Uit Stad en Omgeving. eenige Kleivetters nette Dienstbode, Modes. - Hoeden. Banketbakkerij. flinke JONGEN STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Mond- en Klauwzeer. Bij de bespreking in de afdeelingen van het wetsontwerp tot verhooging der LaridBouwbegrootnig voor 1911 betref fende maatregelen te^ bestrijding van het mond- en klauwzeer, werd twijfel uitgesproken of de belanghebbenden niet zwaarder worden gedrukt door de getrof fen maatregelen dan door bet voortbe staan van de ziekte. Voorts misten ver scheidene leden in de gedragslijn van de regeering het volgen van een b'epaald stelsel. Men achtte niet-doorvoering van het afmakingsstelsel begrijpelijk omdat bij groole uitbreiding der ziekte de daar mede gemoeide kosten consequente toe passing vrijwel onmogelijk makenech ter rees de vraag of het géheele stelsel niet als ondoelmatig en onjuist moet worden afgewezen. Er viel een vrij snelle uitbreiding der ziekte te constateeren bij vergelijking van de eerst met de later be kend geworden cijfers, en dit wekte te meer teleurstelling wijl vroeger in het afmakingsstelsel alle heil werd gezien en men zich herinnerde, dat zelfs de mee- "IpS 's uitgesproken, dat het mond- en \uwzeer bij die bestrijdingswijze tot d: <%schiedenis zou gaan behooren. Men vroeg nadere inlichtingen over "de werking van het afmakingsstelsel, en wilde vernemen in welke gevallen het werd toegepast, onder opgave van het aantal runderen en het aantal varkens sinds het uitbreken der ziekte in elke provincie afgemaakt. Voorts vroeg men of het waar is dat de minister ten aanzien van stamboekvee en van vee met hooge fokwaarde met afsluiting genoegen neemt, op wiens advies tot het toepas sen van het afmakingsstelsel is beslo ten welke landbouwvereenigingen hier omtrent gehoord zijn; of de voor en na ingekomen protesten zoowel tegen afma king als tegen toepassing der andere maatregelen, tot wijziging van inzicht hebben geleid, en of er niet gedacht is maatregelen te nemen tegen het in de weide brengen van het vee, daar de ziekte zooveel beter is te bestrijden, als het vee op stal is. De aandacht werd gevestigd op maatregelen tot welke plaatselijke autoriteiten, die.verkeerd zijn ingelicht, somtijds overgaan. Het had de aandacht getrokken dat twee buitenge wone districtsveeartsen naar Limburg waren gezonden toen de ziekte er spora disch voorkwam, doch werden terugge roepen toen zij zich uitbreidde en men vroeg of de klacht juist i$, dat vee uit) besmette streken over de Duits che grens op Nederalndsch grondgebied werd ge bracht; v r Andere leden, de maatregelen der Re geering verdedigende, merkten o.a. op dat bestrijding der ziekte vooral van groot belang is omdat Nederland ten aanzien van de daarmede verband hou dende producten een exportland is en de omringende landen de grenzen sluiten als de ziekte hier heerschitwaartegen over weder opgemerkt werd dat met be strijding der kwaal nog niet openstelling der grenzen wordt verkregen terwijl men voorts ook-van meening was dat indien de maatregelen tot bestrijding der ziek te al eenig effect mochten hebben, dit toch zoo gering was, dat het niet ten koste van tonnen gouds mocht worden bereikt. Eenige leden hadden liever de groote som geld-s, met het toepassen der maatregelen gemoeid, zich dienstbaar ge maakt aan het nemen van proeven' om een geneesmiddel te vinden waardoor de ziekte zou worden voorkomen of althans genezenterwijl anderen meenden dat de ondoeltreffendheid van enkele geno men maatregelen en de daaraan te wij ten ontevredenheid der belanghebbenden ook een gevolg is van den inhoud der betrekkelijke wettelijke bepalingen, die een snel optreden in vele gevallen be moeilijken. Men wenschte zoo volledig mogelijk te .worden ingelicht omtrent 's Ministers plannen voor de toekomst. Vele leden die het systeem van afzon deren het eenige juiste achtten, bevalen aan het inrichten van concentratiekam pen, waarin ziek1 vee wordt samenge bracht. Betwijfeld werd of het wensehelijk is de militaire voor bewakingsdiensten te blijven gebruikeneensdeels pordeelde men hen niet voor dezen arbeid geschikt, anderdeels werd het verkeerd geacht hen hiervoor aan den dienst te onttrekken. In elk geval,'zullen, naar men meende, maatregelen behooren te worden geno men, dat zij niet de ziekte overbrengen door, als zij geen bewakingsdient heb ben, gezonde stallen te bezoeken. Inhoud van Tijdschriften Katb. Soc. Weekblad. Over Sociale Cursussen, zooals die gehouden worden door de „Zetra'islellc des Volksvereins" te Munchen-Gladbach schrijft Mr. A. Tepeover de K. S. A. in de Vereenigde Staten, pater G. Rij broek, ord praem. Verder bevat hel de gewone rubrieken. Van Onzen Tijd. Maria Viola verhaalt hoe Jan Oossaerts Moeder Gods in het Prado Museum in Madrid kwam. P. A. Bruinsma stond weer een zijner gevoelde schetsen „'t Kamertje" af. Eduard Brom schreef een sonnet voor Mevr. M.-geb. Thijni op haar tachtigsten verjaardag. Onder de medeelingen meldt de redactie dat met den nieuwen jaargang het formaat verkleind wordt om wille der handigheid, en het bladzijden aantal diensvolgens verdubbeld. „Schuitlossen" mar Willem de Zwart sluit de aflevering Land- en Tuinbouw. Nationale fruittentoonstelling. Vrijdagmiddag is door Minister Talma in tegenwoordigheid van een groot aantal autoriteiten, waaronder de directeur-gene raal van den Landbouw, den heer P. van Hoek, de commissaris der koningin Jhr. Citters, het lid der Tweede Kamer baron van Wijnbergen, de natioale fruittentoon- stelling te Eist geopend. De hoofdbedoeling van deze tentoon stelling is, den bezoekers te laten zien, welk een hooge vlucht he fruitkweekerij in de laatste jaren in ons land heeft ge nomen. De tentoonstelling in 1904 in de Konings zaal van Artis te Amsterdam gehouden kan als een voorlooper van deze worden beschouwd. Daar waren de prachtigste exemplaren uitgestald, om den bezoeker een denkbeeld te geven van de goede hoedanigheden van ons Nederlandsch fruit, doch kreeg men daar geen indruk van hetgeen onze kweekers in staat zijn te leveren, niet bij enkele exemplaren, maar ook in massa. Dit nu is hier wel het gevalmen vindt hier collectieve in zendingen tot een bedrag van 4000 K.G. Onnoodig wel er op te wijzen, van hoe groot belang dit laatste is uit een han delsoogpunt. De buitenlander kan daar door een denkbeeld krijgen van wat onze kweekers kunnen presteeren. Met het oog op dit laatste heeft men ook willen aantoonen, hoezeer men wat de verpakking betreft, met zijn tijd weet mede te gaan. Niet vergeten is ook een kijkje te geven van hetgeen op onderwijsgebied in het belang van een goede fruitteelt wordt gedaanmen zal hier de leermiddelen, die gebruikt worden op cursussen, land bouwscholen en leergangen van nabij kunnen beschouwen. Men meene echter niet, dat hier enkel een overzicht wordt gegeven van het product uit de Betuwe, neen, heel Neder land, zoowel het Westland als de Streek, zoowel Zuid-Beveland als Utrecht en Groningen is hier vertegenwoordigd. En dat men er van overtuigd is met dit Nederlandsche product voor den dag te kunnen komen, blijkt hieruit, dat men niet heeft geschroomd de jury samen te stellen uit vakkundigen van naam, wu- wel uit ons land, als uit het buitenland. Onder het voorzitterschap van den heer F. B. Löhnis, inspecteur van den land bouw, hébben daarin zitting 12 Neder landers, 6 Duitschers, 3 Fra.ischen en 3 Engelschen. Zoowel H. M. de Koningin als H. M. de Koningin-Moeder vereerden de ten toonstelling met haar bezoek. LEIDEN, 30 September. De Gemeenteraadsverkiezingen. De „N. R. Ct." meldt: „Terwijl de vrijzinnige partijen bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen weer sa menwerken, schijnt het rechts nog niet geheel tot overeenstemming te zijn geko men. De Chr. Hist, kiesvereeniging toch heeft tegen haar gewoonte in geen can- didatenlijst ingeleverd. Naar wij verne men, is de oorzaak daarvan te zoeken daarin dat deze kiesvereeniging een voor waarde heeft gesteld, waarop zij voor de stemming een definitief antwoord ver langt, en dat daarvan haar houding afhan kelijk zal zijn." Het feit, dat slechts één candidaten- lijst is ingeleverd, behoeft niet te verba zen, daar het op een onderlinge afspraak der kiesvereenigingen berust. Wat betreft een door de C. H. kies vereeniging gestelde voorwaarde, hebben wij ter bevcegder plaatse inlichtingen in gewonnen, waar dit gedeelte van het be richt werd bevestigd. Omtrent deze voor waarde zijn de onderhandelingen tus- schen de besturen der R. K. en de C. H. kiesvereenigingen nog niet ten einde ge bracht, zoodat wij dienaangaande op het ougenblik geen nadere mededeelingen kunnen doen. De Padvinders. Hedenmiddag ruim 3 uur had in den Burcht de installatie plaats van een 20- tal padvinders, leden van de Nederland sche padvinders organisatie. Deze plech tigheid werd bijgewoond door eeni ge leden van het hoofdbestuur en meer dere belangstellenden, terwijl de burge meester, Jhr. de Gijzelaar en de garni- zoens-commandant bericht van verhinde ring hadden gezonden. De heer S. J. Ie Poole, voorzitter van het plaatselijk Comité, wees in een toe spraak op het doel der padvindersbewe ging, dat niet in de eerste plaats is lichamelijke maar karaktervorming. Onze tijd heeft allereerst noodig mannen, die hun plicht doen tegenover God, Koningin en Vaderland, die naastenliefde en zelf verloochening beoefenen. Nadat spr. de padvinderswet had voor gelezen legden dc leden hierop de beloften af, waarmede zij geïnstalleerd waren, 't Eerste legden de heeren Verkoren en Kits van Heijningen, troepenleiders, de be loften af, waarna de patrouille-leiders en assistent-patrouille-leiders volgden, cn laatste de gewone padvinders. Hierna voerden de heeren Verkoren, troepenleider, en Dudok van Heel, Jid van.het hoofdbestuur* het woord,-waar na de plechtigheid was afgeloopen. In eene annonce kon men gister avond in ons blad lezen, dat de firma Aalbersé, Oude Rijn 2, fijn g e k 1 e u r d e St. Nicolaas verkoopt. Bedoeld was fijn gekruide St. Nicolaas. De heer Alb. Timmermann, Bree- straat 90, laat in een zijner etalagekasten zijn clientele zien, hoe de wol-vilten hoeden vervaardigd worden. Men ziet de stukken ruwe wol, die voor de fabricage van een hoed noodig zijn en de verschil lende bewerkingen, die zij moeten onder gaan, alsvorens zij vervormd zijn tot het voor ons zoo noodige kleedingstuk. Men krijgt zoodoende een aanschouwelijke voorstelling, hoe onze hoed gemaakt wordt. De St. Barbara-Vereeniging, onder- afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, houdt q£ne ledenvergadering op Zondag 1 October 's middags halfeen in 't bonds- gebouw. Aan de orde komt o. a. eene bespreking van de uitkeering bij overlij den en de a. s. Novembermaand. GEWESTELIJK GEMENGD. Straf-dienen. Dat de verlofgangers der Militie wel eens beter de bepalingen, voorkomende in hunne zakboekjes mochten nazien, blijkt alweer hieruit, dat de verlofganger G. S. is opgeroepen om veertien dagen straf te dienen wegens het te laat doen afteekenen van zijn zakboekje in de ge meente waarvan hij van Warmond ver trokken was. Burgerlijke Stand. VOORHOUT. Geboren: Franciscus Johan- z. van Petrns Adrianus Damen en Wilhelmina Zandbergen. Petronella Margaretha Maria d. van Hendricus üerardus Langeveld en Sophia Cornelia Zandbergen. Cornelis Marthir.us z. van Wilhelmus van den Berg en Maria van Kesteren. Hendricus Johannes, z. van Hen dricus van Steijn en Francina Wilhelmina Ruig- rok. Overleden: Elice Constance Georgette Arnoldi, 18 j. WARMOND. Geboren: Petrus, z. van M. Versluys en C. van der Geer. Christina Maria, d. van J. A. van der Ham en P. Polvliet. Overleden: Everdina Tijsen, 9 mnd. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk jrecru*«v«-viu.; Aan de~Neder!andsche regeering is kennis gegeven van den tusschen Italië en Turkije uitgebroken strijd. Naar. aan leiding daarvan zal weldra eene ambte lijke neulraliteits-verklaring openbaar ge maakt worden, waarbij Nederlandêrs, ver blijvende in, landen der oorlogvoerenden, de inachtneming der strikste onzijdigheid wordt voorgeschreven. Italiaansch-Turksche Oorlog. KONSTANTINOPEL, 29 Sept. In het Turksche'antwoord op het Italiaansche ultimatum verklaart de constitutionnee- le Ottomaansche regeering, dat zij niet verantwoordelijk mag worden gesteld voor den toestand in Tripolis en Cyre- naica, die te wijten is aan het vroegere régime. De Porte heeft vergeefs trachten uit te visschen in welke omstandigheden zij zich vijandig zou hebben betoond jegens Italiaansche ondernemingen in Tripolis en Cyrenaicazij heeft het integendeel steeds als normaal en rationneel be schouwd, dat Italië medewerkte aan de economische opheffing van dit deel van het Rijk en zij heeft in het algemeen iederen door Italië gedanen eisch en elke andere zaak behoorlijk onderzocht en steeds gerechtigheid laten wedervaren. De wensch om de vertrouwelijke en vriendschappelijke betrekkingen met Ita lië te handhaven hüd haar aanleiding gegeven tot het doen van het voorstel om een grondslag vast te stellen voor de economische kwesties, die aan de Italiaansche bedrijvigheid in de genoem de provincies een uitgebreid veld kon den verzekeren, waarbij zij geen andere beperking stelde dan de waardigheid en de hoogere belangen van Tiet rijk en de geldende verdragen omtrent de orde en de veiligheid in Tripolis en Cyrenaica. De Ottomaansche regeering consta teert, dat er geen enkele grond bestaat voor vrees omtrent de veiligheid van Italianen of ander buitenlanders. Omtrent de aankomst in Tripolis van Ottomaansche militaire transporten, waarvan de koninklijke ambassade ernsti ge gevolgen vreest, merkt de Porte op, dat er slechts sprake is van een enkel transport, dat uitgezonden werd voor 26 dezer, den datum van ontvangst der nota en dat met dit transport geen troepen waren verzonden. Het huidige geschil spruit dus alleen voort uit het ontbreken van waarborgen, die de Italiaansche regeering zouden kunnen geruststellen omtrent de uitbrei ding harer economische belangen. Wanneer de koninklijke regeering niet overgaat tot zulk een zwaarwichtige daad als een militaire operatie, zal zij bemerken, dat de Porte bezield is met den ernstigen wil om het bestaande ge schil uit den weg te ruimen. De, Porte zou gaarne vernemen van welken aard de verlangde waarborgen zijn en deze gaarne toestaan, voor zoover zij de territoriale integriteit van Turkije niet aantasten. De Porte belooft verder tijdens de onderhandelingen geen wijziging te bren gen in den huidigen toestand in Tripolis en Cyrenaica op militair gebied en hoopt dat Italië haar voorstel zal goedkeuren. SALONIKI, 29 Sept. De Italiaansche nota, waarbij de oorlog wordt verklaard die te vijf uur hedenavond is over handigd, verklaart dat, daar de gestel de termijn verstreken is, zonder dat Tur kije een bevredigend antwoord heeft ge geven, zijn zwakheid of kwade trouw gebleken zijn en Italië zich dus genood zaakt ziet zelf zijn rechten, belangen, waardigheid en eer te verdedigen. De zaakgelastigde van Italië heeft te gelijkertijd om zijn paspoorten verzocht. Volgens telegrammen uit Tripolis gaf de ontscheping der Italianen aanleiding tot vreugdesbetoogingen bij de Italiaan sche kolonie en maakt zij grooten indruk op de Turken en Arabieren. De marine-officieren hebben aan de Turksche autoriteiten medegedeeld, dat het Italiaansche ultimatum de overgave van de vesting van Tripolis eischt. KONSTANTINOPEL, 29 Sept. De bla den deelden mede, dat de Italiaansche pantserschepen voor Snjyrna zijn aange komen. ROME, 29 Sept. De Turksche zaakge lastigde vertrekt morgen. KONSTANTINOPEL, 29 Se.pt. De JEn- gelsche regeering heeft last gegeven tot ontscheping van alle Engelsche officieren die op de Turksche vloot dienen. Naar het heet, is een telegram ont vangen van den commndant h Tripolis, waarin wordt medegedeeld, dat twee Italiaansche sloepen, die troepen wil den landen gezonken zijn. KONSTANTINOPEL, 29 Sept. Het kabinet Hakki pasja is afgetreden. De voorzitter van den Senaat Saïd Pasja is tot grootvizier benoemd, Klamil pasja tot minister van buitenlandsche zaken. Mach- moed Sjefket pasja is voor het departe ment van oorlog behouden gebleven. Beurs van Amsterdam. 30 September 1911. Nederland. 3 Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4u/0. Oostenrijk. 5% Obl. Aprii-Oct. Dito 4 70 Jan-luli. Portugal 4Obl.Tabaksmon. tóand. 44% Obi.1909Ned.Rec. 44 70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope <S Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Eniiss. Servië 4 7e Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 70 Gee. B. Schuld Venezuela 3 /G Dipl. Sch. 1905 470 Amsterdam 1900-01 470 Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. <SPac.Hyp.B.C. Aroalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Alij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. fiandelsmpij. Rescontre 5 üew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Keajang Lcoong Mij nb. Mij .aand. Aand. Great Lobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gcw.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asalian Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Lert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lirn. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. bpoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cext.v. aand. Atchison Topeka Ceri.v.aand. Chesapeake diOhio Cert.v.aand. Denv. Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 /o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. ót T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Ooud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2y% Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 470 Theiss. Regulir. Ges. 1880 57o Staaisl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloien 1888 Panahia-kanaal loten Prolongatie rente 2'* a 3%. Vorige Koers Koers. heden. 83h 034-4 82 H 82*4 69% 69% mu 95 5* 91% 91% 954.4 95% 95*,- 954 884 864 834 100*4 103 4 48% 574 1014 1014 1004% 100.9* 163 49.4 434 44 38% 39.«4 60% 10844 109*4' 113; 4 163)» 163.4 141*4 1404 1844 1844 81 4 82 54 «4 5404 59 ju 58/ifl ^70 431 1994 199 160 1594 4 4 ]4% 144 698 699 91% 96** 478 T834 15 154 465 4% 9% 9% 39'h* 834g 9444 97 97 2024 200 101 102 70 22 22 H 30*i8 744 26'% 101 28.4 974 31% 384 23% 106 1074 254 1594 1004 1004 10*16 9% 101 1,30 804 8óH 864 1234 158*4 167 694 48 40.40 70.— Marktberichten. LEIDEN, 30 Sept. Graanbeurs. De vraag was heden niet groot, Van het aangebodene werd een en ander tot vorige weeksprijzen ver handeld. Verkocht werden Tarwe f8.10 a f9.25 p. 80 Ko. Rogge f6.40 a f6.75 p. 75 Ko. Haver f 8.40 a f 8.90 p. 100 Ko. Erwten f 15.75 a f 16.75 p. H.L. Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L.E.V. Aanvoer 2339 stuks. De prijzen waren kipeieren van f 6.10 tot f 6.60; Eendeneieren van f 5.35 a f 5.55, Kalkoeneleren f 7.05, alles per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM, 30 Sept. Aardappelen* IJpolder borgers f 2.40 a f 2.70, Frieschc id* f 2.50 a f 2,70, Andijker bonte f 3.10 a f 3.40» Andijker blauwe f 3.— a f 3.10, Zecuwsche Eigenheimer f 2.60, f 2.90, Geld. blauwe 3.10 a 3.20, Geld, bonte f 3.25 a 3,40, Hilieg. kralén f 2.50 a 3.—. Hilieg. Eigenheimers f 2.75 a f 3.— Alles p. mud. Aanvoer 10 ladingen. LOOSDUINEN, 29 Sept. De prijzen aan de groentenveiling waren heden voor: komkoin- meis (Engelsche) le soort f 5-00 a f 9.10, dilo 2e soort f 0,90 a f 2,20, dito (gele) le soort f 3.30 a f 5.00, 2e soort f 0,80 a f 1.10, roode kool f 5.70 a 7,80 groene kool f 2.80 a f 3.90, salade 1ste soort f 5,30 a f 6.00, dito 2c soort f 2.70 a f 4.50, peen 2e soort f 3,20 a f 3.60, savoye kool f 6.30 a 11.00, andijvie f 1.30 a 4.30. kroten f 1.30 a f 2.40, prei I 1.80 a f 2-50, radijs f 1,50 a f 1.60. rabarber f 1,30 a f 1.50. selderij f 0.70 a f 1.20, peterselie f 1.20 a f 1.50, alles per 100 stuks; spinazie 21 a 36 ct., zuring 12 a 14ct., postelein 24 a 46 ct., boerenkool 4 a 8 c., stoofsla 28 a 32 c, komkonimerstek 15 a a 36 ct, boonenstek 31 a 75 ct., appels 80 a 85 ct., pe ren f0.80 a 1 1.10 alles per ben. priucessen- boonen f 0.50 a f 1.75 snijboonen f 1.65 a f 3.70 per 10oO stuks, schorsenceren le soort f 0.7 a 9.50, dito 2e soort f 2.20 a f 4,60, tomaten le soort f 7.00 a f 11.50, dito 2e soort f4,a 6,70, dit.) 3e soort f 2,90 a f 3,90, alles per 50 K.G., Aanvoer: 54,40<3kom kommers, 9600 pond tomaten, 16.300 andijvie 14,000 pond schorsenecren. Advertentiën. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wij onzen oprechten en welgemeen- den dank voor de vele bewijzen van belangstelling en hulp onder vonden bij het voor ons zoo smartelijke verlies van onzen ge liefden Echtgenoot en Vader. Wed. J. VAN PARIDON— 10898 Koot. JOHANNA H. VAN PARIDON. Op de fabriek „Werklust" te Hazerswoude kunnen direct en DRIE FLINKE JONGENS geplaatst worden. 10911 GEVRAAGD, zoo spoedig mo gelijk, een bij T. TH. VERHOEF, Haarlem merstraat 13, Leiden. (10912) GEVRAAGD—^ nerMEISJE, om voor den winkel te worden opgeleid. 10826 Mag. DE KROON, Haari.straat 139. Op een kantoor alhier, kan ter stond geplaatst worden een nétte JONGEN, R. K., als jongste bediende. Moet tevens kunnen fietsen, om voor komende boodschappen te ver richten. Brieven onder no. 10873 aan het bureau van „De Leidsche Courant." Wordt gevraagd een bekwaam Banketbakker. Brieven ondernummer 10931 aan het bureau van dit blad. Banket bakkerij GEVRAAGD een boven de 16 jaar, met het vak bekend. 10922 AdresOUDE RIJN 2. Bad met geschilderde Geyser vanaf f 60 -. Gegalvaniseerd bad met verwarming t 24 SO Ter opruiming eenige beschadigde EiUAILBA- DEN tot spotprijzen. ,0502 FAILLISSEMENT P. KEMPERS, te TER AAR. Indiening der schuldvorder- ingen vóór 20 November 1911, bij ondergeteekende Curator. Verificatie-vergadering op 9 Dec. 1911, des voormiddags te 10Va uur in 't Gerechtsgebouw te 's-Hage. (10905) De Curator: Mr. F. L. DEE. Oude Singel 52, Leiden.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3