Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. noodigt het bestuur uit bij de Regeering aan te dringen op het nemen van maat regelen, dat het uitventen van burten- landsche Waden met strafbaren inhoud worde vervolgd. Ten slotte werden nog mededeelingen gedaan betreffende het plaatsen van in gezonden stukken met de onderteekening „R. K. Pr.", zonder nadere aanduiding van persoon. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken van administratieven aard behan deld waren, gingen de leden zich een uurtje aan 't Scheveningsche strand ver- poozen en vereenigden zich om 6 uur aan een gemeenschappelijken maaltijd, weder in het Roomhuis aan het Haagsche Bosch, waar zij 's morgens een frisch, aan een breed balcon gelegen vergader zaal gevonden hadden, en zij nu een maaltijd zagen toebereid, die in elk op zicht lof verdient. Na een paar uren genoeglijk samenzijn scheidden de col lega's, met zich nemend aangename her inneringen aan deze vergadering op een zoo uitgelezen plek gehouden in de heer lijke Residentie. R. K. Werkliedenvereenigingen. Te Utrecht is de algemeene bondsbe- stuursvergadering gehouden van den Bond van R. K. Werkliedenverenigingen in het Aartsbisdom Utrecht. Ingekomen was een schrijven van „Uni- tas", om te komen tot een gezamenlijk werken voor sociale actie. Geantwoord is evenwel, dat in verband met het inter confessioneel karakter van „Unitas", niet op het verzoek kon worden ingegaan. Mr. Paul Reymer bracht daarna zijn met zorg samengesteld en door de plaat selijke afdeelingen behandelde rapport betreffende de ziektewet uit. De broch uren handel zal voortaan offi cieel in den Bond worden opgenomen en de werkzaamheden daaraan vert)ondert zullen door het secretariaat verricht worden. Als vertegenwoordiger van den Bond op de Sociale Week te Maastricht werd aangenomen de heer H. Brouwer. Het voorstel-Arnhem, om ook Vrou wenorganisaties in den Bond toe te laten, werd verworpen, op grond, dat Z. D. H. de Aartsbisschop absoluut aan een der gelijke organisatie geen goedkeuring kan hechten. R. K. Gemeente-werklieden. Onder leiding van den heer L. H. v. iRooijen (Arnhem) is te Utrecht gehou den de 3e algemeene vergadering van den Ned. R. K. Gemeentewerklieden- bond „St. Paulus". De vergadering ope nend, bracht de voorzitter een woord van hulde aan den oud-voorzitter, den heer Heemskerk, die zich op imedisch ad vies, uit de vakbeweging moest terug trekken. Spr. memoreerde vervolgens de verschillende adressen, door St. Paulus aan de Regeering gericht, o.a. ter ver krijging van het wettelijk voorschrift! voor de gemeentebesturen om de rechts positie hunner werklieden te regelen. Afdeelingen kwamen tot stand te Bus- sum, Nijmegen, Haarlem, Amersfoort en Hilversum. Ter vergadering waren elf afdeelin gen vertegenwoordigd. De secretaris, de heer C. C. Bekkering (Amsterdam), bracht, een uitvoerig verslag uit over de ervaringen van den bond in het afge loopen-jaar. Twee afdeelingen n.l. Eind hoven en Leiden werden ontbonden. De afdeeling 's Hertogenbosch leefde op nieuw op. Het aantal afdeelingen be draagt thans 13, met een ledental van 862. Door den penningmeester, den heer A. Tuns (Rotterdam), werd het finantieel verslag uitgebracht, blijkens hetwelk het batig saldo dit jaar f 376,33 bedraagt. Uit het verslag van den administrateur van het orgaan bleek, dat 30.000 exem plaren waren gedrukt. De begroeting) werd vastgesteld in inkomsten en qit- gaven op f 1682,96. Met het oog op het belang voor de arbeiders zal de se cretaris de te houden sociale week na mens den bond geheel bijwonen, ter wijl de heer Tuns drie dagen daar aan wezig zal zijn. De uitslag van de be stuursverkiezing is, dat gekozen werd de heer Jos. van Zeggelen, uit Haarlem'. Herkozen werden de heeren B. Heezik en C. Benne. I Door mr. Paul J. Reijmer werd ver volgens een inleiding gehouden over medezeggenschap van gemeentewerklie den in het beheer van gemeentebedrijven. Spr. betoogde, wijl de werkgever in dit geval tevens overheid is, ambtenaren en werklieden in dienst van publiekrechte- 'terlijke lichamen, nimmer zullen jpogen eischen medezeggenschap in het beheer. 'Bij invoering van medezeggenschap zal - de leiding verdwijnen en vrees voor par tijdigheid is evenmin uitgesloten. Bo vendien sluiten de grond- en gemeente wet de medezeggenschap uit. Wel wordt het vereenigingsrecht van ambtenaren en werklieden in dienst der overheid volko lmen erkend. Een verbod daartoe zou al leen kunnen worden uitgesproken wan neer zoo'n vereeniging in strijd zou zijn met het openbaar belang. Een prganisa- tie die op behoorlijke wijze naar lotsver betering streeft voor haar personeel,, Jmbet niet alleen met woorden worden erkend, maar ook door daden worden gesteund. I Naar aanleiding van de uitgesproken rede, waarover een levendige beSpre- iknig gevoerd werd, werden de ingedien de voorstellen inzake deze materie ver- Vallen verklaard en zal overwogen wor den, met het oog op dg te berde ge brachte bedenkingen, welke houding zal moeten worden aangenomen. Het orgaan zal voortaan om' de 14 dagen verschijnen. Na eene inleiding van den heer Bek kering over centralisatie en progressie ve contributie werd met 17 tegen 12 st. een motie aangenomen waarin de ver gadering als hare overtuiging uitspreekt dat centralisatie, voor zoover mogelijk volgens de meening van het doorluch tig episcopaat, voor de R. K. georgani seerde gemeentewerklieden beslist nood zakelijk is en ter bekostiging van de uitgaven, hiervoor noodzakelijk', de pro gressieve contributievorm wel de meest gerechtvaardigde en billijke is en het bestuur opdraagt om op de vierde alge meene vergadering van afgevaardigden- definitieve voorstellen daartoe in te die nen. Rotterdam had voorgesteld dat de bond krachtig zou ijveren voor het ver krijgen van den vrijen Zaterdagmiddag, in die bedrijven, waarin zulks mogelijk is. Het voorgestelde zal door het bestuur in overweging worden genomen om het in het program van actie te plaatsen. R. K. Drankbestrijding. In de Zondag gehouden vergadering van den Bosschen Diocesanen Drankbe- strijdersbond werd een voorstel der af deeling Nijmegen, strekkend om in de toekomst geen Paulisten meer als lid eener afdeeling van dien bond toe te laten, doch enkel de twee klassen geheel onthouders en Kruisverbonders, met dien verstande, dat de Paulisten, die op het oogenblik als lid tot den bond behooren, behouden blijve, verworpen met 61 tegen 28 stemmen. Provinciale Staten. Bij de verkiezing van een lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn in Rotterdam I (vacature J. Valk, A.-R.) candidaat gesteld de heeren Mr. A. de Jong (A.-R.), J. J. Pelt (Lib.), en H. Spiekman (S. D. A. P.). T rekhonaenwet. Op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken hebben Ged. Sta ten dezer provincie ter kennis van de burgemeesters inzake de toepassing der Trekhonden wet gebracht: Waar in art. 2 van het Kon. besluit van 6 Februari 1911 sprake is van een spoor stok, onder de hondekar vastgemaakt tus- schen de twee uiteinden van de boomen, wordt naar mijne opvatting bedoeld, dat de spoorstok op de aangegeven wijze bevestigd moet worden, indien er boo men zijn. In het voorschrift ligt nu opge sloten, dat alle karren, ook die waaronder of waarnaast de hond loopt, van boomen zouden moeten worden voorzien. Evenzoo is de bepaling, dat tot het tuig moet behooren een draagriem van minstens zes centimeter mijns inziens al dus op te vatten, dat, wanneer een draag riem aanwezig is, zooals het geval is bij honden voor de kar gespannen, deze de gestelde breedte moet bezitten. Komt een eigenlijk gezegde draagriem niet te pas, doch zijn alleen een of meer rugriemen aangebracht, om de borstriem op Üe ver- eischte hoogte te houden, zoo vindt de bepaling, dat de draagriem minstens zes centimeter breed moet zijn, geen toe passing. KORTE KROMEK. Zondag had te Maastricht een groote betooging van Katholieken plaats als protest tegen de overweldiging van Rome. Meer dan 4500 mannen en jongelingen trokken met wapperende vaandels door de stad. Daarna groote protestvergade ring in de voormalige Dominicanerkerk. Als spreker trad op de Eerw. pater Albers S. J. Tegenwoordig waren Z. H. ,H. Mgr. Hofman, Mgr. Menten, alle geestelijke en Katholiek-wereldlijke autoriteiten van Maastricht en omstreken, 't Was een overweldigende uiting van Katholieke kracht, van Katholiek voelen en werken. In den Haag zal men ;t volgend jaar meer plaatselijke belasting moeten betalen, waartegenover staat eene verla ging van de opcenten op het personeel. Naar de N .Cl verneemt is 't bedrag dat B. en W. op de begrooting voor 1912 uit inkomstenbelasting geraamd hebben f22900.000, tegen f 2,150.000 voor het loopende jaar; het verhoudingscijifer klimt daardoor van 0.63 tot 0.85. Aan inkomsten uit opcenten op de hoofdsom der personeele belasting wordt geraamd f 1.307.000, welk bedrag men meent te kunnen innen bij een heffing van 55 a 110 opcenten. De raming is berekend naar de hoofdsom in 1910, die voor de gemeente-opcenten tot een ma ximum van 130, een opbrengst gaf van f 1.557.207.46, Donderdag 31 Aug. geen audiëntie van den Minister van Financiën, en Vrijdag. 1 September geen audiëntie van de Ministers Van Koloniën en Marine. B. en W. van Amsterdam en van Sloten hebben, in tegenstelling met die van Leeuwarden, w e 1 toestemming ver leend tot den verkoop van Sobriëtas- bloenlpjes op Zondag 24 September a.s. tusschen 's morgens 7 en 's avonds 6 uur. LEIDEN, 29 Augustus. Vacantiecursussen voor Instrument makers en Glasblazers. Ofschoon bijna iedereen, wij twijfelen er niet aan, de vereeniging tot Bevor dering van de opleiding tot instrument maker van hoo.ren zeggen kent, gullen toch slechts weinigen een goed idee heb ben vanh et belang dat deze vereeniging voor de wetenschap op de eerste maar vooral ook voor de gemeenschap heeft. Immers door te zorgen voorde opleiding van uitstekend technisch personeel voor wetenschappelijke inrichtingen, wordt aan velen de gelegenheid gegeven hun positei enorm te verbeteren. Men heeft overal gaarne de gediplomeerden onzer vereeniging. Zelfs uit het buitenland, waar reeds eenige ezer bekwame leer lingen aan zeer loonende betrekkin- kingen geholpen zijn, komen nog ge regeld bij den secretaris Dr. A. C. Crom- melin, aanvragen om goede werkkrach ten. Geen wonder dus dat, zoowel oud leerlingen als anderen, gelijk vliegen op de stroop, op de vacantiecursussen afko men, die dan ook met het jaar drukker bezocht worden, terwijl geregeld nog aanvragen moeten afgeslagen worden. Uit alle oorden des lands zijn de deel nemers afkomstig; we zagen het op de lijsten, zelfs uit Groningen, Maastricht, yiissingen, enz. Op vriendelijke uitnoodiging van Dr. Grommel in zijn wij er gister eens een kijkje gaan nemen. Onder leiding van deezn vriendelijken gids rondwandelend, viel ons al aanstonds op, hoe practisch en net alles ingericht was. In een der benedenzalen zagen wij een achttal deel nemers, van zeer uiteenloopende be kwaamheid, aan diverse banken, boor-en slijpapparafen, de fraismachine, enz. wer ekn. Onder dezen bevindt zich, ook al weer een bewijs van den roep die van deze cursussen uitgaat, de heer F. W. Warwick, van het „Royal College of Science", te Dublin (Ierland), speciaal fnervoor naar Leiden overgekomen. Deze cursus staat onder leiding van de hee ren G. J. Flim, Chef eener instrument makerswerkplaats in het Natuurkundig Laboratorium en H. J. Wismeijer, leer- aar in het instrumentmaken vanwege de Vereeniging tot Bevordering van de Opleiding tot Instrumentmaker. A.s. Vrijdag wordt met deze leerlin gen een bezoek gebracht aan de construc tiewerkplaatsen der Artillerie te Delft. De twee andere cursussen (glasblazen voor eerstbeginnenden en meergevorder den), onder leiding van den heer O. Kes- selring, chef der glasblazerswerkplaats werkplaats in het natuurkundig labora torium, worden gevolgd door 32 deel nemers, grootendeels amanuenses aan universiteitslaboratoria en H. B. S. Een uitzondering hierop maakt een Delftsch ingenieur, hier speciaal gekomen om het soldeeren van glas op metaal te leeren. i Deze cursus is wel de mooiste omdat zij eenig is in ons land en wellicht ook daarbuiten. Immers, in het buitenland vindt men wel fabrieken, waar flinke werkkrachten worden gevormd, doch de ontwikkeling blijft, en dit is natuurlijk het belang van den fabrikant, eenzijdig. Hier echter krijgt men allerlei werk van het eenvoudigste tot het meest ingewik kelde toe. Uit een en ander blijkt, dus wel het belang van het streven der vereeniging die, steeds op uitbreiding b'edacht, daar in nu door verhoogde subsidies van stad, provincie en rijk hoopt gesteund te wor den. Voor het examen Hoogduitsch, la ger onderwijs, is te 's Gravenhage ge slaagd mej. A. M. Mommartz, van W ar- m' o n d. 1 De klerk der posterijen en telegrafie H. Hazelhorst te Hillegom, wordt met ingang van 1 Oct. a.s. verplaatst naar het bijkantoor Plantage alhier. Bij Kon. besluit is aan A. Havin- ga, zaalopzichter 2e rang in de Rijks werkinrichting voor v/ouwen alhier een pensioen toegekend ten bedrage van f268 'sjaars. De korporaal A. F. Rietveld, van het 4e regiment Infanterie, is gisteren vertrokken naar het vliegkauip te Gilze- Rijen, om' een proef aldaar af te leggen als oppasser-mecanicien ten einde aan officieren-vliegeniers te worden toege voegd. Door het garnizoen zal de verjaar dag van H. M. de Koningin gevierd wor den door het verschaffen aan de mili tairen van een extra maaltijd met bier en sigaren, terwijl aan de onderofficie ren en mindere soldaten, die him ijver en vlijt betoond hebben bij het onderwijs, geldelijke belooningen zullen worden toegekend. Parade wordt oj> dien da.g, wegens het niet beschikbaar zijn van een terrein, niet gehouden. De heer J. Vink, onderkapelmees ter bij liet 4e regiment Infanterie zal eerlang den militairen dienst met pen sioen verlaten. ALKEMADE. De vergadering van den Gemeenteraad, belegd tegen Woensdag 30 Augustus, a.s. gaat niet door. De burgemeester heeft thans de leden van den Raad bijeengeroepen ter open bare vergadering op Dinsdag 5 Septem ber, 's morgens 10 uur. De agenda vermeldt: i 1. Beëediging gekozen raadsleden. 2. Benoeming wethouder, wegens periodie ke aftreding van den heer C. van Rijzen als raadslid. 3. Benoeming wethouder wegens periodieke aftreding van den heer H. Bakker, als zoodanig. 4. Ingeko men stukken en mededeelingen. 5. Vast stelling gemëenterekening over 1910. 6. Aanbieding gemeente-begrooting voor 1912. 7. Verhooging jaarwedde gemeen te-ontvanger. 8. Drinkwatervoorziening. 9. Bezwaarschriften plaatselijke belas tingen. Behalve de reeds vermelde stukken is nog bij den Raad ingekomen een schrij ven, dat de Directie der H .E. Spoor wegmaatschappij op dezenzijds ingedien de voorstellen in zake het alsnog inrich ten bescliikbaarstellen en bedienen van de spoorwegbrug bij Oudewetering heeft bericht, volgens beslissing van den Mi nister van Waterstaat in verband met scheepvaartbelangen, daarop niet nader te kunnen ingaan. BOSKOOP. De gemeenteraad heeft besloten een renteloos voorschot van f 100.000 te verleenen voor dei spoor weg Gouda-AIfen. KATWIJK AAN ZEE. De prijzen der haring, die tengevolge van de groote hitte ongekend laag waren, zijn in de laatste dagen door het koelere weer wat gestegen. Volle haring vooral maakte een mooieu sprong. Veel vaartuigen, die naar huis moesten, omdat anders de reis te lang zou worden hebben dooi de lage prijzen en de niet grooten aanvoer zeer geringe besommingen gemaakt. Sommi ge schepen brachten voor den tijd van het jaar veel maatjesharing mee. Hoa de vangsten en dientengevolge de [besom mingen kunnen uiteenloonen, bleek' de afgeloopen week, toen van dezelfde ree- derij een vaartuig dat met 20 last bin nenkwam, f 1200 en een ander, dat 12 last had, f 1300 l?esomde. L1SSE. Zondagavond hielden de leden van het Retraitefonds, onderafd. van den Volksbond, een vergadering. Tot patroon heilige werd gekozen de H. Ignatius. Een reglement werd vastgesteld. De verkie zing van een definitief bestuur had tot uitslag, dat werden gekozen de heeren P. Warmerdam, W. Mesman en H. Broek hof, terwijl van 't afdeelingsbestuur als commissarissen werden toegevoegd de heeren C. v. d. Vlugt en S. Langelaan. Bij de spaarkas „St. Thomas de Villanova" werd in de inaand Augustus ingelegd f 157.10 en terugbetaald f3.06yo. OUDEWETERING. Donderdag 31 Augustus en Vrijdag 1 September zullen alhier volksspelen gehouden worden ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin. Donderdag zijn er volks spelen, Vrijdag 1 September kinderfeest en optocht met muziek door het dorp. 's Avonds 7 uur gondelvaart. De schuit jes zullen gesleept worden door een verlichte boot met muziek. GEWESTELIJK GEMENGD. Auto-ongeluk. Men meldt ons uit Wassenaar: Gisteravond omstreeks half 10 had bij het buiten „Langenhorst" op den Haag- weg een ernstig ongeluk plaats. Hoogst •waarschijnlijk misleidt door het licht van een rijtuig, reed een auto waarin zich een heer en dame bevonden met groote vaart de sloot in. De dame werd uit de auto in het bosch geslingerd en bekwam een verwonding aan de hand. De heer kwam in de sloot terecht en was natuur lijk geheel bemodderd. De chauffeur ech ter was er 't slechts aan toe. Deze werd door de ruit geslingerd en bekwam ern stige verwondingen aan het gezicht. He vig bloedend werd hij door de auto van den heer H. naar 't ziekenhuis in Den Haag vervoerd. Er stojiten ter plaatse spoedig wat rijtuigen en auto's. ,Daar ook een hond vermist werd, zou een der aanwezige chauffeurs eens onder de omvergeworpen auto zoeken. Niet den kend aan de benzine, kwam hij te dicht bij het reservoir, dat plotseling in brand vloog. De chauffeur liep daarbij ernstige brandwonden op in 't gelaat. Men zegt, dat 't een auto uit België is. Ze kwam van Leiden en was op weg naar den Haag. De heer en dame wer den met een andere auto in de richting Leiden vervoerd. .i Den zoon van den heer S., te W.a s s e- naar, werd in den Haag een nieuwe fiets ontstolen. Dezer dagen werden op 't buiten van D. J. Baron van Pallapdt, te Wasse naar reeds houtsnippen gezien. Dit moet buitengewoon vroeg zijn. In min der warme jaren zou men volgens des kundigen geneigd zijn een strengen win ter te voorspellen. 1 Nabij het sportterrein Klarenbëek te Arnhem', kampeeren de heeren Goëdel- jee en Lohmann, beiden Leidenaars, tiie in een mooien woonwagen logeeren, en het land afreizen, foto's makende, heel mooie zelfs. Deze woonwagen, artistiek ingericht en verscheidene voorwerpen van kunstwaarde bevattende, is gisteren bijna verbrand. Terwijl de bewoners bui ten aan 't werk waren, -waarschuwde! iemand, dat de boel in brand stond. Het petroleumgastoestel had vlamgevat en reeds waren de gordijnen verbrand. De beek was gelukkig dicht in de nabijheid. Eenige emmers water bluschten weldra de vlanimen. Toch is vrij veel schade aangericht, o.a. aan een van de beste schilderijen van H. Lohmann. Ze pijn niet tegen brandschade verzekerd. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem' heeft benoemd tot assistent te Beemster den Weleerw. heer J. B. A. M. Filbry (15 Aug. II. priester gewijd). Retraiten te Noordwijkerhout. Gedurende het eerste jaar van zijn be staan hebben niet minder dan 1728 per sonen de retraites in het Retraitenhuis te, J^rd^wijkerhjput meegemaakt Yan dezen waren 379 gehuwde mannen en 134 gehuwde vrouwen, .427 jonge mannen en 788* meisjes. Het aantal vrouwen over treft dus, in totaal, dat van het aantal mannelijke personen. In het begin volgen de retraiten elkaar onafgebroken op. In Februari en Maart was het niet zoo druk, maar in de lente en den zomer is de toevloed weer groot geworden en de opeenvolging der Re traiten geregeld. Eenige afzonderlijke cijfers Uit Leiden zijn 48 retraitanten opge gaan; uit Beverwijk 14, Haarlem 81; Haarlemmerliede 1, Haarlemmermeer 4, Heemstede 58, Heilo 3, Hillegom 55, Hoofddorp 2, Krommenie 2, Nieuw-Ven. nep 1, Noordwijk 48, Noordwijkerhout 32, Sassenheim 17, Vogelenzang 8, Voor hout 15, .Warmond 7 enz. Academienieuws. R. K. Studenten. In het Warmonderhek hebben de R. K. studenten hun jaarvergadering gehouden In zijn openingswoord zegt de praeses van de Unie, de heer L. v. d. Eerden,t dat hij het jaarverslag nog niet geheel op schrift heeft gesteld en daarom mon deling in het kort de voornaamste fei ten van het afgeloopen jaar zal memo- reeren. De Unie heeft dit jaar twee leden door den dood verloren. Haren praeses, den heer B. Holthaus, tevens praeses van Leiden, een voorbeeld voor allen, die hem kenden; geen op den voorgrond zich plaatsend persoon, maar een werker voor de goede zaak in den waren zin van het woord. En den heer Franssen, ook .lid der Leidsche vereeniging, door den kor ten tijd van zijn lidmaatschap minder op den voorgrond tredend, maar steeds, een trouw bezoeker van de vergaderin gen van St. Augustinus. Met genoegen denkt de jpraesès terug, aan het zoo schitterend geslaagde Lu strum van St. Thomas en aan de uit stekend geslaagde eerste Internationale! R. K. Studenten-meeting tijdens dat Lu strum gehouden. Dit jaar voor 't eerst hebben de R. K. studenten niet den' leider der retraite kunnen kiezen, wat velen gespeten heeft. Velen willen dit oude privilegie behouden, waarom na eenige bespreking besloten wordt, nog maals pogingen in het werk te stellen om volgende jaren dit weder te kunnen doen. Daarna worden aan de orde gesteld de besprekingen over het Roomsch Stu dentenblad. De voorzitter, die verleden jaar zich tegen de uitgave verklaarde, bekende, tot zijn genoegen, dat hij zich toen vergist had. Het Roomsch Studentenblad blijkt levensvatbaarheid te hebben. Van ver schillende zijden worden bezw-aren ge uit tegen den tegenwoordigen uitgever. De redactie van A. deelt mede, dat reeds met een anderen uitgever onderhandeld wordt, die veel gunstiger voorwaarden dan de tegenwoordige aanbiedt. Na de rust houdt de praeses van St. Thomas, de heer A°ug. Ides, eene rede! over de natuurlijke geestdrift onder de studenten. Hij ziet onder de studenten geen diepen godsdienstzin, geen liefde voor de kunst, niet de geestdrift voor het goede, zich uitend in daden. Wij hebben noodig werkzame menschen en de hulp van allen. In onzen eigen wil moeten wij het middel zoeken om mede te werken. Lang werd gesproken over de verhou ding van de Unie en St. Franciscus Xa- verius te Wageningen. Besloten werd, hun gelegenheid te geven hunne ver gaderingsverslagen in het Roomsch Stu dentenblad te plaatsen. Een voorstel om hun eene plaats te geven in lietl Annuarium, werd nïet aangenomen. Na een woord van dank aan de aan- wezigen, sloot de voorzitter de jaar vergadering. Bij Kon. Besl. van 23 dezer is, op den voet van het Kon. Besl. van 3 October 1877 no. 1, voor het tijdvak van 1 Septem ber tot en met 31 Augustus 1912, ter on dersteuning in zijne studiën, van Rijks wege -eene beurs van f800 verleend aan' den student in de faculteit der rechtsge leerdheid aan de Rijksuniversiteit te Leb Öen, J Hüsen.. Het nieuw er wetsche kiektoe- s t el. De „Noordooster" vertelt: Drie jongens gingen den 13e:n dezer om pleizier te maken van hunne woon plaats B. naar O. Ze waren per fiets en hadden een verrekijker bij zich. Onge veer halverwege staat een huisje, zeer eenzaam gelegen en bewoond door een echtpaar met kinderen. De jongelui hebben dorst, stappen af, gaan binnen en vragen om wat water. Ze drinken naar hartelust. LWaar de heeren vandaan komen en waarheen ze gaan, wil de man weten. Van B. naar O. Wat voor 'n ding ze daar bij zich hebben Dat 's een nieuwerwetsch fotografie toestel daarmee maken zij portretten, zoowel overdag als bij lichte maan. TDat was ja aardig, en of het gauwi ging? Wel zeker! Ze zouden hem wel even „kieken", maar er mankeerde een beetje aan 'tding. Ze zouden het te O. weer in orde zien te krijgen, en als hij er zifl in had, dan kon 'twel. Of het nog al .wat moest kosteaï

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2