Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. 18-jarige J. W. M. H., te Katwijk, die de ouderlijke woning was ontloopen, we gens landlooperij tot 3 dagen hechtenis; P. J. te geiden wegens rijwieldiefstal tojt één jaar, en D. D. te Zoeter- w oude wegens diefstal tot 1 maand. Tegen G. v. d. V., huisschilder, vol gens zijn opgave te Keulen woonachtig, die op de kamers, welke hij onder valsche voorgevens huurde, eerst in den Haag, later te Leiden, wat los en vast was stal uit de woningen, hetzij de hoofd bewoonsters of hun commensalen toebe- hoorend, werd 2 jaar gevangenisstraf ge- eischt. Het O. M. bij de Haagscbe Recht bank vorderde nog tegen G. E)., een zwerver, die uit een telefoonhuisje te S a s s e n h e i m een telefoontoestel weg nam met het doel dit te gelde te ma ken, 6 maanden gevangenisstraf. (Mr. Terpstra, advocaat te Leiden, pleitte clementie); tegen H. J. B. te Leiden, die een rijwiel beleende, dat hij in z.g. huur-koop had, bij verstek 2 maanden gevangenisstraf (bekl. is reeds meerma len tot verschillende kleinere straffen ver oordeeld), en tegen A. van S. den B. en W. S., beiden te Leiden, wegens diefstal van een hoeveelheid ijzer te Leiderdorp (bekl. zeiden het ijzer te hebben gebaggerd uit een sloot, gren zende aan een scheepstimmerwerf, waarin zij het hadden zien liggen en dachten, dat dit geoorloofd was), 8 dagen ge vangenisstraf. De Claxon. De kantonrechter mr. Boudewijnse, te 's Gravenhage deed heden uitspraak in de zaak betreffende de vraag of een „cla xon" is een geoorlooft signaal voor de automobielen. Zooals men zich herinneren zal, was de heer Joh. E. de Visser, uit Utrecht, gedagvaard wegens het als bestuurder van een automobiel signalen geven niet met een hoorn, zooals de motorwet dat voorschrijft, maar door middel van een koperen machien (de z.g. Claxon") een geluid vportbrengende, dat niets geleek op een hoorn-, fluit- of sirenegeluid, en Werd in deze zaak door den ambtenaar van het O. M., mr. Lunsingh Wichers, vrijspraak gerequireerd uit overweging dat gelijk ook door bekl.'s raadsman mr. E. W. H. Duijzings, advocaat te Utrecht, was aangevoerd jn de wet het begrip „hoorn" niet omschreven is en tegenover de meening van deskundi gen dat het geluid van de Claxon niets met hoorn-geluid gemeen heeft, andere deskundigen verklaren dat de Claxon wel degelijk onder de hoornen te rang schikken is. De Kantonrechter nu ontsloeg den bekl. van alle rechtsvervolging. Rotterdamsche Rechtbank. De Rechtbank veroordeelde L. J. C., 32 jaar, schrijver te Roermond, wegens diefstal van een zilveren medaille uit een taschje in de R. K. kerk, te Gouda, tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. A. E. D. te Gouda, wegens vernieling en wed er- spanningheid, tot 6 weken gevangenis straf. J. V., 39 jaar, zonder beroep te Gouda, wegens eenvoudige beleedi- ging, tot f 3* boete subs. 3 d. hechtenis. A. v. R., 33 jaar, fabrieksarbeider te Gouda, wegens eenvoudige beleedi- ging, tot f 3 boete of 3 d. hechtenis. J. J. v. d. W., 43 jaar, landbouwer en mel'k- slijter te Gouda, wegens melkverval- sching, tot een week gevangenisstraf, met last tot openbaarmaking van het vonnis. Juffrouw C. Z., te Gouda, we gens verduistering van een gouden hor loge en een koordje met 2 gouden stif ten, tot f 10 ooeie, subs. 10 d. hechte nis. Geëischt werd tegen H. v. H., los .werkman te Haastrecht, die na de kennis te Gouda, zijn juakker L. van D., een portemonnaie met f5 ontfutselde, drie Weken gevangenisstraf; tegen J. A. K. los werkman te G o u d a die 4 ringen op zicht had gevraagd en twee ervan had beleend, f 45 of 20 d., daar bekl., vroe ger een dronkaard, thans zijn leven had verbeterden teg>en J. F. H., koopman te Gouda, wegens het in voorraad heb ben van voor de eerbaarlfeid aanstoo- telijke afbeeldingen, 14 d. gevangenis straf. Van de kermis te Uithoorn. De kermis te Uithoorn is berucht. Zij heeft bijna altijd tot gevolg dat er vecht partijen plaats vinden en de messen ge trokken worden. Zoo was er voor de Amsterdaonsche rechtbank weer- een Uithoorner kermis- zaakje te behandelen. Een koopman in parapluien, die met een woonwagen daar stond, had zich bemoeid bij een vecht partij, welke in den nacht van 10—11 Aug. plaats had tusschen den zwager van beklaagde en een inwoner van Uit hoorn. De koopman, had, zoo luidde de be schuldiging, den bewoner vaii Uithoorn met een zeis zulk een slag toegebracht, dat in de linkerheup een wond is ont staan van 6 c.M. lang en 10 c.M. diep. 18 dagen heeft de gewonde in 't gast huis te Amsterdam doorgebracht. Hij heeft 45 dagen last van zijn wond ge had. Er werden 9 getuigen gehoord. Als verdediger trad op Mr. Muller Massis. De Eisch was twee jaar. Sport. Hen koninklijke roeister. De Engelsche dagbladen deelen mee hoe H. K. H. de hertogin van Albany (zuster va,n H. M. de Koningin Moeder) op raad van haar geneesheer, reeds 3 maanden dagelijks op den Theeims roeit. Door met twee riemen tegelijk te roeien in een kleine boot (sculling), heeft de Hertogin haar gezondheid bijzonder veel goed gedaan. Verleden Zaterdag roeide H. K. H. van Claremönt, Esker, haar verblijf, de rivier op tot Suntury Loclc', en vandaar terug, een tocht van zes Engelsche mij len. Een veel langere tocht was die van Staines naar Molercy, welke een paar dagen later gevolgd werd naar en zoo ver als Kingston. Deze werd afgelegd in „a double sculling skiff' en daarin roeide een „professional" met H. K. H. mede en werd een dame der hofhouding als passagier mede genomen. Vele vrouwen van hoogen stand roei en tegenwoordig eveneens voor hun ge zondheid. Moordaanslag. Te Charlois onder Rotterdam is aangehouden de va rensgezel P. K., die zijn vrouw van wie hij gescheiden leefde, getracht heeft met een mes van het leven te berooven. De vrouw slaagde er in hem het mes te ont rukken, waarbij zij aan de handen ge wond werd. De dader ging op de vlucht doch werd spoedig gegrepen en beken de het oogmerk gehad te hebben de vrouw te dooden. Ontaarde ouders. Dezer da gen logeerden te Oudenboscli in 't volks logement „De Reizende Man", van J. Freijkers, een man en vrouw. J. Enweis en C. Cornet met twee kinderen. Den 2den October vertrokken man en vrouw, volgens hun zeggen naar Bel gië, om een erfenis te deelen. Zij zou den den 9den weer terug zijn, waarom zij den logementhouder verzochten, hun kinderen, het eene van 13 maanden, en het andere van 6 jaar, zoolang te verzor gen. De logementhouder, zou voor die dagen goed betaald worden. Tot heden toe hebben vader en moe der nog niets van zich laten hooren. Freij kers, die ongerust werd, ging gisteren naar den burgemeester, om onderdak voor de kinderen, daar hij ze niet kon houden. Door toedoen van den burge meester zijn de kinderen nu in het gast huis geplaatst. Kindermoord? In de Kostverlo- renvaart bij de Baarsjes is een griezelige vondst gedaan. In een opgehaalde city bag vond men het lijk van een pasgeboren kind, dat met touwen vastgebonden was; na op het bureau aan de Sloterstraatweg gebracht te zijn, is het lijk naar Amster dam, waar het geschouwd zal worden, vervoerd. Na den storm. Het wrakstuk van den Scheveningsdien logger SCH 384, dat door de sleepboot Rozenburg aan den Hoek van Holland is binnenge sleept, is aangetroffen 4 6 «5 17 mijlen uit den wal, Westelijk van Scheveningei. Aan boord van de sleepboot bevond zich voor de Onderlinge Loggerassurantie- maatschappij te Scheveningen de heer J. J. de Niet, reeder aldaar. De bevindingen aan dit wrak gevel:i grond tot het vermoeden, dat de logger overzeild of overstoomd is, aangezien de voorsteven was afgesneden. Dit sluit nochtans niet uit, dat het vaartuig omge slagen is en daarna de aanvaring kan heb ben plaats gehad. Het staat thans vast, dat de tweede logger, die met man en muis is ver gaan ,niet is een Maassluische met Sche- veningsche bemanning, gelijk tot dusver werd vermoed, maar de logger SCH 460, reeder de heer Hubert Dirkzwager te Scheveningen, welk vaartuig onder een Maassluiscben schipper voer. Dit nu heeft in verband met 't havenen en uit gaan van den logger uil Maassluis aanlei ding gegeven tot het aanvankelijk ge rucht, dat 't ongeluk een Maassluischen logger getroffen had. Voor zoover kan nagegaan worden, is de logger reeds 's middags van den stormdag vergaan, ter hoogte van het Goereesche Ciat. Tot de bemanning behooren drie gehuwden, vrouw en kinderen achterlatende, ter wijl daartoe als z.g. buitenman behoor de een voormalig gemeentewerkman van 's-Gravenhage. Er loop en nog andere slechte geruch ten omtrent een logger, maar ter plaatse waar men 't weten kan, werden die ge ruchten onjuist verklaard. Doodgetrapt. De veldartillerist G. Willems, van de 2e batterij, 4e reg. te 's Bosch, die Maandagmiddag bij de rijles door een trap van een paard een schedelbreuk bekwam, is in het militair hospitaal aldaar overleden. Overreden. Tusschen Arnhem en Velp is een verpleegde uit het zenuw lijders-sanatorium te Arnhem door een trein aangereden en gedood. Het lijk is naar het sanatorium overgebracht. Nogmeerloodgieter sb randen Op het dak der Oosterkerk, op de Eilanden te Amsterdam, waren loodgie ters bezig een goot te herstellen, waar bij gebruik gemaakt werd van een sol- decrblaaslamp. De houten dakgoot ging smeulen, wat de loodgieters niet dadelijk bemerkten. In het schaftuur was de goot flink aan het branden gegaan. Gelukkig werd de brand bijtijds gemerkt. De brand weer was het vuur spoedig meester. Echter met het uitbreken van het bran dende hout had men nog wel een uur of twee werk. Aanranding. Gisternacht is de heer R. S., te Rotterdam, plotseling door een onbekend gebleven maji aangevallen en met een mes in de borst gestoken. De heer R. S., die vrij ernstig verwond werd, is in het ziekenhuis verbonden. Diefstal. Een stoomvaartmaat schappij te Rotterdam had per post naar Leeuwarden verzonden een aangeteeken- den brief met een bedrag van f2300, te weten twee bankbiljetten van f1000 en een van f300. Bij aankomst en inont- vangstnetming te Leeuwarden werd uit den brief een bankbiljet van f1000, ge merkt B M 8954, vermist. Jeugdig boefje, In de laatste maanden is het te Rotterdam herhaalde lijk voorgekomen, dat van kleine kinderen op straat geld, oorbelletjes enz. zijn af genomen. Thans is op aanwijzing van den heer P. van P. aangehouden een 12-jarig meisje, M. J. B. genaamd, welk meisje van zijn dochtertje 45 centen af nam. Dit meisje, door de politie in ver hoor genomen, heeft medegedeeld, in vereeniging niet haar 11-jarig zusje, in Augustus van een meisje, dat zij op straat tegenkwamen, de gouden belletjes uit de ooren gehaald, en in dezelfde maand van een jongetje van 9 jaar een zilveren hor loge, een bankbiljet van f10 en twee lombardbriefjes afgenomen te hebben. Een en ander droeg dit kind in een taschje bij zich. Branden. ,Te Vlachtwedderveld- huis (Gr.) is afgebrand de boerderij van mej. de wed. H. Rotgers. De oorzaak wordt toegeschreven aan het gebruik van een stoomdorsehmachine, die mede ver brand is, evenals een turfschuur nabij het boerenhuis. Er werd zoo goed als niets gered. Te Straium is met inboedel en al afgebrand de woning van C. B., gelegen naast het sociëteitsgebouw Rozensteen. Alles was verzekerd. Tongblaar. Te Oostermeer (Fr.) is het zoontje van den veehouder T. Annema aan tongblaar overleden. In brand. Aan boord van de motorboot „Pini", der firma Molenberg en Dekker, te Zaandam, liggende achter het station aldaar is gister de schipper Lokjes, bij het schoonmaken van lampen op onverklaarbare wijze in brand geraakt. De bij hem aanwezigen wierpen hem te water, zoodat de vlamnjen gedoofd werden De man kreeg echter zeer ernstige brand wonden aan hoofd en handen. Ongelukken. De timmerman Coolen is te Helmond, bij het bouwen eener Ambachtsschool, in den kelder gevallen. Gisternacht is de man overleden. E.n treurig ongeluk had Maandag avond op den IJssel bij Zwolle plaats. Zekere De Haan was werkzaam op een boot, bukte wat te ver over de ver schansing en geraakte in het snel stroomende water. Hoewel direct hulp werd verleend en men hem spoedig weder op het droge had, was De Haan toch reeds overleden. Hef zonde n registe r van den s tr o m p e lr o k. De strompelrok, ook wel schuif- of kangoerodrok geheeten, wegens de vreemde lichaamsverdraaiin gen, waartoe deze zonderlinge kleeding- stukken de draagsters ervan nopen, al naar de mate barer persoonlijke gesteld heid en van haar temperament, heeft al heel wat op haar kerfstok. Te Northampton heeft zij b.v. geleid tot een formeele staking van alle vrou welijke employe's der „Brook Manufac turing Company", een fabriek van on derrokken, die, wegens de plotselinge en aanzienlijk verminderde vraag naar ondergoed, hetwelk door de pijprokken overbodig is geworden, genoodzaakt was, in 't belang van het instandhouden van haar bedrijf, ander werk aan haar per soneel op te dragen. Daar echter dit werk minder goed betaald werd, legden de arbeidsters het werk neder. Naar aanleiding van dit feit, geeft de'. Londensche „Daily Mirror" het volgen de korte overzicht van de ongevallen, in den laatsten tijd door de .schoorsteen- rokken veroorzaakt: Op 9 Augustus 1.1. verdronken te St.- Petersburg twee jonge meisjes, die, of schoon voortreffelijke zwemsters zijnde, jammerlijk verdronken, wijl zij zich in hare nauwe rokken onmogelijk kondei bewegen. Op 11 Augustus werd op een verga dering van toonaangevende vertegen woordigers der damesconfectie te Lon den, de struikelrok aansprakelijk gesteld voor den achteruitgang van het bedrijf, daar tengevolge van de plotseling mode wijziging ontzaglijke hoeveelheden goed onverkocht zijn gebleven. Tegelijkertijd werd er op gewezen, dat het schorsen der betalingen van fabrikanten in onderrok ken en ander ondergoed te Loeiden schrikbaar!ijk toeneemt. Op 25 September publiceerde de direc tie van den Amerikaanschen Pennsylva nia Railway een ongelukkenstaatje, waaruit bleek, dat in 73 gevallen vrou wen om het leven zijn gekomen als on middellijk gevolg van het dragen van kokerrokken en hooge hakken. Op 27 September constateerde de „Leigh Mills Compagny" te Londen, dat de verkoop van japonstof door de nauwe mode zeer was gedaald, d@ar thans voor een rok 40 pet. minder goed werd gebruikt. Verder wordt er op gewezen, dat de mode der kluisterrokken de schoenen- rekening van haar, die deze mode aan hangen, aanzienlijk is vermeerderd, daar zij niet slechts duurder schoenwerk moe ten dragen, met het oog op het fekijk- st ellen har er voeten waarvan een groot percentage bs(s verborgen gebleven maar ook, omdat zij gedwon gen zijn vee! kortere en dus veel meer pasjes te maken, waardoor de schoenen sneller versleten zijn. Eenjachtuitstapje. De 'Ame? rikaansche millionnair Paul Rainey, is in Oost-Afrika aan het jagen op leeuwen, met 24 honden, meest collies en airdale- terriers. .Bovendien heeft hij zich nog 40 honden laten nazenden ter vervanging van de dieren, die door slangenbeten en ziekten of op andere wijze zijn omge komen. De Amerikaansche Croesus reist ove rigens met een groot gevolg van jagers drijvers en dragers, en heeft behalve een eigen geneesheer, ook eenige goede photegrafen bij zich, die reeds een reeks van welgeslaagde kinematografische op namen van belangwekkende jachttoonee- len gemaakt hebben. Daaronder be-, vindt zich als successtuk der verzameling een film, die het verloop van een aanval op een leeuw geeft. Het dier wil juist den sprong op het photographietoestel doen, als de doodende kogel het op een halven meter afstand van den photograaf neervelt. LEIDEN, 19 October. Gemeenteraadsverkiezingen. In het (A. R.) „Nieuwsblad voor Leiden", lezen wij een beschouwing over de herstemming voor den gemeenteraad, geteekend B. (mr. P. E. Briët?) Daarin wordt de houding gelaakt der liberale kiesvereenigingen, die voor eeni ge maanden den heer Grondhout stelden in district III en hem nu voor een meer hoopgevend district loslieten. De schrij ver meent, dat ofschoon de heer Fischer vrijwel onbekend in Leiden is, hij zijn candidaatstelling dankt aan xden steun, naar men zegt, „van zekeren geheimen kring, die in de duisternis werkt." Deze veronderstelling klinkt volstrekt niet onwaarschijnlijk. Onze lezers kun nen haar onthouden. De heer B. H. Kathmann, onder wijzer aan de R. K. Jongensschool aan de Haarlemmerstraat alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een d^t scholen van de Rotterdamsche Vereeniging voor Ka tholiek Onderwijs te Rotterdam. G EW E5TEL! j K «j E AI £L N G D. Hedenmorgen zagen voorbijgangers dat boven de leiding der electrische tram op de Breestraat te Leiden bij het Postkan toor vlammetjes spelen. Bij informatie aan de electriciteitsfabriek verklaarde men ons dat, in plaats van gevaar te veroor zaken, dit de uitwerking was van een inrichting om gevaar te verminderen. Op vaste afstanden is n.L aan de ge leiding een andere aangebracht die, inge val de bliksem in de tramdraden zou slaan of een hoogere dan gewenschte spanning daarin aanwezig was, het te veel aan electriciteit naar de aarde moet afleiden. Of er nu een te hoog aan spanning is geweest of een vuiltje contact tusschen de beide leidingen heeft gemaakt is niet bekend. Evenwel zooals gezegd, men heeft zich over een en ander niet bezorgd te maken. Gisteravond kwam een motorboot in de Steenschuur te Leiden ia aanvaring met een vlet, beladen met kolen, hetgeen tot gevolg had, dat de kolensdiuit zonk. De passage is daardaar gedeeltelijk ge stremd. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De Minister van Marine. De Minister van Marine, die ongeveer een week wegens particuliere redenen buitenslands was, heeft heden zijne ambts werkzaamheden aan het Departement hervat. Vastgevaren. Hedennacht is liet Duitsche rijkspost- stoomschip „Khalif" (Deutsche Ost-Afrika Linie) voor den boulevard De Ruyter te Vlissingen op het Leugenaarshoofd ge- loopen en daar blijven zitten. De positie van het schip is gevaarlijk. Hedenmor gen kwamen honderden een kijkje ne men, daar het schip slechts enkele meters van den Boulevard afzit Mijnramp. ST. ETIENNE, 18 Oct. Het ongeluk in de mijn Bardot had plaats te 12 uur 40, maar werd eerst veel later ontdekt, en wel onder de volgende omstandighe den. 25 tot 30 mijnwerkers waren be zig door het opwerpen van versperrin gen den brand te stuiten, toen plotseling een ontploffing werd gehoord. De ar beiders namen tfe vlucht. De mijndirec- teur Ribaud en een arbeider werden te 2 uur 35 opgehaald. Er werd toen vergeefs getracht hulp te bieden. Twee ingenieurs moesten, daar zij door de giftige dampen bijna gestikt waren, weder omhoog gehaald worden. Omtren 4 uur daalden de directeur van de maatschappij Petit, zes ingenieurs en ongeveer 30 redders in de mijn ne der. Sinds dien tijd heeft men niets meer uit de mijn vernomen (Later telegram). Volgens officieele mededeelnigen werden te 11 uur des 's avonds 26 dooden geteld. .0, Westiandsche tarwe f 7.25 9,—, Zeeuw- sche tarwe f 0.— a 0.—, ChevalicrgerM i 6,73 7.50, WestL zomergerst f 5.— 5.60, korte haver f3.75 4.90, Duivenboonen f9.50 a f 10.4CH Paardenboonen f7.60 a 8.20, Bruine boonen f 17.— a 18.50. groene erwten f 14.50 16, koof zaad fa mixed mais f 6.25 a 6.75, Boter f 64 a 74 per vat van 40 Kg. Aan voer 229/8, 63/16, wegende samen 5210 Kg. Veemarkt, vette koeien le kwaliteit f 220 a 300, 2e kw. f 150 a 200, kalfkoeien le kw. 200a 295, 2e kw. f 150 200, vaarkoeien f 150 240, 2e kw. f 90 a 160, vette kalveren f 90 100, 2e kw. f45 £70, Lamschapen f a f vette lammeren f 14a20, magere varkens le kw. 16 40, Biggen f 7 15, nuchtere kalveren f 5 a 22, Paarden f 50 a 160. Rundvleesch per Kilo f 0.80 a 0.74 a 0.66, vet kalfsvleesch per kilo f 1.10 a 1.— 0.90 Aanvoer 391 runderen, 6 paarden, 21 vette kal veren, 105 magere kalveren, 286 schapen en lammeren, 284 varkens, 738 biggen, 9 geiten of bokken. VOORSCHOTEN, 17 Oct. Op de eierenveiling waren aangevoerd 640 eieren, waarvan dc prijs beliep van 8 a 84 ct. per st. soep- en braad kippen f 0,401.30, konijnen f 0.20—1.10, duiven 40 ct het paar. GOUDA 19 Oct. Kaas. Aangevoerd 51 partijen; handel stug, le qual f 47.— a 50.— 2e qual. f 43.— 46,—. Boter. Aangevoerd 578# kg. Handel vlug. Goeboter f 1.60 a 1.70; weiboter f 1.40 a 1.50. Veemarkt Melkvee redelijken aanvoer. Handel vlug, prijzen zeer hoog. Vette varkens goeden aanvoer. Handel vrijwel 24 a 26 c. p. 4 kilo. Biggen voor Engeland goeden aanvoer f 20 f 21, Handel vlug. Magere biggen goeden aanvoer, Handel stug f 10.50 af 12. Vette schapen geen aanvoer, handel f a fLamineren goeden aanvoer, handel redelijk f 14 a f 19. nuchtere kalveren goeden aanvoer, Handel zeer stug f8 af 11.—. Graskal veren grooteu aanvoer, handel vlug f45 a f 100. Fokkalveren goeden aanvoer. Handel redelijk, f 8 a f 20. Vruchten. Peren f 7.00 a f 12.00 Appelen f 3,50 a f S per H.L. Aanvoer vrijwel. Handel matig. HOOFDDORP. 19 Oct. G r a a n b c u r s. Witte tarwe f 7.75 a f 8.roode f 7.80 a 8.20. Binnen- landsche haver f 7.75 a f 8.50. Buitenlandsche haver f 7.80 a f 8.25, Rogge f 5.75 a f G.50, Wintergerst f 0.— a f 0.—, Peterburgsche erw ten f 6.50 a f 6.75, Groene erwten t 15.50 a i 16,25 Wijker vale erwten f 18. a H'.—, Paardenboonen f 8.a f 830, Duivebouneii f 10.50 a f 11, Bruine boonen f 17.17.75, Karwijzaad f I v>.a f 17.25. Paardenmarkt. Aanvoer 425 paarden. Voor jarige f 190 a 590, jonge paarden f 175 a 325, veulens en hitten 49 st, f 45 a 160. Veel handel. 2e Najaarsveemarkt. 92 melkkoeien f 145 a 230 flinke handeL AMSTERDAM. A a r d a ppelen.Frieschebor- gers f 2.70 a f 2,80, Andijker bonte f 3.10 a f 3.40. Andijker blauwe f 3.20 a f 3.30, Zeeuw se lie bonte f 3.40 a 335, Zeeuwsche blauwe i 3.30 a f 3.40. Zeeuwsche Eigenheimers f 2.70, a f 3.Geld. blauwe f J.25 a f 3.40, Geld. bonte f3.40 a 3.60, Hilleg. kralenf230 af3. Hilleg. Eigenheimers f 2.75 a f 3.—Geldersche Eigenheimers f 2.30 a f 2.60. Alles p. nuid. Aanvoer 6 ladingen. STOMPWIJK, 18 Oct Op de veiling waren aangevoerd 460 eieren waarvan de prijzen waren f 7,95 tot 8.30 per honderd. Goudsche en Leid- sche kaas 35 a 40 cent per pond, Roode kool 6 a 12 cent p. st, Savoye kool 5 a 8 cent p. St., Kroten 3 cent per bos, Oude kippen 50 cent p. stuk. Jonge hanen 80 cent per stuk. Ook werdt een varken in gedeelten geveild en voor hooge prijzen verkocht werdt Marktberichten. DELFT, 19 Oct Graanmarkt. Westiandsche rogge i 6.— 6.75, Zeeuwsche rogge f 0.— Beurs van Amsterdam. 19 October 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 83 37o Cert dito 82# 24 dito 69% Hongarije. Goudl. 4%. 92^; Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. 94# Dito 4 lan-juli. Portugal 44 Übi.Tabaksmon. 3 70 Ooi. le serie Rusland. 44% ODi.1909Ned.Rec. 44 7© dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 47o Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazine, F una. L. 1898 Columbia 3 üec. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4y0 Amsterdam 1900-01 4y0 Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. i&Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert v. Amer. Car (x Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pret Aand. dito Aand. Barge Moorman» (liq.) AmsL Cult Mij. der VorstenL Aand. Koi. Banx Neü. Handelsmpij.Rescontre 5 üew.aana.j,Keianocn"Mijub.Mij. Redjang Leuung Alijnb.Mtj.aand. Aand. Great Cooars üec. Hoil. Petr. A. Aand. K. N. AL t expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Suni Paleuib. Petr. Mij. üew.aand. intern. A' ere. Mar.Cy. Prei. aand. ai to. duo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aana. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pt Cert v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert v. Pret aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. My. t Expi. v. Btaatssp. Gest.Öbl. Boxtei-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen öpw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake «xOhio Cert.v.aand. Denv. ik Kio Ur. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Kw. Alexic.lntern.PirorLien Qbl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7ó le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Atgest. gew. aand. Soutlr. Rlw. Cert. v. gew. aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud übl. Union Pac. Kir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche hypb. 1884 4% Thëiss. Kegulir. Ges. 1880 5~/0 Staatsl. Oostenrijk 1860 37© Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2# a 3%. I Koers heden. 95-4 95*4 641z 64 95.'4 87% 88 101 104.'4 I104J4 48 58'j 58# 101' 2 101 4 87 100*4 163 163 52j B 51>É 5044 50% 503 i 4618 60% 585» 109J8 115# 114# 16538 142 143 184# 184% 88*4 83.4 5864 61*4 01% 379 377 4474 446 206*4 1654 165# 43 4% 15% 15% 705 702 964 484 4824 mi 18# 485 485 10 ïi 1 42?le 42 81 80# 93 mi 199 199# 107% 1074 74 '253-a 24# 30% 30# 763-2 30% 29# 101% 104# 32% 314 08H 39 39 25 25# 1099a 109# 29% 29 163H 162 101% 1014 13 13% I07H 107 1.30 83^ 8694 120 \52H I62V6 68 M 46 H 40.90 70.-

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3