Uit Stad en Omgeving. 70 den kapitein Dc Quaav, 's ministers ad judant, en gaat als ordonnance officier mede de reserve le-luit mr, Wendelaar. Eerste Kamer. De eerste vergadering van de Eerste Kamer der Staten-Oeneraal "in liet nieu- i\e zittingjaar is bijeengeroepen tegen Dinsdag 19 September, des namiddags te 3 uur. Tiveede Kamer. De eerste vergadering van de Twee de Kamer der Staten-Oeneraal in het nieuwe zittingjaar is bijeengeroepen te gen a. s. Dinsdag 19 September des na middags te 3 uur. Mobilisatie-oefeningen. Ter geruslste'ling deelt het „Hsgzn mede, dat de scherpe 'patronen in hel bezit van bet 2e regiment infanterie in Limburg zijn ingenomen en vervangen door losse patronen voor het houden van oefeningen. Congres tegen het alcoholisme. Zaterdag was ten congresse tegen het alcoholisme aan de orde het onderwerp: „De rechter en de drinker", gesplitst in de onderdeel en dwangverpleging en voor waardelijke veroordeeling. Inleiders wa ren voor het eerste onderdeel de herren dr. j. van Deventer, van Amsterdam, en mr. R. B. Ledeboer, die zich beiden vóór de dwangverpleging verklaarden, le op verzoek der naaste betrekkingen en 2e bij rechterlijk vonnis, als een strafbaar feit tot dronkenschap of drankzucht is terug te brengen. Voor het tweede onderw erp waren in leiders rechter W. Jefferson Pollard, uit Si. Louis, en mr. H. C. J. de Groot, van den Haag, die zich beiden vóór de voor waardelijke veroordeeling, in Si. Louis met succes toegepast, verklaarden. Na verder debat werd behandeld het onderwerp der indirecte alcoholbestrij- ding docr vereenigingen en societeittn, door huisvlijt. Tuinsteden en het woning vraagstuk, kwamen onder deze rubriek ter sprake. De debatten over een en an der waren zeer gedetailleerd. Na mededeeüng van den secretaris-ge neraal, dat bij het Permanent Comité een voorstel is ingekomen om tiet Espe- MinisiéT f rfW&restaal te bezigen waar- hulde werd gebracht aan de regeeVmgc.r, die van haar belangstelling hadden doen blijken en dank voor de vriendelijke ontvangst te Scheveningen, dank ook aan de Pers, de inleiders en de sprekers. Zijn toespraak tot het werk der Congressisten eindigde de Minister met de bede: ^,üod zegene u en uwen arbeid, door de efde voor uwen naaste bezield." De bisschop van Gothland dankte in een kranige rede de Hollandsche gast- heeren. Hij huldigde .Holland als „de Ko ningin der zee": de zee verbindt de menschheid. Hij sprak namens allen de warmste sympathie, hoogachting en liefde uit voor het Hollandsche volk. Mr. Pollard dankte namens de Ame- rikaansche gedelegeerden de bevolking van den Haag voor de ontvangst. jhr. Atr. Ruys de Beerenbrouck bracht namens het congrescomité dank aan den president, die sedert 23 jaren onder de vaan der drankbestrijding zich schaarde en tot de geheelonthouders behoort. De betoonde sympathie van een Minister der Kroon is van de hoogste beteekenis voor de goede zaak. Een hoch! werd op Minister Talma uitgebracht met geestdrift. Het Congres is gesloten. Een gemeen schappelijk afscheids-noenmaal viieenig. de de Congressisten. Aan de hoofdtafel hadden plaats ge nomen de A/linisters van Justitie en van Landbouw, Nijverheid en Handel, de Commissaris der Koninngin in Zuid-Hol land, de Voorzitter en de Secretaris van het Permanent Comité, de heeren Jhr. !Mr. Ruys de Beerenbrouck en Dr. Slo- temaker 'de Bruine, secretaris-generaal van het congres, de Voorzitter van het (Comité van ontvangst, Dr. Ruysch, de se cretaresse van het comité, mej. Douwes Dekker, de penningmeesteres van het congres, mej. Crommeün, en verschillen de andere leden der congres-comitc's en gedelegeerden van vreemde mogendhe den. KORTE KROMEK. De gewone audiëntie van den mi nister van Oorlog zal op Donderdag 21 September e.k. niet plaats hebben. LEIDEN, 18 September. Priester-Jubilé Th. J. van der Laar Heden viert de W.Eerw. Heer Th. J. van de Laar, kapelaan van de St. Pe trus parochie, zijn 12i/2 jarig priester feest. De St. Joseph-Gezellen hadden ge meend dezen feestdag niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan en kozen den Zondag uit om met hun praeses blij en opgewekt het jubilé te herdenken. Gistermorgen droeg de eerw. jubila ris aan het versierde gitaar in de St. Lo- dewijkskerk een plechtige H. Mis op, .waaronder eenige leden der vereeniging, versterkt door zangers van de St. Pe- truskerk, op verdienstelijke wijze de Mis- sa Sexta van .Halier vertolkten en kape laan van de Laar een toespraak tot de leden hield. Na de Communie naderden allen tot de H. Tafel om den goeden .God overvloedigen zegen voor den ju bileerenden praeses en de vereeniging ai tg smeeken. 's Avonds buur kwam men weer in't zelfde kerkgebouw saam. Onder 't lof van dankzegging, gecelebreerd door den W.Eerw. heer van de Laar, werden litur gische gezangen op muziek van Wilt- berger, Beltjens en Haagh ten gehoore gebracht. Na beëindiging van deze kerkelijke plechtigheid spoedde men zich naar het GezeRenhuis. D<? ingang der vestibule was met guirlandes van sparregroen versierd en ook de groote zaal prijkte met smaakvolle draperiën, terwijl ge kleurd elec.risch licht het effect der ver siering vergrootte. Op lui vlaggedoek, in de naiionaïe en pauselijke kleuren, w.ren de wapens aan gel r.irht van Mon ster, de geboorteplaats van uen ^ubila- ris en van Spierdijk, Stomp wijk, Gouda en Leiden, waar Z.Ecr.v. achtereenvol gens als kapelaan werkzaam was. Per rijtuig door het bestuur afgehaald, kwam de praeses te ruim 7 uur onder enthousiastfsdie toejuichingen van gezel len en leerlingen de zaal binnen. Behal ve het bestuur behoorden tot de aanwe zigen dc Z.Eerw. heer Hafkenschcid, pastoor van St. Pe rus, de W.Eerw. hee ren Bergansius en Bekkers en eenige Goudsche vrienden van den jubilaris, onder wie de heeren C. P. W. Dessing en L. van den Zanden resp. Voorzitter en secretaris van de Goudsche R. K. Militairen-Vtreeniging als vertegen woordigers dier Vereeniging. Toen rond de bestuurstafel was plaats genomen, werd een welkomstlied gez. 11 gen en nam de heer W. Schmier het woord, om den jubilaris toe te spreken. In een gloedvol uitgesproken feest rede, teekende de heer Schmier de groo te vreugde, die er onder de gezellen hecrscht bij het feest van hun hoogge- achten vader en welbeminden praeses Het koper gaat hem kronen.dat wel niet in glans en schittering het goud en zil ver evenasr., maar dat geschonken wordt in de kracht des levens. Na met enkele woorden op de verheven waardigheid van den priesterlijken staat te hebben gewezen, deelde spr. mede, dat una niem besloten was feest te vieren. Slechts één maakte een uitzonder.ng, ae OezeHenvader zelf, die van 'n groot feest niets wiuo weten. Doch hoe hoog he: bestuur diens geza& -1- stelt, dit- «rj^jo^eende men er van te moei*... c. de Laar te luddlgèn, V.3j' de brengen aan God, Die dezen praeses schonk. Uit naam van alle leden bood spreker den jubilaris den har telijkste gelukw enschen aan met de be tuiging van eerbied voor den persoon van den priester en voor zijn geestelij ken arbeid. Spr .bracht hulde aan den feesteling, die het aanschijn van de Ge- ze fenverecniging vernieuwde en alles op zoo loffelijke wijze aanvatte. Met de hulde ging gepaard een woord van dank dien de gezellen niet alleen door woor den zullen toonen, maar ook door da den, door met den praeses mede tewer ken tot bloei der vereeniging; geen grooter geschenk dan dat kunnen ■den jubilaris aanbieden Aio ge God aldus eindigde de feest redenaar U nog vele jaren in ons midden behouden tot gij tot een hoo- gere roeping wordt uitverkoren; blijft voor ons werken, zooals gij tot nu toe voor ons deed. Toen hei stormachtig applaus was be daard, hieven de aanwezigen uit volle borst het feestlied aan, waarna de heer Schmier nogmaals het woord nam om het cadeau der vereeniging, waarvoor de leden maanden lang gespaard had den, aan te bieden. Het bestond uit 12 zilveren eetlepels en ver .en en 12 zil- eren dessertlepels en vorken. De praeses was zichtbaar verrast over dit kostbaar geschenk. Namens Goudsche vrienden voerde de heer C. P. W. Dessing vervolgens het woord voor de vriendelijke invitatie, waardoor spr. in de gelegenheid zou zijn datgene te doen, waartoe hij in Gouda niet in staat was geweest, n.l. kapelaan van de Laai een blijk van erkentelijkheid aan te bieden voor het vele goede, dat hij in zijn voormalige parochie deed. De jubilaris kon daar uit tevens het bewijs putten, dat zijne Goudsche vrienden hem nog dezelfde hartelijke toegenegenheid toedragen als bij zijn verblijf daar ter plaatse. Spreker overhandigde vervolgens een geschenk in tafelzilver, bestaande uit 2 groentelepels, 2 vleeschvorken, 2 saus lepels en 2 dessertvorken. Nu begon de verdere afwerking van het rijk voorziene programma, dat ten slotte zoo groot bleek, dat enkele num mers ervan afgevoerd moesten worden. De Symphonie onder des heeren Schinck leiding zette de Hochzeitsmarsch van Men delssohn in cn vulde met goede muziek de pauzen tusschen de overige nummers aan. De gymnastiekafdeéiing met den heer v. Brussel aan 't hoofd gaf eerst kranige sfanden te zien, om na dé pauze mooi gedachte eui goed uitgevoerde marmer- groepen te laten bewonderen, waarvan de voorstelling meestal aan de Grieksche en Romeinsche oudheid was ontleend. De heer Kohlbeck oogstte met zijn flink ge zongen humoristisch lied Gesprek tus schen Jan en den Pastoor veel bijval, en het Nachtwakersexamen te Kalverdijk, een groot ensemble van de tooneelafdeeling, was een waar lachsucces. Aan 'tslot van den avond kwam echter iets geheel onverwachts, 't Waren „Her inneringen" van hetgeen de Weleerw. heer van de Laar voor de St. Joseph- Ge zeil en deed. De heer Bayer had niet onverdienstelijk zijn poëtische gaven aan gewend om op allerlei populaire wijsjes de „Herinneringen" te dichten, zoodat de geheele zaal ze meezong. De jubilaiis moest af en toe hartelijk lache.i om den komischen inhoud. De Weleerw. heer van de Laar bellom ten slotte den katheder om eenige larte- lijke en welgemeende woerden t>t de leden te spreken. Hij herinnerde cöarnij, hoe de dag van de H. Priester-wijking hem diep in 'tgeheugen is gegrift en <an hoe groot gewicht 't is door ü^od V't deze ïioogc waardigheid te worden litverko- ren. De verjaardag van de Pr esèrwijding blijft dan ook ecu dag van d;iik, want ai is de taak des priesters e.'n zware, Gcd geeft genade om de m rei! ijk lied en te overwinnen, 't Is een dag van dank- baaiheid ook voor de vereniging, die het geluk heeft een priester aan 't hoofd ie hebben. Dat heeft de vereniging he den getoond; want ofscluon spr. ge vraagd heeft het jubilé la lm te laten voorbijgaan, heeft men hen een grootsch en schitterend cadeau ge-even. Zooiets had hij zich niet kunnen voorstellen en daarvoor brengt spr. opre'hlen dank. Spr. meent het niet verdiend te hebben door zijn arbeid voor de ve'eeniging, maar gelooft, dat de leden in tem den pi tester hebben willen,huldigen. Spr. zal deleden steeds dankbaar blijven Vervolgens brengt spr. dank aan den heer van Brussel en *jn fhnke gymnas tiekafdeéiing; aan dei heer, Schinck cn zijn muziekkorps; aai de Weleerw. hee ren geestelijken voor hun vereerende te genwoordigheidaar den heer Dessing voor het cadeau ter Goudenaars. Hij deelt onder daveresde bijvalsbetuigingen mede, dat de volgende week een extra feestavond door him wordt aangeboden, waar op de gehuvde gezellen met hun vrouwen toegang hebben. Ten laatste wekt hij de leden op, goed hun verplichting na te komen cn mede te werken aan het bereiken van het doel der vereeniging: hun godsdienstige en maatschappelijke vorming. Hiermede was 'i feest afgeloopen. Bij het verlaten der zaai werd een portret van den jubilaris aangeboden, terwijl men den geheel en avond vrije consumptie had. Hedenmorgen, op der dag van het iubi.é zelf, droeg de Weleerw. Heerv. Q- =L]aan Tic rijk versierde hoogal- Peiruskerk een plech- ige n. -Alia geassisteerd door de We,eer», heeren E Bergansius Bekkers, als m: heeren a'.s diaken, en Th, sub-diaken. Voor de H. Mis zong het voor het Veni Creator van Tychon, ter wip on der de H. Mis de xMissa Jubilei van Wiltberger en het Laudate Doni- num werd gezongen. In den loop van den dag deden re ien van hun hoogachting en sympi- thie blijken door kostbare bloemstik- ken en geschenken, terwijl in den vomi van telegrammen, brieven en kaartjes talrijke blijken van gelulcwcnsch werden ontvangen. Van de gelegenheid tot g<- lukvvenschen werd druk gebruik ge maakt. Nederl. R. K. Volksbond. 't Was gisteren juist 17 jaar gelden, dat*de Leidsche afdeeling van den Ved. R. K. Volksbond werd opgericht. 'fKon niet anders, of deze verjaardag noest feestelijk worden herdacht. Als ;oede Volksbonders naderde men eerst 'mor gens in de Hartebrugskerk tot le H. Tafe om 's middags in vergadeing in het bondsgebouw bijeen te komn. De heer W. de Ia Rivière, Voczitter, opende met een hartelijk vvoor» van welkom en herinnerde hoe de af.eeling met aanvankelijk 12 personen wrd op gericht. Spr. vergeleek die 12 leien met de apostelen, door wier noesten arbeid de aFdeeling groot is geworden waar door zij nu ruim 500 leden telt. 'Nadat het bondslied door alen was gezongen gaf een dames- en heenn-quar- tet eenige liederen ten beste, waarmede men op den wedstrijd le Haarbm naar een prijs had gedongen. Feestredenaar was de heer J. W. Smit, van Amsterdam, de Centraal-jresident, die hoewel, thans voor de 3e maal al hier optredende, toch gaarne aan den oproep gehoor had gegeven. De man nen, die nu voor 17 jaar den stoot aan de oprichting gaven, wisten, dat toen de Bond reeds 6 jaar bestond, een flink orgaan hacf, werkte onder goedkeuring en aanmoediging van Mgr. Bottemanne z.g., een vakcongres organiseerdezij wis ten, dat de encycliek Rerum Novarum hen tot vereeniging aanspoorde, niet echter op sociaüstischen doch op Katho lieken grondslag". Hoe kon het dan an ders, of de oprichters wendden zich tot dit groote lichaam. Spr. brengt hulde aan de verdiensten van de oprichters en aan de opvolgende adviseurs de W.Eerw. pa ters Kessel, Haanen, en Zuidgeest die alles heb'ben gedaan én doen om den Bond groot te maken en om de har ten der bondsleden te veroveren. Als wij zien, hoeveel goeden invloed van den Bond uitging, hoe godsdienst zin werd aangekweekt en ve'en behoed werden voor het socialistisch gevaar, hoeveel verbetering op sociaal gebied di rect en indirect tot stand kwam, dan bestaat er reden tot dankbaarheid en te vredenheid. Dankbaar allereerst jegens God, zonder Wiens hulp niets moge lijk is dankbaar ook voor de mannen, die het initiatief namen, die ondanks te genwerking en critiek stand hebben ge houden. Met eenc herinnering aan hetgeen in de laatste jaren tot stand kwam, vooral op het gebied der vak-oiiderafdeclingen, spoort spr. nogmaals tot vakorganisatie aan. Aloge niemand toch twijfelen aan de ncodza'.c ijkheid van vakvereeniging Het terrorisme in Amsterdam zou bij cie jongste staking niet zoo'n omvang heb ben gegeven a s men sterkere vcreeni gingen van Katholieken en Protestanten had gehad. Spr. wijst nog op dc noodzakelijkheid van het verspreiden van goede Katholie ke lectuur, waarvoor St. Bonifacius ijvert De plicht van Katholieke vue ■nigitigs- mannen is om de offers voor dc Katho lieke pen op prijs te stéllen en niet lan ger een neutraal blad te lezen. De tee- kerischool besprekend, meende spr. dai meer Katholieken er van gebruik kunnen maken. Laten wij in de toekomst ons nut doen met de ervaring van het afgeloopen tijdperk, dan zal in dc toekomst menige moeilijkheid worden voorkomen. Spr. be- \L'ii aan de lezing en herlezing van de ^ïcycliek Rerum Novarum, die zoo £hoon en rijk aan lessen is. Ieder veree- ligingsman moet die lessen door en door lennen om er naar te kunnen leven. Alet taten uit Rerum "Novarum en Graves je Communi re toont spr. wat de Kerk por de minder met aardsche goederen 'edeeldeh heeft gedaan. Spr. vestigt de aandacht, dat degrond- iag van den Bond steeds de godsdienst koet zijn, om welke reden de bondsleden jun plicht als Katholieken steeds goed noeten nakomen in de Kerk, in het ge in, op de fabriek, kortom overal waar lit pas geeft. Met warmte beveelt spr. de [esloten retraites aan, als krachtig mid- iel tot godsdienstige verheffing. Spr. hoopt, dat de actie voor de so- :ialc wetgeving, die de Bond op touw :al zetten, schitterend zal slagen. Op ten meeting in begin November zullen de katholieke vakorganisaties hulde brengen jan Talma, voor zijn sociale ontwerpen, jmdat de Katholieken boven kiesrecht- escharrel sociale weiten verlangen. Ten slotte handelt spr. nog over de rouven-organisatie en geeft veie mid- elen aan de hand om voor de fabrieks meisjes nuttig werkzaam te zijn. Me een opwekking tot krachtige ac- tiibisloot spr. ziyn meermalen door ap- pV'S onderbroken rede, waarvoor hem dor den voorzitter dank wordt ge- bciit. 'e jaarfeesten van den Volksbond zul- leplaats hebben op den len en d.n 2en Zdag in October. ierna sloot de voorzitter de vergade- rirmef den Christejijken groet. Her vervoer en de opbrengst van deitoomtram Leiden—Katwijk Noord- wij bedroeg in de maand ALei 1911: iizigers (aantal 58.182), opbrengst f 9(5,21, goederen f 910,82, diversen f 44^8totaal f 11.007,41. Per dag- kiJcjeter f20.59. Se«>rt l Januari 1911: Reizigers (aan tal 25,127), opbrengst f38.064,30, goe deren \3S53,58, diversen f3967,36; totaal f45.883(4. Per dagkilometer f 17.62. Ver het examen hoodfacte zijn te 's Graveijage geslaagd dc heeren C. Spoor va. Bodegraven, J. O. Vrees wijk van {ijnsburg en P. de Graaff van Be n kuizen. Volgen bekendmaking van den Mi nister van (prlog zijn benoemd tot mili taire leden \ui den militieraad voor de lichting 1911 in het b-. militiedistrict Leiden, luit. kolonel van Meurs van het 4e reg. infanèrie tot lid en majoor Over-- duijn van het4e reg. infanterie tot plaats vervangend lil. De bij het 4e reg, infanterie be noemde 2e lu't.-kwartiermeester J. C. L. Stadhouder kont alhier in garnizoen. GOUDA. B. en W. stellen den raad voor, een renteloos voorschot van f 40.000 te verstrekken vooi een spoorweglijn GoudaBoskoop—Alphen, te exploitee- ren door de Maatschappij tot exploita tie van Staatsspoorwegen. KATWIJK. In ce gemeenteraadszit ting werd het adres van den Commis saris der Koningin raedegedeeld. Deze had aangeraden een 'ij-dtlijk wethouder te benoemen, om zoodoende te voor komen, dat besluiten, die mochten wor den genomen in den tijd, dat de burge meester buiten de gemeente toeft, niet behoeven te worden vernietigd, voor het geval Ged. Staten de benoeming tot wet houder van den heer Egniónd onwettig mochten verklaren. Tot tijdelijk wethouder werd benoemd de heer R. Ouwehand met 9 van èle 15 stemmen. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der haring op den publieken afslag: volle pekelharing f 15.85, maatjesharing f 11.20, ijle haring f9.90, steurharing f9.10—9.50 —13.95—14.15—15.35, makreel f8.40 per kantje. VOORHOUT. De raad dezer gemeente zal in openbare vergadering bijeenkomen Woensdag a.s. 20 Sept. des voormiddags ten 10 uren, ter behandeling van de na volgende agendaMededeeling ingekomen stukken. Missive Gedep. Staten reclame Hoofd. Omslag. Vaststelling gemeente- begrooting 1912. Aanbestedingen LEIDEN. Bij de heden door den ar chitect W. Fontein in „Hotel du Nord" gehouden aanbesteding van het bouwen van een jaudhuis met atelier aan de Meis- kauc u Kutwijk aan Zee, waren ingeko men de volgende inschrijvingen t. \y. Voor het werk in massa H. Noorder- meer, Lisse, f10750, W. F. Marcelis f10374, A. Smiitenaar f9984, A. van Rijs en A. Sluiter, Voorburg f9897, H. Kors- wagen 9760, W. van der Hoogi f 9000, A. Hartevelt en A. de Vrind f9440, G. Vooijs, Katwijk aan den Rijn f9270, C. Verloop te Valkenburg en A. A. Swaa- nenburg en M. van der Bent te Katwijk aan den Rijn f8300. Timmerwerk en Metselwerk, H. Noor- dennter, Lisse f9180, L. Kruit, Katwijk a. Zee f8600, H. Korswagen f 8130, J. Ver loop, Katwijk aan Zee, f7900, P. van Dui- venboodc, Katwijk' aan Zee- f7980. W. F. Marcelis f7895, W. van der liooji f7880, A. Hartevelt en A. de Vrind f7810, K. van der Plas, Katwijk aan den Rijn f7360 A. Parlcvliet, Katwijk aan Zee f7290. Smidswerk, D. W. Gesnik f179 en B. van Rijn f174, beiden Katwijk ad. Rijn. Gasleiding, D. W. Gesink f75, J. Bur gerhout, f80, beiden Katwijk aan den Rijn A. Kruit, f80, Katwijk aan Zee. Waterleiding en lood- en zinkwerk. Burgerhout f597, A. Kruit f620. Schilderwerk. F. J. L. van Noort f825, P. v. d. Wijngaard f765, C. Bloot, Kat wijk aan den Rijn f650, P. Schuitemaker Katwijk aan Zee, f640. Zooverre geen woonplaats vermeld, zijn de inschrijvers gevestigd te Leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN Van de alhier gehouden aanbesteding van een woonhuis met bloembollenschuur voor den heer H. Ravensbergen, alhier vyas de uiis'agM. Zwanenburg f 4786, K. Haasnoot f4766 en G. Vooijs, f4090, allen te Katwijk. Het werk is aan den Iaagsten inschrijver gegund. 397e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. le LIJST. Trekking van Maandag 18 September Hooge Prijzen. f 1C00: 2044(3 f 400: 1931 9234 19808 j 200: 2166 3646 6379 10268 15805 20633 1 100: 2165 3415 8303 9269 10313 17838 Prijzera van f 70. 160 3047 6072 8827 12359 14908 17726 19533 490 393 289 934 689 189 63 33 517 437 374 9249 730 421 81 85 649 73 501 389 92 611 93 86 876 577 676 498 13113 747 823 778 1073 -87 726 844 496 938 73 99 138 731 7122 10426 527 16038 936 987 255 70 622 74 51 101 18116 95 374 821 702 611 71 26 387 20012 92 22 72 59 675 43 442 JJ 510 4210 835 62 771 229 84 602 317 490 592 342 61 72 76 718 854 999 96 412 893 654 8211 11303 92 17024 657 588 2339 5278 330 73 955 189 724 613 100 329. 77 80 14068 241 802 824 39 502 85 524 163 43 19043 28 324 752 474 601 369 88 93 561 713 638 82 202 479 822 750 •15 59 88 328 553 84 89 988 870 318 66 741 976 805 12200 75 695 439 3044 NiETEN. 97 2295 4623 7138 10593 12982 15346 18268 119 336 50 60 99 93 469 76 23 76 71 79 602*13028 521 306 27 435 711 94 68 88 83 20 32 38 15 261 82 119 625 24 34 46 30 341 748 30 48 83 69 84 65 64 808 71 60 407 224 86 94 462 903 93 701 20 83 634 841 643 39 234 08 507 303 44 77 84 48 53 19 18 15 75 84 746 63 77 44 54 77 712 920 55 11011 323 83 79 88 37 30 77 29 89 80 465 83 82 870 71 51 833 88 68 807 5040 8167 85 63 16100 732 516 79 54 78 87 81 04 66 20 83 105 238 171 696 37 69 26 3127 36 44 214 743 84 81 36 53 83 54 90 59 201 804 49 68 343 301 302 62 31 16 62 201 72 82 34 64 71 52 72 06 76 496 78 84 306 33 74 70 556 558 94 96 18 962 76 72 64 72 454 863 27 19061 91 354 619 74 73 928 563 205 618 73 84 600 96 14004 650 46 714 91 787 715 545 08 732 51 18 410 94 37 607 17 70 69 27 18 96 46 23 20 867 71 814 47 835 42 48 29 83 347 48 512 929 69 82 58 911 75 60 21 56 62 772 198 17041 82 1002 36 87 84 876 255 77 431 29 54 6033 870 906 80 88 505 52 70 68 92 35 81 96 17 106 97 114 904 40 94 130 84 84 666 65 40 64 305 200 776 243 725 225 9042 12006 29 14 89 99 35 59 100 29 58 55 922 373 47 320 02 45 61 81 60 452 52 44 06 106 89 94 2CO0O 75 800 418 215 13 409 310 o5 97 48 20 20 17 707 24 157 508 58 570 42 22 46 59 68 18 96 91 70 37 801 566 69 614 904 625 384 60 17 630 219 72 52 38 92 74 32 73 59 79 57 743 94 92 41 731 368 401 744 4050 62 402 311 52 46 59 106 67 659 19 78 62 21 837 66 84 95 74 92 832 43 86 88 812 706 83 914 74 569 900 214 29 45 409 34 99 642 07 390 46 93 501 15007 973 45 40 454 56 802 81 57 88 66 89 58 953 19 601 92 18006 67 2003 62 87 43 24 118 23 727 45 82 7039 10112 701 40 49 62 46 89 69 70 26 66 74 803 135 524 88 278 46 77 94 63 39 25 90 368 48 212 123 919 237 47 112 432 862 90 39 32 43 94 25 522 79 95 52 33 53 95 34 70 920 328 231 77 Onderwijs. De uitslag van de practische examens voor instrumentmaker^en glasblazer, af genomen vanwege de vereeniging tot be vordering van de opieiding Aot instru mentmaker in het Natuurkundig Labora* toiium alhier, was de volgende: Examen eerstbeginnend instrumentma ker. Geslaagd: E. Spithoud, Rotterdam, G. Cji. Qtto en J. ArnoRlus, bejdep U

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2