Uit Stad en Omgeving. de meubelen ging eveneens in de vlam men op. Bij Rommels verbrandde mede f 900 aan bankpapier. Rechtszaken I De Haarlemsche Rechtbank veroordeelde I M. v. d. W. arbeider te Haarlemmer meer, die verleden week terechtstond een medearbeider op het land door groote onvoorzichtigheid met een hagelschot te hebben gedood, tot de maximum-straf op dit feit gesteld, conform den eisch van het O. M., tot 9 maanden gevangenisstraf, en P. H. L., bloemistknecht te Hill eg om, wegens diefstal tot f 10 of 10 d. Kloostermiddelen. Het O. M. bij het Haagsche Kantonge recht heeft gisteren tegen den wonder dokter J. P. van O., 68 jaar, zonder be- loep, wonende aan het Newtonplein te 's Gravenhagc, een boete van 2 maal f 300 of 60 dagen hechtenis geeischt. Bekl. werkte met middelen uit een ongenoemd klooster, waarmee hij een vrouw zieker maakte dan ze was, waarna zijn arresta tie volgde. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging van „Stel lingen werd bevorderd tot doctor in de rechtswetenschappen de heer Joharni Hendrik Weiss, geboren te Magelang, wonende te 's Gravenhage. Geslaagd voor het candidaats examen in de geneeskunde Mej. C. E. Ladenius (Almelo); 2e natuurkundig examen de heer en P. van Geer (den Haag) en A. van der Ven (Apeldoorn.) De Geneeskundige Staats-Commissie bevorderde heden tot arts, den heer J. M. O. Breen (den Haag)tot Senii-arts den heer J. K. Th. Koch (Wageningen) LEIDEN, 29 September Gemeenteraadsverkiezingen. Heden werden voor het lidmaatschap van den gemeenteraad officieel candidaat gesteld District I. (Vac. prof. dr. G. ,W3deboer). J. G. van Es (A.R.) H. W. Fischer (Lib.) J. A. M. A. Grondhout (B. cw G.) D. de Cler (S.D.A.P.) J. Verver (S.D.P.) (District 111). (Vac. Dr. CI. Meuleman) A. H. J. Engels (R.K.) Dr. G. Kruimel (Lib.) J. R. J. Baart (S.D.A.P.) A. van Egmond (S.D.P.) De stemming zal plaats hebben op Dinsdag 10 October en de herstemming zoo noodig, op Vrijdag 20 October a.s. Academisch Ziekenhuis. Zooals in 'r kort gemeld is, zijn op de begrooting van Binnenlandsche Zaken voor 1912 gelden aangevraagd voor uit breiding van personeel aan het Acade misch ziekenhuis. Er wordt voorgesteld het personeel te vermeerderen met 4 polikliniekzusters op een wedde van f200 en 7 ongediplo meerde zusters op, een wedde van f150. Het tegenwoordig aantal verpleegsters is beslist te klein voor den gewonen verple gingsdienst. Door de uitbreiding der ver schillende leervakken in de laatste jaren zijn poliklinieken ontstaan, die hulp van verpleegsters vereischen. Deze worden daardoor aan den gewonen dienst ont trokken zoodat hierdoor moet worden voorzien door nieuw personeel. Verder is er aanstelling van een nacht portier nocdig gebleken, ook van één dienstbode, Eindelijk is een bedrag van f600 nog aangevraagd, teneinde nog 'n inwoneden- den assistent bij Öe afdeeling verloskunde te kunnen bezoldigen. In die afdeeling is slechts één inwonend assistent. Daar de werkzaamheden in de laatste jaren steeds toenamen, is het voor dien assistent on mogelijk geworden de betrekking alleen vol te houden. Apologetische Cursus, Evenals verleden jaar zullen ook dit Jaar Dinsdag om de 14 dagen apolo getische conferenties worden gehouden in de St. Lodewijkskerk en wel door den Z.Eerw. Hooggel. heer P. Goenen, pro fessor aan het Groot Seminarie te War mond en de W.Eervv. Iieeren Th. M. P. Bekkers, kapelaan aan ge St. Petrus- kerk alhier en J. H. Duimel, kapelaan aan de St. Agneskerk te 's-Gravenhage. De eerste cursusavond is bepaald op Dinsdag 17 October a.s. 's avonds 8 uur. Het slot van ons overzicht van de viering van den 3-October-dag is giste ren weggebleven. Het luidde: Hierover onthouden wij ons echter mededeelingen te doen. Men kan ze vin den in den officieelen feestwijzer der vereeniging, die heden verscheen en die de meest uitgebreide bijzonderhedenbe- freffende het feest bevat. ALFEN. De WelEerw. heer L. v. d. Bergh, missionaris, droeg Dinsdag alhier zijn eerste plechtige H. Mis op. De neo mist werd daarbij geassisteerd door den ZeerEerw. heer deken Koopmans, den ZeerEerw. heer Hutters, prof. Seijsener en kapelaan van Baaren. De ZeerEerw. heer J. v. d. Bergh, kapelaan te Castri- cum, hield de feestpredicatie. Van de receptie, ten huize zijner ouders, maakten velen gebruik, om den neomist geluk te wenschen. OEGSTGËEST. De verkoop van de Sobriëtas-bloem alhier, op 27 dezer bracht op de som van f68.75. VOORSCHOTEN. De jaarlijksche schouw over de boezemwateren zal ge houden worden van 14 tot en met 31 Oct. WARMOND. Drie-en-twintig winke liers vergaderden gisterenavond in „de Zon". Onderwerp en doel dezer bijeen komst was, te geraken tot een 9-uur winkelsluiting. Door de vergadering daartoe uitgenoodigd werd het presi dentschap van den avond vervuld dooi den heer C. Francken, die dc aanwezigen in dezer voege toesprak: „Wij staan hier voor een algemeen, neutraal plaat selijk belang. Alom, zoowel in binnen- als buitenland zien we in den laatsten tijd een groot streven tot een vastgestel de, vervroegde winkelsluiting. De meer dan scherpe concurrentie, die van ons eischt steeds meer te doen in het be lang der clientèle, vraagt zoovéél moeite en werk1 om ons, dat we dag en nacht schier geen rust meer hebben. Het pu bliek, dat dit wel zal iitzieu, zal wel van haar kant medewerking verleenen, indien zij trachten ons te verzekeren de rusf, die naar billijkheid en recht ons üoekomt. We zullen de zaak dezen avond kalm, degelijk, maar vastberaden onder de oogen zien." Gevraagd werd nu, wie in principe vóór een 9-uur sluiting waren. Bij deze mondelinge stemming verklaarden slechts tweq zich tegen het voorstel'. Vóór nu verder te gaan, zag de voor zitter gaarne iemand aangesteld, om pun ten voor de notulen te noteeren. Hier voor werd benoemd de heer O. Heenlc. Door verschillende personen werden onderscheidene voorstellen gedaan, die behandeld cn daarna aangenomen of ver worpen werden. De voornaamste hiervan waren De heer C. van Stein stelde voor een proef te nemen tot 1 April. Nadat eenig bezwaar van den kant der melkboeren was uit de weg geruimd werd dit aan genomen. De heer Wolters verklaarde zich wel voorstander der sluiting maar wilde er aan vastgeknoopt zien een sluiting op Zon- en feestdagen. De vergadering was van oordeel, dat dit beter later kon behandeld worden, doch gaf voorloopig reeds instemming met het voorstel-Wolters. De Voorzitter zeide, dat de Zaterdag avond noodzakelijkerwijze een uitzonde ring moest maken, waarmee alle aanwe zigen instemden. Verder wilde Voorzitter een exceptie maken voor de St. Nico- laasweek. Besloten werd de avonden van 1 tot 8 December uit te zonderen, evenzoo de vooravonden van Algemeen-christelijke Feestdagen. De heer Roest zou gaarne zien, dat het op uitvoerings- of concertavonden geoorloofd zou zijn na negen uur geopend te blijven. Werd besloten, wat dit betreft, vrijheid te laten aan de be langhebbenden. De Voorzitter was van oordeel dat ook' rekening moest gehouden worden met sommige dringende gevallen vooral wan neer het geld het verkoopen van voe dingsmiddelen. De vergaderden betuigden hiermee hun instemming. De hoofdzaak is hier, dat de winkellichten gedoofd zijn, of dat men zoo men zegt niet „open" is. De heer Ossendarp stelde voor de be paling waarbij geoorloofd zou zijn, de genen die te negen uur in den winkel waren „af te helpen". Besloten werd' dit toe te staan. De vraag werd nu geopperd, hoe- men het publiek met de nieuwe regeling in kennis zou stellen. Omdat het „de meest officieele weg" is werd besloten circulaires rond te zenden aan alle huis gezinnen. Door de vergadering werd de heer S. Schouten aangesteld om deze circulaire op te stellen. De tijd van inwerking treden werd vastgesteld op 15 October e.k. In de maand Januari 2al een verga dering gehouden worden, tenzij er geval len voorkomen, die een spoedigen sa menkomst eischen. Gestemd wordt ten laatste, wie voor, wie tegen dieze bepalingen zijn. De uitslag was dat er negentien vóór waren en één stem vóór op condlitie, dat Zondagsrust later ook ter sprake zou koinen. De heer Franckien sloot, de aanwezigen dankend, de vergadering. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Gisteravond omstreeks II uur brak er te Voorschoten een hevige brand uit bij den landbouwer L. Duindam aan de Rijndijk. De bewoners lagen reeds ter ruste. De brand, die in den beginne een dreigend aanzien had werd, door het krachtig optreden van de brandmeesters, beperkt tot de woning, die voor een gedeelte is blijven staan. Hooiberg en schuur v moesten liet echter ontgelden. Met zeer veel krachtsinspanning werd een vet varken gered. De brandspuit aan den Rijndijk, alsmede die van den heer van Kempen van de goud en zilverfabriek deden uitstekende diensten. Een 12-jarige jongen van den arbei ders B. aan den R i n g d ij k in deHaar- iemmermeer had het ongeluk van een rijdende boerenwagen te vallen, waardoor de wielen over zijn beide bee- nen heen gingen. In deerniswaardiger! toestand werd de jongen opgenomen en naar cië ouderlijke woning gedragen. De inmiddels geroepen jgencesheer consta teerde dat beide beenen ernstig gekneusd waren en dat zijn overbrenging naar het ziekenhuis" noodzakelijk was. De brigade-commandant der Kon. Ma rechaussee te Roosendaal verzoekt aan houding en overbrenging van Pieter Eg- gink, handelsreiziger, geb. 5 Aug. 1884 te Haarlemmermeer, gedomici lieerd tc Roosendaal. Hij wordt verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan 'verduistering van twee schrijfmachines cn ongeveer f500, ten nadeeie van de Remington Compag- nei. De schrijfmachines zijn reeds opge spoord. Dc toestand van den arbeider W, te Hoofddorp, die onlangs een ernstig ongeluk overkwam bij het dorschen met een dorschmachine te Sassenheim, is nog altijd niet bevredigend. Waarschijn lijk zal hij nog een gedeelte van zijn voet moeten missen. Hij verroeft nog al tijd in het Ziekenhuis te Leiden, welke hij nog lang niet zal kunnen verlaten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Sept. 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.0 Coruna. Laagste barometerstand 748.5 Bodo. Verwachting tot den avond van 30 September Meest matige westelijke tot noordwestelijke wind, veranderlijke bewolking, regen- of hagel buien, zelfde temparatuur. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Afscheid gemeente-secretaris te 's-Hage. Men seint ons uit den Haag: In de heden gehouden vergadering van den Haagschen gemeenteraad hield de burgemeester, Jhr. van Karnebeek, alvo rens tot installatie van den nieuwbenoetn- den gemeende-Secretaris, Jhr. mr. van Reenne, over te gaan een toespratalkj,- waarin hij de verdiensten van den aftre denden titularis, den heer Evers, hul digde. Onder luid applaus deelde de burgemeester mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd den heer Evers te benoemen tot ridder in de prde van den Nederl. Leeuw en hechten hem per- sooiilijk het ridderkruis op de Jx>rstt terwijl de leden zich van hun zetels ver hieven .Met 'bewogen stem dankte de heer Evers voor deze hulde, waarna de heer Hoogenraad als oudste raadslid den heer Evers hartelijk gelukwenschte met deze onderscheiding. Het bedrukken der briefkaarten. Als van welingelichte zijde vernomen, kan het volgende worden medegedeeld In den laatsten tijd komen herhaaldelijk in nieuwsbladen berichten voor als zou den er nieuwe bepalingen omtrent het gebruik van briefkaarten zijn vastgesteld Deze berichten ?ijn onjuist. De sedert 1907 voor briefkaarten geldende bepalin gen hebben tot heden geen wijziging on dergaan. Nog immer Jieeft dus de afzen der van een briefkaart het recht voor ge schreven of gedrukte mededeelingen dus ook voor de vermelding hetzij geschreven hetzij- gedrukt, van den naam en het adres van den afzender, te beschikken over de geheele achterzijde en bovendien over de linkerhelft der ad res zij de. De r echter helft van de adreszij de is uitsluitend bestemd voor het adres en v(x:r aanwijzingen op den postdienst betrekking hebbende. Het is mede geoorloofd het adres over de geheele breedte der ad res zij de te schrijven. Kaarten die over de geheelebree ri te (dus ook over een gedeelte van de rechterhelft) der adreszijde zijn voorzien van een gedrukt hoofd, vermel dende den naam, het adres enz., van den afzender, worden ter nadere beschikking als briefkaart aangenomen. Deze kaarten moeten echter overigens voldoen aan de bestaande bepalingen, die opgenomen zijn in den post-, telegraaf- en telephoon- gids. De heer Dr. J. Kraus heeft zijnbe- noeming tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal voor Noord-Holland aan genomen. De heer Ernest Nijs, raadsheer in het Gerechtshof te Brussel, is herbe noemd als ljd van het Permanent Hof van Arbitrage. Hedenochtend heeft de burgemees ter van 's-Gravenhage, Jhr. van Karne beek, in de vergadering van het College van B. en W. aan den scheidenden se cretaris der gemeent;1, den hser Evers, met eene korte toespraak namens B. en W. ecu souvenir aangeboden, bestaan de in een pendule met candelabres. Vertrek van baron van Asbeck. Uit Amsterdam wordt gemeld: Hedenmorgen heeft baron Van Asbeck, benoemd gouverneur van Suriname, de reis naar West-lndië aanvaard aanboord van de „Prins der Nederlanden" van den K. W. 1. M. Buitengewoon talrijk waren de belangstellenden, die den heer en me vrouw Van Asbeck uitgeleidie deden. Op gemerkt werden o. a. de minister van Koloniën, De Waal Malefijt, de waar nemend Secretaris-generaal, den heer Vichoff de chef der afd. West-ind. Za ken, de heer Hulshoff Pol, mr. Fock, de afgetreden gouverneur van Suriname, de directeuren van den Kon. West-Indischen Maildienst, mr. dr. C. F. Schoch,, hoofd directeur van de Surinaamsclie Bank O; Kariierlingh Onnes, directeur van- het Bureau voor Handelsinlichtingenmr. J. A. Baëza, secretaris van de gemeente Amsterdam majoor Roelofs, lid van het hoofdcomité der Ncderlandsche Padvin dersorganisatiejhr. G. Quarles van Uf- ford, directeur van de Sabang-Maatschap- pij; kapitein ter zee Guépin, chef van d edraadlooze tekegraphie der Marine; luitenant ter zee Tiosang, etafofflfciert van de zeemacht te Amsterdam A. C. Dunlop, commandant van de „Vulkaan" en Overste N. J. E. van Rijn van Altoe- made, inspecteur-hoofdintendant van de zeemacht te Amsterdam. Nog vele ande re marine-officieren en familieleden Jie- hoorden tot hen, die afscheid kwamen nemen. De Minister van Koloniën vergezelde met anderen den Gouverneur Van As beck tot IJmuiden. Voor het vertrek uit Amsterdam was hel aan boord een ko men en gaan, cn vele heerlijke biee r.stuk ken werden voor de echtgenootc van ba ron Van Asbeck aangedragen. Brand. Te Eersel (N.B.) zijn dte bijgebouwen van de R. K. pastorie, afgebrand. Eien paar geiten kwamen in de vlammen om. De pastorie bleef gespaard. De oorzaak van den brand in onbekend. Het Noordzeekanaal. Men meldt ons De 3taatscommissie inzake den toe gang tot Nederland door het Noordzeeka naal heeft verslag uitgebracht aan de Ko ningin. Dit verslag betreft alleen de wenschelijk- heid van het nemen van maatregelen om op den duur een gcregelden toegang tot Nederland door het Noordzeekanaal te verzekeren. De maatregelen, die de Com missie daartoe wenschelijk acht, zullen in een tweede deel van haar beslag worden besproken. Het verslag toont aan, dat het verkeer van Amsterdam zich de laatste 40 jaar geleidelijk en krachtig heeft ontwikkeld en dat het grootendeels zijn oorsprong vindt in Nederlandsche behoeften. Waar dit scheepvaartverkeer jaarlijks vele millioenen als baten opbrengt en het geheele Nederlandsche volk indirect er de vruchten van .plukt, kan de beteekenis van ruime haventoegangen voor de Nederland sche welvaart, moeienjk worden onder schat. In alle groote havens der wereld werkt men voortdurend krachtig aan ver dieping der toegangen. Veer den toegang tot het Noordzeeka naal wordt dan ook een diepte van 30 M. in de toekomst noodig geacht, terwijl voor een nieuwe sluis te IJinuiden een lengte van 350 M. en een wijdte van 40 M. als minimum worden gesteld. Enkel door baggerwerk acht men het mogelijk de tegenwoordige diepte van 10.50 M. N. A. P. te vergrooten tot 12 M. N. A. P. Om nog een grootere diep te te verkrijgen, zal de havenmond onge veer 800 M. zeewaarts ui'tgebraehf moe ten worden, waardoor een diepte van 14 M. N. A. P. bereikt kan worden. De groote, in 1896 gebouwde sluis te IJmuiden, voldoet, wat haar afmetingen betreft, nog ruimschoots ^an de eischen van het heden. Maar er ontbreekt een voldoende reserve voor het geval dat de groote sluis in het ong-ereede mocht ra ken en voor herstelling buiten dienst ge steld moest worden, terwijl hef aantal schepen, dat wegens hun afmetingen niet meer door de oude sluis geschut kan wor den, in 1910 reeds 30 pet. van het geheele scheepvaartverkeer en 3/* van het Oce- aanverkeer bedroeg. Ook mef het oog op de aanstaande opening van het Panama kanaal dient met den bouw van een twee de groote sluis niet langer gewacht, op dat andere havens geen voorsprong bo ven Amsterdam kunnen erlangen. Pestgevallen. Men seint ons: Regeeringstelegrammen betreffende 't aantal pestgevallen in de week van 20 tot 26 dezer. Afdeeling Malang 16 pest gevallen, alle met doodelijken afloop. Af deeling Kediri 3 gevallen, waarvan 2 met doodelijken afloop. Afdeeling Madioer 1 geval met doodelijken afloop. Italië en Tripolis ROME, 28 Sept. De bladen betoonen zich alle zeer ingenomen met de nota van de Italiaansche regeering aan de Porte. KONSTANTINOPEL, 28 Sept. Tach tig afgevaardigden hebben vergaderd en met algemeene stemmen een resolutie aangenomen tot zeer spoedige bijeenroe ping van liet parlement. Die resolutie is in handen gesteld van den minister raad, die een antwoord op de ultimatum van Italië voorbereidt. Naar beweerd wordt, zal de Porte daarin verklaren, dat zij bereid is reke ning te houden met de economische be langen van Italië en Tripolis, maar geen bezetting kan toelaten en een beroep zou doen op de mogendheden. KONSTANTINOPEL, 28 Sept. Het Italiaansche ultimatum is eerst gisteren, Donderdag, te 2 uur namiddag aangebo den. Het bad vier-en-tu intig uur noodig gehad om den Italiaanschen zaakgelas- de te bereiken. Waarschijnlijk zai het aanleiding geven tot het verbreken der diplomatieke betrekkingen, het boycot ten van Italiaansche producten en de uitzetting der (50,000; Italiaansche on derdanen uit het Turksche'Rijk. Een oorlog wordt voor het oogenblik twijfelachtig beschouwd. De Montenegrijnsche verkiezingen. CETTINJE, 28. Sept. De, verkiezin gen voof-de Skoepsjtina zijrr-kalui ver- loopen. De aanhangers der regeering zijn ver reweg in de meerderheid. Alle minis ters zijn gekozen. Beurs van Amsterdam. 29 September 1911. Nederland. 3 Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. diio 2H dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. a% ObJ. April-Ocl: Dilo 4 7o |an-|uli. Rormgaf 4H Obl.Tabaksmon. 3% Übl. Ie serie Rusland. 4J*%Obl. 1909Ned.Rec. 4h dito Obi. 1909 4 oiio by hope 0i Go. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servie 470 Obi. 1895 Mexico 5 Goudl. '^9 Brazi.ië, Fund. L. 1898 Columbia 3 70 Uec. B. Sohuld Venezuela 3 j0 Dipl. Sch. 1905 4/0 Amsterdam 1900-01 4'/0 Leiden 189b. 470 idem 1911. Aand. in. West.&Pae.Hyp.B.C. Aniatg. Copper Üy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car ti. Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. UniLStaLSleetCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Ainst. Cult. Mij. der Vorsten 1. Aand. Kol. Bank Ned. handelsmpij. Rcscontre Gew.aand.-Ketahoeii".vlijab.Mij. kedjang Lebong Mijnb.Mij.aano. Aand. Great Cobars üec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. x. Petr. Br. a 1 1U00 Aana. Moeara Luim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc.Mar.Cy. Pref. aand. dito. hi to. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deii Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. nlaxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aana. Cojp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormy. Aand. Mij. t. Exp). v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-öU Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake «xuhio Cert.v.aand. Denv. ei Kio ür. Sp. üew. aand. Eric Sp. Mij. 4 7o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4ya70 Cert. v. aand. Miss. Kans. ik T. 4% le Hyp. Obi. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island üew. aand. South Pacific Afgest. gew. aana. Soulii Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 7o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabasli Leemngeu Amsterdam A i 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2>s Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5°/0 Staatsl. Oostenrijk 5860 3 7o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Vorige heden. 83? g 100»* [10OV 163 47% 47 m 4b 43 te 39te 36 58h bOj-, 1083* lil'-'U 1163K 141 158) a 4>ih 14% 4i»a 39^s J9'hj« 83."» 94*4 97.'j 97 <4 >02 '202*A 103!, ÜU»m 72-4 i 7u 23 he 22*» 30'-«i 30 74te 7 1'y 26te 2b«z 101 OOI 28.te -ri 97?i»; i'tej 38)a j 23? iJ - 4 108L 24?je; 2d hss j 159 100*« jso'jog Ute Hl-'* lOl.hi 101 1.40 1 1.30 m f 86?b j 8b?a 122>a 123*4 158*4 167 69>è 69)*' Prolongatie rente 2*4 a 37«. De Zwitsersche Nationale Bank heeft haar disconto van 3)4 tot 4 verhoogd. De Bank van Noorwegen en de Zwetdsche Rijksbank verhoogden heden hun disconto ver der tot 5—5^ %r Gisteren zijn te Berlijn weder op omvangrijke schaal Fransche saldi weggetrokken, hetgeen in strijd is met de vroegere berichten volgens welke het buitenlandsch tegoed in Duitschland reeds bijna geheel terugbetaald was. Dc nieuwe onttrekkingen hielden blijkbaar verband met het ontstemmende politieke nieuws. De wissel koersen op het buitenland zijn te Berlijn iu verband hiermede opnieuw gestegen. Marktberichten. LEIDEN, 29 Sept. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 56 Stieren f 134 a f 360, 60 Kalf- en Melkkoeien f 176 a f 285, 223 Varekoeien f 118 a f262 204 Vette Ossen en Koeien f 197 a f 320 per 12 a 82 c„ 332 gras- kalveren f36 a f89; 61 kalveren (vette) f 64 a 123 per kg. 95 a 105 c. 18 kalveren (magere) f 6 a 13, 723 Schapen (vette) f 22 a f 26 per kg. 48 a 52 c526 Schapen (weide) f 20 a f 24. 486 Varkens (magere) f 14 a f 40 p. kg. 36 a 39 c., 809 (Biggen) f6.— af 12, 4 Bokken of geiten f 3 a f 7. Ter markt aangevoerd 875 runderen, 79 kalveren, 1249 schapen. Kaas. Aangevoerd 73 partijen.Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 36 tot f 46.00, Derby kaas van f tot f Leidsche kaas de 150 KG. van f90 tot f114. Aan de Stadswaag gewogen74 partijen, 2867 stuks kaas, wegende 17975. LEEUWARDEN, 29 Sept. Veemarkt Ter markt waren aangevoerd: 11-4 stieren f 75 265; 16 ossen f 175 a 240; 249 vette koeien f 160 a 280 33 c. a 38 c. per half kilo; 567 melk- en kalfkoefen f 150 a 260 63 pinken f 60 a 125; 173 vette kalveren f 20 a 5735 a 45 c. per half kilo; 1021 graskalveren f 35 a 55 42 nuchtere kalveren f7 a 12; 740 vette schapen f 20 a 25; 210 weide schapen f 16 a 20; 49 lammeren f 10 a 16, 304 vette varkens f 75 a 95, 22 c. a 24 c. per half kilo; 190 magere varkens f 30 a 40; 909 vette biggen f 25 a 50, voor Londen 20 c. a 21 c. per half kilo; 261 kleine biggen f 6 a f 10, 18 paarden f 78—150. Boerenboter Aanvoer 11/4, 0/8 vaten. Fabrieksboter f 65,— a 67,Aanvoer 3/3, 36/6 vaten. Noteering van de Commissie f 67. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 67,00. Nagelkaas: f 22.— a f 48.50 Boerenkaas f Aanvoer 11877 Kg. Handel zeer vlug. AMSTERDAM, 29 Sept. Aardappelen. IJpolder borgers f 2,20 a f 2.40, Friesche id. t 2.30 a f 2,50, Andijker bonte f 2.90 a f 3.10, Andijker blauwe f -.90 a f 3.Zeeuwsche Eigenheimer f 2.10, i 2.35, Geld. blauwe f 3, a 3.10, Geld. bonte f 3.a 3.10, Hilleg. kralen f 2.50 a 3.—. Hilleg. Eigenheimersf2.75 af 3.—, Alles p. mud. Aanvoer 7 ladingen. UTRECHT. 29 Sept. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 89 wagens met 16910 kilo kaas. prijs le qual. f 40.50 a 46.50, 2e qua!, f 37.— a 40/— per 50 kilo. Handel matig.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3