Uit Stad en Omgeving. Uit zoo'n groot venster moet Mile Lan- telme Ts nachts bij Emmerik in de rivier zijn gevallen. Ontsnapt. Dinsdagmiddag ontsnap te de dienstweigeraar Smits, uit Tiel aan het geleide van twee militairen, welke den deserteur met den trein van 12.20 uit Utrecht naar zijn garnizoen Geer- truidenberg zouden overbrengen. Sabotage. Te Zelhem is aange houden zekere AL S., verdacht van in den nacht van Donderdag de spoorbaan zoodanig met steenen grenspalen en boomstammen te hebben versperd, dat ontsporing het gevolg zou geweest zijn indien de machinist niet tijdig had ge stopt. Brand in een R. K. Kerk. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Haaren (N.-B.) in de R. K. kerk brand .uitgebroken. Het Hgz. meldt daaromtrent: De kerk voor ruim 50 jaar gebouwd door den bouwmeester v. Tulden, was een juweeltje van een dorpskerk. Pastoor van Tetering had zich geheel gegeven voor de verfraaiing van 't Gods huis en men kan zeggen, dat door deze ramp een gedeelte van zijn leven is weg gerukt. Dc Zeereerw. lieer Pastoor die in den laatsten tijd ziekelijk was, is zeer onder den indruk van het ongeluk, e n men vreest dat deze ramp ernstige ge volgen kan hebben. Het is zeker, dat de brand is aange komen door den bliksem, tijdens het hevige onweer, dat circa vijf en zes uur boven Haaren en omgeving woedde. Omstreeks dien tijd roken werklieden, die in de kerk bezig waren met het leg gen der gasbuizen, een brandlucht. Er werd een grondig onderzoek ingesteld, doch men vond niets. Om 7 uur werd nogmaals een onderzoek ingesteld, doch evenmin zonder resultaat. De koster der kerk werd gewaarschuwd en deze ging des avonds om half elf nog de gansche 'kerk onderzoeken, doch vond geen spoor van Wand. En om half twaalf sloegen de vlammen uit de kerk. Een der werklieden, die in de kerk gearbeid had, verzekerde, dat de bliksem zooals later bleek geslagen was in de sacristie tusschen het plafond en het leien dak. Daar heeft het vuur uren ge smeuld, totdat het tegen middernacht met geweld uitsloeg. Een oud mannetje, behooreivde tot het vlak naast de kerk gelegen klooster, be merkte het eerst de vlammen in de sa cristie en liep naar de pastorie om den weleerw. heer kapelaan Groenen te waar schuwen. Deze had zich juist ter ruste begeven, doch was een oogenblik later reeds aan de kerk. De kapelaan trad aanstonds krachtdadig op en meende reeds den brand in de sacristie meester te zijn, toen plotseling een vlam sloeg in den houten koker van het touw der 'Angelusklok. Toen was alles verloren, want nu woe kerden de vlammen met gulzige gretig heid in het houten gewelf. Ziende dat aan blusschen niet meer te denken viel, trachtte de kapelaan, bijgestaan door den burgemeester van Haaren, eenige boeren en een monteur, die tijdelijk in Haaren vertoefde en die zich bij 't reddingswerk bijzonder onderscheidde, te redden wat te redden viel. Z.Eerw. mocht er in slagen al de heilige vaten, misgewaden en al wat er voor kostbaars in de sacristie aan wezig was, in veiligheid te brengen. Het Allerheiligste werd voorloopig naar de pastorie die op eenigen afstand tegenover de kerk ligt, overgebracht. Ook slaagde de kapelaan met zijn hel pers er in, den kostbaren Kruisweg, een kunststuk van Van Beers, te redden en nog eenige beelden en offerbjokken, doch voor het overige is de geheele inhoud der kerk een prooi der vlammen gewor den. Geen enkel kerkmeubel heeft men kunnen redden, zoo spoedig greep het vuur om zich heen. Het kostbare altaar en de prachtige communiebank, pas eenige jaren geleden in gebruik, en verder al de schatten, zijn onder de puinhoopen bedolven. Het al taar stond, toen wij de plaats der ramp bezochten, nog overeind, geblakerd en bruin door de vlammen. Van de kerk staat niets meer overeind dan de muren. De prachtige gebrand schilderde ramen zijn voor liet meeren- deel gesprongen door de hitte. De Romeinsche portiek op het voor plein staat nog overeind en daarboven hangt nog een verschroeid geraamte der wijzerplaat van de klok. Tot Zaterdagochtend zes uur woedde de brand voort en toen wij tegen den middag de plaats der ramp bezochten, brandde hier en daar het houtwerk nog. Uit den aard der zaak kon de kleine dorpsbrandspuit niets uitrichten tegen deze vuurzee. Maar toch is het, dank het krachtdadig optreden der brandweer, dat het aangrenzende klooster der Eerw. Zusters behouden is. Den geheelen nacht heeft men het klooster bespoten en zoo doende kunnen, redden. De kerk was verzekerd bij de kerke lijke brandassurantie. Moord. Vrijdagavond heeft zekere Taeka Nicolaï te Sarhuisterveen bij een ruzie zijn aanvaller zekere Postma met een mes in het hart gestoken. De getrof fene was terstond een lijk. De dader staat zeer gunstig bekend, terwijl de verslagene een minder gunstig verleden achter zich had. r a n d. Vrijdagavond sloeg te Vianen de bliksem in het huis van den fabrieksbaas der steenfabriek „De Mijn- heerenwaard". De brand sloeg over naar de arbeiderswoningen in de nabijh ei die zes in getal, in de asch werden ge legd. Daardoor zijn twaalf gezinnen, be staande uit ongeveer 120 personen, dakloos geworden. Slechts vier der gezinnen waren verzekerd tegen brandschade, en van velen niets gered. Zij zijn allen onder gebracht in de schoollokalen. Met moeite slaagde men er in het vuur van de fabriek af te houden. Baas-boven baas. In de „Ga- zette de Hollande" vinden wij een aardig verhaaltje uit de „Souvenirs" van den impressario Schürmann verteld. Een Deensche boer reed eens met zijn leegen wagen onder een hevige regenbui naar huis terug, toen hij een heel gezelschap heeren en dames tegenkwam, op een wandeling door het slechte weer over vallen en doornat. De boer neemt het lieelc gezelschap in zijn wagen en zegt onderweg tot den jongenman die naast hem is gaan zitten Hoor-je in de streek thuis Ja, zeker. Woon je in Fre densborg? Ja. Wat doe je daar? O, niet veeL; ik ben de kroonprins van Denemarken. Zoo, zoo. En die oude heer Dat is mijn vader, koning Cliris- tiaan. Kom, kom. En die twee heeren met baarden Dat zijn mijn zwagers, de Tsaar en de koning van Engeland. Wel, wel. En die twee anderen De oudste is mijn broer, de koning van Griekenland en de andere de prins van Zweden. Nu, zegt de boer, die (de koninklijke familie niet kennende) over tuigd was hij dat hij voor de mal werd gehouden Weet-je wie ik ben Zeg het niet verder, hoor. ik ben Onze Lieve Heer. Dreigbriefschrijver aange houden. Voor eenige dagen ontving de heer Ern. Laane, bankier te Bergen op-Zoom, een zeer brutale dreigbrief en en verzoek een bedrag in enveloppe op een zekere plaats nabij zijn landgoed „Ruytershove" neer te leggen. De adresseerde stelde dit schrijven echter in handen van den heer Thompson, ka pitein der maréchaussée te Breda. Deze stelde met de brigade maréchaussée te Rozendaal een plan op, om den schrijver in handen te krijgen, welk plan dan ook heden is gelukt. Vermomd als ambachts- en sjouwerlieden begaven heden nacht de maréchaussée zich naar de aangege ven plaats, terwijl in den vroegen morgen kapitein Thompson, gegrimeerd naar het uiterlijk van den heer Laane, een verze- gelpe envetoppe op den aangegeven plaats neerlegde, en daarop naar Ruy- tershoeve terug keerde. Een kwartier la ter ontdekten de maréchausée een per soon. die bedoelden brief opraapte. In een minimum van tijd was hij gearre steerd en bleek het te zijn zekere Bijle- veld, een 24-jarig verloopen individu uit 's Hage. Hij heeft reeds een bekente nis afgelegd en is heden naar de gevan genis te Breda over gebracht. De war m t e. Door de hitte zakte Zaterdagochtend een vrouw op de Rot- terdammerbrug te Amsterdam ineen. Zij had een flesch bij zich, die brak door den val, zoodat zij hoofd en handen verwond de aan de scherven. Na in het zittinglokaal aan dc Willemstraat verbonden te zijn, kon zij naar haar woning terugkeeren. Ongelukken. Te Hoorn zijn een tweetal metsela'ars van een vijf meter hoogen steiger gevallen een der werk lieden is zeer zwaar gekneusd. Tegen den aanemei werd proces-verbaal opgemaakt. Hij wordt verdacht, voor den steiger slecht hout te hebben gebruikt en niet behoorlijk toezicht bij het verhpqgen te hebben uitgeoefend. Gistermorgen is de gehuwde werk man B. te Velp bij het kappen van hoo rnen gevallen. Hij was onmiddellijk een lijk. Huis ingestort. Zaterdagmid dag tegen 3 uur is een in aanbouw zijnd huis aan de Marienburgstraat te Nijme gen, waarin, ook tijdens den herbouw eert tapperij werd uitgeoefend, ingestort. Van de zes aanwezige werklieden, die, dank zij het onmiddellijk optreden der koloniale reserve, niet veel moeite zijn gered behoefde er slechts één per brancard naar het ziekenhuis te worden vervoerd. Alleen het kindje van den ver gunninghouder zelf zal waarschijnlijk aan de bekomen verwondingen bezwijken. Onmiddellijk werd doo rd brandweer met de opruiming der ruine begonnen, om het straatverkeer zoodra mogelijk te herstellen. Verdronken. Gistermiddag is, al spelende, omstreeks 3 uur het zevenjarig zoontje van den heer M. van de Goor- berg, te 's-Hertogenbosch, in de Zuid Willemsvaart gevallen en verdronken. Branden. Te Weert is Zaterdag de woning van den landbouwer P. H. door onbekende oorzaak afgebrand. Huisnieubeien en kleeren werden mede door het vuur vernield. Het verbrande is verzekerd. - Zondag ongeveer 11 uur 's mor gens is te Zaandam brand uitgebroken in een woonhuis aan de Ooievaarstraat. De brand werd beperkt tot de bovenver dieping van het aangetaste perceel. De belendende perceelen kregen waterscha de. Dojod gebleven. Waarschijnlijk door schrik, bekomen tijdens den brand, I die Vrijdagnacht in de Korte Houtstraat 9 woedde, bleef de 76-jarige weduwe Walch, Korte Houtstraat 5, twee hoog na deze brand dood. Zij had zich op het vernemen van den brand geheel aange kleed, en was ondergebracht bij een ba rer buren, toen zij onwel werd en spoe dig stierf. Haar zeer zwak zenuwgestel zal hieraan zeker niet vreemd zijn ge weest. Stoomschip vermist. Het s.s. „Espagne" van de Transport AAariti- mes te Marseille, dat Woensdag op weg naar Buenos Aires Valencia moest aan doen, wordt sedert Dinsdag vermist. De Espagne. heeft 8 passagiers, 60 man equipage, een kostbare lading en een mail aar; boord. Oscar Carre. Reuter seint uit Kopenhagen, dat Oscar Carré, de beken de circus-directeur, aldaar overleden is. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de Zaterdag door Com missarissen der Stedelijke Fabrieken van gas en electriciteit alhier gehouden aan besteding van het bouwen van een fitters- woning met werkplaats en meterkamer te Hazerswoude (dorp), waren in gekomen 5 inschrijvingen, t. w. van H. J. en J. Planjer te Leiden f6987; J. Zitman te Leiden f6985; J. de Kort te Hazerswoude f6847; G. Vooijs tc Kat wijk a. d. Rijn f6828; H. van Iterson te Rijnsburg f6050. s-GRAVENHAGE. Bij de openbare mbesteding van het vernieuwen van tw ee vaste bruggen gelegen in den Rijks weg van het Haagsche Schouw over L e i- den en Woerden naar de Utrechtsche grens. Laagste inschrijver was H. F. van Essen te Halfweg, voo rf 5937. Sport. Watersport. De roei-, zeil- en motorsportvereeni- ging „De Kaag" heeft het bestuur ge machtigd tot het aankoopen van een per ceel land en een perceel water te W a r- mpnd, voor een bedrag van f5500, ten behoeve van de oprichting van een jacht huis. HAZERSWOUDE. De „Wilhelmina"- vereeniging deed deze week rekening en verantwoording aan alle leden en het be- s'tuu rhad succes met zijn pogingen, om niettegenstaande de kas schraal is, de werkzaamheden in goede banen te leiden. Het ringrijden zal ditmaal plaats moeten maken voor volksspelen, het vuurwerk voor een bioscoop. De kinderspelen zul len niet ontbreken en als alles meeloopt, zrJlen onze kinderen iets genieten, dat zc nog niet hebben gehad. Het buffet is verpacht aan den heer P. den Hooglan der alhier. HILLEGOM. Vrijdagavond hield de R. K. Ver. van Spoor- en Trammannen eene vergadering in Flora. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Na behandeling der ingekomen stukken, werd tot lid en plaatsverv.'lid voor de R. v. A. te Nijme gen gekozen J. v. Deurzen en J. Uoo- zen te Vogelenzang. Bij de bespreking van de agenda voor de R. v. A. werd door verschillende leden het woord ge voerd, vooral over de punten 2 en 12 werd zeer druk gesproken. Besloten werd de afgevaardigden een vrij mandaat te verleenen. Voor d« gewestelijke vergadering van trampersoneel op 30 Juli werd benoemd W. van Zomeren. De verkiezing van een secretaris en de te houden rede door den voorzitter wer den tot een volgende vergadering uitge steld. GEWESTELIJK OEMENOD. Verdronken. Zaterdagavond werd de landbouwer Th. Verkleij te Groenendijk veront rust door het lang en onverklaarbaar uit blijven van zijn knecht J. Jansen. Op on derzoek uitgetogen, vond men weldra zijr. kleederen bij de spoorsloot, waaruit omstreeks 11 uur zijn lijk werd opge haald. De ongelukkige, een zeer oppas send jongmensch van 21 jaren, was blijk baar bij het baden verdronken. Hedenmorgen ontstond een begin van brana in het perceel Lnage Scheistraat 12 te Leiden, waar zich de schilders werkplaats van H. J. v. B. bevindt. Waar schijnlijk was deze ontstaan doordat een vonk uit pijp of sigaar in een hoopje krullen was gevallen. Behalve deze krul len verbrandden 4 zakken gips. Door een paar burgers werd het vuur met eenige emmers water gebluscht. Vrijdagmiddag is de ketelmaker Valk werkzaam op de Kon. Stearinekaarsen- fabriek Gouda te Gouda door de hitte bevangen, ongesteld geworden en ineen gezakt. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. In verband met de hitte, ter voorkoming van ongevallen, heeft de directie dier fa briek order gegeven het geheele bedrijf, waaraan circa 650 arbeiders werken, van Zaterdagmorgen 7 uur tot Maandagmor gen 7 uur stop te zetten. Ook de nacht ploegen komen thans niet op. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) i,Commissie van Toezicht" op Openbare Leeszalen. Nadat in December jL door de Twee de Kamer het beginsel van rijkssubskt- eering van openbare leeszalen is aange nomen* werd YAttWegQ dg Csfltfiie Ysr- eeniging voor Openbare Leeszalen en Bibliotheken eenc commissie ingesteld, wier taak in het bijzonder zou zijn toe zicht uit te oefenen op de nakoming der door de regeering te stellen voorwaar den waarop van rijkswege steun zou kun nen worden verleend. Deze commissie bestaat uit 5 leden, waarvan 4 leden'door het Bestuur der Centrale Verecniging worden benoemd, terwijl het 5e lid door den Minister van Binneril. Zaken wordt aangewezen. Dezer dagen werd als zoodanig aange wezen dr. J. Th. de Visser, lid van de Tweede Kamer, terwijl als verdere leden zitting namen de heeren mr. J. N. van Hall te Amsterdam; mr. V. H. Rutgers te Hilversum, dr. AL Schoengen te Zwol le en dr. Th. Stoop te Dordrecht. Men schrijft ons uit Brussel: Als menschlievendcn naklank van het heugelijk bezoek hunner geliefde vorstin werd door de zorgen van het bestuur der Nederl. vereeniging van Weldadig heid te Brussel, een feest bereid aan een 250-tal hunner aldaar gevestigde behoef, tige landgenooten. Door vrijwillige bij dragen daartoe in staat gesteld, werd de feestmaaltijd in eene rijkelijk met oranje versierde zaal gegeven. Een cinematograaf droeg veel tot de feestvreugde bij, ter wijl het muziekkorps van Van den Bergh daartoe welwillend aangeboden door den heer Andriesse, het geheel opluisterde. Op hoogen prijs werd gesteld het bezoek van den Gezantschapsraad der Nederlan den en mevr. Jhr. Melvijl van Carubcr. De gezant der Nederlanden was tot zijn leedwezen verhinderd in persoon aanwe zig te zijn. Telegrammen van hulde en liefde werden toegezonden aan H. H. M. M. de Koningin en de Koningin-Moe der. Jacht onder Wassenaar. Z. K. H. de Prins vertoefde heden in de residentie ter deelneming aan een eendenjacht onder Wassenaar. Mevrouw de Wed. Jansen-van Vugt beleefde gisteren Zondag in goede gezondheid haren lüOsten verjaardag. Een portret van de honderdjarige dame is geschilderd door haren kleinzoon, den kunstschilder, den heer Dirk Jansen. De onderhandelingen over Marokko. SWlNEMiiNDE, 30 Juli. De Rijkskan selier is hedenmiddag naar Mohenfinow vertrokken; Von Kiderlen-Wacht er keer de naar Berlijn terug. PARIJS, 30 Juli. De optimistische stem ming, die uit de bladen blijkt, is nog sterker geworden. De „Echo de Paris" zegt, dat het gesprek tusschen Cambon en Kiderlen voor het vertrek van den laat ste naar Swinemünde bevredigend was en een overeenstemming in principe doet voorzien, die nog deze weck verwezen lijkt zou kunnen worden. De besprekin gen over de detailpunten van een toekom stige overeenstemming zouden reeds eer gisteren begonnen zijn. De „Figaro" schrijft, dat Duitschland beslist zou verkla ren voortaan geen belangstelling meer te koesteren voor Marokko en geenerlei oppositie te zullen voeren tegen dc Fran- sche politiek. Wij, schrijft het blad, zou den dan in Gabon en Franscli Congo gebieden afstaan, waarvan de uitgestrekt heid nog moet vastgesteld worden, Li breville zou hiertoe echter niet behooren. In ruil daarvoor zou Duitschland Toge en het noordelijk deel van Kameroen af staan. PARIJS, 30 Juli. .Volgens de Temps zou Duitschland een herziening van de grenzen van Kameroen verkrijgen en To go afstaan tegen een deel van Gabon. Door dezen ruil zou Frankrijk een deel van de kust van den Atlantischen oceaan behouden, alsmede een gedeelte grondge bied om de streek, aan Duitschland afge staan, heen. Daardoor houdt Frankrijk vrijen toegang tot het deel van den Con go grenzende aan den Congo-vrijstaat. Dit gedeelte zullen wij behouden, zegt het blad; dc exploitatie en de toekom stige ontwikkeling ervan zouden verze kerd blijven. Noodweer op Sicilië. PARIJS, 30 Juli. Dc „Temps" meldt uit Palermo, dat door een onweer ver schillende huizen van het dorp Vizzini vernield werden. Er zijn vijf dooden. Zware branden. PARIJS, 30 Juli. Een brand vendel de een groot magazijn van telephoonka- bels en telegraaftoestellen van de Com pagnie du Nord te St. Ouen. Volgens de bladen bedraagt de schade één milljoen. Bijna op hetzelfde oogenblik brak pr brand uit op den anderen oever der Seine op een werf. De schade bedraagt onge veer 10,000 francs. Cholera. TRIcST, 29 Juli. Gisteren is hier één geval van cholera voorgekomen heden één sterfgeval aan die ziekte. FERPIGNAN, 29 Juli. Officieel wordt tegengesproken, dat in verschillende ge meenten der Oost-Pyreneeën gevallen van cholera zouden zijn voorgekomen. Er kx/amen alleen gevallen van cholerine voor. KONSTANTINOPEL, 30 Juli. Er zijn 23 gevallen van cholera, waarvan 3 met doodelijken afloop, geconstateerd. VERSAILLES, 30 juli. Er is een ver dacht geval geconstateerd bij een civiel- ingenieur, die bij het 2regiment artil- Leiie was ingedeeld. Beurs van Amsterdam. 31 juli 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oet. Dito 4°/o jan-|uli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie série Rusland. 44% Obl. t9O0Ned.Rec. 4H7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. (3. R. 125 4 dito Ge Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 70 Gee. B. Schuld Venezuela 3 /o Dipl. Sell. 1905 4% Amsterdam 1900-01 47o Leiden 1890. 47o idem 1911. Auiul. N. West. «SPac.Hyp.B.C. Amalg. Cupper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Anier. Car d; Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Ccrt.V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aund. Barge Moormann (iiq.) Amst. Cult. Mij. der Vorsteni. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescuntrc 5 Gew.aand.„Ketahocn"Mijnb.Mij. Rcdjang Lebons Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. AL t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enini Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr.JUij. Gew.aand. intern. Mere. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Conip. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deii-Mij. Aand. Nieuwe A'sahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. StuatijSp. Uest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison l'opeka Cert.v.aand. Chesapeake o.(Jhio Cert. v.aand. Denv. ói RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 /0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lnteriuPirorLienObl.4H7p pert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Roek Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Klw. Cert.v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4 7ó Hongaarschc Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3 7„ Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 34'5 34%. Vorige Koers Koers heden. MW, 634 83% 834 70H 94 9SK 92 to 92H 954 è6H 66 96 974 97*4 884 88 844 844 10UH 104 1044 484 464 574 574 101,4 87 1ÜD4 1004 1694 ü7fi'« adh 564 55H 544 78 to I127H 1284 1624 1654 1374 140 183 to 183% 107 108 685 684 74 to 73.4 3774 438 2U44 2064 1614 162 m 44 16 to 16% 7|5 97 4684 486 67 68.4 4754 44 104 10 41 to 81 81 02.4 924 974 2124 212 1114 284 35 to 784 78.4 35 100 to 354 u/4 44'to 44,4 31 4 121 to 1204 314 IH7'„ 101 to 101 to 15'to 16 1ÓS 1.60 80 £84 122 122 ioi» to 1674 694 494 41,5b 71.80 Marktberichten. AMSTERDAM. 31 Juli. Aardappelen: Malta Spring per Ko. t 0.00—f 0.00; Andijker muizen groot, per mud f 2.00—2.60; id. klein per mud f 1.001.20; Rijper muizen f 1.501.70; Katwijker muizen f 1.80—2,20; id. ronde groote f 1.80—2,20; id. id. klein f 1.— a f 1.20, WtstO landsche ronde f 2,80 3.60; IJpolder muizen f 1.8- —2.00; id. Borgers f 1.70—2.00; id. blauw- pitten f 2.30 a 2.40, Andijker bonten t 2.10—2.40; ld. Blauwe f 2.00—2.20. Ueldcrsche kralen f 2.00 —2.20. Friesche Borgers f2.— a 2.10. Hillcgom kralen 12.10 a 2.25. Aanvoer 10 ladingen. ROTTERDAM, 31 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 193 runderen, 176 vette kalveren. 1 nuchter, 898 schapen, 539 varkens 1 bok Prijzen per 4 kg. koeien en ossen 37 a 43 c., vette kalveren 40-50-554 cf.. Schapen 17 a 23 c., varkens 22-24-24H cf., zuiglammercn f 15—19 per stuk. Export varkens per stuk f20 a f21. Vette runderen middelmatig aangevoerd. Beste soorten goed gewild en duur verkocht. Overige soorten trage handel. Niettegenstaande den betrekkelijk kleinen aanvoer zal alles moei lijk worden verkocht, Vette kalveren met sterk verminderenden aanvoer; handel zoowel in zware als in exportsoprtcn iets vlugger dan de vorige week. Ofschoon goede kooplust, kan toch maar in enkele gevallen de hoogste no- tecring worden bedongen, Wolvee met flinken aanvoer, hoofdzakelijk lammeren, willigen han del omzet traag en lusteloos met terugloopend de notcering. Varkens behoorlijk aangevoerd mét matigen kooplust, willigen handel en vluggen omzet. Stemming flauwer. In zeer enkele gevallen werd 25 ct. per pond bedongen. Graanmarkt Tarwe voor den tijd van het jaar te ruim aangevoerd voor de behoefte. Vorige prijzen niet te bedingen. Wederom bleef een flink gedeelte onverkocht. Esset f lü 11,50. Overige soorten 19,25—10.25. Wintergerst eenige partijen ter markt, die koopers vonden tot f8,25 en f8,7.) per 100 KG. Rogge wederom een paar partijen Verkocht tot f7,25 per 100 KG. BuitenlandscJie Mais f 143,20. EDAM 29 Juli. Op de heden alhier gehouden markt zijn aangevoerd31 wagens en 20 sche pen met 10306 kg. Hoogste prijs f 33.50 p. 50 kg. LOOSDUINEN, 29 Juli. De prijzen aan de groentcnveiling waren bloemkool le soort f 2,20 a f3.70, dito 2e soort f 1.10 af 1,60, komkommen* (Eng,) le soort f 4.10 a f 9.60. dito 2e soort f 1,50 a f3.90, Komkommers (gele) le soort f 3.40 a f3,90,2e soort f 1,60 a f2.20. roode koolfO.— a f 0.—, Salade 1ste soort f 1.40 a f 1.80, 2e soort a ct„ peen, 1ste soort f 2.30 a f2.60, 2e soort f 1.40 a f 1.90, andijvie 60 c. a f 1.10, prij f 0.70 af 1.20, rabarber f 1.70 a f2.30. selderij 70 c. a 100 c,, zuring 4 a 6 ct., poste lein 9 a 10 ct-, peterselie 60 a 70 c. per 100 komkommerstek 34 a 67 c., boonenstck 25 k 65 c. per benprincesseboonen 27 c. ;i 38 c„ snijbooncn f 1.10 4 f 1,60 per 1000 sluks groote boonen 15 c. a 16 c.erwten 35 c. a 55 c-, tomaten le soort f 7.20 a f 9.90, 2e soort f 4.— a f 6.50, 3de soort f 1.60 5 3.80 per 30 KG., perziken 1ste soort f 11.— a 25—, 2de soort f 3.10 a f 10.— per 100; stuksmeloenen 25 c. 62 c. per stuk. Aanvoer o. a. 126,900 komkommers, 38,600 pond tomaten. ROELOFARENDSVEEN, 29 Juli, Coöperatieve Vereeniging „Groentenveiling De prijzen wa ren2274 halve H.L. grof I f3.— k f3.25; halve H.L. grof 11 f 0.— 1078 halve H.L.groot groot grof f 2.50 a f 2.60, 118 halve H.L. stele f1.05-110 ROELOFARENDSVEEN 29 juli.Groentenvel- jinx Tuiudersboud „Eendracht maakt macht". Dt

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3