De vergiftiging te Haarlemmermeer De vergiftigingszaak tegen Van Exfer dient 17 Augustus, die tegen vrouw Hoo- gerhout den dag daarop voor de Recht bank te Haarlem. Uit Stad en Omgeving, LEIDEN, 7 Augustus. Stedelijke fabrieken van Gas en Electriciteit. Het juist verschenen verslag over den toestand van de Stedelijke Fabrieken van Gas- en Electriciteit, brengt op de eerste plaats de mededeling dat in het college van commissarissen geen veran dering gekomen is en dit bestaat uit de hecren J. Koorevaar P.Azn., Voorzitter, Mr. P. J. M. Aalberse en J. P. J. Dries- sen, leden. Door Commissarissen werd besloten met ingang van 1.2 November 1910 alle Weekloonen van het personeelt der fa brieken, behalve die der leerjongens, met 50 cent te verhoogen. Door aankoop werd het terrein der fabrieken achtereenvolgens uitgebreid met 241 vierk. M., raadsbesluit van 13 October, en 1000 vierk. M., raadsbesluit van 29 December. Door de fabrieken van Gas en Elec triciteit wordt thans een terrein ingeno men groot 3 H.A. en 5151 c.A, waarvan ten zuiden van den Maresingel 2 H.A. en 4121 c.A. en ten noorden van dien singel 1 H.A. en 1030 c.A. Bovendien werd aangekocht op de Hooigracht, een perceel groot 390 c.A., raadsbesluit van 24 Februari, en verschillende perceelen tusschen de Zandstraat en het Prinsensteegje, groot 1457 c.A., raadsbesluit van 29 Decem ber. Deze laatste aankoop geschiedde in verband met plannen tot oprichting van ovens voor vuilverbranding. sn den loop van 1910 werden bestek ken, teekeningen en begrootingen opge maakt voor den bouw van een nieuw ad ministratiegebouw aan de Langegracht en van een magazijn aan de Hooigracht, beide zoowel ten dienste van de gas- als de electriciteitsfabriek. Behalve ma gazijn met tentoonstellingslokalen, zal het laatste gebouw dienst doen als verza melplaats der lantaarnopstekers, ontvang en wisselplaats van 21/2 centstukken, klachtenbureau, enz. De gelden voor de zen bouw tot een bedrag van f 111.000 .waarvan 2/3 als aanvulling van het V. en U. fonds van den gasfabriek, en als aanvulling van het V. en U. fonds der electriciteitsfabriek, werden toege staan in de Raadszitting van 29 Dec In zijne zittingen van 13 Januari en 14 April keurde de Raad goed, dat uit breiding zou worden gegeven aan de gasleiding in de gemeente Oegstgeest. Bij raadsbesluiten van 27 Janari 19 Mei en 13 October werden de overeen komsten betreffende de gasvoorziening der gemeenten Leiderdorp, Warmond, en Rijnsburg goedgekeurd en voor aan vulling van het V. en U. fonds der gas fabriek resp. toegestaan f 40000, f 33.000 en f52.500.. In de raadszitting van 20 Oct. werd besloten tot oprichting van een electri sche klokkeninstallatie, waarvan cle dienst zal worden verbonden aan dien der- fabrieken van gas en electriciteit. Voor deze installatie werd f20.500 gevo teerd, waarvan f 19.000 ten laste van den klokkendienst vervallen. In de te leggen kabels zal een extra ader wor den aangebracht en gereserveerd ten dienste van een later eventueel in te rich ten alarm-installatie voor brandschellen en wekkers. Voor den termijn 1 April 1910 tot 31 'Maart 1911 werd in combinatie met de Gemeente-gasfabrieken van 's Gravenha- ge contract aangegaan met de Steenkolen Handelsvereeniging te Utrecht voor de levering van 21.000 ton Westphaalsche en met den heer H. C. A. Henny te Am sterdam voor de levering van 4000 ton Engelsche gaskolen. De koop van het koolteer voor den termijn 1 April 1910 tot 31 Maart 1911 .werd gegund aan de firma Burt Boul- ton and Haywood Ltd. te Parijs. Het watergasteer werd in partijen verkocht aan de firma Schouten en Blok zijl en J. Cleton Fzn., beiden te Rotter dam. Voor den koop van het watergas teer van 1 December 1910 tot 31 Maart 1912 werd contract aangegaan met de firma Touwen en Co. te Meppel. Het contract, aangegaan met de Rot- terdamsche Tramweg-Maatschappij te Rotterdam voor de bezorging van cokes met wagens binnen de gemeente, werd met één jaar verlengd. De gebouwen zijn verzekerd bij de fir ing Marenhelle en Co. te Amsterdam voor een bedrag van f 998.600. Met in gang van 1 September zijn 4 suppletoire verzekeringen aangegaan, eindigende 1 Januari 1914 en wel: le. op 't nieuwe magazijn voor f 26000 tegelijk werd de gesloten assurantie we gens afbraak van de vroegere directeurs woning met f20.000 verminderd; 2e. op den gashouder en den voor- jaacl gas en de toestellen te Leiderdorp, voor f 11.020; 3e. op den gashouder en den voor raad gas, een perceel en de daarin ge plaatste toestellen te Warmond voor f12.420; 4e. op de transformatorenhuisjes en de daarin geplaatste toestellen te Noord- wijk en Voorhout voor f 12.520. Het totaal geassureerde bedrag be draagt dus f 1.040,560, waarvan er f771.140 voor gasfabriek en f269.420 .voor dq electriciteitsfabriek. Onder liet bedrag van f771.140 is voor kolen en cokes f30.000 begrepen. In verband met de afwisselende hoe veelheden is als excedent van deze f 30.000 op den voorraad steenkolen en cokes nog een verzekering tot een ma ximum van f40.000 aangegaan tegeni/s per mill en per maand. Als gevolg van deze bepaling is in 1910 f27.56 pre mie betaald. Aan de gemeente Leiden, die zelf de risico der Ongevallenwet draagt* werd afgedragen door de gasfabriek f 193,17 en door de electriciteitsfabriek f512,57 totaal f2451,74. Bij ongevallen wordt aan de werklieden het volle loon uitbe taald, deze zijn echter verplicht hetgeen zij van de Rijksbank ontvangen aan de kas der fabrieken te restitueeren. In 1910 is aan de gasfabriek f 271.45V2 en aan de alectriciteitsfabriek niets terug betaald. De rekening der gasfabriek over 1910 sluit met een winst van f 109,637,52, na betaling van een rente ad f46.358,48 en van aflossing ad f43.196,22. De rekening der electriciteitsfabriek 1910 sluit met een voordeelig saldo van f 20.676,95V2» na betaling van ren te ad f 26.664.90, na afschrijving van f 29.097.08 en na storting van 2 pCt. van f590.000 of f 11.800 in het V. en U. fonds der electriciteitsfabriek. Onder het hoofd „Personeel" wordt kennisgegeven van diverse salarisverhco- gingen en nieuwe aanstellingen, terwijl tevens vermeld wordt het besluit om voor de geldophalers een premie beschikbaar te stellen van f25. Van deze premie zul len worden afgehouden eventueele te korten bij het innen van geld, het over blijvende zal aan het einde van ieder jaar den geldophalers worden uitgekeerd. Wat betreft den toestand der gebou wen en toestellen vermeldt het verslag liet volgende: Op de gasfabriek zijn aanwezig 19 ovens, elk met 8 retorten, dus 152 re torten. In Januari, November en Decem ber zijn 16, van begin Juni tot einde Augustus 7 ovens in werking geweest. In de oude stokerij werden de ovens nos. 12 en 13 inclusief de gewelven ver nieuwd en oven no. 6 nieuw ingemetseld. In de fabriek van gecarbureerd water- gas werden generator, carburator en su perheater gedeeltelijk nieuw ingemetseld. De fabriek van zwavelzuren ammoniak werd den 15en Januari in werking ge steld en de toestellen voor het concen- treeren van ammoniakwater afgebroken. De herstelling der kolenloods, voor zoover deze door brand tengevolge van külenbroei tusschen 27 Januari en 1 febr. 1910 had geleden, werd uitgevoerd door den heer J. Zitman, te Leiden. Een nieuw magazijn op het terrein der gasfabriek werd gebouwd door den heer H. I. Slcots te Leiden, terwijl diverse herstellingen plaats hadden. T en behoeve der gasvoorziening van Leiderdorp, Warmond en Rijnsburg werd gegund het maken van paalrundeeringen voor twee gashouders aan Gebr. Des- si ng te Gouda; het maken van betonjDlaat onder de gashouders, aan de Kou. Rotterdamsche Beton-ijzer Maatschappij v.h. van Wa ning Co., te Rotterdam den bouw van een gashouder met een berging van 500 kub. M. aan Gronc- meyer Banck, te Brackmede bij Bie lefeld van eenzelfde en van een voor berging van 800 kub. M. aan de Vries Robbé Co. te Gorinchem. de levering van 2 800-lichts droge fa- brieksgasmeters aan de firma Elster Co., gasmeterfabriek te Rotterdam de levering van 2 automatische regu lateurs aan de Maatschappij ter vervaar diging van gasmeters, enz. te Dordrecht; de levering van gegoten ijzeren buizen •aan de N. V. de Nederl. Staalindustrie v.h. H. E.Oving Jr. te R'dam, 141.000 kg. (w.o. ten behoeve van het buizennet te Leiden) aan R. S. Stokvis en Zonen Ltd. te Rotterdam, 75.000 K.g. de- levering van 3150 meter stalen mofbuizen, inw. diameter 125 m.M. en 1400 dito, inw. diameter 100 m.M. aan het Technisch Bureau G. L. Dahlmann en Co. te Rotterdam. Het totale electriciteitsverbrüik der .gasfabriek voor licht en kracht heeft in 1910 bedragen: 75.818 K. W. U., waar voor 6 cent per eenheid is betaald. In het afgeloopen jaar werden per week gemiddeld 70 baden gebruikt, te gen 71 in 1909. Het personeel in de fabrieken wisselde van 154 in den zo mer tot 213 in den winter, w.o. resp. van de electriciteitsfabriek 18 en 19. De lengte van het gasbuizen net, waar onder verstaan wordt de.lengte van alle gegoten ijzeren leidingen, uitgenomen die ten behoeve van een enkel perceel zijn gelegd, en zonder de persleidingen naar de buitengemeenten, heeft op 31 Decem ber 1910 bedragen: 7S.142 meter, tegen 77.010 meter het jaar te voren. De grootste gasafneming per uur heeft plaats gehad in het einde van November en het begin van December tusschen 5 en 7 uur n.m. De gasafgifte heeft toen 3875 kub. M. per uur, tegen 3850 kub. M. in 1909, bedragen. De maximum tiur- afgifte in den ochtend heeft 2335 kub. M. bedragen. Door de geheele stad werden in de avonduren tijdens het groote gas verbruik drukkingsopnemingen gedaap. De drukkingen zijn in het centrum van de stad nagenoeg gelijk (pl.m. 39 m.M.) en ook aan de eindpunten zeer voldoende (35 m.M.). Achter den regulateur van Leiderdorp is eene verbinding gemaakt met de gasbuis in den Floogen Rijndijk. Tengevolge daarvan is de drukking aan het einde van den Hoogen Rijndijk van 34 tot 42 m.M. gestegen. Eene soortgelijke verbetering is ont worpen voor de gasvoorziening van Oegstgeest, waarschijnlijk zal daardoor de drukking in het VVilhelminapark iets stijgen. Van de voorraad gaskolen werd ge distilleerd een hoeveelheid van 25.661.050 K.G., welke heeft opgeleverd 7.747.430 kub. M. gas of per 100 K.G. 30.191 kub. M., d. i. 0,788 kub. M. minder dan in het vorige jaar. Te zamen met de gefabriceerde 2.112.977 kub. M. watergas leverde dit op 9.860.407 kub. M. menggas. De totale gasproductie is met 284.786 kub. M. of 2,97 pet. toegenomen; indien de kwartalen van 1910 vergeleken wor den met die van 1909 bedraagt de toe neming der productie resp.: 2.48; 4,05; ,-f- 7,20; -f 5,02 pet. Het gasverbruik over de gewone meters heeft in 1909 bedragen 6.677.182 kub. M. en is dus met 134.264 kub. M. zijnde 2,01 pet. afgenomen. Onder dit verbruik is dat voor indus- Jrieele doeleinden begrepen. Op 31 De cember waren aangesloten 66 gasmotoren met 3561/0 paardekrachten. De motoren eischten 217.727 kub. M., zijnde 2,48 pet. van al het aan particu lieren afgeleverde gas. Het aantal muntgasmeters klom in 1910 van 3997 op 1 Januari tot 4606 op 31 December. In 1909 heeft het gasverbruik over de muntgasmeters 1.600.046 kub. M. bedragen. Dit verbruik is dus met 244.383 kub. M. of 15,27 pet. toegenomen. Het geheele verbruik van particulie ren over 1910 heeft bedragen 8.775.343 kub. M. tegen 8.614.140 kub. M. in 1909. Het verbruik is dus met 161,203 kub. M. zijnde 1,87 pCt toegenomen. Onder het gasverbruik van particulieren ad 8.775.343 kub M. is dat voor de bui tengemeenten begrepen. Afgeleverd werd in Oegstgeest: 383.706 kub. M., Leider dorp: 37736 kub. M., Zoeterwoude: 92.328 kub M.Warmond: 2736 kub. M., Voorschoten: 187,790 kub. M. en Sassenheim160.498 kub. M., dus totaal 864.794 kub. M. of 9.85 pCt. Per inwoner (gemiddeld van 1 Januari en 31 December heeft het particulier verbruik in Leiden bedragen 134,84 kub. M. Te Sassenheim waren 1 Jan. geplaatst 153 gewone en 150 muntmeters en op 31 December 1910: 173 gewone en 158 muntgasmeters. De lengte van het bui zennet heeft op 31 December bedragen: 4.210 Meter. Te Voorschoten waren op 1 Januari geplaatst 224 gewone en 88 muntgas meters en op 31 December 1910: 241 gewone en 95 muntgasmeters. De lengte van het buizennet heeft op 31 December bedragen 9.228 M waar van 1.400 M. in de gemeente Zoeter woude gelegd zijn. (Slot volgt) Voor het examen L. O., slaagde Mej. E. Th. Unger, te Oegstgeest. Bij de examens, afgenomen door de Vereeniging ter Veredeling van het Am bacht slaagden als gezel in het timmeren J. Neuteboom, Leiden, J. Peeters, te Gouda. Als gezel in het schilderen H. W. Har donk, Leiden. ZOETERWOUDE. In den Geer- en Kleinen Blankaardpolder, gelegen onder Stomp wijk en deze gemeente, zal op Wo'ensdag 9 Aug. a.s. schouw worden gevoerd over de tochten en slooten. GEWESTELIJK GEMENGD. Zaterdagavond halftwaalf pedelde een beschonken persoon langs de Heeren gracht te Leiden. Op een gegeven oogenblik raakte hij naast de kluts, die hij reeds kwijt was, ook zijn stuur kwijt, en kwam in de gracht terecht. Zonder letsel echter kwam hij er af, want toe geschoten burgers brachten hem spoe dig op het droge. Hedenmorgen half acht is in de Witte Singel te Leiden drijvende gevonden het lijk van een ongeveer 50-jarig per soon. Per schuitje werd het lijk naar het drenkelingenhuisje vervoerd, waar het reeds herkend is. Tijdens de afwezigheid der ouders speelde een 4-jarig kind van het echt paar S., wonende in de Mirakelsteeg, te Leiden niet lucifers, waardoor het bed- stroo vlam vatte. Door buren werd het brandje met een paar emmers water ge- bluscht. Een en ander geschiedde om streeks 1 uur. Zaterdag brandde ..te Stompwijk de hooiberg van J. L. geheel af. Oorzaak ervan was het spelen van kinderen met lucifers. Zaterdagavond, omstreeks elf uur waren eenige jongelui het verloflokaal vanJ.D. in den „Oude Post" te Sassenheim binnengegaan en eischten bier. Toen hun dit wegens het late uur, niet meer ver strekt werd, wierp een van hen, H. W. de vrouw van J. D. zoodanig met een bierflesch tegen het hoofd, dat Dr. le Grand, de wond heeft moeten hechten. Door de politie is tegen den dader proces verbaal opgemaakt. Gemengd Nieuws. Een noodlottige messteek. Zondagmiddag ruim' drie uur heeft zich in de Binnen Doinrnerstraat, een zijstraat van den Haarjeinmerdijk, te Am sterdam, een drama afgespeeld, dat tot den droevigen nasleep der bootwerkers staking behoort. Omstreeks dien tijd kwam in een café hoek Brouwersgracht en Binnendommer- straat een bootwerker, zekere Vonk). Klaarblijkelijk was dit café niet het eer ste dien middag door hm bezocht. Hij vertelde, dat hij een ^onderkruiper" zocht, maar wien hij zocht was uit de wartaal niet op te maken. Zijn optreden was van dien aard, dat de caféhoudster den man de deur wees. Buitengekomen trachtte de man de woning van van Ingen, een werkwilli ge binnen te dringen. De vrouw drong den man naar buiten en de bewoner van Ingen, hield zich ver borgen. Plotseling drong Vonk opnieuw op, gaf vrouw van Ingen een paar klappen, en wilde opnieuw naar binnen dringen. Ziende dat zijn vrouw geslagen werd, sprong van Ingen plotseling toe, haalde een groot mes, dat hij in den broekzak had, uit den scheede en stak toe, met het noodlottig gevolg, dat Vonk midden op straat werd geworpen met in de rech terzijde ter hoogte der borst, het mes. Of de steek is toegebracht in het por taal of buiten, daaromtrent loopen de verklaringen der weinige toeschouwers uiteen. Van Ingen zag dat het mes in Vonk's lichaam was blijven zitten. Hij vloog op nieuw op Vonk toe, trok het mes uit diens lichaam, wierp het in de gang van zijn woning, en daar Vonk opstond, liad een nieuwe worsteling plaats. Oogenblikkelijk schoot veel publiek toe, dat de beide mannen scheidde. .Weinige meters verder zonk Vonk, die hevig bloed de, ineen. Hij werd binnengedragen in den bakkerswinkel Binnen-Dommerstraat, hoek Vinkenstraat. De politie moest daarop van Ingen tegen het publiek beschermen. Nadat nog eenige agenten gearriveerd waren, kon men hem naar het politiebureau over brengen, waar hij aan een langdurig ver hoor werd onderworpen. Het slachtoffer, de bootwerker E. Vonk, is ongehuwd. Zijn toestand was zoo ge vaarvol, dat zijn familie onmiddellijk in het gasthuis werd ontboden en daarna 's avonds laat nog geroepen werd. ,Van een verhoor van den getroffene kon nog geen sprake zijn. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Behalve H. M. de Koningin met gevolg, nemen heden deel aan het middagmaal dat H. M. de Koningin-Moeder ten Pa- leize Soestdijk geeft Baron Schimmelpenninck van der Oije van Hoevelaken, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en mevrouw; Baron van Lijnden, burgemeester van Utrecht en mevrouwde heer S. P. van Eegden, president der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Amsterdam en mevrouwKolonel Jhr. Bogaert, com mandant van het le Regiment veld-artil- lerie in garnizoen te UtrechtKolonej Mingels, commandant van het le reg. huzaren in garnizoen te Amersfoort en de burgemeester van Baarn, Baron d'Aulnis de Bourouill en Soest, de heer Lothen van Doelen Grothe, beiden met hunne echtgenooten. Hr. Ms. gezant te Brussel jhr. van der Staal van Piershil is met verlof naar Italië vertrokken en wordt gedurende zijne afwezigheid vervangen door den gezant- schapsraad jhr. Melvil van Carnbee, die de functiën van zaakgelastigde vervult. Welvaartscommissie. De heeren Dr. D. Bos, voorzitter, J. van Vollenhoven, lid, en Mr. S. J. R. de Monchy, secretaris der commissie tot het instellen van een onderzoek in Suri name waar de economische toestanden in verband met de bacovencultuur, in Suriname kortweg Welvaartscommissie genoemd, zijn medio Juli met de „Prins der Nederlanden" te Curasao aangeko men en hebben den volgenden dag met dezelfde boot hun reis naar New-York voortgezet. Op uitnoodiging van den gouverneur- en in gezelschap van andere heeren brachten zij een bezoek aan de quaran taine-inrichting „Beekenburg". De heer Jos. M. L. Maduro is be noemd tot consul van Guatemala, de heer S. E. L. Maduro tot gezant van het con- culair agentschap van Frankrijk te Cu- ragao. De Schelde-quaestie. PARIJS, 6 Aug. De „Temps" geeft een overzicht van de quaestie der vrije vaart op de Schelde, die van groot internatio naal belang is, en spreekt de hoop uit, dat het debat, dat plaats zal moeten hebben bij het weder-bijeenkomen der Beigische Kamer, aan de verdedigers der vrije vaart op de Schelde de rechtmatige voldoening zal geven, die zij vragen. Hevige brand. KONSTANTINOPEL, 6 Aug. Te Kadi- koei zijn door een brond twee kloosters, alsmede de daarbij behoorende kapel en scholen vernield. Er zijn geen slachtoffers. Cholera. SALONIKI, 6 Aug. Te Ipek zijn 40 nieuwe sterfgevallen van cholera voor gekomen, te Djakowa 8 en te Monastir 2. TRlëST, 6 Aug. Er hebben zich twee nieuwe gevallen van cholera voorgedaan. Stakingen in Engeland. LONDEN, 6 Aug. Hedenmiddag werd op Trafalgar Squ^Ye een groote meeting van stakers gehouden; er waren 14000 personen aanwezig. De aibitra^voorstei len van Sir Albert Roliil, die meegedeeld werden en neerkomen op inwilliging der eischen en loonsverhooging, werden met geestdrift ontvangen. LIVERPOOL, 7 Aug. Onder de goe derensjouwers van de Lancashire and Yorkshire en de Northwestern Spoorweg maatschappijen is een staking uitgebro ken. De staking breidt zich naar andere deelen van Lancashire uit, reeds nemen er 12.000 man aan deel. Men vreest, dat de staking ook bij andere maat schappijen zal uitbreken en dat ook de stationskruiers er aan zullen deelnemen, hetgeen het geheele spoorwegverkeer ten zeerste zou bedreigen. Pest op Java. Regeeringstelegram 5 dezer. Weekrapport betreffende pcstgevallen, loopende van 26 Juli t.m. 1 Aug. 1911. Afdeeling Malang drie en dertig ge vallen, negen en twintig dooden. Kediri drie doodelijke gevallen. Soerabaja, Donderdag, (3 dezer) één geval. Bij de vorige opgaven bij te voegen één pestgeval in Malang. Beurs van Amsterdam. 7 Augustus 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 70 Cert. dito 234 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 570 Obl. April-Oct. Dito 4 70 |an-|uli. Portugal 44 Óbl.Tabaksraon. 3 7o Obl. le serie Rusland. 44% Obl. 1909Ned.Rec. 44 Vo d'to ObL 1909 4 dito bij Hope Co. a. Q. R. 125 4 dito Öe Etniss. Servië 4 7o O bi. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 37o Gee. B. Schuld Venezuela 3 "/0 Dipl. Sch. 1905 4'/0 Amsterdam 19UO-01 470 Leiden 1896. 47o idem 1911. Aand. in. West. &Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat. SteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aantf! Barge <4 Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. BanK Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 üew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Leoong Mij nb. Mij .aand. Aand. Great Cobars Gec. Hotl. Petr. A. Aand. K. N. jvL t. expl. v. Petr. Br. a f 1ÜU0 Aand. Moeara Eniin Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aano. uito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Üeli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp.Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lint. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mtj. t. Expi. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel- Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake ótGliio Cert. v.aand. Denv. «4 KioUr. Sp. Gew. aand. Erie bp. Mij. 4 y0 General Lien Bouds dito Gew. A. Kans. City south Rw. Mexic.lntern.FirorLienObl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7d le Hyp. Obl. dito Aand. Nl-Y. Ontario ót Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgcst. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 47o Goud ubl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5% Staaisl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 234 Vorige Koers Koers. heden. 84 34 844 834 Wie 83% 71 93% 97*8 92% 93 954 95 66 65% 97% 97*4 H9X 90% 89», 84?é 8934 101?» 10444 1044 48% 584 58 1014 87 1004 1004 1694 66*18 554 554 544 534 774 1194 1174 118 1694 16934 141 138 1854 18534 105 105 698 700 704 734 385 444 2074 1634 1634 4 4 4i& 16% 164 713 7174 94 924' 486 487 11% 104 470 4% 4.4 9% 41% 82 82 92 4 93 974 97.4' 217 111% 1104' 8234 274 274 33 >8 78% 33 101.4 344 9 lh 974 453ifl 44% 30% 119 nm 30,4 185 101% 10134 15HB 1534 10732 1.55 814 864 87.4 1224 156.4 168,4 165 694 494 41,50 41.30 71.80 MarKtüerichten. UTRECHT, 7 Aug. Op de heden gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 800 paarden die verkocht werden de paarden van f 40 tot f 800; de hitten van f40 tot f310; de veulens van f60 tot f385. ROTTERDAM, 7 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 221 runderen, 138 vette kalveren. Fill schapen, 594 varkens Prijzen per 4 kg. koeien en ossen 37— 42—43 c., vette kalveren 40—57^ ct.. Schapen 26 a 30 c., varkens 23-24-244 ct.," lammeren f 16—19 per stuk. Export varkens per stuk f20 a f204- Vette runderen behoorlijk aangevoerd, le kwaliteit gewild doch duur. Vette kalveren in verhouding beter aange voerd, zware soorten veel vraag, omzet vlug enkele soorten werden boven noteering verhoogd. Wolvee door betere Londensche markt, stem ming vlugger. Varkens behoorlijk aangevoerd, omzet regel matig, voor export niet veel vraag. Graanmarkt. Jarige tarwe minder aange boden Extra van 110 a fll mindere soorten van f9 a 10. Nieuwe tarwe, hoofdzakelijk uit de Haarlem mermeer van f 10 a 11 per 100 K.g. mindere f 9.50 a 10. Rogge van f 7.— a 7.50, gerst onveranderd f8.65 a 8.75. Maïs f 148.—, AMSTERDAM, 7 Aug Aardappelen: Malta Spring per Ko. f 0.00—f 0-00Andijker muizen groot, per mud f 2.00—2.60; id. klein per mud f 1.00—1.20Rijper muizen f 0.0.— Katwijker muizen f 1.80—2,20; id. ronde groote f 1,80—2,20; id. id. klein f 1.— a f 1.20, West- landsche ronde f2,803.40; IJpolder muizen f 0— 0.—id. Borgers f 1.70—2.00; id. blauw- pitten f 2.30 a 2.40, Andijker bonten f 2.10—2.40i id. Blauwe f 2.00—2.20. Gelderschc kralen f 2.1/ —2.20. Friesche Borgers f2.— a 2.10. Hillegoit kralen f2.10 a 2.25. Zeeuwsche bonten f 1,80 i f 2.—, id. blauwe f 1.80 a f 2.—, id. EigenheK mers f 2.— a f 2,10, Reinburcer id. f 1.70 4 f 2.10. A?.tti<oer 9 ladingen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3