Gemengd Nieuws. dat maatregelen zullen worden genomen om dat doel te bereiken. Eenparig zijn de leden der genoemde afdeeiingen van meening, dat spoedig een einde aan de besmetting zou kunnen worden gemaakt, door de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht voor den invoer van vee uit de overige provincies te sluiten. De besmetting ■wordt nu onafgebroken op eiken belang rijken marktdag, voornamelijk uit het Noorden weder naar hier overgebracht en is het zonder afsluiting van invoer onmogelijk deze maar eenigszins te kee- ren en deze streken van de ziekte bevrijd te krijgen. Het afmaaksysteen. in de Land- en tuinbouwkroniek van het „N. v. d. D." komt een eerste opstel voor over het afmaken van vee bij mond en klauwzeer. Schr. constateert, dat er maar twee dingen -ijnwaarover de veehouder spreeki: de droogte en het mond- en klauwzeer. Maar terwijl de nadeelen van de droogte nog te herstellen zijn, is dit i. niet het geval met de nadeelen van het mond- en klauwzeer. Die klap wordt geslagen en werkt na. Het mond- en klauwzeer kost ons tonnen gouds; de veestapel gaat achteruit, in quatitert en in quantiteit Ons zijn nog geen getallen bekend, maar zeer zeker zijn er enkele duizenden beesten aan de tongblaar ge- storven. En hoevele duizenden dieren ko men nooit meer op de oude melkgift. Het nationaal vermogen wordt door deze ziekte sterk aangetast. De stoffelijke kant van het mond- en klauwzeervraagstuk is dus zeer ongunstig voor de boeren. Ook moreel brengt t groot nadeel aan, want de overgroote meerderheid der boeren komt in opstand tegen de regeering en hare ambtenaren waarvan 'tgevolg is verregaande ontdui king van de wet. Zedelijk gaan de boeren er dus ook op achteruit. Het kan daarom nuttig zijn eens mede te deelen wat er op het oogenblik nog gaande is en hoe enkele voormannen over de bestrijding van 't mond- en klauw zeer denken. Voorop willen wij stellen, dat de boeren in 't Noorden van ons land, Groningen, Friesland en Drente, niet erg ■best te spreken zijn over de veehouders in Utrecht en in Noord- en Zuid-HoUand. Men verwijt hun groote nalatigheid in t bestrijden der ziekte en in het tijdig aan geven. De ziekte is onuitroeibaar, zoo meent men in 't Noorden, als in Holland en Utrecht niet krachtiger wordt ingegre pen. Deze provinciën worden beschouwd als de groote kweekplaatsen, can waaruit het mond- en klauwzeer zich geregeld weer verspreidt. Vooral in de melkdis- tricten, meenen de Friezen, is de toestand zeer ongunstig. lu ieder geval, Holland staat met de zwarte kool aangeteekend, en wij zullen «traks zien, of daar reden voor is. Schr. releveert, wat dr. A. A. Overbeek, district-veearts te Groningen, en de heer K de Boer Czn. in het „Landb.Weekbl. schreven, en concludeert uit beider mee ningen, dat bij het Veterinair Staatstoe zicht de meening voorzit, dat de totale mislukking van de bestrijding van het mond- en klauwzeer is te wijten aan de tegenwerking of het gebrek aan mede werking van speciaal de Noord- en Zuid- Hóllandsche boeren. Deze beschuldiging is in haar alge meenheid buitengewoon onbillijk en wat nog veel erger is, zij verraadt een onrust barend gebrek aan zelfkennis bij het Vete rinair Staatstoezicht De heer De Boer geeft toe, dat zoowel in Noord- en Zuid-Holland als in de andere provinciën personen gevonden worden, die in domme kortzichtigheid de in hun belang genomen maatregelen tegenwerken. Maar daarmede is niet verklaard het feit, dat op 't oogenblik in deze provin ciën geen enkele veehouder wordt gevon den, ook niet onder de categorie, die zich verplicht acht de regeering in haar moeilijke taak te steunen, die de verdedi ging van de nu genomen maatregelen van dit Staatstoezicht op zich zal nemen en die niet het laatste greintje vertrouwen >n haar wijze van optreden heeft verloren. Het is thans niet de tijd om den boeren in Holland gebrek aan medewerking te verwijten en de ziekte onder hun vee hun als een straf voor hun tekortkomingen aan te rekenen. Daarv oor is de herinnering bij hen nog te levendig aan die reeks van lastige maatregelen en willekeurige eigendoms ontzettingen, waarbij het gezond verstand van den eenvoudigen boer voldoende was om te begrijpen, dat zij geen enkel rund van dc ziekte zouden vrijhouden, maar die de schade en den last, dien de ziekte berokkende, hebben verdubbeld. De wet heeft aan de districtsveeartsen een groote uitvoerende macht gegeven ,De wijze, waarop van die macht is ge bruik gemaakt, door het uitvaardigen van ondoordachte en onsystematische bevelen die de boeren benadeelden, bet Rijk schat ten gelds kostten en waarvan iedereen bet totaal nuttelooze gevoelde, heeft den Idistrictsveeartsen het recht doen verbeu- jen om over gebrek aan medewerking te klagen. Veeleer verdienen de boeren een woord Van k>f over de lijdzaamheid, waarmede zij dat getyranniseer hebben verdragen. Met al die maatregelen van de regee ring schijnt 't niets gedaan. In Duitschland heeft men dezelfde er varingen. Als er met de uitzonde ringsmaatregelen iets te bereiken was, dan jou men dat al reeds bereikt hebben in Duitschland, waar deze maat regelen nog veel strenger worden toege past. Als op een boerderij in Duitsch land de tongblaar uitbreekt, dan wordt de geheele omtrek van 't verkeer uitge schakeld. Zelfs van de gezonde stallen mag geen vee verkocht worden. De hon den gaan aan de ketting. Eiken dag wor den stal, gangen en staanplaatsen der dieren gezuiverd en ook de mest wordt dagelijks ontsmet. Is de ziekte voorbij, dan worden de stallen en het gereed schap duchtig met ontsmettingsmiddelen behandeld. Hoe streng de afzonderings- maarregelcn ook mogen zijn, afdoende zijn ze toch ook niet. Duitschland is haast altijd besmet, dan hier, dan daar. Men heeft daar dezelfde ervaring opge daan als in ons landmet afzonderen en al die andere hinderlijke bepalingen bestrijdt men de ziekte niet; men bewerkt alleen, dat de epidemie wat langzamer voortkruipt, maar daardoor ook wat lan ger duurt. Men kan daar al evenmin als bij ons het personenverkeer beperken, dan leve ren de veeartsen, die van de eene boer derij gaan naar de andere, gevaar op door het overbrengen van de smetstof. Het toezicht op de uitvoering der af zonderingsmaatregelen is geheel onvol doende en als gevolg daarvan ontduiken vele boeren deze maatregelen. En zoo is er nog veel meer. Meer en meer komt men tot het in zicht, dat, als meu inderdaad iets doen wil, dat afdoend zal helpen, dan moet men terstond overgaan tot het afmaak- systeem, ten minste, als slechts enkele gevallen bekend zijn en men tijdig wordt in kennis gesteld dat de ziekte ergens heerscht. In Engeland wordt, zoodra er een geval wordt geconstateerd, de heele veestapel op zoo'n bedrijf afgemaakt. Niets wordt gespaard en door strenge militaire maatregelen houdt men inder daad de verspreiding tegen. Nu is Enge land niet te vergelijken met een der landen van 't vasteland, maar 't is toch wel teekenend, dat men daar den vee stapel zuiver houdt. Een andere vraag is het, of de regeering maar niet beter deed, met het mond- en klauwzeer van de ljjst der besmettelijke veeziekten te schrappen; dan was men in eens van de heele geschiedenis af. Hiertoe zal de regeering evenwel niet overgaan en wel: le. omdat wij den onzen buitenland- schen veehandel stil leggen en deze han del is onmisbaar; 2e. omdat wij dan gevaar zouden loo- pen ook den buitenlandschen handel in boter, kaas en andere producten schade te doen, en 3e. omdat het mond- en klauwzeer nog veel meer zou kosten, als men de ziekte niet zooveel mogelijk beperkte; zij vraagt nu al slachtoffers genoeg. Schr. gaat vervolgens na, wat ter ver dediging van het afmaaksysteem is aan gevoerd. Gemeenteraad van Voorschoten. Voorzitter: de heer E. Vernède, bur gemeester. Afwezig met kennisgeving dë heeren j. C. de Graaf en D. J. K. (Schoor De notulen der vorige vergadering worden zonder bemerking goedgekeurd. Ingekomen stukken Verzoek van den heer Nil son, om ont heffing H. O. en van A. du Saar, we gens vertrek. Wordt verleend f2.50. Reclame van P. Mechelse en J. Rut gers, om vermindering H. O. Ingekomen adres van de Nat. Christ. Geheelonthouders vereeniging, om het sluitingsuur der koffiehuizen te bepalen op 10 uur ,in plaats van 11 uur, alsme de dit te handhaven bij feestgelegenhe den. Vastgesteld wordt de gemeentereke ning over 1910 aan inkomsten f138.540 aan uitgaven op f121.135. Batig saldo f17.305. De verhooging der jaarwedde van den gemeenteontvanger van f400 op f475, werd met algemeene stemmen goedge vonden. Verhocging presentiegeld der raadsle den. De Voorzitter stelt voort, bij de uit breiding van het getal raadsleden niet 4 leden het bedrag van f 50 te brengen op f80, opdat het bedrag van f7 voor elk raadslid bij de uitbreding zou blij ven gehandhaafd. Wordt goedgevonden. Voorstel inzake comptabiliteit. De Voorzitter stelt voor een leening te sluiten van f 10.000 voor uitbreiding gas- en waterleiding en vuilnislosplaats. Feitelijk is hiervan de raming f6204. maar te kleine bedragen zijn niet gc- makkelij te verkrijgen. De heer Mol v. Charante stelt voor zich te wenden tot de Maatschappij voor gemeentecrediet. B. en W. zullen dit overwegen. Het voorstel wordt daarna goedgekeurd. i Een retributieverordening inzake het schoolgeld der leerlingen uit deze ge meente, op de H. B. S. te Leiden, wordt goedgekeud. Uitbreiding van het buizennet der wa terleiding naar het kasteel Duivenvoor de. De ingenieur Schotel heeft -de on kosten hiertoe geraamd op f 4825, naar aanleiding der garantiestelling op 10 (per ceel en. De heer Mol van Charante wenscht de garantiestelling op 6 perceelen te! brengen, met 't oog op de gewenschte uitbreiding voor de geheele gemeente. Zal op een volgende vergadering wor den ten berde gebracht. Niemand bij de rondvraag het woord verlangend, wordt de vergadering gesloten. Een vorstelijke gift. Aan een 12-jarigen schooljongen op Urk, die het gebruik zijner beenen mist en daarom naar en van de school vervoerd wordt in een zeer primitief karretje, werd gis teren door den burgemeester van Urk een keurig afgewerkt driewielig voertuig met handbeweging ter beschikking ge steld, een geschenk, zooals men weet, van Z. K. H. Prins Hendrik. Toen deze tijdens zijn bezoek aan Urk op 3 Juni j!., door de schoolkinderen werd toegezon gen was 's Prinsen aandacht gevallen op den lammen visschersknaap in zijn on gemakkelijk houten karretje, dat nu on gedacht en ongevraagd is vervangen door een gemakkelijk voertuig, dat uitmunt door lichten gang. Ongelukken. Te Haarlem is Maandag een werker aan de Amsterdam- sche waterleiding, terwij! hij in een grep pel stond te werken, tengevolge van een aardstorting bedolven. 'Door een toeval kwam zijn hoofd te liggen bij de monding van een losse gasbuis, die boven de in storting uitstak. Zoodoende kon hij adem halen en gered worden. "Fraaie kostganger. Te Dur- gerdam was sinds eenigen tijd een schil dersknecht werkzaam' zich noemende Arie Snebels uit Utrecht. Na zijn vertrek vertoefde hij eenige da gen te Uitgeest, van waar hij, zonder kostgeld te betalen, vertrok, met mede neming van schoenen en pantoffels van een medecommensaal. Vervolgens nam hij, onder den naam Jansen, monteur, zijn intrek te Schellingwoude, waar hij insge lijks verdween met een broek, een paar vesten en een horlogeketting. Daarna ging hij eene week te Bloemendaal in wonen, waar hij de plaat poetste met een jas en 2 vesten .Deze man, die pas we gens diefstal een jaar en vier maanden ge vangenisstraf had ondergaan, is te Hoorn gearresteerd, en Maandag na bekentenis, geboeid naar Durgerdam gebracht, om, na confrontatie met de bestolenen, ter beschikking van de justitie te worden ge steld. De ontvreemde voorwerpen waren te Amsterdam in de bank van leening ge bracht Trammen voor niet. Donder dagavond heeft een tram tusschen Arn hem en Oosterbeek gereden zonder con ducteur, zoodat reizigers voor niets het reisje hebben gemaakt. De conducteur moet bij de remise te Arnhem even zijn uitgestapt en toen heeft de hoofdconduc teur, dit waarschijnlijk niet wetende den machinist gelast door te rijden. Enfin, hoe het komt, weten we niet pre cies, maar voor de passagiers was het niet onaardig. Op de terugreis heeft de agent der maatschappij uit catë „Con cordia" te Oosterbeek voor conducteur gefungeerd. Gevaarlijke schutter. Een landsverdediger uit het garnizoen te Mid delburg had Zondagmorgen tijdens zijn verblijf te Goes het ongeluk door onhan dige manipulaties met een vuurwapen zich zelt vreeselijk aan hoofd en handen te verwonden. Of ontijdig afgaan van het schot, dan wel uiteenspringen van het wapen als oorzaak moet worden be schouwd, is niet met zekerheid te zeg gen. Raadselachtig geval. Bij de Amsterdamsche politie is door een der loopknechten, werkzaam op de daimant- slijperij van Vigeveno, in de St. Antho- niebreestraat aangifte gedaan dat hem gisterenochtend in of buiten de fabriek een portefeuille, inhoudende f4000, is ontfutseld. Deze portefeuille zou zich nl. bevonden hebben in den binnenzak van zijn jas, welke hij in de fabriek uitgetrokken en opgehangen had, en zou in een onbe waakt oogenblik daaruit gehaald zijn. Hoeveel geld zich in de portefeuille had bevonden, kon hijzelf niet met zeker heid opgeven, maar een paar duizend gulden was het wel geweest. Volgens een andere lezing, welke aan de „Tel." van het geval gedaan werd, staat het volstrekt niet vast, dat het geld in de fabriek gestolen is, daar de looper gisterochtend nog boodschappen in de stad had gedaan, alvorens hij zijn verlies ontdekte, zoodat het geld ook op straat verloren of gestolen kan zijn. Het onderzoek, onmiddellijk door de politie ingesteld, heeft nog geen licht ge bracht in de ietwat duistere geschiedenis. Overreden. Gistermiddag onge veer 4i/2 uur is tusschen de Liebrug en Haarlem een 75-jarig man, afkomstig uit Haarlem, bij het oversteken der rails van de eiectrische tram, door een van Am sterdam komenden wagen overreden en onmiddellijk gedood. Hij had in de Am sterdamsche vaart gehengeld. Het lijk, zwaar verminkt, werd door denzelfden wagen mede naar Haarlem genomen. De wagen voerder heeft op voldoenden afstand herhaaldelijk gefloten. Voor plezier uit rijden. De zeeman A. S., verblijf houdende in een lo gement op den Schiedamschen dijk te Rotterdam, is in den nacht van gisteren door de politie aan de Schiehaven gevon den. De man deelde mede, door drie per sonen, waarmede hij uit rijden geweest is, uit bet rijtuig te zijn geworpen, nadat zij hem zijn geld, f44, hadden afgeno men. Als de wijn isZater dagnamiddag waren eenige lotelingen en nog eenige andere personen aan den Sjt- tarderweg te Heerlen {L.) Door een onbeduidende oorzaak kre gen zij woorden. Toen men uit het café ging, werd men al spoedig handgemeen en het mes werd getrokken. Een zekere VI. uit Vruschemig, vader van 2 kinde ren, kreeg een achttal steken, waarvan een in de rechterzijde, die het ergste doet vreezen. VI. werd naar het hospitaal ge bracht, en de dader, zekere B., gearres teerd. De Hunenborg. In de gemeente Weerselo ligt op een afstand van een klein uurtje van Denekamp een moerassige streek, het Valtherbroek, thans ongeveer een half uur lang en breed, lil deze lage streek, die een zeer slechte afwatering heeft, ligt een heuvel, pl.m. 300 meter lang en 200 meter breed. Dit is de bekende Hunenborg, eenmaal door menschenhan- den in dit weinig toegankelijk oord opgeworpen. Een twintig meter breede gracht, bijna geheel dichtgegroeid, om- geett den heuvel, terwijl met het uitge graven zand twee wallen waren opge worpen, een binnen- en een buitenwal, om deze sterkte te beter te kunnen ver dedigen. Slechts een enkelen toegang be zat de Hunenborg, op de plaats waar de gracht thans nog het diepst en de aarden wal nog het hoogst is. De heuvel is begroeid met heide, dis tels, mos, braamstruiken, varens enz. en is vol hoogten en laagten. Tal van gaten zijn er gegraven, zeker het werk van nieuwsgierigen, die naar oude voorwerpen zochten. In en op den bodem van den heuvel, vindt men nog veel steenen, waarschijnlijk overgebleven van de ge bouwen, die er eens stonden. Zeker is het namelijk, dat de Hunenborg eens tot woonplaats strekte van vreemdelingen, die van het Oosten gekomen, hier een sterkte opwierpen, waarbinnen ze zich veilig achtten. Er wordt beweerd. Ma- gyaren waren, die in het midden der tiende eeuw naar deze streken vluchtten, nadat het groote leger in den slag op het Lechveld, of in dien van Merseburg was verslagen. Ook hoort men de mee ning verkondigen, dat de heuvel eenmaal aan een Hunnen-afdeeling tot woonplaats strekte. Nu de Hunenborg het eigendom is geworden van de Oudheidkamer Twente, zal wel spoedig een wetenschappelijk onderzoek van den bodem volgen en het is mogelijk, dat dit onderzoek resultaten oplevert, die allen twijfel daaromtrent zal opheffen. Er zijn natuurlijk in de buurt van den heuvel vele sagen omtrent het woeste volkje in omloop. Ze maakten zich bij de boeren zeer bevreesd door hun ruw heid. Verhaald- wordt dat de boeren ge wapend achter den ploeg liepen om zich de gehate en gevreesde roovers van het lijf te gouden, Een oud wiegeliedje gewaagt nog van de tooverwijven Zeutjes, zeutjes, beste wicht; Slaope zeutjes eugkes dicht. Hunenwieve 'k zal die sloan Kom ze bie dien heia (wieg) stoan. De maat liep eindelijk over: Toeneen meisje door hen werd geroofd en een inwoner gedood, liep de geheele manne lijke bevolking uit den omtrek te wapen. De borg werd voroverd en de Hunen werden verdreven. Een hunner, die zich in de bosschen te Rossum schuil hield, werd gegrepen en in een put gegooid. Hij wist er zich echter weer uit te werken, werd weer gegrepen en nu met een mo lensteen om den hals verdronken. Zoo weet men tenminste in die streek te vertellen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Jacobus Johannes, 2. van J. B. Kaas en M. C. Lafort. Martinus Theodorus, z. van S. P. van Kins en G. C. A. Hofdijk. Adriaan, z, van H. de Roode en J, Kiel. Pieternella, d. van J. Selier en J. C. Goddijn. Johanna Bernardira Maria Antoi- netta, d. van A. G. J. Kramer en C. C. van Westing. Johannes, z. van J. van Hooidonk en J. Visser. Ian Antonius, z. van A. N. Neve en M. M. Maas. Julia Maria, d. van C. J. Westermann en J. J. van Noort. Mar- garetha Christina, d. van J. E. W. Mulder en M. van Ulden. Marinus Franciscus, z. van H. Ouwerkerk en E. C. Hansen. Franciscus z. van T. van der Nie en J. C. de Tombc. Lena, d. van j. Heruer en A. C. G, M. Cras. Elisabeth Everdina, d. van H. A. Goddijn en A. M, Vorsteegen, Henrica Johanna, d. van C. M. J. Brehm en J. van den Bergh. Fran ciscus, z. van F. van den Broek en M. W. Beekma. Maria Johanna, d. van J. C. Wijn beek en E. de Ridder. Catharina Johanna, d. van J, van Hooven en C. Stouten. Williel- mina Diederica Maria Eleonore, d. van D. W. Blöte en M. A. Paling. Margaretha, d. van J. Pison en C. van Biemen. Andreas Josephus Karel, z. van W. A. C. van Opstal en H. van Nispen. Maarten Paulus, z. van M. P. van Hooidonk en L. van Herwijnen. Josina Wil- helmina, d. van J, van der Velden en W. C. Piket. Overleden: M. J. Schinkelenberg-Puyk, w., 86 J. J. Kaas, z., 4 d. J. W. C. van der Made, w„ 59 j. S. Theei-Lepelaar, d., levenloos. B. van Duuren, z., 57 j. M. van Dam, v., 56 j. J. van der Post, z., 5 m.— H T. Simons-Smits, w., 22 j. J. C. Nicliot, d., 3 m. S. Siebert. z., 4 m. H. Pet, d., 1 m. TER AAR. Geboren: z. van W. C. van den Berg en Huigsloot. z. van J. K. van der Laan en Winters. z. van E. C. Wassenburg en van der Jagt, d. van W. van Straalen en van der Pijl. Getrouwd: J. Mank, 36 j. met M. J. van Zijl, 33 j. ZEVENHOVEN. Qeb or en d. van 1. Com- pier geb. de Graaf. ZWAMMERDAM. Geboren: z. van M. Zwijnenburg geb. Kooij. d. van P. Versloot geb. van Duijn. Overleden: C. A. van Niekerk, jd. 1 mnd Faillissementen. Uitgesproken: P. Klabou, pensionhouder, te Aerdenhout (gemeente Bloemendaal). Gurator mr. F. Willekes MacDonald. F. de Boer, schilder te Workum. Curator: mr.L. K. Okma.— W. Wiegers, landbouwer, te de Krim (gemeente Gramsbergen). Curatormr. J. van Setten. G e i n d i g d De N. V. Maatschappij tot exploitatie van den stoomtrawler „Orion", te Vlaardingen. Stoomvaartberichten. Het ss M a I a n g, van Rotterdam naar Java, vertrok 28 Aug. van Perim Het ss O p h i r, van Rotterdam' naar Java, arriveerde 29 Aug. te Port-Said Het ss Bandoeng, van Java naar Rotterdam, vertrok 29 Aug. van Port-Said. Het ss Victorious, gecharterd, arriveer de 29 Aug. van Boston en Philadelphia te Rot terdam Het ss Ambon, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 29 Aug. Quessant Het ss Armand Behic. met de Fransche mails, arriveerde 29 Aug. te Marseille van Japan. Het ss N i e u w-A msterdam vertrok 29 Aug. van New-York naar Rotterdam Het ss Rij 11- land, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, ar riveerde 28 Aug. te Santos Het ssSumatra, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 29 Aug. Gibraltar. Het ss Tambora van Rotterdam naar Java, vertrok 29 Aug. van Southampton. Het ss Koningin W i 1 h e 1111 i n a van Ba tavia naar Amsterdam vertrok 28 Aug. van Padang. Het ss Koning Willem I van Batavia naar Amsterdam vertrok 28 Aug. van Sabang. Het ss Oranje van Batavia naar Amsterdam, passeerde 29 Aug. Ouèssan». Het ss Pyrrhus, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 25 Aug. van Perim. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. L. Westerbrink en gezin, Vrouwenkerksteeg 6, schoenmaker. J. Eibers en gezin, van der Tasstraat 9, arbeider. A. G. Mingelen en gez„ Langebrug 53, kellner. G. dc Munck—Westerman, Musschenbroek- straat 3. J. H. Maartense en gezin, Botermarkt 11, goudsmid. J. M. van der Bogaert, Langebrug 95, tim merman. A. B. Franksmann, Oude Singel 130 a. M. J. van den Bosch, Schelpenkade 9, dienst bode. Ph. J. Ackermann en gez., Schutterstraat 26a, sergeant-majoor infanterie. A. Okkels, Heerensteeg 33, letterzetter. J. E. van Es, Haarlemmerweg 49. A. Kasteelen en gezin, Levendaal 193, meu belmaker. Chr. Vrucht en gez., Stadhouderslaan 34, onderwijzer. C. Pettersson, Oude Singel 228 A, Stoker. N. C. Lodder, Stationsplein 4. W. van Beelen, Pieter Huibertshof 21, schoen maker. L. W. van der Blij en gez., Utrechtsche Veer 15, Vormer. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. J. M. M. v. Wijk, den Haag, Laan van N. Oost-Irdië 165. Wed. Buitendorp-Faes, Breda, Houtmarkt 8a. J. Briedé, Amsterdam. Ruysdaelstraat 42. Mej. M. E. Fransen v. d. Putte, Goes, H. J- X. Eikhuizen, Nijmegen, Gr. Markt 15a. A. Algers, Wassenaar, bij Stijnman, bakker. G. H. Lambert, Rotterdam, Haringvliet 20. O. Harst, Amsterdam, v. Breestraat 107. Mej. J. W. Wassenburg, Zaandam, Zuiddijk Prinsenpad 129. J. Fred. Beekman, Ooegstgeest, Pieterstraat. J. G. N. Fraikin, Amsterdam, Pretoriusstr. 2. Mej. B. Visser, den Haag, J. v. Nassaustr. 82. C. de Koning, Leiderdorp, Dorpstraat 69. J. Wakka, Amsterdam, Rechtboomsloot 49. Mej. J. A. J. Zadelhof, Dokkum, Mej. G- Klein, Amsterdam, Ruysdaelstraat 77, le Etage. Mej. J. L. Veilbrief Rotterdam, Ziekenh. Cools. Mej. M. J. v. Rooijen den Haag Loosd. weg 55. Mej. Kraneveld v. d. Burg, Haarlem Sophia- straat 61 rood. G. Visser Hilleeom, le Amerika-straat. R. Koole den Haag Sweelinckstr. 44. M. J. Priems Utrecht, Staalstr. 5a bis. C. Spoelder Zwolle, DeventerstraatWcg 78. I. C. B. van Loon den Haag, Vajllantlaan 257, Marktberichten. ROELOFARENDSVEEN, 29 Aug. Coöperatieve Vereeniging „Groentenveiling". De prijzen wa ren heden voor: 10 halve H.L. fijn I f 10,70, a f 8,50, fijn II f 8.40 a f 6.30, 25 halve H.L. fijnb. I f3.85, 6H halve H-L. basterd I f3.14, 492 halve H.L. grof 1 f 3.15 a f 3.35, f2 halve H.L, grof II f 1.70 655 halve H.L. groot grof f 1.40 a f 1.55 786 halve H.L. stek f 1.45 a f 1.50. LOOSDUINEN, 29 Aug. Groentenveiling. De Prijzen waren heden: komkommeis (Eng.) le soort f 5.10 a f 7.30, dito 2e soort f 1.30 f 2,70, komkommers (gele) le soort f 4.50 a f4.80, 2e soort 1,30 a f2.10. roode kool f6.90 f 10.80. savoye kool f 8-10.70, groene kool f 3.30-6, Salade 1ste soort f2,50 a 3.— dito 2de srtf 1,20 a f 1,70, peen, lste soort f 4.20 a f 4.90 dito 2de srt. f3,10 a f3,70, andijvie f 1,40 a f3.40, kroten f2,50 a 2,70,selderij f 1.20 a 1.30.peterselie O.SO a 1.20c.p. 100, spinazie 38 a 39 c., zuring 5 a 7 c. pos telein 61 a 68 c., stoofsla 12 a 30 c., komkotn- merstek 37 a 52 c., boonenstek 28 a 44 c., appels 45 a 65 c., peren a c., per ben, princesseboonen 68 c. f 1.70, snijboonen f 2.30 a f 3.40 per 1000; erwten f 1.50 a-f 1.80 per mand, tomaten le soort f 7.20 a f 12.80, dito 2e soort f 5,— a f6,70, dito 3c soort f 1.90 a f4,30 per 50 K.G. perziken le soort f 11 a f22, dito 2e srt f4.— a f9 per 100, meloenen f 24 a f 37 c. per stuk. Aanvoer 40,000 komkommers, 14,650 pond tomaten. MEPPEL, 29 Aug. Botermijn. Aanvoer 4275 kg. Hoogste prijs f 1.39, laagste prijs f 1.32, middenprijs f 1.36 per kilo. PURMEREND, 29 Aug. Heden waren aange voerd 117 stapels kaas hoogste prijs voor fabrieks* f40.—, boeren- f 40.00, middelbare f 33.—com missie f 34, volvette f 40. Handel vlug. Vee. 742 runderen, vel vee 68 a 82 c. per kg, 18 paarden, 122 vette kalveren f0.80 a 1.— per kg., 279 nuchtere id. f 13.—a 26,—per stuk. 697 vette varkens 41 a 47 c. per kg., 23 magere id. f 20 a 32, 319 biggen 6 a 10 per stuk. 3431 schapen en lammeren. 9 SNEEK, 29 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd57 koeien f 100 260, 257 kal veren f 10 a 45, 69 schapen f 16 a 30, 8 lam meren f a f 381 varkens f 16 a 80, 31 biggen f 7 a f 14, 1 stier en 2 paarden. Marktboter, lste keur f 57.50 a aanvoer U/4 en 1/8 vn, Bij de Vereeniging: le keur f 57.- a Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland: Boter eerste soort f 60.— Aanvoer kilo. LONDEN, 28 Augustus. Geslacht. Ter Cen tral Meatmarket waren heden aangevoerd 200 Amerikaansche achter- en voorbouten, 7200 ach ter- en voorbouten uit Argentinië, 391 zijden uit Liverpool en 50 ton Schotsche runderen!; Voor in 't binnenland geslachte runderen heerschte èr redelijke handel, met reden tot vaster wor den, maar wegens de groote aanvoeren waren runderen uit de koelkamers flauw gestemd. Schotsche schapen schaarsch en vaster. En^ gelsche flauw, Men betaalde voor runderen 212 a 4/8, Schotsche schapen 4/6 a 51-, Eng. ditd 3/1 a 4/5. Hol!, dito 3/4 a 3/10, lammeren 4/- a 4/8, Eng. en Holl. kalveren Al- a 5/4, Eng. var» keus .3/4 a 4/-j Holl. dito 3/4 a 3/8.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 6