Uit Stad en Omgeving. wel gevoeld te hebben, werd hij Zon dag ziek en overleed hij Woensdag. Als officieele doodsoorzaak is ook ver giftiging door gassen opgegeven. Ongelukken. Te Middelburg is gistermiddag een werkman van het dak eener woning aan den Seissingel geval len. Hij was op slag dood. .Verdronken. Te Grathem is gisteren de 74-jarige vrouw B. in de Beek verdronken. Een toekomstige ster. In de advertentiekolommen van een Haagsch blad lazen wij het volgende „Eene jonge Dame, in het bezit eener Harmonica, wenscht eenige grondige lessen daarin te ontvangen". Stoomvaartmaatschap p ij „Zeeland". ,We ontvingen een exemplaar van de Nederiandsche, En gelsche en Duitsche uitgave van den Reisgids der stoomvaartmaatschappij „Zeeland" waaruit belangstellenden, be halve tijden van aankomst en vertrek m prijzen nog vele andere wetenswaardig heden kunnen putten. De directie deelt mede dat exemplaren van deze Reisgidsen op aanvrage gra tis worden verstrekt. Stijlbloempje. „Afgezien van 't feit, dat het zuiniger is de steenkolen te vergassen dan deze in vasten toestand te verstoken, wordt ook door 't toene mend verbruik van gas aan de petro leum den grond onder de voeten weg gehaald". Gelezen in een handelsinformatie „Vóór eenige jaren terug, toen zijn gezin zóo sterk vermeerderde, is hij bij zijn bedrijf van veehouder ook begonnen met handel in veevoeders". Gelezen in het Verslag van een Zweminrichting .Komen zij tegen het najaar in de stad terug, dan sluiten de dames dikwijls geen nieuwe abonnementen meer af; zij zwemmen dan verder op kaarrejs en dus minder geregeld." Gasontsnapping. Gister ochtend zijn in een hotel te Rotterdam twee Russen bewusteloos gevonden. Er had een gasontsnapping plaats gehad, de jongste was in den nacht uit zijn bed geweest, had het gaslicht aangestoken en later de gaskraan vermoedelijk niet goed dichtgedraaid, Hij is -des ochtends in half bewusteloozen toestand naar het Ziekenhuis gebracht. De andere kwam spoedig weer bij. Elk zijn Werk. Zonder bepaald een luiaard te zijn be hoorde Jacques Brêchu toch geenszins tot diegenen, die zich doodwerken. Wan neer hij zich naar zijn werk begaf, dan haastte hij zich volstrekt niet, maakte een praatje met dezen en genen, liep een eindje mee om. of bleef hangien in een herberg. Dit is op zich-zelf zoo erg' niet, en komt meer voor, en niemand zou er ook iets van gezegd hebben, wanneer onze Jacques, die zelf betrekkelijk wei nig uitvoerde, geen aanmerkingen maak te op anderen, die minstens even vlijtig .waren.als hij. Op zekeren dag was Marie-Jeanne, zijn vrouw, wat later dan gewoonlijk, daar zij bij het doen van verschillende inkoo- pen, wat opgehouden was. Jacques ontving haar met een knor rig gezicht. Is het eten nu nog al niet k|laa,r, vroeg hij. Neen. 't Is schadelijk Ik moest inkoopen doen. Inkoopen doen Wat dan O, een heeleboel kleinigheden. Ge kunt mij niet wijs maken, dat gij uwe bezigheden niet zóó kunt rege len, dat wij op tijd kjmnen eten. Ge loppt maar wat rond, ge kletst met de buren en uw werk blijft staan. Dat is de kwestie; wanneer ik in uw schoenen stond, dan deed ik tienmaal zooveel werk, en het eten was op tijd klaar. Wilt ge 't morgen eens probeeren .Waarom niet? Dan kunt gij bij voorbeeld in mijn plaaits achter de ploeg! Goed. En zorgt gij dan voor die beesten, voor het eten en voor de keu ken Natuurlijk. Daar kunt ge op reke nen. En ik geef u de verzekering, dat we precies op tijd zullen eten. Goed, dus dat is afgesproken. Afgesproken. Ondextussclien was de soej> gaar, en de echtlieden zetten zich tegenover el kaar aan tafel, en dachten niet meer aan hun twist. Den volgenden morgen stond Marie- Jeanne voor dag en dauw' op, ging naar den stal, gaf haver aan de .paarden, maakte het tuig in orde, keek of de strengen sterk genoeg waren, at zelfs een korst brood, en begaf zich met de zweep in de hand op weg, na haar man nog ,eens herinnerd te hebben aa-n alles wat ,er gedaan moest worden. Jacques lag nog lekker in 't warme bed en riep haar plagerig toe: Werk maar hard, vrouwtje, en kom me straks vertellen, of ge geen koude vingers hebt gekregen. Toen hij alleen was achtergebleven, begon hij, nog altijd tot aan zijn hals onder de dekens, in zich-ze!f te pra ten Wat is het toch gelukkig, wanneer ge een vrouw zijt. Daar hebt ge nu de' mijne. Terwijl ik midden in den winter vóór het licht wordt op moet staan, keert zij zich nog eens kalm in bed om, terwijl ik! buiten half sta te bevriezen. Nog langen tijd beklaagde onze Jacques zich aldus, totdat hij eindelijk' besloot één been buiten de dekens te steken. Hij trok het echter onmiddellijk weer terug. Zeg, 't is niet warm vanmorgen. Nu merk ik pas, wat een verstandige zet 'tvan me was, om Marie-Jeanne in mijn plaats te laten gaan. Wat zegde ze ook weer, wat er te doen was Ja, juist, de melkvaten afroomeri, de boter karnen, de kuikens en de broed- schen kalkoen te eten geven, de varkens voederen, hooi geven aan de koeien,' houthakken voor 't vuur en daarna de soep opzetten. Heb ik nu niets vergeten Neen dat is zoowat alles.... Een kwartier voor 't afroomen, nog 'n kwartier voor 't karnen, een uur voor cfe beesten. Wel dan ben ik in anderhaif uur klaar, laat ons zeggen twee uur en daarna ga ik lekker mijn pijp zitten roo- ken bij de kachel. En wie zal er ver baasd zijn, wanneer ze thuis komt, en alles in orde bevindt, de tafel gedekt, en de soep opgediend? Zeker, mijn dier bare wederhelft. Ik zal haar eens laten zien, wie er de handen uit de mouwen kan steken, e.T wie het 't beste heeft op de wereld, de man of de vrouw. Buiten, op het stille bouwland, liep. Marie-Jeanne achter haar ploegspan, en klapte voortdurend met de zweep, om haar paarden aan te zetten. Het ging niet zoo heel goed. De voren liepen niet recht en de paarden, die gewend waren aan een gedukligen meester, die hen van tijd tot tijd liet uitblazen, hijgden. Om negen uur brak één der schakels van den ketting, 't Kostte haar een half uur, om met behulp van een buurman het ongeval te verhelpen. Maar om half-elf gebeurde er iets, dat haar noodzaakte naar huis te jjaan. Bij een al te forschen draai stootte het ploegijzer met kracht op een grens steen en brak. Ditmaal was het ongeluk onherstelbaar. Marie-Jeanne liet het^ hoofd hangen. Wat zou Jacques wel zeggen? Natuur lijk zou hij op haar afgeven: O, die vrouwen zou hij zeggen, ze deugen ner gens voor. Daar hebt ge mijn vrouw b.v. Een heeleboel praats, ze kan alles, en wanneer ze met den ploeg uitgaat, dan breekt ze 't ploegijzer. Blijft ze thuis, dan is het eten niet op tijd klaar. Wan neer ik haar eens voor een keertje ver vang, dan is alles prachtig in orde de beesten zijn verzorgd, de boter gekarnd, de tafel gedekt en de soep in de borden. O, ze zou er nog heel wat van hcoren. Toen ze echter de boerderij in heft zicht kreeg, was 't eerste wat ze zag, dat de schuur open stond, en de kippen en kuikens allemaal losliepen, terwijl een eindje verder de broedsche ka'ikoen, die op haar nest had moeten blijven zit ten, vrij rondliep. Marie-Jeanne schrok. Wat zou er aan de hand wezen? Ze versnelde haar pas. Op de plaats zag zij een nieuw onge luk. Daar lag de karn omvereen aantal eenden deden zich gulzig te goed aan de melk, die er uitgeloopen was. Zij trad' het huis binnen. Uit de keu ken kwamen haar rookwolken tegemoet en een lucht van aangebrande spijzen. Toen zij zich rekenschap gaf van het geen er gebeurd was, begon zij onbedaar lijk te lachen. In zijn haast had Jacques wel vfeesch en groente in den soepketel gedaan, maar vergeten er water bij te doen. En daar hij eeil heele massa hout op fret vuur had geworpen, kon al de rook niet ontwijken door den schoorsteen de ketjel was door de groote hitte gesprongen, en het vleesch en de groenten waren verbrand, vandaar de onaangename lucht. Jacques verscheen in de deur, heele- maal bevuild, nat en zonder hoed. Dat hebt ge er schoon afgebracht, riep hij iiit. Ge hebt mijn ploegijzer gebroken Een gij dan? Ik? Waar komt gij in zoo'n toestand vandaan Wel, ik heb een van de varkens na- geloopen, dat ontsnapt was, en naar het dorp rende. Onderweg ben ik' in een mestput gevallen En wie heeft de karn omgeworpen, gij of het varken Dat heeft een van de koeien gedaan. Hoe kwam dat? Ik had vergeten het beest te drin ken te geven. Toen heeft het zich los gerukt en in het voorbijgaan de karn om vergeworpen. En denkt ge ,dat de soep gauw gaar is Ge hebt een ding vergeten, en dat is om er water bij te doen. Daar ligt uw werk. Alles is verbrand, en de ketel is stuk. Ik denk dat we vandaag in 't ge heel geen eten meer krijgen En ik geloof, dat mijn land vcor- loopig niet omgeploeg komt, nu ge mijn ploeg zoo hebt toegetakeld. Ik geef toe, dat ik u niet achter den ploeg vervangen kan, maar ik heb ten minste werk verricht; maar gij, die zoo spookt op de vrouwen, gij hebt bewezen, absoluut ongeschikt te zijn om mijn werk te doen. In één morgen hebt ge meer bedorven, dan ik in een heel jaar doe ik heb tenminste een behoorlijk stuk land omgeploegd. Goed, gij had maar één ding te doen, te zorgen, dat de voren recht lie pen, en dat de draai behoorlijk genomen JY.erd, terwijl i.k op de kuikens, de var kens, de koeien, het vuur en de soep moest letten. Welnu, dat moet ik eiken dag doen. Hoe komt het, dat ik er nooit eenifge moeite mee heb? En hoe komt het, dat ik nooit 'het ploegijzer breek Ik geloof, zegde Marie-Jeanne, dat het nergens toe dient, er lang over te twisten. Laat ons ieder ons eigen werk' doen, en wanneer een van! ons eens wat laat is, dan moeten wij elkaar er geen verwijt van maken. Morgen zullen wij elk onze aangewezen taak verrichten, en dan zal alles goed gaan. Èn man en vrouw omhelsden elkaar. LEIDEN, 14 October. The Belle of New-York. Gisteravond is in den Schouwburg „The Belle of New York" gegeven dcor het Engelsche gezelschap van J. Bumin- ter Honards, Shaftesbury Theatre, Lon den met groot succes opgevoerd Veel soortgelijke stukken zagen we reeds voor 't voetlicht treden, doch eerlijk ge zegd, weinigen werden met zoo'n spa 1- nende aandacht gevolgd. Er waren dan ook tallcos vele pakkende effecten in en het geheel, dat meer een revue is dan een operette, is wel iets Barnum en Ba- ley-achtig, doch kan overigens bogen op veel oorspi onkelijks. Nooit geziene dingen, nooit gehoorde zaken gebeuren1 hier en er Is een frischheid van 'gang en beweging in, die steeds boeit. We wij zen vooral op de elegante dansen, de fijn rytmische lichaainsdeiningen, die het gezongene of gesprokene begeleiden en die aan het geheel een betooverendei charme geven. En dit alles wordt ver hoogd dcor een uitmuntende tooneel- routine. Over de costumes kunnen wij niet genoeg roemen. De rijkdom van munieer'n^ is o eru eTigend! Geen tco neeltje speelt zich af of er zijn nieuwe costumes te bewonderen, die ons door haar glanzenden pracht als 't ware in een tooverland doen leven. En de artist en zelf. Ik weet niet aan welke van de velen den voorrang te ge ven. Allen zijn in hui rol op z'n plaats en nemen deze met eere in. Bovenal ech ter blinkt uit „de lieveling van het Lon- densche publiek" Miss Bowman. Hare creatie is er een van de bovenste plank. Zij draagt 't stuk, dat zich om haar af speelt en beschikt over een schoon or gaan, waarmede zij magnifiek zegt en zeer mooi zingt. Dit laatste is niet 't ge val met het. gros der andere artisten, die in zang beqeden 't gemiddelde blij ven. Dit neeiqt evenwel niet weg dat, wat zij geven, gerust den toets der cri- tiek kan doorstaan. De draad die door 't stuk loopt gaat al weer om het „cherchez la femme" En de wonderlijkste kluchten spelen zich daar rondom af. De meest ondenkbare tooneeien worden om den draad lieei gesponnen. Noemen we slechts de fluit- artist. Wat een kranig stukje werk le verde hij, die niets sprak doch alles floot ju dat met een juistheid en techniek, die versteld deed staan. De krankzinnige! die iedereen wilde om hals brengen, bracht een komisch element in het ge heel. De voetbalsters hadden groot suc ces met haar match met 't publiek, al maakten de ballen van het tooneel ge- kiperd menige „gooi" op de hoofden van 't studentencorps, dat in groote ge tale aanwezig was. En de spiegelaarsters die hun élec- trische vonken in de zaal wierpen, moch ten toejuichingen verwerven. De muziek, die 't geheel droeg, zette in met een karakterestieke ouverture en was verder hier en daar wel wat banaal, doch paste zich volkomen aan bij de handelin gen. En als men nu in aanmerking neemt dat alles werd belicht door verschillende kleurjcombinatiën, dan kan men zich. in denken den indruk die 't geheel maakte op het goed opgekomen publiek, dat dan ook niet naliet door een warm ap plaus en herhaald terugroepen, blijk te geven van voldaanheid en w aardeering voor de drie uren die het in genoegen had doorgebracht. S. De zaak van den heer H. M. Pierrot in de Maarsmanssteeg heeft een gedaanteverwisseling ondergaan. Eenige weken is de heer Rosdorf aan het tim meren en de heer v. d. Steen aan het schilderen geweest, waardoor het maga zijn in een nieuw kleed is gestoken. Voeg erbij, dat de heer Frankhuizen voor elec- trische installatie zorgde, en 't ligt voor de hand dat de hedenavond te heropenen zaak een goed effect zal maken. In het begin van November zal de WelEerw. pater Constantius Lokkers, alhier, van de Orde der Carmelieten, die voor cenigen tijd in het vaderland ver toefde, wederom, en wel alleen, ondanks de Kerkvervolging die van regeerings- wege begonnen is, naar Brazilië terug- keeren om als missionaris te gaan arbeiden. GEWESTELIJK GEMENGD. Verloren. Gisteravond verfoor de locomotief van de stoomtram, welke te kwart voor elf uur uit de richting Leiden te Lisse arriveert, aan de 2e Poelaan hare vier passagierswagens, welke op onverklaar bare v/ijze waren losgeraakt. Het mooiste was dat de machinist het te Lisse eerst bemerkte, zoodat de wagens onder groote hilariteit van de reizigers, een goed kwar tier bleven slaan, Diefstal van telefoondraden. Gisternacht zijn langs de spoorbaan Leiden-Woerden onder Zoeterwoude doorgeknipt 10 stuks koperen telefoon draden over een lengte van circa 100 meter en ontvreemd ten nadeele vap de Telefoon-Maatschappij. Een onderzoek door de politie is inge steld. Brand. Gisternamiddag is brand ontstaan in de bakkerij van den heer Berkcmeyer te Uithoorn. Het belende graanpakhuis werd door de vlammen aangetast. Dit pakhuis behoort aan de firma Engel Zonen. In hetzelfde perceel is ook ge vestigd het telegraafkantoor, maar dank zij de windstilte kon dit gespaard blijven. Het aan de andere zijde van de brood bakkerij gelegen perceel, waarin geves tigd is de kruidenierszaak van den heer De Vries, ging mede in vlammen op. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan H. F. Straathof en rechtverkrijgenden is vergunning verleend tot he( oprichten van eene zouterij in het perceel Doezastraat no. 8. Laatste Berichten, (Uedeeitdijk gecorrigeerd.) De Koningin te 's-Gravenhage. De Koningin is hedenochtend, reizende in haar eigen trein, op welks locomotief de persoonlijke vlag van H. M. wapperde, te 8 uur 36 min. over de staatspoor van het Loo te 's-Gravenhage aangekomen, voor het aangekondigde verblijf van enkele uren in de residentie. Zij werd aan het station ontvangen door den opperstalmeeeter Baron Bentinck en reed in open rijtuig naar het paleis begroet door een vrij talrijke menigte zoowel aan het station als aan het paleis. De Koningin ontving hedenochtend kort na aankomst in de residentie ver schillende autoriteiten, onder wie minister Talma, en maakte des namiddags een rijtoer van een uur, alvorens naar het Loo terug te keeren. De Prins vertrok hedennamiddag te 12,33 per Staatsspoor naar het Loo. De Koningin-Moeder zal vier we ken buitenslands verblijven. Den 26 dezer is het 10 jaar geleden dat het sanatorium Oranje Nassau's Oord, door de Koningin-MoedeF werd geopend, welk feit in de stichting op hui selijke wijze za! worden herdacht. Opium Conferentie. De Minister van Buitenlandsche Zaken is thans overgegaan tot oproeping der Mogendheden voor de in December a.s. hier te lande te houden opiumconferentie Deze zal bijna de geheelc maand Decem ber bijeenblijven. Behalve de heer Mr. Dr. de Beaufort, commies aan het dep. van buitenlandsche zaken, die als secretaris generaal zal optreden, zijn nog aange wezen* als secretarissen Jhr. Mr. C. de Graeff en zijn verder aan het secretariaat toegevoegd: Mr. H. C. Gallois^ de heer C. D. Schuller tot Pëürsüin en Jhr. Mr. Dr. H. van Asch van Wijck te Utrecht. Zout- accijns. In eene resolutie van den Minister van Financiën ter uitvoering van het Kon. Besluit van V2 Sept. jl. houdende aan vulling en wijziging van de bepalingen omtrent den vrijdom van accijns van zout gebezigd voor de zouting van groenten en noten, die naar het buitenland worden uitgevoerd, wordt medegedeeld, dat het gebleken is, dat sommige groenienzouters niet onbelangrijk minder zout gebruiken dan waarop thans de aanschrijving is gegrond. Het gevolg daarvan is, dat de rekening van die zouters een eretjieisaldo aanwijst, niettegenstaande bovendien nog groenten voor binnenlandseh verbruik werden uitgeslagen, zoodat voor het zout daarop verbruikt, in strijd met de bedoe ling, geen accijns wordt geheven. Het besluit strekt in de eerste plaats om hierin te voorzien. Ter uitvoering van genoemd besluit is o.a. bepaald, dat de ambtenaren in den beginne, voor zooveel noodig, omtrent het bijhouden door den zouter van het register betreffende de hoeveelheden ge zouten groenten en noten, alle mogelijke voorlichting moeten geven, ook wanneer die niet gevraagd wordt. Bedoeld register w ordt voor het eerst aangelegd op 1 Dee. 1911. Het Kon. Besluit treedt in werking op 16 October 1911. Pest op Java. Regeeringstelegram van 14 dezer, be treffende pestgevalien gedurende de week van 4 tot 10 October. Afdeeling Malang 4 pestgevalien, waarvan 3 met doodelijken afloop. Kediri op 2 October 1 doodelijk geval. llalië en Turkije. ROME, 13 Oct. De „Giornale d'Italia" publiceert een uittreksel uit de gedenk schriften van Crispr, waaruit blijkt, dat deze tijdens zijn eerste ministerie reeds dacht over een bezetting van Tripolis, maar dit plan opgaf wegens den tegen stand van Engeland, Oostenrijk en Duitsch- land. De monarchisten in Portugal. PORTO, 14 Oct. De monarchisten zijn gekampeerd bij Ferrozo. De Spaansche regeering heeft aan de karabiniers opge dragen hen te ontwapenen. Turkije en Griekenland. ROMF, 14 Oct. De „Messagero" be vat een verklaring van den koning van Griekenland, waardoor de mogelijkheid van Grieksch-Turksch conflict wordt weggenomen. .TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 October 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.9 Horta. Laagste barometerstand 757.4 Scilly. Verwachting tot den avond van 15October: veranderlijke later zwakke tot matige oostelijke, tot zuidlijke wind, nevelig tot zwaarbewolkte lucht, waarschijnlijk regen, zelfde temperatuur Beurs van Amsterdam. 14 October 1911. Nederland. 3 Obi. Ned. Werk. Schuld 3 7o Cert. dito 2^2 dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. o'/c Obl. April-Oct. Dito 4 70 jau-luii. Portugal 4''j Oöl.Tabaksinon. 3 7o Dol. 1° série Rusland. 4}2 Vo Ooi. 1909Ned.Rec. 4y2 7o dito Obl. 1909 4 dito bij hope 0t Co. a. G. R. 125 4 dito oe Lmiss. Servië 4 ~/Q Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. '99 braziaë, i-uuu. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schulu Venezuela 3 y0 Dipl. ben. 1905 4/0 Amsterdam lyud-Ül 4"/o Leiaen löyo. 4% idem 1911. Aand. i\. West. «SPac.Hyp.B.C. Amaig. Copper Cy. C. v. Aar.d. Cert. v. Anier. Car óc Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. oiat.SteeiCorp. Cert. v. pret. Aand. duo Aand. Barge oc Moorntann (liq.) Ainst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Koi. bana iNed. handeisinpij. Rescontre 5 Gew.aaud.„Ketaiioen"Mijno.Mij. Reujang LcOopg Mijnb. Mij.aano. Aand. Great Lobars üec. lioll. Petr. A. Aand. K.i\. M. t. expl. v. Petr. br. a 1UUU Aand. Moeara Eniia Petr. Mij. Aand. Sum Paiemb. Petr. Mij. Uew.aanü. intern. Mere. Mar.Cy. Piet. aand. ono. auo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deh Cultuur Mi;. Aand. Dcli-Mij. Aand. Nieuwe Asanan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Ceit. v. aaiut. Per uv. Corp. Lint. Cert. v. Prei. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. opoornnj. Aanu. Mij. t. expi. v. ouatssp. Uesi.übl. iioxicl-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen opw. Cert. v. aanci. Atchison Topelca Cert.v.aanü. Chesapeake ocUluo Cert.v.aand. üeuv. Kio Gr. Sp. Gew. aand. brie Sp. Mij. 4 y0 General Lien bonds dito Gew. A. Kans. City buuth Rw. Mexic.lntern.PirorLien(JH)l.4i^70 Cert. v. aand. Mis's. Kans. «x T. 4 70 le Hyp. Obl. duo Aand. N.-V.Ontario oc Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacinc Afgest. gew. aand. Soutl/ Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Kir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2 ft Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk I860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2*4 a Vorigej Koers Koers, lieden 83% 32 70H« Ö9>8 92% 94J4 91 ai« 957 8 95 h 64*2 96 95Ji 87 8712 81% 101 i» 104*4 48? H 48'f 58-g 58% 101 101?. 0/ 100*4 100^ 163 50 51H 48'% 48?é 46% 46-8 59;'x 60*4 109*4 109% 115*4 Ho1» 166*4 11)7*4 140» 2 14IH 185% 185% 85*2 87 4 585 j87 61*4 oüj-jj 376} 2 37o 447 446 210 200.44' 169*4 ;oo 4ht !4'\ 14? 8 735 736 94? H 00} 2 499 oü2 17? 2 18 488 495 4/ 2 9l6i» 9'? it 41 ?n; 41 'is 81.14 81*4 94*4 97!'8 199 106 106*8 73*4 12-4 23} i 2J?8 29-8 06? B 76*4 7 0 29 29>d 101 'J i, 3o;;« 31}f 98'ic 98} 4 3o° i« 20 108?-* 108*8 28G 28-s IÖ0? 8 165 101*4 100'% 11 11 'h 107 3i<i 107}a 1.25 81 82 87 86,4 120 152} 4' 162'* 162} i 47 40.90 70.30 Marktberichten. 'LEIDEN, 14 Oct. Graan beurs. Tegen over een voldoend aanbod, was de vraag maar zeer klein. Prijzen als onderstaand: Tarwe f 8.— a f 9.10 p. SO Ko. Rogge f6.60 a f6.90 p. 75 Ko. Haver f 8.40 a f 8.80 p. 100 Ko. Gerst f5.65 a 5.90 p. 65 Ko. Erwten f 16.80 a f 17.75 p. H.L. Boter 6350 kg. p. U vat, 1ste q. f 70 k 74, 2de qual. f 64 a 68. 1ste k\v. per K.G. f 1.75 k 1.85, 2de kw. per K.G. f 1.60 a 1.70. Turf. Lange Zwarte aanvoer nihil, f 5.— a 0per IlOO st. 1 UTRECHT, 14 Oct. Op de weekmarkt waren heden 2050 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 170 k 250—, voor vaarzen f 180 a 220, voor pinken f 120 k f 180, voor melkkoeien f 150 a 260, voor kalfkoeien f 200 a 310, voor vaarskoeien f 180 a 220 voor vette koeien f 190 k 300, voor nuchtere kalveren f 6.— a 14,— voor magere kalveren f20 a f80, voor magere varkens f 20 a 80, voor biggen f 6. f 13.—. - DELFT. 14 Oct. Ter kaasmarkt waren aan gevoerd 27 Stapels, wegende te zanien 5436 kg. Prijs f 65.- a f 72.50 per 100 kg. LOOSDUINEN, 13 Oct. De prijzen aan de groentenveiling waren heden voorbloemkool le soort f 9 a 12, komkornmeis (Engelsche) le soor f 6.— a f 12.20, dito 2e soort f 1,70 a f 4.(gele) 1ste srt. f 2.70 a 4.10,2de srt. t 0. a f C,—roode kool f 7.50 a 9.— savoye kool f7.80 a 11.10, groene kool f 2.70 k f 3.80, salade le soort f 2,60-3.70, dito 2e soort f 0.60-0.70, peen le soort f 8.10 a f 8,30, 2e soort f 5,90 a 6,10 andijvie f 1.70 a 3.40, prei f2,10 a f2.70, selderij f 1.10 a f 1.30, peterselie f 0.70 a fü.90 per 100 stuks, spinazie 20 a 47 ct., postelein 58 a 64 c., boerenkool 12 a 16 ct., stoofsla a ct., komkommerstek 16 a35ct. boonenstek 60a70cL appels 70 a 80 c., peren f 0.75 a 0.90 per ben, prinsessenboonen f 0.— a 0.—snijboonen f 4.80 a f 5.10 per 1000 stuks, schorseneeren le soort f 10.10 a 11.60 dito 2e soort f 4.50 a f6. tomaten lc soort r 8.70 a f 14.50, dito 2e soort f5,80 a 7,80, dito 3e soort f 1.90 a f 5,—, alles per 50 K.G. Aanvoer: 18500 pond schorseneeren, 13500 struik andijvie, 9630 pond tomaten. Handelsberichten. AMSTERDAM, 13 October Koffie Goed ord. Java 52 c. good avarage Santos 44 c. Suiker flauw, Oct.-Dec. f 194* Jan. Maart f20 te koop. Mei f 203/32 gedaan. ROTTERDAM, 13 Oct. Koffie Goed ord. Java 49 c., g. o. Santos 43f£ c. SCHIEDAM, 13 Oct. Moutwijn f 12.Jene ver f 16.50. Commissie f 12—Stemming willig* Spoeling f 2.—. Graanspiritus f 21—22. Me lasse f ISft—lSft. Ruwe spiritus f iOki*

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3