Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. veel overe.enko.mst toont met de kokos noot. Vele inlanders leven slechts van deze melk, en zij bevinden zich, zomer en winter, er best bij. Vervolgens behandelt hij de plaats, welke de melk bij verschillende herder volken inneemt. In het Zuid-Oosten van Rusland is de melk der kudden bij de bewoners het voornaamste voedingsmid del. Zoodra zij des zomers weer het volle gebruik der melk hebben, kan men duidelijk merken dat zij de ontberingen van den winter weer geheel en al te boven komen. Door een bijzondere be reiding krijgt deze melk eigenaardige eigenschappen. De verfrisschende kracht wordt grooter, ook worden de genees krachtige eigenschappen ervan verhoogt. Vooral tegen longenpest, wordt deze melk, „Kefir" genaamd, veel gebruikt. Het gebruik van deze „Kefir heeft zich op het oogenblik in Rusland sterk uit breidt. De bewoners der tropen hebben het voornamelijk begrepen op de kokosmelk. Zij, die het genotvolle van dezen drank geproefd hebben, zullen de voorliefde uer inlanders voor dezen drank kunnen begrijpen. De Europeanen gebruiken •voornamelijk dezen drank met een wei nig cognac, doen ook zonder dit is deze drank buitengewoon verkwikkend. In Polynesië wordt als drank de ka- va of ava uit de kavaplant bereid. Ook bij plechtigheden, zooals offerdiensten aan de afgoden, het ontvangen van gas ten, neemt deze drank een voorname plaats in. In Zuid-Amerika bereidt men uit een 4 a 5 M. hoogen boom de maté. In sommige streken wordt deze op dezelf de wijze gewonnen als de thee in Chi na. Doch alle volken, die dezen drank gebruiken, kiezen haar boven thee of koffie, ofschoon de koffieplant daarin groote menigte verbouwd wordt. De maté kost minder, en wordt bij meer dan 10 millioen menschen gebruikt, terwijl voor meer dan 37 millioen kilogram jaarlijks uitgevoerd wordt. De drank oefent een zeer gunstigen invloed op geest en lichaam, en is vooral heilzaam tegen vermoeienis, doch bij overmatig gebruik treden dikwijls ernstige storin gen op. Als bewoners dier streken eeni- gen tijd naar Europa komen, bevinden zij zich, wanneer hun mate voorraad is uitgeput, minder lekker sen zijn zij soms niet in staat tot flinke beweging óf gees tesarbeid. Een onontbeerlijke drank voor de Me xicanen is de pulqué. Wat smaak be treft gelijkt deze drank veel op Hauwen appelwijn, doch hij is een uitstekend middel tot lessching van den dorst. De drank wordt gewonnen uit de magueL een op aloë gelijkende plant, na onge veer drie jaar echter kan hij eerst ujt de plant getrokken worden. Engelsche heerenmodes. Daar dassen en sokken meestal met elkander in overeenstemming gekozen worden, aldus „De Manufacturier", laten we een beschrijving van de laatste nou veauté s daarin volgen. Ook hier worden kroningskleuren aangetroffen doch men ziet bovendien zeer smaakvolle genres en rustige tinten, b.v. in muisgrijs, re seda, fabak, enz., die vooral met klinken van lichtkleurige zijde zeer aardig zijn. Zwart-wit vormt een steeds geliefkoos de comibinatie. Changeant-artikelen in effen eii fijngestreept behooren tot de gunstelingen der mode. In spurtkousen zijn bruine en grijze melanges met ge werkte omslagen randen het meest ge wild zoowel in dunne als dik'ke kwali teiten. Wat betreft de Overhemdmode, daarin is weinig of geen verandering gekomen. Overhemden van taf, zwaar combridge, crêpe en. oxfordshirting vormen het meest courante genre en de dessins, zijn meestal rustig, d. w. z. smalle strepen enkele of tot groepen gecombineerd, genieten de voorkeur. Bijzondere voorliefde bestaat voor overhemden met slappe geplooide borst en stijve manchetten. De boordino- de begunstigde de z. g. „vleugelmodel len" met naar buiten omgeslagen voor- punten. Deze zijn meestal een weinig afgerond en op 1/2 c.M. breedte gestikt. Een courante gemiddelde hoogte is c. a. 6 c.M. Smallere staande boorden zijn niet aan te velen, daar de das de boord dan te veel zou bedekken. De nieuwste dubbele boorden hebben geen afgeronde punten. Zij worden voornamelijk gedragen bij colberts of flanellen costuums, want bij de gekleede jas en jacquet draagt men de meer élegante „vleugelboorden". De manchetten hebben in den regel afge ronde hoeken. Slappe mouwopslagen, die den vorigen zomer schering, en inslag waren, zijn van het tooneel verdwenen* ten minste bij de fijne genres. De voorjaarsnouveauté's in handschoe nen bevatten voornamelijk chamois, dogs kin en Suède in lichte kleuren, bij voor keur grijs met zwarte naden en een paar lemoeren knoop. Drukknoopen zijn voor dit doel niet gewild. Nog nooit te voren hebben 6lappe vilthoeden in verschillende fantasiekleu- ren zooveel opgang gemaakt als in dit seizoen. Voornamelijk de langharige plu che hoed in zachte grijze en bruine tin ten, die met gelijkkleurige zijden stof ge voerd is. Olijf, thijm- en selderiegroe», muisgrijs en reebruin zjjn geliefkoosde nuances. In petten komen vooral in aan merking de van Shetlandhomespuns en Jdarristweeds vervaardigde soorten met platte bollen uit één stuk. De bekende sportmelanges van grijsbruin, groen-grijs en gr ijs,-zwart staan bovenaan. Voor den herfst vervaardigt men echter weer klein- geruite genres in zwart-wit. Ten slotte nog iets over de rijke keuze wandelstokken en parapluies. Stokken van zilvergrijs crocushout met zilverbe slag. Malakka-riet met goed ebben hout met ivooren knop en eenvoudige natuur- stokken vertegenwoordigen de het meest opgang makende nouveauté's op dit ge bied. I I Hervorming van het muntwezen in Portugal, Het voorloopig bewind heeft besloten het muntwezen in Portugal te hervormen. Keurt de Kamer het decreet, dat het voorloopige bewind 27 Mei j.l. uitvaar digde, goed (waaraan geen twijfel be staat) dan wordt met die hervorming al spoedig een aanvang gemaakt. De Portugeesche munteenheid, de real heeft een zeer kleine waarde (circa 1/1 cent), en verschilt daarom al te zeer bij die van andere landen, wier eenheid gewoonlijk een franc of hooger is. Daar uit vloeit de noodzakelijkheid voort, zelfs voor kleine sommen cijfers te gebruiken wat niet alleen tijdverlies geeft, maar ook, en vooral in den vreemde, vergis singen doet begaan. Bij de nieuwe munt regeling zal worden ingevoerd de gou den escudo, die dezelfde hoeveelheid fijn goud zal bevatten als het tegenwoordi ge stuk van 1000 reis (circa f2.50). De escudo zal verdeeld worden in honderd gelijke deelen, centavos genaamd. Als veelvouden van den escudo zal men in goud stukken van 2, 5 en 10 escudo slaan en als gedeelten van den escudo zilver stukken ter waarde van 50, 20 en 10 centavos, die overeenkomen met de te genwoordige stukken van 500, 200 en 100 reis. Ook wil men brons-nikkelgeld slaan, van 4, 2, 1 en 0.5 centavos, d i. van dezelfde waarde als de nu gangbare stukken van 40, 20, 10 en 5 reis. Deze laatste, tot nu toe in brons geslagen, wa ren te groot en te zwaar. De gouden en zilveren muntstukken hebben aan de eene zijde een symbölie- ke voorstelling der Portugeesche repu bliek en het jaartal, op de andere het es cudo nationaal en de waarde aangegeven. Aangemunt en uitgegeven mogen ten hoogste worden: van 1 escude 5 millioen stukken is 5 millioen escodosvan 50 centavos 50 millioen stukken is 25 mil lioen escudos van 20 centavos 15 mil lioen stukken is 3 millioen escudosvan 10 centavos 20 millioen stukken is 2 millioen escudos. totaal 90 millioen stuk ken is 35 millioen escudos. Niemand zal meer dan voor 10 escudos aan zilver stukken behoeven te betalen. De koperen stukken zullen aan de eene zijde een symbolieke voorstelling van de Portugeesche republiek en het jaartal hebben en aan de andere de waar de aangeven. De eerste drie millioen van elk deze rstukken zullen een tee- kening hebben, die van de andere ver schilt en den datum 5 October 1910 aan geven, ter gedachtenis aan het uitroepen van de republiek. Van de brons-nikkelstukken zullen in het geheel niet meer mogen worden ge slagen en uitgegevenvan 4 centavos 25 millioen stukken is 1 millioen escodos van 2 centavos 100 millioen stukken is 2 millioen escudosvan 1 centavos 50 millioenstukken is 500.000 escudos; van 0.5 centavos 50 millioen stukken, is 250.000 escudos, totaal 225 millioen stukken is 3.750000 escudos Niemand zal verplicht zijn om meer aan brons-nikkelgeld dan voor de waar de van één escudo in betaling aan te ne men. Dezer dagen zal een prijsvraag! worden uitgeschreven (die internatio naal zal zijn), voor het maken van een stempel voor de brons-nikkelmunten. Koningin Victoria bij de nachtelijke aanbidding in het Escuriaal. Van den bijzonderen correspondent van de „Memento" van Turijn, naar het Eucharistisch Congres te Madrid: Koningin Victoria, Anglicaansche van geboorte, ging tot den Katholieken gods dienst over ten tijde van haar huwelijk met koning Alfonso XIII. Het kan niet gezegd, dat zij groote populariteit ge noot, hare koude, stijve houding stak te veel af bij de uitbundigheid van het Spaansche volk. Tot aan dit congres had de koningin nooit de gelegenheid gehad haar gevoe lens zoo volmaakt en zoo plechtig te toonen. In zekere kringen was zelfs een soort vooroordeel tot stand gekomen, be rustende op het vermoeden dat zij, meer katholiek in naam dan in daad, in het ge heim aan den Anglicaanschen godsdienst bleef gehecht. Wat meer is, zonder blik ken of blozen werd bevestigd dat de „En gelsche" in 't geheim zekere kuiperijen in de hand werkte om de ketterij te ver spreiden. Die geruchten keerden van haar dat gedeelte af van het volk dat goedge- loovig is, licht vatbaar voor geestdrift, vijandigheid of haat. Met naar het Escuriaal te gaan, in dien nationalen tempel, heeft de koningin een daad gesteld, welke haar door God schijnt ingegeven te zijn om een einde te maken aan een pijnlijk misverstand tusschen het volk en de vorstin. Zelfs onder dit oogpunt heeft het con gres onverwachte en grootsche uitslagen opgeleverd. Vrijdagavond dan, op la Granja, de rus tige villegiatuur van het koninklijk echt paar, drukte H. M. de Koningin aan haar doorluchtigen echtgenoot en aan de om geving al haar vreugde uit, openbaar aan de groote processie te hebben deelgeno men en tevens liet zij hoorei^ dat feet haar vurigste wensch was met de pel grims de H. Mis en de aanbidding van het Allerheiligste op het Escuriaal bij te wonen. De koning was hierover zeer gelukkig en nam persoonlijk alle maatregelen, op dat de koningin haar wensch konde ver wezenlijken. Zolder anderen te verwit tigen dan diegenen alleen wier aanwezig heid noodzakelijk was, waakte hij er voor dat de koningin op het onverwachtst zou aankomen. Bij het binnentreden van de koningin in de kerk was de menigte zeer verwonderd de „Engelsche" met de zwarte mantilla op de schouders, naar het hoofdaltaar te zien schrijden, bij de balustrade te blijven staan en te knielen niet op den bidstoel, die voor haar was gereedgezet, maar op den zwarten steen. De koningin bleef daar, in de houding van het jjebed, den paternoster in de hand meer dan een half uur lang. Zij voegde haar stem bij die der geloovigen, ver volgens ontving zij de H. Communie. Na een uur van gebed verliet zij de kerk. Toen zij de „Patio de los Reges" aan raakte, kon de menigte haar geestdrift niet meer bedwingen. Vergezeld van prinses Louise van Or leans, van hertogin van San Carlos en hertogin van Santo Mauro, barstte de koningin in tranen los, terwijl de menigte haar omringde en luidruchtig toejuichte. Iedereen wilde haar n&deren en de hand aanraken van degene, die de Spaan sche kroon nu droeg en bad als een „espanola." Een woud van vaandels en banieren, van verschillende volksmaatschappijen, wapperden voor haar uit met de vijfhon derd standaarden van de Gedurige Aan bidding. Een oude Biscayer bood de koningin een bloem aan met den kreet: „De Bis cayer katholieken zullen steeds Christus en Spanje verdedigen I" En ten teeken van geestdrift slingerde de oude man zijn muts in de lucht. Toen zij vernomen had, dat die stok oude man uit het volk al de werkzaamhe den van het congres had bijgewoond, met een zeldzame godsvrucht, riep de ko ningin hem bij haar, en drukte hem een zoen op het voorhoofd. De man uit het volk schonk haar vaderlijk die kussen weer, een voor de koningin, een voor den koning en nog andere voor de kin deren die geboren waren en voor de genen die nog komen mochten. En hij verwijderde zich met den christelijken groet van de Spaansche traditie: „Ave Maria purissima", prevelde de oude man „Sin peccado concebda", antwoordde on middellijk de koningin. De menigte juichte toe. Men hadde gezegd 'n stormwind welke, over den oce aan ging. Brand. Hedenmorgen is te Win terswijk afgebrand de arbeiderswoning van 'Z. G. Nijenhuis, bewoond door D. W. Hannink en J. H. Riggelink. De inboedel is gedeeltelijk gered; verze kering dekt de schade. Overreden. Een knaapje dat gis teren aan den Duinweg te 's Gravenhage door een auto is overreden, is in het Ge meenteziekenhuis aldaar aan de gevolgen overleden. Baldadig, Te Rotterdam heeft een jongen uit baldadigheid den kantoor bediende J. van K. met een flobertpistool een kogel in een been geschoten In het Ziekenhuis is het kogeltje uit het been verwijderd. Vergiftiging. In de verteerings- organen van het lijk van vrouw Ouder weegs te Ossenzijl, die op verdachte wijze overleed en welk lijk op last der justitie geschouwd werd, is door de des kundigen arsenicum gevonden. Een arm afgeslagen. Pe ar beider B. Vrieling te Harkstede geraak te Donderdag met zijn linkerarm tusschen de dorsch ma chine, waardoor genoemd lichaamsdeel er letterlijk werd afgesla gen. De toestand van V. is zorgwekkend. Dieven en oplichters. In het café van J. P. D. te Rotterdam is uit de toonbanklade een bedrag van f 100 gesto len op een oogenblik, dat de kastelein zich uit zijn café verwijderd had. Rechercheurs hebben in een hotel te Rotterdam aangehouden de verkoop sters W. W. en W. L. en den bakker A. B., uit Holten. Deze vrouwen hebben zich respectievelijk te Paderborn en te Wart en scheidt, ten nadeele van hun pa troons, aan verduistering van 1200 en 1000 mark schuldig gemaakt. Volgens afspraak ontmoette het drietal elkaar te Keulen en van daar ging het naar Rot terdam, om morgen naar Amerika te ver trekken. Drie passagebiljetten op het eerst vertrekkende stoomschip van de Holland-Amërikalijn waren reeds geno men. Bij hun aanhouding waren de beide vrouwen samen nog in het bezit yan 660 mark, op welk geld beslag is gelegd, evenals op de passagebiljetten. Een kranig stukje! Door een hond werd Zaterdag in de omgeving van Berlijn een merkwaardige reddingsdaad verricht. Twee kleine kinderen waren op een vlot in een kanaal gaan varen. Na eenige oogenblikken sloeg het vlot om en de kinderen zouden verdronken zijn indien niet een herbergier die op den oever staande, het ongeluk gezien had, zijn groot.en hond tg watgr had ge stuurd. De hond greep eerst het vijfja rige knaapje en bracht het ongedeerd aan land. Daarna zwom hij terug en hield het andere kind zoo lang boven water totdat eenige mannen met een boot te hulp konden komen. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor den heer H. J. Hartwijk tijdelijk leeraar in de Algebra aan de afdeeling A der Kweekschool voor onderwijzers en anderwijzeressen voor den tijd van één jaar in die functie te be stendigen. Ter vervulling der vancant komende betrekking van leeraar in het Duitsdh aan de B. B. S. voor jongens dragen B. en W. ter benoeming voor den heer J. M. N. Kapteijn, die onlangs benoemd werd tot leeraar in het Duitsch aan het Gymnasium alhier en aan wien bij zijne benoeming de verplichting werd opge legd om eventueel ook eenige uren per week onderwijs te geven aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens. Zij stellen tevens, overeenkomstig het advies van de Commissie van Toezicht, voor, de benoeming voorloopig voor-den tijd van één jaar te doen, terwijl zij den raad in overweging geven om de bezoldi ging van den te benoemen tijdeiijken leeraar, aan wien 4 lesuren per week zullen worden opgedragen, vast te stel len op f 400.'s jaars. B. en W. stellen den raad voor, het aan de gemeente Leiden toebehoorend stuk grond aan de Rembrandtstraat, be grepen tusschen die straat, den zijgevel van het perceel Rembrandtstraat no. 27 en eene in het verlengde van dien gevel getrokken lijn naar de Witte Singelgracht en de Groenhazengracht, ter grootte van ongeveer 80 c.A. voor den tijd van 5 ja ren, ingaande 23 Augustus 1911, te ver huren aan de naamlooze vennootschap „Nationaal Grondbezit", tegen den huur prijs van f 20 per jaar en verder onder de bestaande voorwaarden. Bij request d.d. 13 Juli jl., verklaart de nml. vennootschap „Nationaal Grondbe zit", gevestgid te 's Gravenhage, zich be reid twee straatgedeelten en wel voor eerst het zuidelijk deel van de Oranje straat met een deel der Nassaustraat, ka dastraal bekend sectie K no. 1527 (ge deeltelijk), en in de tweede plaats een klein stuk van de Oranjestraat, kadastr. bekend sectie K, no. 2133 (gedeeltelijk), gelegen in het Noorden dier straat en onmiddellijk grenzende aan de Sophia- straat, in eigendom en onderhoud aan de gemeente over te dragen. Daar het verkrijgen van deze strook gronds voor de gemeente van belang is en het aanbod wat betreft het laatste gedeelte min of meer door B. en W. is uitgelokt, stellen zij voor te besluiten tot het overnemen in eigendom en on derhoud bij de gemeente van twee ge deelten van de Oranjestraat en een ge deelte van de Nassaustraat, zonder kos ten voor de gemeente, met uitzondering van die, welke verbonden zijn aan de overdracht van het Noordelijk strookje straat, grenzende aan de Sophiastraat, welke kosten behooren te koinen ten laste van de gemeente. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid derRedactl» Goudvischjes te Voorhout. Mijnheer de Redacteur. Dat de droogte zoowel hier als op zoovele andere plaatsen haar schade aan brengt is een ieder bekend en den ge heel en dag door hoort men zuchten over de droogte. Als men weet dat de kom in het plein voor de R. K. Kerk zoo rijk is aan goud vischjes en men zfet ze dagelijks van ellende sterven, dan vraagt men zich af, zou men die diertjes niet eens wat water kunnen bezorgen door de koim op meerdere diepte te brengen? Dit laatste zou waarschijnlijk afdoend zijn. 't Is te hopen dat het kerkbestuur vóór alle vischjes zijn omgekomen door ge brek aan water, haar maatregelen ten spoedigste zal nemen, dan blijven de vischjes in leven. C. P. LEIDEN, 5 Augustus. De Sobriëtas-bloem. Donderdagavond kwamen op uitnoo- diging van het bestuur der Maria-veree- niging in het Vincenfiusgebouw 'n aantal dames en heeren bijeen ter oprichting van een plaatselijk comité voor den ver koop der Sohriëtasbloem. De opbrengst strekt zooals men weet, om het Dr. Ariëns-Fonds in staat te stellen spoedig te kunnen overgaan tot het bouwen van een sanatorium voor R. K. drankzuch tigen. Het comité werd aldus samenge steld Mevr. van der Velde-Visser, Presidente. Mevr. Hermans-Driessen, Secretarisse. Mevr. Bots-Plans, Penningmeesteresse. Mevr. Duynstee-Brantjes. Mevr. Hoe- len—van Houten. Mej. van Houten. Mej. D. de Koning, Mej. A. Schmier. Den heer Jac. Creygthon, pres. Kruisverb., Mej. A. van der Eerder, pres. Mariaver- eeniging, Mej. M. de Koning, 1ste secr. Mej. Smits, 2e secr., Mej. Engels, pen- ningm. De weleerw. Pater Klukcn, gees- telijK AdYisejir M a ri.ayereeniging. i t Voor het examen M. U. L. O. diplo ma A slaagde de heer A. W. y. Ramshorst te Bodegraven. GEWESTELIJK GEMENGD. Hedenmorgen werd weer een rijwiel ontvreemd uit de vestibule van hotel „De Post" aan de Aalmarkt te Leiden. Dat is de derde fiets die deze week gestolen werd. De andere stonden in de vestibule van de Graanbeurs en voor het belas tingkantoor. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hare Majesteit Koningin-Moeder heeft onlangs het Beschermvrouwschpp aanvaard van de Nederlandsche Vereeni- ging tot bestrijding van het tandbederf. Eindexamen H. B. S. Heden slaagden: B. J. de la Sablonière van Eelde, Euphramia J. H. A. Hoelen, B. R. Nijk, J. H. Senff, Go. Ing. Hoen. Spanje en Marokko. EL KSAR' 3 Aug. Kolonel Silvestre ontbood kaid Abdesjan, de commandant van het Sjerifijnsche garnizoen en ver klaarde hem in naam van koning Alfon so, dat hij de stad met zijn soldaten moest verlaten of zich onder de bevelen van Spanje moest stellen. De kaid ant woordde den sultan te zullen raadple gen, maar de kolonel wilde dit niet toe staan en verleende alleen een uitstel van twee dagen op dat antwoord van El .Guebbas zou kunnen worden verkregen. De kolonel voegde er bij dat alle Sjeri fijnsche autoriteiten reeds onder zijn be vel stonden. In strijd met de bepalingen van de modus vivendi zijn de Spanjaar den de Lockkoes overgetrokken en heb ben zij posten ingericht op den linker oever paarden en wapens van de de serteurs zijn nog niet teruggegeven. Instorting. MADRID, 4 Aug. Te Bunal (westelijk van Valencia) is een deel van de oude versterking ingestort, een dertigtal hui zen werd bedolven onder het puin. Er zijn negen dooden en tal van zwaarge wonden. Ontsporing. M ELI LA, 4 Aug. Een trein van de Spaansche mijnmaatschappij is ontspoord er zijn een doode en vijf gewonden. Aardbeving. LISSABON, 4 Aug. Een aardbeving is waargenomen te Saluterra; bijzonderhe den ontbreken. Kiesrecht in Portugal. LISSABON, 4 Aug. De constituante besloot dat afgevaardigden en senatoren door rechtstreeksche verkiezingen zullen gekozen worden. Marktberichten. LEIDEN, 5 Aug. Korenbeurs. Van 't nieuwe gewas werd heden een en ander aangeboden, doch koopers waren geretiveerd en kon voor 't nieuwtje zelts geen lioogerc prijs bedongen worden. Nieuwe tarwe, waarvan de kwaliteit goed is, kon hoogstens f 8'25 per 80 ko. opbrengen. Rogge ging van f 5,60 tot f 5.90 per 75 ko. Gerst werd gedaan van f 5.25 tot t 5.C0 per 65 ko. Haver naar kwaliteit van f 7.80 a f 8.25 per 100 ko. Karwei werd onge veer met 10.75 per 50 ko. betaald. Nieuwe Erw ten bedongen f 14,— tot f 15.— Eieren velling. De eieren zijn gestempeld L.E.V. Aanvoer 4'J20 stuks. De prijzen waren Kipeieren van f 4.60 tot f 5.40Eendeneieren van f 4.05 a f 4.35, alles per 100 stuks. Handel vlug. Boter 4440 kg.p. H vat, 1st q. f 58 a 63, 2de qual f52 a 56. 1ste kw. per K.G. f 1.45 a 1.55, 2de kw. per K.G. f 1.30 a MO Turf. Lange Zwarte 540.000 st. f 3.— :i f 3-25 per 1000 stuks. LE1DSCHENDAM. 4 Aug. DeEiervuling der V. P.N. Aangevoerd 1385kippeneieren van f 4.6U-5.00 per IOO, 5 jonge hanen f 2.35, 3 id. f 1.70 en 1 haan f 1.10. 1 mandje Princesseboonen f0.20 1 mandje snijboonen t 0.40, WASSENAAR. Veiling 4 Aug., Kropsla per 100 f 0.80 tot f 1.20. Radijs per 100 f 1.— a f 1.50. Rabarber per 100 f 1.— a f 1.50. Poste lein per ben f 0.10 a f 0.12, Zuring per ben f ü.05 Rasperwten per kilo f0.06 a f 0.20. Capucij'ner- erwten per kilo f 0.12 a f0.16. Peulen p. kilo f 0-15 a 0.18. Groote Boonen p. Den f 0.10 a f 0.18. Snijboonen p. 100 f 0.09 a 0.15. Prinsesseboonen per 100 f 0.02 a f 0.05. Kroten p. bos f 0.02. Komkommers p. 100 f 1.50 a 2.Roode kool p, 100 f 4.— a f 6,Eieren p. 100 f4.a f 5.— ROELOFARENDSVEEN, 4 Aug. 1911. Groetenveiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht". De prijzen waren heden als -volg: Snijboonen 96 a 112 ct., princessenboouen f0.89 en f 0.97 per 12 K.G. Augurken Basterd f3.25, Grof f 3.80 a f 4.—, Bommen f 2.05 a f 2.50, Augurkenstek f 1.30 a f 1.40 per halve H.L. aanvoer 3100 halve H. L. LISSE, 4 Aug. Boonenveiling. Aan gevoerd 520 zak Snijboonen van f2.10 tot f2.40, 29 zak Snijboonen f2.60 a f2.90,51 zak dubbel- stam f 1.20 tot f 1.50. Alle zakken van 25 K.G. DELFT, 5 Aug. Ter markt waren lieden aan gevoerd 68 stapels kaas, wegende 16422 k.g. Prijs f 40 a f49,— per 100 kg. UTRECHT. 5 Aug. Op de weekmarkt waren heden 425 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 180 a 240—voor vaarzen f 170 a 230, voor pinken f 130 f 180, voor melkkoeien f 180 a 240, voor kalfkoeien f 200 a 320, voor vaarskoeien f170 a 230 voor vette koeien f 180 a 29U, voor nuchtere kalveren f 6.— a 18,— voor magere kalveren f20 a f40, voor magere varkens f30 a 85, voor biggen f6.— f 13.—. AMSTERDAM, *5 Aug Aardappelen: Malta Spring per Ko. f 0.00—f 0.00; Andijker muizen groot, per mud f 2.002.60;-id. klein per mud 11.00—1.2u; Rijper muizen f0.0.— Katwijker muizen f 1.8U2,20; id. ronde groote 11.80—2.20; id. id. klein f 1.— a f 1.20, Wist- lanusche ronde f 2,80 3.40; IJpolder muizen f U.—id. Borgers f 1.702.00; id. blauw- pitten f 2.30 a 2.40, Andijker bonten f 2.10—2.40; id. Blauwe f 2.00—2.20. Geldersche kralen f "2.00 2.20. Friesche Borgers f2.a 2.10. Hillegom kralen 12.10 a 2.25. Zeeuwsche bonten f 1,80 a f 2.—, id. blauwe f 1.80 a f 2.—, id. Eigenhei mers f 2.— a f 2.10, Reinburger id. f 1.70 4 f 2.10. Aanvoer 9 ladingen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3