Taverne's Spekslagerij, J. MEEUWS Prima kwaliteit Natuurboter. ,ms Uit Stad en Omgeving. ADVERTENTIEN. f 7000.- K. WAAL, BERICHT VAN INZET. Dames- en Heerenkleermakerij, Leiden; L. C. v. Meurs, Voorschoten; E. van Hinte, Assen; L. ^/lasblom, Den BrielW. P. J. Bolt, Den Haag. Examen Eledrisch instrumentmaker: Geslaagd: M. J. de'Groot, Leiden; J. G. G. Jans, Den Haag; A. Molenaar, Rotter dam. Examen eerstbeginnend glasblazer. J. H. Ch. Quelle, Amsterdam. De examencommissie had tot Voorzitter dr. J. H. Wilterdinck, jen tot secretaris dr. .C A. Crommelin. De werkstukken der deelnemers aan den cursus blijven nog /gedurende deze week in het Laboratorium -tentoonge steld en zijn gratis voor belangstellenden te bezichtgien. Sport. Leidsche Vliegweek. Zaterdag wederom, ondanks den vrij hevigen wind, heeft Henri Wijnmalen zijn durf getoond. Tegen zessen steeg hij op en ofschoon hij veel met windstooten te kampen had, zoodat het toestel nogal schommelde, bleef hij ongeveer 14 minuten in de lucht. Na een kleinere cirkel ging hij in een wijden bocht rond Oegstgeest en daarna rond het terrein en over den Rijnsburger- weg waar de massa kantleden hem ge weldig toebrulde. Toen zwenkte hij en kwam recht over het terrein, waar hij pijlsnel op den paddock aan omlaag schoot. De bezoekers van dat gedeelte van het terrein hielden hun hart vast. Plotseling echter zeüe hij het hoogtestuur weer op en dreef over onze hoofden verder, 't Was slechts een grapje van den stouten durver geweest. Daarna landde hij prachtig. Om wille van het wachtende publiek maakte hij daarna, ofschoon het reeds vrij duister was, nog een aardig vluchtje van 2 minuten. Gister bracht een groote menigte een bezoek aan het terrein, waar de machine tegen lagen prijs ter bezichtiging gesteld was. Kerknieuws. Mgr. A. J. Brouwer. Bij het afsterven van iden vicaris-ge neraal waren aan het sterfbed aanwezig zijn broeder, de Z.Eerw. pater J. J. F. Brouwer, C. S. S. R., de Z.Eerw. heer l/VL P. J. Möllmann, Geeretaris van het Bisdom en een broeder van St. Joannes de Deo, Mgr. Callier, bisschop van Haar lem, die den vicaris /tijdens zijn ziekte herhaalde malen bezocht, had iden over ledene een uur voor zijn dood pas verla ten. Zaterdagavond is het lijk gekist en ge plaatst in de groote 'zaal van het vicaris huis, die als chapelle ardente was ingericht. Hedenmiddag had in plechtigen stoet overbrenging plaats naar de Kathedraal van St. Bavo. Vanavond om zeven uur .worden de metten gezongen, Dinsdagochtend om tien uur de Lauden, om half elf zal ver volgens de pontificale uitvaartdienst opge dragen worden 'door Mgr. Callier. De Z.Eerw. Heer Kanunnik [H. J. M. (Taskin, president van het groot Seminarie te Warmond, zal de lijkrede uitspreken. iNa de plechtigheden heeft |de ter aarde- bestelling plaats op het St. Barbarakerk- hof. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Sept. 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773.1 Lahague. Laagste barometerstand 748.1 Bodo. Verwachting tot den avond van 19 September zwakke tot matige winden uit westelijke rich tingen, veranderlijke bewolking, waarschijnlijk "Aele regenbuien, zelfde temperatuur. LEIDEN, 18 September. De Landbouwtentoonstelling. Op de ringrijderij werden Zaterdag middag nog behaald de 7e prijs door den heer Corn, van Mullum van Delft en Mej. Cat. Verhoog van Veur; de 8e prijs door den heer A. v. d. Bijl Azn. en Mej. Corn. Kley, beiden alhier, en de 9e prijs door den heer Arie Verhoog en echtgenoote van Voorschoten. Nadat de Voorzitter der Ringrijderij- Commissie, de heer Jac. Verhoog, de prijs- winners had gelukgewenscht, reikte de heer Den Hollander de prijzen uit, waarbij de Jieeren een extra kistje sigaren be kwamen. Gistermiddag had de postduivenwed- strijd plaats, waarvan het uur van aanvang zender nadere kennisgeving was ver vroegd, zoodat vele belangstellenden het interessante gezicht van 't opstijgen der 436 duiven moesten missen. De prijzen werden uitgereikt voor 't grootste aantal duiven; het aantal inzendingen was ech ter belangrijk kleiner dan het aantal uit geloofde prijzen, zoodat ieder der deel nemende vereenigingen een prijs bekwam. De le prijs ad f 13 werd toegekend aan de afd. Postduiven der Leidsche Pluim- veevereeniging met 216 duiven; om de 2e en 3e prijs moest worden geloot tus- schen de Zwaluw alhier en de Julianapost te Amsterdam, die beide 120 duiven in zonden. De Zwaluw bekwam daarbij den 2en prijs ad f 12.50, de Julianapost den 3en prijs ad f10. De voetbal w ed s trijd. Daarna begon de groote propaganda- voeibalwedstrijd, waarbij door de eerste maal de Lugdunum wisselbeker werd verspeeld. In het veld kwam Ajax tegenover een elftal uit den L. V. B. De elftallen waren als volgt samen gesteld Ajax: W. van .Wettum (doelverdedi- ger), J. J. Brutel de la Rivière (aanvoer der), J. G. Haye (achter), H. Deibei, D. Schutte, M. v. d. Feen (half-achter), J. Knappert, B. W. de Blécourt, B. C. Gantvoort, C. Naessens en M. G. Hoek stra (voor). L. V. B.N. Kloots, Sportman (doel- verdediger), \V. H. Smith, Sportman (aan voerder), L. Gunning, Ajax (achter), P. M. Boltjes, Beresteyn, A. P. H. Harst, Sportman, W. L. v. d. Linde, Ajax (half- achler), J. Schreuder, Sportman, J. A. C. M. v. Riemsdijk, Beresteyn, G. J. A. Saraber," Th. Marks en E. J. v. Angel beek, allen Sportman (voor). Beide partijen zijn vrijwel tegen elkaar opgewassen en beurtelings wordt het Ajax- en het L. V. B.-doel bestookt. Na twintig minuten maakt Naessens voor Ajax het eerste doelpunt. Tot-de rust komt geen verandering in den stand. Kort na rust weet Brutel voor de tweede maal het L. V. B.-net te vinden en brengt zoo den stand op 20. Er komt nu meer vuur in het spel en weldra plaatst Angelbeek het leer prach tig in het Ajax-doel. Kort voor tijd brengt Saraber den stand op 22 en als gefloten wordt, is de strijd onbeslist, Een verlenging van een kwartier geeft vurig spel aan beide kanten te zien, doch brengt geen beslissing. Weer moet verlengd worden en einde lijk na ongeveer 7 minuten maakt Korf het winnende punt voor Ajax. Door den N. V. B. waren nog uitge loofd elf verguld zilveren medailles voor het winnende en door den Leidschen Burgemeester elf zilveren voor het ver liezende elftal. De Lugdunum-beker komt dus voor de eerste maal aan Ajax. Er was vrij veel belangstelling van de zijde van hèt j u'oliek. Gistermiddag 6 uur is de tentoonstel ling gesloten en vannacht om 1 uur was het Lunapark voor 't laatst open. Velen hebben gebruik gemaakt om op den laat- sten dag een bezoek aan tentoonstelling of Lunapark te brengen. Het aantal be talende bezoekers van de tentoonstelling bedroeg gisteren pl.m. 6000; van het Lunapark bovendien nog 4000. Men schat, dat in 't geheel 25.000 per sonen tentoonstelling en vermakelijkheden hebben bezocht, ongeacht degenen, die in 't bezit waren van vrijkaarten. Ofschoon op 'toogenblik nog niets defnitiefs aan gaande de financieele resultaten is te zeggen, kan toch reeds worden mede gedeeld, dat de recettes aan entree niet zijn tegengevallen; damen:egen dat zij de verwachtingen van het bestuur heb ben overtroffen, dat dan ook over de voorlcopige uitkomsten tevreden is. Het Lunapark schijnt niet voor de winkeliers, die daar tentjes hadden ge pacht, een voordeel te zijn geweest; al thans enkelen klaagden, dat de ontvang sten waren tegengevallen. Wegens groote toevloed van ad vertenties op 't laatste oogenblik zijn wij genoodzaakt verschillende berichten w.o. de rede van prof. Blok bij de rec- toraats-overdracht en nog verschillen de rechtszaken, tot een volgend num mer uit te stellen. L1SSE. Met Staatscourant no. 218 zijn verzonden de statuten van de vereeniging „Volksbelang'', opgericht ter verbetering van de volkshuisvesting alhier. ROELOFARENDSVEEN. Op de ker mis alhier was ook een tent voor somnabuiisme, oftewel boerenbedrog. Voor de etr van onze bevolking moet echter worden verklaard, dat deze slaap ster in niets gedurende de geheeleker mis in haar natuurslaap werd gestoord. Met andere woorden niemand riep hare kennis in- van verleden en toekomst. Wel hebben een avond de lampen ge brand, maar werden spoedig weer uit gedoofd, om niet meer ontstoken te worden. Ecnige straatacrobaten bezorgden met hun clowns aan groot en klein eenige pretige oogenbükken, vooral na het of feren der 75 cent, of meer op het tra- diticneele tap.'it gaven zij nog eenige sterke toeren te aanschouwen De voor eenige jaren opgerichte kaatsvereeni- ging hield ter gelegenheid van de ker mis hare wekelijksche ontmoeting ter beoefening van het edele kaatsspel, voort gezet in het lokaal van den heer Dirk Bakker, hotel de Vier Heemskinderen. Aan het oudste lid J. van Zaal werd een reuzenkoek aangeboden en door de humorist Georg van Praag werd dit geschenk tot a'ler vrolijkheid bezongen. SASSENHEIM. Zondagavond vergaderde de afd. Sassenheim en O. van den Ned. R. K. Volksbond. Na opening en installatie van eenige nieuwe leden werd door den penningmeester het driemaandelijksch ver slag uitgebracht, waaruit bleek, dat de inkomsten te Sassenheim hadden bedragen f 133,45 en de uitgaven f 84,76, alzoo een voordeelig saldo van f45,69 en dat het saldo te Warmond was f54,54. Uit het verslag van den penningmeester van Hulp in Nood stippen wij aan dat gedurende de afgeloopen drie maanden waren verstrekt 243 L. melk en dat er een nadeellg saldo was van f 7.64H de penningm. spoorde de leden aan, bij het verlaten der zaal de bus van Hulp in Nood toch vooral goed te gedenken. De heer S. de Groen, van Voorscho ten, lid van het Centraal Bestuur hield een rede, ter herdenking der verjaring van H. M. Koningin Wilhelmina, waar voor den spreker een hartelijk aplplaus ten deel viel. De voorzitter deelde vervolgens mee dat bij de leden van het bestuur gedu rende acht dagen gelegenheid bestond zich aan te melden voor deelname aan een teekencursus, indien de deelname groor genoeg is, zal alhier een cursus gegeven worden, zoo niet, dan kunnen de leerlingen den cursus volgen te Lei den. De voorzitter sloot daarop de ver gadering. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermorgen is in de Maarsmanssteeg te Leiden een treurig ongeluk gebeurd. Twee jonge kinderen van den heer P. waren op de tweede verdieping aan het soldaatje spelen en liepen daarbij achter uit tegen een openslaande deur aan, die uitkomt in de Stadhuispoort. De deur was niet gesloten en ging door den schok der kleinen open, waardoor beiden het evenwicht verloren en van een hoogte van circa 7 M. naar beneden vielen. Spoedig waren 3 geneesheeren aanwezig. Een kind had door den val hersenschud ding gekregen en werd in zorgwekkenden toestand opgenomenook het andere kind is niet buiten gevaar. Zaterdagmiddag poogde zekere P. J. op de Hoogewoerd te Leiden een rijwiel te kapen. Dc eigenaar, de heer van Deventer, zag dit, liep den kerel achterna en leverde hem over aan een agent van politie. Proces-verbaal is op gemaakt. Zaterdagavond omstreeks half 12 is een ornament van cement, aangebracht "boven de ramen van perceel 8S aan de Hoogewoerd te Leiden, losgeraakt en naar beneden gestort. Hoewel meerde re personen zich in de onmiddellijke nabijheid bevonden, werd toch niemand gedeerd. Door de politie werden de rioodige voorzieningen getroffen. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofberichten. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard het Beschermheerschap van de Rederijkerskamer „Jan van Beers" te Utrecht. H. M. de Koningin heeft benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heer A. Vie'rset, particulier secretaris van den burgemeester van Brussel. Stolypins toestand. KIEF, 18 Sept. Hedenmorgen te 11.45 was de toestand van Stolypin aanmerke lijk slecht. Bij lage temperatuur was de pols 140. De toestand wordt als kritiek beschouwd. Spoorwegongeluk. BRUSSEL, 17 Sept. Hedenmorgen had een ernstig spoorwegongeluk plaats bij Peurs in de buurt van Mechelen. Twee treinen liepen met een hevigen schok op elkaar. Een twintigtal personen zijn ge wond. De materieele schade is zeer aan zienlijk. BRUSSEL, 17 Sept. Volgens de bladen zijn vijftigtal personen licht gewond bij het spoorwegongeluk bij Peurs. CORRESPONDENTIE. J. v. d. L. te L. De benoeming der juryleden hebben wij reeds Vrijdag ge meld. Marktberichten. AMSTERDAM, 18 Sept. Aardappelen; ljpolder borgers 2,10 a f 2.25. id. id. f 2.15 a 2.20 Andijker bonten f 2.50—2.60; id. Blauwe f 2,60 a 2.70. Friesche Borgers f—.0 a —.0. Zeeuwsche bonten f 2,50 a f 2.70, id. blauwe f2.60 a f2.70 id. Eigenheimers f 2.10 a f 2.35, Geld. blauwe f 2,60, a f 2.70 Geld. bonte f 2.60 a f2.70 Hillcg. kralen f2.50 a f3.—. Hill. Eigenheimers f 2,75 a f 3.— Alles p. mud. Aanvoer 6 ladingen. ROTTERDAM, 18 Sept. Veemarkt Aangevoerd: 248 runderen, 103 vette kalveren, Onucht kalf, 1924 schapen, 758 varkens. 1 bok. Prijzen per Yi kg. koeien en ossen 36-42 c.. vette kalveren 50—69— ct.. Schapen 20—24 c.' varkens 24-26— ct., exportvarkens 23—23,L2 c. lammeren f 14-15, per stuk. Runderen behoorlijk aangevoerd, handel lang zaam, vette kalveren zeer gering aangevoerd, voor export bijna niets, handel vlug. Wolvee ruim aangevoerd; handel minder, eenigszins sleepend. Varkens zeer ruim aangevoerd, handel aanvankelijk traag, later beter. Voor Frankrijk werd beperkt gekocht. Graan mark i. Tarwe wederom veel te ruim aangeboden, alle soorten moesten lager worden afgegeven, een groot gedeelte bleef onverkocht, fEsset per 100 kg. f 10.50—11.50. Overige soor en f 9—10, Haver met klein aanbod, flauw, onveranderd, f 8.508.90, Bruine boonen ruim aangeboden, flauw onveranderd f 7.-7,75, en kele grove partijtjes iets daarboven. Witte boonen en erwten bijna niet getoond. Buitenl mais f 163. UTRECHT, 18 Sept. Op de heden alhier ge houden paardenmarkt waren 1425 paarden en veulens aangevoerd. De paarden werden ver kocht van f 40 tot f 825, de veulens van 60 tot f 375, hitten f 40 tot f 295. beurs van Amsterdam. 18 September 1911. Vorigei Koers Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2 H dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 570 Obl. April-Oct. Dito 470 |an-|uli. Poriugal 4Yi Obl.Tabaksmon. 3 70 Obl. le serie Rusland. 4^7© Obl. 19ü9Ned.Rec. 4>j 70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope dt Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Ennss. Servië 4 70 Obl. 1895 Mexico 5 7© Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3"/„Dipl. Scb. 1905 4/0 Amsterdam 1900-01 4'/0 Leiden 1896. 470 idem 1911. Aand. N. West. KPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteeiCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mi], der Vorsteni. Aand. Kol. Banic Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 üew.aand.BKetalioen"A4ijnb.Mij. Redjang Leoong Mijnb.Mij.aana. Aand. Great Cuoars üec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Paieinb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lint, Aana. Holl. IJz. bpoornnj. Aand. Mij. t. bxpi. v. Staatssp. üest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake <5tOhio Cert.v.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Uew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.4L27o Cert. v. aa J. Miss. Kans. «S T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rtrck Island üew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Übl. Union' Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis lYi Antwerpen 1887 4 70 Hongaarsche Hypb. 1884 4°/0 Theiss. Regulir. Ges. 1880 570 Staatsl. Oostenrijk 1860 3 7© Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3hi 3^2%. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm. tijdig voorzien van de Genade middelen der H. Kerk, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- moeder, Grootmoeder en Tante, Mevrouw; Johanna Hendrica Maria Driessen geb. Van Dooremaalen, In den ouderdom van 67 jaar. Haarlem J. J. DRIESSEN. Amsterdam, J. J. P. DRIESSEN. Haarlem. J. T. W. DRIESSEN P. M. DRIESSEN-Horstmans en Kinderen. .Leiden. W.J. M. BOTS-Driessen. H. S. M. BOTS en Kinderen. Haarlem. J. H. M. MOLKENBOER. Haarlem, 17 Sept. 1911, Eenige en algemeene kennisgeving. (10708) GEVRAAGD als eerste hypotheek op tuinland met flinke overwaarde. Brieven onder no. 10698 aan de „Leidsche Courant". Heden overleed te Vucht, in het Gesticht „Voorburg", mijne geliefde Echtgenoote Wilhelmina Theresia Driessen in den ouderdom van 61 jaar, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten. (10703 P. J. WALENKAMP. Leiden, 17 Sept. 1911. Nieuwe Rijn 23, Algemeene Kennisgeving. Gevestigd te Voorschoten RIJKS-VEEARTS. Genees-, Heel- en Verloskunde bij alle Huisdieren. Spreekuur 8—9 v m. 10684 Eiectrische Melkinrich tingen Roomboterfabriek! De prijs der ROOMBOTER dagel. verstil is 1.80 per kilo. ZOETEMELK 10 Cents per Liter. KARNcMELK 5 8132 Hoogachtend, II. J. Rijsbergen, Kraaierstr. no. 5.1 Zaterdag 23 September 1911, te half acht, in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, ten overstaan van Mr. H. M. A COEBERGH, Notaris te Leiden, afslag van eenige huizen ta Leiden, in bod gebracht als: L Het Huis, Klikstraat 8, op f 190 2. Het Huis, le Haver- straat 2, op - 300 3. Het Huis, 1 e Groene- steeg 3, op - 805 Terstond verhoogd met - 45 Nader verhoogd met - 50 4. Het Huis, Paradijs steeg 27, op - 440 5. Het Huis, Bouwelou- wensteeg 3, op - 22o 6. Het Huis, Kodde- steeg 11, op - 500 Ten kantore van voornoemden Notaris worden tot en met Za terdag e, k. van 10—2 uur ver- hoogingen aangenomen tegen ge not van één vijfde der verhoog- som. 10714 Zaterdag 23 September 1911, des na middags te 71/» uren. ten overstaan van Notaris KERSTENS te Leiden afslag van het winkel huis, te Leiden, aan den Nieuwen Rijn No. 54 in bod gebracht op f 4350. Verhoogingen worden aange nomen ten kantore van voornoem den notaris tot en met Zaterdag a. s. van 103 uren, tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 10712 Koninklijke Stoom- WasscherlJ en BleekeriJ „De Rijzende Zon Gouda. Xelef. Interc. 95. Stoom ververij en Chemische AVasscherlJ Telefoon Interc. 196. Prijscouranten en inlichtin gen gratis en franco op aanvrage. Verzending van alle goe deren door geheel Neder land vrachtvrij, in recht streeks verkeer per Spoor of boot. 10459 Adverteert in De Leidsche Courant. R. K. Propagandaclub „DE JONGE GARDE!". Algemeene Vergadering op Donderdag 21 September a.s., des avonds half negen, in het gebouw van den Ned. R. K. VOLKSBOND. De leden worden nog eens uitdrokkejijk herinnerd aan de gelegenheid tot indieneB van candidatenlijsten bij den len Secretaris, LAGE RIJNDIJK 12c tot uiterlijk Woensdagavond, daar enkele* bestuursleden zich niet meer beschikbaar stellen. Namens het afgetreden Bestnur, 10705 J. P. J. VIDDELEER, le Secretaris. Breéstraat 111 o. h. Stadhuis. Telefoon 32. ONTVANGEN: Hoogewoerd 63. Bericht de ontvangst der NIEUWSTE STOFFEN voor het a.s. Seizoen. EERSTE KLAS REPARATIE-INRICHTING. AanbevelendJac. de Neef, 10706 Gedlpl. Coup. Taill. DE FIINSTE BOTERHAMWORST EN ROOKWORST. OPGERICHT 1713 - DONKERSTEEG 17 TELEFOON 192. Thuisbezorging spoedig. ia9l6

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3