Leidsche Spaarbank. geen zitting Rijwielhandel CHAMPAGNEPILZ, Ondergeteekenden, winkeliers in Manufacturen, Confec tie en aanverwante vakken berichten hiermede dat van af 1 SEPTEMBER a.s. hunne zaken voortaan des avonds ten 9 uur gesloten zullen worden, met uitzondering van den ZATERDAGAVOND, de week voor het St. Nicolaasfeest (gerekend van 25 November tot en met 6 December) en de week voor het Kerstfeest (van 18 tot en met 24 December). Zij vertrouwen dat hunne clientèle hierin hunne mede werking zullen willen verleenen. Landbouw-Tentoonstelling, Leiden. Concours Hippique. W. HIL ARIUS, Fa F. G. Mastenbroek j f „Mercurius", Donderdag 31 Augustus wegens Koninginnedag, Kunst en Wetenschappen. Tegen de Builenpest. De Rangoon Gazette meldt, dat de Inlanders in Engelsch-Indië met goed gevolg petroleum in- en uitwendig zou den toepassen bij de behandeling van builenpest. Men geeft den patiënten in het eerste stadium drie of vier eetlepels petroleum en wrijft daar ook hun heele lichaam mee in, tot zij gaan zweeten. Na een of twee dagen dient men hun nog ricinus-olie en zoo noodig ook kini ne en brandewijn toe. Verscheidene men- schen zouden aan deze behandeling hun genezing te danken hebben. De diefstal in de Gioconda. De Parijsche politie heeft uit Cher bourg bericht ontvangen, dat zich Woens dag aan boord van het stoomschip Kai ser Wilhelm twee lieden hebben inge scheept, die twee schilderijen in lijst van de grootte van de Gioconda bij zich droegen. Deze twee mannen zullen bij hun aankomst te New-York aangehouden worden. Gemeenteraad van Zoeterwoude. Vergadering van hedenmorgen Voorzitter de heer A .A. van Gils, bur gemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren v. d. Poel en Straathof. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen van de vorige vergade ring worden geleezn en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Missive van Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurde kohier schoolgeld dienst 1911. Beschikking van Ged. Staten op ver schillende bezwaarschriften tegen den aanslag hoofd omslag van forensen, die in deze gemeente het tuinbouwbedrijf uit oefenen. De bezwaren werden ongegrond verklaard en de aanslagen gehandhaafd. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den heer van Drünen om ontheffing schoolgeld-aanslag en van A. ,W. v. d. Reep om afschrijving hoofd, om slag. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Door de Sted. Gasfabrieken te Leiden werd verzocht de 13 lantaarns van den Haagweg automatisch te mogen ontste ken en blusschen met z.g. uurwerk-au tomaten. Wethouder Kaptein vraagt of kwajongens de lantaarns niet overdag kunnen aansteken. De Voorzitter meent, dat zulks Zoeterwoude niet kan in- terresseeren, omdat de prijs van het gas per abonnement berekend wordt. Ged. Staten zonden eene missive inzake de jaarwedde van burgemeester, secreta ris en ontvanger, die op het oogenblik zijn beneden de normen, door hun college in 1908 vastgesteld. De Voorzitter licht toe, dat Ged. Staten de minima der jaarwedden vast stellen en daarbij rekening houden met het bevolkingscijfer en het budget der ge meente. Daarvoor werd de wedde van den gemeente-ontvanger in 1908 op f450 bepaald, omdat de gemeente minder clan 4000 zielen telde en het budget beneden f30.000 bleef. Thans moet dit bedrag volgens Ged. St. gesteld worden op f 500 met twee periodieke verhoogingen, tel kens na 6 jaren dienst van f50. Zonder discussie wordt dit voorstel goedgekeurd. Hierna verlaat de Voorzitter waar hem persoonlijk rakende zaken zullen be sproken worden, de vergadering. Wethouder Kaptein, het presidium overnemend, zegt dat Ged. Staten voor stellen op dezelfde gronden ais voor den gemeente-ontvanger uiteengezet, het sa laris van den burgemeester te brengen op f1200 met twee 6-jaarlijksche verhoo gingen van f75, Wethouder Kaptein zegt, dat de beide wethouders voorstellen deze salaris-regeling goed te keuren. Spr. en alle raadsleden hebben den burge meester als een accuraat en actief man leeren kennen, en zelden heeft de ge meente zulk een ijverig hoofd gehad. ;t Zou spr. spijten als de raad niet unaniem het voorstel aannam. De heer Paardekooper heeft er niets tegende heer Konijnenburg acht het billijk, ofschoon de heer Rotte veel het niet noodzakelijk vindt. Met algemeene stemmen wordt de nieuwe salarisregeling goedgekeurd. Wat het salaris van den secretaris aan gaat, wordt voorgesteld dit te brengen op f 1100 met twee verhoogingen van f75, telkens na zes jaren dienst. De heer Paardekooper kan zich hierbij niet direct neerleggen. Door het burgemees terschap kan het werk van het secretari aat veel lijden. De heer Rotteveel wijst op de zeer lage secretariekosten in Zoeterwoude in vergelijking met andere gemeenten van denzelfden omvang, zoo dat men hier in gunstige conditie ver keert. Wethouder Kaptein, zich hierbij aansluitend, gelooft dat verzet niet veel zou baten, want dat Ged. Staten toch het salaris volgens hun idee zouden regelen. Wat overigens gezegd is ter waardeering van de verdiensten van den burgemees ter, geldt ook ten volle voor den heer van Gils als secretaris. Het voorstel wordt daarna zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Nadat de Voorzitter in de vergadering is teruggekeerd, doet wethouder K a p- t ei n hem mededeeling van de besluiten, waarvoor de Voorzitter den leden dank brengt. Op Donderdag 31 Augustus zal te Leiderdorp eene conferentie plaats heb ben tusschen B. en W. van Zoeterwoude en Leiderdorp over eventueele plannen van watervoorziening. Als eene boring plaats moet hebben, zullen de gemeen schappelijke kosten ten hoogste bedra gen f 400 a f 500. Bij aanvrage vergoedt het Rijk de helft en de Provincie een vierde deel van deze uitgave, maar dan moet de gemeente zich schikken naar de Staatscommissie voor Drinkwater- voorziening. De plannen worden ontwor pen voor de geheele gemeente, behalve de Noord-Aa en de Geer tot en met de Geerbrug. Na enkele opmerkingen worden B. en W. gemachtigd de voorloopige stappen te doen. Daarna wordt voorloopig vastgesteld de gemeenterekening over 1910; de ge wone ontvangsten hebben f29.000.p5V2 bedragen, de gewone uitgaven f 26462.53 batig saldo f 2537.62i/a de buitenge wone ontvangsten hebben f 29.000.15i/2 gewone uitgaven f 4500, batig saldo f 1075,82 de totale ontvangsten belie pen dus f34.575,97, de totale uitgaven f30.962,53; batig saldo f3613.44i/2. Oninbaar werd verklaard een bedrag van f88.22 en nog te verhalen f440.71. De rekening wordt post voor jpost voorgelezen en onveranderd goedgekeurd Van het batig saldo zal een bedrag ad f 1000 gebracht worden op den dienst 1911 en wel oj) den post straatverlich ting. Deze extra-uitgave zal noodig zijn voor de electrische verlichting der wegen. Evenals het vorig jaar, wordt aan de Harddraverijvereeniging ten behoeve van de viering van het Koninginnefeest een subsidie ad f 50 toegekend. Ten opzichte van de electriciteitsvoor- ziening aan den Hoogen Rijndijk is een schrijven van de Stedelijke Centrale 4e Leiden ontvangen. Voorloopig zijn 16 aansluitingen opgegeven, waarbij niet gerekend is de straatverlichting en de R. K. Kerk en Patronaat, die waarschijnlijk later zullen toetreden. Alle aansluitiijgen zijn normale of groote verbruikers. De heer H. W. Koning Pzn. heeft een con tract voor krachtverbruik gesloten voor een minimum opname van f 1500 's jaars, zoodat de door de gemeente te stellen garantie ad f 1200 's jaars reeds is over schreden en de overige verbruikers dee- len in de reductie, bij het reglement vast gesteld. Dit contract geldt voor 5 jaar itiet stilzwijgende verlenging. Aannemen de evenwel, dat het contract wordt op gezegd, bestaat er gegronde hoop, dat de te stellen garantie ruim voldoende wordt bereikt. Indien eene beslissing spoedig valt, zal de stroomlevering vóór 1 December aanvangen. B. en W. stellen daarom voor, aan de gemeente Leiden onder de bekende voor waarden toestemming voor kabellegging te verleenen. De heer Paardekooper kan zich' hiermede vereenigen, mits de te garan deeren som over de geheele gemeente wordt omgeslagen, zoodat alle gemeente naren event, van een reductie genieten, gelijk zij allen in een schadepost door de stroomlevering moeten bijdragen. Hij wil deze zaak niet buurtsgewijze behan delen. De V o o r z i 11 e r gelooft dat zujks niet mogelijk is. Leiden exploiteert en spr. acht het billijk op 't oogenblik elke buurt afzonderlijk te behandelen. Bij het verstrijken van de concessie kan men een nieuw contract voor de geheele gemeente maken. Overigens zegt spr. toe, met de gemaakte opmerkingen rekening te zul len houden. Het voorstel van B. en W. wordt daar na goedgekeurd. Bij de rondvraag verlangt niemanidi het woord, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren. des middags! Aanvragen van werkzoekenden. 1 avond-boekhouder2 Kantoorbedienden1 fabrieksopzichter2 timmerlieden; 2metselaars 1 steenhouwer1 stucadoor1 schilder1 grof- bankwerker; 1 scheepsklinkerI ketelmaker- klinkes1 monteur1 zetter-drukker1 schoen maker 1 koekbakker1 bakker1 schippers knecht 1 tuinman1 warmoezier1 grondwer ker; 5 loopknechten; 18 losse werklieden; 1 verstelnaaister1 baker2 werksters1 wasch- vrouw. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Aug. 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 768.9 St. Mathieu. Laagste barometerstand 749.3 Hernocsand. Verwachting tot den avond van 31 Augustus: zwakke tot matige Westelijke tot Zuidw estelijke wind, half tot zwaarbewolkt, weinig of gee» regen, zelfde temperatuur. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken^en welgemeenden dank voor de menigvuldige blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van zijn zeerge- liefde Echtgenoote BEATRIX OOSTEROM ondervonden. 10396 P. KOOT. Zevenhoven (Z.-H.), 30 Aug. 1911. Hiermede betuigen ondergetee- kenden hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming in deze dagen ondervonden, bij het smartelijk verlies van hun Zoon JACOBUS. H. TUKKER 10394 en Echtgenoote. Oudewetering, 30 Aug. 1911. Tandarts Regenburg, is weder iederen Maandag en Vrijdag te LEIDEN te spreken BREESTRAAT 58, van 10—2 uur, behalve den eersten MAANDAG van iedere maand en erkende feestdagen.10375 verfrisschende zomerdrank. Engros A. J. MOONS, Leiden, Maatknippen. Costuumnaaien. Gelegenheid om het teekenen van patronen, het knippen, passen en garneeren flink te leeren. 10386 Nieuwe curcussen begin Sept. E. C. M. AEWERDONK, Breestraat 133. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW, AJdeellng LEIDEN en O. Voor zoons van landbouwers boven 18 jaar, of voor hen, die een landbouw-wintercursus hebben doorloopen, zal bij genoegzame deelname door de afdeeling bovengenoemd van NovemberFebruari een CURSUS IN PAARDENKENNIS en een CURSUS IN VEEKENNIS worden gehouden. Duur van iederen cursus 12 les sen a 2 uur. Lesgeld f 2.50 per cursus. Aanmelding, met opgaaf aan welken cursus men wil deelnemen, vóór Woensdag 6 September bij den secretaris der Afdeeling, (10360) N. VAN OOSTERHOUT, te L e i d e r d o r p. N. V. Leidsche Manofacturenhandel Vroom Dreesman Gez. de Grijs Leop. Miindheim Co. Gebr. Reinke B. Rippe W. A. AVannée Geb-. Gerzon's Modemagazijn M. van Hooff Peek Cloppenburg P. Petit Azn. Geo. Reinke Alb. B. Timmermann Gebr. Vies F. H. Wenning Wijnnobel Chevalier Wed. P. de Wilde Zonen's MannlactDrenhandel C. A. Barry J. F. Feld J. C. Kort P. Alter, „De Stad Berlijn" Boekooi Boot J. van Cleef W. J. van Eyk L. Fisser, Magazijn „De Kroon" J. van Geylik M. H. Holswilder J. J. Hakkaart B. de Koning W. Kruyfbooft N. Kloots J. A. Kohschulte Kleedermagazijn „De Handelmaatschappij" Kleedermagazijn „De Stad Parijs" J. C. Kort G. van Leent, Magazijn „De Vlijt" Mantelmagazijn „De Dnil" W. Overdoin B. Penseel, Confectiemagazijn „De Magneet" F. M. A. Pieck G. Verhoeven Aalmarkt -21, 27, 28. Botermarkt 24. 12. 5 en 6. 18. 17. Breestaat. 153. 76. 106—108. 155. 90—92. 177. 175. 108a. 93. Donkerstee# 15. 12. 3. Haarlemmerstraat 132. 69. 162. 107. 257. 51. 137. 4. Haarlemmerstraat hoek Donkerstee#. 26—30. 43 en 47. 72. - 163. 135. 122. 46. 67. 16. 175—177. 230 en 263. 140. Wisbrnn Liffmann A. Waals W. F. Kors J. C. Hacke G. A. Mastenbroek C. W. J. Nieowenhuys-Schntte J. Overduin Gz. C. W. Teetiwen-Mizee Firma Briining Au Bon Marché Brons Ankerman J. F. Meysen Tyroler Handschoenenmagazijn Otto Ossen C. v. d. Broek-Koppers C. Tli. Breebaart M. Cahen Co. G. J. Corts Centraal Kleedermagazijn Geise Strotmann J. van Geylik M. J. Hoelen Zoon H. J. Holswilder Gez. C. <S A. Keuleinans J. F. Kroger Wed. H. D. Lens A. P. Martens Co. H. B. Paats Stüve Westérmann B. Voogd Wed. P. de Wilde Zonen's Beddenhandel S. H. C. Smits Wed. L. J. Engels Firma Warnecke Au Corset Francais Beuzemaker Co. J. F. Feld Gebr. Griiodemann J. F. Kriiger Maatschappij „de Faam" Gebr. Schlatmann H. C. Bernard Haarlemmerstraat 116—118. 114—134-136. Haven. Hoo#ewoerd 21. 75. 94. 73. 132. Hoogstraat i en 2. Maarsmansstee# 19. 8. 15. Mare 2. 58. Nieuwe Rijn 32. 52. 14. 24. 60. 8-9. 7. 45. 35. 56. 58. 53. 36. 29. 39—40. Prinsessekade 3. Pieterskerkkoorstee# 24 Stationsweg 4. Vischmarkt 7. 12* en 13. 6. 20 cn 21, tijdelijk gevestigd Mare 70. Vischmarkt 5. 16 en 17. 9 en 10. Vrouweosteeg 6. 10391 Woensdag 13 en Donderdag 14 September 1911. Vóór verkoop van toegangskaarten. Voor Woensdag 13 September: Tribune fl.50, le Rang f0.75. Voor Donderdag 14 ^SeptemberTribune f2.50, le Rang f 1.25.' Plaatsbespreking voor Tribune 25 cent extra per plaats en per dag. Deze toegangskaarten zijn tot Dinsdag 12 September v.m. 12 uur bij de firma J. M. EGGERS, Botermarkt Leiden, te verkrijgen en zijn op den betreffenden middag tevens geldig voor het tentoon stellingsterrein. Op 13 en 14 September zijn toegangskaarten voor Tribune en le Rang slechts verkrijgbaar tegen verhooging van den prijs met den alsdan geldenden toegansprijs voor de Tentoonstelling. Toegangsprijzen voor 2e Rang (ingang uitsluitend Maredijk) voor Woensdag 13 September fO.25, voor Donderdag 14 Sept. f O 50. Slechts op 13 en 14 September verkrijgbaar. (10215) Breestraat 79, Tel. 980. bhb bik sasfi Rijn- en Moezelwijnen(10387) Dettelsheimer Obermoseler Remicher Niersteiner Hochheimer per flesch f 0.90 0.90 1.05 1.ÏO 1.20 per flesch Liebfraumilch f 1.25 Pisporter 1.45 Moselblümchen 1.65 Schlosz Johannis- berger cabinet 1897er n 2.60 PRIMA RIJWIELEN in alle prijzen. Contant en op afbetaling. Ook inruilen. Grootste Verhuur- en Reparatie-Inrichting, Aangekregen, eene zeer groote partij LAMPEN, in elke keuze tegen concurreerende prijzen. Pieterskerkgracht 2a, Hoekhuis Langebrug. N. B. de Rijwielhandel „MERCURIUS" is uitsluitend Hoekhuis ook de WERKPLAATS. (9952) 10370

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3