Uit Stad en Omgeving, Nee, ze zouden van hem en zijn vrouw Voor niets een portretje maken. Dan graag! Plusminus half twaalf zijn de snaken terug bij 'thuis, 'tGezin in diepe rust. Ferm aangeklopt! De man komt buiten! „Hier, vader, zijn we terug; de maan schijnt helder, als 't je past, dan nemen we jou en je vrouw nog even!" „jonge ja, dat was best!" De vrouw er ook uit. De beste plunje aan. De luitjes in postuur gezet. Kon 't nog m'ooier. Een der jongelui moet voor hen liggen in knielende houding. Een tweede doet 'n fietsmantel over 't hoofd en over den kijker Pst „Uitstekend getroffen". Saam naar binnen. Koffie gemaakt. Of de kindren er misschien ook op konden komen. Wel zeker. De kleinen 'f bed uit en op 't mooist gekleed. Naar buiten in de maneschijn, De „fotograaf" weer aan 't werk. Daar klinkt 't weer: „Pst, en afgeloopen is 't .Het lijkt uitstekend. Ouders en kinderen blij. Vader en moeder wil graag van elk der drie groepjes een zestal hebben, als ze niet duur zijn. „Voor elk portret een dubbeltje. Maar we zullen je later eerst de proef komen brengen, dan kun je eerst zien, hoe 't lijkt" De koffie is op, de jongelui vertrekken 't gezin gaat weer ter ruste. De ouders hebben het er nog lang over, dat ze zul ke goedkoope portretten krijgen. De 3 jongelui Ze hebben nooit zoo'n lol ge had. En de proef moet nog gebracht worden. Aan de gem eenter u if. Dat er in de stembureaux nu juist geen honger geleden wordt, blijkt wel uit eenige rekeningen, die het „Rotterd. Nieuws blad" publiceert over de laatste Raads verkiezingen te Rotterdam. Eén dezer bureaux maakte maar even tjes de volgende verteringen 4 kop koffie f 0.60 2 flessehen melk - 0.30 3 flessehen Drachenquelle - 0.75 1 schotel koude roastbeaf met salade - 1.05 1 schotel lamskotelette - 0.75 2 spiegeleieren met garnalen - 0.60 2 broodjes met kalfsvfeesch - 0.60 2 flessehen melk - 0.30 ,3 halve flessehen Marg. supérior - 3.45 1 flesch witte port - 2.50 3 flessehen Drachenquelle - 0.75 4 Hors d'oeuvre varié - 3. 4 gekookte tarbot - 6. 2 Entrecóte -1.1 2 porties doperwten - 0.80 4 porties meloen - 1.60 4 perziken - 1. 4 halve flessehen Marg. supé rieur - 4.60 4 flessehen Drachenquelle - 4. 4 perziken - 1. Totaal f33.65 Bediening - 2.50 Van een ander bureau luidde de ning als,volgt: 12 kop koffie 1 5 gebakjes 1 schaaltje zalm 15 sigaren 16 broodjes met boter 2 croquetten 1 schotel kreeft met mayonaise en salade 1 schaaltje rookvleesch 6 personen kersen 6 halve flessehen bier 1 flesch madera 10 halve flessehen bier 2 emmers ijs 5 halve flessehen bier .15 sigaren 9 broodjes mét boter 1 schaaltje rookvleesch 1 flesch I>rachenquelle .10 halve flessehen bier 1 emmer ijs 2 croquetten Servies en bediening 36.15 reke- 1 2.40 0.50 - 3.50 - 1.50 - 1.60 0.50 - 6.— 1.75 - 2.— 0.90 3.— 1.50 1. 0.75 1.50 0.90 1.75 0.25 1.50 0.50 0.50 1.50 f35.30 Het raadslid Spiekman heeft reedsj schriftelijk den burgemeester verzocht, daaromtrent in de eerstvolgende raads zitting eenige opmerkingen te mogen knaken. Bij nauwkeurig bezien van deze waschli'jsten krijgt men den indruk; dat in het eerstgenoemde stembureau de voorzitter blijkbaar een vierden man broederlijk, heeft laten m'ee-eténhet aantal porties is toch kennelijk op vier frnan berekend. I En verder: wat hadden de heeren eeb dorstIn bureau I werd gedronken .4 koffie, 4 flessehen melk, 10 flessehen iDrachenquelle, 7 halve flessehen roode wijn en een flesch port Het andere, bureau, dat 3 emlmers ijs noodig had om zijn dranken koel te houden, verwerkte .'12 kop koffie, 1 flesch Dra ch en quelle; .1 flesch madeira ~en 31 fleschjes bier. Een en dertig halve flessehendat is .10 stuks per man. Zou men de pakken stembiljetten van deze bureaux niet maar eens opnieuw natellen? Postduiven als diamantensmok- Velaars. De uitgeslapen smokkelaars zijn onvermoeibaar in het uitdenken van streken, waardoor zij hun winstgevend bedrijf met goed gevolg kunnen uitoefe nen. Het africhten van honden voor den smokkeldienst is reeds een oud middel In den laatsten tijd hebben koene smok kelaars zelfs reeds luchtballons voor hun bedrijf gebezigd. Nu is er weer een staaltje bekend geworden, dat voor (de genoemde middelen geenszins onderdoet in oorspronkelijkheid. Naar men aan de Tagliche Korr. mee deelt, heeft voor korten tijd een boer in een dorp tusschen Rijsel en Habour- din een postduif gevangen. Het dier was tegen een telefoondraad gevlogen en had zich daarbij den vleugel zoodanig ver wond, dat het niet verder kon. De boer nam den vogel mee naar huis en daar hij wist dat postduiven hooge waarde hebben voor den eigenaar, verzorgde hij haar goed en was voornemens ze weer te stellen, zoodra ze weer gezond zou zijn. Ook nam hii den ring niet van den poot, welke ring opmerkelijk genoeg niet uit metaal, doch uit leder bestond. Juist op den dag, dat hij het dier de vrij heid zou geven, bemerkte een zijner ken nissen iets hards in den stevigen, le deren ring en toen men met de punt van een mes een klein gat in het leder maakte, kwam tot groote verwondering der boeren een fonkelende diamant te voorschijn, die zorgvuldig in het leer was vastgenaaid. De eerlijke menschen stelden nu duif en diamant ter beschikking van de jus titie, die weldra vermoedde hier te doen te hebben met een nieuw en uitstekend smokkelaarskunstje. Deze veronderstel ling wordt nog versterkt door het feit, dat de eigenaar van de duif en van den kostbaren steen zich niet aanmeldde, hoe wel de vondst in Belgische en Fransche couranten werd bekend gemaakt. Zoodra nu de wettelijk vastgestelde tijd, waar binnen de eigenaar zijn aanspraken kan doen gelden, verstreken is, ontvangt onze boer de duif en de diamant. Vooraf zal hij echter nog een klein geschil met den ontvanger der invoerrechten hebben uit te vechten. Deze was er namelijk direct bij en verlangt, dat voor den edelsteen invoerrecht wordt betaald. Daarmee is de boer echter niets ingenomen en hij be weert o. i. terecht, dat niet bewezen kan worden, dat de postduif over de grenzen gekomen is. De ontvanger der invoer rechten zal hier wel aan het kortste eindje trekken. Naar men verneemt, breken de Fran sche douanen zich het hoofd met de vraag, welke maatregelen er genomen kunnen worden tegen het smokkelen van edelsteenen uit België, door middel van postduiven. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden A. J. S. die in de Elandstraat te 's Gravenhage een rijwiel stal, dat eèn oogenblik onbeheerd stond tot 8 maan den; D. B., J. v. H., en M. C. v. E, wegens diefstal van rijwielen uit een ge sloten .schuur te Poelgeest resp. tot 9 maanden, 6 maanden en f 15 of 1 maand tuchtschool; B. v. d. R. te Leiden, we gens drankwetovertreding tot f 5 of 2 d. J. W. W. te Leiden wegens verzet tot 10 dagen; P. N. en J. A. v. D. te Lei den, wegens diefstal van ijzer resp. tot 3 maanden en 1 maand; A. H. te Lei derdorp, -wegens verzet tot f5 of 10 dagenC J. G. te Leiderdorp wegens belemmering van een ambtenaar om zijne functie te vervullen tot f5 of 10 dagen en P. J. S. te L e i d e n, als voren tot f 5 of 10 dagen. In hooger beroep werd ontslagen van rechtsvervolging C. G. F. te Leiden, van de ten laste gelegde overtreding der Arbeidswet en vrijgesproken B. S. huis vrouw H. O. te L e i d e n, van de ten laste gelegde overtreding der verordening op de keuring van levensmiddelen. Verduistering. De Haagsche rechtbank hield heden onder presidium van Mr. van Rees, die na de vacantie als voorzitter der Straf kamer vervangen wordt door Mr. Telle- gen haar laatste strafzitting in deze va- cantiekamer. Onder meer stonden daar in terecht J. C. V. bediende te 's Graven hage, beklaagd een bedrag van ongeveer f230 te hebben verduisterd dat hij van zijn patroon had gekregen ter wisseling en gedeeltelijk op een qui tan tie voor zijn patroon had ontvangen. De bekl. beweer de het geld verloren te hebben, zeer waar schijnlijk onder het fietsen. Meermalen had de bediende volgens verklaring van den patroon vrij groote bedragen voor hem ontvangen en die steeds eerlijk af gedragen. Tegen een dienstbode van den patroon had hij echter eens gezegd, door hem ontvangen geld toonende: „kijk, als ik nu eens zei, dat ik dat geld verloren had, was de patroon het kwijt en konden ze er niks an doen." Subst .off. van Justitie, Mr. Brantjes, achtte de opgaven van bekl. bepaald on waar en een complex van leugens. Ge- eischt werd 8 maanden. De verdediger, mr. J. G. de Vries, achtte niet bewezen, dat het verhaal van zijn cliënt gelogen was. Het strafbare feit allerminst bewezen zijnde, concludeerde pleiter tot vrijspraak en tot onmiddellijk ontslag uit de voorloopige hechtenis. CHt laatste werd door de rechtbank gewei gerd. De relletjes te Noordwijk aan Zee. De Haagsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen de 3 Noord- wijkers, Hubertus S„ Leonardus W. en Willem K., die op 11 Juni te Noordwijk a. Zee zich tegen de politie hebben verzet. De eisch luidde tegen ieder 1 maand ge vangenisstraf Heden werden de beide eerste bekl. ieder tot 3 weken, de laatste tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. De moord te Rijswijk. Den 7 September wordt voor de Haag sche rechtbank behandeld de zaak van de wed. van H. te Rijswijk, beklaagd al daar haar man van het leven te hebben beroofd. Vier en twintig getuigen zijn iin deze zaak gedagvaard, onder wie negen als deskundigen. i Ontrouw curator. In aansluiting aan het bericht aan de „Sumatra Post" ontleend omtrent de ar restatie van mr. J. S„ ambtenaar bij den Landraad te Magelang, kan de „Leeuw. Ct„) nog mededeelen, dat de verduiste ring van gelden, welke door mr. S. als curator zou zijn gepleegd, het faillisse ment betreft van M.D, Peereboom, graan- en meelhandelaar te Dokkum, die in April 1908 failliet verklaard werd. Niet tegenstaande ruim 25 pCt hunner vor deringen voor de concurrente schuld- eischers beschikbaar was, hebben vele hunner geenerlei uitkeering ontvangen. Mr. J. S. had zich in 1906 als advo caat en procureur te Leeuwarden geves tigd en werd begin van dit jaar op ver zoek overgeplaatst bij de rechterlijke macht in Ned.-Indië. Aanbestedingen. ZOETERWOUDE. Heden had alhier door B. en W. de aanbesteding der straat verlichting plaats. 2 inschrijvingsbiljetten waren ingeleverd door L. van Leeuwen en G. Hoppenbrouwer, bewoners van den Hoogen Rijndijk, welke resp. hadden in geschreven voor f9.30 en f9.75. Het werk is gegund aan den laatsten inschrijver. Voor den Haagweg waren geen in schrijvers. LEIDEN, 29 Augustus. In de annonce der firma Loeb, Hee rengracht alhier, stond Zaterdag te lezen dat bedragen tot f25 zonder vooruitbeta ling worden geleverd. Deze som moest zijn f20. Morgenochtend zal de officieele proefrit der electrische tram door onze stad gehouden worden, waarvoor ver schillende autoriteiten, als het dage- lijksch bestuur der gemeente, raadsleden en hoofden van takken van dienst pit- genoodigd zijn. .j Behalve de reeds vermelde féeste- lijkheden, zal op den avond van Konin ginnedageen groote openlucht bioscope- voorstelling worden gegeven op de Beestenmarkt. Door het Studenten-muziekgezel schap „Sempre Crescendo" is aan den burgemeester afgedragen een som van f 210,541/2, zijnde de opbrengst van het Armenconeert. Het bedrag zal gelijke lijk onder de verschillende armbesturen worden verdeeld. Op de Burcht is Zondagmiddag een openlucht-meeting gehouden door de afdeeling Leiden van den Alg. Nederl. Geheelonthoudersbond. Sprekers waren de heeren K. Sijtsma alhier en J. G. v. d. Zalm van Arnhem. Laatstgenoemde veroordeelde het standpunt der matigen en spoorde tot geheelonthouding aan. De meeting werd opgeluisterd door rau- .ziek. Bij den aanvang der bijeenkomst deden zich eenige moeilijkheden voor wat het toelaten van het publiek betreft. HILLEGOM. Met St.-Ct. no. 202 zijn verzonden de statuten van de Naaml. Venn. M. van Waveren en Zonen's Rus sische afdeeling voor den verkoop van bloembollen, planten en zaden alhier. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 10.000, waarin wordt deelgenomen door de Hill, bloerabollenkweekerij en handel voorheen M. van Waveren en Zn. voor f9000, en door den heer Th. van Wa veren te Heemstede voor f1000. Tot di recteuren zijn benoemd de heeren Ferd. Herh Fzn. te St. Petersburg, W. A. Phi- lippo en Corn, de Wreed e, beiden alhier, en tot commissaris de heer Th. van Wa veren. HOOGA4ADE. Met ingang van 1 Sept. is als tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school alhier benoemd mej. Hoefnagels, van Schoonhoven, ter vervanging van den heer H. Meijer, die op dien datum als onderwijzer aan de R. K. school te Wassenaar zal optreden. De verjaardag der Koningin zal ook hier feestelijk gevierd worden. Be halve een optocht der schoolkinderen met het Harmoniegezelschap, waarna tracta- tie in de school, zullen verschillende volksspelen gehouden worden, waarvoor door het bestuur der Wilhelminavereeni- ging fraaie prijzen zijn aangekocht Bij mooi weer belooft het een gezellige! dag voor Hoogmade te worden. Bij het prijskolven op gisteravond in het lokaal van den heer C. Hillebrand van wege de Wilhelmina-vereenigingi, werden de prijzen behaald door de hee ren W. van Wieringen, C. Hillebrand en B. v .d. Laan. GEWESTELIJK GEMENGD, Door het te kort nemen van zijn draai kantelde hedenmiddag op het Rapenburg te Leiden, ter hoogte van het herbari um, ,een vrachtwagen. De goederen vielen op den grond, waarbij het vooral moes ten ontgelden een aantal lege flessehen, waervan niet veel dan de scherven over bleven. Een smidsjongen te Gouda, die een stuk ijzer wit-gloeiend had gemaakt, stak dit buiten het raam der smederij, en liet 't vastgrijpen door een klein meisje, dat zich deerlijk aan de handen brandde en onmiddellijk onder geneeskundige behan deling moest worden gesteld. Tegen den wreedaard werd door de politie procesverbaal opgemaakt. In een pand aan de Minnebroersgracht te Leiden, bewoond door zekeren S. ontstond hedenmorgen een schoorsteen brand, die door knechts der firmc v. H. met emmers water gebluscht werd. Hedenmorgen viel in het Levendaal te Leiden een 4-jarig kindje te water. Een knecht der firma Palm; dié fHet. wicht nasprong, mocht het genoegen smaken het onverlet weer op den vasten wal te brengen. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Geboren: D. van C. C. van 't Wout en Huurman. Overleden: T. Roodenburg, echtg. van M. Otto, 36 j. J. v. d, Wereld, 4 j. HILLEGOM. Geboren: z. van C, Wijn gaarden en Van Loon. z. van P. van der Marei en Van der Eijk. z. van M. van der Zande en van den Berg. d. van L. J. M. van Dijk en Crombouw. z. van M. Maaskant en Berbé. Getrouwd: C. Meerleveld en K.W.Collet. Overleden: P. van Biezen, 1 md. J. H. Warmerdam, 56 jaar, A. Piët, 9 dagen. J. M. Vonk, 1 mnd. A. J, Mathot, 20 maand. C. J. van Haastricht, 5 mnd. C. A. Muller, 10 maand. B. W. van Putten, 4 weken. LE1MU1DEN. Geboren: Z. van G. Ver heugd en Bosman, Getrouwd: W. van der Hulst en A. M, Straathof. L1SSE. Geboren: Leendert, z. van A. Starreveld en H. Mooy. Overleden: Anna Maria Johanna van Grieken, 9 m, Elisabeth Petronella van Velzen, 5 m, OUDSHOORN. Geboren: Z. van M. Blom en van Baarle, z. van J. Vellekoop en Spreij. RIJNSBURG. GeborenPieternella, d. van B. Heemskerk en M. de Niet. Albertus, z. van W. Paauw en A. Hogewoning. Maartje, d. van H. v. Egmond en G. van Egmond. Ja- coba, d. van J. Looijensteijn. Cornelis, z. van A. van Egmond en B. Brussee. Ondertrouwd: D. van Egmond, jm., 24 j., alhier en C, de Rooke, jd., 19 j., te Valken burg. J. Zandbergen, jm., 28 j., alhier en E. de Raadt, jd., 25 j., te Rhoon. Overleden: Cornelia, 7 m., d. van B. Star en J. v. d. Meij. Willem Nicolaas, 1 j., z. van W. Schaap en J. W. Leget. J. Passchier, 28 j-, wedn. van E. Remmerswaal. RIJNZATERWOUDE. Overleden :W. Ver boom, 78 j. wed. van F. Oskam. W. de Rijk 6 mnd, Getrouwd: P. Zeldenthuis, jm. 28 j. met M. Scheenaard, jd. 36 j. WASSENAAR. Geboren: Johannes Everar- dus, z. van H. Knijnenburg en W. M. Hofs. Ondertrouwd: G. A. Duijvestein en J. P. Stouten. A. E. Kauling en B. M. Knijnen burg. G. Ruigrok van de Werveen E. Leoije- stein. Overleden: C. H, Grundeken, d. 1 m. J. Noordoven, m. 72 j. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Men verneemt, dat omtrent het mee gaan van H. K. H. Prinses Juliana naar Kerk-Avezaath of omtrent een reisplan of verblijf van H. M. de Koningin in den Haag nog niets bepaald is vast gesteld. l 1 Branden. Te Herkenbosch bij Roermond ont stond gisteren door onbekende oorzaak brand in een jong dennenbosch. Aange wakkerd door den vrij hevigen Zuid westelijken wind breidde, de brand zich zoo snel uit, dat in den tijd van eenige uren honderden hectaren dennenbosschen vernield waren. Behalve aan eenige par ticulieren, behooren de verbrande bos- schen in eigendom toe aan de Duitsche grensgemeente Elmpt. De bewoners dé zer plaats, welke vlak bij de brandende bosschen gelegen is, zagen zich genood zaakt have en goed naar elders in veilig heid te brengen. Bij de afzending van dit bericht woedde de brand nog steed's in al zijn hevigheid voort. Een particulier telegram aan de „Köl- nische Zeitung" geeft nog de volgende bijzonderheden: Verschillende boeren hofsteden zijn geheel vernieldzes per sonen zijn tot nog toe omgekomen. On geveer 6000 hectaren bosch staan in brand. Militairen, o.a. huzaren uit Venlo^ zijn ter hulp geroepen. De brand zal waarschijnlijk1 nog eenige dagen voort duren. Eerste Kamerverkiezing. Men seint onsi De Provinciale Staten van Zuid-Hol land kozen heden tot lid van de Eerste Kamer (vacature wijlen mr. de Marez Oyens) dr. H. Bavinck, hoogleeraar jin de godgeleerdheid aan de Vrije universi teit te Amsterdam; met 40 st., tegen 22 st op den heer A. Plate (Lib.), oud lid der Tweede Kamer. Ongeregeldheden. COSENZA, 28 Aug. Volgens de laat ste berichten uit Verbicaro hadden ge wapende betoogers gistermiddag de tele graafdraden doorgesneden en een post beambte, onder bedreiging hem te zullen dooden, gedwongen te vluchten. Zij staken daarop het raadhuis in brand en vermoordden een beambte, waarna zij naar het huis van den burge meester trokken. Zij werden toen echter door de politie uiteengedreven. De orde werd hersteld, nadat de on derprefect van Paola met een voldoende militaire macht was aangekomen. Uit Turkije. KONSTANTI NOPEL, 28 Aug. Rifaat Pasja is benoemd tot ajnjbiassadeiir (te Parijs. Den grootvizier zal vermoedelijk de portefeuille van buitenlandsche zaken opgedragen worden. Tegenspraak. BRUSSEL, 28 Aug. De „V^ngticme Siècle" spreekt het bericht tegen, dat de officieren der genigf die met verlof wa ren, zouden zijn teruggeroepen en dat een lichting gemobiliseerd zou zijn. Beurs van Amsterdam. 29 Augustus 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 7© Cert. dito 2 4 dito Hougarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. Aprii-Oct. Dito 4% lan-juli. Portugal 44 Óbl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland. 44%0bl.1909Ned.Rec. 44 7© dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7© Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 47© Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. &Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aaud. Barge Moormann (liq.) Arast. Cult Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang LeboDgMijnb.Mij.aand. Aand. Great Co bars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PJ. Cert. v. Aand. ivlaxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Prei. aand. Corp. Lira. Aand. Holl. ijz. Spoorinij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warscliau-Weeuen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake &Ohio Certv.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70 General Lien Bouds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLien O bi .44% Cert. v. aand. Miss. Kans. cS T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aaud. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 47© Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2 a 24%. Vorige Koers Koers heden. 84>$ 84% 83*6 83% 71 704 93 T8' 97?8 96% 92H 954 95 66% 664 97% 974 954 97 884 85% 101% 101 104'% 1044 48 48?« 58 584 101% 1014 87 100?; 169?; 1634 58?é 58% 48% 30% 49H 474 69% 116 1154 1154 164 16734 1404 140 183% 1824 81?; 834 650 6514 68 634 349 410 195% 185 1543-2 153H 44 4 14? 8 144 88 874 458 463 114 12 4463-2 447 4&8 9.4 94 40 39 834 834 92 ?4 92?; 97?< 974 210 209?; 104% 1034 73 4 714 24% 23?; 284 763>2 28% 1014 29? je 974 973; 38% 39 254 1094 108.4 26% 1654 1004 1004 13% 134 107.4 1.40 794 88% 8£ 1223-; 124 1574 165 167 694 50 50 41,70 71.70 Marktberichten. LEIDEN, 29 Aug. Vette varkensmarkt. Vette varkens 109 f0.43 a f0.47, licht soort 10 f0.42 a f0.40. Handel vlug. BODEGRAVEN, 29 Aug. Aangevoerd: 150 partijen kaas Goudsche le soort f 33a 35 2e soort f 29.4 a 31—, Derby le soort f33.4 a 34. Zwaardere Goudsche f 364 Handel zeer vlug. ROTTERDAM,29Augustus. Botermarkt. Aangevoerd 93 achtste en 30 zestiende vaten en 190 stukken van een half K.G. Prijzen 1 kw. f 65, 2e kw. f62, 3e kw. f59. Per half K.G. 80 a 85 ct. Eieren. Aangevoerd 45661 stuks. Kippen eieren f 4.10 a f 5.70. Eendeneieren f5.205.55 kalkoeneieren f 7.— a 0.—. Veemarkt. Aangevoerd 55 Paarden, lveu- len, 1 ezel; 807 magere Runderen; 549_vette Runde ren 164 vette Kalveren181 nuchtere Kalve ren 319 graskalveren 2 schapen of lammeren, 259 Biggen. Prijzen als volgt: Koeien en Ossen 3644, ct., Stieren 27—34 ct, vette Kalveren 50-60 ct. p. 4 kilo. Melkkoeien f 170 a 280, Kalfkoeien f 175 a 295, Stieren f 90-320; Pinken f 85-110, Gras kalveren f25—60; Vaarzen f 115 a 145, Werk paarden f 90 a 300; Slachtpaarden f 60-160; nuchtere Fokkalveren f 14—18; nuchtere slacht- kalveren f8 a 12; hitten f 60240, Biggen f 7,50-120; biggen per week f 1.30 a 1.50, Vette koeien en ossen behoorlijk aangevoerd, beste soorten vlug, mindere soorten iets lang zamer. Stieren, flauwen handel. Vette kalveren zware soorten vlug, mindere soorten iets trager, doch ook goed te verkoopen. Melk en kalfkoeien met willigen handel. Magere ossen iets beter. Graskalveren iets beter tot betere prijzen. Nuchtere fokkalveren handel eenigszins sleepend. Paarden alles traag. Prij zen iets flauwer. AMSTERDAM, 29 Aug. Aardappelen. Andijker muizen groot, per mud f 0.0.— id. klein per mud f0.0.—Westlandsche, ronde f0,0.IJpolder Borgers f 2.102.20 Andijker bonten f2.803.—id. Blauwe f2.70 a 2.90. Friesche Borgers f2.10 a 2.15. Zeeuwsche bonten f 2,75 a f 3.id. blauwe f 2.35 a f 2.50, id. Eigenheimers f 2.20 a f 2,35, Rijnburgers id. f 1.80 a f 2.10. Geld, kralen f0.— a f 0. Hilleg. id. f 2.20 a f2.35. Alles p. mud. Aanvoer 9 ladingen. LISSE, 28 Aug. Boonenveiling. Aan gevoerd 140 zak Snijboonen le kw. f6.— a 6.50, 2e kw, f 3.— a 4.—, stek f0.— a 0.—. Spersi- boonea le kw. f5.— a f 6.50, 2e kw. f0.— a 0.—dubbele stam f 3.— a f 3.50. Alle zakken van 25 KG. WASSENAAR. Veiling van 28 Aug., Kropsla per 100 f 1.50 af 2.75, Zuring f 0.06 a fO.10, Rasperwten per kilo f 0.30. Snijboonen p. ÏOQ f 0.25 a 0.33. Prinsesseboonen per 100 f 0,05 a f0.10. Kroten per bos f 0.02. Augurken per kilo f 0.10 a f0.20, Komkommers per 100 f2. a f2.75. Groene kool per 100 f 2.—. Eieren p. 100 f 6.—. Kippen p. stuk f 0.65. HAZERSWOUDE.Veilingsbericht 28 Aug.1911, Kippeneieren 5.32 a 5.90 per lOOstuk.Komkom mers 12 a 7 ct. de 5 stuk. Dirkjesperen 12 a 7 ct. per pond.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3