Uit Stad en Omgeving. rechts achter de eerste rij op, vormende met de versierde letters den naam van Z. K. H. „Hendrik". En eindelijk, toen ,het volkslied van Waldeck-Pyrmont werd aangeheven, traden de vier grootste meis jes, met sjerpen in de kleuren van Wal deck-Pyrmont, op. Hunne versierde let_ ters lieten den naam „Emina" zien, toen zij zich recht achter de kleinste meisjes hadden geplaatst. Aldus vormden de cine afdeelingen „Wilhelmina", „Hendrik" en „Emma" een beschermende groep voor '<de kleinste meisjes, die „Juliana" uit beeldden, en tevens een heerlijk symbool van de Liefde, die de Vorstelijke ouders en de Koninklijke grootmoeder voor H. K. ,H. Prinses Juliana gevoelen. Een enthousiast publiek juichte de Vor stelijke familie bij het vertrek van het terrein hartelijk toe. Het feest in de gemeente werd besloten met een bioscoopvoorstelling en bal in de open lucht. Galadiner op het Loo. Aan het galadiner ten paleize Het Loo waren gisteren genoodigd de presi denten van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, de ministers, hoof den van Departementen, behalve de Mi nister van Buitenlandsche Zaken, die een diner aanbood aan het corps diplo matique, de vice president van den Raad van Staten, de Commissaris der Konin gin in Gelderlandde directeur van het kabinet van H. M. de Koningin en de leden der hofhouding van H. M. de Ko ningin, van H. M. de Koningin-Moeder en van Z. K. H. den Prins. De kapel van het 8e reg. infanterie deed zich gedurende het diner hooren. KORTE KROMEK. De directie van de Maatschappij Nederland te Amsterdam heeft aan den Zeemansbond medegedeeld, dat zij voor taan op de vrachtbooten door Holland- sche en op de mailbooten door Chinee- sche stokers zal laten dienst doen. Naar de „N. R. Ct." verneemt, zal op het eiland Schiermonnikoog een sta tion voor draadiooze ielegrafie wor den gevestigd. Met een tijdelijk opge richt station worden proeven genomen. Er zijn met Sclieveningen, Borkum en verschillende booten op de Noordzee reeds seinen gewisseld. De directeur-generaal der Staats spoorwegen heeft een commissie be noemd die een onderzoek zal instellen r.aar de werking van het stukgeld in de werkplaatsen der Staatsspoorwegen. Op zijn villa te Baarn is overleden de heer mr. H. P. L. C. De Kruyff Jr. in leven president-directeur van de Cen trale Werkgeversbank te Amsterdam. Naar „L. en V." verneemt, is de toestemming tot het houden van den optocht op den „rooden Dinsdag" ver kregen. Naar het „Hbl", meldt wordt op 8 September te Scheveningen een confe rentie gehouden van afgevaardigden van 'Engelsche, Duitsche en NeÖerl. spoor wegdirecties, ter bespreking van de dienstregeling der op de Hoek van Hol land en Vlissinger routen aansluitende Noord-Duitsche exprestreinen. 9 Sept. maken de afgevaardigden een uitstapje naar Hoek van Holland, alwaar na be zichtiging van het station en een der booten aldaar, den deelnemers een lunch wordt aangeboden. Binnenkort zal eene nieuwe indus trie te Tilburg worden opgericht. Een diamantslijperij van den heer Polak uit Moerbeeke, België, zal half October ge opend worden aan de van Gilsstraat. Vroeger werd reeds gemeld, dat 't dagblad „Land en Volk" vanaf 1 Sep tember niet langer het orgaan van den Vrijz.-Dem. Bond zal zijn. In een af scheidswoord deelt de redactie thans jnede, dat ook de naam van het blad daarbij zal veranderd worden. De courant zal voortaan heeten „Dagblad van Zuid- Jiolland en 'sGravenhage". LEIDEN, 1 September. Koninginnedag. Toen gistermiddag het kinderfeest was afgeloopen, kwamen de onderwijzers, on derwijzeressen en de dames, die zoo wel willend haar assistentie hadden verleend, in Musis Sacrum bijeen. Verschillende hartelijke toespraken werden afgestoken; 't eerst natuurlijk door den voorzitter der feestcommissie den heer H. C. v. d. Heide, die, na een dronk ingesteld te hebben op H. M. de Koninginhetgeen een spontaan „Wilhelmus" ontlokte, dank bracht aan B. en W. en den Gemeenteraad voor het subsidie, aan de Gemeentecommissie der Herv. Kerk voor het afstaan van 't kerkgebouw, aan het bestuur van Musis yoor de beschikbaarstelling van den tuin en zaal, aan de onderwijzers en onder wijzeressen voor hun assistentie, aan den heer Duyster, den bekwamen dirigent van 't kinderkoor, aan mej. Mien Driessen en jhr. A. Rappard voor hun heerlijken zang en muziek, aan den heer van Rossum du Chatel, die de commissie negen zil veren medailles voor haar leden aanbood, kortom aan allen, die in meerdere of mindere mate hun medewerking hadden getoond. Daarna sprak de heer van Gruting! zoowel in kwaliteit van lid van den Ge meenteraad als van voorzitter van Mu sis. De heer Uitterbroek gaf zijn vreugd te kennen, dat op Koninginnedag de scheiding tusschen openbaar en bijzon der onderwijs vervalt. De heer Blekkink toostte op den voorzitter der Commissie terwijl de heer A. v .d. Voorden het com missielid, den heer A. van der Meer, hul digde, die juist gisteren zijn geboortedag herdacht. Er heerschte een vroolijke opgewekte stemming en 't samenzijn duurde langer dan anders. 's Avonds trokken drommen menschen naar de Bioscope-voorstelling op de' Beestenmarkt, waar tegelijkertijd de Postharmonie Prinses Juliana een con cert gaf. De Korenbeurs was wederom' met vet potjes verlicht. De fantastische gloed van de opfütterendc lichtjes weerkaat ste schilderachtig in 't water en leverde een effect, dat door electrisch licht waarschijnlijk niet verhoogd kon worden. In dit oude stadsgedeelte moest tmen maar die eigenaardige vetpot-illuminatie behouden ze verveelt nooit in tegenstel ling met de verlichting van 't Stadhuis, die in haar starkke eentonigheid niet zoo goed voldoet. Op de Nieuwe Rijn was 't niet zoo druk als wanneer anders het Leidsch Mu ziekkorps een concert geeft. De men schen hadden te veel gelegenheid tot uitgaan, zoodra de massa zich niet op een punt concentreerd. Op 'tPosthof waarheen ook talrijken gingen, wisselde muziek tn zang* elkan der af. Voor 't laatste had 't publiek meer ooren dan voor 't eerste. Zoowel de heer Frans Bienen (operazanger) als de soubrette Betsy van der Heim' oogst ten veel succes. 'tWas alleen jammer, dat de heer Bienen zooveel liedjes in vreemde taal zong, die dus voor het meerendeel van het publiek onverstaan baar waren. In de pauze werd een schit terend vuurwerk afgestoken, gouden re gens, magnesiumzonnen en een fontein, van paarlen, gingen, afgewisseld door vuurpijlen, zwermfonteinen enz. aan het slotwerk vooraf, dat een waardige be- toovering was op het geheel. In wit dia- mantvuur schitterden de woorden „Leve Wilhelmina", geflankeerd door Ben- gaalsch vuur. Ook de Burcht, waar eveneens mu ziek was, bood druk bezoek. De opening der Electrische Tram. Hoe genoeglijk zonder leven, Rolt de paardelooze tram, zouden we met een variant op Poot's bekende gedicht kunnen zeggen. De burgers zijii in verrukking, dat zij nu eindelijk in die iangverbeide tram mo gen rijden en in die confortabele wa gens de stad mogen doorkruisen. Maar alvorens de burgerij daartoe de gelegenheid te geven, had de directie der N.-Z. Hoil. Tramweg-Mij. de attentie de achtbare leden der vroedschap tot een tocht uit te noodigen Velen hunner hebben gistermiddag aan dien oproep gehoor gegeven. Ze kwa men fier aangestapt in 't besef hunner waardigheid en de meesten hadden lan ge jas en hooge dop opgezet om aldus aan 't feit van den dag cachet te geven. Eén hunner, die niet op den inval was gekomen een gekleede jas aan te doen, had een nieuw gekleurd vest gekocht en liep voortdurend met beide handen in de broekzakken om' zijn nieuwkoop te laten bewonderen. De hoofden van de takken van dienst waren zoo deftig niet uitgedost. Ze von den 't cl mooi genoeg een fantasiecos- tuumpje aan te trekken. In Zomerzorg waren de genoodigden allereerst saamgekomen. De zaal was door eenige planten eenvoudig versierd. Aan de bestuurstafel namen plaats de heeren van Hamel en v. d. Lip, wethou ders der gemeente, jhr. mr. W. F. van Wijck, voorzitter van den Raad van Ad ministratie der H. IJ. S. M., J. A. Kalff lid van den Raad van Administratie, W. J. Burgersdijk, chef van dienst alhier en mr. dr. E. C. van Strijen, secretaris der gemeente. Behalve verschillende leden van den Raad, w.o. de heeren Aalberse, Bots,, Bosch, van Tol, Vergouwen, Driessen, Heeres, Korff, Botermans, Sijtsma, de Boer, P. J. Mulder, waren aanwezig de directeur en ingenieur van gemeente werken, de directeur der Sted. Gasfa briek, de chef der Electrische Centra le; de Commissaris van politie, dé di recteur van het openbaar slachthuis, de gemeente-ontvanger, de commandant der brandweer en anderen. Jhr. van Wijck, die de bijeenkomst leidde, stelde allereerst een dronk in op H. M. de Koningin, wiens verjaar dag heden herdacht werd. Spr. gaf daarna uitdrukking aan zijn leedwezen, dat de burgemeester, noch wethouder Korevaar aanwezig konden zijn. Gaarne had hij hen in hun mid den gezien. De plechtigheid droeg slechts een officieus karakter. De feeste lijke opening der lijnen zal plaats heb ben, zoodra de lijn naar Katwijk voor den publieken dienst gereed is. De maat schappij wilde echter vooraf de leden van den Raad en de hoofden der takken van dienst in de gelegenheid stellen rus tig met het nieuwe vervoermiddel ken nis te maken. Spr. hoopt, dat die ken nismaking naar genoegen zal zijn. Spr. brengt dank aan allen, die aan de tot standkoming van deze lijn hebben me degewerkt, allereerst aan B. en W'., die de maatschappij in hun pogen krachtig hebben gesteund. Zij heeft daarin een bewijs van vertrouwen gezien. Spreker dankt ook den directeur van gemeente werken en den directeur der electrische centrale, door wier medewerking de aanleg zonder stoornis tot stand kwam'. Spr. verd ouwt dat de bui gerij dru,k ge bruik van de nieuwe lijn zal maken, zóó druk, dat het groote aantal vrijkaarten, dat de maatschappij aan de gemeente móest afstaan, daardoor in 7t niet zal verzinken en dat de dagen en uren ge teld kunnen worden, waarop de tram' onbevolkt door de stad zal rijden. De maatschappij heeft medegewerkt in het welslagen door een verlengstuk aan de lijn naar den Hoogen Rijndijk en hoopt weldra een ander verlengstuk te openen naar Katwijk. De omliggende gemeenten zullen jaioersch op Leiden worden, als lijnen naar Alfen en Leiden geopend zijn. Spr. eindigt met het woord van dank te herhalen. (Applaus.) Wethouder van Hamel, als loco-burge- m'eester de toespraak beantwoordend, zeide dat de Vrijdag op nautisch gebied als een fatale dag wordt beschouwd. Spr., hoewel hij nooit gehoord heeft, dat op ander gebied op den Vrijdag een noodlot vreest, ziet toch in het openen op Vrijdag een bewijs van moed door de Maatschappij. V/eken en maanden lang hebben dc Leidenaars gesnakt naar de opening der tram. Spr. apprecieert dat de Maatschappij aan de reedsleden de primeur heeft gegund de opening bij te wonen. Spr. vindt het streelend voor den moed en de dapperheid van de leden der vroedschap het gevaar van deze proefrit te trotseeren. (gelach), of schoon zij weten dat de tram' reeds ver scheidene malen de stad doorkruisten en zij er dus wel heelhuids zullen afko men. Spr. was hierheen gekomen met de paardentram, om hqt groote contrast tusschen beide middelen van vervoer, nog beter op te merken. Hij heeft de paarden weemoedig zien kijken, alsof de dieren beseffen, dat zij hun laatste rit vandaag zouden doen. Spr. verheugt zich dat de tram wordt geopend en hij hoopt dat zij voor Leiden en voor de Maatschappij een succes zal worden. (Applaus.) Hierna begaf het gezelschap zich naar de drie gereedstaande trams, waarvan de beugels waren gepavoiseerd. Langs den geheelen weg stond een groote me nigte geschaard, die met belangstelling deze ofiicieeie proefrit gadesloeg. Aan den Rijndijk werd gekeerd en de remise bezichtigd, en 'n kamer waren een aantal ingrediënten aangebracht, benoo- digd voor den aanleg van de tram als de ondergrondsche geleidingen, verbinding stukken, het koperdraad, dat zwaarder is dan menigeen zou veronderstellen,, enz. De heer Burgersdijk, die een en ander toelichtte, zette tevens uiteen, wel ke maatregelen genomen waren voor de veiligheid, het voorkomen van geluid of hinder in die huizen, waaraan de dwars- lijnen bevestigd werden, enzï Vervolgens maakte men een uitstapje naar Oegstgeest, om bjj terugkomst te Leiden de wagons der buitenlijnen te bezichtigen. De genoodigden werden vervolgens per tram zooveel mogelijk nabij hun woning gebracht. Voor het examen hoofdacte is te 'sGravenhage geslaagd de heer J.Tromp van Voorschoten. Het laatste paardentrammetje heeft gisteravond om 12 uur gereden van het station naar de remise, 't Was afgehuurd door eenige studenten, die het versierd hadden met vlaggedoek, terwijl buiten eenige roode lampions uitstaken. Op het voorbalcon stonden een paar muzikanten een treurmarsch te blazen, terwijl aan de achterzijde een groote vlag halfstok hing. Aldus maakte de oude paardentram, na meer dan twintig jaren dienst, zijn laatste tocht door de stad. Woensdagavond hield de feestvie rende Leidsche athletiekvereeniging De Sportman, ter gelegenheid van liet 15- jarig bestaan (zij was opgericht 30 Aug. 1890) receptie in Zomerzorg. Verschillen de zustervereenigingen kwamen Sportman complimenteeren en werden verschillen de personen gehuldigd, die zich voor Sportman verdienstelijk maakten. Het Ste delijk Muziekkorps gaf in den tuin con cert terwijl eep geanimeerd bal de aan wezigen nog lang bijeen hield. In de maand Augustus werden bij het Bureau voor den Industrieelen Eigen dom te 's Gravenhage fabrieksmerken in geschreven van de fa. Clos Leembrugge en de Biscuitfabriek Nutrix alhier. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden geduren de de tweede -helft der maand Augustis. Brieven. Binnenland. .J v. d. Nat, 'sGravenhage; J. Bulden, Haarlem; Me vrouw v. Blankenstein-Lahr, Hilversum; Wed. van Aalst, Hintam bij 's Bosch; Blomjans, KeherdamJ. Blonk, Leiden, Alings, Leiden; J. Jansen, R'dam; J. W. Kraal, Rotterdam. Briefkaarten. Binnenland, v. d. Bergh, 's Gravenhage; Kleinsmiede, 's Gravenhage; v. d. Leede, 's Gravenha ge; J. Vis, Haarlem; Prinsen, Hengelo; Mej. Flandrijn, Leiden; Mej. G. Broek- huisen, R'dam; ,W. H. Buning, R'dam. Onbekende brief buitenland. J. P. van Galen, Brooklyn. Onbekende briefkaarten buiten land. Anna Jentner, Berlin; Fr. Traen- kel, Frankfürt a. Main; A. A. Cnopius, Ormont-dessusArtigues, Paris; Frau- lein Lindeman, Thale. Gevonden Voorwerpen. Hondenhalsband, halsketting (z.g. be- delketting), vrouwen en kinderzijzak, zweep, duimstok, doublé lorgnet, porte- monnaies met eenig geld, nikkelen hor logeketting, Engelsch boek, gegoten ijze ren bus giet deksel, damesparaplufe en parasol, fietspomp, handschoenen, sleu tels, doublé broche met steentjes, dames- handtaschjc, doublé manchetknoop, wit te zalc met haakwerkje, zakmesje, gou den broche met portret, notitieboek, arm band van stuivertjes, medaillon met por tret, drijfriem, haarspeld, schooltasch met inhoud, zwarte ceintuur, ledig pakkistje, gouden en zilveren dameshorloge, nik kelen horloge met ketting, R. K. kerk boekje, bankbiljet, broekknijper, zakspie- gel, postspaarbankboekje, heerenring, blauw vest. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag, behalve des Vrijdags, van 1 tot 3 uur n.m. ten po- litiebureele alhier. AALSMEER. In de vergadering van den Gemeenteraad kwam onder de inge komen stukken in behandeling een schrij ven van Ged. Staten, waarbij een af schrift wordt gevraagd van de notulen van den Raad van 18 Augustus jl., in welke vergadering het besluit werd ge nomen genoemd college uit te noodigen een onderzoek in te stellen naar de wijze waarop de heer J. G. Herdonus, burge meester, als zoodanig en als secretaris zijn ambtsplichten vervult. Besloten werd het gevraagde afschrift tc zenden. Na een breedvoerige bespreking wer den de koop- en erfpachtvoorwaarden vastgesteld van de terreinen en het uit breidingsplan der gemeente. Besloten werd, behoudens goedkeuring van Gedep. Staten, den verkoopsprijs van den grond vast te stellen, een gedeelte op x 2.85 en een gedeelte op f3.85 per vierk. M., den erfpachtsprijs op 12 en 16 cent per vierk. M., onder voorwaarde, dat de Raad de prijzen voor de hoekperceelen nader zal vaststellen. H1LLEGOM. Op den verjaardig van H. M. onze geëerbiedigde Koningin heeft de Hillegonische Harddraverijvereeni- ging een goed geslaagden sportdag ge houden. Des voormiddags had een ringrijderij voor paren plaats. Een 13-tal paren na men aan dezen wedstrijd deel. Voor de mooiste versiering verwierf de heer A. van Dooren den len en den heer W. v. Dooren den 2den prijs. Voor het ringsteken kregen de dames C. Meiland den eersten A. A. van Doo ren den 2den, D. Bertholot den 3den, en Clas. Staats den vierden prijs, alle fraaie kunstvoorwerpen. Van de heeren behaalden J. Mathot den lsten, L. J. Boogaard den 2den, F. Boomer tftcn 3den en J. Caspers de 4en prijs eveneens fraaie kunstvoorwerpen. Namiddags had de internationale hard draverij plaats, waarvoor 11 paarden wa ren ingeschreven. De prijs vail f 200 werd behaald door Bonsue, eigenaar J. A. Geersen, Woerden, berijder Lieverse, de eerste premie van f75 door Duon- light, C. Jonges, Beemster, berijder P. Rout. De tweede premie f50 door Jold, eigenaar en berijder J. G. de Boer, Utrecht, de derde premie f 25 door Bar Walace, eigenaar Joh de Mal, den Haag berijder Witteman en de troostprijs f40 door Redmond, eig. J. Koster, Heemste de, berijder J. Koster Jr. Er waren 5 passeerende ritten. OEGSTGEEST. De uitslag van de lo ting voor de nationale militie is als volgt1. J. Los 2. H. Vink 3. W. Rijs- dam, broederdienst4. G. A. J. Hoger- vorst5. B. van Leeuwen 6 J. Verboom'; 7. J. van der Vijver; S. A. A. Parmen- tier; 9. H. J. de Vrind; 10. J. Filip- po 11. P. A. Knaap; 12. J. Batenburg; 13. J. H. Verviers 14. C. Vermeulen; 15. D. L. van den Berg; 16. C. pas sing 17. J. Schipper; 18. J. C. Lotte; 19. G. van der Mey20. C. Meerloo, broederdienst21. C. J. de Kluijver22. C. de Vries 23. A. R. van Leeuwen 24. G. Kerkman25. A. J. M. van Dijk. 26. D. J. van der Putten;,27. A. van den Berg28. M. Brinks29. F. G. Nijssen broederdienst. WARMOND. Te negen ure al gister morgen begon de viering van Koninginne dag met een serie kinderspelen. De uitslag was aldus Tobbesteken voor mannen en jongens boven 14 jaar: le prijs A. v. Winsen, 2e prijs A. v. Schagen, 3e prijs C. v. Winsen. Wedloop niet hindernissen voor jon gens van 1214 jaar: le prijs H. Kop pers, 2e prijs C. v. d. Berg, 3e prijs W. Oudshoorn. Driebeenloopen voor jongens van 10 —11 jaar: le prijs J. de Vetten en Cor van Rijn, 2e prijs Nic. Bouwmeester en C. de Vos, 3e prijs A. Bol en S. van Egmond. Turf stapelen voor jongens van 8 en 9jaar: le prijs Herman Schouten, 2e C. Merkers, 3e J. v. d. Wilk. Biokjesrapen voor jongens van 6 en 7 jaar: le prijs Cor v. Kempen, 2e C. de Haas, 3e S. de Vetten. Balwerpen voor meisjes van 8 en 9 jaar: le prijs Cato v. Egmond, 2e M. Handgraaf, 3e Kaatje van Leeuwen. Staartstrikken voor meisjes van 10 en 11 jaar: le prijs Thilda Uittenboogaard, 2e R. Beugelsdijk, 3e Trijna Breedijk. Knikkerloopen voor meisjes van 6 en 7 jaar: le prijs Emilia de Vos, 2e M. Ravensbergen, 3e Lena van Stijn. Tegen twaalf uur werd het terrein der wedstrijden verplaatst naar een stuk wei land in het Spooreind, waar een vlieger wedstrijd zou gehouden worden. Jam mer genoeg was er niet veel wind. Toch deden sommigen het zeer goed. Er werd gekampt tusschen groote, mooie en gees tig verzonnen vliegers. De heer J. van Egmond was wi/inaar van den prijs wat grootte betreft. Zijn vliegtuig in den vorm van een fazant was een waar kunststukje van vlieger-constructie. De „schoonheidsprijs" ontving J. van Stijn en voor geestigheid behaalde Cor v. d. Vooren den lauwer. Zijn onderwerp was een reclame voor de Warmondsche V. V. V. onder motto: „Zooals deez'- vliegenier verrijst in hooge lucht, zoo neme het V. V. hier jaarlijks hooger vlucht. Des middags ten twee ure trokken de twee muziekkorpsen uit ter opluistering der ringstekerij op versierde fietsen. Er waren wel 65 mededingers. Over mooie en geestige versiering besliste de jury aldus: Marinus Esseveld le prijs, Jan v. Tongeren 2e prijs, J. v. Dijken 3e pr. De prijs voor geestige versiering werd toegewezen aan T. v. d. Vooren. Bij het ringsteken verwierf den len prijs T. v d.. Vooren, den 2en J. van Winsen en den 3en W. v. d. Geest. Alle prijzen waren degelijke, mooie voorwerpen. Bij sleuteltrekken op de fiets voor meis jes verkreeg den len prijs J. de Nie, den 2en A. Kokshoorn en den 3en B. van Winsen. Na afloop werd een ommegang met muziek door het dorp gehouden, waar na op het bordes van het raadhuis de heer L. Papot het woord voerde uit naam der feestcommissie. Den burgemeester, voorzitter van de Koiiinginnedag-vereeniging, werd door den heer M. Esseveld (die den prijs voor mooiste versiering behaalde) een keurig bloemstuk aangeboden. Hiermede sloot het feestprogram. Des avonds was er in „de Zon" en „de Stad Rome" strijkmuziek, waar veel pleizler gemaakt werd. ZOETERWOUDE. Aan de vader van den militieplichtige J. van der Post van het 4e. Regt. Infanterie en die voor her halingsoefeningen onder de wapenen! moet komen, is bij beschikking van den Minister van Oorlog vergoeding krach tens Militiewet toegekend een bedrag van f 0.50 per dag gedurende zijn verblijf aldaar. De werkzaamheden aan de verleg ging van Rijn- en Schiekanaal onder de ze gemeente zijn nu zoo ver gevorderd, dat een dam wordt gelegd in liet vaar water aan de Vrouwenbrug, zoodat de Vrouwenvaart voor de scheepvaart voor een geruimen tijd geheel is gestremd. (Hoogen Rijndijk). Gister vierden de kinderen van de R. K. school St. Ber- nardus het jaariijksch feest. Na eerst ge zamenlijk de H. Mis te hebben bijge woond, ging het naar de school, waar de vreugdedag begon met een gemeen schappelijk ontbijt Het hoofd van de school en de onderwijzeressen, bijgestaan door de commissie en eenige dames, had den de handen vol, om zoo veel hongeri- gen te spijzigen en doorstigen te laven. In optocht ging men daarna naar het ge sticht De Goede Herder, waar ieder dei- kinderen door de Eerw. Moeder en Zus ters een versnapering werd aangeboden Na het zingen van eenige nationale lie deren, trok de optocht door de parochie. Voor de versiering werd de ie prijs be haald door Piet Tijssen, 2e pr. Cornelis van Amsterdam. 3e. pr. Dora Qmtzicht. en 4e prijs Johan Johannesma. Na weer getracteerd te zijn, werd de dag verder doorgebracht met kinderspe len. Zakloopen, le pr. Jo v. d. Geer, 2e Piet Vlasveld, 3e* Jan v. d. Meer. Ringsteken le Nanda v. Bennekom, 2e Mina Vink en 3e Martha Pieterse, Hard- loopen met hindernissen, le Adriaan v. Ulden. 2e. Theo de Groot. 3e. Louwi Straathof. Hardhinken le Fransje van Mil. 2e Anna v. Velzen. Blokjes rapen le Jo de Groot, 2e Marinus v. d. Post, 3e. Adriaan Zandvliet. Lijn inpalmen le Miena van Diemen. 2e. Janna v. d. Poel 3e. Gerarda de Bruijn. Ieder kind keer de zeervoldaan huiswaarts. GEWESTELIJK GEMENGD. Verd ronken. Het 4 jarig zoontje van den arbeider J. C. te Nieuwkoop geraakte giste ren tegen den avond onopgemerkt te wa ter. Toen de moeder het kind miste ging zij het zoeken en vond het in het water. Er uit gehaald bleken de levensgeesten verdwenen te zijn. j Onderwijs. Examen Fransch L. O. De uitslag der gehouden examens is: Ingeschreven 497 mann. en 331 vrouw, candidaten, totaal 828. Vóór het schrifte lijk examen hebben zich teruggetrokken 19 mann., 16 vrouw, candidaten, totaal 35. Deelgenomen aan het schriftelijk examen 478 m. en 315 vr. cand., totaal 793. Na de correctie van het schriftelijk examen hebben zich teruggetrokken 83 m., 40 vr. cand., totaal 123. Aan het mondeling examen hebben deelgenomen 395 m. en 275 vr. cand., totaal 670. Af gewezen 151 m. en 92 vr. cand., totaal 243. Toegelaten 244 m. en 183 vr. cand.^ totaal 427. Afgewezen en teruggetrokken 234 m. en 132 vr. cand., totaal 366. Ge slaagd 531/2 pCt. Akte-examens M. O. en L. O. De examens M. O. (met uitzondering van die voor het hand- en rechtlijnig teekenen en boetseeren, de Fransche,- Hoogduitsche en Engelsche talen voof( zooveel het ex. A betreft, de Russische taal, de landbouwkunde, de tuinbouw kunde, de houtteelt, de gymnastiek, aU*

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2