1000 150 600 100 60 Taverne's Spekslagerij, J. MEEUWS. DE SLAGBOOM IJs-kalfshoofdkaas a la Jardinière. jsFATLJiVL'9 te 's Gravenhage, Gemengd Nieuws. ADVERTENTIES. Aanbesteding. Meisjes gevraagd Katholieken, ROELOFARENDSVEEN, 3 Aug. 1911. Groetenveiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht". De prijzen waren heden als volg: Snijboonen 88 a 100 ct., princessenboonen f 0.51 en f 1,00 per 12 K.G. Augurken Basterd f3.15, Grof f 3.55 a f 3.80, Bommen f 1.85 a f 2.25 Augurkenstek f 1.15 per halve H.L. Aanvoer 3600 halve H. L. BARNEVELD, 3 Aug. Ter markt waren heden aangevoerd: 225.000 eieren. Men besteedde f 5 a f 6 per 100 stuks. Handel vlug. HOORN, 3 Aug. Kaas. Aangevoerd 198 stapels kaas, wegende 62,696 K.G. Hoogste marktprijs voor Kleine f 39J4» middelbare f 33f$ Commissie f 32H Fabrieks- f 31H- ROELOFARENDSVEEN, 3 Aug. Coöperatieve Vereeniging „Groentenveiling". Prijzen waren heden voor augurken1787 halve H.L. grof 1 f3.70 a f3.75; 1370 halve H.L. groot grof f 1.95 a f 2.25, 290 halve H.L. stek f 1.15 a 1-20. LOOSDUINEN, 3 Aug. De prijzen aan de groentenveiling waren: komkommers (Eng.) Ie soort f 5.40 a f 7.80, dito 2e soort f 1,80 a f 450, Komkommers (gele) le soort f 4.60 a f 5,20,2e soort f 2,00 a f 2.40. roode kool f 470 a f 5.20, Salade 1ste soort f 1.30 a f 1.90, 2e soort 80 a 100 ct., peen, 1ste soort f 2.40 a J 2.80, 2e soort f 1.70 a f 1.80, andijvie 70 c. a f 1.20, prij f 1.30 a f 1.70, rabarber f 2.20 a f 2.80. selderij f 0.90 c. a f 1.20, peterselie 30 a 60 c. per 100 postelein 12 a 19 ct-, stoof sla 10 a 14 ct., komkommerstek 24 a 56 c., boonenstek 20 60 c. per benprincesseboonen 28 c. 60 c„ snijboonen f 1.10 k f 1.60 per 1000 stukserwten f 0-25 a 0.75 p. mand, tomaten le soort f7.10a 10.20 ^e soort f 4.50 k f 6.30, 3de soort f 1.80 3. p. 50 KG., perziken 1ste soort f 12.30 a 262de soort f 2.70 a f 10.40 per 100; stuksmeloenen 24 c. k 51 c. per stuk. TER AAR, 2 Aug. Ter:Aarsche augurken veiling. Prijzen warenFijn 11 f 5.90 a 6.20, Fijnb. I f 3.35 a 3.70, basterd 1 f 2.85 a 3.15, grof 1 f 2.75 a 3.10, groot grof II f 1.60 a f 2.70 stek f 0.85. Aanvoer 1600 halve H.L. Handelsberichten. AMSTERDAM, 3 Aug. Koffie. Goed ord. Java 47 c., good average Santos 37 c. Suiker lusteloos Aug, f 167en Oct./Dec. f 14l3ie geboden, Jan/Maart f 15H te koop. ROTTERDAM. 3 Aug. Koffie Goed ord. Java 47 c., g. o. Santos 37 c, Suiker prijshoudend Oct./Dec, f 15 geno teerd. SCHIEDAM, 3 Aug. Moutwijn f9H. Jenever, f 13Ló. Commissie t"8. Stemming flauw. Spoe ling f 1.30 Graanspiritus fa 13^, Melasse 12$i a 13—. Ruwe Spiritus f 6,3* a 0— Verdronken. Bij het zwemmen in de Lek, is onder Streefkerk verdronken 'de verversknecht L. V., uit Ameide. De kermis. Te Delft is door de politie een 13-jarige jongen aangehou den, die van zijn patroon een bankbiljt van f25 had gestolen om daarvan ker mis te houden. De jongen had het over schot van het geld verstopt achter het behangsel in de ouderlijke woning. Dewarmte.1 e Maastricht is 'gis ternamiddag tengevolge van de hitte J. N. plotseling overleden. Ongelukken. Om half zes gis termiddag werd te Amsterdam de 14, jarige P. K., toen hij voor een tram wilde uitwijken, door een vrachtwagen over de borst gereden. Ernstig gekneusd werd hij opgenomen en naar het Binnengasthuis overgebracht. In het ziekenhuis te Rotterdam is ter verpleging opgenomen de varensgezel M. H. De man was bij een vechtpartij met een bijl op het hoofd geslagen en ernstig verwond. De dader is aangehou den en naar het politiebureau gebracht. Gediefd. Te Amsterdam hebben tijdens afwezigheid der bewoners dieven zich toegang verschaft tot een woning in de van Hogendorpstraat met behulp van een valschen sleutel. Vermist worden eenige sieraden en een bedrag van f180 aan bankpapier. Gebraden appels aan de boo- m e n. Bij den ooftteler Ket te Drach ten ziet men appels aan de boomen han gen, die door de hitte gebraden zijn. Nog één schrede en de duiven vliegen ons ge braden in den mond!! Branden. Te Slochteren (Gr.) is het winkelhuis van A. Blauw afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te St. jansteen is Woensdagnacht een landbouwschuur afgebrand, waarbij een paard en twee runderen in de vlam men omkwamen. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Woensdagavond is brand ontstaan in de stoommalerij van J. Neve te Walzoor- den. Het gebouw is geheel uitgebrand. Een zestal aangrenzende woningen wist de brandweer te behouden. Te Münkeboe, in Oostfriesland, staat sedert Maandag een groote u:tge„ strektheid veen in brand. Eenige huizen moesten worden verlaten. Van alle zijden helpt men blusschen. Onweer. Tijdens een kort, doch vrij hevig onweder te Enschedé sloeg de bliksem op een drietal plaatsen in. Bij den koetsier Esmeyer aan de Bankastraat werd de geheele kap en de achtergevel vernield zonder echter brand te veroor zaken. Ook trof het hemelvuur een per ceel in de Sumatrastraat, waar het dak werd vernield. Nog werd de woning van J. ten Bruggencate aan den Parkweg ge troffen, waar ruiten werden verbrijzeld en een vrij ernstige binnenbrand ontstond, die door 'de bewoners werd gebluscht. Nog werd onder Lonneker vee van den landbouwer H. Robers Kz. doodgesla gen. Een vermiste terecht. De 16- jarige G. Janssen uit Winterswijk, die sedert 20 Juli te Hengelo, waar hij werk zaam was, vermist werd, is weer terecht. Hij werd zeer toevallig op een brug te Rotterdam opgemerkt door een paar losse remmers uit Winterswijk, die de politie waarschuwden, welke er in slaagde hem mede te nemen. JHij is Woensdagavond weer huiswaarts gekeerd. De jongen had tijdens zijne vermissing reeds een reis per schip naar Antwerpen gemaakt en stond juist weer op het punt met een boot te vertrekken. (A. Ct.) Goed afgeloopen. Als een bij zonderheid deelt de „Tel." mede, dat bij het inslaan van den bliksem in de woning van Wakkermans te Enspijk geen der bewoners daarvan iets gehoord had. Toen het gezin 's morgens ontwaakte, vond het de aangerichte verwoesting, zonder die te kunnen verklaren. Verduistering. De brievengaar der K. uit Woldendorp, verdacht van ver duistering, is te Winterswijk gevankelijk binnengebracht. Een prettige vacant ie. Een paar diamantbewerkers, een baas en een slijper, betrokken bij de -staking der firma Van Dam te Amsterdam, vonden de ge dwongen rust een gunstige gelegenheid voor een uitstapje. Ze begaven zich naar België, brachten een paar genoegelijke dagen door te Brussel en besloten toen over Dusseldorf naar huis terug te keeren. In den trein daarheen geraakten ze in gesprek met een Duitscher, die, ervarende dat zij in het diamantvak waren, hun een ring met diamanten steen toonde en trachtte hun deze te verkoopen. De heeren verklaarden echter niet zeker te zijn van de echtheid van den steen, doch waren bereid te Dusseldorf met den onbekende naar een goudsmid te gaan, -die den ring met steen zou willen taxeeren. Aldus geschiedde en men vertoefde eenigen tijd bij den goudsmid, die ver klaarde, dat de steen echt was. Men ver liet den winkel om verder de zaak af te handelen, de Hollanders gingen naar hun hotel, dochkregen een half uur later bezoek van de politie, die de heeren mee nam en ze achter slot en^rendel bracht De juwelier had nl. het zaakje niet ver trouwd. Hij herinnerde zich, dat er on langs in de Friedrichstrasse te Berlijn een groote juweelendiefstal had plaats gehad en hij meende nu, dat de vreemde lingen daaraan wel debet konden zijn. Dientengevolge had hij de politie in kennis gesteld van het bezoek en 'de inhechtenis neming was er het gevolg van geweest. De heeren werden zorgvuldig achter slot en grendel gehouden, elke commu nicatie met de buitenwereld werd voor komen, trots hunne betuigingen, dat zij fatsoenlijke menschen waren, en eerst na een tiental dagen werd het hun vergund den Nederlandschen consul te Dusseldorf in kennis te stellen met het gebeurde. Deze slaagde er echter niet dadelijk in om het misverstand op te helderen en hun de vrijheid te hergeven. De Neder- landsche autoriteiten werden er in ge mengd, de burgemeester van Amsterdam kwam er bij te pas, evenals het bestuur van den A. N. D. B., en eindelijk slaagde de consul er in het misverstand op te helderen. Met een auto haalde hij hen van de gev angenis af en zorgde, dat de ramp spoedige vacantiegangers huiswaarts kon den keeren, echter niet dan nadat hij aan een vriendelijk maal getracht had iets van hun leed te verzachten. De heeren hebben zich echter vast voor genomen in den trein geen zaken meer te doen met onbekenden en in ieder geval te zorgen'voor behoorlijke legimitatiepapie- ren als zij weder eens de grens over gaan. (N. v. N.) Negen uur in doodsgevaar. De koopman Hdldemann uit Chiasso doorleefde dezer dagen eenige moeilijke uren. Met twee kennissen was hij, zonder gids, den ruim 3400 meter hoogen Rhein- waldhorn opgeklommen. Op den terug weg viel Hildemann, die, door een touw met hen verbonden tusschen zijn twee vrienden liep, plotseling door de sneeuw laag heen en zonk in de diepte weg. Zijn metgezellen deden twee uur lang al het mogelijke om hem op te hijlschen, doch alles tevergeefs. Zij lieten den ver ongelukte voorzichtig ongeveer tien me ter zakken, zoodat hij staan kon op een vooruitspringende rots, waarop een hun ner op weg ging om hulp te halen, wel ke hij na vier uur loopen vond. Hij zelf was toen echter zoo uitgeput, dat hij de hulpkolonie niet kon begeleiden, zoa- dat deze zijn voetsporen moest volgen om de plaats des onheils te bereiken; waar men tegen middernacht aankwam. De half bevroren .Hildemann werd mei vereende krachten uit zijn levensgevaar* lijke positie opgehaald. Jijj bleek geei( ernstige verwondingen te hebben opge, loopen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren, des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Kantoorbediende, 1 jongste-Kantoorbedienda 3 Timmerlieden, (1 halfwas) 1 Stucadoor 2 metselaars, 1 stoker, 1 stoker-machinist, 1 mon-t teur, 1 kleermaker, 1 koekbakker 1 huisknecht 1_ bakker, 1 motor-schippersknecht, 1 bediendo (ijzerwinkel), 4 loopknechten, 10 losse werklie- den, 2 werksters, 1 waschvrouw Faillissementen. Uitgesproken: W. F. Bushoff, zadelma ker en koopman te Wijhe, curator mr. W. H. Cost Budde, te Deventer. J. Aartsen, metsel laar tè Apeldoorn, curator mr. H. E. Cost Budde. Geëindigd: G, Post, horlogemaker enj goudsmid, te Kampen; J. L. Veltman, vroegen te Wilhelminadorp, thans te 's-Gravenhage. Stoom vaartberichten Het ssPrinzLudwig,van Rotterdam naar O. Azië, arriveerde 2 Aug. te Penant. Het ss Ni as, van Hamburg naar Java, arriveerde 3, Aug. te Nordenham. Het ss Bali, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 3 Aug. Dungeness. Het ss Koning Willem III, van Batavia naar Arasterdam, passeerde 3 Aug. Dungeness. Het ss Prinses Juliana, vau Batavia naar Amsterdam, arriveerde 2 Aug. te Suez. Het ss Amstelland vertrok 3 Aug. van Amsterdam naar Buenos-Ayres. Het ss Barcelona, van Montreal naar Hamburg, passèerde 3 Aug. Li zard. Het ss Menelaus, van Hankow naar Rotterdam, vertrok 2 Aug. van Singapore. Het ss Ta ban an, van Rotterdam naar Java, arri veerde 2 Aug, te Padang. Het ss Walcheren, van Rotterdam naar Java, arriveerde 2 Aug. te Sabang. Het ss Ernest Simons, arriveerde 2 Aug. te Marseille van Japan. Het ss Rijn land, van Amsterdam naar Buenos Ayres, arriveerde 2 Aug. te Montevideo. Het ssKawi van Java naar Rotterdam vertrok 3 Aug. van Perim. Het ss Sumatra v. Batavia naar Am sterdam, passeerde 3 Augustus Perim. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 4. Aug. 1911medegedeeld door het kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De BildL Hoogste barometerstand 767.6 Biarifz, Laagste barometerstand 751.7 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 5 Augustus; zwakke tot matige, westelijke tot zuidwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regei^ zelfde temperatuur. PROBEER DE FIJNE WORST EN VLEESCHWAREN UIT OPGERICHT 1713 - DONKERSTEEG 17 - TELEFOON 192, Thuisbezorging spoedig. ^3 Ondergeteekenden berichten hij deze, dat zij hun zaken in IVianuf acturen en aan verwante Artikelen, gedurende de maand Augustus, des avonds te 9 uren sluiten, uit gezonderd des Zater dagsavonds. (10065) J. C. Kort, 122 Haarlemmerstraat, 3 Donkerstee?. B. de Koning, Haarlemmerstr. hoek Donkerst. 2. Gebr. Schlatmann, Vischmarkt 9-10. Gebr. Briining, Hoogstraat 12. W. Kruyfhooft, Haarlemmerstraat 26-30. A. Waals, Haarlemmerstraat 114-134-136. F. Pieck, Haarlemmerstraat 263-230. L.Fisser, Haarlemmerstraat, hoek Pelikaanstraat. Wisbrun Liffmann, Haarlemmerstraat 116-118. J. A. Kohschulte, Haarlemmerstraat 72. G. v. Leent, Haarlemmerstraat 46. j S. H. Smits, Prinsessekade 3. Vroom Dreesmann, Aalmarkt 28, Wijnnobel Chevallier, Breestraat 108a, C. Th. Breebaart, Mare 58. Wed. P. de Wilde Zonen's Manufacturenhandel, Breestraat 93» Gebr. Gerzon's Modemagazijnen, Breestr. 142-144. A. P. Martens Co., Nieuwe Rijn 58. G. C. Hacke, Hoogewoerd 21. C. A. Keulemans, Nieuwe Rijn 45. F. de Wilde, Nieuwe Rijn 40. Firma G. J. Corts, Nieuwe Rijn 52. Boekkooi Boot, Haarlemmerstraat 69. J. F. Krüger, Vischmarkt 5, Nieuwe Rijn 35. W. A. Wannée, Botermarkt 17. Op MAANDAG, den 14de AUGUS TUS 1911, des middags te Elf uren, zijn Burgemeester en Wet houders der gemeente Leiden, voornemens op het Raadhuis aldaar, aan te besteden (Bestek no. 19). Het vernieuwen van een gedeelte Walmuur aan de Beestenmarkt, over een lengte van 30.30 Meter. (IN ÉÉN PERCEEL.) Het bestek en de teekening liggen ter inzage en overname op het Bureau van Gemeente werken op eiken werkdag de be steding voorafgaande van 's mor gens 9 tot 's middags 4 uren en zijn aldaar per stel a f 0.75 ver krijgbaar (franco per post f 0.78) zoolang de voorraad strekt. Aanwijzing in loco zal worden gehouden op DINSDAG, den 8ste AUGUSTUS 1911, des voormiddags te 10 uren. Verdere inlichtingen verkrijg baar ten Bureau Gemeentewerken dagelijks tusschen tien en twaalf uren. 10041 Breestraat 111 olh. Stadhuis. Telefoonnummer 32. Fijne Vleeschwaren. Delicatessenhandel. De N.V. uitgegeven. „De Leidsche Courant" heeft DOOR RÉNÉ BAZIN. (Vertaald naar het Fransch). Een boeiende en leerrijke roman van het begin tot het einde; 166 bladz. Overal ver krijgbaar voor 25 cent, franco per post Adverteert in De Leidsche Courant. Stoom-Wasch- en Strijkinrichting F. VAN HOFWEGEN, Alphen a. d. Rijn. 10064, koopt niet in winkels, waar onze delijke artikelen worden verkocht of voorhanden zijn Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert Gevraagde betrekkingen. Van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, a contant. Vleeschhouwer en GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk een nette vergevorderde Knecht van g. g. v. liefst van buiten. Adres P. H. MAANDAG, Wassenaar. 10062 Gevraagd een Boerenknecht R.K. liefst beneden de 20 jaar, om dadelijk in dienst te treden, bij J. DE GROOT, Landbouwer, Paapweg, Voorschoten. 10063 Spoedig gevraagd een aank. Rijwielreparateur, met gebruik van rijwiel, leeft. 16 a 17 jr. bij JAC. VAN DER LAAN, Voor- hou 10067 Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent, k contant. TE KOOP een zoo goed als nieuwe Omnihushrik voor groote hit of kleinpaard. Te bezien en te bevragen bij W. SPIERINGS, winkelier te Nieuw-Vènnep. 10061 Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij levenslange ongeschiktheid tot werken. GULDEN bij overlijden GULDEN bij totaal ge zichtsverlies van één oog. GULDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN bij verlies van één hand of voet. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. door de Ned. Ongevallen-Verz. Maatsch. Piet Heinplein, hoek Anna Paulownastraat.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 4