Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. en den hemel t,e verdienen, terwijl pro motie of wereldsch ideaal voor haar niet bestaat, en als wij dan bedenken, dat de eenige kracht die haar daartoe in staat ste'.t, en haar daarbij staande houdt, niet anders is dan de kracht van haar geloof, dan vraag ikwat is dat dan voor een geloof? En dan map men roe ren en schreeuwen en schelden e:i ver dacht maken, ik blijf herhalen: wij begrijpen daar niets van. KORTE KROMEK. Het Centraal Bureau van de K. S. A. ontving van iemand die onbekcid wenscht te blijven, een gift groot vijf honderd gulden. Den onbekenden gever wordt hartelijk dank betuigt. Ai- leen door voortdurenden finantieele.T steun zal het Centraal Bureau op den duur zijn werkzaamheid kunnen voort zetten. Het bestuur van het Provinciaal [Watersnood Comité in Zeeland heeft uit zijn fonds f 25.000 beschikbaar gesteld voor de leniging van de nood door de. ©verstroominlg. De gemeenteraad van Utrecht heeft besloten tot aanstelling van eem 6en' schoolarts. In verband met de daartoe geble ken wenschelijkheid bij een voldoend! aanta: ingezetenen en belanghebbenden stellen B. en W. van Alkmaar op ad vies van de commissie van bijstand voor het gemeenteslachthuis, den raad voor te besluiten, hun college uit te noodigen de oprichting van eene ijsfabriek bij het gemeenteslachthuis te willen bevorderen, volgens plannen, waarvan de kosten een bedrag van f 23,000 niet t e boven zullen gaan. Het stoomschip „Koningin der Ne derlanden", dat te Colombo met cholera in quarantaine heeft gelegen, vertrok gisteren van Perim. De gezagvoerder seint, dat de gezondheidstoestand aan boord goed is. De bemiddelingscommissie te Leeuwarden inzake de timmeriiedensta- king heeft de vraag „of de staking te genover de patroons gemotiveerd was", in ontkennende! zin beantwoord. Zooals men zich herinnert, is de staking ontstaaa omdat de patroons niet wilden confe- reeren met de besturen der werklieden verenigingen. LEIDEN, 14 October. Lessen met Lichtbeelden. A.s. Donderdag 19 Oct. des avonds om zes uur en om half 9 beginnen weer in het gebouw van den R. K. Volksbond de lessen met lichtbeelden voor kleinen .en voor grooten. Ik zal dezen winter wat anders geven dan de vorige jaren. Ik zal beginnen met een lezing over het leven van den H. Franciscus van Assisië. Lezingen over andere gods dienstige onderwerpen, over Jeanne d'Arc, bijv., over het H. Land, over Je ruzalem zullen later volgen. Maar ook over geschiedenis zal er gesproken wor den een lezing bijv. over de .geschie denis van ons iand naar verschillende prenten. Over de Fransche revolutie. Over Christophorus Columbus. Over Rembrandt Over groote Hollandsche schilderijen uit de 17e eeuw enz. in wel ke volgorde ik dat zal doen, kan ik nu nog moeilijk bepalen. Zeker zal er veel meer afwisseling zijn in mijn lezingen .en zullen er veel meer lichtbeelden ver toond worden dan andere jaren. Ik vertrouw dan ook, dat velen mijn lessen zullen bijwonen en zoo het goed .werk steunen. yoorgreoten des avonds is de loegang vrij, des middags voor kinderen allen op vertoon van eem toegangskaart. J .G. TESSER, O.F.M. Het Herhalingsonderwijs in de St. Jozefs-Gezellen-Vereeniging. Onder de veie nuttige instellingen der St. Josefs-Gezellen-Vereeniging behoort voorzeker wel de Herhalingsschool. Door den onvermoeiden ijver van den Eerwaarden Praeses, kapelaan Th. v. d. Laar, was reeds het vorige jaar een cursus geopend, die door velen met lust en ijver gevolgd werd. Het giMSifg. resultaat gaf aanleiding die school te bestendigen, zoodat besloten werd ook weer dit jaar zulk een cursus te geven, te beginnen op 17 October a.s. en dan geregeld eiken Dinsdag- en Vrijdag avond van half 8 tof 9 uur in het gebouw der Vereeniging. J\Jlen kan niet anders dan dit ten zeer ste toejuichen immers hierdoor worden de leerlingen in de gelegenheid gesteld te „herhalen en uit te breiden, hetgeen ze op de lagere school geleerd hebben. Dat de jongens het groote nut van het herhalingsonderwijs hoe langer hoe meer inzien, bewijst het groote aantal, dat zich voor dien cursus heeft laten in schrijven. Het kan dan pok niet ont kend worden, dat teg-enwoordig bij" het verkrijgen van betrekkingen in 't maat schappelijk leven de eischen steeds hoo- ger worden gesteld, en zjj de voorkeur genieten, die bewijzen leveren van dege lijk onderwijs te hebben ontvangen der halve eene aansporing te meer van de lessen, die geheel kosteloos gegeven worden, een gretig gebruik te maken. Gemeenteraadsverkiezingen. De kiesvereeniging „Burgerplicht en Gemeentebelang" heeft gisterenavond be sloten, bij de herstemming voor den Gemeenteraad de kiezers in district 1 vrij te laten en in ditrict 111 den candi- daat der vrijzinnigen, dr. G. M. Kruimel» krachtig te steunen. Voor het examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek, is te Rotter dam geslaagd mejuffr. J. M. C. Kramer van Gouda. Op voorbeeld van Rotterdam zijn B. en W. voornemens onder voorzitters schap van een der wethouders eene commissie in het leven te roepen om hun college van advies te dienen over maatregelen te nemen in verband met de te verwachten buitengewone duurte der levensmiddelen en de wellicht dreigende werkloosheid. Het Boheemsch Strijkkwartet be staande uit Karei Hoffmann, Josef Suk, George Herold en prof. Hanus Wihan, zal bij een tournée door ons land 10 November a.s. alhier optreden. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, S uur 's avonds St. Lo- dewijkskerk, Steenschuur, le Apologeti sche Conferentie. Spreker de Weleerw. Heer Th. M. P. Bekkers. Onderwerp: Waarom gelooven wij in God? Dinsdag, 81/2 uur 's avonds. Bonds- gebouvv, Rapenburg 10. Vergadering R. K. Propagandaclub, De Jonge Garde. Tot deze vergadering worden allen uit- genoodigd, die bij de a.s. verkiezing van den Gemeenteraad willen medewerken. Donderdag 6 uur en Sï/o uur Bondsgebouv,Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden door den Weleerw. Pater J. G. Tesser over het leven van den H. Franciscus van Assisië. Toegangvrij. AARLANDERVEEN. De Gemeente raad vergadert op Woensdag 18 Oct., vm, 10 uur. Te behandelen zijn: Voorstel tot ver lenging van de termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning van L. L. v. d. Velden. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage ad f 7.50 aan den op te richten tuinbouwwintercur- sus. Voorstel tot wijziging der veror dening Herhalingsonderwijs. Verzoek tot gebruik van het loka.aI O. L. school (dorp). Verzoek subsidie afd. Alfen, Aar- landerveen en Oudshoorn der Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholfi. dranken. Verzoek J. Verseput ,tot verbouwing van de veldwachterswoning. Missive Ged. Staten inzake spoorweg Alfen-Gouda. Vaststelling begrooting gasfabriek 1912. Vaststelling Gemeentebegrooting 1912. Vaststelling" Suppl. Koh. Hoofd. Omslag. 4 Hondenbelasting en schoolgeld 1911. Reclames Hoofd. Omslag. HAARLEMMERMEER. Tot heem raad van den .Haarlemmermeerpolder is gekozen jhr. C. F. van de Pol te Haar lem, thans hoofdingeland. HOOGMADE. in de deze week bij den Heer Jaspers gehouden vergadering van .het Bestuur der Oranje-vereeniging werd door den penningmeester verslag uitge bracht over de inkomsten en uitgavan bij de feestviering op 31 Aug. j.l. Bij een ontvangst van f 153.85 was uitgegeven f 177,35, zoodat van het batig saldo over 1910 nog 23.50 moest bijgepast worden. Op Maandag 19 October zal door het Bestuur van den Vlietpolder de jaarlijk- sche algemeene Schouw over alle polder- werken gedreven worden. KATWIJK AAN ZEE. De prijzen der haring waren volle pekelharing f 13.10- 13.25 13.50 13.80, ijle dito f 12 12.30 12.55 12.70, maatejs dito f 11.35, steurharing f9.50 9.90 11 12.30 12.70 13.50, makreel f7.50 8.45 9 9.85 10.50 10.85 per kantje. LISSE. De firma J. Gruilemans en Zn. bloemisten alhier is hofleverancier ge worden van Z. M. den Keizer van Rus land. Gisteravond werd door den heer Volkertz, directeur der rijkstuinbouw school alhier, de tuinbouwwintercursus geopend. Mede waren tegenwoordig de heer J. Beunier. van Sassenheim en W. V. d. Laan van Voorhout, leeraren, be neyens de commissie van toezicht. De heer Volkertz drong er met klem bij de leerlingen op aan, hun lessen trouw te volgen. Ook den heer Zijp, voorzitter der commissie van toezicht, sprak in de zen geest en spoorde hen tevens aan te trachten de kameraden te bewegen mede dezen cursus te volgen. De heer Beu- mer, het woord verkrijgende, maakte de leerlingen bekend, wat het doel is van een tuinbouwwintercursus. De lessen zul len werden gegeven als volgt: 's Maan dagsavonds, practische, Dinsdagavond scheikundige, en Vrijdagavond plantkun dige les. NIEUW VEEN. Op Zaterdag 28 Oc tober a.s. zal er Schouw worden gedre ven over de banwerken van alle water leidingen in den Buitendijkschen Oos terpolder. NIEUWKOOP. Gisteren tegen den avond reed op den weg naar Noorden een fietsende juffrouw tegen een honden kar, met het gevolg dat het lemoen van de kar brak, de bestuurder over de hon den tuimelde en de juffrouw kopje onder in de wetering terecht kwam. Door spoe dige hulp liep alles zonder groote onge lukken af. NOORDWIJK. Naar wij vernemen, zal de Reciteerclub „Utile Dulci" haar eerste uitvoering in dit seizoen waarschijnlijk in de laatste week van No\ ember geven. Op gevoerd zal worden „Janus fulp- van Justus van Magrik* NOORDWIJKERIiOUT. Gisteravond werd door het muziekkorps „Echo der Duinen" alhier een serenade gebracht bij den nieuwbenoemdeu burgemeester van Bennebroek, Jhr. Mr. L. A. van Schuij- lenburch. De nieuwbenoemde trad op de leden toe en hen dankend voor deze onver wachte betooging, deed hij de toezegging de „Echo der Duinen" ook in de toe komst niet te zullen vergeten. De leden van het corps werden op wijn, gebakjes en sigaren onthaald. Daar na werden nog eenige stukjes ten beste gegeven en nadat de burgemeester ieder persoonlijk bedankt had, keerden allen voldaan huiswaarts. ROELOFAREN l3S V E EN. Zoo als reeds vroeger gemeld, heeft zich hier een commissie gevormd bestaande uit leden van het Holl. Bloembollenkweekers Ge nootschap tot het beramen van maatrege len ten ene op d: best m e ijke wij ze de rattenpTaag te bestrijden. Aan de uitnoodiging van deze he eren lot het beschikbaar stellen van een jaar- lijksche contributie hadden veie tuinders en ook particulieren gevolg gegeven (toetreding van meerdere tuinders als rechtstreeksche belanghebbenden wordt dringend noodig geacht.) De bovengenoemde commissie verga derde gisteren tot het plegen van over leg ten einde op de best mogelijke wijze den strijd tegen het ongure gedierte aan te binden, dat een werkelijke plaag blijkt te zijn voor bloembollen en zaaibedden van peulen. Besloten werd voor elke ingeleverde rattenstaart een premie van 5 cent te vergoeden, terwijl een drietal ingezete nen zullen worden uitgenoodigd liet aan tal ingeleverde staarten te controleeren. SASSENHEIM. Ten behoeve van het suppleiiefonds der christelijke school al hier was eene bazar georganiseerd wel ke volkomen geslaagd is. De bazar is druk bezocht en alles is verkocht. De opbrengst, ruim f600, is zeker niet te gengevallen. TER AAR. De afdeeling „Nieuw Le ven" van de Vereeniging „de Ter-Aar- sclie Augurkcnveiiing" hield Donderdag hare tw eede jaarvergadering. De Voor zitter, de Heer H. J. van Eijk, opende de vergadering, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. De Kassier- boekhouder bracht vervolgens verslag uit over de financieeien toestand der afdee ling. In vergelijking met den buitenge woon gunstiger, uitslag der augurkenvei lingen, w aren de resultaten der komkom- merveitingen slechts middelmatig. Toch heeft men reden tot tevredenheid, vooral als men bedenkt dat het nu pas het tweede jaar is dat in het klein teelt- proeven worden genomen. De 11.626 eenruiters leverden bijna f 22000 op. 't Is wel jammer dat alleen „Nieuw Le ven" den moed heeft gehad de veilingen door te zetten. Het zou aller voordeel' geweest zijn als ook de leden van den Augurkenbond trouw gebleven waren aan de veiling, want het bleek juist de geringe aanvoer te zjj 11 die den verkoop gedeeltelijk deed mislukken. Hierna werd aan de orde gesteld be spreking van gezamenlijken aankoop van benoodigdheden. Bij het Bestuur werden door eenige leden staande de vergade ring eenige opgaven gedaan. Geduren de acht dagen werd voor verdere ongaaf alsnog gelegenheid gegeven bij den Voorzitter. Door alle leden werd geklaagd over het verloren raken van komkommerman den. Naar aanleiding hiervan werd be sloten oin een volgend jaar van het be gin af statiegeld te heffen en eene goede regeling te maken op den uit- en terug gang der manden. Ook werd besproken, dat de wijze van verzenden veel verbetering vraagt, en werd in overweging genomen een voor stel om een eigen motordienst op Rot terdam in het leven te roepen. Het toe treden van alle komkommertelers tot „Nieuw Leven" zou veel kunnen bijdra gen tof de uitvoering van dit plan, het welk toch ieders belang dringend vraagt. STOMP,WIJK. In de vergadering van de Stompwijksche. Harddraverijvereeni- ging bleek uit liet verslag van den pen ningmeester, dat de. inkomsten f892,45, de uitgaven f 776,231/2 bedroegen, er is dus een batig saldo van f 116,213/2* WARMOND. De Raad vergadert op Dinsdag 17 Oct., voorin, half elf. De agenda bevat: Schrijven van Ged. Staten inzake de verordening van Op- slaggelden. Aangelegenheid inzake den Warmonder en Warmonderdamschenweg Verhuur gedeelte van dei Haven. Kohier Schoolgeld, 3e kwartaal, le suppl. ko hier hondenbelasting. Comptabilitedtsbe- sluiten. Restitution en Reclames Hoofd, omslag, le Suppl Kohie.r H. Omslag. ZEVENHOVEN. De tweede najaars schouw over den polder zal alhier ge- houdeu worden op Woensdag 18 Oct. a.s. GEWESTELIJK GEMENGD^ Verdronken. Donderdagavond circa zeven uur ge beurde in de Lagewaard bij Koude kerk een treurig ongeluk. W. de H. kwam langs de kade van de Oude Burg, en bemerkte dat er iemand langs den wegkant in de Wetering lag. Jiij riep dit een voorbijkomend fietser toe, die on middellijk den landbouwer de J. waar schuwde. Met een lantaarn werd dadelijk een ggdeggek ingestgj& De Usiadeg Qx v. d. L. begaf zich gekleed te waicr en mocht er in slagen, eerst Je fiets en toen den drenkeling te vinden en op hel dio- gete brengen. De pogingen echici om de levensgeesten weer op te wekken, of schoon ruim een uur voortgezet, bleven zonder resultaat. De inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. De verdronkene was een knecht van den heer D., winkelier te Oudshoorn. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Propae- deutisch examen geneeskunde, de heer H. A. Timmerman (Leiden) Candidaats- examen godgeleerdheid 2e ged. de heer W. ten Boom Czn., Haarlem. Geslaagd voor het propaedeuiiscli exa men geneeskunde de heeren H. J. Schim van der Loeff (Gouda), en J. Munk (Nij megen. Candidaats examen godgeleerd heid 2e ged. de heer G. L. F. W. B. H. F. K. C. de Voogt van der Straaten (den Haag). AMSTEDAM. Vrije Universiteit. Ge promoveerd tot doctor in de theologie de heer H. Jansen op proefschrift: Het verbond van zonde en dood in ent Oude Testament. Op verzoek is eervol ontslag ven- leend aam dr. R. A. Mees als assistent! voor de psychiatrie aan de rijk's universi teit te Leiden. Voor het tijdvak van 16 kie zer tot en met 31 December 1911 is als zoodanig benoemd P. J. Th. Battaerd, te Leiden. Sport. Het toestel der Wrights. Men ziet de eerste vlucht met het nieu- we toestel der Wrights tegen het begin van de volgende week tegemoet. Officieele tijdopnemer. Naar de „Tel." verneemt, is de heer P. T. de Jong, reeds officieele tijdopnemer van den N. W. B. en de U. O. L. in diezelfde functie benoemd door de Neder- landsche Vereeniging voor Luchtvaart. Op jacht per Vliegmachine. Martinet en Legagneux gaan alle da gen in den omtrek van Compiègne jagen per vliegmachine. Al vliegende werd een haas en twee patrijzen geschoten. Telkens daalden zij en stegen dan weer op. Daags nadien gingen zij weer op jacht doch keerden platzak hujswaarts. NLegagneux houdt er bovendien tegen woordig' nog andere zonderlingheden op na. Hij vliegt bij voorkeur 's avonds bo ven Compiègne. Z'n monoplaan is voor zien van een groote sterke acetyleen- lantaarn. Het moet bij avond een prach tig schouwspel zijn, deze verlichte mo noplaan te zien manoeuvreeren. Het afstandsrecord voor ballons. Niet münder dan drie ballonbesiuur- ders staan gereed om te trachten zich het wereldrecord voor den afstand toe ie eigejnen. Dat record staat nog steeds op den naam van Graaf de Ia Vauix met 1925 K.M.; en werd van 911 Oct. 1900 ge maakt, toen de graaf van Parijs uit met zijn ballon Korostychew (Rusland) bereik te in 35 uur 45 min. Onderricht in het boksen. De heer P. M. C. Toepocl, leeraar in physical-culture, boksen en jujutsu, te 's Gravenhage heeft aan den Raad aldaar verzocht om het boksen op te nemen on der de 't zij verplichte of facultatieve leervakken van het gymnasium of de hoogere burgerscholen en -hem op te dragen het geven van onderricht in be doelde, volgens hem zeer noodige sport. Adressant wijst er in zijn adres op (dat het vriendschappelijk boksen hier be doeld, door het gebruik vaft zeer zware handschoenen (140 G.) en het even aan raken instêe van doorstooten zonder» eenig gevaar en dus veiliger is dan bij voorbeeld schermen, wiel rijden, gymna stiek en voetbal, tot diepe ademhaling dwingt en het lichaam harmonisch' ont wikkelt. Zwemmen. Op de gemeentebegrooting van Zut- phen voor 1912 komt voor een post van f25000 voor het timmeren van een nieu we bad- en zweminrichting aan demi IJseJ. Vliegongelukken. Bij het militair aviatisch concours te Reims (Frankr.) zijn er nu reeds in. vijf dagen tijds drie ongelukken te be treuren. Eerst overleed de soldaat Pot tin, wegens een hem overkomen ongeval bij den val van Prevost, vervolgens kreeg de mécanicien Gardes van Graaf d'Hes- pel door ontijdig contact geven de schroef tegen het dijbeen, dat totaal' opengescheurd werd, zoodat hij na een smartelijk lijden van bijna 24 uur in het hospitaal overleed. E11 -nu komt hel be richt, dat de bekende vlieger Level Don derdag met zijn tweedekker een val deed, waarbij hij eerst op de telegraafdraden langs de spoorlijn terechtkwam, om daar na op de spoorlijn neergesmakt te wor den. Level werd in een hopeloozen toe stand naar het hospitaal vervoerd. De doctoren hebben verklaard, dat zijn ar men totaal verlamd zijn. Zijn toestand is hopeloos. Het ongeluk! is te wijten aan het b/jfe? van een watertoevoer- bujs» De vlicgei SL-jcó. iiceft Dunucidag bij een landing te Les Öruvèrex een? kind van zes jaar overvlogen. Hel was. terstond dood. Inho ud van Tijdschriften' Kath. Illustratie. Bij het begin van den nieuwen jaar gang mocht de Katii. Illustratie ais bij zonder blijk van waardeering ontvangen' twee eigenhandig onderteekende portj et- ten van Z. H. den Paus na zijn herstell genomen, waarvan goede reproducties in het eerste nummer voorkomen. Ook ove rigens ziet liet blad er, wat adueeic illu straties aangaat goed uit. Natuurlijk zijn nu stormkiekjes schering en inslag en' deze geven een goeden kijk op de kracht waarmede de orkaan der vorige wcek| l^eeft huisgehouden. Nog beval h«et aardi ge reproducties van schilderijen en een ty^sche, zeer geslaagde teëkening van P .J. Boerma „Een Amsterdamscii straat type uit Uilenburg." j Wat de. leesstof aangaat bevat dit nummer een aardig verhaalHet geluks kind en het begin van een Humoreske! „De professor op reis" en uit het Franscli vertaald, „Wat God vereenigd heeft." Kath. Soc. Weekblad. Mr. Paul J. Reijmer begint in dit num mer de behandeling van het vraagstuk: Medezeggingschap van Amtcnaren en werklieden in dienst van publiekrechte lijke lichamen. Mr. Tepe geeft het slot van zijn artikel over: Sociale Cursussen. Onder geloofsverdediging wordt ver volgd: De zoogenaamde voorloopers der Reformatie. Verder bevat dit nummer de gewone rubrieken. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid derRcdactlê Mijnheer de Redacteur. Vriendelijk verzoek ik u het volgende in u veel gelezen blad op te neinen. Den dag na de veelbesproken avond van de groote vergadering der Tuindersbond te Ter Aar werd mij de gelegenheid ge geven van eenige Tuinders te hooren, hetgeen alzoo op de vergadering is be handeld géworden. Ook werd gesproken over de kwestie pronkboonen en werd mij door die Tuinders verteld dat de Voorzitter voor genoemde vergadering) had gezegd dat de par'ij pronkboonen mij door den Voorzitter ook een dag vast in handen waren gesteld tot ver- koopen. Wanneer dit op waarheid moge berusten dat dit door genoemden voorzit ter is gezegd dan is dit niet geheel juist. Op een Donderdag, ik vermeen den 27 Juli 1.1., was ik aan de veiling en sprak daar den voorzitter over een en ander, over de groote aanvoeren van tuin vruchten en toen over de pronkboonen, waarop ik dit antwoord kreeg: Wij zijn bezig met verkoop van 250 H.L. pronk boonen en de vraagprijs is f26 per H.L. en wij hebben bieding van f24. Iedere koopman kan begrijpen wanneer men in onderhandeling is met verkoop er van in handen geven geen sprake kon zijn, aangezien ik na twee dagen de partij wil de koopen tot den gevraagden prijs, werd mij gezegd door den voorzitter: ze zijn verkocht. Nu ben ik in de gelegenheid geweest, moogt u zeggen om de partij pronkboo nen te koopen, naar mijn meening en overtuiging niet, omreden de voorzitter er bijvoegde: wij zijn in onderhandeling, ergo van dit afgezien bevestig ik nog maals de niet juistheid van den Voor zitter, de partij een dag in handen te hebben gehad. Vorige jaren werd al tijd officieel kennis gegeven, dat het be stuur besloten had tot verkoop van een partij pronkboonen en dajn ontvingen mijn collega's en ik officieel aanbieding. Maar dit behoort zeker tot het verle den en ik wil ook niet den naam hebben dat ik bevoorrecht ben geworden tegen over mijn collega's. Dankzeggend voor de plaatsruimte verblijf ik, Hoogachtend u Edw. dienaar, Ter Aar. J. G. VIS. De solo. Uit Maassluis wordt ge meld Gisteren zijn 2 blazers met lading van het gestrande stoomschip Solo naar Maas sluis gesleept. De lossing over den ge- maakten steiger geschiedt thans regel matig. Gisteren is reeds een groote hoe veelheid cement en guana gelost, en in 3 wagons geladen die te Hoek van Hol land in lichters worden overgeladen om naar Rotterdam te worden gebracht. De lading is onbeschadigd. De positie van het schip is onveranderd. Een slachtoffer der weten schap. Woensdag is overleden de 25-jarige student J. Th. Bornwater, de zoon van den te Overveen gevestigden1 geneesheer. De overledene is een slachtoffer der wetenschap geworden, meldt het „H. Dbld." In het Amsterdamsche laboratorium verrichtte hij namelijk reeds gedurende een jaar wetenschappelijke proeven, om' materiaal voor zijn dissertatie te verza melen. Daarbij moet hij van tijd tot tijd giftige gassen hebben ingeademd, die ten langen leste de oorzaak van zijn dood zijn gew.Qrdsp. ÜJaïich eenige dagen oa*

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2