Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. nagedachtenis bij allen in den lande i n hooge eere zal worden gehouden. (Tee kenen .van instemming.) Daarna had de verkiezing van een lid der Eerste Kamer plaats, waarvan de uit slag reeds gisteren werd medegedeeld. V reemdelingen verkeer. Te Breda is de jaarvergadering ge houden van den Nationalen Bond voor Vreemdelingenverkeer. Uit het jaarverslag bleek, dat van 1 Aug. 1910 tot 1 Aug. 1911 achttien nieu we afdeelingen zijn opgericht, terwijl er twee werden ontbonden. De bond telt nu 89 plaatselijke afdeelingen. Het jaar 1910 gaf een nadeelig slot van f441.58. Op verzoek der afdeelingen Lochem en Delden werd besloten daar in 1912 te vergaderen. De heer D. Fockema, die aan de beurt van aftreden was, werd met algemeene stemmen herkozen. In de plaats van den heer H. Lamsvelt werd gekozen de heer Joh. Ekh. Bos te Groningen. De heer G. Muller stelde in een inlei ding een aantal wantoestanden aan on ze spoorwegstations in het licht. Een motie werd aangenomen, waarbij werd uitgesproken dat de toestanden in de sanitaire inrichtingen op vele stations in Nederiand te wenschen overlaten en het bestuur opgedragen tot de directies der verschillende spoorwegmaatschappijen 't verzoek te richten, waar zulks noodig blijkt, doeltreffende verbeteringen aan te brengen. Uit een mededeeling van het bestuur bleek, dat de Minister van landbouw niet geneigd was meer subsidie uit de schat kist aan den Bond toe te kennen. Bij acclamatie werd een voorstel Sneek goedgekeurd om zich te wenden tot de verschillende spoorweg maatschappijen met het verzoek om, in navolging van België, b.v. 7 en 14-daagsche abonne menten in te voeren, geldig op alle Hj- n en. De heer J. J. A. Knoote besprak mid delen ten einde te geraken tot een juiste statistiek, betreffende het vreemdelingen- bezoek aan Nederland. Spr. wees er op, dat het niet mogelijk is nu reeds een be paald, nauwkeurig omschreven plan vast ie stellen, de afdeelingen kunnen de aan dacht aan deze zaak blijven wijden. Patronaten in liet Bisdom Haarlem. De algemeene vergadering der-plaatse- lijke Patronaatscommissiën en Jongelings vtreenigingen in het bisdom Haarlem, wordt gehouden op Maandag 4 Septem ber 1911 ('s voormiddags precies 11Va uur) in het gebouw der Jozeph Gez. Ver- eeniging te 's Gravenhage. Op de agenda Staat o. m. een lezing door den heer Wesseüng te houden over „Een en ander over onderwijs en opvoe ding in onze patronaten" In de pauze vindt de bezichtiging plaats eener hoogst belangwekkende tentoon stelling van leermiddelen voor gods dienst- en herhalingsondenvijs. Tarief wet en Visscherij. De Kamer var. Koophandel en Fabrie ken te Vlaardingen heeft, inzake het ont- werp-tariefwet een adres aan de Tweede Kamer verzonden, waarin zij zegt, dat zij zich bij hare beraadslagingen over dit ontwerp heeft onthouden van beschou wingen over vrijhandel en protectie en zich alleen bepaald tot eene beoordee ling van de rechten voor ieder afzonder lijk voorgesteld. Uit den aard der zaak richt zij zich hoofdzakelijk op het verband van de ta- riefwet en de visscherij. Invoerrecht op haring heeft haar volle sympathie. Daar entegen zou zij den invoer van gedroogde visch en van vischnetten van invoerrecht willen zien vrijgesteld en oordeelt zij, het in het belang van iedere nijverheid, dat het voorgestelde recht van 10 per cent op paklinnen enz. tot 6 percent wor de teruggebracht, waardoor gelijktijdig wordt bereikt een bescherming van de inlandsche nijverheid zonder dat de ver bruikers ernstige schade ondervinden. KORTE KROMEK. Te Noord-Scharwoude is bij een herstemming tusschen een Katholiek en een liberaal de Katholiek tot lid van den gemeenteraad gekozen. Dit is de eerste Roomsche in den Raad dier gemeente sinds menschenheugenis. De gewone audiëntie van den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del zal op Woensdag 30 dezer, die van den Minister van Oorlog op Donderdag 31 dezer, en die van den Minister van (Waterstaat op Vrijdag 1 September niet plaats hebben. LEIDEN, 30 Augustus. 1 Koninklijke Onderscheidingen. jj Men seint ons uit 's Gravenhage: li Bij Kon. besl. zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw Mr. P. J. M. Aalberse, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, alhier dr. .W Einthoven, hoogleeraar alhier; mr. A. O. Visser van IJzendoorn, hoog leeraar alhier; dr. J. C. Kluyver, hoogleeraar alhier; tot officier in de orde van Oranje-Nas-, Sau: mr. L. M. J. H. Kerstens, wethouder !dezer gemeente; lot ridder in de orde van Oranje- Nas sau W. Jochems te .Wassenaar. Bij Kon. besluit is de eeremedaille van de Oranje-Nassau-orde in brons ver leend aan C. Ederzeel, dienstbode bij de firma Wijnen, alhier. Voor het examen hoofdacte is te 's Gravenhage geslaagd mejuffr. M. H. B. Teeuwen, van Leiden, en te Arnhem de heer S. Roosjen, van A a 1 s m eer. - Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan een openbare school te Rotterdam komt o.a .voor de heer W. H. de Wette, alhier. - De heer H. Deelstra, commies ter secretarie alhier, wordt voorgedragen als no. 2 ter benoeming van een gemeente secretaris te Terneuzen. - In de laatstgehouden vergadering van de feestcommissie der aanstaande Landbouwtentoonstelling is besloten voor de fraaiste inrichting van winkel en van café's in de winkel-galerij van het Lunapark prijzen ter beschikking te stel len, en wel2 eerste prijzen, bestaande ieder in een verguld zilveren medaille met diploma, en 2 tweede prijzen, be staande ieder in een zilveren medaille met diploma. Ongetwijfeld zal door deze maatregel de animo, die toch reeds be staat om de winkelgalerij een zoo aardig mogelijk voorkomen te geven, nog wor den vergroot. - De proef voor de vervroegde win kelsluiting heeft deze maand zoo goed voldaan, dat een aantal winkeliers, wier namen men in achterstaande annonce vindt afgedrukt, besloten hebben ook in de volgende maanden hun zaken om 9 uur te sluiten, uitgezonderd Zaterdag avond en de week voor St. Nicolaas en Kerstmis. Wel bleven nog enkele firma's achter- wege haar medewerking te verleenen, doch het is te hopen, dat zij alsnog het goede voorbeeld der anderen zullen vol gen. Het publiek zal ongetwijfeld spoedig gewend zijn om zijn inkoo- p'en vóór 9 uur te doen, ten einde aldus patroon en bediende na dien tijd gelegen heid eenige verpoozing te geven. Komen de kappers- en barbierszaken thans aan de beurt? De nieuw opgetreden directeur en commandant van Heilevoetsluis schout bij-nacht G .P. van Hecking Colenbran-. der, bracht heden vergezeld van zijn ad judant, luitenant ter zee Heeris, een be zoek aan de Kweekschool voor Zeevaart alhier. Het gezelschap gebruikte de lunch in Hotel Levedag. De officieele proefrit van de electri- sche tram zal niet hedenmiddag doch morgen middag half vier plaats hebben. De miliciens van de lichting 1911 voorjaarsploeg, van het 4e reg. infanterie, die daartoe hunne opleiding hebben ont vangen, zijn bevorderd tot milicien-korpo raals. Op Maandag 4 Sept. a.s. komen de miliciens van de lichtingen 1907 en 1908 voor herhalingsoefeningen onder de wa penen. Ze nemen deel aan de kamp-oefe ningen en de groote manoeuvres in Gel derland en vertrekken 29 Sept. weer met groot verlof huiswaarts. Hedenmorgen had in de Pieterskerk de laatste repetitie plaats voor de kin deruitvoering van morgen. De ruim 1200 kinderen, gegroepeerd om de muziek van het stedelijk orkest, bewezen zich dei zangstukjes goed eigen gemaakt te heb ben. Het klankvolume leek ons voor die massa wat dun, gezien de prestaties van de kleinen dikwijls op straat. De blaas muziek klonk dikwijls wat schel. Dit zal echter bij de uilvoering als de kerk goed gevuld is, wel beter zijn. Zooals bekend zijn nog voor deze uit voering kaarten verkrijgbaar. Blijkens de in dit blad voorkomen de annonce zal het Koninginnefeest weer luisterrijk op 't Posthof gevierd wor den. Behalve een groot schitterend vuur werk, wordt den bezoekers een afwisse lend program vol ernst en kortswijl aan geboden. Onze vroegere stadgenoot, de tenor Frans Bienen, die zijme opleiding in Duitschland genoot, zal dit maal voorna melijk Hollandsche liedekens zingen, terwijl mej. van der Heim met een uit gezocht repertoire zal optreden. Bij dc opening van het winterseizoen heeft onze stad een nieuw magazijn in heeren-mode-artikelen en hoeden er bij gekregen. De heer H. J. Holswilder opent hedenavond aan den Nieuwen Rijn 7, zijn smaakvol ingerichte en ruim gesorteerde zaak. Wie er een kijikje gaat nemen, zal zien dat in de fraaie uitstalkasten een uitgebreide collectie is geëtaleerd, die 's avonds wordt verlicht door electrische slingers hetgeen een keurig effect zal ma ken AALSMEER. Bij beschikking van den Minister van Landbouw is F. Roosjen voor het tijdvak van 1 Sept. .1911 tot en met 31 Aug. 1912 wederom' benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijkstuinbouw- winterschool alhier. KATWIJK AAN ZEE. Eengic partijen haring kwamen in publieken afslag. De volgende prijzen werden besteed: volle pekelharing f 15.5516.45, maatjes dito f66.35, steurharing f 18.85, makreel f6.358 per kantje. De prijs der steurharing is buiten gewoon hoog. NOORDWIJK. Gistermorgen arri veerden ongeveer 250 pelgrims der pro cessie van Vogelenzang ter vereering Van de reliquien van den H. Jeroen, De Pelgrims trokken van Piet-Gijzen- brug naar Noordwijkerhout, waar de kerk werd bezocht en eene Ikorte toe spraak werd gehouden door den jZeer- eerw. heer Pastoor van Vogelenzang. Daarop trok de schare naar de paro chiekerk van den H. Jeroen, waar de plechtige Hoogmis werd opgedragen door den Zeereerw. heer Soepnel, Pas toor te Hoofddorp, terwijl eene indruk wekkende feestpredikatie werd gehouden door den Weleerw. heer Klèintjes, ka pelaan te Vogelenzang. Na den middag trokken dc pelgrims naar het martel veld en daarna werd het plechtig Lof met Te Deum gehouden en processie in den tuin. Onmiddellijk na het Lof werd de terugreis aanvaard. WASSENAAR. Bij Beschikking van den Minister van Oorlog is aan den va ster van den milicien G. Meijer, van het 4e regiment Infanterie vergoeding inge volge art. 113bis toegekend, tot een be drag van f0.60 per dag. ZOETERWOUDE. De Gemeenteraad vergadert op Dinsdag 5 September a.s. des voormiddags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. In gekomen stukken. 2. Installatie en i>e- eediging der heeren C. H. de Boer, P. Hoogeveen, P. Paardekooper, D. J. Rot teveel, en D. Varkevisser. 3. Verkie1-' kiezing wethouder, aftredend de heer C. J. Kaptein. De uitslag van de heden gehouden loting der nationale militie is als volgt: N. v. d. Meij 1. P. Spijker 2. P. M. Kwaadgras 3. P. J. Zwetsloot 4. W. Hoogenboom 5. D. L. Berkhuizen 6. H. M. Kits van Heijningen 7. C. Vlaar- dingerbroek 8. J. W. H. van Egmond 9. P. J. Oostveen 10. W. Ammerlaan 11. J. de Visser 12. M. Heemskerk 13. P. M. Witsenburg 14. P. de Boorder 15. C. Overdevest 16. J. van Tol 17. L. Romijn 18. J .Hoppenbrouwer 19. H. W. Ver- steegen 20. H. J. Planjer 21. P. A. Zandvliet 22. H. de Roode 23. W. F. van Velzen 24. C. Verheul 25. A. P. West hof 26. C. J van. Donk 27. J. G. Ver- degaal 2S. A. van Aemmen 29. A. Koe- lewijn 30. P. J. van der Krogt 31. J. de Jeu 32. W. F. Humme 33. J. Hulsbos 34. Th. G. P. Akerboom 35. L. A. v. d. Waals 36. J. van der Eist 37. A. J. de Groot v38. W. Jansen 39. Th. van Wijk 40. De straatverlichting aan den Voor- schoterweg onder deze gemeente is door B. en W. alhier onderhands aanbesteed en gegund aan J. H. Meijer voor f 12 per lantaarn, gedurende acht achtereen volgende maanden. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Hedennacht te één uur ontdekte de nachtwacht G. te K a t w ij k aan den R ij n brand bij den bloembollenkweeker H. Ravensbergen in het Overryn. De be woners konden zich nog bijtijds, doch met moeite redden. Alhoewel de hand spuit spoedig ter plaatse was, brandde het perceel totaal uit. Ook alle bloem- bollenstcllingen met voor honderden roe den plantgoed van tulpen en scilla's ver brandden. Te 2 uur rukte de stoomspuit, welke te Katwijk aan Zee gestationneerd is, aan. Toen was men het vuur reeds meester en bleef de werkzaamheid der brandweer bepaald tot het nathouden Ider belendende perceelen. Oorz? '- geheel onbekend. Alles was verzeker Diefstal. Men seint ons uit Haarlemme r- meer: Heden nacht zijn bij Kamphoest te Nieuw-Vennep 5 r.ieuwe rijwielen ont vreemd. Door indrukken van een ruit is men binnengekomen. Als historisch wordt ons gemeld In eene groote plattelandsgemeente was een nieuwe burgemeester gekomen, die nog ai scherp op de naleving der woningwet toezag, waarbij de burgerva der niet schroomde persoonlijk de oude huisjes te inspecteeren. Zoo kwam hij ook bij een man van bijna 80 jaren, die wel in een z.g. hutje woonde, doch er niettegenstaande dat, er zeer welva rend uitzag. Toen de man begreep wat eigenlijk de komst van den burgemeester in had, zeide hij tot dezen „Bel, bel, hoe he'k 't noe met joe, zie ik er noe niet kaptael uut, al woon ik in zoo'n klien htiuske, joe woons nu in zoo'n groot huus en jo kan wel in een lampeglesje". Op zulk antwoord had de burgemeester in 't geheel niet gere kend en maakte maar gauw dat hij weg kwam. In den broodbakkerswinkel aan het Rapenburg hoek Noordeinde te Leiden is een valsche rijksdaalder in betaling gegeven. Aangifte is bij de politie ge daan. Rechtszaken. Gemeentelijke Aankondigingen. Door Willem Verhoeven, raelkslijters alhier, is een verzoekschrif ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebmik ter plaatse van verkoop, in den winkel van bet perceel Nieuwstraat no. 27. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Getrouwd: D. van der Tuinjra. en E. Oudshcorn jd. P. van der Mark jra. en A- D. Kok jd. H. Woudenberg jm. cn N. de Roode jd. W. T. den Hoed jm en H. van Rossen jd. P. C. Rijsdam jm. en J. M. Dreef jd. D. J. de Haa jm. en M. Trouwee jd. J. van Stralen jm. en A. de Bolster jd. W. Haneveldt jm en C. Kuiper jd J. P. Ver straten jm. en A. Simonis jd. A. Steenber gen jm. en M. M. Kreuger jd. C. G. L. van Halderen jm en C. W. Boling jd. A. J. Bin nendijk jm. en W. A* Ouwerkerk jd. Haagsche Rechtbank. De rechtbank eischte tegen A. J. v. d. S., koopman te 's Gravenhage, we gens het zich bevinden op het afgesloten erf van het buitengoed Duindigt, onder W a ss en aar klaarblijkelijk met min der goede bedoelingen, 14 dagen en te gen D. J. van de R., los werkman te Lei den, wegens mishandeling tot 14 dagen gevangenisstraf. Bevestigd werden de vonnissen waar bij G. C., w ijnliandelaar te L e i d e n, we gens overtreding der drankwet werd ver oordeeld tot f25 of 10 d. en H. J. te Korteraar, wegens mishandeling tot 7 dagen. Diphtherie. De Opr. Haarl. Crt. is ter oore gekomen, dat de vorige week Donderdag weer 2 nieuwe gevallen van diphtherie te Zandvoort zijn geconstateerd. De kinderen vertoef den nog geen week in het pension, waar reeds andere kinderen ziek werden. In allerijl zijn de patiëntjes naar de Maria stichting overgebracht. De naam van het pension is het blad bekend. Voorts vernam het blad nog, dat Zaterdagavond na 8 uur opnieuw een patiënt uit Zandvoort is v eggevoerd. Een vrouw verbrand. Eergister avond omstreeks half negen werd de Ra penburgerstraat te Amsterdam in rep en roer gebracht door een treurig ongeluk, overkomen aan juffrouw Bonte—Hambur ger, n' 74-jarig vrouwtje, dat tweehoog achter in perceel Rapenburgerstraat 50 woont. Deze zat nl. in haar woning voor de tafel, toen zij, door welke oorzaak weet men niet, het brandende petroleumstel, dat voor haar stond, over zich heen kreeg met het noodlottig gevolg, dat zij in brand geraakte. Op haar gillen kwamen buren en publiek toesnellen, eenige mannen trokken hun jassen uit, wikkelden haar daarin en slaagden er zoo met veel moeite in, de vlammen te dooven, waarna men haar de trappen afdroeg en de naburige diamantslijperij der firma Metz binnen bracht. Nadat zij daar voorloopig door de inmiddels gearriveerde brandweer ver bonden was, werd zij per brancard naar het Ned. Israëlietisch ziekenhuis ge bracht, waar haar toestand zeer ernstig bleek. Een viertal redders, waarvan twee vrij ernstige brandwonden aan de hand had den gekregen, terwijl twee anderen zich de vingers deerlijk gebrand hadden, wer den in het Portugeesch Israëlietisch zie kenhuis verbonden. Het binnenbrandje zelf was van geen beteekenis en was weldra gebluseht. Patédefoie gras. Van de wijze waarop de Straatburger ganzen gemarteld worden, geeft „Neerlands Damesblad" de volgende beschrijving van een ooggetuige Als de ganzen ongeveer negen maan den oud zijn, worden zij uit de kleilan- den gehaald en in een duisteren kelder gebracht, waar lange rijen van hellende steenen tafels staan. Zijn onze oogen eenmaal aan de duisternis gewend geraakt, dan zien wij hoe in deze martelkamer ontelbare ganzen op de tafels vastgebon den liggen. Ze liggen op den rug juist alsof ze gekruisigd zijn. We zagen de mannen eenige nieuwe slachtoffers vast binden, zoodanig dat het achterste ge deelte van het beest over den rand van de tafel steekt. De pooten, de vleugels en het lichaam zelf worden uitgespreid en stevig vast gebonden, zoodat enkel de nek vrij blijft. Natuurlijk tracht het arme dier zich op alle manieren los te wringen, maar na eenige dagen ziet het 't nuttelooze daar van in en blijft roerloos liggen, slechts zoo nu en dan laat het een klagelijk ge luid hooren. Twee maanden moet deze toestand voortduren voor de dood het dier uit zijn ellende komt verlossen. De vogels worden gemest met balletjes van boekwijtdeeg, kastanjes en gestoofde mais. Zes maal daags krijgen ze van 3—5 van dergelijke balletjes en de gemartelde die ren strekken er begeerig hunne nekken naar uit, want ze worden inwendig ge heel verteerd. Deze tak van nijverheid(!) vergt veel doorzicht bij de keuze van het juiste oogenblik voor den dood, want sterft het beest uit zichzelf, dan is de lever niets waard. Men moet er dus een nauwkeurige studie van maken wanneer de lijdenskelk tot overloopens toe gevuld is en de levers dus het smakelijkste zul len zijnDe dieren zien er dan uit als pompoenen en hunne lichamen bestaan uit niets dan vel en been, van vleesch of vet geen spoor, de lever heeft alle sappen tot zich genomen. Verscheidene ooggetuigen staan in voor de waarheid van het bovenstaande, maar alle poginnen, die men heelt aangewend om verbetering te verkrijgen, stuiten af op de bewering, dat het mesten van gan zen een tak van nijverheid en een middel van bestaan is. Mochten de liefhebbers van Pêté de foie gras eens bedenken voor welk een middel van bestaan zij verantwoordelijk zijn. die de Fransch-Duitsche oncLfliandelinH gen voor Italië kunnen hebben. Het blad geeft als zijn meening te kennen, dat Italië op het passende oogen blik zijn gereserveerde houding ten op zichte van de besprekingen die moeten leiden tot afschaffing van het Verdrag van Algeciras zal opgeven. Cholera. KONSTANTINOPEL, 29 Aug. Heden zijn hier dertig nieuwe gevallen van cho lera voorgekomen en zijn twintig lijders aan die ziekte bezweken. Brand. KONSTANTINOPEL, 29 Aug. fe Uluborlu in Anatolië zijn een aantal bui zen waaronder de landbouwbank en het gebouw van de openbare schuld afge brand. De brand te Aidin. KONSTANTINOPEL, 29 Aug. Volgens officieele opgave zijn bij den brand te Aidin 457 huizen in de asch gelegd. Een grensgevecht. KQSTANTINOPEL, 29 Aug. Oos- tenrijksche gendarmen hebben aan de grenzen geschoten op een Turksch deta chement. Een korporaal en een soldaat' erden gewond en twee andere soldaten 'orden vermist. Een ballontocht. ROME, 29 Aug. Uit Casaba Maufena- to wordt aan de Tribuna bericht, dal de koning een vlucht van een half uur heeft gedaan met de militaire bestuurbare baU Ion P. II. Het dure leven. RIJSSEL, 29 Aug. Op verschillende plaatsen in de departementen Nord en Pas de Calais, hebben, naar aanleiding van de duurte der levensmiddelen, onge regeldheden plaats gehad. Een aantal personen werden gewond. beurs van Amsterdam. 30 Augustus 1911 Nederland. 3 7o Obi. Ned. Werk. Schuld 3 7o Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4u/0. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4 70 Jan-|uli. Portugal 44 übl.Tabaksmon. 3 7o U01. Ie serie Rusland. 4470 Obl. 1909Ned.Rec. A'/i 7o dito-Obl. 1909 4 dito bij Hope óc Co. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servië 4 '/0 Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Braznië, Funu. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3/Q Dipl. Sch. 1905 Amsterdam iy0ü-01 4~/o Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. «iPac.Hyp.B.C. Aiualg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aanü. dito Aand. Barge et Moormann (liq.) Ainst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Banu Neü. Handelsmpij. Rescontre 5 üew.uand.„Ketaiioen"Mijnb.Mij. Redjang Leoong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars üec. Holl. Petr. A*. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Uew.aand. intern. M ere. Mar.Cy. Pref. aand. dito. duo. Aand. Amsteroam Deti Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aanü. Mij. t. Expt. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtci-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake «StOhio Cert.v.aand. Denv. ei RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.intern.PirorLienObl.447o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. A 7o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <S Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 470 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 A L Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2H%- Vorigei Koers Koers, heden. 84% 84% 83% 83% 70% 1 70 93H 96% i 92,4 95 95% 664 665 is 97 3^ 97 16 97 89 88*4 884 85 4-6 844' 101 !00?16 1044 484 104 584 58 1014 87 1004 1004 1634 163 58% 584' 48% 494 I 47 ij 47-46 70<% 69? 1154 1116-46 11154 11154 140 141 >1824 1834 83J.2 80 6514 65U 634 65 Te I3454 345 |408 40? 1185 1864 1534 153;-, 1 4 44 144 14 4 680 874 87 463 465 1 12 13 447 451 4 H 44 94 94 834 924 974 2094 1034 714 234 289*16 763 28% 1014 29% 974 39 254 084 27 1684 1004 134 1074 1.40 794 89 124 834 924' 1004 13,4 106.4 Marktberichten. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Italië en deMarokko-onderhandelingen RC 'F, 29 Aug. De „Giornale d'Italia" zegt, dat er. een langdurige conferentie heeft plaats gehad tusschen de ministers Giolitti en. San üiuiiano _over de gevolgen, AMSTERDAM. 30 Aug. Aardappelen. Andijker muizen groot, per mud f 0.0.— id. klein per mud f0.0.-; WestUndsche ronde fü,0.—ljpolder Borgers f 2.10-2 20 Andiiker bonten f 2.S0—3.—ld. Blauwe i 2.70 a 2 90. Friesche Borgers f2.10 a 2.15. Zeeuwsche bonten f 2,75 a f 3.00, id. blauwe f 2.35 a f 2.50, id. Eigenheimers f 2.20 a f 2.35. Rijnburgers id f 1.80 a f 2.10. Geld, kralen f0.— a f0.— Hilleg. id. f 2.20 a f 2.35. Alles p. ntud. Aanvoer 1 lading. Vee. Ter markt waren heden aangevoerd: 290 vette kalveren, le kw. f 0.95 a 1.05, 2e kw. f 0.93. 3e kw. f 0,85 per K.G., handel matig, 37 nuchtere kalveren f8-16 per stuk. 680 vette varkens. Hollandsche le kw. f 0.43 a 0.45, id. 2e en 3e kw, f 0.41 a 0.43, Overz. en Oeld. le kw. f 0,43 a 0.45. id. 2e en 3e kw. f 0.41 a 0.43 per K.G- WOERDEN. 30 Aug. 1911. Aanvoer ter kaas markt 220 partijen. Prijs Goudsche kaas le srt f31 a f35,—, id. 2e srt. f28 a 30,— Zwaar, dere f33,— a f—Goudsche geslempeide f 34,50 a 35.—. Alles per 50 KG, Handel zëW vlu^

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2