BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Een vierde eskader, onder bevel staande van den hertog der Abruzzen, den beken den Noordpoolvaarder, bestaat uit een groote vloot van torpedobooten en ónder- zeesche booten met hunne depotschepen. Dit eskader heeft de taak als reserve te dienen, en alleen op te treden, wanneer de Turksdie marine de hopelooze taak zou willen ondernemen, Italië ter zee aan te vallen of het de heerschappij over de zee te betwisten. Als basis voor de vlootoperaties is Agosta op Sicilië uitgekozen. Daar lagen Woensdag de Vittorio Emanuele III, de Regina Elena, "de Rome en de Napoli. De berichtgever van het New-Yorksche blad had daar Donderdag de Vittorio Ema nuele III, de Amalfi, de Coatit en twee flotieljes torpedobootjagers kolen zien innemen. Zooals men weet, zijn sinds dien die schepen ter blokkeering naar Tripolis gestoomd. Voor de sociale wetgeving! Aan de Besturen der Nederl. R.-K. Vakverbonden en de Afdeelings-besturen der Diocesane R.-K. Organisaties is de volgende circulaire verzonden Namens de hoofdbesturen der vijf Dio cesane R.-K. Volksbonden en Werklieden organisaties en het Bureau voordeR-K. Vakorganisatie, hebben wij de eer, het volgende onder uwe aandacht te brengen. Het zal u zeker niet onbekend zijn, dat bij de bovengenoemde organisaties reeds eenige maanden geleden de nood zakelijkheid was gebleken, om van Christelijke zijde een actie op touw te zetten tot steun aan onze Christelijke Regeering bij haren arbeid voor de uit breiding onzer Sociale Wetgeving in het algemeen, van de Invaliditeits- en Ouder- domsverzekering in het bijzonder. Tot onze spijt hebben zich omstandig heden voorgedaan, die ons noodzaakten het aanvankelijk plan, om bedoelde actie met alle Christelijke organisaties te voe ren, los te laten en ons slechts te bepalen tot de Katholieke organisaties. Dat wij desondanks geen vrees be hoeven te koesteren voor het welslagen eener zoodanige actie, heeft onze zoo goed geslaagde actie voor den 10-uren- dag bewezen. Waar van de eene zijde de socialisten In het werk stellen, om door onzen Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel ingediende wetsontwerpen op sociaal gebied verdacht te maken en aan het volk voor te stellen als zijnde in alle opzichten in strijd met de wetgeving op den achtergrond trachten te dwingen terwijl van de zijden der conservatieven bezwaren rijzen daar achten wij het onzen pjicht niet langer te zwijgen, maar front te maken tegen socialisme en con servatisme, om met krachtige stem ons te verklaren voor de bespoediging der sociale wetgeving en onze sympathie te betuigen aan de huidige Regeering, meer bijzonder aan het werk van Minister Talma. Deze plicht doet zich nog meer ge voelen, wanneer we bedenken, dat, zoo het den tegenstanders dezer Regeering mocht gelukken door hun afkeurens waardig optreden het werk van ge noemden Minister ongedaan te maken en daardoor de Regeering of Minister Talma tot aftreden te noodzaken, het o.i. vaststaat, dat er zeker weer vele jaren zullen verloopen, alvorens voor de arbeiders kans zal bestaan een goede sociale wetgeving te krijgen. Wil echter onze stem krachtig klinken, dan is het noodig, dat alle Katholieke organisatiemannen en vrouwen zich aan eensluiten en op een nader te bepalen dag hunne afgevaardigden zenden naar de daartoe aan ie wijzen plaats, om daar als de vertegenwoordigers van de vele duizenden Katholiek georganiseerde man nen en vronwen fier en krachlig, maar ook klaar en duidelijk te zeggen, wat zij willen. U daartoe op te wekken, is het doel dezer circulaire. Wil onze actie slagen, dan is het dat noodig, reeds vooraf zooveel mogelijk vergaderingen worden belegd, waarin aan de hand dezer circulaire bijgaande motie wordt besproken en ge stemd, ten einde den af te vaardigen mannen en vrouwen de zekerheid te geven, dat zij op de algemeene meeting werkelijk stemmen namens hun leden. Aan den arbeid dus; zoo spoedig mo gelijk vergaderingen met dat doel belegd. De algemeene sociale- en vakvereni gingen werken dus eendrachtig samen, opdat onze actie krachtig en algemeen zij. Daar de groote meeting in het begin van November zal gehouden worden, ongeveer gelijk met den aanvang der begrootingsdebatten in de Tweede Kamer der Staten-Generaal, meenen wij met het oog op het minder gunstig jaargetij geen optocht te moeten houden, doch ons uitsluitend te bepalen tot een groot- sche meeting. Wij verzoeken u beleefd, uwe plaatse lijke actie zoo spoedig mogelijk ter hand te nemen en aan de respectieve secreta rissen vóór 15 Oct. e.k. te berichten, door hoevele afgevaardigden uwe afdee- ling zal vertegenwoordigd worden, daar bij tevens vermeldend hoe groot het aan tal uwer leden is. De meeting zal plaats hebben op een Zondag, des namiddags te half twee uur te Utrecht. De circulaire is onderteekend door Het bureau voor de R. K. Vakorgani satie Het Centraal-Bestuur van den „Ned. R. K. Volksbond", Bisdom Haar lem Het Dag. Bestuur van den „Bond van R. K. Werklieden-Vereenigingen in het Aartsbisdom"Het Centraal-Bestuur van den „R. K. Volksbond", Bisdom Breda; Het Centraal-Bestuur van den „Bond van R. K. Werklieden-vereenigin- gen in het Bisdom 's-Hertogenbosch" Het Centraal-Bestuur van den „Limburg- schen R. K. Volksbond". De storm. Op ontzettende manier heeft Zaterdag nacht de storm gewoed over het grootste gedeelte van ons vaderland. In Rotterdam steeg het water tot be denkelijke hoogte die oorzaak was, dat in de havens de scheepsrompen met hun hooge dekken en schoorsteenen over de brugleuningen kwamen kijken; op den wal opgeslagen goederen hebben van het water te lijden gehad, het tramverkeer is op vele plaatsen tegengehouden, kelders zijn ondergeloopc-n. Verscheidene schepen zijn losgeslagen en op drift geraakt; er zijn schoorsteenen afgerukt, boomen ge knakt. De graanelevator no. 10 tusschen de Parkkade en boei 10 is gezonken, en aan de Leuvehaven is een motorboot op den wal geslagen. Van persoonlijke ongeluk ken hebben we niet gehoord. Zaterdag middag vertrok het stoom schip Solo van de Rotterdamsche Lloyd Even buiten de pieren van den .Hoek van Holland werd reeds het signaal vertoond „ben in gevaar, heb dringend hulp noo dig." De reddingboot President van .Heel, spoedig gereed, ging naar buiten, doch kon het niet verder brengen dan de hoof den. De storm had inmiddels een kracht bereikt van 11 (dat is angeveer 110 mijl in de minuut. De krachtige sleepbooten Roode Zee, Noordzee, Gouwzee en Schelde waren eveneens uitgegaan, doch ook diè booten moesten onverrichterzake terug. Later is de Solo nabij de Westkust dicht bij Terheyden en Monster, ongeveer 1000 a 1500 Meter uit den wil in diep water geankerd. Het roer is defect en een anker is reeds weggeslagen. Omstreeks zeven uur sloeg het schip, waarvan het roer defect was, van zijn tweede anker en dreef in Noordelijke richting, tot «je geweldig hooge zeeën het tusschen Terheyde en Monster op het strand zetten. Op de noodseinen, die van boord ge geven werden, ging de reddingsboot van Terheyde, onder bevel van schip per Tuk, er op uit om te trachten de be manning van boord te halen, maar de duisternis en de storm maakten liet on mogelijk iets uit te richten. Gistermorgen, zoodra het licht was, is de reddingsboot opnieuw in zee ge gaan. Met behulp van, met het jed- dingsmortier van den wal uit over het schip heen geschoten lijnen heeft men toen de verbinding tusschen den wal en het schip verkregen. En met groote inspanning en overleg is het gelukt langs deze lijnen de Solo te bereiken en in drie tochten de bemanning, bestaande uit 39 koppen, veilig en wel aan land te brengen. Allen zijn ongedeerd, be halve de kapitein, die door een stortzee is ODgenomen en in de bak geworpen is, tengevolge waarvan hij een lichte hoofd wond opliep, en twee stokers, die been wonden hebben. Na van droge kleeren te zijn voorzien zijn allen schipbreukelingen per rijtuig naar Hoek van Holland gebracht en naar Rotterdam vertrokken. De Solo zit dicht bij de kust met den kop op den Noord en dwars met lichte slagzijde naar zee. De Harwichboot Munich, die Zater dagavond naar Londen moest vertrek ken, heeft het hard te verantwoordden gehad. Door de hevige windstooten is het stoomschip op drift geslagen en naar den zuidwal gedreven^ waar het nu ge ankerd ligt. Door de richting van den storm is het niet mogelijk het schip langs den steiger te halen. Het vertrek is tot heden, met hoog-water, uitgesteld. De Batavier, die Zaterdagnamiddag1 van Rotterdam is vertrokken, is aan Mul- ler's steiger ook op drift geslagen en in de zoogenaamde stinksloot geraakt. Na ruim een uur arbeid heeft men heto stoomschip weer slaags kunnen brengen. Later is het naar zee gestoomd. Van een baggermolen, die in het ka naal lag, heeft men de bemanning, 6 personen, per bootje moeten afhalen, om dat het vaartuig water begon te maken. De groote transporteur Harpen, van de Steenkolenhandelsvereeniging, is, toen zij bezig was het sïoomschip Kin derdijk aan het kolenstation van de Steenkolenhandelsvereeniging te Vlaar- dingen te bunkeren, door den storm los geslagen en op den Zuidoever vastge raakt. Er zijn sleepbooten heengegaan om assistentie te verleenen. De tjalk Grietje, schipper Velvis, die in de Rijnhaven langs het stoomschip Llanis- ten lag, sloeg los, dreef naar den wal, kwam in botsing met andere schepen, brak door midden en zonk. Het kraakschip Op Hoop van Zegen, schipper C. J. Brugis, is in de Waalhaven vol water geslagen en gezonkenvan bei de schepen zijn de opvarenden 'gered. Het verkeer per electrische tram heeft, zooals reeds gemeld werd, op sommige lijnen veel vertraging ondervonden; in plaats van te 1 uur 's nachts, kwam de laatste wagen eerst te vijf uur gistermorgen in de remise. De Rotterdamsche stoomtram had veel last van boomen, die op den Groenen Hilled ijk dwars over den weg gevallen zijn. Drie groote boomen, die aan de Vlag- gemanskade omwoeien en dwars in de Schie terecht kwamen, belemmerden de scheepvaart gedeeltelijk. In het park Honingen, aan Vijverweg en Esschenlaan, zijn ook eenige zware boomen ontworteld, die bij de Slotlaan zoodanig den weg versperden, dat er een doorgang gezaagd moest worden. Hei eigenaardigst zijn de gevolgen van den storm op 's Graven weg, waar gc- heele rijen van boomen in groepen van 4 of 5 en bloc zijn omgewaaid, een groot gedeelte van den weg meenemend. Overal vertoonen zich, ook waar de boomen niet omvielen, scheuren in den weg, tenge volge van de werking der boomen op den bodem tijdens den storm. Veel bekijks had gisteren de motorboot Jansje aan de Leuvehaven, die nog met den steven op den wal zat terwijl het ach tereind enkele meters lager in het toen sterk gedaalde water stak. Ook eenige andere ongelukken zijn het gevolg van den storm geweest. De boot werker H. v. E. kreeg, toen hij met zijn vrouw door den Vogelenzang liep, een dakpan op 'iet hoofd; een zware kneuzing en een hersenschudding waren er het ge volg van. Ook in andere plaatsen, o.a. te 'sGra- venhage, is de verwoesting verschrikke lijk geweest. Daar kon men na den bangen nacht van Zaterdag op Zondag waarbij het ge loei van den wind zich met het geraas van een geweldigen hagelslag vermengde eerst gisterochtend een beeld van de ver woesting, die de storm op verschillende plaatsen van de stad heeft aangericht, aanschouwen. Al dadelijk valt het op dat de met boomen beplante gedeelten en straten het meest hebben geleden. De boomen zijn meestal gevallen in de richting" van Noord naar Zuid. En komt men de stad in, dan js 't alsof al die takken en kruinen die over deji weg ge spreid liggen, sommige deelen met lau weren van groen en eikenloof hebben omkranst. Zoo graasden of lagen de herten en hinden op den door de regens der jong ste dagen weer groenenden J-'oekamp, in een haag van gebladerte. De plantsoenarbeiders, die er hun Zon dagsrust aan hebben moeten geven qjn de door boomen versperde wegen zooveel mogelijk voor het verkeer weer vrij te maken, vreesden dat het nog overeind gebleven gedeelte van den boom zou moeten geveld worden. De ruïne welke de orkaan In het Haagsche Bosch achterliet, is treurig maar tevens verheffend om te zien, daar waar de kruinen der gevallenen in broe derlijken slaap in eikaars armen liggen, hier en daar een doorzicht biedende dat inderdaad schilderachtig mag heeten. Van af de Boschbrug, aan den ingang waar van het stoom tram wachthuis je door een zwaren iep door midden is gebroken, tot aan de Boschwachterswoning, liggen de grootste boomen dezer allee op den rijksweg, hun volle takken breed over den weg uitspreidende. De houtvesterswoning is nauwelijks te zien. gemaskeerd als dat rustieke ge bouwtje wordt door een gordijn van door elkander liggende boomen. Het Kruispunt tusschen Bezuidenhofct- schen en Leidschen weg biedt den aan blik van een barricade. Er is geen door komen naar het kerkpad van hei Bosch en twee tramrijtuigen, die door gebrek aan stroom, daar juist den dienst moesten opgeven, hebben hun aandeel geleverd in de bezetting van dit acces. Aangezien de wagens reeds tot stil stand gedoemd waren vóór eenige boo men op de bekapping terecht kwamen, vielen er geen persoonlijke ongelukken voor. .Zij liegen scheef naast elkaar, ieder op 7.ijn eigen spoor, onder het hout, als 't ware begraven. Van over het Malieveld is duidelijk te zien hoe ook de Boschlaan deelde in de ontworteling van boomen. Over het algemeen heeft de storm in de binnenstad niet zoo vreeselijk huisge houden als in de meer noordelijk gele gen gedeelten als b.v. nog het plein 1813, maar vooral in den omtrek van het Vredespaleis en hel begin van den Sche- veningschen weg waar de doortocht be lemmerd wordt door barricades van boo men. De windwijzer op de bovenspits van het Vredespaleis is door den winddruk omgebogen. Het Alexandersveld ligt blank tenge volge van den zwaren regen Idie den storm vergezelde. Doch niet alleen de communicatie op straat, maar ook het schippersverkeer wordt in sommige grachten stop gezet o a. op het Smidswater waar een boom van den eenen naar den anderen oever is neergeploft zoodat over het water voor de scheepvaart een slagboom is in den weg gelegd. Het viel algemeen op hoe het hout der zoo talloos gevallen boomen door ouderdom erg vermolmd was, zoodat die inwendige zwakheid gevoegd bij de droogte van den grond, die door het in de laatste dagen gevallen water nog niet genoeg verzadigd was, er v^el toe Itan hebben bijgedragen om het weerstands vermogen tegen de kracht van Arolus te verminderen, In den loop van den dag was 'f mo gelijk geworden den omvang van de ver woesting van den storm eenigerm-ate le overzien. Het aantal boomen dat aan den Sche- veningschen weg bezweken was werd op ten minste 100 geschat. Een zware iep verbrak de afsluitmuur rondom' het terrein van het Vredespaleis binnen, welks gebied ook veel geboomte ter aar de lag. Bejaarde ingezetenen herinneren zich niet een storm die zulk een ravage heeft veroorzaakt. Zoowel aan de beplanting van het Voorhout als aan het bekoorlijke stads- groen is door de natuurkracht een slag toegebracht, welke moeilijk zal zijn Ie boven te komen. Het tramverkeer dat op lijn 12 na ge heel stop gezet was, werd in den na middag op bijna alle lijnen gedeeltelijk hervat, behalve op de Scheveningschc lijn 8. De gevolgen van den storm zooals die hier ter stede te aanschouwen waren, hebben ook velen bezorgt gemaakt voor het wedervaren van hunne betrekkingen buiten deze stad. Van daar dat er gisteren den gan- schen dag een stormloop aan het rijks- telegraafkantoor was tot aanbieding van telegrammen. De Minister van Waterstaat liet zich door het Hoofdbestuur persoonlijk in* lichten over den toestand van het tele- graafnet en het aantal storingen. De intercommunale telefoonlijn naar Wassenaar en Leiden, welke door het Haagsche Bosch loopt, werd door val lende boomen afgesneden. Omtrent 't verloop van den zwaren stonn te Scheveningen wordt gemeld dat de gisteren reeds hevige westenwind tegen hoogwater, ongeveer acht uur, breed naar het Noordoosten liep en met steeds groo- tere kracht naar het Noorden ruimde, om als storm over te gaan in een onge kend feilen storm met regen- en hagel buien, en ontzettende rukwinden van steeds toenemenden druk, gedurende den .ganschen nacht. Door het opgezweepte water werden alle strandgebouwtjes met inventaris kort en klein geslagen. Te vo ren had de wind reeds vele linnen strand tenten weggevaagd. De overige tenten had men nog tijdig in veiligheid kunnen brengen. Het zomerpaviljoen, aan den rand van de hoofdtrap naar het strand, werd door een windruk opgenomen en onder de brug die van het Kurhaustcrras naar iiet Wandelhoofd leidt, neergesmakt. De Lier zen kwam er goed af. Alleen de aanlegsteiger werd beschadigd. Op t Gevers Deynootplein moest Ho- tel-Resiaurant Alteburg liet zwaar ont gelden. Tal van groote spiegelruiten en gekleurde glazen van den uitbouw werden ingedrukt, en vele vensters van het daar boven gelegen hotel alsmede de glazen borden, waarmede in groote letters „Ho tel en Restaurant" en „Pilsner Urqueli" wordt aangekondigd, werden verbrijzeld. Op een der bovenverdiepingen bezweek een binnenmuur en stortte onder ver schrikkelijk geraas ineenin andere mu ren kwamen scheuren. De bewoners moesten in het sousterrain intrek nemen. Ook de borden van den Bodega en de electrische aankondigingskasten van Ni- va en van Rademakers Chocolade werden stukgeslagen en weggevaagd. Op den strandmuur knapten de palen van acht booglampen af. lil den loop van den stormavond kwam gelijk toen reeds met een enkel woord gemeld is op ruimen afstand van de kust een vaartuig ten N. N. O. van het Wandelhoofd in het zicht dat met wit licht siakelde. Het was dus vermoede lijk een visschersvaartuig. Hoewel liet spoedig uit het gezicht verdween, heeft de politie de bemanning van de reddings boot gewaarschuwd. Later werd het vaar tuig echter niet meer gezien. Door kortsluiting tengevolge van 't breken van booglampen ontstond er brand in de nieuwe remise van de elec trische tram. De brandweer b'.uschte den brand welke reeds den gevel had aange tast. Van een aantal villa's en andere ge bouwen zijn schoorsteenen en gedeelten van daken weggeslagen, vensters inge drukt. Zooveel mogelijk verleende de po litie assistentie. Bij honderdtallen kwamen gisteren de Hagenaars en Rotterdammers per electrischen trein naar Scheveningen om een blik op de verwoesting te slaan. De dienst der H. T. M. welke Zaterdag avond wegens de belemmering der talrijk omgevallen boomen was gestaakt, werd gisteren weder gedeeltelijk hervat. Van persoonlijke ongelukken is te Schevenin gen niets gebleken. Te Scheveningen verwekt onder de achtergebleven visschersgezinnen de jongste storm groote ongerustheid over het lot der bemanning van de visschersvloot, die reeds eenige weken op zee is en juist in deze dagen terug verwacht wordt. Visschersvrouwen liepen weenende rond in angst over hetgeen hun mannen of verwanten die op zee varen, kan over komen zijn. De storm bracht veel schade toe aan de verlichtingstoestellen op den strand- boulevard. In de haven van Amsterdam heeft de storm weinig schade aangericht. Van in nood verkeerende schepen weid aan het kantoor van den havenmeester niets ver nomen. In de jachthaven van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging is het jacht Hol- lêp.dia .lek gestopten en gezonken. In de siad ondervond het tramverkeer Zaterdag eenige storing, doordat de beu gels van de motorwagens door den wind omlaag werden gedrukt. Op vele plaatsen werden zware boo men ontworteld; in het Vondelpark onge veer 45. Het telegraaiverkeer ondervond Zater dagavond belangrijke storing, vooral met Rotterdam. Eergisteren was het telegraafverkcer met de Zuid-Hollandsche eilanden en Zee land gestoord; het telefoonverkeer met Antwerpen, Berlijn, Rotterdam, Rfosen- daal, Arnhem en vele kleinere plaatsen ondervond veel storing, ook dat langs het plaatselijk telefoonnet, dat op vele plaatsen ernstig is beschadigd. Van persoonlijke ongelukken tc Am sterdam heeft men niets gehoord. Te Haarlem is Zaterdagavond een boom op een draad van de Eerste Ned. Elecir. Tramwegmaaischappij aan de Pa viljoenslaan geslagen. De draad viel op een paard en doodde dit. Het verkeer op de Ceintuurbaan stond geheel stil. Op dcu Zijlweg vielen zeven boomen om; ook daar was het verkeer gestremd vooi alle voertuigen. De stoomloodsboot Hellevoetsluis is te Hellevoetsluis binnengekomen met zware stormschade. Kapitein Berkhout, de loods Kuit er- de kv»eekelingen Schaap en De Geus zijn verdronken. De loods Kolster is gewond en stervende. Het Russische driemastschip City of Benares, gekomen van Queenstown, en bestemd naar' Sundsvall, is bij Westk'a- pelle gestrand. Van de bemanning, be staande uit twintig koppen, zijn er tien gered en tien verdronken. De Huizermeent langs de Zuiderzee is on dergeloop en. Üe boeren hebben met groote moeite de meeste koeien en paar den gered. Een koe van den lieer Rebel is verdronken. Ovc-r de Zaterdag van Nieuwediep uit gevaren loodskottérs nummer 1 en 4 maakt men zich ongerust. De loodst ra ns- poriboot Amsterdam zal, indien het weer het toelaat, op onderzoek uitgaan. Sleep booten hadden lieden (Zondag) niets van kotters bespeurd. De uit iee gekomen sleepboot Hercules heeft houten luiken zien drijven. Het schip Kommertje, schipper T. Klop is te Werkendam over de kade aan de Merwede midden op een weiland gezet. Voorts is aldaar een visschersboot om gekeerd komen aandrijven van de op varenden is niets bekend. Bijna alle polders in de Bieschbosch zijn onder water geloopen en kaden zijn stukgeslagen. Bij sommige menschen staat het water hoog in huis. Er is veel vee verdronken, o.a. drie koeien, 20 schapen en een veulen. Op de Merwede en de Waai is een hooge vloed ontstaan. Veie schepen zijn tegen den oever en op het droge ge slagen. Als l«et water v»cer op normalen stand zal zijn gekomen, zullen er enkele onklaar raken, waarvan er waarschijnlijk zullen omslaan. Tegen denZuilichemschen oever is een Rijnaak tegen den oever geslagenverwacht wordt, dat dit vaar tuig vol zal loepen. Stoomvaartberichten. Het ss Djocja arriveerde 30 Sepl. van Java tc Rotterdam. F ris ia, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, passeerde 29 Sept Ouessanf. Zaanland, van Buenos-Ayres naar Amster dam, vertrok 29 Sept van Santos. P r i n z e s s Aliye, van Rotterdam naar O.Azië, passeerde 30 Sept. Gibraltar. Oranje, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 30 Sept. Kaap del Armi. Celebes, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 29 Sept. van Padang. Karimoen, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 1 October van Suez. Sin dor o, van Rotterdam naar Java, vertrok 30 Sept. van Lissabon. K e d i r i arriveerde 30 Sept. van Java te Rotterdam. Rembrandt vertrok 30 Sept. van Amsterdam naar Batavia. Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 29 Sept. Kaap Finisterre. Rotterdam, vertrok 30 Sept. van Rolterdam naar New-York. A n d ij k, van Rotterdam naar Newport News arriveerde 29 Sept. te Baltimore. Tabanan arriveerde 1 Oct. van Java te Rot terdam. Ambo n, van Amsterdam naar Java, vertrek 1 Oct. van Suez. M a d u r a, van Java naar Amsterdam, passeerde 30 Sept. Kaap Car- voeire. Prinses Juliana, van Amsterdam naar Java, vertrok 30 Sept. van Colombo. Te la man arriveerde 1 Oct. van Hongkong te Rotterdam. G o r r e d ij k, arriveerde 1 Oct. van Baltimore te Rotterdam. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: D. G. S. Poeliejoc, jm., 27 j. en M. de Vries, jd., 31 j. W, Smit, jm., 21 j. en H. Horree, jd., 19 j. W. Pardon, jm., 19 j. en M. Boom, jd., 20 j, M, Plak, jm., 22 j. en E. Cariier, jd.,24 j. A. van der Holst, jm., 25 j. en M. C. Stikkclorum, jd., 21 j. C. J. van der Meijden, jm., 33 j. en H. M. Hak kaart, jd., 31 j. W. Brugman, jm., 21 en J. Boeff, jd., 20 j. Th. van Zeist, jm., 28 j. cu E. Jansen, jd., 28 j, A. Metz, jm., 25 j. J, E. L. C. Reu ling, id„ 25 j. N. A. van Zijp, jm., 21 j. en H. M. Barning, jd., 23 j. J. J. Planje, jm., 23 j. en G. C, Dirkse. jd., 23 j. S. A. de Leeuw, jm., 30 j. en S. van Gelder, jd., 36 j. AARLANDERVEEN. Getrouwd: J. P. J. Vernes en L. Koenckoop. Overleden: P. van Leeuwen, geh. met M. Bijieveld, 79 j. BOSKOOP. Geboren: Gerardus, z. van G. Boekkamp en C. M. Straver. Johannes, z, v. Kuijf en M. J. Bosman. Ondertrouwd: Willem van Doorn en Berendina Goudkade. Jasper van Veen en Cornelia Feenstra. Overleden: C. Benschop, 2 m. OUDSHOORN. Overleden: G. Verhagen, geb. met H. v. Rijn, 40 j. TER AAR. Geboren: S. Heeman en Du- dink. D. van G. Besemer en v. Vliet, Gehuwd: J. M, Kalfshoven en A. d. Hartog, ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: J. Pie- tersen en A. de Rijk. T. T. v. d. Steen, wedr. v. P. Koetsier en A. Heiman, wed. v. P, M, Verlaan,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 6