Van het water. Vanmiddag zwaaide een 17-jarig jong- mensch, nogal onder den invloed van sterken drank, over de Oude Vest te Leiden. Plotseling stegen de drank- tranen hem in de oogen, hij kreeg een hekel aan zijn leven en sprong te water. Een paar mannen vonden een en ander onnoodig en ongepast en trokken hem er weer uit en brachten hem naar huis. We hopen van harte dat de kwajongen van zijn vader een pak voor zijn broek heeft gehad. Een ander kwam er minder goed af. In een vlaag van zwaarmoedigheid sprong een 30-jarig los werkman aan de Mare- singel te water. Ofschoon weder de hulp spoedig aanwezig was, konden d<* levens geesten niet meer opgewekt worden. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan P. Dingjan is vergunning verleend tot het uitbreiden van de waschinrichting in het perceel Maredijk no. 89. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Getrouwd: J. J. Ramak jm. en J. Schouten jd. G. L. Kenbeek jm. en A, Fakkel jd. G. van den Berg jm. enj.Battel- jee jd. D. Leugering jm, en M. Bekooy, A. vad Biemen jm. en M. C. Zwanenburg. K. W. Poirot en M. Lezwiju. a. H. van lterson jm. en E. C. Smeele. J. F. Nieuwenburg jm. en S. F. Baart jd. AALSMEER. Geboren: Cornells Wilhel mus z van J. van der Stam en J, Peters. Dirk z, van J. Oor en A. Keessen. jacobus Lucas z. van Th. van Schip en J. M. Sassen. Alida Maria d. van H. Hermanns en W. M. Ondertrouwd: C. W. Buis jm. 27 j. en A. de Smit jd. 27 j. Overleden: Marijtje Piet 92 j. wed. van J. Hofman. Johanna Schmidt 80 j. wed. van C. de Vries. Jan Kaptein 6 rond. HAARLEMMERMEER. Geboren: Dirk, z. van L. D. Schellingerhout en B. Magchielse. Woltherus Johannes, z. van T. Koeckhoven en A. M. Bus. Maria, d. van J. Krijgsman en J. Kooij. Albert, z. van A. Godvliet en H. Buis. Teunis Willem, z. van L. Voorthuijzen C. Bier- mond. Overleden: Bastiaan van Andel, 76 j. gehuwd met J. Fokker. Anna Zuijdland, 76 j. wed. van C. Kooij. Johanna Maria Jongeneel 79 j. wed. van J. Grisnigt REEUWIJK. Geboren: z. van A. C.Slegt en Lakerveld. z. van G. Buitenhuis en Dijk stra. Overleden: N. T. S. van der Berg, 3 ra. E. Jongeneel, 67 j. Gehuwd: L. van Spengen en M. W. Kruijt T. Burger en A. de Groot H. Hemelop en M. C. van Hofland. R1JNZATERWOUDE. Geboren: z. van C. Hogenboom en van Beijeren. Overleden: C. Bijleraeer, echtgen. van S, Kooloos, 56 j. E. de Boer, wed. van C: Baas, 77 j, D. Benschop, wed. van K. van Staveren, 81 j. VOORHOUT. Geboren: Apolonia, Maria, d. van C. van der Meij en C. Zandvliet, geb. te Leiden. Ondertrovwd: A. dc Groot, jm, 27 j. en C. M. van den Nouland, jd., 25 j. beiden van Voorhout Doodgetrapt. Bij een rijies in de manege der Rijschool te Amersfoort is een huzaar van hét paard gevallen. Een der volgende paarden trapte hem zoodanig op de hartstreek, dat hij* kort daarop overleed. De burgemeester van een gemeente in Friesland, langs telegrafischen weg gewaarschuwd, decide aan de moeder, een weduwe den dood mee van haar eenigen zoon. Zakkenroller. Aan een bewo ner van Heersjansdam is gisternacht te Rotterdam een bedrag van f 1600 a,an baak papier ontrold Een onfortuinlijke politie hond. Donderdag werd ontdekt, dat er tijdens de afwezigheid deT bewoners ingebroken was in het perceel Over toom no. 472 te Amsterdam. Door het raampje der straatdeur had men zich" toegang verschafteenig geld en tafel zilver bleek gestolen te zijn. Ten einde zoo mogelijk eenig spoor van de daders te vinden, werd de hulp van een politie hond gebezigd, n.l. de Dobermannpin cher van den inspecteur van politie Pij per. De dief bleek bij zijn klauteFpartij door het raampje van de deur een knoop verloren te heboen, waaraan nog een stukje goed zat. Hieraan werd den hond lucht gegeven en daarop liep de viervoe tige speurder naar de Kostverlorenkade, waar hij staan bleef. Een tweede poging had hetzelfde negatieve resultaat. Ver moedelijk is de dader met een bootje naar den overkant gevaren, zoodat de hond zijn spoor bijster werd. Mislukte list van een gevan gene. Met den celwagen werd Vrij dagnamiddag een gevangene van het huis van bewaring te Amsterdam naar het Weesperstacion vervoerd om naar Utrecht getransporteerd te worden. .Toen de rijksveldwachters aan het station den wa gen openden, om den man naar den ge- reedstaanden trein te brengen, zagen zij tot hun verbazing, dat de arrestant zich geheel ontkleed had. Deze had dit ge daan om wat vertraging in zijn trans port te brengen. Hij dacht nl. dat hem wel tijd gegund zou worden om zich weer te kleeden en dat, als hij gereed was met zijn toilet, de trein inmiddels vertrokken zou zijn. Er zat dan misschien een uur tje wachten op, wat een niet onaangena me afwisseling bij een lange gevangenis straf is. Echter kwam het anders uit, dan de gevangene gedacht had. Een der rijks veldwachters kwam op de gedachte een grooten zak te halen. Hij deed dien zak den man over het hoofd en lichaam en bracht hem zoo naar den trein, die nog juist bijtijds bereikt werd. De kleeren werden natuurlijk ook meegenomen, cn onderweg was er ruimschoots tijd om al les weer aan te trekken. Een economische aardappel plant. Als een bijzonderheid wordt uit Rosmalen gemeld, dat daar dezer da gen door een landbouwer bij het rooien van aardappelen, een struik werd ge stoken waaraan zich niet minder dan 117 flinke aardappels bevonden. De roode lantaarn. Zondag avond liep de Duitsche boot, die te Ijmui- ,den binnenkwam, uit zijn roer en aan iden grond, zoodat het vaarwater ver- isperd en het verkeer gestremd was. Het zeldzame feit deed zich voor, dat op de kustwacht de roode lantaarn ge- heschen moest worden ten teeken dat het in- of uitvaren der haven verboden was. Dit is de tweede maal sedert de opening in 1876. Verzakt De spoorbrug te jHedel (in de lijn Utrecht-den Bosch) is gister nacht verzakt, waardoor er groote stoor nis is in het verkeer. Sleepboot omgeslagen. Gis termiddag is te Wolphaartsdijk, in Zee land, de te Dordrecht thuis behoorende sleepboot „Zeeland", van den sleepdienst firma W. T. Hoogenboezera, omgeslagen, waarbij, volgens door ons ontvangen telegram, twee der opvarenden zijn om het leven gekomen. Door den storm van Zaterdag 30 Sep tember waren twee der zoogenaamde spoorbooten van den dienst Middelburg Zierikzee gestrand. De No. 2 raakte in de Zandkreek aan de Zuid-Bevelandsche kust aan den grond, de No. 1 geraakte op den steiger te Wolphaartsdijk. De firma Hoogenboezem zou de booten vlot brengen en daartoe bevonden zich ter plaatse de beide sleepbooten Zeeland en Prinses Juliana. Zondag slaagde men er in No. 2 af te brengen, waarop deze boot naar Middel burg kon worden gesleept. Gisteren kwam de No. 1 aan de beurt. Bij de pogingen om de boot van den steiger af te trekken, is de Zeeland omgeslagen en gezonken. Aan boord bevonden zich kapitein, stuurman, machinist en stokerde eerste drie behooren te Dortrecht thuis; de laatste is uit Besoyen (N.-B.) afkomstig. Twee leden der equipage konden zich zwemmende redden, de beide anderen worden vermist. Nader wordt gemeld, dat zijn verdron ken de stuurman en de stoker van de gezonken sleepboot De machinist, die gered werdt had zich ruim. 3 uur in een kleine ruimte boven water weten te hou den. En verdronken stoker, had, volgens verklaring van den machinist, ook nog twee uur na het omslaan van de sleep boot geleefd. Branden. Te Lonneker is gisteren de landbouwschuur met stalling van A. Voortman afgebrand. Een groote partij veldvruchten en landbouwgereedschappen ging in de vlammen opeen kalf kwam in de vlammen om. Het gebouw was niet verzekerdoorzaak onbekend. Aangehouden. Te Middelburg is Zondag door de politie gearresteerd en naar Scheveningen overgebracht de dienstbode M. S., oud 24 jaar, die zich in Augustus of September in laatstge noemde plaats schuldig heeft gemaakt aan verduistering van een diamanten broche. Het meisje bekende volledig. Op de aanhouding was f250 belooning ge steld. Bruiaal. Men mekii uit Amster dam In een verlofzaak aan de Von Zs&sn-< straat vervoegden zich eergisteravond twee mannen* die aldaar een vertering maakten vaq f 0.35. Een hunner ver* toonde aan de verlofhoudster een bank* biljet van f 10 met verzoek dat te wisse* len. Toen de vrouw hem vier rijksdaalders had ter hand gesteld, gingen beiden heen, het bankbiljet eveneens medenemende. Rattenpap. Te Someren, (N,1 Br.) was de weduwe B. aan het opschep,- pen van pap, toen plotseling een rat uit den schoorsteen in den ketel met pap vloog onmiddellijk gevolgd door een tweede. De vrouw viel door schrik over mand in den haard. Haar kinderen ineen den, dat zij door een toeval was getrof fen en i egden de bewustelooze vrouw te bed. Tijdens de papmaaltijd kwamen de rattenresten, zooals de pootjes, staartjes enz. voor den dag. Er was ook 'n raar smaakje aan de pap geweest. Treintempo. In plaats van zijn toevlucht te nemen tot het klaclvtcnboek heeft een reiziger zijn opmerking over. de snelheid waarmede zekere treindi- rectie hem een traject Jiet afleggen, in het volgende briefje neergelegd Mijne lieeren, „Zou er niets aan te doen zijn tegen het hinderlijk bedelen langs onze trei nen? Gisteren bijv. werden de reizi- op de X-lijn weder geërgerd door een ouden bedelaar met een houten been, vergezeld door een mank hondje, die van B. tot S. geregeld met den trein medeliep en al dien tijd de passagiers lastig viel niet zijn cindelooze jammer klachten. Het wordt waarlijk hoog tijd dat zulke onaangename toestanden ver dwijnen. Uw dankbare X". „Hb'lb." Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De „Sloterdijk". Het stoomschip „Sloterdijk" is heden 0chtend Lizard gepasseerd koersende naar Southampton. Alles wel aan boord. Keizer Franz Joseph. WEENEN,- 24 Oct. De keizer lijdt aan een weinigj beteekenende ver koudheid, maar heeft desniettemin be sloten de wandelingen naar den „Hof- burg" op te geven, opdat de ongesteld heid, hoewel zij geenerlei aanleiding geeft tot vrees voor complicaties, zoo spoedig mogelijk zal wijken. De algemeene audiënties, die bepaald waren op 26 dezer, zijn afgezegd. De Keizer zal echter, daar de verkoudheid hem volstrekt niet hindert, op Schönbrunn blijven recipieeren. Heden ontving hij aldaar aartshertog Franz Ferdinand en de ministers van oorlog en onderwijs. Beurs van Amsterdam. 25 October 1911. NüDERLAiND. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2*6 dito Hongarije. Gondl. AJ/0. Oostenrijk. 5% Obl. April-OcL Dito 4% ]an-|uii. Portugal 4*2 ObLTabaksniou. 3% Obl. !c serie Rusland. 4*2% Obl. 1909Ned.Rec. 4*2 70 dito ObL 19üy 4 dito bij Hope <x Co. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Braziiië, Fund. L. 189b Columbia 3 /0 Gee. B. Schuld Venezuela J >0 Dipl. bob. 1905 4/0 Amsterdam 19UÜ-01 4% Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. &Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert v. Amer. Car u Found C. Un, Cigar. Al. C. v. A. Cert.V.g.A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge 6c Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang LebODg iVujub.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expL v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enira Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito.*dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PL Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake <&Ohio Cert.v. aand. Denv. 6c Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mfj. 4 /0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PriorLienObi.4Jr2% Cert. v. aand. Miss. Kans. 6c T. 4 7o Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario 6c Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Riw. Cert.v. gew.aand. Union Pic.Rlr. 47o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2*2 Antwerpen 1:^7 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloien 1888 Panama-kanaal ioten Prolongatie rente 3 k Vorige Koers Koers. ['aden. 825-w 824, Slhs a-lflb mi 6a 92'h'6 93Kb 94*. 9t H 95** 64?é 96'8 964 95*4 96 89 ö7;'i6 s m 82*. 814 101 104* 4»4« 58>* 101 87 IOO.44 1004 166 54'-8 544 47; 8 -IS 45 rib- 60H 604 108.44 114*4 165*8. 1664, 142 141 184*8 1844 83 824 579 582 59*4 614 377*4 379 448*8 202*4 451 162 H 1654 44 4Kb 154 154e 710 704 93 93 491 4894 184 184 492 491 44 104 10Kb 41 fa 804 804 934 934 97 H 1974 1964 107 1074 714 71 fa 244 24% 30% 204 774 29% 101 >8 31H 314 974 974 38.4a 38« 25Ka 254 1084 1094 28% 244 103 1624 1014 1014 12H 124 1074b 106% 1.35 1.40 84 86% 864 121 1534 1524 1624 464 40.70 70.-

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3