BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. (gistermiddag te Peterhof aangekomen en pan het station door den Tsaar en de jTsaritsa ontvangen. De koning van Servië is benoemd tot •chef van het 14e regiment infanterie te jOfsnetz. De stadhouder van Bohemen, prins iThuu, is gisteren te Ischl door den kei zer in langdurig gehoor ontvangen. Het gesprek liep over het Dpitsch-Tsjechisch vraagstuk. Bij koninklijk besluit is in België onderwijs in handenarbeid bij het mid delbaar onderwijs ingevoerd. Te New-York zijn telegrammen ontvangen uit Mexico meldend, dat een algemeene vergadering van de Constiht- tioneele progressieve partij den gewezen leider der revolutie in Noord-Mcxico, Francisco Madero, candidaat voor het presidentschap van Mexico heeft ge- st e!d. W. C. Anderson, de voorzitter van de Engelsche onafhankelijke arbeiders partij heeft aan de af deelingen mede gedeeld, dat in de eerstvolgende maan den in alle "vergaderingen van de partij gepleit zal worden voor naasting van de spoorwegen door den Staat - Chagas vormt, na mislukking der onderhandelingen met Costa, een blok- ministerie, waarin Chagas ministerpresi dent en minister van binnenlandsdie za ken, Vasconcelios minister van buiten- landsche zaken, Duarie Lei te minister van financiën, Menezes van marine zul len zijn. Het is zeer moeilijk iemand voor de portefeuille van justitie te vinden. Het hof van cassatie heeft het be roep van Duez, den schelmachtigen boe- delberedderaar, die tot 12 jaar dwang arbeid veroordeeld is, verworpen. Gistermiddag te vier uur is in de Stepenitzcr baai het rijksstoomschip „Strewe" tengevolge van een ketelont- plofiing in de lucht gevlogen. De kapi tein Laabs, de „Baurat" Slerinsky en zes man werden gedood twee personen werden doodelijk gekwetst. Bij de manoeuvres te Verdun heeft men het artillerie-vuur, dank zij de chrif- teiijke rapporten, die de vliegers boven het schietterrein neerwierpen, zoo snel en nauwkeurig kunnen richten, dat de bevelhebber over het le Fransche leger corps tot de officieren van de artillerie zeide: „Mijne heeren, denkt aan dezen dag. Hij getuigt van den grootsten voor uitgang, die sedert lang voor de schiet- wijze van de artillerie bereikt is." De Zweedschc regeering heeft be sloten, de groote herfstmanoeuvres in Vestergötland niet te laten doorgaan we gens het daar bestaande gebrek aan water en de daar heerscheodc epidemie van kinderverlamming. Onder een regiment te Falum is een tvphus-epidemie uitgebroken. Er zijn 65 soldaten aangetast. Donderdag is te Gent het comité van den internationalen bond tot bestrij ding der werkloosheid bijeengekomen on der voorzitterschap yan den gewezen Franschen minister-president Léon Bour geois. De volgende staten hebben ver tegenwoordigers gezondenBelgië, N e- «Ierland, Frankrijk, Duitschland, Enge land, Zwitserland, de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Denemarken, Rus land, Finland, Oostenrijk-Hongarije, Ita lië, Luxemburg, Zweden en Australië. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is benoemd tot ont vanger der registratie en domeinen te Sittard J. H. L. Stassen, thans ontvanger der registratie en domeinen te Oostburg; is voor het tijdvak van 1 Sept. 1911 tot en met 31 Aug. 1912 benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Bergen op Zoom Ph. P. J. Strijers, onderwijzer aan een openbare lagere school aldaar, met mach tiging om laatstgenoemde betrekking ge lijktijdig te bekleeden is aan den majoor J. C. M. Pompe, van het le reg. veld-art., onder toekenning van f1291 pensioen 'sjaars, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; is benoemd tot adjunct-inspecteur van den arbeid A. E. Strove, werktuigkundig ingenieur te 'sGravenhage; is bevorderd: tot commies der poste rijen le kl. T. Overdiep, thans commies 2e kl.tot commies «Ier posterijen en tele grafie 2e kl. J. van der Bend, A. J. van Drunen, Fokke Bakker en mej. J. H. Hof, thans allen commies 3e kl.; zijn bevorderd tot ingenieur voor het stoomwezen 2e kl. de adspirant-ingenieurs P. A. van der Laan te 's-Gravenhage en M- Eikelenboom te Amsterdam; zijn bevorderd: tot ingenieur van den Rijkswaterstaat 2e kl. F. L. Schlingemann, thans ingenieur 3e kl.tot ingenieur 3e kl. E. J. Kempees en W. J. H. Harmsen, beiden thans adjunct-ingenieurs. Na de Zeeliedenstaking. Aangaande het besluit van de Stoom vaart Maatschappij Nederland te Am sterdam, om het stokerspersoneel der tnailbooten te vervangen door Chineezen is volgens het „Hbl." het volgende» vastgesteld Het besluit is niet bedoeld als een maatregel van straf in verband met de staking, want de verwachting bestaat dat nagenoeg alle stokers en kolentremmers die vóór de staking bij de Mij. in dienst waren, successievelijk op de vrachtboo ten plaatsing zullen vinden. Ten opzich te van de stokers en kolentremmers op mailbooten, die na afloop der staking binnen kwamen, en dus niet aan die sta king deel nament wordt in .afwachting va a de latere plaatsing op vrachtbooten bij wijze van wachtgeld, extra gage uitge keerd. Na deze lieden komen voor plaat sing in aanmerking de stakers ten geta le van 124. Om den overgang van den vroegeren tot den nieuwen toestand geleidelijker te maken, za! de mailboot Koning Wil lem,- 1 en waarschijnlijk ook de Rembrandt nog een of twee reizen met Europee- sche stokers en kol en werkers maken. Voor de Rembrandt hangt de beslis sing af van de mogelijkheid pm het reeds gesloten contract met den Chi- r.eeschen aarmemer van schepelingen te ontbinden. De hierboven uitgesproken verwach ting, dat teu slotte al de stokers en ko len werkers, die vóór de staking in dienst waren, weer plaatsing zullen vinden, hangt samen met de orastaudigheid dat de Mij. Nederland 5 groote vrachtsche pen in aanbouw heeft, waarvan het eer ste de Karimoen, heden voor de stad aaj\kwam. Het aantal der voor deze vrachtsche pen benoodigde stokers en kolenwerkers is per schip grooter dan dat van de sto kers en kolenwerkers der mailschepen (de prinses Juliana uitgezonderd.) Verder zijn, zegt de directie, voor die vijf schepen een aantal zoogenaamde le stokers (olielui) noodig, die uit het stokerspersoneel worden betrokken. Ook dit vermindert het aantal der tijdelijk werklooze stokers en kolenwerkers. KORTE KRONIEK. Tot lid van den gemeenteraad van Rotterdam (vac.-Spiekman S. D., die in 2 districten herkozen werd) is gisteren bij herstemming gekozen de heer H. W. C. Stolle (S. D.), gesteund door de Lib. Kiesvereeniging met 2745 st. legen 2214 st. op den heer W. Mooyman (R.-K.). Thans zijn alle plaatsen in den Rotter- damscben Raad weer bezet en is de verhouding 26 rechts tegen 19 links. De uitgestelde interpellaties Vliegen en Zwart betreffende het optreden van militairen en politie tijdens de staking der zeelieden te Amsterdam zallen nu Dinsdag a. s. worden behandeld. In het eerste nummer van het her boren „Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage" deelt de redactie mede, dat het blad „neutraal" zal zijn, onder voorbehoud van te zeggen, wat zij in het algemeen belang wenschelijk acht te zeggen. LEIDEN, 2 September. De Landbouwtentoonstelling. Concours Hippique. Op het programma voor het bier te houden concours hippique op den 2en dag (14 September) komt een nummer voor, waarop wij gaarne nog eens in het bijzonder de aandacht vestigen. Het Concours „gebruikspaarden" toch heeft evenzeer recht van bestaan als de vele numAiers voor de „schoonste" tuigpaar- den, welke als regel op het pregrama van elk concj.us hippique voorkomen. De commissie stelt zich met dit nieu we nummer voor ook d i e paarden, voor een bekroning in aanmerking te brengen, die misschien niet door exterieur uitblin ken, maar door taaiheid en uithoudings vermogen hun naam van gebruikspaard met eere dragen. De conditie waarin de paarden aan komen, na den afstand van 20 K.M. bin nen anderhalf uur afgelegd te hebben, zal dan ook een zeer groote factor zijn bij de beoordeeling en alleen zij, die in goede conditie terugkeeren, zullen bij de prijsverdeeling in aanmerking ko men. Wordt bij vele andere concoursnum mers gelet op wijze van aanspannen, indruk van het geheel, enz., zoo zal bij dit nummer uitsluitend het paard wor den gekeurd. Wij venvachten dat vele eigenaars, deze gelegenheid te baat zullen nemen om te toonen dat als het op werken aan komt, hun paard ,,'n beste" is. De afstand van 20 K. M. moet worden afgelegd op den straatweg naar Haar lem, beginpunt Oegstgeesteriaan, keer punt ongeveer bij le Poellaan. Het begrip harddraverij is uitgesloten daar het afleggen van den afstand in minder dan de aangegeven tijd, niet in aanmerking wordt genomen. Na afloop van den rit worden de paar den in den ring van het Concours hip pique voorgereden. De inschrijvingen sluiten 5 September Naar wij vernemen zullen op beide dager. Artilleriepaarden in den ring wor den voorgereden, door de militaire auto riteiten welwillend beschikbaar gesteld. De commissie wil hiermede aan de fok kers een beeld geven van het paard, dat door de Remontecommissie voor het le ger wordt aangekocht. Ingekomen is bij den penningmees ter voor „Schoolkindervoeding" de som ma van 1.261;-.', gecollecteerd op het 25- jarig jubileum van C. J. C. Verstraaten. Bij het examen voor Adjudant onderofficier is geslaagd de Sergeant majoor-administrateur A. J. Verzijden van het 4e. Regiment-Infanterie. Op Maandag 11 dezer, zal met een extra trein om 7.46 v.m. vertrekken de Staf en de bataljons met de muziek van het 4e Regiment Infanterie van hiernaar Nijkerk om vandaar verder temacheeren waar oefeningen worden gehouden on der leiding van den Kolonel C. D. de R,o,on> Coinjnandant van dat Regiment. Op 21 September wordt het kamp we der verlaten en vangen de groote leger- manoeuvres aan in het Zuiden van Gel derland. ALTEN. De Gemeenteraad vergadert op Dinsdag 5 September, voorm. 10 uur. Punten van behandeling: 1. Installatie der nieuwbenoemde raadsleden. 2. Be noeming van twee wethouders. 3. Benoe ming van een lid en een plaatsvervangend lid van de Commissie van beheer der gasfabriek. 4. Benoeming van een lid der commissie, als bedoeld bij art. 21 der regeling van het gemeenschappelijk be heer der gasfabriek. 5. Benoeming van raadscommissiën. 6. Missive van Ged. Staten over de spoorwegverbinding met Gouda. 7. Adres van den penningmeester der Martha-stichting, houdende verzoek om verlaging van den prijs van het water uit de waterleiding, met voorstel van B. en W. en S. Wijziging begrooting dienst 1911. HAARLEMMERAtEER. Ge gemeen teraad vergadert op Dinsdag 5 Septem ber, ten 11 uur. De agenda bevat o.a. Beëediging en installatie van de herbenoemde en nieuw benoemde raadsleden. Adres van Mej. C. A. Grimtnon, houdende verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school no. 10. Definitieve benoeming van een wethouder in de vacature Ver- kuijl. Aanbieding van de gemeente-be grooting, dienst 1912. HILLEGOM. Aan den vader van den milicien J. van Etten van het 4e reg. Infanterie, is bij Beschikking van den Minister van oorlog vergoeding inge volge art. 113bis der Militiewet toege kend tot een bedrag van 50 ct. per dag. HÓOGMADE. Begunstigd door het schoonste zomerweer, werd hier de ver jaardag der Koningin blij en opgewekt gevieifl. Nadat ten 9uur de schooljeugd versierd met oranjesjerpen en vlaggen, in de hand, voorafgegaan dior het har moniegezelschap, het dorp was doorge trokken, was de feeststemming er in. Toen dan ook de jeugd in de schooi was teruggekeerd, om daar te worden ont haald op broodjes en limonade, liepen de meesten uit om de volksspelen bij te wonen, die dank de goede zorgen der feestcommissie, uitstekend slaagden. Triensteken op fietsen, katknuppelen, ringrijden en sleuteltrekkcn, turfrapen en zakloopen voor jongens en knikker- loopen voor meisjes wisselden elkander geregeld af en zoo werd het halfadit eer de voorzitter der commissie met een geestdriftige rede ter verheerlijking van het feest en met gehikwenschen aan de prijswinners de prijzen kon uitreiken. Een woord van dank aan het harmonie- gezelschap en zijn ijverige directeur is hier zeker niet misplaatst, terwijl de gemeester, die eenigen tijd met zijne commissie met voldoening; op haar werk mag terugzien, en zelfs van den bur- echtgenoote de feestvreugde bijwoonde, werd gecomplimenteerd met de goede leiding der feestelijkheden. Na afloop der feestelijkheden, bleven nog velen zich in de café's vermaken, maar te 12 uur was Hoogmade weer tot zijn ge wone rust teruggekeerd. Prijswinners bij de verschillende spe len waren achtereenvolgens: Triensteken. J. Disseldorp en M. Hoo- genboom. Katknuppelen. P. v .d. Meer en G. Verbij. Ringrijden. Pauw, P. v. d. Geest en J. Zwetsloot Jz. Sleutel- trekken de dames Prins, Heemskerk en Zoetemelk. KATWIJK. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 5 Sept. a.s. des v.m. te half 11. Punten van behandeling zijnBeëediging herkozen en gekozen raadsleden. Benoeming wethouder: a. periodieke aftreding van den heer D. Ouwehand Az. b. Vacature C. Wassenaar Benoeming leden der commissie van Fabricage, aftreding van de heeren J. A. de Best en M. van Egmond. Benoe ming leden der gas- en waterleiding- commissie, aftreding van de heeren D. W. Ouwehand en R. Ouwehand. Aan vraag ontslag en benoeming lid com missie van toezicht op de bewaarschool te Katwijk a.d. Rijn. Benoeming en ont- ontslag van onderwijzend personeel. Voorstel tot het overnemen van een stukje grond van G. van Duijn.. Voor- loopige vaststelling gemeenterekening 1910. Missive van Ged. Staten in.zake afvoering van het voetpad no. 75 van den legger. Missive van Ged. Staten inzake plan berghaven visschersvloot te Katwijk aan Zee. Missive van Ged. Sta ten revisie jaarwedde Burgemeester, Se cretaris en ontvanger. Aanbieding g e- meentebegrooting 1912. Verzoek van en kele ingezetenen te Katwijk aan Zee tot het aanbrengen van verbeteringen in de haven van het Prins Hendrikkanaal. KOUDEKERK. Bij Kon. besluit van 30 Augustus is aan J. C. van Voorthui- sen, burgemeester dezer gemeente, toe stemming verleend om tot 1 September 1912 te Leiden te blijven wonen. NIEUWVEEN. De Raad dezer ge, meente vergadert op Dinsdag 5 Septem ber 1911, v.m. 11 uur. Tengevolge van de langdurige droogte heerscht ook te dezer plaatse gebrek aan drinkwater. De regenbak der gemeente is geheel ledig. Deze week heeft de burge meester voorziening getroffen en worden de inwoners eiken dag voorzien van lei dingwater afkomstig uit Alfen. Het drink water wordt langs den weg te koop aan geboden. NlEU.W^OPPf Ae Gemeenteraad ver gadert a.s. Dinsdag des morgens om half elf. De agenda bevat: 1. Installatie der nieuw inkomende leden; 2. Benoeming van een wethouder; 3. Mededeeling van ingekomen stukken4. Aanbieding be grooting dienst 1912; 5. Subsidie-aanvrage voor de Ambachtsschool. NOORDWIJK. Ook in deze gemeente is de verjaardag der Koningin feestelijk herdacht. Ofschoon, volgens een besluit der algemeene vergadering der Oranje- vereeniging, geen festiviteiten gedurende den ciag plaats hadden (alleen wapperde van alle huizen de driekleur) werd toch de jeugd in den namiddag in cene feeste lijke stemming gebracht door een gul onthaal op limonade enz. In den avond werd een concert gege ven te Noordwijk aan Zee door „Cres cendo"', terwijl op hei terras van Bad hotel Konijnenburg „De Echo der Dui nen" van Noordwijkerhout de intervals van „Crescendo" aanvulde. Een prachtig vuurwerk werd gedurende dit concert op het strand afgestoken. Onnoodig te melden, dat eene groote menigte zich een tochtje naar „zee" had getroost om van een en ander getuige te zijn. NOORDWIJKERHOUT. De Raad de zer gemeente vergadert a.s. Dinsdag, des voorm. 11 uur. AgendaBeëediging nieuwbenoemde leden. Definitieve vast stelling gemeenterekening. Aanbieding begrooting 1912. Benoeming van een wet houder en van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. VOORSCHOTEN. Een telegram van gelukwertsch werd namens de Vereeni- ging aan H. M. de Koningin ver zonden. Eenigc jongelieden haden even als het vorig jaar zorg gedragen voor een prachtige eere poort bij den ingang van het feesiterrein. De feestelijkheden begonnen met een kinderoptocht. Prach tige bloemstukken werden in den op tocht gedragen, waaraan verschillende prijzen voor de mooiste versiering wa ren toegekend. Het bestuur van den Kon. Wilh. vereeniging gezeten in twee lan dauers, opende de stoet. Na een omme gang door het dorp werden bij de mu ziektent, met begeleiding van het mu ziekgezelschap Le vieux Militair, direc teur de heer H. D. de Laniaar, eenige na tionale liederen gezongen. Vervolgens tractatie der kinderen op verschillende versnaperingen. Daarna hadden kinder spelen plaats. Om 2 uur begon het middagfeest. Aller eerst had er eer. optocht plaats van de versierde tilbury's voor de ringrijderij. le prijs voor de mooiste versiering, een zilv. schrijfgarntiuur, behaalde de heer H. Romein; een zilveren handwerkdoos, mej. A. Verboon. De le prijs voor het ring rijden, een hoofdstel, de heer A. Verhoog, en een gouden dameshorloge, mej. Lager- berg; de 2e prijs, een paardendeken, C. v. d. .Marei, en een étui met zilveren lepeltjes, mej. M. Verboom; de 3e prijs, een zweep, de heer J. C. Koot, en een zilveren aschbakje, mej. B Scheele. Ringrijderij voor fietsen: le prijs M. Waasdorp, 2e L. Abswoude, 3e A. v. d. Peet, 4e W. van Leeuwen, 5e P. Oskam. Prijs voor de mooist versierde fiets Corn. Bolle. Naar den trein lcopen: le prijs, een gramaphoon, M. de Ruijter, 2e, een hen- gelgereedschap, J. Roodenburg, 3e, een voetbal, L. de Wolff, 4e, een zakmes, J. Groenendijk. Ezeltje steken: le prijs B. Zonneveld, 2e L. Bergman, 3e T. v. Noord, 4e L. Spaargaren. Hierna had de uitdeeling der prijzen plaats. Dc voorzitter, de heer G. Schmal, herdacht allereerst de betcekenis van den dag en complimenteerde op de meest hartelijke wijze de gelukkige prijswinners. 's Avonds was er concert met prachtige illuminatie van het Voordorp. Naar aanleiding van het verzenden van een telegram van gelukwensch aan H. M. de Koningin, is een telegram van dank terugontvangen. WARMOND. De gemeenteraad ver gadert op Dinsdag 5 September, des voormiddags te 10 uur. Punten van behandeling. 1. Beëedi ging der herkozen raadsleden. 2. Benoe ming wethouder. 3. Comptabiliteitsbe- sluiten en 4. Waterleiding. WASSENAAR. De Raad dezer gemeen te vergadert Dinsdag 5 Sept. des morgens te elf uur. Aan de orde komen o.a. Be- eediging van raadsleden, Benoeming van twee wethouders, van een lid van het Burg. Armbestuur en van leden der gas- commsisie. Eenige af- en overschrijvin gen in verband met kosten van den brand en reiskosten van sollicitanten voor veld wachter. Ten laatste bespreking over de woning voor den nieuwen veldwachter. WOUBRUGGE. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Dinsdag voorm. 11 uur. Agenda. 1. Beëediging nieuw ingekomen leden. 2. Mededeelingen. 3. Benoeming wethouder, wegens gewone aftreding. 4. Voórloopige vaststelling gemeenterekening 1910. 5. Wijziging, begrooting 1911. 6. Aanbieding begroo ting 1912. 8. Reclame hoofd, omslag. 9. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. De geboortedag onzer Koningin is ook hier niet ongemerkt voorbij gegaan. Behalve de vlaggentooi, werd 's avonds door de Mondwatering een gondeltocht gehouden, opgeluisterd door het fanfa rekorps, dat vaderlandsche liederen speelde. ZEVENHOVEN. H. M. de Koningin schonk f 20 aan Aaltje van 't Lint al hier voor den aankoop eener waschiua- chine. GEWESTELIJK GEMENGD. Rijwieldiefstal. Uit Haarlemmermeer wordt ons wederom een rijwieldiefstal bericht. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is er inbraak gepleegd bij den smid en rijwielhandelaar Schouten, wonende aan den Sloterweg, nabij den Spaarn- woudenveg, en bij dc Jong, juist daar tegenover wonende. Bij elk heeft men twee rijwielen ontvreemd, doch doordat een rijwiel defect bleek, was dit bij den ingang van 't erf van Schouten in de sloot geworpen, waar het des morgens werd gevonden. De politie heeft direct naar alle zijden een onderzoek ingesteld, doch tot heden nog vruchteloos. Aanwijzingen zijn er ook niet gevonden, zoodat liet niet gemakkelijk zal zijn de daders op te sporen. Aangehouden. De tweede dief van de rijwielen in Nieuw Vennep is gisteren ook in de Haarlemmerhout te Haarlem gepakt, doch niet zoo heel gemakkelijk. Hij probeerde gistermiddag een rijwiel te Heemstede te verkoopen. Men rook lont en waarschuwde de politie. Doch ook de dief rook lont en ging er vandoor over de tuinen van den heer Wielege, de richting van Haarlem in. Hij werd achtervolgd door drie veld wachters, trok een revolver en verwondde daarmede den tuinbaas en een tuinknecht van Bosch en Hoven, die hem wilden aanhouden. Daarna schoot hij den politie hond dood van den veldwachter Schot vanger, vloog den weg op en werd bij het Huis met de Beelden aan den Wagen weg, door zijn vervolgers neergelegd. Zwaar gewond is hij naar het Gasthuis vervoerd. Vermorseld. Het 7-jarig zoontje van den visscher P. Hofstede, te Gouda, dat aan den overweg aan de Vierde Kade speelde, is gisterenavond door een trein gegrepen en vermorseld. Kerknieuws. Genezing te Lourdes. .Men seint uit Woensdrecht (N.-B) aan de Msb. Mej. Elisa Theuns, die sinds drie jaar aan tuberculose leed is, volgens hier ont vangen bericht, te Lourdes op wonder- danige wijze genezen. Zij was verleden week met de groote Belgische processie naar het genadeoord vertrokken en hoopt hedenavoud gezond en wei te Woens drecht aan te komen. Beurs van Amsterdam. 97 650 2 September 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3°/0 Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5"/a Obl. April-Oct. Dito 4 7o Jan-juii. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 370 Dol. le serie Rusland. 4y27oGbl.1909Ned.Rec. 44 70 dito Obl. 190y 4 dito bij Hope ót Co. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servië 4 70 ObL 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië, fund. L.»18Ü8 Columbia 3 70 Gee. B. Schuld Venezuela 3 y0Dipl. Sch. 19U5 4"/0 Amsterdam 1900-01 4'/„ Leiden 189ü. 4% idem 1911. Aanü. iN. West. »&Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Anier. Car ëc Fpund C. Un, Cigar, M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge a Moormann (iiq.) Ainst. Cult. Alij. der Vorstenl. Aand. Kol. Banx Ned. naiiueismpij. Rescoutre 5 üew.aauU.„Ketanoen"Mijnb.Mij. Keujang LeDong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Hou. Petr. A. Aanü. a. N. M. U expl. v. Petr. ur. a 1 1UÜU Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Uew.aaiiu. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aanü. Corp. Lira. Aand. Holl. Ijz. Spoormij. Aanu. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Gest.Obi. Boxtei-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Wcenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topexa Ceri.v.aanü. Chesapeake ëiühio Cert.v.aand. Denv. ot Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. ëi T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario ót Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Uew. aand. South Pacific Atgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rir. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4 Hongaarsche Hypb. 1884 470 Theiss. Regulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoioten 1888 Panama-kanaal ioten Prolongatie rente 2%. Vorigei Koers Koers, (lieden. 84.4 j 84*% 83*4 834 70*8 j 70L>fc 94 93% 95 H 924 95% 66?* 844 84 100%! 104 103*6 48*8 58 57H ioi4 hoijj 87 I00*i i 163 5844 484 48 4644 704-u, 1163i Un 115 115 165'Ü 168*6 1414 '142 183he |lS44 i 834 ,651 65*6 3584 422*2 190 I194H 1544 1594 4hfl 4% l4He 14 Hg 87 1704 14 451 44 9 He 394 83*4 92*4 974 206 1044 714 234 284 764 28*16 1014 29 lhe 97*4 384 254 1084 264 1674 1004 13*18 106*4 1.40 4754 134 4624 9 Hg 394 122*4 1574 974 38% 13% 1074

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2