Uit Stad en Omgeving, digdey en een eindje sigaar vonden. Nartuurlijfc werd d-e politie onmiddellijk öp de hoogte va?i de zaak gebracht. Naar ons werd medegedeeldheeft eenlge jarerr geleden bijr genoemde firma een gelijksoortige diefstal plaats gehad. B o t s i n g. Gisterochtend heeft op de Gedempte Glashaven te Rotterdam een botsing, plaats gehad tirsschen mo torwagen 48 van lijn 3 der efectrische train en een automobiel,, bestuurd door een chauffeur uit Schiedam. De chauffeur week uit voor een nian, die van de tram sprong, en kon daarna een botsing met den motorwagen niet voorkomen. Een mevrouw uit Schiedam, die in de auto zat, sloeg door den schok door de voorruit en werd ernstrg door de gias^ scherven aan het hoofd verwond. In 'n woning op de Gedempte Glashaven heb ben twee geneesheeren haar hulp ver leend. De auto en de motorwagen van de tram zijn beiden erg gehavend, ter wijl het tramwegverkeer ter plaatse on geveer anderhalf uur is gestoord ge weest. Een lastige beer. Een beren leider, die de Graafschap afreist, heeft den jachtopziener Jansen te Ruiirfo moe ten verzoeken, zijn beer dood te schie ten, daar het beest gevaarlijk begon te worden. Het beest had getracht de sla pende familie in den woonwagen te over vallen. Ongelukken. Gistermiddag is te Wieuw-Beerta het 9-jarige dochtertje van den arbeider Modderman onder een wa gen geraakt en dood opgenomen. Brand. Omstreeks kwart voor 4 is gistermiddag een zware bosehbrand ontstaan in de Nieuwe Scheveningsche Boschjes, tusschen den Pompstations- weg en de stoomtrambaan van de S.S. Ongeveer 1000 vierk. Meter jong den nenhout zijn verloren gegaan. De brand weer bluschte met 2 stralen het vuur. Gisteren had op de stationsempla cement te Doetinchem zekere O., uit Gaanderen, die naar Nijmegen wilde ver huizen, het ongeluk bij het inladen zij ner goederen, van den wagen te vallen. De ijlings geroepen geneesheer consta teerde hersenschudding. De ongelukki ge werd in bedenkelijker! toestand per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Dievegge. Het dienstmeisje van den bleeker Vaase te Haarlem, stal een gouden heerenring; doch wierp dien, be vreesd, dat men hem bij haar zou vin den, in de Bakenessergracht. Men wist haar tot bekentenis te dwingen en na eenig zoeken, werd de ring opgebag gerd. Later bekende ze ook een gouden horloge te hebben gestolen en beleend. Geheimzinnig. De politie te Oosterbeek werd opmerkzaam gemaakt op e n org.nisa i 3, welke aldaar schijnt te bestaan, en die haar werk geheimzin nig verricht. In de Oosterbeeksehe Cou rant, toch kwam een advertentie voor, luidende „Oproeping tot de ledenvergadering van den „Raad van Dertig", te hou den op Maandagavond a.s. te 10 uur. .Wachtwoord no. 7. Plaats van samenkomst bekend. Te behandelen puntenle. rekening en verantwoording. 2. Bespreking van verder te nemen maatregelen voor de toekomst. Aller opkomst verplichtend. De bekende omzichtigheid wordt sterk aanbevolen. Het Comité". Een grap? Ook een beroep. In het Maas- trichtsche ziekenfonds te Maastricht, heeft zich iemand laten inschrijven van beroeprattenverdelger. Tomaten en aardappelen. Men schrijft aan de „Prov. Gr. CL" We leven in den komkommertijd. In dien tijd worden soms allerlei vreemde zaken opgedischt. Soms zijn ze zoo onge looflijk, dat men er niet veel waarde aan kan hechten, maar soms ook hecht men er niet veel waarde aan en toch zijn ze .waar. Zoo werd ons dezer dagen toe gezonden een plant van een tomaat, die men met wortel en al uit den grond heeft opgetrokken, i Aan de bovenaardsche deelen dezer plant zitten volgroeide en onvolgroeide, ja zelfs ripe tomatenvruchten en aan de onderaardsche deelen komen flink uitge groeide aardappels voor. Hier heeft men dus een wonderplant, die tegelijkertijd .aardappels en tomaten voortbrengt, een dubbele opbrengst dus, die velen te stade zou komen in dezen tijd, nu men uit den grond meer dan het gewone wil trekken. Leest men nu zulk een bericht van een plant, die aardappels en tomaten tegelijk voortbrengt, dan is men zoo gauw ge neigd dit als een berichtje uit den kom kommertijd te gelooven, en toch is niets meer waar en duidelijker dan dit. Wat jks nl. het geval? Men heeft in dit voor jaar ojp een aardappelplant een tak van een tomaat geënt, zooals onze plant dit duidelijk laat zien, geschiedde dit door middel van de zadelenting. Tomaat en aardappel zijn nl. na aan elkaar verwant en zoo was de vergroeiing vrij goed ge lukt. De wortels van de aardappels heb ben de ruwe voedselstoffen uit den grond opgenomen, ze naar boven gezonden en door de tomatenbladeren laten verwer ken. Voor een deel is dit bewerkte voed sel afgestaan aan tomatenvruchten en voor een ander deel naar de reserve plaats, in dit geval de aardappel, ter op berging gezonden. Of nu de aardappel ook anders van smaak zal zijn, nu haar zetmeelkorreltjes door 'n tornatenblad zijn bewerkt, dat hebben we niet onderzocht. I .Ons doel was de vreemde geschiedenis van aardappel en tomaat aan één plant hier mede te deelen. Duitsch opleidingsschip. Gistermorgen 11 uur arriveerde aan de Parkkade te Rotterdam het Duitsche op leidingsschip „Hetta", commandant de fregat-kapitein Von Natsmer. Het schip was vroeger een kruiser, doch doet thans dienst als opleidingsschip der Duitsche marine. Het is groot 5660 ton. De geheele bemanning bestaat uit 634 man, waaronder 21 officieren en een groot aantal adelborsten, enz. Aan boord bevindt zich ook de luite nant ter zee S. D. Franz Joseph, prins van Hohenzollern. Het schip komt uit Wilhelmshafen en zal eenige dagen te Rotterdam vertoeven. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedenmiddag. Voorzitter de heer J. A. van Hamel, wethouder, loco-burgemeester. Aanwezig bij opening 18 leden. Af wezig de heeren van Hoeken en Kore- vaar, wegens ongesteldheid, Fockema Andreae, Wildeboer, Vergouwen en Meu- leman wegens uitstedigheid, Reimeringer wegens verhindering, v. d. Lip, P. Mulder, Briët en de Vries. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen van de vorige vergade ring, die ter visie hebben gelegen, wor den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Schrijven van den heer mr. E. de Vries, warian hij afscheid neemt van den Raad, dankt voor de ondervonden welwillend heid en zijn beste wenschen uitspreekt voor den bloei en vooruitgang in Leiden. De Voorzitter meent dat dit schrij ven niet onbeantwoord mag blijven. Se dert tal van jaren was het traditie, dat de Dijkgraaf van Rijnland, lid van den Leidschen Raad was. Deze traditie was bevorderlijk aan den goeden gang van zaken, omdat Leiden dikwijls in con tact moet zijn met het machtige Hoog heemraadschap. De heer de Vries was een gewaardeerd lid, een man van in vloed en gezag, ofschoon hij niet veel sprak. Met genoegen mag hij op zijn functie neerzien en spr. hoopt dat mr. de Vries zeer lang nog getuigè mag ziijn, van Leiden's bloei. (Applaus.) Telegram van dankbetuiging van H.M. de Koningin-Moeder voor den aangebo den gelukwensch op 2 Augustus. Medcdeeling van den Minister van Bin- neenlandsche Zaken, dat ten behoeve van het Gymnasium over 1911 een Rijks subsidie is verleend van f 11.667. Mededeeling van Ged. Staten, dat de volgens art. 1 der wet van 24 Mei 1897 over het jaar 1911 uit te keeren som is vastgesteld op f 168.770,47. Dankbetuiging van de Vereeuiging tot verzorging van kleine kinderen voor de haar toegekende subsidie ad f250. Een en ander aangenomen voor ken nisgeving. Verzoek van A. Boekkooi om te bekomen in eigendom een gedeelte van de Bar- neveldsteeg. Verzoek van D. A. Kelder e. a. om de op de Breestraat aanwezige stoepen en palen te vervangen door een breed trot toir. Rekening, dienst 1910, van het Pen sioensfonds voor weduwen en kinderen van gemeente-ambtenaren en begrooting van dat fonds voor 1912 Zijn in de leeskamer te rlezing neder- gelegd. Begrooting van de ontvangsten en uit gaven der gemeente voor het dienstjaar 1912, wordt ter visie naar de leden van den Raad toegezonden. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Nog werd medegedeeld dat Dr. N. J. Beversen, rector van het Gymnasium! op 1 Sept. a.s. in het genot treedt van eene periodieke verhooging van wedde ad f 200 dat raej. C. Ligtenberg, leerares aan de H. B. S. voor meisjes, mede op 1 Sept. in het genot treedt van een perio dic tractementsverhooging van f 100 voorgesteld wordt de jaarwedde van die ambtenaren te bepalen op resp. op f 3600 en f 1700 en de pensioensgrona- slagen te brengen op dezelfde bedragen. Ten slotte wordt nog medegedeeld dat de Leidsche Duinwatermaatschap pij wederom twee drinkfonteinen aan de gemeente ten geschenke heeft aangebo den, waardoor het getal dier fonteinen, die in een wezenlijke behoefte voorzien, thans is gebracht o p8. B. en W. hebben dat geschenk onder hartelijke dankbetuiging, voor de ge meente aanvaard en meenen daarmede in den geest van den Raad gehandeld te hebben. Daarna komt de agenda in behande ling: De geloofsbrieven der herkozen raads leden, de heeren Aalberse, de Boer, Fokker, Reimeringer, Roem, Vergouwen en Zwiers, en nieuw gekozen raadsle den de heeren Botermans, Heeres en Korff worden geste,ld in handen eener commissie, tot welker leden de Voor zitter benoemt de heeren Sijtsma, v. d. Eist en Driessen. Tijdens het onderzoek wordt de ver gadering geschorst. Na Heropening deelde de Commissie bij monde van den heer Sijtsma mede alles in orde te hebben bevonden, zooadat zij tot toelating adviseerde. Dienovereenkomstig wordt zonder dis cussie of hoofdelijke stemming besloten. Benoemd werden: tot tijdelijk leeraar in het Duitsch aan de Hoogere Burgerschool voor jongens de heer J. M. N. Kapteijn, onlangs be noemd tot leeraar in het Duitsch aan het Gymnasium alhier. tot onderwijzeres aan de school der 3e klasse no. 5 (Maresingel) mej. M. J. de Haas, tijdelijk onderwijzeres aan de open- bare school der 4e kl. no. 1 (no. 2 der voordracht) met 14 st., tegen 5 st. op mej. J. J. G. Bruintjes, tijdelijk onder wijzeres aan de openbare school der 3e kl. no. 3, die no. 1 op de voordracht stond. Bestendigd werd in de betrekking van leeraar in de algebra aan de Kweekschool, voor onderwijzers en onderwijzeressen voor den tijd van één jaar de heer H. J. Hartwijk. Goedgekeurd werden, conform het ad vies der commissie van financiën een suppletoire staat van begrooting en een staat van af- en overschrijving op de be grooting, dienst 1910, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. Eveneens werd goedgekeurd de reke ning, dienst 1910, van de stedelijke fabrie ken van gas en electriciteit. Daarna was aan de orde: 8e. Voorstel tot verhuring van een stuk grond aan de Rembrandstraat aan de naamloozc vennootschap Nationaal Grondbezit". Goedgekeurd. 9e. Vocrstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de ge meentevan twee gedeelten van de Oranje straat en een gedeelte van de Nassau- straat. Goedgekeurd. 10e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de vernieu wing en herstelling van eenige kadas trale plans. Goedgekeurd. 11e. Vocrstel tot verhooging van volg nummer 193 der begrooting, dienst 1911, „grondlasten en personeele lasten". Goedgekeurd. 12e. Vocrstel tot verkoop van een ge deelte berm langs den Haarlemmertrek vaart, kad. bekend gemeente Noordwij- kerhout, sectie C, no. 737, aan Jac. van Steijn. Goedgekeurd. 13e. Vocrstel tot aankoop van het gymnastieklokaal aan de Pieterskerk gracht no. 7, met bijbehoorende woning en speelterrein, en vaststelling van den des betreffen den begrootingsstaat. B. en W. stellen voor dit lokaal aan te koopen voor de som van f20.000. Daar de Wethouder van fabricage niet aanwezig is en de Raad zeer onvoltallig is, wordt dit punt van de agenda af gevoerd. 14e. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1910. De heer Bosch deelt mede, dat het voor de Commissie van Financiën wel wat bezwaarlijk is, in den korten tijd, die thans is toegemeten, de rekening na te zien. Spr. heeft onmogelijk alles kunnen nazien. De' Voorzitter antwoordt, dat de korte termijn voor onderzoek de schuld is der Gemeentewet. Spr. ziet ook geen kans tot verbetering. De rekening wordt goedgekeurd. 15e. Vaststelling van het le suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1911. Goedgekeurd. 1 Hiermede was de agenda afgehan deld. Wethouder Kerstens brengt zijn hartelijken dank voorde welwillende be jegening, die hij steeds heeft mogen ondervinden. Met zeer veel genoegen heeft spr. het raadslidmaatschap en het wethouderschap vervuld en hij zal steeds een aangename herinnering aan houden. Spr. hoopt, dat Leiden in bloei zal toe nemen, en dat het steeds de leden wel moge gaan. (Applaus.) De Voorzitter heeft mét zekeren schroom het voorzitterschap dezer ver gadering aanvaard, omdat hij een af scheidswoord moet spFeken tot een man die 18- jaren deel van den Raad heeft uitgemaakt. Het doet B. en W. en ook zeker den Raad leed, da( zij Mr. Kers ten in de eerste zitting van September niet'het welkom kunnen toeroepen, om dat zij wethouder Kerstens hebben lee- ren kennen als een man, «ffe njet ijver en lust naar de mate van hem' toebedeel de krachten liet gemeentebelang heeft gediend. Daarvoor zijn de gemeentena ren dank verschuldigd. Met genoegen denkt spr. terug aan den wehvillenden om gang. Spr. zegt weth. Kerstens hartgron- digen dank en wenscht hem' welvaart en voorspoed toe in zijn verder leven. Spr. hoopt dat wethouder Kerstens nog lang getuige moge zijn van Leiden bloei, die hij steeds heeft b'evorderjd. (Applaus.) Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. LEIDEN, 24 Augustus. Electrische Tram. In de heden gehouden raadsvergadering deelde de Voorzitter mede een brief van de N.Z.-Holl. Tramweg-Maatschappij te hebben ontvangen, waarin wordt mede gedeeld dat het voornemen bestaat den len September de lijn voor het publiek verkeer open te stellen. De burgemeester is voornemens de 2en September van zijn verlof hier ter stede terug te keeren. OUDEWETERING. Door A. C. van den Bjosch te Warmond is vergunning gevraagd, tof verkoop rai? sterken drank in het klein in de Idealiteit wijk A, no. 176 (hotel „Het Wapen van Alkemade"). ZOETERWOUDE. Blijkens beslissing van den Minister van Oorlog is aan de vrouw van J. Veen een vergoeding van 40 cent toegekend voor eiken dag van het verblijf onder de wapenen van haar man. Op Dinsdag 29 Aug. a.s. des voorm. ten 11 ure zal ten raadhuize alhier m het openbaar worden aanbesteed de straatverlichting aan 'den Hoogen Rijn dijk en aan den Voorschoterweg. GEWESTELIJK GEMENGD. Onvoorzichtige schutter. Gisteravond ongeveer S uur liep zekere J. V., wonende op de Voldersgracht te Leiden, langs de Oude Vest, toen hij plotseling een vrij hevige knal hoorde. Voor hij zich rekenschap kon geven wat hiervan de oorzaak was, voelde hij een pijnlijken stoot tegen het rechterboven- been. Instinctmatig greep hij naar de pijnlijke plek, waarbij zijn hand vol bloed kwam. Aanstonds liep hij naar dr. Krui mel, die constateerde, dat een flobert kogeltje in het been gedrongen was. Wie de dader is van dit onvoorzichtig ge schutter weet men nog niet. Men ver moedt, dat vanuit een der huizen aan den Ouden Singel met een "Tiobertbuks geschoten is. De politie doet onderzoek. Mond- en klauwzeer. Bij den veehouder A. A. Bisschop te Rijp wetering doet zich onder het vee weder een geval van mond- en klauw zeer voor. Op de Witte Singel bij de Kaiserstraat te Leiden kreeg gistermorgen om streeks 11 uur een bejaard man een aan val van beroerte, die de aanstond ont boden dr. K. nog al ernstig achtte. Hij meende te moeten adviseeren, den man die bij een familie aan de Witte Ro- zenlaan gelogeerd was, zeer voorzichtig daarheen te transporteeren. Hieraan is volg gegeven door in een rijtuig hem daarheen te brengen. Een 18-jarig jongmensch dat .gister op de fiets een vaatje zou vervoeren, reed onder het uitvoeren van dien toer, door eigen onvoorzichtigheid, te water in de Oude Vest te Leiden. Omstan ders wisten hem met fiets spoedig op het droge te trekken, waarna hij welge moed, hoewel druipnat, verder peddelde. Omstreeks 11 uur gistermorgen kwam de 35-jarige W. Z. de Narmstraat aan de zijde van de Steenstraat te Leiden uitfietsen, waarbij hij vegrat een belsig- naal te doen hooren. Juist passeerde daar een vrachtwagen van de firma D., welks bestuurder niet kon verhinderen, dat hij met Z. in aanrijding kwam. De man kreeg het voorwiel van den wagen over het rechterbovenbeen, waardoor die gekneusd werd. In het ziekenhuis werd de eerste hulp verleend. In een onbewaakt oogenbflik trok 'n 4-jarig zoontje van Jansen, wonende aan den Ringdijk bij Vijfhuizen, een pot met kokende koffie om, met het gevolg dat het kind den geheelen inhoud over zich kreeg. De kleine bekwam zulke ern stige brandwonden, dat de hulp van den geneesheer direct moest worden inge roepen. De toestand van het kind is op het oogenblik zeer ernstig. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hr. Ms. Regeering zal een receptie geven op Woensdag 6 September des avonds 91/2 uur in de Ridderzaal op het Binnenhof, ter gelegenheid van de 13e zitting van het Internationaal Instituut voor Statistiek. Eveneens is het gemeentebestuur van den Haag voornemens de afgevaardigden op een der dagen van de Congresweek te ontvangen. De drank. Uit het water van de Schenkwetering nabij het Zieke te 's Gra- venhage is het lijk opgehaald van een 54-jarige bewoonster van het Voorburg- straatje. Op het lijk vond men een gedeel telijk geledigde flesch jenever. Onlusten in Zuid-Wales. LONDEN, 24 Aug. Te Bargved op de grens tusschen Monmouthshire en Glan- morganshire hebben hevige onlusten plaats gehad. Er zijn ongeveer een twaalftal winkels geplunderd en verwoest. Militaire hulp is gezonden. Uit andere plaatsen in de streek kwamen geen ongeregeldheden voor, maar Tredegar en Rhymney worden nog door troepen bewaakt, in verband' met de dreigende houding van het ge peupel. De Staking. LONDEN, 24 Aug. Een deputatie van het stakingscomité uit Liverpool kwam gisteravond te Londen om te confereeren met de vereenigde uitvoerende comité's van de spoorweg-unions en van de Natio nale Transportarbeiders-federatie, met het doel een algemeene nationale staking af te kondigen tenzij de ontslagen tramweg ambtenaren in Liverpool weder worden in dienst gesteld. Tijdens de conferentie werd gisteravond besloten een telegram te zenden aan den Lord Mayor van Liverpool, aan den Board of Trade en aan den premier, waarin wordt medegedeeld dat de vereenigde comité's der spoorweg-unions antwoord wenschen op de vraag of de thans stakende of uitgesloten tramwegbeambten te Liver pool vóór morgen 12 uur weder in dienst zullen worden eesUld, Ingenieur Richter bevrijd SALONIKI, 23 Aug. Ingenieur Richter is heden teruggevonden. Hij zal naar Saloniki gebracht worden. Spanje. LE FERROL, 23 Aug. De kruiser „Rio de Ia Plata" heeft order ontvangen, on middellijk naar Cadix te vertrekken en oorlogsmateriaal in te schepen. Bears van Amsterdam. 24 Augustus 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3°£ Cert. dito 2* dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% |an-|uli. Portugal 4* ObLTabaksmoo. 3% Obl. le serie Rusland. 4*% Obl. 1909Ned.Rec. 4* dito Obl. i909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 OW. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 7„Dipl. Sell. 1905 470 Amsterdam 1900-01 4% Leiden I8y6. 4% idem 191J. Aand. Lh. West. cSPac.Hyp. B.C. Atnalg. Copper Cy. C._v. Aand. Cert. v. Amer. Car-<£ Found. C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. StatSteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge «ic Aloormann (liq.) Amst Cult. Mij. der VorstenI. Aand. Kol. Banic Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aanci.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Leoong Mijnb. Mij .aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. rC. N. Af. L expl. v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Paleinb. Petr. Mij. Gew.aand. intent. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Conip. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. U11. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lira. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lint. Aand. Holl. Ijz. Spoorrnij. Aand. Mq. t. Expi. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weeuen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake tiOhio Cert.v.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObL4*% Cert. v. aand. Miss. Kans. <S T. 4 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y.Ontario ei Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. Spirth Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2* Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten 34**. 84* 83%» 715* 93'He 97?8 71* 93* 92* 92* 66*wj 97* 96* 80'Lio 88* 88* 85* 101'-ia 104 I 48I j7 58 101* 87 100* '100*' 109* 61* 50* 01. 50* 50 72* 72 117* 115* 165 136 142 '140 184* |j83* 8/* I 80 655 o4U 71* 70* [363* ,362 424* 423 201 |200 157* 157.* 4* I 4* 15* 15* toi 89* 452 ,450 4* 9* 1 9* 39* 40 83* 83* 92* 98? 8 97* 215 |211 105'*6 1 ;690 74* 25* 29? 8 29* 97* 41* Prolongatie rente 2 k 2*%« 74* 25* 29* 76* 30* 101?» 31* 97* 42* 26'Kei 26?-ij 111* |ii2* 28 j 27* 169* 169* 1U0* 14* 14.* 107* 1.40 79* 88»*e 124 123 155* 165 69* I 50 41,70 71.70 Marktberichten. DELFT, 24 Aug. Graanmarkt. Westlandscbe rogge f 5.00 a 5.60, Zeeuwsche rogge f 0.— k .0, Westlandsche tarwe f 6.75 a 8,75, Zeeuw sche tarwe f 0.— a 0.Chevaliergerst f 5,75 k 6.50, Westl. zomergerst f 4.75 5.50, korte haver f3.75 k 4.25, Duivenboonen f8.a f8,75, Paardenboonen f7.— a 8.Bruine boonen f 12.— a 15.—. groene erwten f 11 i 13,—kool zaad f 16.— a 18.mixed mais f 5.50 a 5.80, Boter f 62 a 70 per vat van 40 Kg. Aan voer 398/8, 55/16, wegende samen 8510 Kg. Veemarkt, vette koeien le kwaliteil f 210 k 315, 2e kw. f 150 k 210, kalfkoeien le k W.200k 300, 2e kw. f 150 k 200, vaarkoeien f140 k 200, 2e kw. f 90 k 140, vette kalveren f80 k 110, 2e kw. f 50 »i80, Lamschapen f a f vette lammeren f 17 a 21, magere varkens le kw. 16 a 42, Biggen f 7 k 15, nuchtere kalveren le kw. f 5 k 26, Paarden f50 a 160. Rundvleesch per Kilo f 0.82 k 0.76 a 0.70, vet kalfsvleesch per kilo f 1.10 a 1.k 0.90 Aanvoer 323 runderen, 4 paard, 14 vette kal veren, 67 magere kalveren, 688 schapen en lammeren, 361 varkens, 780 biggen, 12 geiten of bokken. VOORSCHOTEN, 23 Aug. Op de eierenvel- ling waren aangevoerd 1587 eieren, waarvoor de prijs beliep van f 4.80—5.80 per honderd soep- en braadkippen f 0.401.10, konijnen j 0,20—0.80, duiven 30 ct. het paar. GOUDA 24 Aug. Kaas. Aangevoerd 68 partijen; handel zeer vlug; le qual f 31.—a 34. 2e qual. f 28.— 30, Boter. Aangevoerd 704 kg. Handel vlug. Goeboter f 1.45 1.55; weiboter f 1.25 ii 1.35. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel vrijwel prijzen lager Vette varkens goeden aanvoer. Handel vrijwel 21 a 23 c. p. kilo. Biggen voor Engeland redelijken aanvoer f 17 k f 19 Handel matig. Magere biggen goeden aanvoer, Handel matig f 8.— a f 10. Vette schapen geen aanvoer, nuchtere kalve ren redelijken aanvoer, Handel iets beter, f 9 k f 12.Fokkalveren redelijken aanvoer. Han del iets beter f9 k f 17. Vruchten. Peren f 5 a f 10.50 Appelen f 4,50 a f6.50 per H.L. Aanvoer vrij goed. Handel vlug. AMSTERDAM, 24 Aug. Aardappel en Andijker muizen groot, per mud f 0.0.— id. klein per mud f0.0.Westlandsche ronde f 2,80—3.40; IJpolder Borgers f 2.10—2.20; Andijker bonten f2.80—3.— id. Blauwe f2.70 a 2.90. Friesche Borgers f2.10 a 2.25. Zeeuwsche bonten f 2,75 a f 3.—, id. blauwe f 2.25 a f 2.50, id. Eigenheimers f 2.15 a f 2,20, Rijnburgers id. f 1.80 a f 2.10. Geld, kralen f 2.10 a f2.30; Hilleg. id. f2.20 a f2.35. Alles p. mud. Aanvoer 8 ladingen. HOOFDDORP, 24 Aug. Nieuwe witte tarwe f 7.75-8.25. Binnenl. haver f 8.18. Buitenland- sche haver f 7.80-8. Rogge f 5.25-5,50, Win ter gerst f 5.5.50, Petersburgsche erwten f 6.25- f 6.50. Groene id. f 15.16.— Wijker id. f 16.- 17.25. Paardeboonen f 7.25-7.50. Duiveidf 10.- 11.—. Bruine id f 16.17.—. Karwijzaad f 12.-12.50. WASSENAAR. Veiling van 23 Aug., Kropsl* per 100 f 1.00 a f 2.50, Zuring f 0.06 a f 0.1

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3