Erna von Harneck. g- Derde Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 8 Juli. Een lied per week. No. 16 uit „De Leeuwerk". Vaandellied. (Woorden van Muziek van (Marie Koenen. Alph. O. j. Mosmans. Neerland's Mannen, Christus' Vazallen! Eingt van flen ouden, gezegenden grond. 'Zingt van uw land, dat aan Ood mocht gevallen. :Die er als wakers Zijn Heiligen zond. [Bouwden de Vaderen machtige kerken, lEerend hun grond als dier Heiligen graf. Ons daar de wake, het weren, het ,werken Houdt van de tijden Gods vijanden afl (Keervers.) flJCilt u ten strijde nu blijde bereiden, Vecht nu voor God om den wordenden dag. Sterkt u ten strijd en verovert de fijden. Christus de Koning 1 Het Kruis onze vlagl Neerland's Mannen, Christus' Vazallen! Zingt van uw nieuwen blijmoedige? strijd Zingt van den strijd, die aan God zal gevallen, Die er de harten toe roept en bereidt Allen in JEénen en Eén in ons allen Christene wakers, door Christus bewaakt, Laat nu ,ons lied als een vreugderoep schallen, Dat het de harten der vijanden raakt (Keervers.) Over alles en nog wat. XIII. Eene nabetrachting over de Raadsverkiezingen. De redactie van deze courant heeft reeds geconstateerd, dat de uitslag der raadsverkiezingen in "principieel Christe lijke kringen een onbevredigenden indruk zal maken. Dit oordeel onderschrijf ök volkomen, ja, ik zou zelfs geneigd zijn mij in jiog sterker bewoordingen uit te drukken. .Want de grootste teleurstelling dezer verkiezing is toch ongetwijfeld, dat ecu man als mr. Aalberse, wiens betee- kenis in den Raad zoo juist in het nummer van j.l. Zaterdag werd geschetst, niet aan stonds herkozen js. Stel nu daartegenover mr. Fokker. Welk een geringen invloed 'oefent deze vrijzinnig-democraat in den Raad uit; hoe hardhandig wordt hij niet ter- neer gezet; hoe dikwijls laten zijn partijgenooten hem jn zijn errtiek alleen staan! Zoo'n man, die in den Raad al leen een positie van criticus inneemt en bij zijn raadsleden maar zeer weinig gezag heeft, wordt bij eerste stemming herkozen Fr schijnt nu eenmaal een aantal kiezers gevonden te .worden, dat de geschiktheid voor raadslid afmeet naar de bespraakt heid van den candidaat. Toch zou men aan den anderen kant weer zeggen, dat dit aantal niet groot is. De partij1 toch, die het meest in den Raad zou kletsen, ging in aanhangerstal aanzienlijk achter uit. Noch de candidaten van de S. D. A. P., poch die van de S. D. P. behaal den een hooger stemmencijfer dan in 1909. De socialistische aanhang, die hier nimmer groot is geweest, is wederom geslonken. .Twee sprekers zijn voor de roode broederen opgetreden en hebben 'in warm-stemmende taal propaganda ge. maakt voor hun beginselen. Echter zonder resultaat. De Leidsche arbeiders zijn ver standig genoeg om de heeren te laten praten. Onderling bestrijden zij elkaar het felst Dat bleek op den tweeden debat avond, toen dr. Knuttel, de Marxist, liet met Spicknu-yi, de revisionist, te kwaad kreeg. Men ging toen niet debatteereii over arbeidersbelangen, maar over zaken, die boven bet bevattingsvermogen der FEUILLETON. Naar het Duitsch. 60) Maar toen werd Christiaan hoe langer hoe scherper, „anderen lieden meenen .wel, dat ik hen de dochter van een dronk aard en brandstichter betwist," toen werd Frans giftig. Hij zeide den Groszho- fcr in 't gezicht, dat het een lage lastering was en wat het betwisten betreft, daar voor waren goede redenen. De molen kon Christiaan koopen, maar de molenaars dochter liet zich niet verkoopen. De Gosz- ;hofer kreeg een kleur, en schreeuwde dat het zoo juist goed was; Janhagel hoor de bij bedelvolk. Voor hij er op verdacht was had Frans den boer bij de keel. Wij trokken hen toen van elkander af. Zoodra Christiaan weer bij adem was, 'schreeuwde hij: „Lomperd, wil je mij te lijf?" waarop Frans zeide: „Laat mij met rust, Groszhofcr, anders gebeurt er nog1 leen ongeluk. Ik laat Annemarie niet be schimpen." Daarop dronk hij zijn bier uit en vertrok. .Was ik maar met hem mee gegaan arbeiders Jagen. Rioe kan nu een gewoon arbeider vertrouwen stellen jn de S. D. A. P., die door de S. D. P. van verraad aan de arbeiderszaak wordt beticht, en omgekeerd, hoe kan hij de S. D. P. ge- looven, op wie de 3- D. A. P.-ers zoo geweldig afgeven? De heeren der S. D. A. P. en S. D. P. hebben hun tijd te veel noodig voor hun marxistische en revisionistische ruzie, dan dat zij behoorlijk gelegenheid voor behar tiging van arbeidersbelangen hebben, zul len de meeste arbeiders wel gedacht heb ben, en zij zijn uit de vergaderlokalen ge gaan met het besluit niet op die vechters bazen te stemmen. Dat zijn de socialisten ook in (den eigenlijken zin. De onlusten te Amsterdam en Rotterdam wijzen uit, dat de „arbeiderspartij", die steeds smaalt op patroonsdwang, een veel grooter dwang op de arbeiders zelf wil uitoefenen. Wee dan hen, die niet naar de pijpen dier onruststokers dansen. Hun vrouwen en kinderen onschuldige schepsels dus worden opzettelijk mishandeld en gesla gen, maar men roept in de Kamer wraak als een jfanatieke Indische vrouw zich liever voor het geweervuur der soldaten werpt dan zich over te geven. Hoeveel levens de socialisten door hun terrorisme dezer dagen niet verwoest of geschaad hebben, laat zich niet becijferen. Deze dwingelanden der arbeiders tooien zich echter en eischen dat alleen voor zich zelf op met het pracdicaat „arbeiders- vrienden". Ik dwaal echter van mijn onderwerp af. De socialisten hebben dus als resul taat der raadsverkiezingen een nederlaag in stemmencijfers te notecren, te gevoe liger voor hen, omdat zij de meest schreeuwende verkiezingsdrukte maken. Hoe de herstemming zal afloopen, kan ik natuurlijk niet zeggen. Er zijn zooveel kiezers thuis gebleven; er heerscht zoo'n matte geest onder de onzen; zooveel belangen en belangetjes hebben invloed uitgeoefend, dat de stemmencijfers vol strekt geen zuiver beeld van de partijver houding geven. Toch geloof ik, als ik ïn alle bescheiden heid een raad mag geven, dat de Ka tholieken verstandig zullen doen, hun uiterste kracht aan het derde district te beproeven. Zou het geen schande voor onze partij zijn, als de beide Katholieke aftredenden vielen, als Botermans de plaats veroverde, zooveel jaren door wet houder Kerstens met ec're bekleed, als de Jieer Grondhout kwam voor mr. Aalberse? De heer Grondhout zelf verwacht zoo iets niet. Of hem liet raadslidmaatschap ambieert, weet jk niet; voor zooverre ik hem ken, geloof ik niet, dat hij naar een raadszetel verlangt. Rlij heeft slechts een candidatuur aanvaardt am /ijne partij ter wille te zijn. 't Was zoo moeilijk een goed liberaal voor Jll te vinden. Geheel anders staat Jiet met Botermans. Zijn aanhang stelt alles voor hem in het werk en ,is volstrekt niet Jcieskeurig in het propa ganda - materiaal. Wethouder Kerstens vooral moet het daarbij ontgelden en men schrikt zelfs niet voor lasterlijke aantij gingen terug. Andere beweringen der Boterman^che propagandisten zijn weer allernaïefst. Zoo wordt de goe-gemeente bang gemaakt met huuropslag, als Botermans niét gekozen wordt. W.-mt dart komt er straatbelasting en die moeten de huurders betalenLaten de ki'czers .zoo verstandig zijn zich aan al die propagan distische kletspraat niet te storen, 't Is uitsluitend om stemmetjes te doen. Nie mand denkt er aan de straatbelasting op nieuw aan de orde te stellen, en al zou dit gebeuren, dan zitten er nog genoeg leden aan de jjixhterzijde, die opkomen voor de belangen van den kleinen*man. In de eerste toekomst is er echter geen sprake van de straatbelasting. Zouden de Katholieken nu veronder stellen met Botermans zooveel beter af te zijn dan met mr. Kerstens? Laatstge noemde is jeen der onzen, is een respec tabel ingezetene. Botermans is klaarblij kelijk belust pp een raadszetel en beweegt hemel en aarde om die te bemachtigen. Hij kan buiten den Raad gemakkelijk critisee- ren en kan gemakkelijk koetjes metgoudeni hoorns beloven. Zullen de kiezers zich door hem laten bedotten ?Trouwens in zijn eigen partij is hij niet gezien; anders was hij En daarna? Ik ben niet lang meer gebleven. De jongelieden en de waard zeggen, dat de boer kort voor half negen vertrokken is. Twee van zijn eigen knechts hebben hem daarop in het bosch dicht bij zijn hoeve gevonden. De plaats waar hij lag, was vertrapt, zoodat men aanneemt, dat er tusschcn Christiaan en zijn aanvaller eerst geducht gevochten is. Is de man in levensgevaar en kan hij verhoord worden? Wel heeft hij kolossaal gebloed, gna- diger Herr. Eerst heette het dat hij er wel aan zou moeten gelooven. Dood is hij echter nog niet Wat de heeren van het gerecht op den Groszhof onderzocht en bevonden hebben, weet men niet zoo pre cies. Zie maar eens te weten te komen, hoe de Groszhofer het maakt, houtves ter. Daar gij voor de onschuld van Frans instaat, kan de zaak voorloopig wel rus ten blijven', zoo besloot de slotheer pl"t- seling. Den volgenden dag liet Erna Harneck Annemarie van A m a 1 i e n h o f, waar zij nog altijd vertoefde, naar Hartenstein ko men. wel in district I geplaatst, waar twee vrij zinnige zetels vacant waren. Maar daar moest men niets van hem hebben. Ook de liberale kiesvercenigingen hebben hem in district JII slechts noode gestemd. In Thorbecke b.v. bekwam hij slechts één stem meerderheid en in de Vrijzinnige Kiesvereeniging was eveneens heel wat oppositie tegen hem. Dc Chris telijke kiezers in III hebben dit wél te bedenken. Zij hebben ons te behoeden voor de pnber, dat zulk een man tegen over den aftredenden wethouder gekozen wordt in pen district, waar wij het met aller krachtsinspanning kunnen halen. Observator. Uit de Pers. Een Hoogeveensche benoeming. Het Anti-revolutionair orgaan „Onze Courant" schrijft: Op 't punt van benoemingen Dan zijn de liberalen blank als sneeuw, maar alle mannen van Rechts zijn zwart als kolenbranders uit het gebergte! Zie dat weten we allang. Daar is Joch niet tegen te praten! Maar wat /egt men nu hier van? In de .Tweede Kamer waren de libe ralen uezer dagen bijster kwaadom dat de Rechterzijde van de voordracht durfde afwijken bij haar voordracht voor een lid in den Hoogen Raad. Zij gingdf voordracht van dien Hoogen Raad zeiven voorbij en plaatste als noin- incr één den heer Nelissen, oud-minister j?n oud-lid yan den Hoogen Raad. Alleszins geschikt en bekwaam dus. Maar toen .waren ze Links zoo spin nijdig, dat sommigen herhaaldelijk blanco gingen stemmen en zoo den boel in de war stuurden. Laat ons nu zien naar Uoogcveen. Daar moest worden benoemd een secretaris voor de Gezondheidscommissie en deze Jiad daarvoor een voordracht in gediend, waarop drie baars inziens ge schikte personen waren geplaatst. Nommer één .was een rijksambtenaar en secretaris van een waterschap edoch, de man was, helaas! Christelijk- historisch. Nommer twee was secretaris van Schuttevacr en van de Mij. „Hoogeveen", liberaal, maar... c... nu juist niet 'n „partijman". Nommer drie .was secretaris van een Ondcrl. Assurantie-Mij. en van meer andere zaken echter, tie man was foei! antirevolutionair. Respectabele luiden r— daar niet van. Met een secretariaat wèl bekend. Door de .Gezondheidscommissie open lijk aanbevolen. Evenwel werden ze alle drie door den heer Commissaris der Koningin, die alles zins vrijzinnig is, gewogen en te licht bevonden, terwijl een zuiver-liberale liberaal, 'n apotheker, werd benoemd. De doode hand. Het „Huisgezin" schrijft: Als zij van goederen in de doode hand hooren spreken, dan raken sommige men- schen hun stuur kwijt Dat zijn degenen, die weinig verstand en een levendige verbeelding bezitten, verbeelding, welke voedsel vindt in het geen zij jn hun lijfbladen af en toe lezen over de onnoemlijke rijkdommen der kloosters. Deze rijkdommen praat men hun, zelfs na de leerrijke geschiedenis van het mil liard der Fransche kloosters, niet uit het hoofd. Van de schatten der kloosters weten zij, die een klooster van binnen nooit, van buiten enkel schuw gezien hebben, alles af. En met Patijnsche welsprekendheid oreeren zij over de millioenen, die aan den nationalen rijkdom worden onttrok ken, en dergelijk fraais meer. Welnu. De minster van financiën heeft een statistiek laten opmaken van de goederen, welke zich in de zoogenaamde doode hand bevinden. En wat blijkt nu? Dat de belastbare opbrengst van ge bouwd en ongebouwd in het bezit van kerkgenootschappen en kerkelijke kassen Zij was voorbereid op een betuiging van groote smart van het meisje en keek dan ook vreemd op, toen dc binncngc- tredene ernstig en kalm voor haar stond. Met onzekere stein begon zij Mevrouw von Glockncr laat u zeg gen, alles voor haar terugkeer te willen gereed maken, zij zal nog deze weck ko men. Hier is een lijst van bijzondere wenschen van tante Marie. Zeer goed, gnadiges Fraulein, ant woordde het meisje zacht, het haar ge reikte papier aanvattend. Mag ik vragen, hoe het mevrouw gaat? Goed, zeer goed, zeide Erna ver strooid. Er ontstond eenig stilzwijgen. Einde lijk vroeg zij aarzelend: Gij waart gisteren voor het ge recht. Overtuigden de verklaringen van uw onze dienstbode den rechter van de onschuld van Frans? De freule gelooft dus ook, dat hij liet niet geweest is? antwoordde de mo lenaarsdochter met een dankbare uitdruk king in de oogen. Maar God allen kan ons helpen. Kathrine's verklaringen zijn zoo verward, dat ik gisteren recht moe deloos was. Slagen wij er niet in, door iemand anders het bewijs te doen leve ren, dat Frans tusschcn acht en negen jiltf niet iii het bosch was, dan moeten een groote 27 ton bedraagt en dat bet aandeel hiervan voor het Roomsch-Katho- liek kerkgenootschap even 9 ton js. Een derde van het bezit en een groot derde van de bevolking, er valt, zouden wij zeggen, niets te reclameeren. Neemt men de inschrijvingen in het Grootboek, dan maken dc Katholieken geen schitterend figuur. Terwijl de ingeschreven kapitalen voor alle kerkgenootschappen te zaïnen 231A millioen bedragen, komt het R. K. kerk genootschap met nog geen millioen ach teraan en blijft ten achter bij zeer kleine kerkgenootschappen als de Remonstrant- sche Broederschap, de Doopsgezinde ge meentenhet Portugeesch - Israëlietisch kerkgenootschap, enz. Dc Roomsche doode hand want dit is juist de nachtmerrie der braven be hoeft dus geen schrikbeeld te zijn. De cijfers spreken met de brutale wel sprekendheid, die Jiun eigen is. Kerknieuws. Z. J). RL Mgr. Drehmanns, [Bisschop van Roermond, heeft benoemd: tot pas toor te 3usteren den Weleerw. heer L. P. RL J- Tijssen, tot pastoor te Belfekl den .Weleerw. beer J. W. Hermens, len tot kapelaan te Panningen den [Weleerw. heer ,H. J. J. Terstappen. Gemengd Nieuws. N. V. A n t. J urgens' Vereenigde Fabrieken. Naar wij vernemen, werden door deze Vennootschap de te Emmerik 'gelegen uitgebreide fabrieks terreinen, met eigen haveninrichting in den Rijn, der Ollendorff'sche Guano Werke aangekocht, niet het doel daarop aan haar bestaand bedrijf in Duitschland eene verdere uitbreiding te geven. Terpen vondst. Men schrijft aan de Leeuw. Crt. Bij liet afgraven der terp alhier is een men schel ijk e geraam te gevonden, 3.50 meter beneden de kruin der terp. Onder toezicht van den lieer D. Draaisma, uit Leeuwarden, is het geraamte voorzichtig bloot gelegd. Daarna is het in een kist verpakt, en zal verzonden worden naar het Museum te Leeuwarden. Ongelukken. Woensdagmorgen toen cenige militairen achter de infante- riekazerne te Nijmegen bezig waren met richten en mikken, ging eensklaps een geweer, dat ongeladen heette, bij liet aanleggen af, met het gevolg dat de mili cien W. in het aangezicht getroffen werd. Hevig bloedende werd hij opgenomen en naar de kazerne gebracht, waar Don derdagmorgen het projectiel is verwij derd, zoodat hoop op herstel mogelijk is. Een schildersknecht, werkzaam aan de koninklijke stallen, had gistermorgen het ongeluk uit een goot te vallen. Een paar uur later is de man in het Gemeente ziekenhuis overleden. Op het Copernicusplein in den Haag is gisterenmiddag een achttien jarig meisje overreden door een auto mobiel. Zij werd naar het gemeente-zie kenhuis overgebracht en is daar een half uur later overleden. Voor zoover liet ingestelde onderzoek dit heeft kunnen vaststellen, moet de schuld van het ongeluk niet bij den be stuurder der auto worden gezocht. P o g i n g tot verduistering. Het bericht, dat de commies RL van het hoofdbestuur der post en telegrafie ju Den Haag een wissel van 20.000 heeft geïnd, en dit geld ten eigen bate aan wendde, eischt verbetering. De som ligt nog volkomen intact bij een bankier te Parijs, bij .wien de opbrengst van den wissel was gestort, zoodat liet Rijk naar alle waarschijnlijkheid geen schade van deze poging tot verduistering zal onder vinden. H., die een volledige bekentenis heeft afgelegd, was feeds 25 jaar bij 't hoofd bestuur werkzaam. Het zonderlinge van zijn gedrag is, dat hij, wetend dat hetgeen hij gedaan bad binnen enkele dagen uit- wij op 't ergste voorbereid zijn. Fr staat een zware straf op zoo iets. De Grossliofer gaat vooruit. Hebt gij 't al gehoord. Dc dokter, die zoo juist bij papa was, verklaarde, dat de krachtige natuur van den boer de verwonding der longen zal te boven ko men. De steek heeft slechts het uiteinde daarvan geraakt. God zij dank Erna verliet haar plaats en liep ecni- ge malen de kamer op en neer. Daarna bleef zij voor het meisje staan, keek haar in de oogen en zeide: Maar als dc jager nu toch veroor deeld wordt, Annemarie, wat dan God verhoede hetantwoordde Am- rike treurig. Ja, ja, dat hopen we, ging dc jonge dame ongeduldig voort. Maar als liet nu eens anders uitkomt? Wat zult gij dan doen? Een man, die in de gevange nis gezeten heeft, zult gij toch niet wil len huwen Amrike trad een schrede achterwaarts. Over haar bleek gezicht vloog een hoog rood. Wat jk doen zal? Ik blijf hem trouw, antwoordde zij vast. Een ontslagen gestrafte, Amrike. Bedenk je toch. Dat kleeft hein zijn ge il eel e leven aan komen moest, zich niet niet het geld uit de voeten maakte, maar kalm aan zijn werk bleef. Een ontrouw filiaalhouder. Op aanwijzing van een gedelegeerd commissaris der Maatschappij tot ver koop der verbeterde Singer-naaimachi- nes, is Woensdagavond door een inspec teur yan politie te Middelburg aangehou den zekere C. J. v. d. B., filiaalhouder en reiziger van genoemde maatschappij te Vlissingen, die zich ten nadeele der maatschappij schuldig maakte aan ver duistering van f200, De aangehoudene legde een volledige bekentenis af. Ontvlucht. Een arrestant, vriR williger van het 8e reg. inf. te Deven ter die eergistermorgen onder geleide van een sergeant van de Harskamp (hal te Stroe) naar Deventer werd overge- gebracht, vroeg en verkreeg tijdens het oponthoud aan het station Apeldoorn verlof een paar briefkaarten te schrij ven en in de stationsbrievenbus te wer pen. Van deze gelegenheid maakte hij gebruik om te ontsnappen. Men is, trots al het speuren der politie, den vluchte ling nog steeds niet op het spoor. Te vroeg geschreid. .Woens dagmorgen kwam op het politiebureau tc Middelburg een knaap onder een hevi- gen tranenvloed #an den dienstdoenden inspecteur mededeelen, dat zijn rijwiel op den Blaauwendijk door een onbekend lieer ontvreemd was. R>e politie vond liet rij wiel bij een bewoner aan den 'Nieuwen Vlissingschen weg en het bleek haar, dat van diefstal geen sprake was. [Wat was toch het geval? Op den Blaauwendijk kwamen .een heer en een werkman, bei den op pen rijwiel gezeten met elkaar in botsing, waarbij de heer bijna in liet ka naal terecht kwam. De werkman had de onbeleefdheid zich 7.00 spoedig mogelijk uit de voeten te maken. Een toeschouwer, hierover verontwaardigd, vroeg den knaap zijn rijwiel pn reed den vluchteling ach terna, evenwel zonder hem te vinden. Toen hij ,op de plaats van liet ongeluk te rugkwam, was de knaap verdwenen en had deze zich reeds naar het politiebureau begeven. Bijtijds gercd. Bij het schutten 111 nieuwe sluis te IJniuiden van de „Edgar Quinet" had peil ongeluk plaats dat nog goed afliep. Een vlet, waarin zich twee matrozen van de „Gelderland" bevonden om bij de trossen van bovengciioemden kruiser behulpzaam te zijn, geraakte in 'tschroef- water. Uit lijfsbehoud sprongen de in zittenden te water, wat op het Fransche schip opgemerkt werd. Onmiddellijk sprongen 2 Fransche matrozen overboord terwijl een lichtgevende boei te water ge laten werd. Men mocht er gelukkig in sla gen de drenkelingen, waarvan een reeds in bewusteloozen toestand verkeerde, te redden. Belang r ij k e d i e f s t a I. )p den stoomtrawler „Concordia" die te IJniui den eene belangrijke reparatie ondergaat werd door een stoker voor ongeveer f 200 aan lood en koper gestolen en bij den opkooper Donkersloot te Vclscroord ten gelde gemaakt. De politie bracht den dader gevankelijk naar 1 laarlem en slaagde er iu twee me deplichtigen, waarvan één schipper op een stoomtrawler is, op te sporen. Kinder r o 0 f. Woensdagnamiddag waren twee zusjes, wonende Spaanidain- merstraat, op Jict Haarlemmerplein to Amsterdam aan het spelen, toen een man ze aansprak en haar verzocht een eindje mee oj) Je wandelen. De kinderen deden het en .werden door den man op snoe perij onthaald, terwijl hij voor liet jongste meisje een mutsje en een doekje kocht. Zij wandelden met hem op naar de Iol- huisboot, waar hij het jongste meisje wegzond en met het oudste, een 8-jarig kind, het JJ overstak. Tot gistermiddag wisten de ouders niet wat er met hun kind gebeurd is en verkeeren zij in de grootste ongerustheid. Volgens een nader bericht heet het vermiste meisje W. F. [Westendijk en woont zij op het Prinseneiland 110. 40. De politie is met het geval in kennis gesteld. - Als Jict zoo ware, antwoordde des jagersbruid, dan heeft hij mij eerst recht noodig. Hij en ik, wij weten, dat hij on schuldig is, dat zal ons helpen, alles te verdragen. 1 Somber staarde Erna voor zich uit. Daarop sprak zij kort: Het is goed. Ik heb je voor heden niet meer noodig. Toen de molenaarsdochter de kamer verlaten had, wrong de achterblijvende krampachtig de handen. Dat eenvoudige meisje maakt je beschaamd, Erna von Harneck, bekende zij zichzelf. Hoe nader de termijn kwam voor de openbare behandeling van Frans' zaak, hoe zwakker de hoop werd, dat hij zijn alibi zou kunnen bewijzen. Dat liet zeven uur geweest was, toen de jager zijn bruid van liet huis van Ka- thnne naar Amaliënhol begeleid had* daarpver bestond geen twijfel. Op dit punt toch kwamen dc verklaringen van de oude dienstmaagd van Annemarie en van een dienstbode van Amaliënhof, dia hen ontmoet had, overeen. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 9