Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. Oê ■heet B on d a «ou het onbillijk vin- flen, <3at de andere dingen, b.v. lucht- ichommels en luchtdraaimolens, mochten blijven bestaan, indien -de heer Bakker veen toestemming geeft. De Voorzitter stelt namerts B. en W. voor om 'het bij wijze van proef toe te itaan, en gaat het niet góed, 'dan kan het Volgend jaar alles afgeschaft worden. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht, wordt 'verworpen met 5 tegen B stemmen en 1 blanco. Vóór de toeren h, Rijzen, Bakker en Straathof, blanco de heer v. d. Geest. Bij de rondvraag informeert de 'heer lBonda hoe het met de elect ris che ver lichting staat. DeVoorzitfer zegt, dat Ide stukken in onderzoek zijn en binnen kort zullen verschijnen. De heer B o n d a vraagt naar de keu ring der honden betreffende de trek- hondenwet. De menschen komen dikwijls Ivoor niets en betalen geld. Hij vraagt oï jdat geld terugbetaald wordt, en of er fcreen vaste tijd voor de keuring kan be paald worden. De Voorzitter ant- tvvoordt, dat de 75 ct. terugbetaald worden. De heer v. d. G e e s t vraagt, of de be stuurders van hondenkarren moeten af stappen bij het passeeren van een rijtuig. ?tls gevaarlijk voor de paarden. De [Voorzitter antwoordt, dat die ver plichting bestaat, maar een veldwachter 'kan er niet overal bij zijn. De koetsiers 'moeten zelf hun best doen om er zonder gevaar voorbij1 te komen. Ook de veror dening op motorrijtuigen en motorvaar tuigen is moeilijk om op 'te letten. Deze week is nog de Commissaris der Ko ningin bekeurd. De Voorzitter sluit daarop de ver gadering. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedenmiddag. Voorzitter de heer Jhr. Mr. Dr. N. G. 'de Gijselaar, burgemeester. Aanwezig bij opening 29 leden. De Voorzitter opent de vergade ring en stelt allereerst aan de orde: le. -Beëediging en installatie van de nieuw benoemde leden van den Ge- pi eenter aad. De nieuwbenoemde leden de heeren Aalberse, Vergouwen, de*Boer, Boter- mans, Zwiers, Roem, .Fokker, Korff, Hee res en Reimeringer worden door den se cretaris binnengeleid en leggen in han den van den Voorzitter de bij de wet •voorgeschreven eeden en beloften af. De Voorzitter wenscht de nieu we leden geluk met hun zitting-nemen in den Raad. Spr. hoopt dat de herko- zenen zullen blijven voortgaan hunne krachten aan de gemeente te wijden. Spr. herdenkt daarna de leden wier plaatsen door anderen zijn ingenomen, n.l. wet houder Kerstens, prof. Fookema An- dreae en mr. de Vries. Spr. wil geen aanmerking maken op de beslissing van de kiezers, maar herdenkt met weemoed mr. Kerstens, die hij als een vriend had leeren waardeeren. Hiermede verklaar de spr. de leden geïnstalleerd. Ingekomen is een schrijven van mevr. de Wed. Wildeboer, houdende kennis geving, van het overlijden van hpar jechtgenoot, prof. dr. G. Wildeboer, in leven lid van den gemeenteraad. De Voorzitter zegt, dat hij en al le leden wel opgeschrikt zullen zijn door de droeve tijding van het overlij den van Prof. Wildeboer. Nog voor kort bestond er geen gedachte, dat de ziek ste, waaraan hij lijdende was, zoo'ri diep treurigen afloop zou hebben. In Prof. 'jWildeboer verliest de gemeente een ijve rig en nauwgezet raadslidj die haar be langen diende door zijn wetenschap, zijn karakter en zijn woord. Hij was al tijd bereid zijn tijd en kennis feil 'te hebben voor de gemeente. Hij was een Vriendelijk man, met een edel gemoed. Spr. wijst erop, hoe zwaar de slag voor de echtgenoote is en hoopt, dat zij kracht zal vinden dit verlies te dragen en dat haar daarin moge steunen de verzeke ring van de meeste hoogachting, en sympathie, die het raadslid prof. Wilde boer werd toegedragen. Het schrijven zal met een brief van rouwbeklag worden beantwoord. De Voorzitter wijdt vervolgens enkele woorden van welkom aan het raadslid, den heer van Hoeken, die na een ongesteldheid van 10 maanden we derom de zitting bijwoont. De heer van .Hoeken was een ijverig raadslid en spr. wenscht lie.m zoowel voor zijn gezin als voor zichzelf geluk met zijn herstel. (Teekenen van instemming.) De heer v. Hoeken dankt voor deze hartelijke woorden. Voorts zijn ingekomen de volgende stukken,: Verzoek van dr. J. W. Bierma oin eer vol ontslag als leeraar aan het Gymnasium Verzoek van de afd. Leiden van den Nederl. Steenhouwershond om het uur loon der steenhouwers in bestekken van gemeentewerken te verhoogen tot 26 ct. Verzoek .van de Leidsche Duinwater maatschappij om vergunning tot uitvoe ring van eenige werken ten behoeve van de uitbreiding der eanalisatie onder Oegstgeest. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Nog wordt medegedeeld, dat op Dins dag 12 Sept. a.s. te 11 uur op het Raad huis de ontvangst zal plaats hebben van het hoofdbestuur en van 'het Leidsche afdelingsbestuur van de Holl. Maatsch. van Landbouw, waarbij tegenwoordig zal zijn de Directeur-generaal van Landbouw. Met een extra-electlisd^e tram zullen de raadsleden alsdan een bezoek aan de ten toonstelling brengen. Benoemd werden achtereenvolgens tot Wethouders, jaar van aftreding 1917: de heeren J. A. van Hamel {aftr.) met 18 st. tegen 1 St. op mr. v. d. Lip en 10 st. blanco en mr. J. C. van der Lip (aftr.) met 27 £t. tegen 2'st.blanco. Beiden verklaren hunne benoeming te aanvaarden onder dankbetuiging voor liet in hun gestelde vertrouwen. tot wethouder, jaar van aftreding 1914 (vacature mr. Kerstens.) Bij eerste stemming worden uitgebracht 14 st. op den heer Reimeringer (Lib.), 1 op den heer J. A. Bots (R. K.), 1 op den heer Driessen (R. K.) en 1 op mr. mr. P^ E. Briët (A. R.). Bij tweede vrije stemming worden uit gebracht pp de heeren Bots (R, K.) 14, Reimeringer (Lib.) 14 en Driessen (R.K.) 1 st., zoodat er 'herstemming moet plaats hebben. Bdj herstemming worden uitgebracht 14 st. op den heer Bots en 13 st. op den heer Reimeringer, zoodat gekozen is de heer j. A. BOTS (R. K.). De heer Bots aanvaardt de benoeming onder dahkzegging aan de leden die op hem hebben gestemd. tot drie leden van de Commissie van Financiën: de heeren A. L. Reimeringer, J. P. Vergouwen en J. Bosch, allen af tredend. Tot voorzitter wordt benoemd de heer Reimeringer. Bij deze stemming ontstond een debat over de vraag, of een stem, uitgebracht op „dezelfde" van onwaarde was. Met 22 tegen 7 st. maakte de Raad uit dat de, stem niet aan den heer Vergouwen, op wicn zij bedoeld scheen, moest worden toegekend. tot twee leden van de Commissie van Fabricage: de heer Korff (in plaats van den heer Roem, die verklaardel voor een herbenoeming niet in aanmerking te ko men en na herstemming met den heer Hoogenboom, die eene benoeming niet wenschte te aanvaarden) alsmede dei heer A. Mulder, (aftr.) (De vergadering duurt voort.) Doodslag. Aangaande den moord te 's Gravenhage in een lokaal van het Leger des Heils meldt men nader: De getroffene is een zekere Walraven, gehuwd en vader van acht kinderen. Hij verdiende een schamel stuk brood met het venten van fruit en groenten, en stond bekend als een kalm en fatsoenlijk man. De verin oedelijr.e dader is een zekere Esderts, Leidenaar van geboorte en 23 jaar oud. Hij stond bij het Toevlucht te boek als los werkman, en van onbespro ken gedrag. Voor zijn opneming in het Toevlucht is hij loopknecht bij een ban ketbakkerij in Leiden geweest. Hij heeft reeds een bekentenis afgelegd en is gisteren ter beschikking van de justitie gesteld. Ongelukken. De stationschef van Harderwijk is Zaterdagavond, toen hij na een gesprek met een machinist van het tweede naar het eerste perron wilde oversteken, door de locomotief van den binnenrijdenden trein uit Zwolle geraakt en een paar meter ver op den weg ge worpen. De heer Buitenhuis werd zoo ernstig gewond, dat zijn toestand zware zorg baart, al is niet alle hoop op behoud uitgesloten. Een zesjarig knaapje werden Zater dag op de Rozengracht te Amsterdam door de Haarelmscne tram beide beentjes afgereden. Een half uur later was het kind in een zich in de nabijheid bevin dend politie-posthuis overleden. Bij de in aanbouw zijnde gasfabriek aan de Keilehaven in den Boschpolder te Rotterdam had Zaterdagmiddag een ern stig ongeluk plaats. De kraandrijver E. S. was bezig met 't nazien van een stoom- kraan en trapte daarbij op den gangmaker van de machine, die daardoor in beweging kwam. De man werd door de kamraderen gegrepen, met het ongelukkig gevolg, dat hem een stuk vleesch uit de rechterzijde werd gerukt. Op een draagbaar is hij door de sleepboot Dokwerken naar de Vischmarkt aan de Leuveliaven gebracht en van daar naar het ziekenhuis ver voerd. Aan boord van het stoomschip „Hanse", liggende aan boei 4 te Rot terdam, werd de bootwerker W. K. gister morgen door een ander bootwerker, een ruwen man, beetgegrepen en uit aardig heid met gestrekten arm boven een open ruim gehouden. De sterke man kon op een gegeven oogenblik W. K. niet meer houden, waardoor deze van een hoogte van ongeveer 4 meter in het ruim viel. Hij is ter verbinding naar het zieken huis gebracht. Brand. De motorboot „Nooit Gedacht" vau schipper J. van Wessel, afkomstig van Weesperkarspel, hooi ge laden hebbende van de Heidemaatschappij te Gemert, lag Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur tusschen sluis 6 en 7 der Zuid- Willemsvaart op het punt te vertrekken, toen de Schipper bemerkte, dat de boot vast lag. Hij trachtte met achter- en vooruitstoomen het schip los te maken, toen door de schokken het petroleum- toestel omsloeg en over het hooi viel, dat onmiddelijk vlam vatte. De schipper zette alle krachten bij om los te komen, doch door den schok was de bovenste lading in het water gevallen. Het eene pak ontvlamde het andere, zoodat spoe- <ftg het tón Aal met brandende pakken hooi. De schipper was nog jwist stea* zich te redden en zijn baar geld, ter waarde f500. De lading en tot schip zijn gelukkig verzekerd. Genezing te Gourdes. Men meldt uit Woensdrecht aan -de „Alsb." Sedert vier jaren is de dochter van een eenvoudigen strater lijdende aan tuber culose en sedert drie jaar aan eene ver- Iamranig óver geheel het lichaam doch welke zich ra den laatsten tijd bepaalde tot den linkerarm en het rechterbeen. Zij had ook vroeger geruim en tijd be klemming der spraak en is met blindheid geslagen geweest. Van de tuberculose, zoo verklaarde ons de behandelende geneesheer, is zij nagenoeg genezen, doch de verlamming bleef steeds voortduren. De opofferen de liefde der ouders, de zorgvuldige! verpleging in eene lighalle waren oor zaak van de genezing der tuberculose, doch wat men ook deed, de verlam ming bleef aanhouden. De geneesheer die ons heden zeer welwillend te woord stond verklaarde ons, dat na zeer vele consulten met collega's en met een spe cialist zij tot de overtuiging kwamen dat genezing niet was uitgesloten doch dat in ieder geval eene bijzondere in vloed noodig was om deze genering tot stand te brengen. De ouders zijn godvruchtige lieden die alle vertrouwen hadden op Gods barm hartigheid en de voorspraak der H. Maagd. Meermalen had de lijderes den wensch te kennen gegeven naar Lourdes te willen gaan, doch als arbeftlersmen- schen zagen zij op tegen de onkosten die voor hen beduidend waren. De vader stelde echter ten slotte den geneesheer met de zaak in kennis. Hij deed hem het verlangen kennen .zijner dochter en vroeg diens oordeel drover. De dokter verklaarde evenals de specia list, hiertegen geen bezwaar te hebben zij noemden het zelfs eenel onverant woordelijke daad, zoo de vader aan dat verlangen geen gevolg gaf. Vol vertrouwen ging de vader dat ge lukkige nieuws aan zijne dochter en ga de mededeel en, die reeds gedurende twee maanden het ziekbed in de lighal dag nog nacht verliet. De voorbereidende maatregelen wer den getroffen, moeder en dochter, geheel onbekend met de Fransche taal, zouden de reis met eene Luiksche processie aan vaarden. Nu gold echter de vraag: hoe zou dat arme lamme kind naar den pel grims-trein gebracht worden, zonder haar al te veel yijn te veroorzaken Geluk kig echter bezit deze streek nog edel moedige mannen, die, ook al behooren zij niet tot den Katholieken godsdienst, een medelijdend hart hebben voor hun armen medemensch. Een beroep op de medewerking van Jhr. van Vredenburg te Tholèn werd onmiddellijk gunstig be antwoord ja, hij ging verder en deed zijn groote automobiel geheel inrichten als ambulance, zoodat op Donderdag 24 Augustus jl., den dag waarop de reis zou worden aanvaard, het zieke kind door vier personen ondersteund, liggen de op een bed, in de auto werd gelegtd. De chauffeur en allen schreiden als kin deren bij de gedechtedat zal haar laat ste gang zijn, want het was niet veel meer dan een geraamte dat weïd heen gevoerd. Zoo bereikte men Brussel, waar op dezelfde wijze de lijderes,die steeds welgemoed was, in den trein werd ge bracht die haar naar Lourdes zou bren gen. Men kon het zien, zoo verklaarde ons heden de moeder, hoe gelukkig zij was, toen de trein zich in beweging stelde; met nog meer vuur werd er gebeden en niet door haar alleen want thuis wa ren vader en kinderen, bloedverwanten en vrienden, ja men mag gerust zeggen vereenigd in gebed, om van die goede het geheele dorp, in gedachten met Ihaar te smeeken voor een volledige gene- Moeder Maria de _voorsj>raak bij God af zing. Het vertrouwen was in haar zoo le vendig, dat, toen zij Vrijdag 25 Augus tus bij aankomst te Lourdes per bran card naar het hospitaal werd gebracht, zij voortdurend riep: hier zal ik gene zen de H. Moeder Gods zal mijn vurig gebed verhooren. En ziet, hoewel zij dien dag niet meet in het bad gedragen kon worden, ging zij toch naar de,grot en woonde daarna de processie van het H. Sacrament bij Haar verlangen werd steeds vuriger, haar gebed nog krachtiger en ziet, b-ij de eerste bading op Zaterdag 26 Aug. jl. werd opl eens het gebruik der linker hand haar mogelijk^ zij bewoog en wuif de hare goede moeder toe, de .pijnen in den hals en rug waren verdwenen. Men kan zich reeds de vreugde be seffen die beide aangreep toen tijdens de processie van het H. Sacrament des middags zij op eens ook de lamheid in haar rechterbeen voelde he'engaan toen het H. Sacrament naderde; zij had wel willen opstaan zoo hare begeleiders haar niet hadden terug gehouden. Qnmiddellijk na terugkeer in het hos pitaal, werd zij in de visitatie-zaal ge bracht, waar vele geneesheeren .aanwe zig waren om' andermaal een onderzoek in te stellen. Hoewel men haar had ge dragen, kon zij toen reeds goed staan en deed eenige stappeh voor de aanwes- zigen. Op Zondag 27 Augustus had _ander- .maal ka sf21su.lt vaa yisx dsWsisfli plaats, die op. haar nog een bijzondere 4K t?t_resyltaat had, dat op Dinsdag 29 Augustus in Trut openbaar werd verklaard, dat Elfsa Theuns, oud 2;1 jaren, geboren en wo nende te Woensdrecht (Nederland) vol ledig hersteld was van hare kwaal 'en zij genezen huiswaarts kon keeren. 'Hert was andermaal jhr. van Vreden burg «te Thoken, die rijn auto disponibel stelde, nu niet meer als eene ambulance, doch als een zegewagen, om de geheel herstelde Elisa in triumph naar woens- drecht te voeren. Ter 'bekorting van de 'reis besloot men haar nu niet te Brussel af te halen per auto, doch van het station tsschen af. De lijderes, voor eenige dagen niet in staat zelfs haar hoofd op te lichten, stapte thans uit den trein in EssChen, naar de auto, als ieder ander, omhelsde de naastbestaanden, die daar reeds aan wezig waren, groette allen, die haar kwa men verwelkomen, groette de langs den weg geschaarden oprecht hartelijk tot aan het dorp harer inwoning, de opeen- hoopiug van menschen zóó groot was, dat de auto er niet meer doorheen kon en men nu en dan stal moest houden om aan de herstelde ;-n ovatie te zien brengen. Haar vader was natuurlijk een der eer ste die haar begroette, de omheilzinjg was zoo hartelijk, dat alle aanwezigen tot schreiens toe werden bewogen en velen niet voldaan waren met een blik, doch van haar een handdruk verlangden met de voor eenige dagen slap langs het lichaam hangende hand. Land- en Tuinbouw. De groote najaarspaardenmarkt zal dit jaar te Hoofddorp gehouden worden op 19 October a.s. Wijl aan deze paardenmarkt een verlo ting van paarden en landbouwgereed schappen, enz. is verbonden, zal deze de volgenden dag plaats hebben in het gemeentehuis. LEIDEN, 5 September. Prof. dr. G. Wildeboer. Prof. dr. Gerrit Wildeboer, die in het Diaconessenhuis een naar men meende niet ernstige operatie aan den hals had ondergaan en daarna in het gesticht werd verpleegd, is gisteravond kwart voor tienen plotseling overleden. De overledene was den 9den Septem ber 1855 te Amsterdam geboren, had aan de universiteit alhier gestudeerd, waarna hij predikant werd bij de Nederl. Herv. Gemeente te Heiloo. In 1884 werd hij be noemd tot hoogleeraar en belast met het onderwijs in de Oud-Testamentische vak ken; vanaf 2 October was hij hoogleeraar alhier. Van zijn werken noemen wijHet ontstaan van den Kanon des Ouden Ver- bonds,de Letterkunde des Ouden Verbonds naar de tijdsorde van haar ontstaan, kant- teekeningen op de boeken Spreuken, Pre diker en Esthervoorts verschillende verhandelingen in binnen- en buitenland- sche tijdschriften en in de Verslagen en Mededeelingen van de Koninklijke Acade mie van Wetensehappen. De heer Wildeboer had voorts zitting in den gemeenteraad voor district I en zou in 1916 aftreden. Hij werd, ofschoon bij geen der partijen aangesloten, tot de christelijke groepen gerekend. GEWESTELIJK GEMENGD. Diefstal De tuinder P. Turk, wonende in het Westeinde te Zoeterwoude vond heden morgen in zijn schuit, liggende nabij zijn land, in de Meerburgerwatering nabij het dorp, eenig goed, bestaande uit dekens en kussen, mannen- en vrouwen-, boven- en onderkleedingstukken, alsmede eenige artikelen van huishoudelijken aard. Alles is in eene goede en zindelijke staat. Ver moede bestaat dat genoemde voorwerpen van diefstal afkomstig zijn. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Men schrijft ons uit Scheveningen: Met den heer Chévillard, President en Dirigent van de Association des Concerts te Lamoureux te Parijs is door de Maat schappij Zeebad Scheveningen eene over eenkomst gesloten, welke bepaalt, dat het Orchest van de Accosiation des Concerts Lamoureaux gedurende het volgend seizoen van af 15 Juni tot 15 September de concerten in de Kurzaal zal geven. Verdronken. Het lijk van een jongeman, die gisteren bij het baden in zee, nabij de strand- batterij te Scheveningen, verdronk, is hedenochtend, ongeveer ter zelfder hoogte aangespoeld. Het werd ter herkenning voorloopig overgebracht naar het politie posthuis aan den Gevers-Deynootweg, Cholera. BERLIJN, 4 September. Naar verluidt zijn bij Beikos aan den Bosporus van 1500 uit Albanië terugkeerende soldaten in den loop van Woensdag, Donderdag en Vrijdag 850 man aan cholera gestor ven. Van de 40 officieren moeten er nog maar 6 in leven zijn. Het zijn soldaten van het troepentransportschip Besmi Alem, die, zooals reeds is gemeld, door het cordon waren gebroken om zich in den omtrek water en voedingsmiddelen te verschaffen. Terwijl eerst slechts en kele ziektegevallen waren voorgekomen, hebben de soldaten besmetting opgedaan door zich te buiten te gaan aan water en vruchten, die zij in het nabijgelegen dorp kregen. Op bet Fransche en lief Engelsche gezantschap heeft men door -rStlgliijkers gezien, boe de lijken onder den grond werdëïï -grmSp^ - Sjefket pasja heeft dadelijk na zijrTg^' nezing een persoonlijk onderzoek ter pilaatse ingesteld en heeft daar een strenge bestraffing bevolen van de intendance, die de soldaten verwaarloosde. Hij'trachte den geheel wanhqpigen soldaten moed in te spreken. Vervolgens werd bij een uur lang ontsmet. Stak i ngs o n ge reg el dh e d e n RIJSSEL, 4 Sept. Stakend* wevers hebben te Nalluin twee werk willigen overvallen en hun wonden toe gebracht. Bij charges, die op betoogers werden gemaakt, zijn viff gendarmen en een twintigtal betoogers gedood. Er zijn troepen naar het tooneel van de onregeldheden gezonden. PARIJS, 5 September. De bladen bevatten een telegram uit Nantes, meldende dat 400 stakers in Basse-lndte poogden de hoogovens te bezetten, om den arbeid te hervatten. De gendarmes dreven hen terug, waarbij tien gendarmes en een twintigtal stakers gewond werden. Beurs van Amsterdam. 5 September 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito ■24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% |an-juli. Portugal 44 Óbl.Tabaksmon. 3% 'Obl. Ie serie Rusland. 44% Obl. 1909 Ned.Rec. 43* dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 37o Gec- B. Schuld Venezuela 3 /Q Dipl. Sch. 1905 47o Amsterdam 1900-01 470 Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. <&Pac.Hyp.B.'C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Dn, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorsteni. Aand. Kol. Bank Ned. Handeismpij. Rescontre 5 üew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Suin Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern.Merc.Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asaiian Tab. Mij. Aand. Uu. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake «SOhio Cert.v.aand. Denv. öc Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 7o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.4 Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2Yi Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 37c. Vorige Koers Koers. heden. 84 84% 83% 70% 944 934 954 964 924 924 954e 064 97 97% 97 97 89 834 84 844 100% 101% 103:4 48 6 ia 574 58 1014 1014 87 1004 100\' 163 584 494 49% 434 434 70*w 117 116 115V 1694 1704 144 145 185,4 '.864 87 83\' 651 650 64 4 63% 3584 4234 1984 1994 1G1 !584 44 4% 14% 14 4 696 894' 91 482,4 4794 14 14 467 44 9% 94 394 39 834 834 924 974 974 204 203 105% 1054 72 724 234e 234 284 76 284 1014 29% 974 974 394 254 uo 109 264 167 1004 1004 13% 13% 1074 1.40 80 81 89 1244 1574 1574 167 Ö94 694 50 504 41,70 71.70 Marktberichten. LEIDEN, 5 Sept. Vette varkensmarkt. Vetta varkens 151 f0.48 a f0.47, licht soort 20 f0.42 a f0.40. Handel matig. ROTTERDAM, 5 September. Botermarkt. Aangevoerd 5887 achtste en 20 zestiende vaten en 192 stukken van een half K.G. Prijzen 1 kw. f 63, 2e kw. f60, 3e kw.f56. Per half K.G. 80 a 85 ct. Eieren. Aangevoerd 47483 stuks. Kippen eieren f 4.25 a f 6.10. Eendeneieren f 5.50—5.80 kalkoeneieren f 6.50 a 7.—. Veemarkt. Aangevoerd 63 Paarden, 937 magere Runderen; 173 vette Kalveren; 157 nuchtere Kalveren489 graskalveren 0 schapen of lammeren, 538 Biggen. Prijken als volgtKoeien en Ossen 36—43, ct., Stieren 29—35 ct., vette Kalveren 45-60 ct. p. H kilo. Melkkoeien f 160 a 275, Kalfkoeien f 165 a 275, Stieren f l"20-320; Pinken f 85-150, Gras- kalveren fVaarzen f30 a 35, Werk paarden f 90 a 300; Slachtpaarden f 60-160; nuchtere Fokkalveren f 16—26; nuchtere slacht- kalveren f0 a hitten f 60240, Biggen f 7,50-12.—biggen per week f 1.20 a 1.25, Vette runderen flinke aanvoer, handel flauw, Stieren aanvoer matig. Vette kalveren duur, zware soorten vlug verhandeld, melk- en kalf koeien weinig aanvoer, handel traag. Jong vee handel gering, graskalveren grooten aanvoer, alles voor de slachtbank. Paarden gering, biggen vlug verhandeld. BODEGRAVEN, 5 Sept. Aangevoerd: 155 partijen kaas Goudsche le soort f 35M a 38—. 2e soort f 31.— a 32^, Edammer le soort f28 Zwaardere Goudsche f 39Handel zeer vlug. AMSTERDAM, 5 Sept. Aardappelen. Andijker bonten f2.50—2.60; id. Blauwe f 2,50 a 2.60. Friesche Borgers f2.10 a 2.15. Zeeuwschö bonten f 2,50 a f 2.60, id. blauwe f2.50af2.60j id. Eigenheimers f 2.— a f 2,20, Rijnburgers| id. f 1.80 a f 2.10. Geld, kralen f0.— a f0. Geld. blauwe f 2,50, Geld. bonte f 2.50 a f 2.6Q Hilleg. kralen f 2.50 a f 3.—. HljL Digenhetmeri f 2.75 a f 3.— Alles p. mud. Aanvoer 7 ladingen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3