Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Kerkwijding. Gisteren werd de parochiekerk van de H. Agnes te 's Gravenhage, welke pa rochie Zondag haar 12'/a jarig bestaan vierde, plechtig door Mgr. A. J. Callier geconsacreerd. Om half acht namen de plechtigheden een aanvang, en na de H. Pontificale H. Mis, welke om half elf werd opgedragen, werd door monseigneur een korte toe spraak gehouden tot de in groote getale aanwezige geloovigen. Z. D. H. ver maande de geloovigen om veelvuldig deze kerk te bezoeken; er trouw en zooveel mogelijk dagelijks de H. Mis bij te wo nen. En zeer bijzonder spoorde monseig neur aan tot het veelvuldig ontvangen der H. H. Sacramenten. Zondag vertrok uit Steijl de generaal- oversle van het Gezelschap van het Goddelijk Woord, tot een visitatiereis naar Togo. Met hem gingen de Eerw. paters lhle en Bode, en de broeder Eufriedus Eife. Sport. A. N. W. B. Afd. II, Utrecht. De verkiezing van 5 afgevaardgiden in het algemeen bestuur heeft het volgende resultaat gehad: Gekozen J. B. M. van Gaien, J. Man ger Cats, mr. M. Naoita, M. de Ruyter en P. J. Roskam. Verkiezing van 10 stemgerechtigden ter algemeene vergadering. Gekozen: F. C. R. Smit, P. S. Appel, H. Weeninlé, F. H. Knottenbelt, W. A. Couvée, J. A. M. van Swoll, G. J. Post, F. G. de Kievid, J. H. W. Westhof en C. Car- ley. Bij de verkiezing van 8 afgevaardig den in het algemeen bestuur, afdeeüng 3, Zuid-Holland werden o.m. gekozen: A. C. Coster, Gouda, A. Goedkoop, Leiden, J. H. van Koolbergen, Zoe ter wou de, A. J. den Hollander Lei den, E. H. Kruyff Lz., Sassenheim. Stemgerechtigden ter algemeene ver gadering, a/fd. 3, Zuid-Holland werden o.m. gekozen: J. A. W. Baart, Gouda, F. van Deth, Woerden, J. W. Clant Alfen a.d. Rijn, G. W. Zandvoort, Leiden. korf hal. Te Boskoop speelde Zondag miJ- dag Amicitia tegen Vitesse (L.) Vitesse won met 101. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde: Wegens loopen op verboden grond: S. H. te Voorschoten tot f2 of 2d.; N. D. Azn. te Noerdwijkerhout tot f2 of 2d.; J. H. B. K. en G. G. A. B, de la R., J. H. v. B. te Oegstgeest, C. M. L. en H. A. T. te Leiden, A. A. v. d. M. te Zoeterwoude allen tot f0.50 of 1 d. Wegens loopen op verboden grond en het opgeven van een valschen naam: G. J. N., zonder vaste woonplaats, tot fl en f10 of'2 maal 2 d. Wegens burengerucht: P. P., A. S. en D. J. v. d. B. te Leiden allen tot f3 of 3d. Wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier: N. de H. te Rijnsburg en I. v. d. R. te Leiden tot f 1 of 1 d. Wegens overtreding der jacht- en vis- scherijwet: G. v. E., J. Z., E. A. Th, M, allen te Leiden, teruggave aan de'ouders; D. J. J. D. te Leiden tot 2 maal f0.50 of 2 maal 1 d.G. S. tot 2 maal f 5 of 2 maal 2d.; A. D. en C. H. Pzn. tot 2 maal f 5 of 2 maal 2 d.C. W. tot f 1 of 1 week tuchtschool, allen te Noord- wijkerhout; M. B., vr. van H. K., en N. O. te Leiden tot fl of 1 d. Wegens overtreding der spoorwegwet: J. V. te Alfen a. d. Rijn tot f 1 of 1 d. Wegens overtreding der veiligheidswet E. H. IJ. tot 6 maal f5 of 6 maal 2 d. Wegens overtreding der arbeidswet: ,W. d. B. tot f2 of 1 d., H. P. J. D. W, B. tot f2 of 2 d.,N. H. B. tot f3 of 2 d., allen te Leiden; P. v. V. te Ouds hoorn tot f3 of ld.; Th. Z. te Alke made tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. Wegens overtreding der boterwet W. v. D. te Sassenheim tot 2 maal f 2 of -2 maal 1 dag. D. v. W., Wed. P. J., te Leiderdorp, tot f 1 of 1 d. J. V. te Zoe terwoude tot f10 of 2d. Wegens overtreding der motor- en rij- Aviehvet J. v. .Z. te Sassenheim,. tot f 2 of 2d. J. de V. te Leiden, een beris ping. J. W. tot f2 of 2d. P. B., vr. van J. W. tot f 1 of 2d. beiden te Was senaar. B. A. M. te Lisse, tot f 2 of 2|d. C. H., tot f 1 of 1 weeki tuchtschool. F. de G. tot f2 of 2 d., beiden te Voor schoten J. v. V. te Sassenheim, P. v. D. en J. H. te Noordwijkerhout, G. F. d. D. en N. G. Jzn. te Rijnsburg, allen tot f2 of 2d.; D. de M. te Leiden tot f 1 of 1 week tuchtschoolW. v. d. P. en P. S. tot f2 of 2 d., allen te Oegstgeest; J. de ,V. te Warmond tot f2 of 2 d. Wegens overtreding der leerplichtwet; C. J. L. v. d. M., te Noordwijk, tot f 6 of 2 d. Wegens overtreding van het prov. re glement op wegen en voetpaden: J.v. M. te Katwijk aan Zee tot f 1 of 1 d. Wegens verondiepen en vernauwen van een boezemwater: P. K. tot fl of d.D. D. v, Z. tot f 1 of .1 week tuchtschool. Wegens stoomen in Rijn!, boezem- i.water: F. K* te üillegoin tot f 15 of .3d.; F. K. te Velzen, A. T. ie Amsterdam, P. B. te Rotterdam, J. v. L. te Sassen heim, allen tot f3 of 1 d. Wegens zwommen in openbaar water: J. v. d. L., C. K. en A. L., allen te Leiden, tot f 1 of ld. Wegens verschillende overtredingen van de politieverordeningA. W. v. d. P. en D. K. tot fl of 1 d.; C. D. Z. tot f2 of 1 d.; W. S. tot f 0.50 of 1 week tuchtschool; J. ,T. tot fl of 1 d.A. K. en J. v. d. B. tot f0.50 of ld.; J. F. v. d. W. tot f2 of 1 d.; allen te Leiden; M. V. te Warmond tot f2 of 1 d.G. F. E. W. L. tot f 1 of 1 week tuchtschool J. H. S. tot f 0.50 of 1 d., beiden te Lei den; H. J. G. te Rijnsburg, H. J. cn J.J. V., beiden te Leiden, tot f 1 of 1 d. Melkvervalsching. Voor den Hoogen Raad is heden ge pleit in de zaak van P. F., veehouder te Sloten, die het Hof te Amsterdam ver oordeeld had tot 1 maand gevangenis straf, wegens het doen afleveren van ongeveer 90 L. melk, terwijl hij wist dat die melk vervaischt was, door bijvoe ging van water, welke vervaisching door hem werd verzwegen. Mr. Kintz, van Amsterdam, lichtte eenige bij memorie voorgedragen cassatie-middelen nader toe. Het O. M. concludeerde tot ver werping van het beroep waarin feitelijk vaststaat, dat de toevoeging van water verzwegen i&. Uitspraak Nov. Onbevoegd uitoefenen der genees kunde. Vervolgens werd voor den Hoogen Raad voor de tweede inaal behandeld het cassatieberoep van R. C. S., onder stationschef bij de H. IJ. S. M., te Haar lem, door het gerechtshof te Amsterdam wegens onbevoegde uitoefening der ge neeskunde (magnetisme) veroordeeld tot drie geldboeten van f5. Mr. P. Tideman, advocaat te Haarlem, ontwikkelde één cassatiemiddel, volgens hetwelk het hof door deze beslissing de wet had ge schonden. PI. resumeerde zijn uitvoerig betoog als volgt: Onder geneeskunde is te verstaan: de ambtelijke voorziening op het gebied van het ziekenwezen. Tusschen die ambtelij ke voorziening en de kwakzalverij ligt de vrije bemoeiing der maatschappij op het gebied van het ziekenwezen. Plei ter vroeg ontslag van rechtsvervolging. Conclusie 23 October. Wethouder contra veldwachter. Voor een veertien dagen had zich de voor Maastrichtsche Rechtbank te verantwoor den een wethouder uit Stein, die beschul digd was van mishandeling van den ge meente-veldwachter. Deze had verklaard, dat de wethouder, een bejaard man, den veldwachter, jong en sterk, had aangeval len, waarna de veldwachter den wethou- in eene doornenheg had gesmeten. De wethouder kwam 's avonds laat bij buren, die hem niet herkenden, zoo ver fomfaaid zag hij er uitblauwe oogen, verscheurde kleeding, bloedende hoofd wonden. De veldwachter had voor de Recht bank verklaard, op zijn ambtseed, door den wethouder te zijn mishandeld, hoe wel de beklaagde zulks ontkende en be weerde door den veldwachter te zijn af geranseld. Ook had de veldwachter den wethouder geverbaliseerd wegens dron kenschap, geconstateerd op het oogenblik dat hij door genen zou zijn mishandeld; de kantonrechter te Sittard sprak den wethouder evenwel vrij en op denzelf den dag werd door de bewoners van Stein een klacht ingediend tegen den veld wachter wegens openbare dronkenschap. De rijkspolitie bevond de gegrondheid van de klacht. Een aantal getuigen a décharge had de wethouder medegebracht, die allen hoogst bezwarende verklaringen voor den veld wachter aflegden. Hieruit bleek, dat de heele herrie haar oorsprong vindt in eene salarisquaestie. De wethouder had in den raad ge stemd tegen verhooging van het salaris des veldwachters. De Rechtbank te Maastricht vonnrè wij zende, sprak den wethouder vrij wegens de ten laste gelegde veldwachtersmishan deling. De eisch was slechts 10 gulden boete. De winkelsluiting voor den kantonrechter. Hedenmorgen zijn de eerste zaken we gens overtreding van de Verordening op de Winkelsluiting voor hei Amsterdamsch Kantongerecht behandeld. De belang stelling was groot; de voor het publiek gereserveerde ruimte was spoedig door winkeliers ingenomen. Als eerste beklaagde in zake de win kelsluiting verscheen de heer J. F. L. Le- vison. Hij was gedagvaard „ter zake, dat hij te Amsterdam, op Donderdag 21 September 1911, des namiddags om streeks 93/4 uur, den door hem in pand no. 113 Blasiusstraat gehouden bakkers winkel heeft geopend gehad, zijnde im merstoen in genoemden winkel, met zijn medeweten, een kooper, althans publiek aanwezig geweest De beklaagde bekent omstreeks dien tijd brood te hebben verkocht. Hij ont kent echter een winkel te hebben, hij heeft een magazijn. Al het noodige voor het bedrijf wordt er in opgeborgen al worden er ook klanten bediend. Een 15-jarige jongen komt verklaren, dat hij een broodje voor 3 cent gekocht heeft, en daarna is het woord aan den ambtenaar van het O. M., mr. Bauduin, die de geschiedenis van de totstandko ming der verordening memoreert. Hij herinnert aan den storm onder de belang hebbenden opgegaan en noemt het een prijzenswaardige tact van de politie, dat deze de eerste dagen na de afkondiging der verordening niet optrad. Toen volg den nog waarschuwingen en daarna moest wel geverbaliseerd worden. De overtreding van de verordening staat vast .Er was hier na negenen pu bliek in den winkel aanwezig, een per soon in nauwe relatie staande tot het be drijf. Geen twijfel of de getuige in casu trad hier als kooper op. Veroordeeling zal niet kunnen uitblijven. Spr. zal de overtreders echter verdee- len in twee categorieën, nl. overtreders wien het om een principieele beslissing te doen is, om zïdi daarna bij de veror dening neer te leggen, en ten tweede zij, die met negatie van de verordening in elk geval open willen blijven. Tegen de laatsten zal met zeer groote kracht en zeer groote energie geageerd worden. Tegen den beklaagde in casu zal spr. geen strenge straf eischcn, f3 boete of drie dagen hechtenis. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het theore tisch geneeskundig examen de heer A. D. de Leeuw (Delft)propaedeutisch examen geneeskunde de heer J. Bin nendijk (Noordwijk); le natuurkundig examen de heeren F. At. Trimmers (den Daag), J. Th. Jansen (Rotterdam) en J. W. van Vlaardingen (Schiedam). Voorbereidend examen voor den Ned.- Ind. dienst de heer H. A. van Loghem (Haarlem). Geslaagd voor het le natuurkundig examen de heeren J. H. Meijer (den Haag) en G. A. v. d. Stok, (Nieuwpoort bij Schoonhoven) Candidaats-examen godgeleerdheid le gedeelte de heer J. Hofker (Amsterdam.) AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren G. van der Reyden, geb. te Ni Amstel, en T. C. van Hilten, gebl te Amsterdam. Aanbestedingen. LEIDEN. Het bouwen van een win kelhuis aan de Haarlemmerstraat, tus schen de perceelen aos. 117 en 119 al hier is gegund aan den laagsten i.".schrij ver in massa de heer D. Schaake, voor f 10977. ROELOFARENDSVEEN. Aan H. de Git, slager alhier, is door B. en W. van Alkemade vergunning verleend tot het oprichten van een slagerij met rookerij op perceelen Sectie C nos. 2010 en 2012 GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Zondagmiddag brak er brand uit bij den landbouwer J. v. V., te Korter- aar. Een hooiberg, een houtschelf en een wagenschuur met boerenwagen, en driewieiige kar werden door het vuur vernield. Met veel moeite mocht men er in slagen de behuizing en den stad te behouden. 'tWas juist een jaar en twee dagen geleden, dat bij denzelfden boer een hooioerg verbrandde. Evenals het vorige jaar schijnt ook nu weer de brand veroorzaakt te zijn door een kind van den eigenaar, dat met lucifers speel de. Bij het afbreken van een schuurtje op het erf van den landbouwer W. v. d. S. te Zoeterwoude, is bij het omval len van een stuk muur de metselaar J. v. d. H. daar onder geraakt. Alen kwam hein dadelijk te huip, doch hij werd in bewusteloozen toestand opgenomen en was in 't aangezicht vrij ernstig ver wond. Per rijtuig naar de woning van dr. Kortmann overgebracht, kwam hij tot bewustzijn en werd hem geneeskundige hulp v/>\eend. Zijn toestand is heden vrij gunstig te noemen. Inbraak. Tijdens de afwezigheid van de bewoners, is er gisterenavond bijl de weduwe E. M. te Rotterdam in gebroken. Er werd een doosje met eeni ge sieraden en familiepapieren gesto len. Het doosje met die papieren is later door een agent van politie uit een sloot achter de woning van de bestolene op gehaald. Om onderdak te komen. Aan een bewoner van het Janskerkhof te Utrecht werd door een tweetal zwervers een dreigbrief geschreven om geld, daar zij anders diens woning in brand zouden steken. Aan de politie werd van deze dreig brief kennis gegeven, die de schrijvers arresteerde. Bij onderzoek bleek, dat't dreigement niet ernstig geineend was, doch alleen ten doel had om op die ma nier van de straat af te komen. Brand. Te Enschede is Zondag avond door onbekende oorzaak, tijdens afwezigheid van dc bewoners, het huis van F. Mensink, aan den Deurninger- weg, geheel afgebrand. De inboedel ging mede verloren. Alles was verzekerd. Tijdens den brand werd bij J. Wen- derink, eigenaar van het verbrande per ceel een bedrag van f 9 uit een kast ont vreemd. Ingerekend. Zondag middag zijn door de politic twee inwoners van Achterberg (bij RhciienJ gearresteerd, die verdacht werden van een reeks van diefstallen van veldvruchten. Toen de po litie voor hun woning verscheen, werd de toegang geweigerd, zoodat men ge noodzaakt was eerst den burgemeester te halen. Een van de veldwachters bleef echter op post staan, zoodat nog ruim 50 kooien, en een 'hoeveelheid potten met bloemen v\ een vat appels in be slag konden worden genomen. Landverhuizers ellende. En kele dagen geleden is te Oldenzaal aan gekomen de Russische familie Solowins- ki, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, die een tweetal jaren te Lem- berg (Galicië) had gewoond. De meti- schen zagen er haveloos en zeer hulp behoevend uit. Op advies van de Hülf- verein te Berlijn, die hun had medege deeld, dat er te Amsterdam zeer zeker voor hen gezorgd zou worden, hadden zij zich naar ons land begeven. De heer M. Cohen, vertegenwoordiger van 't Neder!. Grenscomité voor emigranten te Oldenzaal, ging met hem naar Bentheim, waar hij voor hen verlof kreeg voor een tweedaagsch verblijf, terwijl hij tevens telegrafisch geldelijken steun verzocht bij genoemd comité te Berlijn. Na twee da gen kwam er toezegging voor 300 Mark waarna de stakkers onmiddellijk naar Ol denzaal werden teruggehaald, daar van betere kleeding en schoeisel voorzien en toen voor rekening van het grensco mité en de vereeniging Montefiore te Rotterdam naar Rotterdam gezonden werden en daar ingescheept voor Ar gentinië. Meer dan f300 van genoemde vereenigingen was er noodig geweest, om deze stumpers te helpen. Een buitenkansje. Vijf ge meentewerklieden, stempelaars, werk zaam bij de veemarkt en het abattoir te Amsterdam, hadden gezamenlijk een half lot Lotisico genomen. De 100000 is op hun nummer gevallen, zoodat ieder f8000 .op zijn deel krijgt. Een ander verhaal over de „bom" ge waagt van een geëmployeerde aan het abattoir, die zijn halfje aan bovenge- uoemd vijftal verkocht. Ook zielig. Snijpartij. Te Maastricht is een mijnwerker levensgevaarlijk gewond door messteken. Zijn broer en een vriend zijn gearresteerd als verdachten. Nader meldt men hierover aan het „Hdbl." Tusschen 11 en 12 uur had er in het Ruiterstraatje te Wijk een vechtpartij plaats tusschen W. H. S. en A. H. H., beiden mijnwerkers. De broeder van den eersten, C. S., die zich in zijn woning bevond, greep, gewaarschuwd door zijn moeder, een broodmes en snelde zijn broeder te hulp en in de meening met dat mes de tegenpartij te treffen, bracht hij zijn broeder drie messteken toe, waar van een in de borst. Men vreest op dit oogenblik voor zijn leven. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Gisteren dineerden ten Hove baron Gericke van Herwijnen, Hr. Ms. gezant te Londen en baronesse Gericke van HerwijnenRidder van Rappard, Hr. Ms. .Gezant te Tanger en Mevr. van Rap pard en Jhr. van Wee'.le, gezantschaps secretaris. De storm. H. M. de Koningin heeft, naar wij vernemen, ook' bij den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland inlichtingen laten inwinnen omtrent de gevolgen van den jongsten storm, bepaaldelijk voor het Westland, en omtrent de hoegroot heid van de schade daardoor aan die tuin bouwstreek toegebracht. Backershagen en de Pauw. Men meldt ons: Sedert de eigendommen Backershagen en Huis de Pauw, onde.r Wassenaar van de erfgenamen der Vorstelijke Familie von Wied in handen zijn overgegaam van een combinatie van particulieren, is er een plan gemaakt .volgens hetwelk,' Backershagen niet tot een villapark in gericht wordt, doch in 4 perceelen zal worden verdeeld ten einde ieder op zich zeïf voor buitenplaats te kunnen (Uienen. Omtrent de bestemming van het Huis de Pauw en omliggend park en terrein, is nog niets vastgesteld. Schoener gestrand. Uit Brouwershaven wordt gemeld d.d. heden: Volgens rapport van den vuur toren op Westerschouwen zit een drie mastschoener op den Banjaar aan den grond. Naam en nationaliteit zijn <iog onbekend. Vletterlieden en reddingsboo ten vertrekken derwaarts. Veel zee. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden is heden op de Algemeene begraafplaats te 's Graven hage het stoffelijk overschot ter aarde besteld van Mr. G. J. Goekoop, laatste lijk lid van de Algemeene Rekenkamer. De leden van de Rekenkamer waren met den secretaris van het college aan wezig, terwijl bijna alle leden van Ged. Staten van Zuid-Holland, de president en enkele leden der Tweede Kamer; de vroegere voorzitter der Tweede Kamer jhr. mr. Roëll, vele tegenwoordige en oud-hoofdambtenaren der Rekenkamer, de thesaurier-generaal van het Ministe rie van Financiën, de heer Staal, oud- mniister van oorlog en Mr. Krabbe, raadsheer, in den Hoogen Raad, dankte voor de betoonde belangstelling. Italië en Turkije, MALTA, 9 Oct. Het stoomschip „As- soean" dat hier. heneUid dofir de ,J3q- rea" is aangekomen, is Zondagmiddag uit Tripolis vertrokken. Onder dc Mu- zelmansche passagiers aan boord van liet schip waren o.a. de vice-gouv. van Tripo lis en 240 ambtenaren, die zich hadden moeten inschepen, zonder dat hun tijd werd gelaten om hun goed te pakken. Passoena pasja,.oud-burgemeester van Tripolis, de eenige nog levende afstam meling van de Karavaüs, is door de Ita lianen tot vice-gouverneur benoemd. De Arabieren hebben zich terugge trokken naar het binnenland. Het bom bardement heeft in de stad weinig scha de aangericht. ATHENE, 10 Oct. Uit Uskjub wordt gemeld, dat de Aloetessarif van Prcvcza een huiszoeking deed in het Italiaansciie consulaat, wijl hij den consul verdacht van het wisselen van radiotelegrammen met het Italiaansche eskader. De Moe- tessarif gaf den consul last Turkije on middellijk te verlaten. De consul vertrekt heden. KONSTANTINOPEL, 10 Oct. Men verzekert uit officieele bron, dat de door voer van granen door de Dardanellcn tot bevrediging van Rusland geregeld is. Cricis in Ecuador. QUITO, 10 Oct. De politieke toe stand boezemt eenige ongerustheid in, naar aanleiding \an het ontslag van den minister van financiën, waarvoor als grond wordt aangegeven verschil van meening met den president der Repu bliek. Beurs van Amsterdam. 10 October 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2h dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 47o Jan-juli. Portugal Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4}*7o Ooi. 19U9Ned.Rec. 4Pï 7o diio Obl. 1909 4 dito bij hope óc. Co. a. G. R. 125 4 dito be tlmiss. berviê 4"/0 Obl. Ib9ó Mexico 5 7o Goudl. '99 Braziné, bunü. L. 1898 Columbia o ~/0 uec. b. Schuld Venezuela 3 70 üipi. Sc». 1905 4/0 nmsierüam 1900-01 4y0 Lciuen löyó. 4% idem 1911. Aanu. N. vVest. «iPac.Hyp.B.C. Aiualg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car <k bound C. Un, Cigar. ivl. C. v. A. Cert.V.g. A. Unit. Stai.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. barge a Moormaan (liq.) Amst. Cuit. Mij. der Vurstenl. Aand. Koi. banx Ned. Hanueistnpij. kescontre 5 Gew.aunü.„Ketanoen"Mtjnb,Mij. Redjang Leoong iVlijnb.Msj.aand. Aand. urcai Cooars Uec. hosi. Petr. A. Aand. k. N. nl. t. expl. v. Petr. ar. a i luoo Aand. Moeara Ênim Petr. Mij. Aand. Sum Paicmo. Petr. Mij. Uew.aanu. intern. Merc. Mar.Cy. Prei. aanu. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Dels Cultuur Mij. Aand. beu-Mij. Aand. Nieuwe Asaiian Tab. Mij. Aand, lm. Langk'at Pi. Cert. v. Aand. maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lira. Ceit. v. Prei. aanu. Corp. Lim. Aand. huil. IJz. bpoonni). Aand. Mij. t. Expi. v. btaatssp. Gest.Obl. boxtel-Wesel 1875-80 Aanu. Warschau-W.eeucn spw. Cert.v. aand. Atcnis-m Topeaj Ceri.v.aand. Chesapcaac otUhiü Cert.v.aand. Denv. ot Kioür. Sp. Gew. aand. brie Sp. Mij. 4 /o General Lien bonos dito Gew. A. Kans. City bouth l<w. Mexic.lntern.PirorLienObl.4J/27o Cert. v. aand. Miss. Kans. ti T. 4 /o le hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario «it Western Cert. v. gew. aand. Rock island Gew. aand. Soutn Pacilic Afgcst. gcW. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor VolKsvlijt 1869 Aana. Witte Kruis 2yt Antwerpen 1887 4 70 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 57o Staaisl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 188S Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2%. MarxtPerichten. LEIDEN, 10 Oef. Vette varkensmarkt. Aan voer 185 stuks. Vette varkens 142 f 0.52 a f 0.51 licht soort 43 f 0.47 a f 0.46. Handel matig. ROTTERDAM, 10 October. Botermarkt. Aangevoerd 59 achtste en 17 zestiende vaten en 178 stukken van een K.G.ct. Prijzen le kw. f 0.71,2e kw. f 0.68,3e kw. f 0.65. Per half K.G 87H a 92}* ct. Eieren. Aangevoerd 8300 stuks. Kippen eieren f 5.— a f 7.75. Eendeneieren f 5.80—6.75 Veemarkt. Aangevoerd 59 Paarden 1 ezel, 1790 magere Runderen874 vette Runderen; 161 vette Kalveren; 241 nuchtere Kalveren; 732 graskalveren 1 schaap; 254 Biggen, 0 bokken, Prijzen als volgtKoeien en Ossen 36—42—43 ct., Stieren 29—35 ct., vette kalveren 50—60 ct. p. H kilo. Prijzen per stuk: Melkkoeien 150 a 280; Kalfkoeien f 165 a 300, Stieren f 100-320; Pinken f 80-150, Graskalveren f 40 a 75; Vaar zen i 120 a 150, Werkpaarden f 60 a 240; Slachtpaarden f 40-100; nuchtere Fokkalveren, f 14—20; nuchtere slachtkalveren f 8 a 12 hitten f 40—150, Biggen f 7,50-12.— biggen per week f 1.20 a 1.50. Vette runderen aanvankelijk goed; later zeer langzaam met terugloopenae prijzen. Aanvoer zeer ruim. Stieren goede handel. Vette kalveren beste soorten goed gewild en vlug ter plaatse; tusschen qualiteiten bijna onverkoopbaar. Melk en kalfkoeien veei handel, vooral in de laatste. Jong vee moeilijk te plaatsen. Magere ossen tamelijk gewild. Graskalveren vlug te verkoopen. Nuchtere kalveren kalm. Slachtpaarden goec^ werkpaarden .en bitten redelijk» Vorigei Koers Koers. lieden. mu 83»,« 32?„ 82*^ 69 69H 92^ 94 93 h 96 95'H 65 964 96: 8 95}, m* 86*4 82 C. .81 101 V 104 48'48 58 JH 1011 ;i 'a 87 100-4 lOOT 163 49'?1« 50» g 48ai« -18! IA 413h 41 ,hi« 60} 2 60,6 109,l'n; lei) 114:,« 115 168 168 142 142 184 1851 i 85! 582h 377 61 y 386.' s 394 452 168 202 203^ 167 U 168 14^' 1 - "i« 728 96 97 483** YlYt 17 H 479 483-U 4lh« 411 8 83? 8 80! 94 3 4 96>4 97" a 95E 196 104 Sa 104*4 73*4 23 G 23a 30 30 74} 75*4 28 hr 28 a 4 101 29} 4 29! 4 97ifc 071 38 37*4 23 hj 24'g 107} 4 507 266j« 27 162.4 162» t 100? 8 100*4 11?8 II?» lOl^io 1.25 80}-, 87} 2 122-g 152} 4 167 mi 47Ha 40,20 40.30 70.- 70.10

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3