Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. te doen tot wijziging van de verorde ning op de heffing van den hoofdelij- ken omslag, zóó, dat voor minderjarige kinderen extra-aftrek van het belastbaar inkomen wordt toegestaan. Het verlies op het slachthuis der gemeente Haarlem was in 1910 f 16.657, op de r^niging f 62,432, de winst op het gas bedroeg fS3,0S7, op het water f31,895, op de eleciriciteit f 13,964. Bfj de gisteren te Rotterdam gehou den gemeenteraadsverkiezing in district I. noodïg geworden, doordien bij de pe riodieke verkiezing de heer H. Spiekman (S. D.) tweemaal werd gekozen, terwijl hij ten slotte voor district II opteerde, werden uitgebracht 4837 geldige stem men, waarvan 1357 op den heer C. van Dorp (jib.), 1605 op den heer W. Mooy- man (R. K.) en 1675 op den heer A. W. C. StoHe (S. D.) zoodar herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Mooyman en Sfolle. Wethouder van Dorp, die bij de perio dieke verkiezingen uitviel, heeft dus we derom échec geleden. LEIDEN, 24 Augustus. Concert op h«t Burchtplein. Een uiterst gelukkige gedachte was het van den exploitant van den Burght om ter afwisseling van de gewone sex tetconcerten nu eens een harmonie-con cert te geven, en nog gelukkiger was zijn keuze. Het beste onzer dilettanten gezel schappen „Orpheus'' bezette gisteravond het podium op het Burghtplein dat met zijn kleurrijke a-giorno-verlichting zoo'n feestelijken indruk maakt. En opgewekt speelde het onder Vink's kranige leiding een mooi en zeer variee- jend programma af. Wel waren hier en daar vlekjes te bespeuren, maar het flink opgekomen publiek toonde door dank baar applaus deze kleinigheden over het hoofd te zien en het gebodene te appre cieer en. Vooral kwam dit duidelijk uit na de, door den directeur klankrijk geïnstru menteerde, fantasie uit Koeberg's Alia- nora, die met veel liefde gespeeld werd. Een prettige afwisseling brachten de grappige voordrachten van het duo Hell- man en van Leeuwen, die dikwijls onbe daarlijke hilariteit veroorzaakten. Jammer is het dat men niet eer met dergelijke concerten begonnen is. Gezien de opkomst van gisteravond, gelooven wij dat bij warmer weer het Burghtplein te klein zou blijken. Zwemdiploma. Gister werd het diploma Leidsche Zwemclub als geoefend zwemmer be haald door: G. D. Sierag, L. G. van Hartevelt, H. de Koning, A. Sirag, B. Rooyakkurs Jr., J. Geenjaar, C. van Haasteren, R. du Pon, H. van der Zon, Karei Robbers, A- .Teljeur, L. M. Wervelman, C. Hop, W. C. van der Wilk, A. Harteveld. Karei van Helden, C. A. van Dorp, A. C. van Dorp. Bij voldoende deelname zal op Woens dag a.s. des nam. 2 uur weder gelegen heid zijn in de openbare zwemplaats in den Heerensingel om het diploma te be halen. - V olks-Zwemf eest. Zondag 3 September 1911, des na middags 1 uur, zal <A>or de Leidscfae Zwemclub in de Openbare Zwemplaats in den Heerensingel te Leiden een volks zwemfeest gehouden worden, met het volgende programma Afd. A. Borststemmen voor jongens beneden 14 jaar oud. Lengte der baan 30 Meter. PrijzenKunstvoorwerpen of an dere Artikelen. Afd. B. Borstemimn voor jongens van 14 tot 17 jaar oud. Lengte der baan 40 Meter. Prijzen: Kunstvoorwerpen of an dere Artikelen. Afd. C. Rugzwemmen voor personen boven 17 jaar oud. Lengte der baan 40 'Meter. Prijzen: Zilveren Medaille en Kunstvoorwerpen. Afd. D. Borstzwemmen voor personen boven 17 jaar oud. Lengte der baan 70 Meter. Prijzen: Zilveren Medaille en Kunstvoorwerpen. Afd. E. Duiken voor personen boven 17 jaar oud. Diepte 2i/2 Meter. Prijzen Een Zilveren en een Bronzen Medaille. De inschrijvngen geschieden bij den Zwembaas van de Openbare Zwemin richting in den Heerensingel. Tehuis schoolgaande kinderen. Gistermiddag werd het vernieuwde Te huis voor schoolgaande kinderen, dat dank zij de onbekrompen steun van een Leidscbe familie, die onbekend wenscht te blijven, geheel is gerestaureerd en naar de eischen des tijds ingericht opnieuw geopend in tegenwoordigheid van vele genoodigden, waaronder vertegenwoordi gers van het Dag. Bestuur der gemeente en het Departement Leiden van het Nut van 't Algemeen. De presidente der vereeniging, mevr. van Leersum, hield een inleidende toe spraak, waarna de heeren van der Eist en van Hamel hunne beste wenschen uit spraken voor de instelling, waarna de ver schillende lokaliteiten werden bezichtigd. Daarna werden een 50-tal knapen en meisjes, trouwe bezoekers van het .Te huis, binnengelatendie extra werden getracteerd. Het bestuur, dat de vele kosten moet bestrijden uit contributies en toevallige baten, doet een vriendelijk beroep op de Leidsche burgerij, om deze nuttige instel ling te steunen. In de week van 16 tot en met 2.2 Augustus werden uit de provincie Zuid- Holland ter kennis van de® Centrale® Ge zondheidsraad gebracht 15 gevallen van typhus of febris typhoïdea48 gevallen van roodvonk en 22' gevallen van diph teritis. Hiervan kwamen voor te Leid eit 5 ge vallen vair roodvonk en 3 gevallen van diphteritiste Aarlanderveen 1 ge val van typhus of febris typhoïdeate A 1- k e m a d e 1 geval van typhus of febris typhoïdeate Boskoop 1 geval van typhus of febris typhoïdea; te Katwijk 1 geval van diphteritiste Leiderdorp 1 geval van roodvonkte V o o r h o u t 1 geval van typhus of febris typhoïdea;. en te Zeg w aart 2 gevallen van rood vonk. In ons stadsbericht van gisteren gelieve men voor den naam Besink die van Resink te lezen. De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft aan den heer A. C. den Hertog alhier met ingang van 1 September, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van tijdel ijken amanuen sis aan liet Rijksbureau tot onderzoek van handelswaren en is genoemde heer, met ingang van dienzelfden datum, be noemd tot tijdelijk analyst bij den voor lichtingsdienst ten behoeve van den rub- berhandeF en de rubbernijverheid te Delft. Te 's-Gravcnhage is geslaagd voor het examen Fransch, lager onderwijs,, de heer J. Eilders, alhier. Bij genoegzame deelneming zal in den aanstaanden winter in het garnizoen alhier aan de miliciens die tot den land- bouwstand behoóren gratis landbouw onderwijs worden gegeven door een landbouwleeraar, door clen Minister van Oorlog aan te wijzen. De tot het garnizoen alhier behoo- rende batterijen van het 2e Regiment Veld-Artillerie die thans in de Leger plaats te Oldehroek verblijf hielden, keer den hedenmiddag weder naar Leiden te rug. Eerste H, Mis. Men meldt ons uit Zoetermeer: Gisteren vierde onze parochie het feest der eerste plechtige H. Mis van den Weleerw. Heer W. J. van den Berg. Om 9 uur werd aan het rijkversierde hoogaltaar door den feesteling het H. Offer aan God opgedragen, geassisteerd door den Zeereerw. Heer Pastoor dei- parochie als Presbyter-assistent, den Weleerw. Heer v. d. NouweFand, als diaken, en den Weleerw. heer A. v. Eden als sub-draken, terwijl de h-eer Anton v. d. Berg, broeder van den neomist als ce- remoniarius fungeerden. Een andere broe der, de weleerw. heer A. v. d. Berg, kape laan te Maassluis, sprak de feestrede uit. De belangstelling in de kerk en de vlaggentooi in het dorp bewezen, hoe de parochianen er groot op gaan, weder om een priester urt hun midden het al taar te zien betFeden. GOUDA. Zondag den 24 Sept. a.s. wordt de in de sociëteit „Ons Genoe gen" te houden internationale honden tentoonstelling geopend. De honden zul len worden gekeurd door de volgende commissie: Sam Crabree uit Highfield, W. Dresler nit Elberfeld, Fritz Lucas uit Essen-Ruhr, Henrr Sodenkamp uit Brus sel, L. Seegers uit Baarn, Steijns uit Roosendaal en F. Stevens uit Rotterdam. Het programma bevat 5 klassen, nl. Open-, Nieuwelingen-, Jeugd-, Verkoops- en Koppelklasse. HAARLEMMERMEER. Met St-Ct. no. 198 zrjn verzonden de statuten van de ver eeniging Vooruit, ter bevordering van de p aa rdenfokk e rij alhier. KATWIJK. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan de eebtge- noote van den milicien J. Oudshoorn van het 4e Regiment-Infanterie vergoeding ingevolge art. Il3bis der MiKtiewet toe gekend tot een bedrag van fÖ.50 per dag. KATWIJK AAN ZEE. Op den pu bliek en afslag werd besteed: volle pe kelharing f 12.6013.8014.30, maat jes dito f3.804.705.10, makreel f 5.757.25 per kantje. LE1DSCHENDAM. Bij de gisteren ge houden verkooping in het Hotel de Zwaan alhier van e enige perceelen land gelegen aan de Damlaan gemeente Veur kwamen de perceelen in bod als volgt: Perceel 1 f375 P. van Leeuwen ver hoogd door W. Blonk f75; Perc. 2 f50 Mulder verhoogd f25 A. Romein. Perc. 3 f300 A. Romijn verhoogd f25 A. Ro- mijn. Perc. 4 f300 P. v. "Leeuwen ver hoogd f25 P. van Leeuwen. Perc. 5 f275 G. v. Veen. Perc. 6 f275 G. v. Veen. Perc. 7 f250 G. v. Veen. Perc. 8 f250 W. Blonk. Perc. 9 f 250 W. Blonk. Perc. 10 f250 ARomijn. lig gemeenteraad van Delft beeft be noemd tot onderwijzer aan de openbare schoof afdaar de heer H. Broekhuizen van hier. LISSE. Door baron van Hardc-nbroek alhier is aangekocht de buitenplaats „Uit den-Bosch" aan de Spanjaardslaan te Heemstede. Het bestaande gebouw zal worden ge sloopt en daar ter plaatse een nieuw gezet. L NOORDWfJK. Gisteravond heeft onze actieve reciteer dub-„Utile Duid" een ker- misuitvoering gegeven voor de goed be zette zaal van het café „Het Fortuin" van den heer C. Gordijn. Dat Utile Dulci 's winters een paar mooie uitvoeringen geeft, is een staaltje van haar plicht,, maar dat de leden ook in den zomer nog tijd en lust hebben om een programmatje in te studeeren, dat vinden we kranig. Het voordragen en comedie spelen is hun ze ker een soort van behoefte geworden, waar de uitgaande jongelui irptusschen elk jaar met de kermis van profile eren. Ze hadden nu een aantal leuke moppen voor één of twee personen, een paar blijspel letjes en een sensatienummertje. Dat is juist ieis voor de kermis. In zoo'n tijd wordt er minder gelet op knust clan wel hierop, of het programma er op berekend is, de lachspieren in beweging te bren gen. En dat doel rs gisteravond bereikt: herhaaldelijk daverde de zaal van 't la chen; er werd leuk gespeeld; ze waren goed gegrimeerd door v. d. Heijcfe, kort om, 't was een mooi kermisuitvoerinkje, waarmede „Utile Dulci" een succes heeft gehad. Dat mocht ook wel, warrt de op brengst van deze uitvoering rs voor de kas van de club zelve, een kas, die bijna altijd leeg is. REEUWTJK. In de alg. vergadering der afd. Reeuwijk van de Ho 11. Maatsch. van Landbouw kwam in behandeling den beschrijvingsbrief voor de alg. vergade ring. Inzake de voorstellen: Nieuwveen en Ouder-Amstef werd aan de te benoe men afgevaardigden vrij mandaat gege ven. Verder werd aan de afgevaardig den opgedragen vóór het voorstel van het Hoofdbestuur inzake de Tariefwet te stemmen en werd nog besloten de afdeeling Pnrnrerend de voorkeur te ge ven boven Medemblïk voor het houden van de Alg. Verg. in 1912. Tol afgevaardigden werden gekozen de heeren A. Breedijk en A. v. Spen- gen en tot hunne resp. plaatsvervan gers, de heeren J. de jong Lzn. en J. D. Buitenhuis. Punt 3 der agenda Fokkeuring? gaf aanleiding tot zeer veel discussie, waarvan de sFotsom was, dat de afdee ling niet meerderheid van stemmen be sloot in het einde van de maand Sep tember of in het begin van October een fokveekenring te houden, met daaraan verbonden feestelijkheden. De drie periodiek aftredende bestuurs leden- de heeren A. Breedijk, A. van Spengen en H. Koster werden herkozen. Daarna sloot de voorzitter de yerg- dering, die door 23 leden werd bijge woond. RIJNSATERWOUDE. Door den schaak- en damvereeniging Oefening;, kweekt Kunst, alhier, is uitgenoodigd den heer F. v. d. Berg te Amsterdam tot het' geven van sumultaan-seanee, die zal plaats hebben a.s. Zondag in het clublo kaal aldaar. STOMPWIjk'. Begunstigd door prach tig zomerweer, werd gisteren draverij ge houden van paarden onder den man. In den voormiddag waren 12 deelnemers uit deze gemeente, waarvan de le prijs (f40) werd behaald door den heer N. Beukers, de le premie f20 door den heer F. Ver- wer, de 2e premie f 10 door den heer A. v. d. Akker en de 3e premie f5 door den heer C. Janson. In den namiddag was het een natio naal concours waaraan 18 paarden deel namen. Hierbij werd de le prijs f 100 be haald door den heer Lijnkamp te Half weg, de Ie premie f60 door den heer H. Schrijvers te den Haag, de 2e premie f30' door den heer J. de Boer van Wateringen, de troostprijs f25 door den heer A. de Ridder van IJpolder. Was de draaimolen een groote aan - trekkelijkheid der kleinen, de welluidende tonen van Stompwijfcs fanfare „Juliana'' verschaften anderen weer een aangena- men d ag. GEWESTELIJK GEMENGD, Noodlottige dood. Gisteravond begaf de 30 jarige we duwnaar J. Passchier te Rijnsburg zich op weg om wat gras te snijden. Daar de man langer weg bleef dan gewoonlijk niaakten. zijne huisgenooten zich onge rust, omdat P. meermalen last had van toevallen. Met fakkels werd de omtrek afgezocht, doch tevergeefs, om circa 11 uur heeft men zijn lijk uit de Katwijksche vaart opgehaald. Over de inbraak aan het Plantsoen te Leiden in de woning van Koudekerk's burgemeester, den heer van Voorthuysen, vernemen wij nog, dat na een nauwkeurig ingesteld onderzoek het ontvreemde be drag niet f 1.20, doch pl.m. f 50 be draagt. De dieven hebben uitsluitend sil- vergeld meegenomenhet bankpapier hebben zij laten ligen. Men schijnt ove rigens met geroutineerde inbrekers te doen hebben gehad. Een buffet met por- celein, waarin zij schenen te vermoe den dat zilverwerk geoorgen was, werd van zijn plaats aan de wand weggeno- teneinde aan den achterkant de paneelen te kunnen uitbreken. Zilverwerk vond men er echter niet in. De politie heeft, ondanks haar groote geheimzinnigheid, nog geen spoor van de daders kunnen vinden. Te N f en w e M e e r is een vechtpartij ontstaan tusschen enkele getuigen a charge en a decharge, welke op de te rugkomst van Exter stonden te wachten. Er vielen van beide zijden flinke klap pen. Om oploop te vermijden, is Exter per boot. naar Amstelveen gegaan en liep vandaar door den polder de Noord naar zijns vaders woning. Hij kwam zoo doende zonder opgemerkt te worden op zijn woonplaats aan. Leger en Vloot. De positie der onderofficieren. Naar het „Hbld." verneemt, is de com missie, ingesteld door den Minister van Oorlog, tot het doen van voorstellen tot het brengen van wijzigingen in de soldij en enz. van de onderofficieren, met haar taak gereed gekomen. Voorgesteld wordt; 1. Geen hoogere rang bij het wapen der infanterie, dan die van adjudant-onderof ficier (dus afschaffing van den vaandel dragersrang) 2. Afschaffing van' de „radicale" voor h oo ge ren' rang en geheel e herziening van het voorschrift „Eisch geschiktheid." *3. Afschaffing van den rang van ser geant (wachtmeester) le klasse; 4. aan alle onderofficieren jaarwedden toe te kennen in plaats van soldijen, kleedinggeld enz., en wel als volgt: ser geant bij aanstelling f450' met twee vier- jaarlijksche verhoogingen van f 100. Ser geant-majoor f900 met twee vierjaarlij'k- sche verhoogingen van fTOO. Adjudant- onderofficier f 1100' met twee vierjaarlijik- sche verhoogingen vaji f l'Oö'; 5. aan alle gehuwden een vergoeding van woninghuur toe te kennen van'f200 's jaars. Onderwijs. Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit. UTRECHT. Geëx. 16 candadaten voor de faculteit der godgeleerdheid enz. en 7 candidaten voor de faculteit der genees kunde enz. Geslaagd voor diploma A A. Noë en C. H. Julius; en voor diploma B: C. J. Kruys Voorberge en. N. J. Me- demblik. Gedurende den loop van het examen trok zich I candidaat terug. Het examen wordt voortgezet met 4 candidaten. Academienieuws. Tegen het groenlóopen, De heeren A. G. Ellis, adjudant in b. d. van H. M. de Koningin, oud-Minister van Marine, gep. vice-admiraa!dr.. J. J. M. de Groot, hoogleeraar te Leidenjhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten, raadsheer in het Gerechtshof te 's Gravenhage; mr. S. van Houten, oud-Minister van Binnen- landsche Zaken; mr. J. A. Loeff, oud- Minister van Justitie,- lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Gen er aaljhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, Minister van Staat, oud-Minister van Binnenlandsche Zaken, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaai; mr. T. G. H. Reitsma, procu reur-generaal bij het Gerechtshof te 'sGravenhage; dr. D. L. Roosenburg, arts te 's Gravenhage; R. A. van Sandick, civieF-ingenieur, secretaris van het Kon. Instituut van Ingenieurs, en dr. J. W. Wicherink, arts te Alkmaar, hebben een vereeniging gevormd ter bestrijding van het groen wezen. In een door hen verzonden circulaire wijzen zij er op, dat, moet de verdwij ning van het groenwezen uitgaan van de studenten zelve, recht en plicht der ouders blijft het, zoolang een meer ra tion eel e toestand niet algemeen is inge voerd, hunne zoons te beschermen tegen verkeerdheden, die uit het oogpunt van zedelijkheid en menschelijkheid niet mo gen worden geduld en vaak zelfs den naam van mishandeling en bezoedeling verdienen. Deze vereeniging schept de tot nu toe niet bestaande algemeen toe gankelijke gelegenheid voor allen, wien onze academische jongelingschap ter harte gaat, om tot handhaving van bo venbedoeld recht en plicht der ouders saam te werken. Zij zal de plaats zijn, waar elkeen zijn inzichten omtrent de middelen ter bestrij ding van het euvel zal kunnen uiteen zetten en elkeen zijne klachten zal kunnen neerleggen en van waaruit, zoo noodig, met de regeering en de hoogeschool- autorïteiten voeling zal worden gehou den. Verder zal de vereeniging ouders en voogden de gelegenheid bieden rich omtrent het groenen inlichtingen te ver schaffen voor hunne zoons, die naar de academie gaan. Zij zal de plaats zijn, van waaruit' de strijd tegen het euvel met alle middelen, die de bestaande toe standen en omstandigheden aan de hand doen, zal worden gevoerd. Geldelijke contributie zal van de leden niet worden gevorderd, tenzij ten hoog ste een geringe hoofdelijke omslag voor drukkosten. Rechtszaken. Relletjes te Noordwijk aan Zee. Voor de Haagsche Rechtbank had het naspel plaats van de relletjes, die in het midden van Juni Noordwijk verontrust hebben en die op 11 Juni hun hoogte- punt bereikten. Op dien dag zouden drie Noordwijkers, hubertus S. LeonardusW. en Willem K. zich tegen de pofitie hebben verzet. De verbalisanten, inspecteur Gooi en veldwachters Boon en Vet beweerden, dat Hub. S., de hoofdaanlegger, een glaasje op had. Hij schreeuwde de politie na, waarop de inspecteur op verzoek van badgasten beiden agenten last gaf S. te arresteeren. Boon en Vet voldeden er aan, en toen zouden W. en K. getracht hebben S. te ontzetten. Een en ander veroorzaakte een groote volksoploop. 1 Jl igg S. verklaarde onschuldig te zijn en .W. zwoer, dat de politie stond te liegen. Verschillende getuigen a décharge wer den gehoord. Uit hun verklaringen bleek, dat de menschenmassa overdreven werd1 en dat de politie op hardhandige wijze is opgetreden. Geen hunner had scheld woorden gehoord. Het O. M. achtte echter het wettig be wijs geleverd. In aanmerking nemende echter de gisting, die in die dhgmr le Noordwijk heerschte, eischte het sleciitS. tegen ieder één maand gevangenisstraf. De verdediger.,, me. A. E. Hermans,, van Leiden, wilde gaarne liet gezag hoog gehouden zien' en oefent dus niet gaarne critiek uit op. de politie, doch in dit geval is hij genoodzaakt de tekortkomingen niet bij die- burgers, maar bij de politie te- zoeken. Getuigen 3 décharge hebben, liet bewijs van de dronkenschap vair S. inder daad doen wankelen. Het heet mi;, dat S. geregeld misbruik van sterken, drank maakte, maar pi', heeft zijn strafregister nagegaan; hij heeft wel' dl'ie vonnissen ondergaan, doch bekl. is nooit geverbali seerd wegens dronkenschap. Obk zijn pa troon heeft verklaard, nooit iast van hem te hebben' gehad'. De politie maakte zich iir die dïigen» zelf onpopulair en- dat wekte natuurlijk eenige prikkeling. Doch het proces-ver baal overdrijft schromelijk, war o.a. hier uit blijkt, dat de volksverzameling op- duizend personen wordt geschal terwijl! volgens ooggetuigen er niet meer clan 200 a 300 waren. Bekl. W wilde helpen bij: de arres tatie, om mishandeling va® S te voor komen, dóch als ware- 'tnaders geweest, waar zijns inziens de arrestatie onwettig was, was- ontzetting geoorloofde Na 't aandeel van K. als van geheel! geen beteekenis te hebben, geschetst,, kwam pleiter tot de conclusie, dat allen: onschuldig waren en vroeg voor alle drie vrijspraak. De: arrestatie was-, zoo1 merkte hij- tem slotte op, ook hierom onrechtmatig, oim- dat- zij plaats "had op een besloten erft Gearresteerd1. Men seint aan de „Sumatra Post". Mr. J. S„ ambtenaar bij den Landraad te Magelang, is- op last van den procu reur-generaal, op grond van een door de Leeuwarder Rechtbank uitgesproken; von- nisr gevangen genomen,, oin naar Neder land te worden overgebracht. Waarschijnlijk zal de overbrenging van den heer S. per ss Sindoro,. dat 3 Augus tus van Batavia vertrekt, plaats hebben. De „Deli Ct." weet te melden,, dat de heer S. verdacht wordt van dergelijke feiten als waarvoor mr. Van Everdingeit is veroordeeld. 397e Staatsloterij. DERDE KLASSE. 4e LIJST. Trekking van Donderdag 24 Augustus. Hooge Prijzen. Prijzen van t 45, f W00 9950 f 100 17328 60- 2621 4651 7787 1Ö888 13430 16118 1889* t41 795 984 890, IH»2Q» 1-40Ï3 7Q0; 953 204 814 5271 8001; 567 82 855 96 543- 3095 319 200 758 105 902 19249 650 116 783 305 12368 436 17027 456 870 49 855 55 585 15206 35 66* 968 214 6438 90 643 327 37 762 1365 576 705 409 13068- 402 613 20877 504 878 12 886 149 509 18223 405 31 4096 917 10138 54 902 ,805 327; 2035 183 7651 244 314 16081 90 987 211 254 7f 456 Ongelukken. Eergisteravond is te Boxtel eene vrouw door een rangea rend treindeet overreden en gedood. Eeen landbouwer te Lichtenvoorde; welke zich. de vorige week bij het rogge- maaien met een zeis den voet afsneed, ia eergisteren aarr d!e gevolge® overlieden. Inbraak te Amsterdam. Om trent de reeds vermelden geheimzinnige inbraak vernemen we nog het volgende In perceel Spuistraat 157 lieeft de firma Schalekamp, Van de Grampel Bakkes haar kantoor gevestigd. Hoewel deze fir ma zelf niet bij den veiligheidsdienst aan^ gesloten is, laten de bewakers bij. hun ronde hun alziend oog toch over numero 157 gaan, omdat, wanneer ongenoode gasten eenmaal den drempel van dit huis overschreden hebben, andere woningen, die wèl aangesloten zijn, door inklim ming langs den achterkant gemakkelijk! te bereiken zouden zijn. Om half elf, bij zijn eerste ronde, pr<> beerde de bewaker, gelijk zelks hem is voorgeschreven,, of de deur der heeren Schal ekamp, v. d. Grampel Bakker be hoorlijk gesloten was. Dit bleek Fret geval te zijn, zoowel om half elf als om half. drie. Bij zijn derde ronde, twee uur later, merkte de bewaker echter tot zijn groote verbazing, dat de kruk eenvoudig omge draaid kon worden en de deur dan open ging. Van een bewijs, cfat men zich door middel van geweld toegang had verschaf^ viel niets te bespeuren. De bewaker ging onmiddellijk den con cierge van 't gebouw waarschuwen exü samen gingen ze een kijkje nemen in het kantoor. Daar heerschte groote wan orde. Alles lag door elk'aar. De brandkast stond open en in het slot stak nog eett stuk van een sleutel. Twee geldkistjes,- die in de kast stonden, bleken geforceerd te zijn. De inhoud was verd\venen. Het. eigenaardige van de zaak is echter, d de mannen op tafel nog twee bankjes vl f100, eeuig zilvergeld, een postzegelbor dat een vrij groote waarde Yertegenwoy

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2