Gemengd Nieuws. tiet kantoor van den politieeomntrisaris Jansen gepleegd. De dieven zijn M raam binnengekomen en hebben de geldkist geforceerd, waaruit f5611.78 werd gesto len; zij lieten nog f4000 liggen. Het geld behoort aan verschillende pobiie- fondsen. De nummers van de bankbiljet ten zijn niet bekend. Door voetafdrukken kon men vaststellen, dat de diefstal door inlanders werd gepleegd. .\Xiiziging t a r i e f w e t voor N e d.- 1 n d i Naar men aan de „Sum. Post" seint, is een voorstel tot wijziging van de tarief- wet voor Ned.-ïndië voorgesteld, dat be helst een invoerrecht van 3 cent te hef fen op iederen H.L. benzine of gasoline. De opbrengst daarvan wordt geraamd op f 10.000, welk bedrag zal strekken tot compensatie van het ingetrokken wijn- recht. Reusachtige brand te Priok. In den avond van Vrijdag 8 September te tien uur. brak een geweldige brand in de petroleum tanks der firma Pitcairn Sy- me Co. te Priok uit. Twee en een half milioen liter petroleum zijn tegelijk in brand gevlogen. De oorzaak is onbekend, waarschijnlijk echter is het dé broeiing. Blusscbing was onmogelijk. De schade bedraagt ongeveer 2 ton. Eerst in den ochtend van 11 Septem ber was de brand uitgewoed. De residu-tank bleef behouden. Volgens een nader bericht aan de Sum. Post zou de brand ontstaan zijn door het afsteken van vuurwerk door eenige bel hamel^ Land- en Tuinbouw. Bestrijding van mond- en klauwzeer. In de jongste vergadering van liet hoofdbestuur der Noordbrabantsche Maat schappij van Landbouw zijn o.a. ter sprake gebracht de middelen ter voorkoming en ter bestrijding van het steeds nog onder het rundvee heerschende mond- en klauw zeer en de wettelijke voorschriften dien aangaande. Vrij algemeen werd er op gewezen, dat er van tic zijde der landbouwers zelf de zoo dringende medewerking ontbrak, die vereischt werd, om de ziekte te voorkomen en wanneer die onverhoopt mocht zijn uitgebroken, te beteugelen. Ven gaf het denkbeeld aan, dat land- b rs een bond of vereeniging vorm den, u:n elkaar te helpen met liet in ge bruik geven van weiland, om het besmette vee zooveel mogelijk bij elkaar te houden en op nun stailen en in hun weiden vooral de veehandelaars te weren. Vooral werd ter voorkoming van ver spreiding van de ziekte gewezen op het gewenschte, zoo niet noodzakelijke, dat alle markten tijdelijk werden gesloten en de invoer van het vee van buiten de provincie zooveel doenlijk werd belet. Den leden werd verzocht, dit onderwerp in hunne afdeelingen ter sprake te brengen en aan liet hoofdbestuur te willen berich ten, tot welke conclusiën die bespreking heeft geleid. Bemest ingsproL ven Een Duitsch practicus bemerkte bij het nemen van bemestingsproeven op gras land, dat de distels op de met kaïniet bemeste perceelen zich slecht ontwikkel den. Ook nam hij waar, dat een aan den rand der weide staande distelplant, waarop een stukje kaïniet gevallen was, verwelkte. Dientengevolge besloot hij te pogen de distels uit te roeien door elke distelplant met een weinigje kaïniet te doen bestrooien. Het resultaat was buiten verwachting; de distels stierven tot in de wortels. In volgende jaren waren geen distels meer te zien, wel groeide het gras op de plaatsen, waar de distels gestorven waren, weliger dan te voren. Latere waarnemin gen bevestigden de juistheid der eerste. Men kan de proef nemen. (.Veldbode".) Men schrijft uit VeendamIets nieuws op het gebied van den aardappelhandel is wel, dat de firma O. Meijer, aardappel- meelfabrikant te Zuidwending, 20,000 H.L. geschilde aardappels voor export heeft verkocht. Met de verzending per spoor van de geschilde aardvrucht is men bereids begonnen. Kerknieuws. Z. D. H. Mgr. J. H. Drehnianns, bis schop van Roermond, heeft benoemd tot rector van het Ursulinenklooster te Brest den weleerw. heer J. H. Hangx; tot kapelaan bij de Kathedrale kerk te Roermond «den eerw. heer L. A. ,H. Poels en te Horst den eerw. heer J. A. Peeters. Bekeeringen in Engeland, De „Heraut", het orgaan der gerefor meerde kerken jn Nederland, zegt over bovengenoemd onderwerp „Volgens een Engelsch Roomsch blad, „The Catholic Missions", is er in Brigh ton eene krachtige beweging in Room sche richting merkbaar. Niet minder dan vier Anglicaansche predikanten, met na me A. Cocks, H. F. Hinde, H. R. Prince en O. P. Penley, gingen in het begin van October 1910 tot de Roomsche kerk over. De predikant Cocks, die de Barthole- meuskerk te Brighton diende, en zijn hulpprediker Hinde, hadden reeds lan gen tijd in hunne kerk gesproken van „het Allerheiligste Sacrament des Altaars", het er voor houdende dat de Christus, bij het Sacrament van het H. Avondmaal, werkelijk lichamelijk tegenwoordig is. Zij handelen ook dienovereenkomstig, dcortiat zij tie gciiKcmpii ekl^n om de geconsacreerde hostie ie aanbidden. De bisschop van Chichester, onder weikc zij ressorteerden, verbood hun dii en zei- de hun aan, dat zij die en dergelijke roomsche ceremoniën hadden na te iaien. Hierin zagen de twee predikanten eene aanranding van hunne vrijheid van con sciëntie en zij gingen tot de Roomsche Kerk over. Het voorbeeld der predikan ten werd aanstonds door 23 leden der gemeente gevolgd. „Ook wordt door hetzelfde blad ge meld, dai de predikant John Knox, leer- aar aan de Anglicaansche Salvator-Ka- thedraal te Southwark, tot de Room sche Kerk overging. Deze John Knox is een afstammeling van deu beroemden Schotschen reformator John Knox. Te Londen zijn eveneens drie predikanten van de Anglicaansche Staatskerk roomsch geworden: het zijn de heeren Buckle, Bussel en Rhys Morgan. „Dit zijn treurige vruchten van de door Pusey in het leven geroepen ritualistische beweging. Wij houden er ons van over tuigd, dat wanneer al de bisschoppen der Engelsche Staatskerk tegen de hoogker kelijke strooming in hunne diocesen op traden, gelijk de bisschop van Chichester, nog heel wat meer dienaren dan tot de Roomsche kerk zouden overgaan. Maar zulk een optreden is niet te verwachten, daar verreweg de meeste bisschoppen zelve ritualisten zijn. „De Wickleff-predikers zoeken de be weging, die ten slotte de Engelsche Staatskerk in de armen van Roine zal voeren, te stuiten, doch wij vreezen dat, hoeveel ijver zij ook ten toon spreiden, het kwaad niet genoeg door hen in de hartader wordt aangetast, om te kunnen verwachten, dat de Anglicaansche Staats kerk van den Roomschen zuurdesem zal gezuiverd worden." Een cnvc-rdacht getuigenis. Ofschoon met bitteren spijt moet het blad toch be kennen den vooruitgang, die het Ka tholicisme in Engeland maakt. Kunst en Wetenschappen. Kleurenfotografie op papier. Met de noodige reserve moet men het bericht aanvaarden, dal dr. j. H. Smith, die, reeds gernimen tijd vóór de uitvin ding 4er autochrome platen van Gebr. Lumière zich bezig hield met de kleuren- photografie, in dezelfde richting voort- werkend, eene methode heeft uitgevon den om gekleurde fotografiën op papier te maken. Zooals men weet, Het de uitvin ding Lumière slechts toe gekleurde dia positieven te vervaardigen, die niet voor vermenigvuldiging geschikt waren. Het „N. v. d. D.," dat aangaande dit bericht, aan de „New-York Herald" ont leent, een vakman raadplaagde, dieeven- zeer voorzichtigheid aanbeval, waar het op de geloofwaardigheid van het nieuws aankomt, geeft het verhaal van dr. Smith ever zijn uitvinding als volgt weer: „Het procédé is de eenvoudigheid zelf. Een nieuw voluitdrukkend papier uto- color genoemd is vervaardigd. Dii pa pier wordt op dezelfde wijze als celloi- din of gelatine papier en negatief, met de autochrome plaat in een drukraam in contact gebracht. Htt wordt vervolgens twee uur in de zon belichi (of langer in diffuus licht). Het papier verkrijgt de kleu ren der plaat en het is zeer belangwek kend waar te nemen, hoe de kleuren zich geleidelijk ontwikkelen op de zwarte op pervlakte van het papier zonder behulp van eenige oplossing of ontwikkeling. Als de afdruk gelijke kleuren vertoont als het origineel wordt het papier uit het druk raam genomen en worden de verkregen tinten genxeerd om ze blijvend te ma ken. Het blijvend beeld gelijkt buitenge woon op de origineele atuochroom. Alle fijne détailsin licht en schaduw zijn weer gegeven evenals de natuurlijke kleuren. Het procédé is niet kostbaar. Het nieuwe papier zal niet veel meer kosten dan vijf maal den Rrijs van het in den handel zijn de afdrukpapier en zal eerstdaags door eene speciaal voor dit doel opgerichte Fransche firma aan de markt worden ge bracht. Rond den oorlog. Het Turksche leger. In Turkije bestaat voor alle Mohame- danen algemeene dienstplicht. De Mo hammedaan is 25 jaar aig dienstplich tig. Op zijn 21ste jaar treedt hij in het actieve leger, nizam, waarbij hij drie jcar blijft. Zes jaar lang is hij verplicht in de reserve, ichtiad, te dienen, negen jaar blijft hij in de .legerreserve, die men met de Duitsch e landweer van den eersten ban kan vergelijken en die redif heet. De landweer van den tweeden ban, moes- tafis, moet zich vijf jaar beschikbaar hou den. Elk jaar worden ongeveer 100000 man goedgekeurd, van wie er in den re gel 70.000 man als recruten aangeno men worden. De rest zendt men echter niet zonder opleiding heen. Zij worden toch eenigszins afgericht. Deze voorloo- pig opgeleide manschappen worden in den redif gebruikt. De Capitulaties. We lezen dat de Turksche regeering de capitulaties voor Italië in het Turk sche Rijk heeft afgeschaft, in een rond schrijven van den grootvizier aan de binnenlandsche ambtenaren wordt dezen gelast allerwegen het leven der Itali- aansche onderdanen te sparen, terwijl tegelijkertijd aan de Italianen 't récht op een eigen jurisdictie ontzegd wordt. De capitulaties z.ijn, gelijk men \veet, ijj het algemeen de overeenkomsten tus- schc.'i niet-Christelijke, in het bijzonder Mohammedaansche vorsten en de chris telijke Europeescbo Staten, waarbij aan laatstgenoemde het voorrecht wordt ver leend over hun eigen onderdanen inf die Moliammedaansche landen door mid del hunner consuls rechtspraak uiit te oefenen. Als het bericht van de opheffing dier consulaire rechtspraak voor de Italianen in het Turksche Rijk juist is we maken door de ervaring geleerd^ dit voorbe houd dan is dus te verwachten dat een dier eerste voorwaarden van Turkije bij de onderhandelingen over een ver gelijk niet Italië, zal zijn de erkennnig door Italië van den nieuwen staat van zaken op het gebied der rechtspraak. Detekstder oorlogsverklaring. De „Agerice Ottomane" publiceert den tekst van de oorlogsverklaring, zooals deze a-an den grootvizier is overhan digd door den Italiaanschen zaakgelas tigde Di Martino. De inhoud van liet document luidt let terlijk als volgt: Hoogheid, Ter uitvoering van de bevelen van de regeering van Z. M. den Koning, zijn verheven souverein, heeft de zaakgelas tigde de eer mede te deelcn De termijn, welke de koninklijke re geering had toegestaan, aan de keizer lijke regeering ter verwezenlijking van de nocdig geworden maatregelen, is ver- loopen, zonder dat haar een voldoend antwoord is geworden. Her uitblijven van dit antwoord bevestigt slechts de kwade wil of wel onmacht, waarvan de regeering en de keizerlijke autoriteiten reeds zoovele blijken hebben gegeven wat betreft de rechten en de belangen van de Italianen in Tripolis in het bij zonder. De koninklijke regeering ziet zich dientengevolge genoodzaakt onmiddel lijk maatregelen te treffen tot bescher ming van haar réchten en belangen, zoo wel als van de waardigheid en eer van den staat, en wel met alle middelen, waarover zij beschikt. De gebeurtenis sen, welke thans zullen plaats grijpen mogen niet anders beschouwd worden als noodzakelijke, zij het ook onaange name gevolgen van de gedragingen sinds zoo langen tijd van de "keizerlijke autoriteiten. Aangezien zoodoende de vriendschap pelijke en vreedzame betrekkingen tus- schen beide landen verbroken zijn, be schouwt Italië zich van dit oogenblik in staat van oorlog met Turkije. Ondergeteekende heeft dientengevol ge de eer Uwe Hoogheid mede te deelen dat paspoorten zullen worden ter hand gesteld aan den Turkschen zaakgelas tigde te Rome, terwijl hij uwe Hoogheid verzoekt hem wel zoo spoedig de zijne te willen doen toekomen. De koninklijke regeering heeft onder geteekende verder belast tegelijkertijd aan uwe Hoogheid mee te deelen, dat de Ottomaansche onderdanen in het konink rijk kunnen blijven wonen zonder dat vrees behoeft te worden gekoesterd voor hun persoonlijke veiligheid of voor het behoud van hun goederen en eigendom men. Rechtszaken. Moordaanslag. Voor de Amsterdamsche Rechtbank is behandeld een strafvervolging tegen een 47-jarigen metaalbewerker, die beschul digd wordt van moord of zware mishan deling, subsidiair poging tot moord. Bekl. was op 17 Juni uit Haarlem, waar hij woonde, naar de Johannes Ver- hulsstraat te Amsterdam gegaan, waarde van hem gescheiden 50-jarige vrouw bij een paar dames als huishoudster in be trekking was. Plotseling, zijn gewezen vrouw in het trapportaal van perceel 30 ziende staan, haalde hij toen een met scherp geladen, veertien dagen te voren gekochte revolver voor den dag en loste een schot op haar. De vrouw, in de buikholte getroffen, werd naar het Wil- helmina-Gasthuis gebracht, waar een operatie noodzakelijk bleek. Drie dagen later overleed de vrouw aan croupeuse longontsteking in samenhang met en als gevolg van de bij de operatie noodza kelijk gebleken narcose. Verder bleek, dat beklaagde bij zijn overbrenging naar een politiebureau zeer zenuwachtig was en gedurende die over brenging volgens den een zeide„ze hebben me lang genoeg gepest" en vol gens den ander„ze had me lang ge noeg gepest". Geëischt werd gevangenisstraf voor den tijd van twintig jaren. Mr. Adolf Perel, die als toegevoegd verdediger optrad, wees er op, dat bekl. altijd is geweest een hoogst fatsoenlijk, braaf en oppassend werkman. Bekl. is kor ten tijd lid geweest van dezelfde politieke partij (nl. de soc.-dem.) waarin zijn zoon nog een eerste plaats vervult. Hij kon zich echter met 'toog op zijn goede verhouding tot zijn patroon en het behoorlijk loon, dat hij genoot, niet vereenigen met de strijdwijze der soc. dem. partij, verliet deze en kon zich maar niet begrijpen dat zijn zoon de theorieën der partij niet alleen met het woord maar ook schriftelijk verdedigde. Dit gaf aanleiding tot wrijving en zijn vrouw, met wien hij dertig jaren gelukkig gehuwd was, trok de partij van haar zoon, wiens theorieën zij deelde. Hieruit ontstonden botsingen. En toen de moeder met pak en zak naar haar zoon in Den Helder verhuisde, wasdot eerste stap gezet, die leiden moest tn deze daad. Hij dreigde zijn aangenome f zoon, dien hij aanzag voor den aanstichter' met den revolver en daarna zette hij een flesch sublimaat voor den mond en dronk die leeg. Spoedige geneeskundige hulp redde zijn leven. Daarna werd de quaestie weer bijgelegd. Maar toen de zoon Den Helder verliet en zich in Amsterdam ves tigde, kwam de ellende opnieuw. De moeder trok telkens naar haar zoon. Toen volgde de moordaanslag. PI. concludeertals nog een onderzoek naar bekl.'s geestvermogens te bevelen. Na in raadkamer te zijn geweest, wees de Rechtbank het verzoek tot het doen instellen van een onderzoek naar bekl.'s geestvermogens af, en bepaalde de uit spraak op 20 October a.s. Stormschade. Uit Middelharnis schrijft men De schade, toegebracht aan den dijk ring, die, ter beveiliging van verschillen de polders tegen het geweld van het wa ter, dat jaar aanmerkelijk verhoogd werd geheel het verhoogde gedeelte is door den storm weggeslagen wordt begroot op f41.000. Ook de Westhavendatn van de Rijks- haven is tegen den zwaren golfslag niet bestand gebleken. Hier bedraagt de scha de ongeveer f 12.000. Verdronken. Op de rivier de Merwede, nabij den Bieschbosch, is de 23-jarige schippersknecht Louis van L., uit Ingenen, in West-Vlaanderen, als knecht dienende aan boord van het te Antwerpen thuis behoorende aakschip Conny, terwijl hij met een roeiboot van boord zou wrikken om voor den schip per een boodschap aan wal te doen, vermoedelijk door het uitschieten van zijn roeispaan, overboord geslagen en ver dronken. Den volgenden dag werd zijn lijk door den schipper van een in de na bijheid liggend vaartuig opgevischt, waar na het door de zorg van de politie naai de Rooinsch-Kaihoüeke begraafplaats te Dordrecht is gebracht. Aangehouden. .Twee recher cheurs te Rotterdam hebben aangehou den den kassier E. B., een jongen van 18 jaar, die ten nadeele van het circus Char les, waar hij in betrekking was, te Frank fort a. Al. 2100 mark heeft verduisterd. Bij zijn aanhouding was hij in het bezit van 700 mark en in gezelschap van een 18-jarig meisje uit Berlijn. In afwachting van zijn uitlevering is hij naar bet huis van bewaring overgebracht. Ongelukken. Tijdens de afwe zigheid van de moeder-hebben kinderen van de familie v. L., te Rotterdam, al "spelende een kussen op een half jarig- broertje geworpen. Toen de moeder te rugkwam, was het kindje overleden. Een heldendaad. De Middelb. Ct. schrijft: Zooals men weet, lagen aan hef Kat- sche veer eenige mosselschuiten uii Phi lippine en omstreken. Een daarvan, met een bejaard schipper en twee zoons aan boord, raakte drleftig. De vader nam c-cn kloek besluit; hij bond zijn beide zoons aan den mast vast zwom door de woedende golven naar den wal, haalde vandaar een touw, keer de hiermee terug, en redde een jongen. Dit herhaalde hij en hij wist ook zijn tweeden zoon veilig aan wal te brengen. Toen hij dit gedaan had, verloor hij echter van uitputting en inspanning zijn bewustzijn. Na bijgebracht te zijn, werd de flinke man geluk gewenscht met zijn kloeke daad. Mei koor log. De meeste melk- tappers te Sneek hebben met ingang van 1 October jl. den prijs der melk verhoogd tot 9 cent per liter. Dat vele huismoeders daar slecht mee ingenomen zijn, laat zich denken. Velen weigeren dan ook dien hoogen prijs te betalen en maken bij trommelslag bekend, welke straten en buurten zich hebben aangesloten, om voor dien verhoogden prijs geen melk te koopen. Tevens noodigen zij daarbij an deren uit hun voorbeeld te volgen. Weer anderen nemen minder melk of gecondenseerde in blik. 't Gevolg van een en ander is, dat sommige slijters vrij wat melk overhou den. 't Gaatvooruit. Uit de Zutph. Ct. Onze voddenmarkt gaat bepaald voor uit; er stonden vanochtend twee complete rijtuigen te koop. Onze goeie buitenlui. Te Opende bij Drachten (Fr.) waar twee jon gelingen metvitriool in het gezicht ge worpen werden, was het in den laatsten tijd zeer onveilig. Op den weg werden 's avonds alleen loopende personen aan gerand, zoodat men zich niet meer bui ten waagde. Iemand werd door een on ware boodschap uit huis en van zijn erf gelokt, toen eregerlijk mishandeld en in een sloot geworpen. Al die dingen ver zweeg men voor de politie, uit vrees voor ernstige wraakneming. Nu de vermoe delijke dader van het vitriool werpen jdoor de politie aangehouden is, komen de tongen los en volgt klacht op klacht bij de politie. De aanhouding. Naar aanlei ding van het bericht omtrent de door 2 agenten te Aerdenhout aangehouden Am sterdammers W. en De V., vermoedelijke inbrekers uit Alkmaar, kan nog het vol gende worden medegedeeld. Bij de confrontatie te Alkmaar kwam terstond de vergissing aan het licht, en konden de jongelui, na een gevangenliGU- ding van ruim 24 uur zich in vrijheid naai; hun ongeruste ouders terug begeven. Bij hunne aankomst te Amsterdam moesten ze evenwel nogmaals tot een noodlottige ontdekking komen, daar een hunner aan de fabriek, waar hij werkzaam was, de mededeeling kreeg, dat hij ontslagen was wegens het niet op tijd melden van zijn verhindering. De ander wiens broeder direct aan de fabriek had kennis gegeven van de voor hen zoo onaangename ver gissing, kon zijn betrekking weer aan vaarden. Voor den persoon in quaestie dus geen ge.ting schadepostje. (O. H. C.) Ook een attest. In een adver tentie ter aanbeveling van Pink-pillen ver klaart een dankbare patiënte: „Eindelijk heeft men mij de Pink-pillen voorgeschre ven, waarvan ik reeds veel goeds had hooren zeggen door mensehen, bij wie ik gewerkt had. Het verheugt mij u te zeggen, dat uw Pink-pillen een eind aan mijn ongelukkig leven hebben gemaakt. Winter. Alen schrijft uit Win terswijk aan de Arnh. Ct. Donderdagmiddag trok eene groote zwerm kraanvogels in prachtige vlucht over onze plaats in Zuid-Westelijke rich ting. Zelden was de verzameling vo gels zoo groot. In den volksmond is dit het teeken van naderende koude. A la Miinchhausen. Men schrijft Het is gebeurd in een stadje k.:» Noord-Brabant. Zekere heer C. schaft zich een raotordricwielër aan, waarach ter zich een mandje bevindt, waarin z'n echtgenoote en dochter kunnen plaats, nemen. Ten einde de betrouwbaarheid van zijn kar te beproeven, gaat het drie tal op een Zondagochtend uit motoren. Alles gaat goed, en mijnheer, die zelf op de fiets zit, vindt, dat het heerlijk gaat doch durft niet omzien, daar hij vreest, door de ongewoonte het stuur, te verliezen. Hij fietst twee uur aaneen, tot hij in een dorpje wil afstappen, teneinde den inwendigen niensch te verfrisschen. Hij stapt af, doch wie beschrijft zijn ont zetting, toen hij bemerkt, dat het ach terste gedeelte van zijn wagen los is ge haakt. Bij nader onderzoek blijkt dat vrouw en dochter op anderhalf uur af stand van zijn woonplaats in een sloot zijn geslingerd, en toen hij thuiskwam, vernam hij, dat zijn dierbaren in 't zie kenhuis waren opgenomen. Stoomvaartberichten. Het ss Prins der Nederlanden van Amsterdam naar Paramaribo, vertrok 6Oct. van Funchal. Madura, arriveerde 7 Oct. van Ba tavia te Amsterdam. Delfland vertrok 6 Oct. van Bueuos-Ayres naar Amsterdam. Maas land, van Amsterdam naar Buenos Ayres, pas seerde 6 Oct. Fernando Noroniia. Zaanland arriveerde 6 Oct. van Amsterdam tc Buenos- Ayres. Medari van Rotterdam naar Java. arri veerde 7 Oei. te Sabang. R i n d j a n i, van Java naar Rotterdam, passeerde 6 Oct. Kaap del Armi. Potsdam arriveerde 7 Oct. van New-York te Rotterdam. Soestdijk van Rotterdam naar Boston en Philadelphia passeerde 6 Oct. Sciily. Timor vertrok 8 Oct. van Amsterdam naar' Java. Tantalus van Batavia naar Amsterdam passeerde 6 Oct. Gibraltar. Oranje van Am sterdam naar Batavia, passeerde 7 Oct. van Tanger. Prinses Juliana van Amsterdam naar Java arriveerde 8 Oct. te Batavia. V o n- d e 1 van Batavia naar Amsterdam vertrok 7 Oct. van Lissabon. Lombok van Batavia naar Amsterdam, vertrok 8 Oct. van Marseille. Koningin Wilhelmina van Batavia naar Amsterdam, passeerde 7 Oct. Kaap St. Vincent. Grotius van Batavia naar Amsterdam, ver-, trok 7 Oct. van Singapore. Prins Willem II. vertrok 6 Oct. van New-York naar West-lndTië Barcelona van Rotterdam naar Montreal, passeerde 6 Oct. Belle Isie. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Geboren: z. van L van Muijen cn Hooherst. z, van J. Walraven en Groenendijk. BOSKOOP. Geboren: Sijze Wilto, z. van S. X, Schortinghuis en W. G. Grol, Reindert z. van R. Geers en M. van den Broek. Adrianus z. van D, Blonk en C. Reijneveld. Ondertrouwd: Willem van Kleef en Annigje Johanna van Leeuwen. Cornells Boer en Catliarina Wilhelmina Vermeulen Cornelis Vermeulen en Adrians van der Lee Overleden: M. G. van den Dool, 4 jaren E. Hoogervorst, wed. van B. de Bruin. 74 j. D. L. Edelman, 8 mnd. OUDSHOORN. Geboren: d. van A. van Dam en Katnmeraad. d. van G. de Haan en Masereeuw, d. van W. de Raam en Van Hal. Twee dochters van J. Bijleveld geb. van. Ginhoven. REEUWIJK. Geboren: Z. van M. W. de Gaaij en Vcrlaan. d. van C. van Eijl en Rietveld. d. van M. K. Kreft en de Raadt. d van J. Hoeksel en Verbeek. Overleden: A. Heij, 64 j. RIJNSBURG. Geboren: Betje, d. van j. Paauw en J. Krol. Johanna Susanna, d. van J. de Mooij en J. de Koning. Overleden: D. v. Vliet, jd. 18 j. D. v. Egmond, 77 j., echtg. van G. v. d. Meij. TER AAR, Geboren: D. van M. Hooger vorst en Koeleman. z. van A, van Eijk en Slingerland. Ondertrouwd: Cornelis Egberts, jm.26j en Anna Margaretha Kempers, jd. 22 j. VALKENBURG. Getrouwd: Gerrit den Heijer Azn., te Rijnsburg, 26 j- en Maria Adrl- ana Bol, 26 j. Overleden: Elizabeth Maria Bolding, echtgen. van F. Reigwijn, 43 j. ZEVENHOVEN: Gehuwd: T. T. d. Steen en A. Heijman. J. Pïeterse en A. de Rijk. In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. dagen. Vol. pers. Jün- To taal. 1 Oct. Zondag 52 16 68 2 .Maandag 67 13 80 3 Dinsdag 59 13 72 69 4 Woensdag 61 8 5 Donderdao 63 8 71 6 Vrijdag 65 10 75 7 Zaterdag 60 6 60

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 6