Uit Stad en Omgeving. Raad electriciteit, dan kan, nu men toch «en sleuf aldaaf gaat graven, tegelijk een kabel aangelegd worden, de kosten ko- men dan op 5 cent per M. Zou de raad later besluiten tot electrische straatver lichting over te gaan dan komen de kos ten van het aanleggen van een kabel op 30 ct. per M. De raad behoeft echter, in dien zij thans tot electriciteit besluit, nog geen aanstalten te maken tot verlichting. De Voorzitter doet mededeeling van de kosten, deze komen op ongeveer f2000. Ook minder kapitaalkrachtigen kunnen er van genieten, want zij die niet meer dan vier lichtpunten in hun huis laten aanleggen kunnen abonnement krij gen voor 15 cent per week voor elk licht punt. Zij kunnen die zoo lang doen bran den, als zij willen. De lichtpunten en aanleg worden gratis geleverd. De Voorzitter adviseert voor elec trische verlichting, conform dit advies wordt besloten. Over drinkwatervoorziening en recla mes hoofdelijken omslag wordt in gehei me zitting gesproken. Na heropening der vergadering wor den eerst eenige af- en overschrijvingen goedgekeurd en het suppletoir kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op f34 .Vervolgens doet de Voorzitter mede deeling van de uitkomst der boring, wel ke te Leiderdorp geschied is voor reke ning van Leiderdorp en deze gemeente. De kosten hiervan hebben voor deze ge meente bedragen f75 en de uitkomst was dat het water niet te best was. Geadvi seerd wordt om (volgens desbetreffend ingekomen schrijven) eenige leden als af gevaardigden van den raad te zenden naar een vergadering, welke binnenkort zal gehouden worden ter bespreking van de drinkwatervoorziening voor de ge meenten bezuiden den Rijn in dezestreek In de tc maken onkosten moet ook deze gemeente bijdragen en wel a 2 cent per inwoner. Conform dit adres wordt besloten, en op voorstel van den heer Paardekooper worden B. eu W. ge machtigd om in deze zaak als afgevaar digden van den raad op te treden. Op eenige reclames hoofd, omslag is gunstig, op andere ongunstig beschikt. De heer v. d. Poel maakt een opmer king over het rijden zonder licht. De Voorzitter zegt, dat de veldwach ters goed zullen toezien, ze kunnen ech ter niet overal tegelijk zijn. De heer Paardekooper merkt op, dat aan de Vrouwebrug'eenige planken los zijn, hetwelk gevaarlijk kan zijn voor vee. De Voorzitter zal het den ge meente-opzichter zeggen. De heer Varkevisser informeert naar de aanlegkosten van een telefoon, en of er geen vast tarief voor bestaat. Een aanleg naar zijn woning kost zeer duur. De Voorzitter zegt hiervoor in correspondentie te zulten treden met de maatschappij. De vergadering wordt daarop geslo ten. Leger en Vloot. Van het Oorlogstooneel. Het bijzondere van de groote Leger- manoeuvres van dit jaar is dat men ge tracht heeft thans een werkelijken oor log met al zijn verrassingen zoo getrouw mogelijk nabij te komen. Zooals men weet nemen er aan deel de le en 3e divisie, die verbeelden slechts gedeelten te zijn van twee groote legermachten, het Roode Leger (Noord) en het Blauwe Leger (Zuid.) Het uitgangspunt is, dat de Roode par tij als vijandelijk leger het land van de Blauwe partij is binnengedrongen, het Blauwe Leger naar het Zuiden heeft te ruggeslagen, en nu probeert het Blauwe Leger het verloren terrein te herwinnen en trekt daartoe tegen het Roode op. Na verschillende manoeuvres was ein delijk Vrijdag de le divisie, waartoe ons vierde behoort tot Rh enen gevorderd en daar ingekwartierd. Dien nacht werd door de pontonniers bij Eist een pon tonbrug geslagen, waarover den volgen den morgen de roode legermacht over trok in eindeloozen trein van wagens en geschut, infanterie en cavallerie, welk bui tengewoon indrukwekkend schouwspel ,werd gadegeslagen door H .M. de Ko ningin, die met den Prins in een auto van het Loo was gekomen. Dan wordt doorgemarcheerd naar .Tiel terwijl een gedeelte naar Zoelen gaat om de overtocht van de Waal door de Blauwen te beletten. Helaas, dit mocht niet zijn. Bij Zalt-Bommel waren ze al overgegaan en zoo raakten de troepen De grenadiers en jagers trachten nog iTiel te bezetten, maar d© Blauwen slaan hen terug en blijven in het bezit van Tiel. Zoo was de toestand Zaterdag, toen een wapenstilstand gesloten werd tot Maandagmorgen. De v 1 i e g v e r k(e n n e r s. ,De luchfvaart heeft ook' gisteren weer een machtig mooi succes geboekt. Ver trokken Maandagochtend alleen Van Bussel en Bakker, in d,en middag volgden Labouchère en Van Me,el, wiens toe- zstel door de slechte stalling 's ochtends totaal nat was geworden terwijl luite nant Ter Poorten wegens motoronge mak noode zijn collega's moest zi.en ver trekken. Van de vijf in dit kamp aanwe zige aviateurs Lütge heeft een .ver rekte pees en een hevige bloeduitstor ting in het rechterbeen hebben dus vier de zuidelijkte partij gewichtige en belangrijke dj.cnst,en bewezen. Dat zij bij hoogerhand vertrouwen Hebben ingeboe zemd, bewijst wel het feit, dat niemand minder dan luitenant-generaal Snijders, chef van den generalen staf, een der hoogste legerautoriteiten dus, gistermid dag met Labouchère een verkennings tocht van 1 uur 9 min. heeft gemaakt. Kunst en Wetenschappen. De Hemelsche Altaarwacht. Men schrijft ons uit Warmond: Zooals wij onlangs meldden genoot de St. Cecilia-Vereeniging te Warmond de eer, na de officieele uitgave (5 Aug. 1911) de le openb. uitvoering'te geven van „de Hemelsche Altaarwacht" een zeg- en zangspel voor zeven Engelen, verzen van Willem Smulders, pr. en mu ziek van Professor Hansen. Dit toneel-dicht van den rijk begaaf den jongen priester-dichter, die zich een grooten naam gaat verwerven in de Nederlandsch^ Letteren, is een werk, dat uitmunt door rijkdom van diep-gevoeli- ge poëzie, dat ieder Katholiek gemoed ontroert en boeit Over Willem Smul ders als dichter en over zijn heerlijk- mooie werken behoeven we verder niet uit te wijden, als we zeggen, dat een litteratuur-criticus als G. R. de Klerk in de jongste aflevering van „Van on zen Tijd" woorden van hoogste w aardee ring uitspreekt over den jongen kape laan, vooral in vert&nd met zijn Hemel sche Altaarwacht O een wonder dus, dat een groote me nigte, waaronder de naaste bloedverwan ten van den dichter, vrienden, kennissen en H.H. geestelijken gisterenavond zich hadden opgemaakt om de tweede opvoe ring bij te wonen van de „Altaarwacht", die reeds op ,15 Augustus hier zept schitterend ten Jooneele was gebracht. Toen alle gezeten waren, beklom Dr. H. J. A. Walenkamp het podium en gaf een inleiding, waarin hij vooral de fami lie en kennissen welkom heette, en ver volgens een en ander verhaalde over den dichter eu zijn reeds verechenen werken, tevens meer speciaal aandacht wijdend aan het thans op te voeren spel. Daarna gaf hij het woord aan een der tooneelisten, oin dien proloog te zeggen, die na de eerste uitgave nog door den1 dichter is gemaakt en die hij zelf welwil lend aan St. Cecilia zond. Toen ging het scherm op. Geen verrassende effecten en monteering, neen zeven witfe engelgestalten, geschaard om Michael, den aartsengel, die den stan derd Gods draagt. Prachtig marmerblank doen de engelfiguren tegen den rustigen violetten achtergrond. Zacht begint een orgel en zilver hel der klinkt het eenig-%nooie: „O Heer, die onnaspeurlijk In uwe werken zijt." De melodieën zijn aandoenlijk en een voudig als oude kerstliederen, en het toppunt wordt bereikt in het driewerf „Heilig", van het Derde Koor. In de zaal was het plechtig stil. Ieder verkeer de onder den in-godsdienstigen indruk. Eenvoudig, maar gevoelvol werden de heerlijke verzen gezegd. Prachtvolle pas sages hoorde men declameeren, met tel kens nieuwe afwisseling van gedachten en gevoelens. Wat zouden we graag hier enkel1© fragmenten citeeren! Aangrijpend was de beurtzang, waarmee het slotkoor ein digde, als alle engelen beurtelings voor hun „Goede Heer" nedervielen en ten laatste Michaël de trappen afsteeg en zich bij zijn broeders voegde: „Goede Heer verhoor Thans Uw .Engelenkoor!" Een woord van hulde aan het kunst zinnig zevental jongedames, dat op artis tiek, en bekoorlijk eenvoudige wijze dit spel ons deden zien. Wij danken hen voor het vele schoons, wat wij gisteren avond door hen genoten hebben. Nog zij vermeld, dat de tooneelaan- kleeding, zoo geheel aanpassend bij den geest van dit spel, het werk was van den decorateur Lucien Manceau. De costumes waren vervaardigd naar het model, door Roland Holst ontworpen voor Rafaël' in Rooyaards' Lucifer. Vele vreemdelingen gaven na afloop hun hooge bewondering te kennen over hetgeen op een dorpje als Warmond ge presteerd wordt. Zoo iets had hun ver wachting verre, zeer verre overtroffen. de auto van het „Roode Kruis, waarme de de heer Mulder naar het ziekenhuis is vervoerd. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het theore tisch geneeskundig examen. Mej. W. V. M. Agerbeek (Leiden) en de heeren L. J. C. Thiange (den Haag) en H. E. Mo- lema (Leiden.) Rèchtszakfen De Utrechtsche Rechtbank vëroordeelde G, J. T., 20 jaar, landbouwer, te B o d e- graven wegens mishandeling van J. K. aldaar tot f5 boete sub. lo dagen hech tenis. G. B. 41 jaar, huisvrouw P. V. te Bodegraveii wegens mishandeling van J. v. B.. tot f3 boete sub. 6 dagen hechtenis. Sport. Vliegongelukken. Frank Milles is te Ohio in zijn vlieg tuig zittende, levend verbrand, tengevol ge van het ontploffen van zijn reservoir, terwijl te Vicenca (Noord-Italië) Salvio. ni, met een passagier vliegende, op een dak is terecht gekomen. De vlieger en zijn metgezel bleven ongedeerd. Vliegen. Gisterenmiddag trof onder Wasse naar den aviateur Mulder bij 'n vlieg tocht een tamelijk ernstig ongeluk. Bij 't opstijgen op „Duindigt" vloog hij in de richting van het viaduct en nam van daar zijn vlucht naar den duinkant. Het was duidelijk te zien, dat de machine steeds daalde. De op 't ierrein aanwe zige personen bleven een oogenblik in T onzekere. Maar spoedig werd bekend dat de heer Mulder gevallen was op de wei van den landbouwer Rietkerk. Zelf was hij nog onder 't vliegtuig, dat ge heel verbrijzeld was, vandaan gekomen. Met behulp van eenige personen liep hij nog tot den theetuin „de Kievit", maar vandaar \verd getelefojieefd pnj LEIDEN, 26 September. In October a.s. zal in tegenwoor digheid van de daartoe uitgenoodigde autoriteiten en het hoofdbestuur der Ned. Padverkenners organisatie uit den Haag de installatie plaats hebben der Leidsche Padverkenners (leden der ver- eeniging de jonge Verkenners) afdeeling van den N. B. v. L. O. afd. Leiden. OEGSTGEEST. In afwijking van de meeste plaatsen in ons land zal de ver koop van het Sobriëtasbloempje in deze gemeente op Woensdag 27 Sept. plaats hebben. Gaarne bevelen wij dit schoone lief dewerk in de milddadigheid van al onze lezers aan. WARMOND. Gisteren heeft St Cecilia een avond gegeven, die gerekend mag worden tot een der schoonste uitvoerin gen, die in den loop der jaren door haar geboden zijn. Zooals het programma be richtte gold het „een herhaling van som mige stukken op verzoek van zeer velen en vooral op vereerend verlangen van dengen e, voor wien de feestavond op 15 Augustus LI. (gouden jubilé van onzen herder), was georganiseerd." Het hooillnummer van het program was het sublieme zeg- en zangspel van Willem Smeulders. Het verslag van "de opvoering vindt men in de rubriek Kunst en Wetenschappen, want èn hel stuk zel ve èn de vertolking ervan verdienen dit ten volle; tevens willen wij gaarne dit stuk nader bespreken, omdat na de eerste opvoering, wegens plaatsgebrek, weinig er over gezegd is. Gaan wij dus over tot het tweede num mer „Hulde aan het Priesterschap" door C. Haagh. Onder directie van' den heer J. v. Egmond, met accompagnement van den heer A. Hekker, werd deze cantate uitgevoerd door de leden van het Pa rochiaal Zangkoor. Schoon betrekkelijk weinig in getal hebben zij een ensemble ten gehoore gebracht, dat uitmuntte door volheid en vastheid van toon. Zichtbaar voldaan dankte de Hoogeerw. Deken met een vriendelijke buiging de executanten. Nu verscheen het gemengd koor op het podium en zorg de feestcantaten van den directeur C. Bonten, woorden van den WelEerw. Heer J. Omtzigt. Vlot en vlug, blij en krachtig kfl*>nk de inoeielijke fuga. Vast en correct was ook het accompagneeren van den jongen pianist P. Zwetsloot. Dichter, componist en koorleden hebben eer van hun werk gehad. Ten laatste was de beurt aan de Har- monisten, om den „Marche pontificale" van hun directeur J. Vink, te doen hoo- ren. De Cecilia-Harmonie gaf hierin weer een bewijs van haar willen, durven en kunnen Na dit officieele nummer werden nog enkele stukken geblazen. Alle even mooi en stipt uitgevoerd. Wij verwijzen den lezer thans naar „de Hemelsche Altaarwacht" elders in ons blad opgenomen. GEWESTELIJK GEMENGD. Een Bad. Gisteravond bij het vervoer van een zestal vette varkens te Leimuiden kreeg een dezer dikke spekruggen, on geveer 400 pond zwaar, het in zijn hoofd een bad te nemen in de vaart, die door onze gemeente loopt. De be geleiders poogden eerst het met ver eende krachten weer op hetdroge tebrengen, wat echter niet mocht gelukken. Daarna ging een der bijbehoorende personen een touw halen, maar daar was onze dikhuid in het geheel niet van gediend, tóen het merkte, dat men hem wilde knevelen, zwom hij naar den overkant en klom op den oever, zoodoende in den tuin van den heer T. terecht komend, waaruit men het niet kon verwijderen, zonder luid protest van den vetten drenkeling. Te Roelofarendsveen is het eerste slachtoffer met doodelijken afloop van den spoorweg in aanleg gevallen. De in de Gogerpolder rijdende locomotief met een zandtrein heeft een schaap over reden van den landbouwer C. L. aldaar. Het schaap was morsdood. Gistermiddag was een zoon van den heer K. de J. te Roelofarends veen 'met de fiets aan het spurten, doch moest zijn sportzucht met een on vrijwillig bad in de Veenwetering betalen. Behulpzame handen hadden en fiets rijder en rijwiel spoedig op het droge terwijl de zorgzame moeder haar telg snel in een droog pak stak. Gemeentelijke Aankondigingen. Door H. T. Straathof is vergunning ver zocht tot het oprichten van eene zouterij in perceel Doezastraat no. 8. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente-secretarie ter visie gelegd, terwijl op Dinsdag 10 October a. s. '«morgens 11 uur teii Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Beurs van Amsterdam. 26 September 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Gert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% ObJ. April-Ocl. Dito 4°/o Jan-Juli. Portugal 44 Obl.Tabaksinon. 3% Obl. lc serie Rusland. 4J47oObl.1909Ned.Rec. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Einiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 37« Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 47o Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. <&Pac. Hyp. B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «Si Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aand.. Kctahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enirn Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merè. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij- Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. üest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake «Sühio Cert.v.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4J47o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o 1 e Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.RJr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2J-'S Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 24%. Vorige Koers Koers heden. 84 84 83 4 83% ?o% 70 934 95 li 92?. 92 95 65?* 654 964 954e 95H 87 884 864 83 1014 1034 103% 47% 47% 57*4 101 87 100*; 1004 163 494 474 4691, 45 381* 364 57% 57 107* 106% 114 164.4 1644 141 143 1844 894 86 5834 570 594 574 358 3594 4184 1934 1934 157 1564 4?i 44e 14 4 144 95 934 479 4814 15 466 466 44 9h 394 39% 8334 944 974 203 202 103?» 1024 71/8 71 234 23% 31 304 754 754 27 264 101 101 He 28? 284 9791® 374 384 23% 234 1064 1064 25Jé 25% 1614 159 1004 1004 12 He 12% 1014e 1.40 804 804 864 1224 1584 167 694 69 50 40.90 66.— 40.- Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) In de a.s. Donderdag te 's-Graven- hage te houden algemeene vergadering van leden van het Botercontröle-station Zuid-Holland zullen besproken worden de middelen tot het maken van propa ganda voor de botercontrole, meer spe ciaal in het binnenland en maatregelen te nemen door de leden zelve ter voor koming van een te hoog vetgehalte. De Prins blijft tot 10 October te Dobbin. Kolonel van Dijk verlaat wegens lichaamsgebreken den zeedienst. In Hotel den Ouden Doelen is aangekomen de heer J. M. de Lardizébal nieuwbenoemd zaakgelastigde van Gua- tamala. Op heeterdaad betrapt. Men meldt ons liit den Haag: Ter beschikking van de justitie is ge steld een knecht van een schoenenfabriek aan de Prins Willemstraat te Schevenin- gen, die gisternacht op heeterdaad werd betrapt door een politie-agent, toen hij een pak schoenen, dat hij door inbraak in de fabriek had gestolen, over de heining wierp, die het achterperceel van de open bare straat afscheidt. Tijdelijk verbod rijstuitvoer Indië. In verband met den toenemenden uit voer van rijst uit Nederlandsch-Indië we gens rijstschaarschte in naburige landen, en sterke stijging der rijstprijzen dienten gevolge, heeft de gouv-gen. tot tegengang van verdere afvloeiing, waardoor de be langen van de inlandsche bevolking zou den worden bedreigd, den uitvoer van rijst uit Indië tijdelijk verboden, behou dens eerbiediging van reeds afgesloten contracten. Dit verbod is heden (26 Sep tember) in werking getreden. Watervoorziening. Evenals er plannen gemaakt zijn voor de oprichting van een waterleiding voor een complex gemeenten benoorden den Rijn, zijn er thans plannen aanhangig ook een groot aantal gemeenten bezui den den Rijn van goed drinkwater door middel van een waterleiding te voorzien. De ramp op de Liberté. PARIJS, 25 Sept. Volgens .een telegram hedenavond op het ministerie van marine ontvangen, zou het aantal dooden en ge wonden 350 a 400 bedragen. Italië en Tripolis. KONSTANTINOPEL, 25 Sept. Een of- ficieuse nota spreekt het gerucht tegen, dat de Italianen in .Tripolis in gevaar zouden verkeeren. De regeering constateert, dat de orde niet verstoord is en is overtuigd, dat zij ook in de toekomst niet verstoord zal wor den. De chef van de politieke politie ontslagen. PETERSBURG, 25 Sept. De „Rossija" deelt mede, dat de chef der politieke po litie te Kief Koeljabho met ingang van 19 dezer uit zijn betrekking ontheven is. Een begin van brand. TOULON, 25 Sept. Er is een begin van brand uitgebroken in het voorge deelte van het admiraalschip „Palrie", dat de vlag voerde van admiraal Bcllue en in het Messiessy-dok 3 lag. De brand werd spoedig gebluscht en richtte geen belangrijke schade aan. Men gelooft niet dat er kwaadwilligheid in het spel is. De lersche spoorwegstaking. LONDEN, 26 Sept. (Hbl.). De onder handelingen over een schikking duren voort, maar er Zijn teekenen van verbe tering waar te nemen, welke aanwijzing jgfven dat deze impopulaire staking zal verloöpen. Onder de stakers is een vrij algemeene neiging om den arbeid te her- yaifen. Marktberichten. LEIDEN, 26 Sept. Vette varkensmark'. Aan voer 159 stuks. Vette varkens 129 f 0.52 a f 0.50, licht soort 30 t 0.44 a f 0.40. Handel matig. HAZERSWOUDE, 25 Sept. Veiling V. P. N. Kipeieren 918 stuks f 5.90-6.40 per 100. Hanen f 0,24-0.80 per stuk. Kippen f 0.50-0.62. Konijnen f 0.60-0.68 per stuk. Peren f 0.18-0.22 per K.G. Appelen f 0.51-0.65 per mandje. Poem poen en f 0,02-0.13 per stuk. BODEGRAVEN, 26 Sept. Aangevoerd: 114 partijen kaas Goudsche le soort f 41— a 46—, 2e soort f 36a 38Derby lc soort f 42. Zwaardere Goudsche f 48Handel matig. LEIMUIDEN. Getrouwd: Franciscus Jo hannes van Veen jm. 24 j., te Alkemade, en Elisabeth Catherina Mollcrs jd. 21 i., alhier. Teunis Kinkel jin. 21 j., te Rijnzaterwoude, en Cornelia van Muyden jd. 26 j., alhier. ROTTERDAM,26 September. Botermarkt. Aangevoerd 72 achtste en 24 zestiende vaten en 192 stukken van een 4 K.G. 85-93 ct. Prijzen le kw. f 70, 2e kw. f67, 3e kw. f64. Per half K.G act. Eieren. Aangevoerd 28665 stuks. Kippen eieren f 5.a f 7.Eendeneieren f 5.80—6.55 kalkoeneieren f 8.50 a 9.—. Veemarkt. Aangevoerd 60 Paarden, 1171 magere Runderen; 673 vette Runderen; 170 vette Kalveren; 182 nuchtere Kalveren; 810 graskalverenschapen376 Biggen, 6 bokken Prijzen als volgt: Koeien cn Ossen 36—43 ct., Stieren 27—34 ct., vette kalveren 50—60 ct. p. Yi kilo. Prijzen per stuk: Melkkoeien f 155 a 280; Kalf koeien f 160 a 285, Stieren f 110-300; Pinken f S0-100, Graskalveren f 35 a 70; Vaar zen f 100 a 130, Werkpaarden f 50 a 300; Slachtpaarden f 40-160; nuchtere Fokkalvercn, f 14—20; slachtkalveren f 8 a 12 hitten f0—Biggen f 0,biggen per week f 1.20 a 1.50. Vette runderen ruime aanvoer handel vlug. Stieren ruimer aanvoer, handel flink, beste kal veren omzet vlug. Mager vee flinke aanvoer, melk-en kalfkoeieit meer vraag in verband met andere markten, jong vee goede handel, graskalveren minder, biggen weinig aanvoer. ROTTERDAM, 25 Sept. Buiten Ia ndsch Granen, op de conditiën van de Rotterdam, sche Graanbeurs, gezond, boordvrij, tweemaands- bij minstens 5 last. Stemming traag, met weinig zaken. Rogge, Per 2100 kg. 72/73 kg. Donau/Bessa- rabische f 166, f 167, f 168; 75 kg. Posener f 175; 73/74 kg. Donau f 167; 73/74 kg. Helena ladend f 170; 75/76 kg. Stettiner, ladend/gela den,"! 174/175. Gerst, per 2000 kg. 62/63 kg. Zwarte Zee f rJ564, 59/60 kg. dito, stoomend, f 156, 59/60 kg.' dito, Sept. afl. f 156, f 156J/2. Haver, per 100 kg. 56/57 kg. Koningsberger f 8.45, 49 kg. Petersburger f 7.55. Voererwten, per 80 kg. Petersburger f 7.15; dito Nov. levering f 7.30; Calcutta f 7,10. Boekweitgrutten, per 2100 kg. Petersb. Jadritza f 260. Mais, per 2000 kg. Amerik. mixed f 157; Galfox f 152; kleine Donau f 1564gemengde mais f 155, Odessa f 154, Boonen per 80 kg. China f 7.10. Karwijzaad f 13.4 a f 14, koolzaad f 18 a f 184. lijnzaad f 19 a f 20. AMSTERDAM, 25 September. Buitenland se he Granen op de conditiën van de Am- sterdamsche Korenbeurs. Mais Amerik. disp. f 158, stoomende f 158, Sept. f 158 Oct. f 160, Nov. f 160, Dec./Maart f 154, La Piata disp. f 170, Odessa stoomend f 158, Sept. f 158, Oct. 158, Binnenlandsche Granen. Tarwe nieuwe f7.75 a f7,90. Rogge f6.a f6.25. Gerst Chevalier f6.60 a f7.—. Haver f 8 a f 8.35. Duivebooncn f 10.75 a fll. Paardeboonen f8a f8.35. Bruine boonen f 17 a f 18. Groene erwten f 16 a f 18. Vale erwten f'20. Karwij f 14.50 a f 14.75. Bruine mosterd f23 a f24. Veemarkt. Ter markt waren aange voerd 269 vette koeien 1 e kw. 78 a 82 c. 2e kw. 72- 76 c. 3 kw. 6470 c. per KG. 160 melk- en kalf- koeien f 180290 p. stuk. 4 graskalveren f a 70 nuchtere kalveren f 8—16 p. stuk. 4 schapen f0000 p. st. 466 vette varkens Holl. 1 kw. 49—51 ct. 2e en 3e kw. 47—49 c. Overz. en Geld. le kw. 49—51 c., 3e kw. 4749 c. p. kilo. Aardappelen IJpolder borgers f 2,30 a f 2.50, Friesclic id f 2.90 a f 3,10, Andijker bonte f 2.90 a f 3.—, Andijker blauwe f 2.90 a f 3.—, Zeeuwsclie Eigenheimer f 2.10, Geld. blauwe f 3.a 3.10, Geld. bonte f 3.a 3.10, Hilleg. kralen f 2.50 a 3.—. Hilleg. Eigenheimers f 2.75 a f 3.Alles p. mud. Aanvoer 6 ladingen# LOOSDUINEN, 25 Sept. De prijzen aan da groentenveiiing waren heden voor: komkom- nieis (Engelsche) le soort f 4.— a f 8.90, dito 2e soort f 0,90 a f 1,80, dito (gele) le soorl f 4.30 a f 4.90, 2e soort f 1,— a f 1.70, roode kool f —,0a—.— savoye kool f7.40if 11.—.salade lsta soort f 4,40 a f 4.80, dito 2e soort f2.80 a f3.—' groene kool f2.60 a 2.80, peen 1ste soort f 4.80 a f 5.00, dito 2e soort f0.—andijvie f 1.70 f 2,80, kroten f 1.10 a I 1,80, prei I 1.60

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3