Uit Stad en Omgeving. een brandend stuk papier of een stuk vuurwerk het schijnt niet vast te staan wat het was in de bovenste gleuf. De brandweer bluschte het vuur. Een gedeelte van de brieven ging verlo ren. Spoorwegdiefstallen. In den laatsten tijd zijn de spoorwegdiefstallen weder aan de orde van den dag. En zoo is gisteren bij de politie te Haarlem Ken nis gegeven, dat uit een gesloten mand, naar den Haag gezonden, twee gouden kettingen waren ontvreemd, en van een fiets, uit Utrecht naar Haarlem geëx pedieerd, een fietslantaarn. Het voorgevallene te Jut- phaas. Zooals reeds is gemeld, is te Jutfaas iemand, die als zeer oppassend bekend stond, wegens dronkenschap ge arresteerd, terwijl anderen beweerden dat hier geen drank in het spel was. Be doelde man werd in het arrestantenlokaal opgesloten en is des avonds daar dood gevonden. De „Stichtsche Courant" gaf \an het geval een beschrijving, die wel eenigszins bezwarend was voor den veldwachter, die in het geval betrokken was. Het „U. D." ging daarop op inlichtingen uit, en gaf een andere lezing van de toedracht der zaak, welke tegenover die van het eerste blad staat. Dit nu geeft thans nog uitgebreider toelichting en zegt dat nader onderzoek ten volle heeft bevestigd, dat den veldwachter geen verwijt treft. Heidebranden. In de buurt van het station Weelde, vlak aan de grens bij Baarle Nassau, woedt sedert eenige dagen een groote heidebrand. Op de grens van Venraay en Bakel, boven de ontginningen van Rips en Bies- tenveld, brandt de heide reeds Zaterdag middag. Bij de ontginningen der Ned. Heide maatschappij onder Gemert en Bakel, werd het vuur gekeerd. Brand in een wagon. Uit Dub beldam wordt aan de „Dordr. Ct." ge meld: Toen Woensdagmorgen de trean van 10 u 45 m.. de spoorbrug Moerdijk— Wülemsdorp apsseerde, komende van de richting Breda, werden de reizigers m een waggon 3e klasse opgeschrikt door dat opeens een der portieren in brand geraakte. Nadat een der inzittenden aan de noodrem had getrokken, stond dc trein even voor het station Willemsdorp stii. Men bemerkte toen, dat er eenig papier tusschen het portier in brand was geraakt en zoodoende het portier vuur had gevat. De vermoedelijke oorzaak is, dat een rei ziger er een brandende lucifer tusschen heeft geworpen. Het vuur was spoedig gebluscht, zoodat de trein slechts een ■kleine vertraging ondervond. Aanslag. Woensdagmiddag werd ze keren v. d. B. uit Hernen, terwij! hij met zijn vrouw even in een café aan den Ber- chemschen weg te Oss vertoefde, zijn rijwiel ontnomen. Toen hij nu zijn eigen dom terug wilde nemen, werd hij door vier personen aangevallen welke hem 2 messteken aan het hoofd toebrachten. Verdronken. Het vijfjarig zoon- diende H. A.. uit Hoorn. die zich 11 Juli heeft"schuldig gemaakt aan de verduiste ring van 2500 gulden en daarna was ont vlucht, is gisteren te Bordeaux aange houden. Zijn uitlevering is aangevraagd. Verdronke n. Het vijfjarig zoon tje van een schipper, die met zijn schuit aan het Y te Amsterdam ligt, is van de loopplank te water gevallen en levenloos opgehaald. Branden. Gistermorgen zijin wo ning en schuur van den landbouwer M. Boone. te West-Souburg, geheel ver. brand. Vier geiten kwamen in de vlam men om Woensdagavond is te Raamsdonkveer afgebrand het woonhuis met schuur van den landbouwer P. Broekmans. Niets kon worden gered. Hedenmorgen brandde te Winters wijk aan den Goenloschen weg een blok van drie woningen af. Slechts het vee werd gered. Verzekering dekt de schade. Te Tilburg is in den afgeloopen nacht een oud fabrieksgebouw van V. Seum'eren gedeeltelijk verbrand. Voor een aanzienlijk bedrag daarin geborgen dennezaden werden een prooi der vlam men. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Te Zwaagweisteinde (Fr.) is gister nacht de woning van den koopman S. de IBoer geheel afgebrand. Niet kon gered [worden. Alles was verzekerd bij de maatschappij „Dantumadeel". Gistermiddag om half drie is brand uitgebroken in de boerenwoning van Van Luttikhuizen in de Maanderbuurt alhier. JHet woonhuis en een varkensstal brand de tot den grond af. Water om te blus- schen was ni-et aanwezig. Te Nieuw Schoonebeek (Drj zijn gisteravond twee huizen afgebrand. We gens gebrek aan water kon de brandspuit geen dienst doen. Te Culemborg is in den afgeloo\en [nacht 3 uur brand ontstaan bij den laid- bouwer G. Wammes op de Fontein. H?t huis brandde geheel uitde bewonen moesten zich met moeite redden. Metfe gingen verloren eenige mijten hooi e.i stroo, eenige kippen en een paar konij nen. Oorzaak onbekend, alles verzekerd. Omgekanteld.— Bij het rangeeren bij het Centraal Station te Amsterdam, geraakten twee personenwagens uit het spoor, met het gevolg, dat beide kantel den en dwars over de rails kwamen te liggen. Het treinen verkeer paar ApeJ- doorn was korten tijd vertraagd. De beide wagens zijn thans gelicht en op het spoor gebracht. Een koene vrouw. Gistermor gen viel in het Smidswater te 's Graven- li age, een jongetje. Er was geen hulp rn den omtrek en ongetwijfeld zou het ventje verdronken zijn. Op de fiets aangereden kwam een da me. Geen oogenblik bedacht ze zich. Ze wierp de fiets neer, sprong te water en smaakte het genoegen, het kind te redden. Ongelukken. Te Nijmegen gaf het Circus Charles zijn afscheidsvoor- stelling. De tent was al voor de helft weg en onder de voorstelling ging men voort met afbreken. Twee jongens op 4en rang, leunden onvoorzichtig tegen een plank of lat, die niet meer vast zat:j en stortten naar beneden. Ze werden be wusteloos opgenomen, maar schijnen toch niet ernstig te zijn gekwetst. Verdronken. Gistermiddag is een man, vermoedelijk uit deze gemeente, bij het baden in zee, ten noorden van Scheveningen, voorbij de kanonstukken, verdronken. Kort nadat de man nog ba dende was gezien is hij in bewusteloozen toestand op het strand gespoeldver moed wordt dat hij in zee door een toe val werd getroffen. Pogingen om de le vensgeesten op te wekken werden nog aangewend, maar waren vruchteloos. Honderd vijftig gemeente ambtenaren aan den grond. De stoomboot „St an fries", waarop zich Woensdag 150 leden van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren bevonden ter bijwoning van de zeilwedstrijden op het Sneekermeer, is door den lagen water stand op dat meer aan den grond ge raakt. De congressisten zijn per spoor naar Leeuwarden teruggekeerd. Geschrikt. Te Hattem overleed dezer dagen de emeritus-predikant der Geref. kerken ds. Zahn. Het huis, door de weduwe bewoond* lag in de nabijheid van een terrein, waar zich bij gelegenheid der kermis een aan tal menschen met woonwagens bevon den. Enkele van hen schijnen 's nachts op roof uitgegaan te zijn, tenminste in brekers brachten eerst 's nachts een be zoek aan een nabii zijnde villa en toen aan die van de weduwe Z. Het stoffelijk overschot van haar man was nog niet ter aarde besteldde kist was geplaatst in de kamer aan de straat en het raam was een weinig opengeschoven. Dit laat ste bemerkten de inbrekers ook en ze vonden het erg gemakkelijk om binnen te komen en de kamer te doorsnuffelen. Maar wie zal hun schrik beschrijven, toen ze daar op dien lijkkist stuitten? Eén van de heeren was zóó geschrikt, fdat hij door het raam in een bloemperk en kele nieters verder sprong. Wonderlijke wijze, waarop men be waard werd voor inbraak, zegt het ,^Arnh. Dagbl." Per „Telefoon" getrouwd. Men meldt uit Amsterdam dd. 17 Aug.: Het is heusch vanmorgen gebeurd en het geval had veel bekijks. Te trouwen in een auto is al reeds alledaagsch en per rijtuig naar het stad huis te 'gaan, nog alledaagscher. En vanmorgen scheen het dat Rebbe Akiba's bekend woord: „Alles schön dagewesen", niet bewaarheid zou wor den. Een motorbootje de „Telefoon" dreef de O. Z. Voorburgwal op. In het bootje een troepje bruilofts gasten, omringend de bruid en den brui degom. De bruidegom deftig in het zwart, de bruid in chic mauve kostuum. Op de tafel een gramafoon, die lustige wijsjes uitschaterde. En de nieuwsgierige menigte, die altijd -de bruiloftsstoeten aangaapt, duwde en verdrong zich aan den wallekant om het spektakel te zien. En er was groot gejuich toen de stoet aan wal stapte en in het stadhuis ver dween. Na daar in het huwelijksbootje te zijn gestapt, nam man en vrouw plus gezel schap weer in 't motorbootje plaats. Reddingboot omgeslagen. De reddingboot te Schiermonnikoog is bij-een oefening in de branding omgesla gen; een roeier is verdronken. Overvloedige vischvangst. Door de aanhoudende droogte verplaatst de visch zich uit het ondiepe naar diep water. In de Friesche meren wordt tegenwoordig flink gevangen. Een 15-tal hengelaars uit het dorp Parrega vingen ruim 200 kilo visch, waaronder een groo te partij prachtige baars. Valsche rijksdaalders. Te Hengelo zijn valsche rijksdaalders in om loop, die zeer nauwkeurig zijn nagemaakt Alleen het randschrift is eenigszins ondui delijk. Ze zijn voorzien van het jaartal 1878, borstbeeld, wapen, opschrift, alles is even nauwkeurig. Twee zijn ontvan gen aan de coöperatieve winkelvereeni- ging. Toen het bedrag, dat daar in eeni ge dagen was ontvangen, naar de kas siers Bergsma en Dekkers werd gebracht constateerde men daar dat ze valsch wa ren. De kleur is iets blauwer, de klank een weinig doffer dan bij een echt geld stuk. Verdronken. Vrijdagmiddag is het 4-jarig zoontje van den caféhouder S. te Schiedam spelende op het vlot, liggende in de Nieuwe Haven nabij de Vlaardingerpoort te weter geraakt en "enige oogenblikken daarna levenloos daaruit opgehaald. £1 o g een uitbreker gepakt? Naar aan de ,/s-H. Ct." gemeld wordt, is te Antwerpen naar alle waarschijnlijk heid de uitbreker De Haan gepakt. Van al de ontvreemde of vermiste voorwerpen, gesignaleerd in het laatste nummer van het algemeen politieblad komen voor o.a. 36 rijwielen. Sport. Prachtige zwemtocht. Een 16-jarig meisje, Rosa Pitonof,, heeft te New-York iets verricht wat tot dusver nog geen zwemmer mogelijk ge weest was. Zij heeft in 8 u. 20 m'. de haven van New-York over haar lengte overgezwommen, van Eastriver naar Co- nej'-lsland. Dit water is wegens de wis- selende zeestrooming, zeer gevaarlijk. Vliegen. De beide vliegeniers Morrisson en Vé- drines zijn met hun eendekkers in zee gevallen. Morrisson moest door een ge brek aan zijn motor dalen en om geen ongeluk te krijgen bij het dalen op vas ten grond stuurde hij naar zee. Védrines die op het strand wilde dalen, zag daar toe op 't laatste oogenblik geen kans en kwam ook in zee terecht. Beide echter werden spoedig gered. rijders op de Haarlemmerstraat te L e i d e n tegen elkaar. Van de eene fiets was het voorwiel verbogen, van de andere een band stuk. De man, die schuld had aan de aanrijding vergoedde de schade waar mede een en ander uit de wereld gehol pen was. Een wagen van circus Blanus, die den Rijnsburgerweg te Leiden passeerde, zakte met een wiel door een gedeelte van den weg dat gerepareerd werd, aldus een kwartier het verkeer stremmende. LEIDEN, 18 Augustus. Voor het examen Hoogduitsch, lager onderwijs is heden te 's Gravenhage ge slaagd Mejutfr. A. Kranendonk, alhier. ROELOFARENDSVEEN. Op Maria Hemelvaart was het 25 jaar geleden dat de Heer Dirk Dobbe als lid der congre gatie alhier was aangenomen. Door de leden der congregatie was de St. Pancratiuszaal aardig versierd. De pastoor wenschte in eenvoudige en har telijke woorden den jubilaris hartelijk geluk daarbij herdenkende, al de ver diensten welke de Congreganist zich had verworven door een kwart eeuw mede werking te verleenen waar het betrof het belang der congregatie. Hierna wer den den jubileerenden Congreganist eenige geschenken aangeboden, waaron der een prachtige passerdoos. Nog eeni- gen tijd bleef men gezellig bijeen en werd hoorbaar den jubilaris nog verder hulde toegezongen. SASSENHE1M. De uitslag der loting voor de nationale militie is als volgt: 16 J. v. Altena, 20 M. Beijfc, 23 J. .A Bouwman, 17 M. J. van Breda, 8 H. B. A. Brinkmann, 5 N. J. v. Diest, 6 J. v. Duivenbode, 23 H. v. Dijk, 14 J. v. d. Eist, 4 B. Hassing, 12 M. A. Havenaar, 11 G. v. d. Heijden, 15 A. den Hertog, 26 C. Th. v. Hoekelen, 25 P. Hoogstra ten, 28 J. Keijzer, 30 H. r. Klaveren, 10 L. v. d. Kwaak, 21 G. v. Leeuwen, 7 Th. J. v. d. Meij, 3 W. Molenaar, 24 J. van Nieuwkoop, 29 J. W. van Nobelen, 18 J. Obdam, 31 W. Overvliet, 22 J.- van Rijn 2 W. Smit, 19 A. Staphorst, 1 J. A. v. d. Vliet, 9 J. de Vreugd, 27 J. v. d. Wilde, 32 M. P. de Zwart VOORHOUT. In het café „De Bonte koe" had het aangekondigde prijsbiljar- ten plaats bij gelegenheid der kermis le prijs behaalde J. van Steiin Nic.z., 2e prijs Nic. Warmerdam, 3e prijs J. van der Voorn J.zn Jr. Ook in café „Flora" had een dergelijk concours plaats; daar behaalde: le prijs F. M. Angevaare, 2e prijs J. van Steijn Nic.z., 3e prijs J. van der Voorn J.zn jr. De uitslag (Ier loting voor de na tionale militie is als volgt: 16 L. M. van Reijsen 4 H. A. Prins19 P. J. Ter- bach10 J. van Ruiten; 8 G. van den Nieuwendijk15 M. G. Noordermeer 1 Th. W. Langeveld 12 J. J. var/Wouw 14 J. G. Belt; 18 P. C. van Werkho ven 7 N. P. van Steijn6 Joh. van Steijn; 2 H. Groenen; 3 J. Jansen; 11 G. van Dam; 5 J. C. Verlaan; 9 A. Eigenbrood 13 C. van den Tang; 17 J. den Hollander. ZOETERWOUDE. Ter secretarie al hier is een verzoek ingediend door den Heer C. C. Schuur om vergunning tot het oprichten van een Zuiggasmotor tot het malen van granen en het maken van lijnkoeken enz. Blijkens beslissing van den Minis ter van Oorlog wordt aan den vader van den militieplichtige J. G. Moraal een vergoeding van f 0.35 per dag toegekend gedurende zijn verblijf voor herhalings oefeningen onder de wapenen. GEWESTELIJK GEMENGD. Inbraak. Gistermiddag kwam de zoon van den heer J. C. van Voorthuyzen, burgemees ter van Koudekerk, wonende in het per ceel Plantsoen 99, te Leiden even te huis. Hij vond alle kasten, bureau en wat verder slotvast was, verbroken en den inhoud ervan uit en ondersteboven gehaald. Papieren, kleedingsstukken, glas- en aardewerk, alles lag over de vloeren verspreid in bonte wanorde. On middellijk werd de politie daarvan in kennis gesteld en deze deed terstond een onderzoek, doch zonder gunstig re sultaat. De familie, aanstonds van Katwijk a. Zee, waar de vacantie doorgebracht wordt, teruggekeerd, constateerde dat slechts een zilveren medaille en fl.20 ontvreemd waren. De inbraak moet na Maandag geschied zijn. Toen toch was de heer v. V. nog in het pand geweest Gistermiddag half vier reden door ver keerd uitwijken van den een twee fiels- Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Ingevolge beschikking van H. M. de Koningin zal het Hof met ingang van morgen 19 Augustus voor den tijd van twaalf dagen den lichten rouw aannemen wegens het overlijden van Z.D.H. Prins Hendrik XVIII van Reuss, Gemaal van H.D.H. de Hertogin Charlotte van Mecklenburg. Nader verneemt men dat omtrent het vieren van den verjaardag op 31 Aug. ten Paleize het Loo nog niets bepaald vastgesteld is. Heden zijn ten Paleize Het Loo aan tafel genoodigd de Grootmeesteres Baro nes van Hardenbroek, Jhr. van der Does de Willebois, gezant te Konstantinopel, en mevrouw, de heer 't Hooft, President van het Gerechtshof te Arnhem, kolonel Simon, adjudant in buitengewonen dienst, en de majoor der cavalerie de Bruijn, commandant van het Remonte Depot Woonplaats van Raadsleden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben uitspraak gedaan op de be zwaren van P. de Bruin en anderen te gen de toelating van Mr. M. J. C. M. Kavelaars, griffier bij het kantongerecht, en Mr. J. C. van Briel Sasse, kanton rechter te Schiedam, als leden van den Raad dier gemeente. Zij hebben beslist dat Mr. Kavelaars, die geregeld te Rotterdam het middag maal gaat gebruiken en daar overnacht, niet als ingezetene van Schiedam kan worden beschouwd en dus ten onrechte als raadslid werd toegelatenen dat Mr. van Briel Sasse, die wel te |N i e u w- veen eene woning heeft en daar veel vuldig verblijft, maar toch geregeld van Maandag tot Donderdag te Schiedam' vertoeft en nachtverblijf houdt, wel als ingezetene van laatstgenoemde gemeen te is te beschouwen en dus terecht is toegelaten als raadslid. Verjaardag Oostenrijksche Keizer. Ter gelegenheid van den geboortedag van den keizer van Oostenrijk-Honga-, rije werd hedenmorgen ten lOi/o uur van wege het Oostenrijksche gezantschap in de kerk van den H. Anthonius aan de Prinsessegracht te 's Gravenhage een H. Mis gezongen. De dienst werd bijgewoond door dr. Giskra, gezant van Oostenrijk-Hongarije bij Hr. Ms. Hof, den ambassade-raad Baron Gudenus en den heer Remy, kan selier der legatie, allen in groot ambts gewaad, zoomede door mevr. Giskra, cchtgenoote van den gezant en den heer Losondry. Na afloop van deze plechtigheid ont ving de gezant, in tegenwoordigheid van de leden der legatie, allen die hem op de zen feestdag van zijn souvereim wensch- ten te complimenteeren in een der salons van het Hotel den Ouden Doelen dat aan den voorgevel de vlaggen van Oostenrijk en Hongarije voerde. Deze receptie werd o.a. bezocht door verschillende gezanten van andere Mo gendheden, in de eerste plaats door den heer Mavrocordats, gezant van Rumenië te 's Gravenhage, die zijn functie te Wee- nen gaat vervullen. .Hedenavond is er ter eere van Keizer Frans Jozef feestconceri in de KurzaaJ, dat de gezant en verscheidene zijner ambt- genooten zullen bijwonen. De toestand van den Paus. ROME, 17 Aug. De toestand van den H. Vader gaat steeds vooruit. De genees- heeren van den Paus en diens zusters be zochten hem hedenmorgen en onderhiel den zich met hem. De staking. LONDEN, 17 Aug. Er komen geregeld door berichten in en uit de provincie omtrent nieuwe stakingen van spoorweg arbeiders. Het uitvoerend comité van de bonden van spoorwegarbeiders heeft te half één bekend gemaakt, dat de berichten uit de provincie wijzen op een spoedige beslis- sende overwinning. LONDEN, 18 Aug. De conferentie van het stakingscomité der spoorwegwerkers is verdaagd. Het is niet bekend of een be sluit genomen is. Het comité zou heden morgen te 9 uur weder bijeenkomen. De Iersche spoorwegambtenaren be sloten den arbeid neer te leggen. Kreta. KONSTANTINOPEL, 17 Aug. In de nota aan de beschermende mogendheden verklaart de Porte, dat zij een hernieu wing van het mandaat van Zaimis als hoogen commissaris niet kan aanvaarden en evenmin de benoeming van een ande ren hoogen commissaris, die aangewe zen zou worden door den Koning van Griekenland. De Porie verklaart tevens, dat volgens hare meening thans het gunstige oogen blik is gekomen voor een definitieve re geling van dejK,retep.sisclie qu,ae,stie. Pest op Java. Men seint ons Een Regeerings telegram van 11 Aug. bevat het weekrapport betreffende pestgevallen loopende van 9 tot en me 15 Aug. meldt voor de afdeeling Maian$ 35 nieuwe gevallen en 31 dooden, vool Kediri een geval met ingang van zestien dezer pestvrij verklaard. Cholera. TOULOUSE, 17 Aug. Naar het heet heeft zich een geval van cholera voor* gedaan te Villefranche de Louraguais. KONSTANTINOPEL, 17 Aug. Heden zijn hier 35 gevallen van cholera voorge komen; te Saloniki één geval op een Turksch stoomschip komende van Kon stantinopel. ïn Albanië hebben zich 40 nieuwe ge vallen voorgedaan, waarvan 22 met doo- del ijken afloop. De Portugeesche Constituante. LISSABON, 17 Aug. De Nationale Ver gadering keurde een ontwerp goed tot bezoldiging der geestelijkheid, met een amendement van den minister van justi tie, die er op wees dat de wet geen ver volging van den Katholieken godsdienst bedoelt. Beurs van Amsterdam. 18 Augustus 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 /o Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4% Óbl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4%% Obl. 1909 Ned.Rec. 4% 7o dito Obl. 1909 4 diio bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 7o Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Braznië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o tiec. B. Schuld Ven^fuela 3 ~/0 Dipl. Sch. 1905 47o Amsterdam 1900-01 4y0 Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West.&Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Ainer. Car ói Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge a Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Haiidelsmpij.Rescontre 5 Gew.aaud.wKeiahoen"MijnbJVlij. Redjang Leoong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Hoil. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expL v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palenib. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aana. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asaiian Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr.- Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoormij. Aand. Mij. L Expi. v. Staatssp. Gest.übl. Boxtel-vVesel 1875-80 Aand. Warscnau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topcka Cert.v.aaud. Chesapeake <SOhio Cert.v.aand. Deiiv. Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 7o General Lieu Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. south Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Klr. 47o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabasli Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor'Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5% StaatsL Oostenrijk 1860 Maririri IXhX 3% Madrid 186» Turksche loten 1870 Congoloien 1888 Panama-kanaal loten Vorige Koers Koers. heden. 84 %e 84% 83% 83% 715,6 71% 93% 97% 92L%e 92% 95% 95% 66% 97% 97% 96% 89% 89% 101% 104% 48% 48 Hi 57% 57% 101% 87 100% 100% 169% 61 %6 52% 50% 50) 2 50%e 72% 118% 116% 115% 167% 166% 140% 142% 185 84% 90 92 650 640 73 72% 365% 426 [202% 158% 1571 e 4% 4 %e 151,8 15 710% 703 89% 86 480 474 10% 11 465 460 4% 4% 10%6 40 Hc 83% 83% 92% 92% 97% 22U 219 108 105% 76% 75 25% 25%, 28 He 77 76% 29% 101% 31 hs 97% 97% 41% 40% 26% 114% 111%, 27 168% 101% 101 14% 14 107%e 1.40 1.40 79 87% 88) i 122 155% 165 69% 50% 50 41,70 71.70 Prolongatie rgnte 2 Marktberichten. LEIDEN, IS Aug. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 55 Stieren f96 af295,131 Kalf- en Melkkoeien f 173 a f 302, 40 Vare koeien f134 a f274; 154 Vette Ossen en Koeien f196 a f370., per kg. 70 a 82 c„ 48 kalveren (vette) f62 a f139, per kg. 105 a 120 c. 29 kalve ren (magere) f6 a 11, 678 Schapen (vette) f 17 a f 26, per kg. 42 a 50 c442 Schapen (weide) f 16a f 21. 335 Varkens (magere) f 16 a f40, p. kg. 36 a 39 c., 434 (Biggen) f 6.— a f 11,50, 5 Bokken of geiten f 5 a f 8. Ter markt aangevoerd: 3ö0 runderen, 77 kalveren, 1120 schapen. Kaas. Aangevoerd 117 partijen. Besteed werd voorGoudscne kaas van f 26 tot f 33.00, Derby kaas van f tot f Leidsche kaas de 150 KG. van f 69 tot f 96.00. Aan de Stadswaag gewogen112 partijen, 4816 stuks kaas, wegende 30556. AMSTERDAM, 18 Aug. Aardappelen Anayker muizen groot, per mud f 2.75—3.— id. klein per mud f120—1.50; Westlandsche ronde f2,8U—3.40; IJpolder Borgers f 2.10—2.25 Andijker bonten 1 2.80—3.—id. Blauwe f 2.50 a 3.—. Friesche Borgers f2.10 a 2.25. Zeeuwsche bonten f 2,10 a f 2.40, id. blauwe f2.25 a f2.50, id. Eigenheimers f 1.95 a f 2,20, Rijnburgers id. f 1.80 a f 2.10. Aanvoer 6 ladingen. TEXEL, 17 Aug. Wol vee. Ter markten in commissie, werden gedurende deze week 724 stuks wolvee verhandeld, tegen de volgende prijzen Schapen f 1317 en lammeren f 12.50 a f 14.50 per stuk. UTRECHT, 18 Aug. Op de kaasmarkt waren Aangevoerd 134 wagens met 33.139 kilo kaas De prijzen beliepen voor le qual. f 30,—a 33,50 2e qual. f 27,— a 26.— p. 50 ko. Handel levendig.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3