BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. i rr 1- rs. 20.000. andsche Credietbank de invoering van het lucifersmonopoiie zal ter sprake brengen. In San José, (Costa Rica) is een kruitmagazijn in dc lucht gevlogen. Er zijn tal van dooden een aantal huizen in de buurt is vernield. Volgens een depêche uit Milaan, aan dc Echo de Paris, reeds Zaterdag bij Lodi, een personentrein op een goede rentrein. Dertig personen werden bi? de ze botsing gewond, waarvan 20 zeer ern stig. Te Parijs is Zaterdag een wagen van den ondergrondspoorweg in brand geraakt, waardoor een vreeselijke ver warring ontstond. Een aantal reizigers werd gewond; een daine werd uit den wagen geslingerd en daarbij werd haar rechterarm vermorzeld. Zaterdagavond heeft en brand te Mery-sur-Seine dertig huizen en de kerk vernield. Koninklijke besluiten. Bij kon. besl. is benoemd tot commies der tel. 2e kl. E. J. van Braband, thans telegrafist. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau H. O. D. Cramer, di recteur van de Berghuizer papierfabriek voorheen B. Cramer te Wapenveld, voor zitter van de Vereeniging van Neder- landsche papierfabrikanten. Het eeuwfeest onzer onafhankelijkheid Het Haagsche Comité voor de luis terrijke viering van het Eeuwfeest van Neêrland's onafhankelijkheid, dat thans tot ongeveer 180 personen is uitgebreid heeft in eene vergadering in een der Grafelijke Zalen (Rolzaal) in beginsel het volgende programma voor de feestviering vastgesteld 17 September 's morgens klokken spel en klokkengelui van den St. Ja- cobstoren; koraalrauziek op het Plein 1813; 's middags kinderfeest op ver schillende plaatsen in de stad en te Sche- veningen; 's avonds muziekuitvoeringen op verschillende pleinen en toepasselij ke lichtbeelden; tot slot miitiaire taptoe. IS September 's middags: historische optocht; 's avonds: illuminatie van de stad. 19 September 's middags: opening der historische tentoonstelling; feestcan tate. 15 November volksvoorsteliigenn in verschillende gebouwen. 10 November (middernacht) koraai- imtziek Rein 1813. 17 November Godsdienstoefening in verschillende kerken; uitdeeling aan de armen; galavoorstelling met historische tableaux; bioscoopvoorstelling op ver schillende plaatsen in de stad. Het is de bedoeling H. M. de Konin cin tot de feesten uit te noodigen. KORTE KRÜMEK. „Land en Volk" zal overgaan in andere handen. Het zal worden uitge geven als een nieuwsblad voor 's Gra venhage. Mr. Marchant treedt als hoofdredac teur af. Voor de bevordering en verspreiding der vrijz.-democratische beginselen wordt eerlang door het hoofdbestuur van den vijzinnig-democratischen bond een nieeuw orgaan in het leven geroepen. De gewone audiëntie van den mi nister van landbouw, nijverheid en han del zal op Woensdag 16, die van oor log op Donderdag 17 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 14 Augustus. R. K. Handels- en Winkelbedienden. De afdeeling Leiden van den Ned> Bond v. R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden vergaderde gisterna dag. De opkomst was, waarschijnlijk ten gevolge der warmte, slechts matig te noe men. Na opening door den voorzitter, den lieer P. Heemskerk, en voorlezing der notulen door den 2en secretaris, den heer E. L. v. Luxemburg, werden voor gelezen het jaarverslag van den Bonds- secretaris en den Bondspenningmeester, benevens de begrooting voor het vol gend vereenigingsjaar en de begrooting voor het orgaan. In behandeling kwam nu het oprichten van een bondswerkloosheidsfonds. Zeer langdurige debatten werden hierover ge voerd. Enkele leden toonden zich be slist tegenstanders van deze oprichting, doch na bestrijding door den voorzitter en het opnemen van een tiental amende menten ging de geheele vergadering met het reglement tnede. Getracht zal echter worden op de Bondsvergadering de con tributie voor dit fonds lager gesteld te krijgen en de uitkeeringen vroeger te doen ingaan. Als afgevaardigde ter bondsvergade ring werd na een 3 tal stemmingen aan gewezen de heer G. J. Schoonderwoerd. Wegens het vergevorderde uur werd de rest der agenda tot later verdaagd. De landbouwtentoonstelling. Met het oog op het vervallen der af- deelingen groot en klein vee, heeft het Comité voor de Tentoonstelling der Holl. Maatsch. van Landbouw besloten het programma uit te breiden met de na volgende nummers 1 o. uitbreiding der afdeeling „Tuin bouw" door collectieve inzendingen van vruchten uit het Westland en bloemen uit Boskooo. 2o. groote Nationale Ringrijderij voor paren in versierde voertuigen op Zater dag 16 September des namiddags. 3o. optocht van versierde groenten- en ooftwagens op Vrijdag 15 September des namiddags. lo. groote voetbalwedstrijd Zondag namiddag op het Concours-Hippiquc-ter- rein, aangeboden door den Leidsc'nen Voetbalbond. 5o. groote wedstrijd in het oplaten van pastduiven door de afdeeling „Postdui ven" der Leidsche PluLr.x eevereeniging, op Zondagnamiddag. Orpheus. Als een waardig slot van het tienja rig bestaan van dit Muziek-Gezelschap werd in Zonierzorg gisteren een wed strijd gehouden voor kwartetten. Om twee uur werd den kamp aanvaard na een kqinig woord tot opening door den Voor/ittr, den Heer A. Mulder. Aan de Jury-tafel hadden plaats genomen, de Heeren W. van Erp, Kapelmeester 4de Reg. Inf.; Joh. Gey.p, Directeur Sted. Muziekcorps en J. Vink, Directeur van de feestvierend vereeniging. De verdeeling was in drie sectiën. Sectie A :„Echo der Duinen" Noordwij- kerhout; „Kunst en Strijd'" den Haag; „Kunst naar Gave" alhier en „Oefening- baart Kunst"' Schiedam. Al dadelijk bleek dat „Kunst en Strijd" de meerdere was en dc „vox populi" kende haar dan ook den eersten prijs toe. De Jury dacht er ook zoo over en zoo was dan den uitslag als volgt „Kunst en Strijd", Directeur Wermelinck Entinck, eerste Prijs tweede A, „Kunst naar Gave", Directeur L. C. Veerman tweede B, „Oefening baart Kunst", Di recteur H. v. Gent en derde,, „Echo der Duinen, Directeur M. Bolderdijk. Voor alle sectiën was een verplicht nummer tc blazen en welVariations de Jos. Haijdn, bewrkt door J. Vink, en een nummer naar keuze. In sectie B traden op 5 gezelschappen en den uitslag was hier als volgt. Eerste prijs A „Apollo" den Haag, Directeur Wermelinck Entinck", eerste B „Oefe ning baart Kunst" Schiedamtweede „Na arbeid Kunst" Haarlem, Directeur j. Blad en derde „Concordia", Wad dingsveen, Directeur M. Bolderdijk. In deze sectie was de taak der Jury niet zoo gemakkelijk als in de eerste. Over 't algemeen genomen werd er veel beter werk geleverd. Des avonds acht uur werd aangevan gen met de derde sectie, waarin vier ver- eenigingen optraden en waar de uitslag was als volgt: Eerste prijs A „Werk- mans Wilskracht" alhier, Directeur J. Noordanus eerste prijs B „Crescendo" Delft, Directeur R. van Seuren tweede prijs „Na arbeid Kunst" Haarlem, ter wijl de derde prijs niet werd uitgereikt. Nu kwam de kamp om de eere prijs, verguld zilveren Medaille, geschonken door Leiden's Burgemeester. Alle eerste prijzen moes i n in het krijt treden en achtereenvolgens hunne krachten ontplooien, 't Was zeker een spannenden strijd en ook voor de Jury bleek 't niet gemakkelijk een oordeel te vellen, zij trok zich terug in de zaal. De terugkomst werd met gejuich be groet. De Heer W. v. Erp deelde nu den uitslag mee die was dat „Crescendo" Delft, den eersten eereprijs verkreeg, en „Apollo", den Haag, den tweeden, een klein zilveren medaille. De zilveren me daille, geschonken door Sempre Cres cendo, viel ten deel aan het kwartet dat het hoogste aantal punten verkreeg en wel aan „Apollo" den Haag. Over 't algemeen werd geen superieur- spel ten gehoore gebracht. Er zijn heel wat bemerkingen te maken. Nuanceering en voordracht lieten vaak veel te wen- schen over. In de variatie I was vaak de melodie zoek en de figuren van 1 en II kwamen slechts een enkele maal tot hun recht. Stemming soms ongenietbaar en klank kleur onevenredig. Dat de Directeuren verschil van opvatting hadden, bleek uit de vreemde tempo's, die er werden ge bruikt. En waar we de wegen van de Jury onnaspeurlijk weten, verwonderde 't toch, dat in sectie A en B niet even als in C een prijs werd onthouden, die nu niet zoo met eere was verdiend. Ons bedunkens leert men meer van een ont houden prijs dan van een prijs onver diend, maar gekregen omdat er nu juist genoeg waren. De voorbereidingen door het feest comité getroffen, waren uitmuntend evenals regel en orde. En het heeft het feestvierend gezelschap niet aan belang stelling ontbroken. In grooten getale was men opgekomen om inee feest te vieren op eene wijze, die het Bestuur een groote voldoening moet hebben ge geven. Zomerzorg-concert. Het programma van het Zesde Con cert op Dinsdag 15 Aug., 's avonds 8 uur, te geven door het Sta (muziekkorps van het 4e regiment Infanterie, directeur H. van Erp, vermeldt 1. Marche „des petits Tambours, Jan Morks. 2. Ouverture „In Rciche des In- dra", Paul Lincke. 3. Menuette. „Pompa dour", P. Wachs. Arr. v.Erp. 4. Zwei Elegische Melodiën, E. Grieg, a. „Herz- wunden", II. „Der Frühling", Arr. W. van Erp. 5. Fantaisie sur i'opéra „Les Huguonots". G. Meijerbcer. Pauze. 6. Ouverture „Die schone Galathé"!, F. von Suppé. 7. Drie oud-Nederl. Mili taire Marschen, voor militaire muziek,- E. Waldteufel. 9. Fantaisie sur LOpcra de Delibes „Lakmé" Gottfr. Mann. Op 28 Augustus a.s. vertrekt van hier een detachement militairen onder be vel van kapitein M. D. de Jongh van het 'e Regiment-Infanterie, naar Amsterdam, om aldaar dienst te verrichten tijdens de afwezigheid van het 7e Regiment-In fanterie, hetwelk alsdan gaat kampeeren. De sergeant-majoor j. G. Bloijs von Treslong van het 4e Regiment-In fanten e, thans gedetacheerd te 's-Gra- hade bij den Rijkspostduivendicns is be vorderd tot Adjudant-onderofficier. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voOr het examen Engelsch, lager onderwijs, de heeren C. P. Paardekooper van Zoeterwoudè en J. J. Smit van Voorschoten en voor het examen handteekenen lager onderwijs de heer J. G. Roeske van Leiden. Voor het examen 'apothekers-assistent zijn te Utrecht geslaagd de dames J. Boer Knotinerus en M. A. Bel ijk, beiden van Leiden. BOSKOOP. Bij Min. Besch, is aan de echtgenoete van den milicien N. Uitten- broek van het 4e Regiment-Infanterie vergoeding ingevolge art. 113bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f 0.50 per dag. KATWIJK AAN ZEE. Aan de echtge- noote van den milicien J. van Dijk van het 4e Regiment-Infanterie is bij beschik king van den Minister van Oorlog inge volge ari. 113bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f 0.40 per dag. NOORDW1JKERHOUT. De prijzen en diploma's door het fanfarecorps „De Echo der duinen" behaald op het concours te Oud-Beierland zijn uitgestald in de éta lage van den heer H. van Leeuwen. WASSENAAR. Zaterdagmiddag werd alhier het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer L. Broeksmit. De overledene was sinds lange jaren notaris in deze gemeente. Ais lid van den Raad was hij zeer gezien. Aan de groeve bevonden zich de Burgemeester, ,de Secretaris, de gemeente-opzichter en enkele leden van den Raad. ZOETERMEER. Bij Kon. besluit van 5 dezer i?, met ingang van 14 September herbenoemd tot plaatsvervangend voor zitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering alhier, J. Scheer. ZGETERWOUDE. „De mooie", zoo als de volksmond onze kerk noemt, is nog mooier geworden. Toen wij onze kerk kregen, waren wij nog niet geheel tevreden, al was haar schoonheid in ver ren omtrek bekend. Want preekstoel, communiebank en hoogaltaar waren nog niet in overeenstemming met den Ro- maanschen bouw der kerk. Maar er kwam een preekstoel „in stijl", eenigen tijd later een communiebank, die in de kerk „paste" en nu ter gelegenheid van het-veertigjarig priesterfeest van den Zeereerw. Heer F. T. Bulir, den Pas pastoor der parochie, is de kroon op het werk gezet door de plaatsing van een nieuw hoogaltaar. (Men leze de beschrij ving onder Kunst.) Zoo heeft de Jubilaris op zijn feestdag zijn doel bereikt: zijn kerk, een juweel van architectonische waarde, is vol tooid. De parochianen, die het geschenk gaven, zijin blijde en jubelen, want zij beamen het woord van hun pastoor, dat de tempel -der Katholieken, waar Gods Zoon woont, en vooral het altaar, waar op dagelijks het Goddelijk offer wordt opgedragen, niet te schoon en te kost baar kan zijn. Feest wordt er niet gevierd. Alleen zal de jubilaris morgen te 10 uur, geassis teerd door zijn beide heerneven, plechtig het H. Mi-soffer opdragen. Versieringen zoekt men tevergeefs, zij zijn trouwens niet noodig, want het altaar zelf is de schoonste versiering, die niet na enkele dagen verwelkt, maar naar wij ho pen jaren en jaren zal blijven be staan als een spreknd bewijs van de liefde en den eerbied der parochianen van O. L. Vr voor het Allerheiligste Sa crament des Altaars. De prijs van dit kunstwerk is onbe kend en zal ook niet bekend worden, maar ieder begrijpt, dat de som niet in de honderden, maar in de duizenden loopt. De leden van het Patronaat „St. Ato- ysius" schonken een stel kandelaare, na tuurlijk in den stijl van het altaar. Moge het den ijverigen pastoor van de parochie te Zoeterwoude (Hooge Rijn dijk) gegeven zijn nog langen tijd het H. Offer op te dragen aan het nieuwe hoogaltaar, om daarna een eeuwig loon voor zijn werken te ontvangen. ZOETERWOUDE. Vrijdagavond werd proef genomen met de electrische straatverlichting in de Zuidbuurt alhier. In minder dan geen tijd waren de be woners aldaar op den weg, om het nieu we licht te bewonderen, en dadelijk hoorde men dat dit licht allen voldeed. Wel jammer vond men het, dat de hui zen rechts tusschen het Laantje en de kerk zeer in het donker stonden. Over het algemeen is de straatverlichting een groote voorpitgang voor de anders zoo donkere Zuidbuurt. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Zaterdag namiddag omstreeks 51/2 uur brak er brand uit in de woning van den arbeider van Haasteren, wonende in de Oeerpolder onder Zoeterwoude. De brand, aangewakkerd door een flinke den van eenig huisraad niet te denken viel. De vrouw van Van Haasteren die buiten werkzaam was heeft met groote moeite haar jongste kind van IV2 jaar oud met gevaar voor haar eigen leven weten te redden, doch het bleek toen dat het kind ernstige brandwonden had bekomen. Wegens afwezigheid van doc- ter Kortmann heeft men het kind ter stond overgebracht naar het Ac. Zieken huis te Leiden alwaar 't na vreeselijk lijden spoedig is overleden. Bij het red den der kleine heeft de vrouw zich ern stig de handen gebrand. Alen zegt dat de brand is ontstaan doordat kinderen met lucifers speelden. De kleine inboedel van Van Haasteren was niet tegen brandschade verzekerd. De woning, die totaal verbrandde, en toebehoorde aan den landbouwer P. v. Dijk, is verzekerd in de Zoeterwoudsche Assurantie brandverzekering Maatschap pij. Het boerderijtje van P. v. Dijk, dat nevens het brandende perceel stond is houden gebleven, hetgeen te danken is ui het krachtdadig optreden van de zoons van Adr. van Leeuwen, cn O. van Ni erop, die het eerste ter plaatse waren. Spuit 110. 1 die later aankwam heeft nog water gegeven maar den brand was men reeds voor de aankomst der puit, meester. Gistermiddag omstreeks half vier ont stond er brand in het eiken hakhout van de firma Guldemond, tusschen Gooweg en Schilpweg te Noordwijkerhout. In een ommezien greep het vuur snel ora zich heen, zoodat eerst te half zes de brand was bedwongen. Ongeveer 2 bunder eiken hakhout en duin gingen in de vlammen op. Oorzaak onbekend. Gisteren stortte met groot geraas de loods aan de schelpsloot te W a s s e- naar ineen. Juist hadden een paar kinde ren, die zich in het gebouw vermaakten, dit verlaten. Een groot geluk anders hadden de kinderen bepaald bedolven geweest onder balken en pannen. Ook schoolkinderen vermaakten zich geregeld in en op het gebonw. De vacantie hield ze er gelukkig de laatste dagen van ver wijderd. gemachtigd Wanneer Dinsdag a. s. de thans heerschende warmte nog aanhoudt: lo. den leerlingen voor den middag- schooltijd vacantie te geven, wanneer naar hunne meening de in de school heerschende temperatuur daartoe aanlei- diqor geeft; 2o. in den morgenschooltijd het on derwijs zoo noodig minder inspannend te doen zijn door afwijking van den les rooster, van welke afwijking de omvang aan hunne beoordeeling wordt overgela ten. Ook zouden de klassen, wanneer de school een schaduwrijke speelplaats be zit, beurtelings daar onderwijs kunnen ontvangen. Kunst en Wetenschappen. Nieuw Hoogaltaar te Zoeterwoude. Ter vervolmaking van het stijlvolle ge heel is in de Romaansehe kerk te Zoe terwoude een nieuw hoogaltaar geplaatst die schenkers en bouwmeester de heer Tonnaer te 's Gravenliage) tot groote eer strekt. Met drie treden betreedt men het pla num, dat voor de marmeren altaartafel gelegen is, welke altaariafei thans met meer artistieke schoonheid in zijn ge heel is afgewerkt. Het altaarblad wordt op de hoeken gedragen door vier mar meren kolommen van Italiaansch Grior- marmer, waartusschen zich de wijnrank verheft. Geheel het overige van het mid denvak bleef bestemd voor '6e groep „het laatste Avondmaal", waarvan de beel den Christus met zijn apostelen aan tafel gezeten als hoog verheven beeld werk in witten steeii zijn uitgehouwen. De fond dezer schoone groep, alsmede de stralenkrans van den Zaligmaker, zijn mat verguld. Door deze tegenstelling van kleur komt de groep des te meer tot zijn recht. Rechts en links van de altaartafel heeft de ontwerper zich twee monumenten ge dacht, nl. voor den H. Willibordus en voor den H. Bonifacius, twee der eer ste bisschoppen van Nederland. Zij staan daar in beeld onder een schoon en artis tiek bewerkt baldakijn, als eerste geloofs- on hflitriers van het H. ende kan men maandelijks f 5 of f 10 storten, in de Koopprijs naar evenredigheid verminderd wordt), llijk na betaling der eerste storting, heeft de Kooper van het Koop-Contract, dat hem uitgereikt wordt, Z. D. H. de bisschop van Haarlem n op het gekochte Lot, zoodat de Prijs waarmede heeft gisteren in de kapel van het groot- itrokken wordt, hem toebehoort en zonder korting seminarie te Warmond ade Tousuur en etaald. Zoodra de geheele Koopsom voldaan is de vier mindere Orden toegediend aanurende den vastgestelden termijn, hetzij vroeger) de Eerw. Heeren P. Aarts (K a t w ijk).. Kooper de origineele Obligatie uitgekeerd. L. Bangert (Amsterdam), W. Boin (Rijsingen hebben vanwege de Belgische Regeering plaats op SI"20 April; 20 Juni; 20 Augustus; Geest,T|Voo'rbu rg20 *311 elk jUUr lemj, J. Hendriks (Amsterdam), P. v.ï,kens in de meeste voorname Dagbladen bekend gemaakt. Kampen (Westwoud.) G. Kerkvliet jn de eerstvolgende Trekking van (Sto°rapv/ifk), j.^Verhaar (RoTo"®AG den 21 AUGUSTUS a.s. worden arendsveen), N. v. d. Weijden,uitgeloot 600 Prijzen, waaronder (Nieuwkoop,) A. de Wildt (Heems kerk), G. v. Zuijlen (Delft.) 1 HOOFDPRIJS Kerknieuws. Onderwijs. .W. van Erp. 8. „Sirenenzauber", .Walzer bries, nam zoo geweldig toe dat aan red- Staatsexamen tot toelating aan de universiteit. UTRECHT. Geëxamineerd 14 candi- dateu voor de faculteit, der godgeleerd heid, enz. en 9 candidaten voor de fa culteit der geneeskunde, enz. Geslaagd voor diploma A: W. de Bruyn Kops, C. M. J. P. Ch. Breebaart en mej. W. van Houtenen voor diploma B A. Reyne, J. Tas, C. W. Zahn, W. Mooyman, B. Kapma en A. van der Wil de. Gedurende den loop van het examen trokken zich 2 candidaten terug. Hef examen wordt voortgezet met 7 candi daten. Na voortgezet examen slaagde van de vorige groep alsnog H. J. Smidt voor dipl. A. Toelatingsexamen Technische Hoogeschool. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagdde heeren van den Broek, Delft; W. L. C. Branings, HelderG. W. Boxman, ZaandamL. Swaab, 's-GravenhageD. van Geuns, Delft. Afgewezen: één candidaat. Examen M. O. Hoogduitsch, akte A. Geslaagd: mej. A. P. van der Burg, de heer J. W. van Citters, beiden Amsterdam de heer K. Hart, Alkmaar, en de dames S. Mensin- ga en A. W. P. Münch, beiden van Gro ningen. Afgewezen één mann. cand. Fransch akte A. Geëxamineerd 1 vrou welijke en 4 mannelijke candidaten. Ge slaagd: de heeren. K. van der Kooy, Apeldoorn A. L. R. Moulin, Sluis. Engelsch akte A. Geëxamineerd 2 man nelijke en 1 vrouwelijke candidaat. Ge slaagd: mej. H. L. Zwager, den Haag, en de heer Schravendijk, Utrecht, en me juffrouw A. Dikkers, Arnhem en mejuf frouw M. C. Tit, Haarlem. Boekhouden. Geëxamineerd 13 candi daten. GeslaagdJ. de Bruijn, Leiden; B. H. Boers, den Haag A. J. Belo en W. van Benthem, beiden Utrecht en T. E. de Vries, Amsterdam H. Scheffer, Gro ningen, allen voor schoolakte; en H. M. van Dijk, Den HaagH. W. F. Vuurberg, Amsterdam, beiden voor huisakte. Onderwijs bij groote hitte. Te 's-Gravenhage zijn schoolhoofden aan deze Trekking te kunnen deelnemen, gelieve mei en Bestelbrief tijdig in te vullen en te zenden akn dt Naamlooze Vennootschap i AMSTERDAM. d bii, JKonïnkliike Besluiten van 1890 en 1909. gulden een te oruneereu. Jozef Israels. Een grootmeester der schilderkunst is van ons heengegaan. Jozef lsraëls is Za terdagmiddag na een zeer kort lijden overleden in zijn villa te Scheveningen. Zelden is een schilder in ons land zoo algemeen gevierd als hij, de oudste onzer meesters. Tot op het laatst van zijn leven heeft hij zich aan zijn kunst gewijd. Nog de zer dageii werkte hij aan zijn reisindruk ken uit Engeland en hij had pas een paar teekeningen voor de Hóllandsche Teeken-Maatschappij voltooid. Hedenavond wordt zijn stoffelijk over schot naar het woonhuis aan de Konin ginnegracht te 's-Gravenhage gebracht. De teraardebestelling heeft morgen plaats op de Israëlitische begraafplaats aan den Ouden Scheveningschen weg. De Kon. Vereeniging Het Ned. Too- neel belooft in komend seizoen een op voering van Vondel's Samson. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 95 zi- ken, aile voor openbare behandeling. A. van D., W. van D., B. van denA.,en B. J. L., B., en nog enkele anderen, al len te Zoeterwoude, hebben op Zon dag 2 Juni arbeid verricht, zonder toe stemming van de plaatselijke regeering, welke arbeid bestond in het aan boord brengen van een vaartuig van een aantal peulvruchten. Als gemachtigde van bekl. trad op mr. Cosman, die zich beriep op de noodza kelijkheid, dezen arbeid op Zondag te verrichten, De vruchten moeten Maandag ochtend aan de fabriek worden afgeleverd zoodat zij Zondags gekeurd moeten w(M>

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2