Uit Stad en Omgeving. gedaan, dat hem, terwijl hij in „Palais Royal" biljartte, voor f 11.000 aan dia manten waren ontvreemd. Zaterdag 12 Augustus van dit jaar had hij bij de politie bekend, dat deze aan gifte valsch was en de diamanten ver duisterd waren ten nadeele van een Am sterdam schen koopman.Van de opbrengst had hij niets ontvangen, wijl zijn „com- Ipagnon" en een goudsmid, die mede in het complot betrokken zouden zijn, hem jbedrogen hadden. En uit wraak gaf hij zichzelf aan. Thans vernemen wij, dat de „com1- ipagnon1' en de goudsmid, die destijds ge arresteerd werden, uit de preventieve! hechtenis zijn ontslagen. De diamantbe- jwerker zal binnenkort terechtstaan iwegens het doen eener valsch'e aeh-' gifte. Watergebrek. Te Dinteloord is Maandagnacht ingebroken in een onbe- I.Woond huis. De inbrekers stelden zich tevreden met den inhoud van den regenput. Een eigenaardige diefstal, die het ver schrikkelijk watergebrek in Noordwest .Brabant typeert. Ziakkenrollers op het per ron. Maandagmiddag werden een dame en twee heeren de slachtoffers van een bende geraffineerde zakkenrol lers, die in den laatsten tijd de perrons van de Hollandsche Spoor in den Haag onveilig maken. De dame droeg een ge woon handtaschje, zooals er zoovele ge dragen wordende handige dief liet het taschje in 't bezit van de dame, doch .opende eenvoudig het knipslot en stal op die wijze geheel den inhoud, o. a. geld en kostbaarheden. Aan een der heeren werd uit den achterzak de wel gevulde portemonnaie geroofd, terwijl de andere lieer een portefeuille uit den gesloten borstzak miste. Het geval wakte veel sensatie en werd bij den stations chef aangegeven. Het vermiste taschje. In den nacht van 11 op 12 Augustus, om streeks half twee, kwam een familie Woonachtig aan de N. Prinsegracht van haar reis naar Parijs terug. Bij haaii thuiskomst kwam zij tot de ontdekking, dat een handtaschje welks inhoud een groote waarde vertegenwoordigde, ver dwenen was. Bij de politie werd van de vermissing aangifte gedaan. Men kan zich thans de vreugde*der familie S. voor stellen toen zij op het politiebureau Werd ontboden en daar haar eigendom1 terug ontving. Door een heer die na deze fa milie van het zelfde rijtuig gebruikt maakte, werd het taschje onder een bank gevonden en bij de politie gedeponeerd. Lage waterstand. Te Stad- en lAmbt-Almelo hebben eenige fabrieken, welke haar voedingswater voor de stoom ketels uit het kanaal verkrijgen, reeds eenige dagen moeten stop zetten we gens den lagen watertsand. Een droeve dood. Bij het sta tion Blage bij Bordeaux heeft een aan grijpend ongeluk plaats gehad. Een ran- geerende locomotief stortte in het Ka naal. Tevergeefs trachtte men den machi nist, wiens hoofd en armen boven het 'water uitstaken, te redden, daar het on mogelijk bleek zijn beenen, welke in de piacnine bekneld geraakt waren, te be vrijden. De talrijke menigte heeft daar om daar het water in het kanaal stijgen de was, den ongelukkige voor haar oogen worstelend, landzaam zien omko men. Automatische brievenbussen. De directie der posterijen heeft te Am sterdam sedert het laatst der vorige week een klein aantal nieuwe brievenbussen laten plaatsen, die nogal van de oude verschillen. Wij hebben vertelt het Nbl. v. N. Maandagmiddag de plaat sing van een dezer nieuwe bussen voor het bijkantoor aan den Amstel hoek Hee rengracht bijgewoond. Ze zijn licht ge schilderd en voor het publiek, dat niet mocht begrijpen wat voor dingen het nu eigenlijk zijn, staat er met duidelijke roo- de letters „brievenbus"op. Voorts de aan wijzing waar de brieven en waar de druk werken in geworpen moeten worden, benevens welke buslichting geschied is. Maar dan komt het verschil, dat „bin nenin" zit De postbeambte, belast met het lichten der bussen, opent met een sleutel den zijwand en neemt de gedrukte stukken als vroeger eruit. Maar van de brieven heet het voortaan „afblijven". Hij steekt een zak onder het deel van de bus waarin de brieven liggen. Het bovenste gedeelte van den zak past pre cies in de gleuf van dit bovendeel en nu draait hij aan een handel. De brieven vallen in den zak en als de man nu den handel weer omdraait, is de zak met inhoud vrij, maar tevens gesloten, zoodat alleen aan het hoofdkantoor de brieven zak kan geopend worden en niet door den beambte in den wagen. Wel zijn aan de bijkantoren ook sleutels aanwezig voor eventueele gevallen van weigering enz. Met de plaatsing der bussen wordt deze week voortgegaan. Het lijkt ons, zoo oppervlakkig gezien, wel een ver betering. Dubbelzinnig. Het gebeurde aan een officieelen maaltijd tijdens de vergadering van de Maatschappij van Nijverheid te Haarlem. In zijn echo's in het Tijdschrift van Nijverheid vertelt de redacteur als volgt: De vergadering stond in het teeken van de winkelweek. i De vlaggen bleven er aan herinneren, de rijtuigen voerden er Vrijdags langs, de wieling had Zaterdag haar ten doel en ten slotte gaf zij den heer Tutein Nol- thenius aan den feestmaaltijd aanleiding tot een humoristische toost met uitstal ling van eenige echt Nederlandsche arti kelen, die hij van de wandeling had mede gebracht, daarbij ook wijzende op zijn Nederlandsche witte das. „Ik ben de eenige die 'm om heeft" verduidelijkte de spreker een onbe daarlijk gelach volgde. De spreker be greep zelf niet dat dit zoo grappig werd gevonden en zijn buurluij die hem voor namelijk water hadden zien drinken evenmin. Vervalsching van honig. Wij lezen in het „Maandblad tegen de Vervalschingen" van de heeren dr. Van Hamel Roos en Harmens: „Onze lezers herinneren zich waar schijnlijk wel het geval van een honig- vervalsching, waarbij de vervalscher den „galgen humor" had gehad eenige doo- de bijen bij zijn mengsel van kleurstof, suiker en aardappelstroop te voegen, ten einde aldus zijn koopers het zij het ook „doode" bewijs te leveren, dat zij met echten honig te doen hadden. De te genwoordige knoeiers gaan blijkbaar met hun tijd mede en versmaden dergelijke trucs. Wat zij evenwel niet versnjaden is het publiek een „honig" te verkoo- pen, die weliswaar honig bevat, doch die eerstens met water verdund is en om de ze verdunning te verbergen met aard- appelstroop op een behoorlijke consis tentie gebracht is. „Wij hadden gelegenheid in verschil lende monsters inlandschen honig uit den groothandel betrokken, dergelijke verval schingen te constateeren. Het spreekt van zelf dat deze honig bv. voor de bakkerij groot nadeel op zal leveren, terwijl de kleinhandel er langzamerhand ook mede voorzien zal worden, zoodat streng toe zicht noodig is. „Waar onze zuivelindustrie met groote moeite en kosten en door wettelijke maat regelen hare goede reputatie ter nauwer- nood herwonnen heeft, is het van groot belang dat de eveneens nationale honig- industrie behoorlijk tegen knoeierij be schermd worde. Het gaat natuurlijk niet aan, voor alle artikelen speciale wetten te maken zooals dit met het oog op het nationale belang voor onze zuivelin dustrie geschiedde doch hier blijkt weer als een dringende eisch des tijds de noodzakelijke invoering van strenge wetten tegen de vervalschingen. Wij zul len ook in den nieuw ingetreden jaar gang van ons blad het onzen plicht blij ven achten, telkens wanneer onze erva- rign nieuwe feiten doet constateeren, de ze ter kennis van het publiek te bren gen, ten einde zooveel mogelijk door be wijzen te staven, dat de wetgevende macht de beteugeling der vervalschingen als een harer eerste en noodigste plich ten moet beschouwen." Herfstmodes. „De Manufacturier" deeld over de aan staande herfst- en winternieuwigheden in dames-japon-stoffen mede, dat de japon- stof grossiers, alsmede de toonaangevende winkeliers gedurer.de de laatste weken groote bestellingen voor den herfst en winter gedaan hebben. De fabrikanten hadden met hun nieuwe collecties geluk, want de bijeengebrachte collecties maakten bijna zónder uitzondering goeden opgang. Naast de courante stamqualliteiten, als cheviots, kamgarens, en laken, werden alle nouveautés goed ingeslagen. Hiertoe be- hooren in de eerste plaats cótelés, loops, noppen en rayés. Ook rand-dessins vonden ditmaal, in weerwil van anders voorspelde verwachtingen, weder goeden aftrek. Al leen tegenover de nu opduikende frisés hield men zich eenigzins teruggetrokken, maar enkele qualiteiten en prijzen werden besteld. Van de verder nog gebrachte nieuwe dessins vielen fijngelijnde strepen, ook'noppon en frisés in dezelfde sortee- teering zeer in den smaak. Het spreekt vanzelf, dat de bestellingen op laken en cheviots voor den herfst bijzonder be langrijk uitvallen, maar ditmaal heeft tot nu toe den schijn, alsof het bestelde aantal stukken nog grooter is dan anders. Over de nieuwe bestellingen der meer en zoelkleurige artikelen kunnen we dit maal ook niets dan goeds berichten. Alle hierin gebrachte nouveautés, speciaal het Engelsche genre, zijn evengoed en in even groote mate verkocht geworden als de aan het stuk geverfde stoffen. Aan het hoofd der veelzijdige sorteeringen staat nog steeds het Engelsche heerenstof-gerne met zijn massa dessins. Naast deze komen talrijke uitvoeringen in bontkleurige loop- en noppeneffecten. Tweekleurige cóte lés vonden voor costuums, alsook voor rokken en blouses veel aftrek. Ook dou- blé-face-stoffen in alle soorten en priji- zen spelen weder een groote rol. Bruin zwart gemêleerde, een weinig harige kamgarens, met fijne, groene, roode of gele strepen doorweven, vonden van alle kanten de beste opname. De voor liefde voor betere, aparte randen in zeer solide kleurencombinaties is even sterk als voor groot geruite blauw-genre schot- sche stoffen. Het z.g. vischgraat-genre is gedeeltelijk door nieuwe, breedere en smallere streepjes verlevendigd en ta melijk goed besteld geworden. Over 't algemeen geldt het costuumstof-g.enre in uni en Engelsche genre voor toonaan gevend. Ten opzichte der nieuwe, voor den' herfst en winter komende kleuren zij vermeld, dat een groote voorliefde heerscht voor alle geelachtig-bruine schakeeringen. In aanmerking komen bij na alle tinten van af het lichtste geel tot het donkerste, bruin. Dat bovendien nog raiddel- en donker fraise, koper groene, blauwgrijze, donker- en marine blauwe tinten bij alle herfst- en win terstoffen besteld worden, spreekt van zelf. Alleen maken we de opmerking, dat de smaak langzamerhand bepaald naar de meer sprekende dus ook dui delijker uitkomende kleuren overhelt. Dit is vooral het geval bij de groene en blauwe tinten. De vraag, of unis of meer- kleurige artikelen voor h|et a.s. seizoen hoofdonizet zullen worden, is gemakke lijk te beantwoorden; de door de mode begunstigde soorten maken bij de klan ten bijna evenveel opgang, zoodoende is de stof fenora zet, vooral van dien der Engelsche genres, beslist verbeterd. Dit is ongetwijfeld te danken aan de ko mende groote costuummode. Land- en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer. Te Draaierij (gem. Bellingwolde, Gr.) is bij twee koeien van den heer G. R. Dallinga mond- en klauwzeer geconsta teerd. Dit is het eerste geval in Oostelijk Groningen. Rechtszaken. ilaagsche Rechtbank. Wegens het afleveren van 3dL. jenever in een niet met een capsule afgesloten, fleschje was A. B. v. d. R. te Leiden door den kantonrechter aldaar veroor deeld tot f5 boete of 3 dagen. Van dat vonnis was v. d. R. in hooger beroep bij de Rechtbank gekomen, waar hij be weerde, dat hij het fleschje had afge sloten met stanjool (een zeer dun metaal, dat ook gebruikt wordt om chocolade te verpakken) en dus aan de wet had vol daan. De verbaliseerende ambtenaar had geconstateerd, dat er niets hoegenaamd om kurk en hals van het fleschje had gezeten, en Subst.-Officier van justitie mr. van Geuns requireerde bevestiging van het vonnis van den Leidschen kan tonrechter. Vernietiging van het vonnis van evengenoemden kantonrechter werd ge- eis cht, waarbij B. S., huisvr. H. O., te Leiden, werd veroordeeld tot 2maal fl boete wegens overtreding van de verordening op het keuren van vee en vleesch aldaar en vrijspraak gevorderd. Voor de Haagsche rechtbank werd bevestiging geëischt van het vonnis, waarbij G. C. te L e i d e n wegens drank wetovertreding werd veroordeeld tot f 100 boete, subs. 10 d. hechtenis. H. J., rijwielhandelaar te T e r A a r die wegens mishandeling van zekeren- Verlaar tot 10 d. gevangenisstraf was ver oordeeld, kwam van dat vonnis in verzet. Bevestiging werd geëischt. LEIDEN, 23 Augustus. Priesterfeest. Zooals reeds eerder is medegedeeld, viert de W.Eerw. heer Jh. J. van de Laar, kapelaan van St. Petrus alhier, op 18 September a.s. zijn 12i/a priester feest Naar men ons mededeelt bestaan er plannen ook in de St. Joseph Gezellen Vereeniging, waarvan kapelaan v. d. Laar de volijverige president is, dit jubilé feestelijk te herdenken. De Hanze. De R. K. Coöp. Centr. Middenstanas- Crediet-Bank van de afdeeling Leiden van „de Hanze" geeft over de eerste maand van het bedrijf de volgende cij fers Verleende credieten f 1300. Inlage Spaarbank f 1516.93 Deposito gelden f1400. Incasso's f4160.53 Voor het examen Hoogduitsch M.O. acte A is heden te 's-Gravenhage geslaagd de heer G. S. Overdiep van Voor schoten. H1LLEGOM. De torenklok der R.-K. Kerk is eenigzins verzakt tengevolge van het langdurig gebruik, Op 'toogenblik wordt zij ter voorkoming van gevaar niet geluid. Maatregelen tot voorziening zijn terstond genomen. NOORDWIJK. Met Staatscourant No. 197 zijn verzonden de statuten van de Statuten van de Naaml. Venn. Hotel Maatschappij Noordwijk aan Zee. De vennootschap heeft ten doel hotels en restaurants, buffetten enz. in eigen beheer te exploiteeren of deze te doen exploiteeren. Het maatschappelijk kapitaal is bepaald op f 350.050, verdeeld in 300 preferente aandeelen ieder a f 1000 nominaal50 gewone aandeelèn ieder a f1000 nominaal, en 50 uitgestelde aan deelen ieder a fl nominaal. Voor de eerste maal worden benoemd tot direc teur de heer N. G. Portielje, te 's-Gra venhage tot commissarissen de heeren dr. W. W. van der Meulen, te 's-Graven hage jhr. W. H. Bicker, te Rijswijk mr. W. A. Lamping, te Scheveningen graaf van Limburg Stirum, alhierE. Cremers, alhierjhr. mr. L. A. van Schuylenburch te Noordwijkerhout F. Breitenstein te Aardenhout, en D. Haagmans, te Wassenaar, en tot gedelegeerd commissaris de heer B. H. Bussink, alhier. In dfi verga.djgjjng van den Gemeenteraad werd een schrijven behandeld van Ged. Staten inzake de salarissen van burgemeester, secretaris en gemeente-ontvanger. Volgens de door Ged. Staten gestelde normen zijn deze salarissen te laag en zouden minstens f50 te laag zijn. Nadat de burgemeester de vergadering had verlaten, werd-over dit punt discussie gevoerd. Met alge- meene stemmen werd besloten, niet tot salarisverhooging over te gaan, en wel omdat de gemeente-financiën dit niet toe laten. Verleden jaar kon nog geen f-200 worden uitgetrokken om een vroedvrouw te benoemenwaaraan de gemeente dringend behoefte heeft. Wat burgemeester en secretaris be treft werd de opmerking gemaakt, dat de huur van diens woning (gemeente) minstens f 100 te laag is; aan den ge meente-ontvanger is voor 2 jaren reeds f 50 voor kantoorhuur toegestaan. De uitslag van de loting voor de militie is als volgt: 1 A. v. d. Meij, 2 G. v. d. Bosch, 3 A. Kromhout, 4 H. de Mooy Lz., 5 J. Sosef, 6 H. de Mooy, 7 W. Langerak, 8 A. Huijsman, 9 J. Driebergen (broederdienst), 10 J. v. d. Meij, 11 C. Zandbergen, 12 W. v. d. Meij (lichaamsgebreken), 13 A. den Haan, 14 P. Hoogewoning, 15 D. Brussee, 16 ,W. v. d. Ven (broederdienst), 17 G. L. A. Grimbergen (lichaamsgebreken), 18 H. W. Collee (broederdienst), 19 P. de Mooy, 20 D. van Delft, 21 ,W. de Koning (lichaamsgebreken), 22 S. Brussee. GEWESTELIJK GEMENGD, Gistermiddag kwam te HillegOitn met den trein van half drie uit de rich ting Haarlem een vrouw van Beverwijk aan, die met een ziek kindje paar een dokter in Haarlem was geweest en op latstgenoemd station in een vereerden trein was gestapt. Op het traject Haar lem'Hillegom was de kleine patient in de armen der moeder overleden. Tot kwart voor 4 bleef ze in het kantoor der H. IJ. S. M. alhier met haar overleden kindje wachten, waarop ze den terug tocht naar Beverwijk kon aanvaarden. Men begrijpt den toestand dezer onge lukkige moeder. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Getrouwd: P. v. d. Pot jrn. en G. den Hoed jd. P. Esderts jm. en C. Ver hoeven jd. J. J. Tiele jm. en C. Devilee jd. J. N. Paes jm. en M. van der Kaay jd. W. F. van Es jm. en A. M. de Mey jd. J. Cramer jm. en J. van der Mooren jd. H. Hoppen brouwer jm. en M, J. de Geus jd. J. P. van Brussel jm. en E. H. J. Robeerst jd. W. C. B. Tershoet w. en A. J. H. Luppes jd. W. Sloos jm. en J. Brouwer jd. P. J. van der Meer jm. en C. M. Oudshoorn jd. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Prof. dr. Th. Place. Gisternamiddag is te Amstedam over leden prof. dr. Th. Place, oud-hooglee raar der geneeskundige faculteit aan de Amsterdamsche Universiteit. Graaf van Bylandt, voorzitter van de .Tweede Kamer der Staten-Generaal, is uit het buitenland te 's-Gravenhage teruggekeerd. Diefstal. De commissaris van politie in de le afdeeling te 'sGravenhage verzoekt de opsporing en inbeslagneming van een rekenmachine, merk „Comptometer Felt Tarrant Mfg. Co., Chicago", genummerd 29590, welke sedert Juni 1911 aldaaF ver mist wordt. De Comptometer is een metalen kast, lang pl.m. 361/2» breed 20 en hoog 10 cM.aan de bovenzijde voorzien van een toetsbord, waarop de cijfers van 1 tot 9 staan (in acht kolommen naast elkaar). Aan de voorzijde bevinden zich negen openingen, waar de getallen verschijnen, die afgelezen kunnen worden, na de ge maakte rekening. Het maken van de rekening geschiedt door het herhaald drukken op de toetsen van voormeld rekenbord. .Ter zijde van het kastje be vindt zich een handel of kruk, waarmede men door heen en wederbewegen de aan de voorzijde verschenen getallen weder om tot nul terugbrengt De machine heeft een waarde van pl.m. f 500. Inbraak. De straatdeur van per ceel 159 Spuistraat te Amsterdam1 werd hedenochtend om' half vijf opengevonden en bleek aldra, dat inbraak plaats gevon den had. In dit perceel is gevestigd de boekhandel van de firma Schalekamp, Van de Grampel en Bakker. Deze firma wenschte ons geen inlichtingen, omtrent de inbraak mede te deelen, zoodat \vij slechts uit het feit, dat door de politie de deur van de brandkast, die staat op het kantoor aan de straat op de eerste verdieping, werd medegenomen, meenen te mogen opmaken, dat deze brandkast door de inbrekers geforceerd werd. „Hbld." Ontploffing. BRLJSSEL, 22 Aug. Aan de „Soir" wordt, onder dagteekening van 1 dezer, uit Matadi (Congo) bericht, dat een groot aantal vaten kruit, die uit hef Duitsche schip „Edra" gelost werden, in de lucht zijn gevlogen, waardoor het schip ge deeltelijk zonk. De materieele schade is zeer aanzien lijk. Drie blanken, waaronder een zee officier, en tien inboorlingen zijn om gekomen. De Paus hersteld, ROME, 22 Aug. De Paus verliet he denmorgen kwart over zeven ziin ka-.. mer, vergezeld van eenige prelaten. Z. H. maakte in een rijtuig een wandelrit van ongeveer een half uur. De Paus zag er goed uit en was zeer opgeruimd. Van af morgen zullen de geneesheeren Z'. H. niet meer bezoeken. ROME, 22 Aug. De „Osservatore Ro mano" publiceert het volgende bericht: „Daar de Paus thans geheel hersteld is, beschouwen de geneesheeren hun aan wezigheid niet langer als noodzakelijk en hebben zij sinds gisteren hun dagelijk- sche bezoeken bij den Paus gestaakt. Se dert hedenmorgen hervatte Z. H. de. wandelingen in den tuin. De Marokkaansche quaestie PARIJS, 23 Aug. De bladen bevesti gen dat de legermanoeuvres niet zullen worden gehouden j De „Matin" meent, dat de heer Cam- bon duidelijk de bedoelingen van Frank rijk zal uiteenzetten, en zijn meening zal zeggen over de compensaties. Duitschland moet, in ruil daarvoor, het Fransche optreden in Marokko goedkeu ren en zijn steun verleenen om deze overeenkomst te doen goedkeuren door de mogendheden, dié de overeenkomst van Algeciras hebben geteekend. De „Echo de Paris" zegt uit goede bron vernomen te hebben, dat de Duit-, sche autoriteiten overgaan tot het bui tengewoon oproepen van de reserves in Elzas-Lqtharingen en de Rijn-provincie. LE FERROL, 23 Aug. De Spaansche kruiser „Rio de la Plata" ontving last onmiddellijk naarCadix te vertrekken met oorlogsmateriaal aan boord. Beors van Amsterdam. 23 Augustus 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 57o Obl. April-Oct. Dito 4 7o Ian-|uii. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 37o Obl. le serie Rusland. 447o Obl. 1909Ncd.Rec. 4,4 70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 70 Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3 L)ipi. Sch. 1905 4y0 Amsterdam 1900-01 470 Leiden 1896. 4'70 idem 1911. Aand. N. West. «SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge 6c Moormann (liq.) .Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handeismpij. Rescontre 5 Gew.aand.BKetalioen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a i 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aanu. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Corap. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mtj. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weeneo Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake écOhio Cert.v.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.intern.PirorLienObL44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario 6c Western Cert. v. gew. aanti. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Tlieiss. Regulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk 1860 370 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 24%. Koers heden. 34% 33% 714 93% Vorige Koers. 844 33% 71% 934 974 924 95% 66% 97%; 974 964 89%' 88-4 884 854 j 101 Lui 105 1104% '184.-,' 48% 57 57 1014 11014 37 1004 1004 169? s 61.4 614 51%' 504 504 50 71 Té 734 1174 1154 1664 1165 142 142 184 >4 1844 8/4 814 660 '655 714 714 3644 -163 4254 '425 200 201 1604 1574 44 1 44 154 15.4 701 i6L. 894 466 Lil* 9% 40% 264 294 764 30 101% 314 974 42% 26.4 1144 274 169 101 14% 1074 1.40 794' 88% 122 1554 9,4 394 834 92.4 105% 744 254 294 304 1014 31% 97.4 424 26% 1114 28.4 1694 144 Marktberichten. STOMPWljK. 21 Aug, Op de veiling waren aangevoerd 1743 eieren waarvan de prijzen waren f 5.45 tot 5.85 per 100, Komkommers 1 a 4 cent per stuk, Princesseboonen 40 cent per 1000, Rabarber 3 ct, per bos, Stoofperen 30 ct. per mandje, Jonge hanen 65 cent per stuk. Oude kippen 75 ct. per stuk. WOERDEN. 23 Aug. 1911. Aanvoer ter kaas markt 271 partijen. Prijs Goudsche. kaas le srL f31 af 34,50, id. 2e srt. f 27,— a 30,— Zwaar- j dere f33,— a f34,Goudsche gestempelde f a Alles per 50 KG. Handel vlug AMSTERDAM. 23 Aug. Aardappelen Andijker muizen groot, per mud f 0.—0.— id. klein per mud f0.0.—Westlandsche ronde f2,80—3.40; IJpoIder Borgers f 2.10—2.20; Andijker bonten f2.80—3.— id. Blauwe f2.70 a 2.90. Friesche Borgers f0.— a 0.—. Zeeuwsche bonten f 2,75 a f 3.—, id. blauwe f 2.25 a f 2.50, id. Eigenheimers f 2.15 a f 2^0, Rijnburgers id. f 1.80 a f 2.10. Geld, kralen f2.10 a f2.30;' Hilleg. id. f 2.20 a f 2.35. Alles p. mud. Aanvoer 9 ladingen. Vee. Ter marktwaren heden aangevoerd» 238 vette kalveren, le kw. f 0,98 a 1.05, 2e kw. f 0.95, 3e kw. f 0,88 per K,G., hande/vlug,8 graskalveren f 42-46,55 nuchtere kalveren f 8-16/ per stuk. 634 vette varkens, Hollandsche le kw;' f 0.45 a 0.46, id. 2e en 3e kw, f 0.43 a 0.45/ Overz. en Geld. le kw. f 0,45 a 0.46. id. 2e ttt 3e qu, f 0.43 a u.45 per 4 K,G,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3