De Eenzame. tweede Blad, behoorende 5ij De Leidsche Courantvan Donderdag 7 Sept. No 582. 5TATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Kort Verslag van de vergaderingen der Kamer. Het Kort Verslag der vergaderingen yan de .Tweede Kamer der Staten-Oene. Taal verschijnt in den avond van eiken lag, waarop de Kamer vergadert. De abonnementsprijs bedraagt f 1. •yien abonneert zich voor den tijd van een geheel zittingjaar. Voor de verzending van (aet "Versiag aan abonnementen binnens lands is geen port verschuldigd. Wij stellen onze lezers echter in de gelegenheid, mits zij dit TIJDIG opge- Ven, het Kort of Analytisch Verslag te bekomen voor den prijs van 50 cent. De verzending van het Verslag ge schiedt ook in dit geval portvrij. Alle betalingen van het Kort Verslag geschieden bij vooruitbetaling. De aandacht van hen, die reeds voor ie vorige zitting op het Kort Verslag waren geabonneerd, wordt er op ge vestigd, dat het noodig is, om, wan neer zij ook gedurende de nieuwe litting het Verslag weder wenschen ;e ontvangen, zich opnieuw te abon- seeren, en dat het, met het oog op tene geregelde toezending van het aegin der zitting af, gewenscht is 1at vooral TIJDIG te doen. Om de bestelling te vergemakkelijken, komt in dit nummer een formulier voor, yetwelk duidelijk ingevuld, aan je Administratie, OUDE BENGEL 54, LEIDEN, moet gezonden worden. DE DIRECTIE. Uit de Pers. Sociale Verzekering. Onder liet opschrift Tegenwind lezen *vij in ",,P a t r i m o n i u m" Toen de eerste berichten over Lloyd (George's Nationale Verzekeringswet uit jEngeland tot ons overkwamen, klonken alle berichten zoo sympathiek en was de verwachting op een spoedige tot stand koming van deze beiangrijke hervorming zoo hooggestemd, dat onwillekeurig het getob, dat wij hebben met onze sociale verzekeringswetten in nog ongunstiger jicht kwam te staan. En natuurlijk werd daaruit dooi de tegenstanders van Mi nister Talma politieke munt geslagen. Dat kan bij ons nu eenmaal niet an ders. Het „knap stuk werk" van Lloyd Ge orge werd geplaatst tegenover het „ellen dig geknutsel" van Minister Talma. Vanzelf is hetgeen uit het buitenland komt, in veler oogen beter, dan wat eigen inenschen leveren, maar vooral is het gemakkelijk eene wet, die men niet, of slechts ten halve kent, te prijzen boven eene wet, waarvan men zich voorgeno men heeft, geen haar goed te vinden. Vooral Mr. Patijn maakte zich bij het laatste verzekeringsdebat in onze Tweede Kamer tot tolk der lofzangers van Lloyd George. Een oogenblik scheen het, of inderdaad ölle partijen zich zouden scharen om Mi nister Lloyd George, en in Engeland door (eendrachtige samenwerking van alle groe pen eene Nationale Verzekeringswet tot stand zou komen Doch dat oogenblik duurde slechts kort k,The Catolic Times" van 16 Juni j. 1. Schreef: „Maar langzaam kwam de critiek op. Eerst heel voorzichtig. Dan luider hier, dan weer Idaar. En nu i s t't e e n 1 a- (waai van alle kanten." Dat lawaai is gebleven en heeft zich 'krachtig geopenbaard bij de tweede le zing van het wetsontwerp in het Lager huis. En thans is het zoover, dat de oppo- FEUILLETON. Vrij naar het Duitsch. 9) „In ieder geval hebben die jaren van ieenzaamheid u iels eigenaardigs aan trekkelijks verleend wat men tevergeefs bij andere jonge meisjes zoekt," zcide iKersten langzaam, als in gepeins ver diept. Daarop stond hij eveneens van zijn stoel op, en zag hij haar recht in de oogen. Cordula's hart bonsde opnieuw bij de ze woorden, maar zonder iets te zeggen, ging zij haastig langs hem heen, naar de ontvangkamer terug Van dat oogenblik af was Cordulaniet tneer gerust. Zij besefte maar al te goed ■dat deze man haar gewaagd spel door- Zag, maar haar trots was sterker dan haar langst om ontmaskerd te worden en nog altijd nam zij iedere gelegenheid te baat jom zich te vermaken. Tante Renate was gemakkelijk te mis leiden, doordat zij niet kon zien, hoe kostbaar thans Cordula's toiletten wa len, maar z.ij schydde toch jmenigmaal sitie ertegen met den dag grooter wordt. .Voor Minister Lloyd George is dat natuurlijk een erge tegenvaller. Met be minnelijk optimisme had hij op eene spoedige totstandkoming van zijn wets ontwerp gerekend. Vol moed had hij zich bereid verklaard tot samenwerking met de Afgevaardigden van de meest belang hebbende groepen, de Friendly Societies en de Doktoren. Maar dat viel hem al niet mee. Van de samenkomst met de doktoren zei hij zelf: „Ik heb twee uren met de medische heeren gediscussieerd. Ik ge loof niet, dat er zoo iets is ge weest sinds de dagen, dat Dani el trad in den leeuwenkuil." Sinds is die leeuwenkuil weer beroemd geworden, maar Lloyd George is er n'fttt zoo ongeschonden uitgekomen, als wel eer Daniël. In het Lagerhuis werd hij nog erger aangevallen. Conservatieven zoowel ais radicalen gingen hem te lijf en af en toe raakte de Minister zoo in de knel, dat hij er zich niet anders uitredden kon dan door concessies. Wat er nog van terecht moet komen, is hoogst onzeker. Een correspondent van één onzer groo- te bladen schreef dan ook: „Het is dus een geweldige stroom, waartegen Lloyd George heeft in te roeien, om zijn ont werp van wet in veilige haven te bren gen. H ij k a n daarin licht falen, wat wezenlijk jammer zou zijn. Want dan zou deze belangwekkende zaak, die heel wat weldaden voor de werklieden inhoudt, voor onbepaalden lijd worden verdaagd. Een half ei is beter dan een ledige dop, maar waarlijk Lloyd George bood den arbeiders meer dan een half ei, al is het niet precies een heel."- Dat klinkt heel wat somberder dan de fanfares, die eens gehoord werden en in Mei jl. zoo juist van pas kwamen om ze tegen Minister Talma uit te spelen. Ook liet „Sociaal .Weekblad" ten on zent erkent den tegenwind, die opgestoken is tegen Lloyd George's ontwerp en schrijft daarvan Hier te lande verkeeren velen, nog in hetzelfde geloof als de heer Susan (die een lofrede op L. G. gehouden had) dat nl. Minister Lloyd George het kunststuk heeft volbracht een wetsontwerp betref fende de ziekteverzekering tot stand ie brengen, dat met overgroote meerderheid en met instemming van alle belangheb benden aangenomen zal worden. Nu is niets minder waar dan dat. Bij een zoo i n g r ij penden maatregel als 'n ziekteverzekering kan men het o n m o g e l ij k alle p a r t ij e n naar den zin maken. Een oogenblik heeft heel Engeland ver bluft gestaan over de werkkracht en het initiatief van een minister, die te midden van de grootste politieke crisis, die En geland ooit heeft doorgemaakt, in korten tijd een zoo belangrijk ontwerp heeft we ten samen te stellen. En omdat bijna ieder een het principe genegen was, heeft dit krachtig initiatief aanvankelijk bij alle partijen enthousiasme gewekt. Maar dit enthousiasme is bij velen slechts van kor ten duur geweest. Lloyd George heeft het bijna even hard met zijne ziekteverzekeringswet te verantwoorden als Talma met de zijn e. Al spoedig begon in de arbeiderskrin gen een agitatie tegen het wetsontwerp, hetwelk volgens velen te zware lasten op de arbeiders legde. Nog voor eenige da gen hebben de Fabian Society en de In dependant Labour Party in eene gecom bineerde vergadering het wetsontwerp, zelfs geamendeerd, onaannemelijk ver klaard. De artsenvereenigingen vergaderden en stelden tal van amendementen op van zeer ingrijpenden aard; amendementen die door het Lagerhuis aangenomen zijn, omdat de artsen anders weiger den hunne medewerking tot de uitvoeringder wette verleenen. Bij tweede lezing is niet alleen de vrije artsenkeuze ingevoerd, maar ook de geheele medische behandelingaandeFriendlySo- cieties ontnomen en opgedra gen aan overheidsorganen, de Local Health Committees." het hoofd over het vele uitgaan van haar nicht. Niet omdat deze haar nu zoo dik wijls alleen liet, maar het baarde haar zorg dat het meisje pret had in deze nie tige vermaken en bovendien ontnam dit haar zooveel tijd voor haar werk haar verdienste. Want zij hechtte geen geloof aan de herhaalde verzekering van Melly dat Cora nog eens een goed huwelijk zou doen en daardoor voor altijd bezorgd zou wezen. Het bleek echter al spoedig dat de heer Stangen inderdaad vast besloten was Cordula ten huwelijk te vragen. Walfersdorff, dien hij hierover in den arm nam, beloofde hem1 Cordula op den man af te vragen, hoe groot het fortuin was, waarover zij te beschikken had. Toen Cordula hem nu wel moest be kennen dat dit slechts zeer weinig be droeg, ofschoon zij toch het verhaal van de erfenis volhield trok de jonge luite1- nant zich al dadelijk terug en wist hij te bewerken dat hij bij een ander regi ment werd overgeplaatst. Zoodra men echter daardoor begon te vermoeden dat juffrouw Adrian geens zins was wat men „een rijke erfgena me" noemt, bespeurde zij maar al te spoedig hoeezer zij haar vroegere triom fen alleen aan haar vermeende rijkdom tfi danken had gehad, £erst verbitter - Zoo staan de zaken nu in Engeland. Alle Friendly Societies loopen nu te hoop. Zelfs wordt de voorloopige staking van de behandeling van het wetsontwerp ge wenscht en krijgt Lloyd George minder gewenschte opmerkingen te hooren over zijne houding. Het Sociaal Weekblad meent dan ook, dat Lloyd George Daniël nimmer in den leeuwenkuil had moeten gaan, omdat nu ten slotte in Engeland waar schijnlijk eene wet tot stand komt, die nog meer het doktersstandpunt inneemt en nog meer aan overheidsorganen op draagt.dan het ontwerp-Talma. Zoo kan 't verkeeren in de wereld. Voor Lloyd George is de wind ge keerd. Zijn scheepje, zoo voorspoedig van stapel geloopen, heeft in de parle mentaire wateren met heftigen tegenwind te kampen en komt stellig niet onge havend binnen. Bij ons blies de tegenwind van meet af fel. Zal de ervaring, in Engeland opge daan, dien wind doen luwen? In elk geval strekt de geschiedenis van Lloyd's George's ontwerp ons tot leering en staat nu reeds vast, dat slechts kalm beleid gepaard aan stoere wilskracht een ingrijpend werk, als eene Arbeiders- ziekteverzekering tot stand kan brengen. „Bij een zoo ingrijpenden maatregel als een ziekteverzekering kan men het on mogelijk allen naar den zin maken." Deze woorden van het Sociaal WeeTcblad zijn volkomen juist. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 7 September. Gerardus Majeila. In het gebouw van den R. K. Volks bond vergaderde het kleermakersgilde St. Gerardus Majeila, onder voorzitterschap van den heer Wijtenburg, die de aan wezigen het welkom toeriep. Daarna wer den de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde was nu de propaganda. De voorzitter besprak de plannen, die het bestuur daarvoor had. Op Zondag 15 Oct. zal er een propagandavergadering wor den gehouden, waarin als spreker zal op treden de heer J. H. van Diemei, uit Utrecht, bondsvoorzitter. Daar het gilde dan zijn eerste lustrum viert, zal er des morgens om half 8 in de Hartebrugskerk een H. Mis met algemeene H. Communie plaats hebben. Verschillende leden voer den hierover het woord, waarna de ver gadering de plannen van het bestuur goedkeurde. De voorzitter achtte het zeer gewenscht, dat allen aoor huisbezoek de leden moeten bewerken tot bezoek op deze vergadering. Punt 5 van de agenda was de beschrij'- vingsbrief voor de jaarvergadering van den Bond, welke-zal gehouden worden te Nijmegen op 12 November. Bij de be spreking van de verschillende punten kwam het bestuur het gewenscht voor, om in de eerstvolgende ontstane vacature van het hoofdbestuur een lid van het hisdom Haarlem daarin op te nemen, daar het bis dom Haarlem niet vertegenwoordigd was in het hoofdbestuur. Dit werd met alge meene stemmen aangenomen. De heer v. d. Boog besprak de uit gaven voor reis- en verblijfkosten van het hoofdbestuur en zaj* gaarne, dat de afge vaardigde daaraan zijn aandacht zou schenken. Verder kon de vergadering zich met den inhoud van den beschrijvingsbrief vereenigen. Tot afgevaardigde voor de jaarvergadering werd benoemd de heer Wijtenburg. Bij de behandeling van het bondsregle- ment was de tijd zoo ver gevorderd, dat men besloot de tweede helft op a.s. Maan dagavond te behandelen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met een woord van dank op de gebruikelijke wijze de vergadering. Den Burcht. In „Eigen Haard" schrijft J. Adel over Leiden. Wij ontleenen aan zijn op stel eenige bijzonderheden over den Burcht alhier. „Het oudste bouwwerk van Leiden en van geheel Holland is de Burcht een cirkelvormige ringmuur, die aan de binnenzijde 22 spaarbogen heeft, de haar dit slechts en bleef zij het hoofd even fier in de hoogte dragen, zich even elegant kleeden als te voren, maar toen zij ten slotte wel moest zien hoe ook dit haar niets baatte en men haar alleen maar de gewone burgerlijke beleefdheid meer betoonde, trok zij zich uit de ge zelschappen terug, doch dit had ten ge volge dat ?ij zich thans ongelukkiger gevoelde dan ooit te voren, totdat ten slotte na een langdurig onderhoud met haar biechtvader, die haar onder het oog bracht wat zij had misdreven, haar be ter ik in haar ontwaakte en zij eensklaps begon in te zien dat datgene waarom zij gelogen en haar goede tante be drogen had, dit geenszins waard was ge weest. Diep verootmoedigd belijdde zij nu haar schuld, zij zag eensklaps haar ver leden in een gansch ander licht en zij verwenschte maar al te zeer haar licht zinnigheid, waardoor zij ook nog haar klein kapitaal had verloren, een som, die haar wellicht in later jaren nog zoozeer van dienst had kunnen zijn. Maar, jong als zij was, besloot zij niet bij de pakken te blijven zittenzij trachtte dadelijk weder werk te krijgen, om daar door wat zij verkwist had weder aan te vullen. Van den vroegen morgen tot mid den in den nacht zat zij over haar bor duurraam gebogea yopjt ging zij meer waarop eene gaanderij rust. Van deze gaanderij kon de vijand door kanteelen in den ringmuur beschoten worden. Voorts waren er vroeger nog tal van schietgaten in den ringmuur, welke ech ter dichtgemetseld zijn. Het bouwwerk ligt in zijn geheel op een vermoedelijk daarvoor aangelegden heuvel. De Burcht heeft twee groote poortopeningen en de hoofdingang is met gothisch lijst werk en met de wapens der opeenvol gende burchtheeren sinds 1651, versierd. In 1889 is de Burcht eenigszins geres taureerd en bij de herstellingswerkzaam- heden is er nog een oud uitvalspoortje voor den dag gekomen. De open ruimte binnen den ringmuur heeft een middel lijn van bijna 37 Meter en is met eenige boomen beplant. Ook treft men hier den bekenden put aan, die volgens oude over leveringen in een tunnel uitkomt, wel ke naar den Brittenburg bij Katwijk aan Zee zou leiden. Doch reeds Orlers de oudste beschrijver van Leiden, zegt van dit verhaal, dat het „bij velen (ehde dat met goede Redenen) voor een out Wijfs fabelken ende ongelooflick ghe- houden werd." De overlevering, dat men ten tijde van het beleg van Leiden zee- visch in dezen put gevangen heeft, zal men evenzeer naar het rijk der „out Wijfs fabe'kens" kunnen verwijzen. Wan delt men op de gaanderij boven de spaarbogen, dan geniet men een aller schoonst panorama van Leiden en om streken. Op de glooiing om den eigen lijken Burcht is zwaar en lommerrijk houtgewas met tal van vruchtboomen reeds in Orlers' tijd was dit zoo. Hij zegt toch„De opgaende schuynsich- heyt van den Burch is rondomme met allerley gheslachten van Fruytboomen beplantet, de welcke de selvighe in de ghenoechlicke Lenten so vermoeckelick ende cierlick maeckt, dat het schijnt, dat de Goddinne Pomona alhier hare woon stede genomen heeft." En wat Orlers ruim twee en een halve eeuw geleden zei, is nog altijd waar. Het oog weidt over dicht groen en boven de huizenzee steken de torens van Leiden uit. Vlak voor ons ligt de Hooglandsche- of Pan- craskerk, waarover straks nader, en ook op korten afstand merken we den toren van 't stadhuis op. In de verte zien we de groene weiden van Rijnland en in 't westen merken we flauw de duinenrij bij Katwijk op. Alleen het panorama, dat men van den Burcht af van Leiden en omstreken genieten kan, loont zeer de moeite van een bezoek aan de oude sleutelstad. Voor twee stuivers heeft men den toegang tot bet bouwwerk vrij en kan men naar hartelust den oogen den kost geven. Vroeger was het inwendige van den Burcht met cirkelvormige heg gen beplant en diende het den uitgaan- den Leidenaar tot Doolhof. Als de kermis in de laatste volle week van Juli aan brak trok op den eersten dag der week van pret alles wat tot liet kermishouden- de gedeelte van Leidens bevolking be hoorde naar den Burcht om daar te do len. Het doolhof is echter verdwenen de Leidsche kermis is den weg van alle kermissen gegaan en thans wordt de oude sterkte eene enkele maal gebruikt om buitenpartijen te geven." Brieven aan miliciens. Men verzoekt ons het volgende onder de aandacht van belanghebbenden te brengen De brieven en andere poststukken, be stemd voor de militairen van het 4e Regiment Infanterie die aan de najaars oefeningen deelnemen, moeten de na volgende adressen bevatten van 11 tot en met 17 September a.s. bijvoorbeeld Aan den milicien J. Jansen le Compagnie. 2e Bataljon, 4e Regiment Infanterie Legerplaats bij Harderwijk, van 18 tot en met 27 September a.s. Veldleger le Divisie Aan den milicien J. Jansen le Compagnie, 2e Bataljon, 4e Regiment Infanterie. HAARLEMMERMEER. In de raads zitting werd benoemd tot wethouder in de deur uit, behalve naar de kerk. Kwam zij dan- toevallig iemand tegen uit de deftige kringen, waarin zij vroeger ver keerde, dan zag .deze haar medelijdend aan, meenende dat het terugtrekken van Stangen het jonge meisje zoodanig had doen veranderen. Meilij was ook van dit gevoelen en daar zij meende, dat haar man daar schuld aan had, vermeed zij het haar oude vriendin te bezoeken. Cora had toch zelf moeten begrijpen, meende zij bovendien, dat een arme luitenant haar niet ten huwelijk kon vragen. Langzamerhand begon het harde wer ken Cordula echter zwaar te vallen, te meer daar de betaling zoo karig was. Meer dan 'eens was zij op het punt alles neer te leggen, maar het schuldbesef noopte haar dan weder te volharden, om haar echter telkens tot de overtuiging te brengen, dat zij in tien jaren tijds het verlorene nog niet weder ingehaald zou hebben. Zoo kwam eindelijk de zomer in het land en Cordula begon zich juist een weinig in haar eentonige levenswijze te schikken, toen er iets gebeurde, wat haar geheel verpletterde. Op zekeren dag uit de kerk thuisko mende, vond zij tante Renate als levenloos op den vloer liggen. Doodelijk verschrikt ging zij juffrouw Bunger, de buurvrouw de vacature Verkuijl, de heer J. H. M« Evelein. De levering van grint voor de wegen en schoolterreinen werd gegund aan den laagsten inschrijver, den heer de Breejem alhier. Ingekomen was een schrijven van de Commissie voor drinkwatervoorziening# houdende o. m. eene uitnoodiging tot bij* woning van eene bijeenkomst op 1 Sept. a.s. te Breukelen om te zien de uitkom sten van de boringen, welke aldaar wor den gehouden, tevens tot het houden van eene vergadering ter bespreking van do vraag, of de gezamenlijke gemeenten zul len trachten die watervoorziening tot stand te brengen. De burgemeester zal de gemeente op die vergadering vertegen woordigen. Aan mej. C. A. Grimmon wordt eer vol ontslag verleend als onderwijzeres. De gemeente-rekening wordt goedge keurd met een bedrag in ontvangsten van f 149843,57, in uitgaven van f 144215.S9V2- Zij sluit dus met eepi batig saldo van f 5627,671/2- Aan mej. Klaver wordt eervol ont slag verleend als onderwijzeres. HILLEGOM. In den gemeenteraad werden de nieuw benoemde raadsleden beëedigd. Tot wethouder werd herbenoemd de heer Th. Lommerse en tot leden der, gascommissie worden herkozen de aftre dende leden de heeren J. van Til Rz. en' R. A. van der Schoot. Tot onderwijzeres aan de O. L. School werd benoemd mej. P. Klaver van Hoofd dorp. Een voorstel van den heer Heemskerk! de rooilijnen voor de Wilhelminalaan te bepalen aan de Noordzijde op 5.5C M. uit het hart van den weg en aan de Zuid zijde op 4 M. uit de erfscheiding melt intrekking van vroeger daaromtrent ge nomen besluiten, werd aangenomen. De onbewoonbaarverklaring der woonhui zen van de Amerikastraat in eigendom aan de 's-Gravenhaagsche Hypotheek bank werd ingetrokken. Aan de Hiilegomsche Vereeniging tot vol ontslag verleend als onderwijzeres aan het openbaar herhalingsonderwijs. aAn de Hiilegomsche eVreeniging tot Bestrijding der Tuberculose werd een subsidie verleend van f 300. Onder voor waarde, dat het derde lokaal alsmede dö tuin ter beschikking blijve van de ge meente besluit de Raad de voormalige, school met onderwijzerswoning aan de Kerkstraat van jaar tot jaar voor f 250 te verhuren aan den heer C. G. F. Flen- trop. j Bij een voorstel van den heer P. Hk. van Waveren Hkz. tot heffing va. Hoof- delijken Omslag op progressieven grond slag verklaart de raad zich met 8 tegen 4 stemmen tegen het beginsel. De salarissen van Burgemeester, Se cretaris en Ontvanger werden verhoogd met resp. f 100, f50 en f 100 tot op. het minimum. De Voorzitter geeft toezegging dat hij met een voorstel zal komen tot geleide lijke vervanging van grintwegen door straatwegen. LISSE. In de alhier gehouden raads vergadering werden de herkozen raads leden Graaf van Lynden, Lefeber, v. Parijs en Veldhuizen van Zanten beëedigd. De aftredende wethouder G. van Parijs werd als zoodanig herkozen. De beide aftredende leden van de Gas commissie, de heeren van Zanten en Lefeber, werden ook weder als. zoodanig herkozen. Besloten werd eene geldleening aan tej gaan van f33.000, in plaats van f25.500, zooals eerst besloten was. N1EUWVEEN. In de raadszitting wer den de herkozen raadsleden de heeren van Bemmel, Habermehl en Kiebert be- eedigd. Aan de orde was de verkiezing van 2 wethouders (vacature van Bemmel, pe riodieke aftreding en vacature Kiebert wegens periodieke aftreding als raads lid.) Beide heeren werden met algemee ne stemmen herkozen. Daarop kwam in stemming de missive van Ged. Staten inzake de verordening omtrent het melkventen, waaromtrent roepen om met behulp van. deze de blinde op het bed neer te leggen, en terwijl zij haar best deed om de levensgeesten op te wekken, snelde de huishoudster naar den dokter. Angstig luisterde Cordula of deze niet kwam opdagen. Eindelijk belde hij aan. Het was Kersten. Zij schrok zoodra zij hem zag, maar de zorgen voor de oude vrouw legden alle andere gevoelens het zwijgen op en zij deelde nu den arts mede hoe zij1 hare tante bij haar thuis komst gevonden had. De jonge geneesheer nam met een onderzoekenden blik de schamele woning op; daarna ging hij naar het bed om de bewustelooze oude vrouw te onder zoeken, die al spoedig weder bij kennis kwam, doch bitter klaagde over een on dragelijke pijn aan het rechterbeen. Bij nauwkeurig onderzoek bleek, dat dit door den val op den vloer gebroken was. Toen Cordula dit hoorde, was zij als verlamd van schrik, maar al spoedig wist zij zich zoover te beheerschen, dat zij kon helpen waar het noodig was. Zij haalde verbandmiddelen, hielp den dokter zooveel zij kon en streelde telkens de wangen, van cte oude vrouw, die, nadat de dokter weder vertrokken was, kalm ea rustig op het rustbed lag uitgestrekt {Wojrdt .vervolgd^

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 5