Uit Stad en Omgeving. f 1000, f 600, U00, f 150, f100, f60, f 15. »che oud - hoogleeraar prof. Kern tot doctor honoris causa in de filosofie be - noemd. Vacantieleergangen. Wij ontvingen het programma van de juridische en algemeene vacantieleergan- gen, die van 11 tot 25 September, uit gaande van de Stud.-afd. van het Alg. Ned. Verbond, hier zullen worden ge houden. Door de hoogleeraren dr. C. Snouck Hurgronje, mr. J. H. Carpentier Alting, dr. H. T. Colenbrander, dr. W. de Sitter en dr. P. A. A. Boeser zullen verschil lende colleges worden gegeven, terwijl bezoeken worden gebracht aan of uit stapjes gemaakt naar Katwijk, Amster dam het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort, de Kagermeren, den Haag en Scheveningen, Delft, Rotterdam en Dordrecht. Op 25 Sept. vertrekken de deelnemers. Kunst en Wetenschappen. W ereld-U n iversiteit. Bij de viering van het eeuwfeest van de universiteit van Christiania heeft Broeg ger, de rector-magnificus, het denkbeeld bepleit, om een werelduniversiteit te stich ten met een internationaal karakter en met den geklelijken steun van alle landen. Een internationaal korps van hoogleera ren en studenten zou daar de beste studie middelen moeten vinden, die denkbaar zijn. De nieuwe universiteit zou een ver dere ontwikkeling van het internationalis me beteekenen, dat reeds met den ruil van professoren en studenten in sommige lan den zijn intrede heeft gedaan. Leger en Vloot. Herhalingsoefeningen. In de „St.-Ct." van gisteravond brengt de Minister van Oorlog het volgende K. B. van Sept. ter kennis van de landmacht Wij Wilhelmina, enz., gelet op art. 111 der Militiewet 1901, gezien het K. ,B. van 7 Februari 1911 no. 24, waarbij onder meer is bepaald, dat de verlof gangers der militie van de lichtingen 1907 en 1908, behoorende tot de regi on enten infanterie, de compagnieën wiel rijders en de compagniën hospitaalsol daten voor 26 dagen voor herhalings oefeningen in werkelijken dienst moe ten komen, hebben goedgevonden en ver staan te bepalen, dat de duur van die herhalingsoefeningen voor genoemde verlofgangers nader wordt gesteld op ten hoogste 49 dagen. Dit beteekent dus, dat de voor herha lingsoefeningen opgekomen miliciens 'die Zaterdag a.s. met groot verlof zou den gaan, voorloopig nog in dienst wor den gehouden. Militaire muziekkorpsen. Daar de thans bij de regimenten in fanterie bestaande muziekkorpsen zullen worden omgevormd tot fanfarekorpsen ter sterkte van 1 kapelmeester, 1 onder- kapelmeester en 14 muziekkanten, is bepaald, dat de leden van die fanfare korpsen de volgende bezoldigingen zul len genieten, de kapelmeester f1200 per jaar, de onderkapelmeester f 1.65 per dag, vier van de muziekkanten elk f 1.35 per dag, en de overige tien muzi kanten ieder f 1.05 per dag. Voorts is aan een fanfarekorps als hiervoren bedoeld een bedrag van f 1200 jaarlijks toegezegd, als tegemoetkoming in de kosten van aanschaffing en onder houd van muziekinstrumenten, partitu ren, enz., en is bepaald dat door de le den van een fanfarekorps buiten de diensturen ook harmoniemuziek mag ge maakt worden, doch dat de instrumen ten, partituren, enz. die hiervoor moeten worden aangeschaft, niet uit de rijkssub sidie mogen worden bekostigd, even- ,min als strijkinstrumenten. Vliegen bij de manoeuvres. De minister van oorlog heeft het ver zoek van den aviateur M. van Meel, om jmet zijn toestel aan de a.s. groote le- germanoeuvres te mogen deelnemen, in gewilligd. Van Meel krijgt als stand plaats het vliegkamp nabij de herberg, iDe Pettelaar. De groote manoeuvres. Van goed ingelichte zijde vernemen wij, dat wanneer het aanstaanden Donder dag nog niet zal hebben geregend, de Geneeskundige Dienst aan den minister van Oorlog het voorstel zal doen om, in het belang van den gezondheidstoestand der troepén, de groote manoeuvres niet te doen doorgaan. „NCt.". Sport. De Leidsche Vliegweek. De conferentie van gisteren tusschen het Landbouwtentoonstellingscomité en den heer Merens heeft tot goede resul taten geleid. Tusschen de leiders der beide attracties van de komende week is het tot een overeenstemming gekomen, en de heer mr. A. J. Fokker, voorzitter van de Tentoonstellingscommissie, zal zitting nemen in het Eerecomité. Tevens hebben zich daartoe bereid ver klaard de heereh kolonel D. de Roon, commandant der infanterie, en de pre sident van Ajax, J. H. Renkes. De inrichting van het terrein, waar mede heden een aanvang is gemaakt, .Wordt aldus Met eigenlijke vliegterrein krijgt ee,n hoefijzervormige gedaante met de opening naar den kant van Endegeest, in welke richting dus gevlogen wordt. Het voor pu bliek toegankelijke terrein bestaat uit: Paddock, len, 2en en 3en rang. Voor de versterking van den inwen- digen mensch zullen zorgen 3 buffetten, een champagne- en een chocoladetent, ter wijl een bloementent voor geur en kleur zal zorgen. De pachters dezer buffetten zijn de firma Keuls en Co. en de heer Lambeelc. Voor de veiligheid zal gezorgd worden door een uitgebreiden dienst der Rijks politie, terwijl de Leidsche Padvinders onder leiding van luit. Kits van Hey- ningen mee hunne hulpvaardige diensten zullen bewijzen. Nog verluidt, dat de Commissaris der Koningin voor Zuid-Holland, de heer E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh, zal uitgenoodigd worden om de vliegdemon- straties bij-te wonen van onzen koenen Wijnmalen, die, niet zooals gisteren een zetfout abusievelijk vermeldde, met een tweedekker, doch met een eendekker komt. Hierin schuilt juist het eigenaardige, dat Wijnmalen voor het eerst hier met een Déperdussin-monoplan komt vliegen. Een Vliegmachine te Noordwijk. Men meldt ons uit Noordwijk: Gisteravond ongeveer half zes ver spreidde zich alhier het gerucht dat er een vliegmachine zou neerdalen aan het strand. Volgens een ontvangen telegram zou de aviateur Lütge uit de richting Scheveningen komen aanvlie gen en tegenover het Strandhote'l lan den. Ondanks de groote menigte, die zich al spoedig op het strand en den Zuid-Boulevard bevond, meenden velen nog met een grap te doen te hebben. Maar werkelijk, ongeveer kwart vóór 7 zag men uit het Zuiden met groote snel heid 'n ééndekker naderen. Boven de Zuid-Boulevard gekomen, daalde de ma chine prachtig en vol plane en kwam zonder schok of stoot neer op 'tstrand, ongeveer tegenover de villa's van den heer Parijs. De heer Lütge, een aviateur die zijn machine volkomen in zijn macht bleek te hebben, was opgestegen op 't terrein van „Duindigt" en had den tocht in 20 minuten volbracht, met een ge middelde snelheid van 100 K.M. per uur. Reeds spoedig na de opstijging had de machine eene hoogte bereikt van 600 Meter, die zelfs later steeg tot 1200 a 1300 Meter. De aviateur was opgetogen over den prachtigen tocht, dien hij had volbracht Bijna voortdurend was hij boven de dui nen gebleven, iets wat met het oog op de daar heerschende keerwinden niet gemakkelijk is De machine van den heer Lütge is een ééndekker van het type Blériot, met een Gnomemotor van 50 P.K. Hoewel de heer Lütge nog niet lang geleden zijn brevet als vlieger heeft verkregen, heeft hij reeds verschillende prijzen behaald o.a. te Scheveningen. De aviateur had zich belast met de overbrenging per vliegmachine van een mandje druiven aan mevrouw Rande- brock. De machine is hedennacht onder be waking op het strand gebleven. De heer Lütge was Van plan hedenavond 6 uur wederom op te stijgen, om den terug tocht (hoogstwaarschijnlijk over Leiden) te aanvaarden. Vliegen. Lamblotte vloog Maandag te Fleures met ^talrijke passagiers, waaronder mevr. Blampain, die reeds 72 jaar oud is. Dat is een record. Concours hippique. Op den tweeden dag van het coneours- hippique te Haarlem behaalde in het num mer eenspannen Mevr. J. van Nievelt van Hattem te Wassenaar een eersten en tweeden prijs met Holland Pick em Up en Holland Little Buby. In het groot springconcours behaalde luitenant F. J. J. Trapman te Leiden den tweeden prijs.. Wilhelm Burgess zwemt over het Kanaal. William Burgess is met goed gevolg over het Kanaal van Dover naar Calais gezwommen. Burgess heeft het voor dezen herhaal delijk geprobeerd, doch hij faalde telkens. Het laatst probeerde hij het nu twee jaren geleden; de laatste maal van de Fransche kust af. Hij vertrok ditmaal van South - Foreland. Harry Pearson was zijn trainer. Er stond een N.O. bries. Een groot aantal kijklustigen waren bij den start aanwezig. Ook op z'n volgboot hadden een groot aantal personen plaats genomen, zoodat de zwemtocht wel degelijk gecontroleerd is en een regelmatig verloop had. Dins dagochtend om 10,50 ging hij te water en volbracht den tocht in 23 uur 40 min. Hij landde in Frankrijk Woensdagochtend om precies half elf. Dit was zijn veertiende poging. De 37-jarige kogne zwemmer voelde zich gezond en werd door zijn volgers, die gek waren van vreugde, on middellijk te slapen gelegd. Rechtszaken. -Drama te Rijswijk. Voor de rechtbank te 's Gravenhage, stond heden terecht Carolina Sophia de Bode, weduwe van Hall, 39 jaar, zon der beroep, wonende te Rijswijk, be klaagd van in den nacht van 3 op 4 Maart 1.1. haar echtgenoot door revol verschoten van het leven te hebben be roofd. Beklaagde, in zwaren rouw gekleed, geeft bewogen antwoord oj) de gebrui kelijke vragen. Volgens getuige, prof. Winkler, heeft bekl. gehandeld onder ziekelijke storing van haar geestelijke vermogens, ontstaan vermoedelijk door de gedachte dat zij lijdende was aan een ongeneeslijke ziek te der buikorganen. De getuige zou een verblijf in de cel voor bekl. schadelijk achten. Getuige achtte de dwangvoor stelling van bekl. zóó sterk, dat zij, vol gens zijn opvatting, niet anders Jjeeft kunnen handelen. Ook Dr. Plet, de andere getuige-des- kunöige, achtte bek!, ontoerekenbaar en haar verpleging in een krankzinnigen gesticht noodzakelijk. Tot dezelfde conclusie kwam dr. Ro- senstein. Ook hij was overtuigd dat be klaagde door waandenkbeelden tot 'de daad is gebracht. De beklaagde, ondervraagd, gaf een omstandig verhaal van haar levensloop. Op 16-jarigen leeftijd was zij uit In- dië naar Holland gekomen en niet ge slaagd voor onderwijzeres. Naar Indië teruggekeerd, was zij daar gehuwd met den heer van Hall, zij had in Indië veel in de binnenlanden vertoefd en was daar met het gebruik van revolvers vertrouwd geraakt. In Indië had zij zes, hier twee kinderen gehad. Na een miskraam ver leden jaar werd zij doodziek. Sedert ging haar man veel uit, naar de sociëteit, kegelclub, enz. Zij was jaloersch en had wel eens tegen haar man gezegd, als ik dood ga, zal jij ook dood. Haar man die gezegd had geen leven meer bij haar te hebben, had ook gezegd dat het er wel eens van komen kon dat zij hem dood schoot en dat zij dan moest zeg gen, dat hij het zelf had gedaan. Niet temin had hij haar toch de revolver la ten houden. Nadat beklaagde nog ver klaard had dat zij na een droom, haar man had doodgeschoten en nadat twee geneesheeren waren gehoord die de sec tie hadden verricht, verklaarde getuige C. R. B. v. d. B., dat hij beklaagde in Indië had gekend, waar zij zeer ge woon was. Later in Holland was zij zeer nerveus. Getuige had wel eens geadviseerd bekl .in een zenuwlijdersgesticht te doen opnemen. Verdere getuigenverkla ringen brengen in hoofdzaak bevestiging en aanvulling van de reeds afgelegde, getuigenissen. Tegen de art. 1638 van het B. W. Bij te Nijmegen voorgenomen aanbe steding van het bouwen ,van een zeven- klassige school door het bestuur van de R. K. Par. Broederscholen, zijn geen inschrijvingen ingekomen. Het bestuu rlvan de afd. Nijmegen van den Ned. Aannemersbond deed nl. in een door 2l gegadigden onderteekend schrijven aan het bestuur der broeder scholen weten, dat zij door toepassing van de "artikelen 1638 c en d van de Wet op het Arbeidscontract niet in staat zijn onder die bepalingen in te schrij ven. Mondeling werd dit schrijven toege licht en tevens werd medegedeeld, dat afschrift van dit schrijven zou worden opgezonden aan Z. D. H. Mgr. van de Ven, Bisschop van 's Jiertogenboscli, aan wien in deze zaak de beslissing is. LEIDEN, 7 September. Voor den te houden nationalen Tooncel- en Stedelijke Voordrachten- Wedstrijd, uitgeschreven door de Rede rijkerskamer Vondel alhier, is door Z. K. H. den Prins der Nederlanden een =groote bronzen medaille beschikbaar gesteld. Zooals uit een bericht van onzen Noordwijkschen correspondent, blijkt, opgenomen onder Sport, is de vliegenier Lütge voornemens hedennamiddag bij zijn terugtocht van Noordwijk naar den Haag, zijn route over Leiden te nemen zoodat hij tusschen half 7 en half 8 alhier gezien kan worden. KATWIJK. Van de thans herkozen en gekozen raadsleden zal de heer L. Kruijt in 1913 aftreden, de overige leden in 1917. Tot wethouders zijn benoemd de hee- ren D. Ouwehand Azn. en M. v. Egmond. Tot leden der commissie van fabicage zijn benoemd de heeren J. A. de Best en L. Kruijt, tot leden der gas- en water leidingscommissie de heeren H. de Ruijter Zijlker en C. van Tol. De uitkeering van het Rijk aan deze gemeente bedraagt f 19,685,31. Aan mej. A. Verlooy is de gebruikelij ke jaarlijksche toelage ad f150 verleend. Een crediet van f 100 is door den raad aan den burgemeester verleend om bij zondere controle te kunnen uitoefenen op den clandestinen verkoop van sterken drank. Aan mej. Nic. Bol werd in diezelfde raadszitting eervol ontslag verleend als lid der commissie van toezicht op de bewaarschool te Katwijk aan den Rijn en in haar plaats benoemd mej. Schoö- nenberg-Van der Gugten. De gem.-rekening werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 103,029.941? en uitgaaf op f97,799.98, batig saldo f 5229.964. Een missive van Ged. Staten in zake afvoering van het voedpad No. 71 van den legger, had tot gevolg, dat besloten werd te berichten, dit verzoek van het R. K. kerkbestuur hetzelfde gold als dat inderlijd van den heer Van Wassenaer van Catwijck en dat tegen de inwilliging geen bezwaren bestaan, onder dezelfde voorwaarden als reeds vroeger mede gedeeld. Ged. Staten hebben een plan gemaakt voor een visschersbaven voor 150 vaar tuigen. De raad stelde dit plan op hoo- gen prijs. De jaarwedden van burgemeester en secretaris werden gebracht op f2200 en f1900. VOORSCHOTEN. Tot tijdelijk klerk aan de posterijen alhier is benoemd de heer G. Mooi. GEWESTELIJK GEMENGD. Droge maar niet onvoordeelige zomer. Dat een droog jaar voor een bouwboer zeer gunstig is, blijkt ook weer eens bij den landbouwer L. v. W. te N i e u w- Vennep. Door deze is gedorscht bijna 2 bunder groene erwten en hij verkreeg een beschot van 40 H.L. per H.A., en daar deze nu op heden zoo hoog ln prijs zijn, geeft dit een mooie rekening. De heer v. W. bedong nog meer dan f 16 per H.A., voorzeker een bijna ongehoorde prijs. Brand. Gisteravond geraakte een schuur van een melkboer te L i s s e in brand. Hoe wel de brandweer direct ter plaatse was, kon men toch niet de schuur be houden. Het daarnaast staande huis bleef echter behouden. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Heden dineeren ten paleize Het Loo Douariëre Lecky Douarière de Beaufort grootmeesteres van H. M. de Koningin- Moeder Kaptein ter zee W. v. Voss, baron en baronesse van Pallandt van Nijenhuis, baronesse de Heusch. Z. M. de Koning der Belgen heeft benoemd tot grootkruis der Kroonorde van België, Z. Exc. Mr. T. M. C. As ser, te 's Gravenhage, Minister van Staat, lid van den Raad van State. De aftredende Amerikaansche ge zant de heer Beaupré, gaat 30 dezer scheep op terugkeer naar zijn vaderland. De nieuwbenoemde gezant der Unie, zijn opvolger, wordt tegen de helft van October te 's Gravenhage op zijn post verwacht. Wij vernemen, dat H. M. de Koningin aan Johannes Wolff, deii Nederlandschen violist te Parijs, de Eeremedaille voor Kunst en Wetenschappen, gelijkstaande met den graad van Officier der Huisorde van Oranje, heeft verleend. Het vertrek van den gezant van Ru- menië in verband met den hem opge dragen gezantschapspost te Weenen is eerst vast te stellen na terugkomst van verlof van den legatie-secretaris, die als dan als zaakgelastigde zal optreden. De Manoeuvres De Minister van Oorlog heeft heden aan zijn departement een conferentie ge houden met generaals over de vraag be treffende het al of niet doorgaan der legermanoeuvres. Nader seint men ons: De manoeuvres derde divisie (Noord- Brabant) gaan wegens vrees voor mond en klauwzeerbesmetting niet door. In plaats daarvan komen regimentsoefenin gen in de omstreken van Breda, Bergen op Zoom, en gezamenlijke oefeningen in Limburg. De legermanoeuvres zullen evenwel voortgang hebben. Eerste Kamer. Het voornemen bestaat, de bij de Eerste Kamer nog aanhangige wetsont werpen af te doen na de werkzaamheden, die op de opening van het nieuwe zit tingjaar volgen, dus niet meer vóór de sluiting der Kamers. Frankrijk en Duitschiand PARIJS, 7 Sept. De „Echo de Paris" bevat de verklaring, die Caillaux gisteren zou hebben gedaan aan verschillende per sonen,. en waarin hij zeide, dat hij de beste verzekeringen kreeg voor de ont vangst der Fransche voorstellen door Duitschiand. Duitschiand laat Frankrijk de vrije hand in Marokko, maar vraagt waarborg voor zjjn economische belangen, waarover de bespreking tot een overeen stemming kan leiden. De „Echo de Paris" meldt, dat de spoorwegmaatschap pijen reeds bericht zouden hebben ont vangen, dat de reserve-lichtingen, thans onder de wapenen, op 23 en 24 Sept. naar hunne haardsteden zouden kunnen terugkeeren. Ernstige brand. Te Venlo is hedennacht te drie uur de fabriek van kerkbeelden enz. van den heer Van Erp geheel afgebrand. Onge veer 150 tot 180 werklieden zijn door de ramp werkloos. Alle gebouwen zijn verzekerd. Weer twee Vliegeniers doodgevallen. Reuter seint uit Straatsburg, dat de luitenant Neumann en de aviateur Le- conte die hedenmorgen uit Mulhausen een vliegtocht naar Straatsburg onder namen, bij Bilzheim gevallen zijn, beide reizigers waren onmiddelijk dood. Het ongeluk gebeurde tusschen 6 uur en half zeven. Volgens een mededeeling van ooggetuigen, zou een ontploffing aan den val ürijn voorafgegaan. De rei zigers vielen uit een hoogte van onge veer 2Q Meter. Alle betalende abonné's op „DE LEID SCHE? COURANT" zijn volgens de be palingen, vermeld op de polissen, tegen ongevallen in en buiten bedrijf verzekerd Bij levenslange ongeschiktheid wordt uitgekeerd f 1000.bij overlijden f 600. bij verlies van een hand of voet f300.— bij totaal gezichtsverlies van een oog f 150.bij verlies van een duim f 100. bij verlies van een wijsvinger f60.— en bij verlies van eiken anderen vinger f 15-, Beurs van Amsterdam. 7 September 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5u/0 Obl. April-Oct. Dito 4 7o jan-Juli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3 7o Ot>l. Ie serie Rusland. 44% Obl. 1909Ned.Rec. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Oec. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4y0 Amsterdam 1900-01 4J/0 Leiden 189b. 4°/0 idem 1911. Aand. N. West. <£Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge ói Moormann (liq.) Ainst. Cult. Mij. der Vorsten!. Aand. Koi. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aanu.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Reüjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. i. expl. v. Petr. dr. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aano. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dim. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Den Cultuur Mij. Aand. Deü-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lira. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lirn. Aand. Holl. IJz. Spoor mij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtcl-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Vv eenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake ócOhio Cert.v.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 7o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.447o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o le Byp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 7o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4 Hongaarsclie Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2.4' Vorige Koers Koers heden* 844 844 83 84 70-é "14« 93?ó 934 964 924 924 95.4 954 66.4 97?.; K 9Ö4 97 88 884 85 854 101 h% 101M# 104 104 484« 484# 57 .4 574 1014 87 100.4 1004 163 59 H 57 4<>M« 504' 44? 8 45 4e 724 721j6 1174 116 1154 VÓ9H 1694 1444 143 105*16 1854 85,4 924 651 557 64 654 3634 365 4264 428 1974 158 1584 160 4 4 44a 14?8 154a 696 92 4724 477.4 14 134 467 44 9% 39 9'4c 834 834 924 924 974 974 203 Ï044 1064 724 234„ 244 304 304 76 294« 294 1014 ïoi 4 304 304 974 394; 26 254 109 111 274 274 1704 169'4 1004 1004 134 144 1074 1.40 1.40 804 80 88 1244 1574 158 167 69.4 504 41.50 71.70 1 Marktberichten. DELFT, 7 Sept. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 5.40 6.00, Zeeuwsche rogge f 0.a —.0, Westlandsche tarwe f 7.00 a 8,50, Zeeuw sche tarwe f 0.— a 0.—, Chevaliergerst f 5,60 k 6.30, Westl. zomergerst f 4.75 a 6.50, korte haver f 3.75 4.50, Duivenboonen f 8.25 a f 9.50, Paardenboonen f0.a 0.Bruine boonen f 15.a 18.groene erwten f 13 a 14,50 kool zaad fa mixed mais f 5.75 a 6.10, Boter f 58 a 67 per 4 vat van 40 Kg. Aan voer 337/8, 61/16, wegende samen 7350 Kg. Veemarkt, vette koeien le kwaliteit f 200 310, 2e kw. f 150 200, kalfkoeien le kw. 200— a 300, 2e kw. f150 200, vaarkoeien f140 210, 2e kw. f 90 140, vette kalveren f 70 k 100, 2e kw. f 50 k 70, Lamschapen f a f—vette lammeren f 16 a 21, magere varkens le kw. 16 k 42, Biggen f 7 k 15, nuchtere kalveren le kw. f 6 k 26, Paarden f50 a 150. Rundvleesch per Kilo f 0.84 a 0.76 a 0.70, vet kalfsvleesch per kilo f 1.20 k 1.10 1. Aanvoer 274 runderen, 4 paarden, 20 vette kal veren, 74 magere kalveren, 459 schapen en lammeren, 324 varkens, 1288 biggen, 8 geiten of bokken. GOUDA 7 Sept. Kaas. Aangevoerd 50 partijen; handel zeer vlug; le qual f 35.— a 37.50 2e qual. f 31.34, Boter. Aangevoerd 6114 kg. Handel vlug. Goeboter f 1.45 1.55; weiboter f 1.25 a 1.35. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel flauw prijzen minder. Vette varkens redelijken aanvoer. Handel vrijwel 21 a 234 c. p. 4 kilo. Biggen voor Engeland redelijken aanvoer f 17 f 18 Handel traag. Magere biggen goeden aanvoer, Handel matig f 7.— a f 10.50 Vette schapen geen aanvoer, nuchtere kalve ren redelijken aanvoer, Handel matig, f 9 k f 13.—. Graskalveren goeden aanvoer, handel matig, f 25 a f 40. Fokkalveren redelijken aan voer. Handel matig f 8 f 17. Vruchten. Peren f 6 a f 9.Appelen f 4,50 a f7.00 per H.L. Aanvoer vrij goed. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 7 Sept. Op de eierenvei- ling waren aangevoerd 1574 eieren, waarvoor de prijs beliep van f 5.406.10 per honderd soep- en braadkippen f 0.401.10, konijnen f 0.30—1.20, duiven 30 ct. het paar. AMSTERDAM, 7 Sept. Aardappelen. Andijker bonten f 2.502.60id. Blauwe f 2,60 a 2.70. Friesche Borgers f2.10 a 2.20. Zeeuwsche bonten f 2,50 a f 2.70, id. blauwe f 2.60 a f 2.70; id. Eigenheimers f 2.— a f 2,25, Rijnburgers id. f 1.80 a f 2.10. Geld, kralen f 0.- Geld. blauwe f 2,60, a f 2.70 Geld. bonte f2.50 a f2.60 Hilleg. kralen f2.50 a f3.—. Hill. Eigenheimeif f 2,75 a f 3.Alles p. mud. Aanvoer 5 ladingen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3